Grote Prijs van Nederland der KNMV Mike Haiiwood reed in Assen alle records en illusies van zijn tegenstanders aan flarden Klassement Roy Emerson en Billie Jean King-Moffitt de grote favoriete n op Wimbledon ASSEN IN CIJFERS Tom Okker gehinderd door rugklachten Chaotische „Asser nacht" Verslaggeving Wimbledon Perdoni overleden De enige 350 cc Derde zege Suzuki superieur Afvalrace Nederlander Geen Amerikanen Jongeren Grote ploeg De MOTOR-, RACE- en CROSSKLEDING werd geleverd door DE VAKMAN (Fa. Ohmann) De grote prijs van Nederland der KNMV 1967, de Dutch TT-Assen zal de geschiedenis ingaan als de TT van Mike Haiiwood, de miljonairszoon uit Londen. Niet alleen won deze grootste coureur aller tijden alle drie races waarin hij aan start kwam, maar bovendien reed hij praktisch alle baanrecords aan flarden. Hij spotte deze dag met al zijn tegenstanders. In de zwaarste drie klas sen voerde hij zijn Honda's met groot superioriteitsver- toon zegevierend over de eindstreep. Ondanks de voorspellingen van Mike zelf heeft dit toch niet geheel in de lijn der verwachtingen gelegen. Vooral op de 500 cc was de kleine Italiaan Giacomo Agostini op zijn 3-cilinder MV twee tegen een favoriet. Had hij niet juist dit seizoen de Grote Prijs van Duitsland weggesleept omdat Mike stuk draaide en had Mike in de 350 cc van Spanje ook niet reeds eerder moeten stoppen? Was het afgelopen met de Honda's? De fabriek toonde toch al geen belangstelling meer, zij stapte over op de autosport. En was er ook niet dat bochtige circuit van Assen waarop Mike zo slecht uit de voeten kan komen? Van de zeer vele fans van Mike mogen er dan veel ge twijfeld hebben en hem afvallig geworden zijn, Assen '67 heeft ze hem weer teruggegeven. Dat bleek wel uit de da verende toejuichingen tijdens de driemaal dat Mike op het ereschavotje stond. Haiiwood heeft in Assen een pak voor de broek weggegeven dat voor alle fabrieksmerken klinkend is aangekomen. Er zal wat moeten gebeuren. Te meer daar Honda besloten heeft toch de motorraces trouw te blijven en zelfs plannen heeft terug te komen met de 50 cc. Misschien dat Mike Haiiwood volgend jaar vier maal op het ere-schavotje komt te staan. In elk geval zijn de drie overwinningen in één wedstrijd voor Assen een unicum en dat betekende ook een nieuw record. Giacomo Agostini gaf in de laatste wedstrijd in de soloklasse de 500 cc even de indruk, dat hfl het in de macht had Mike van de derde zege af te hou den. Acht ronden lang had de kleine Italiaan de kop. Het was een enerverend duel dat het publiek in extase bracht. Mike loerde op de kans om zijn slag te slaan. Dat gebeurde in de negende ron de. Bij de Vennen dook Mike even die per weg achter zijn windschermpje en met een enorme slide passeerde hij zijn grote concurrent, vriend en leerling Agostini met zoveel machtsvertoon dat zijn rivaal hem alleen op de langste rechte einden nog even op zijn rug kon zien. Die negende ronde van Mike was tevens de snelste ooit in Assen gedraaid 3 min. 5,4 sec., hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 149.600 km/u. Ach ter deze twee met vanaf de dertiende ronde al een achterstand van één ron de op de twee grootmeesters vochten Peter Williams op Matchless en Dan Shorey op Norton om de andere ere plaatsen. De Matchless van Williams bleek tenslotte de snelste. Reden Mike en Giacomo een spannen de race ver aan de kop en eigenlijk de wedstrijd dood, in het achterveld was de spanning niet van de lucht. Derek Minter met Norton zorgde met Chris Conn eveneens op Norton voor veel spektakel, samen met de Matchless van Kei Carruthers en Gyula Marszovsky. Deze enerverende strijd leverde de Zwitser Marszovsky de vijfde plaats op. Conn en Minter kregen de zesde en ze vende plaats op hun naam. En de Match less van de Australiër finishte als acht ste. Ben Oosterhuis op zijn Norton en de enige Nederlander in deze titanenstrijd bezette de achttiende plaats op één ron de. Onopvallend voor velen, maar insi ders weten dat Ben een knappe presta tie heeft geleverd. Noch Agostini, noch Renzo Passolini hebben Mike ook maar een strobreed in de weg kunnen leggen bij de 350 cc. Van kop vertrokken voerde Haiiwood zijn voorsprong met de regelmaat van de klok op tot 40 seconden. Achter zijn rug is fel geknokt om de tweede plaats. Tot de 13e ronde had de Italiaan Passo lini op Benelli een positie achter Haii wood in handen. Maar in de 14e ronde nam Agostini deze positie over en stond die niet meer af. Met een halve sec. voorsprong op Passolini veroverde hij de tweede plaats. Op 't derde plan, op één ronde achterstand was er een gevecht op het scherp van de snede tus sen Fred Stevens op Paton, Heinz Rös- ner op MZ en Kei Carruthers op Aer- macchi. Na veel stuivertje wisselen werden ze in dezelfde volgorde resp. vier, vijf en zes. Het spectaculairste nummer in de so lo-klasse, de 250 cc, begon met groot machtsvertoon van Phil Read op zijn Yamaha. Na één ronde kwam hij door in 3 min. 26,6 en dat met een stilstaan de start. Mike Haiiwood gooide echter roet in het eten. In de tweede ronde had hij de kop overgenomen, stelde die in het vervolg van de race bij elke ronde veiliger en bracht en passant het ronde record op 3.08,5, hetgeen een gemid delde betekende van 147.140 km per uur. Read eindigde de tweede ronde met een pitstop. En dat herhaalde hij in de achtste ronde nogmaals, doch ver dween daarna voorgoed van het ter rein. Ralph Bryans op de tweede Honda schoof naar de tweede plaats, maar voor zeer korte tijd. Al spoedig werd hij verdrongen door Bill Ivy op de tweede Yamaha. Mike finishte met 30 sec. voorsprong op deze Ivy en de derde plaats was voor Bryans. Ook nu weer enorme strfld op het tweede plan met als grote man good-old Derek Wood man op MZ. Hij eiste de vierde plaats op. De beide Bultaco rijders Marszov sky en Coulter zorgden in de middel moot voor wat vuurwerk en datzelfde deden in de achterhoede Rudi Breedt op Bultaco en Jan Huberts op Kawasa ki, de beide Nederlanders, die in deze volgorde de elfde en twaalfde plaats be zetten. Nederlandse crack Cees van Dongen op de vijfde plaats. Met veel vertoon van macht over de rest van het veld stuur de hij in prachtige stijl zijn Honda over de baan. De Hondastal toonde na afloop veel belangstelling voor Cees. En wie weet, Honda heeft weer plannen.Ivy maakte in deze klasse een rondetijd van 3 min. 7,7 sec., hetgeen een gemiddelde betekende van 140.293 km per uur, en dat op een natte baan. De grote favoriet Hans Anscheidt op Suzuki kon in de strijd van de 50 cc zijn draai niet vinden. Wel was hij als eerste weg en kwam hij na één ronde als eerste door, maar daarna zakte hij terug. Hij gaf de schijn dat er iets met zijn motor niet in orde was, maar we kregen de indruk dat de kletsnatte baan hem ontzag inboezemde. Hij eindigde tenslotte op de vierde plaats. Zijn stal- genoot Katayama bewees toen de supe rioriteit van de Suzuki en nam in de tweede ronde de kop over en had ver der geen gevaar meer te duchten van de beide D er bi-rij ders Ralph Nieto en Barry Smith, resp. twee en drie. Ook in deze klasse zorgden de Nederlanders voor de nodige spanning. Aalt Toersen draaide op zijn Kreidler in dezelfde ron de als de koplopers mee en vormde nog een bedreiging voor de vierde plaats van Anscheidt Zesde werd Piet Lode- wijkx op Jamathi en op één ronde Mar tin Mij waart eveneens op Jamathi ze vende. Een typerend beeld van de felle strijd in de 500-cc-klasse tussen Giacomo Agostini (Italië, op MV) en nummer 2 Mike Haiiwood (Engeland, op Honda), die de strijd won. (Foto boven) Na de races in de Grote Prijs van Nederland zien de standen in de diver se klassen voor de wereldtitels er als volgt uit: 50 cc: 1. Anscheidt (West-Duitsland), 31 pnt.; 2. Katayama (Japan), 22 pnt.; 3. Graham (Engeland), 12 pnt.: 4. Smith (Australië), 10 pnt.: 5. Nieto- (Spanje), 9 pnt.; 6. Schmalzle (West- Duitsland), 6 pnt. 125 cc: 1. Read (Engeland), 28 pnt.; 2. Ivy (Engeland), 22 pnt.; 3. Yoshimi l't Katayama (Japan), 19 pnt.; 4. Graham ■f (Engeland), 16 pnt.; 5. Anscheidt „Jg (West-Duitsland), 6 pnt. iJffP 250 cc: 1. Read (Engeland), 26 pnt.; 2. Brians (Ierland), 25 pnt.; 3. Hail- wood (Engeland), 20 pnt.; 4. Ivy (En- WMwm geland), 14 pnt.; 5. Roosner (O.-Duits- land), Simmonds (Engeland) en Wood man (Engeland), 5 pnt. 350 cc: 1. Haiiwood (Engeland), 24 pnt.; 2. Agostini (Italië), 18 pnt.; 3. Passolini (Italië), 8 pnt.; 4. Pagani (Ita lië), 6 pnt.; en 5. Woodman (Engeland) 500 cc: 1. Haiiwood (Engeland) en Williams (Engeland), 16 pnt.; 3. Agos tini (Italië), 14 pnt.; 4. Findlay (Austra lië) en Spencer (Engeland), 4 pnt. Zijspanklasse: 1. Enders (West-Duits land), 36 pnt.; 2. Schauzu (West-Duits land), 27 pnt.; 3. Auerbacher (West- Duitsland), 17 pnt.; 4. Wakefield (Enge land), 11 pnt. ADVERTENTIE De Leder- en Suède-Specialist Koninginnelaan 40 (v.h. Zwolsew., A'doorn) Nu ook Fritz Scheidegger na Matthias aan het korps zijspanrijders is ontval len, geeft de strijd hier weinig fraais meer te zien. Het over het algemeen te oude materieel wordt opgepept tot en met en gedurende de wedstrijd legt me nig machientje het af als er te veel ge- eist wordt. Dat ondervond Helmuth Fath in leidende positie. Hij eiste iets te veel en draaide stuk. Even tevoren was dat ook Georg Auerbach overko men. Claus Enders, die weet wat er in zijn machine zit is voorzichtiger en dat leverde hem de eerste plaats op. Net voor de kniebocht ging de BMW van Dungworth de baan uit. Hij werd met waarschijnlijk een hersenschudding voor alle zekerheid naar het ziekenhuis ge bracht. Zijn bakkenist Kaddoro bleef on gedeerd. Mag dan een rijder als Mike Haiiwood aan de kop de spanning uit de strijd halen, het naar schatting 140.000 koppige publiek heeft weer volop kun- strijd halen, het naar schatting 140.000- gezien. Leek het in de morgenuren door een troosteloze regen een trieste boel te worden, de natte baan was oorzaak van matige tijden in de 50 cc, toen het droog werd bleek het uitstekend motor- weer te zijn en sneuvelden de records aan de lopende band. De Rotterdammer Cees van Dongen in actie op Honda. H(j werd vyfde in de 125-cc-klasse van de Asser T.T. Een fraai resultaat gezien de om standigheid, dat hij met een nieuwe machine reed en voordien niet kon proefdraaien. 50 cc, 8 ronden: 61,64 km: 1. Yoshimi Katayama (Jap.) met Suzuki 32 min. 07,5 sec.; 2. Raimond Nietto (Sp.) met Derbi 33.51,1; 3. Barry Smith (Austr.) met Derbi 34.11,1; 4. Hans Georg Anscheidt (W.-Dld.) met Suzuki 34.43,7; 5. Aalt Toersen (Ned.) met Kreidler 36.11,0; 6. Paul Lodewijkx (Ned.) met Jamathi 36.12,0. Op één ronde; 7, Martin Mijwaart (Ned.) met Jamathi. De Japanner Yoshimi Katayama maakte de snelste ronde in 3.50,9, wat een gemiddelde van 120,120 km per uur betekende. 125 cc, 14 ronden 107,86 km; 1. Phil Read (GB) met Yamaha 47 min. 25,2 sec., gem. 136,476 km per uur; 2. Bill Ivy (GB) met Yamaha 47.31,7; 3. Stuart Graham (GB) met Suzuki 47.33,4; 4. Yoshimi Katayama (Jap.) met Suzuki 47.34,0. Op één ronde: 5. Cees van Dongen (Ned.) met Honda; 6. Rex Avery (GB) met EMC; 7. Ginger Molloy (Nieuw Zeel.) met Bultaco; 8. Guiseppe Visenzi (Italië) met Montesa; 9. Jim Curry (GB) met Honda; 10. Hartmut Bischoff (Did.) met MZ. De snelste ronde werd gemaakt door Bill Ivy met een tijd van 3 min. 17,7 sec. (gem. 140.293 km per uur). Oude record van Hugh Anderson (1965) met 3.19,0. In de 250 cc-klasse vestigde Mike Haiiwood een nieuw ronderecord in 3.08,5 (gem. 147.140 km per uur). Het oude record stond sedert 1964 op naam van de Rhodesiër Jim Redman met 3.13,7. 17 ronden (130.97 km): 1. Mike Haiiwood (GB) Honda 54.27,7 (gem. 144.294 km per uur); 2. Bill Ivy (GB) Yamaha 54.57,0; 3. Ralph Brians (GB) Honda 55.07,5; (op 1 ronde): 4. Derek Woodman (GB) MZ; 5. Dave Simmonds (GB) Kawasaki; 6. Ginger Molloy (NZ) Bultaco; 7. Guyla Marszovsky (Zwi.) Bultaco; 8. Bob Coulter (Ierl.) Bultaco; 9. Chris Carr (GB) Bultaco; (op 2 ronden): 10. Giuseppe Visenzi (It.) Bultaco; 11. Rudi Breedt (Ned.) Bultaco. 350 cc: 1. Mike Haiiwood (GB) Honda 1.05.19,8 (gem. 141.516 km per uur); 2. Giacomo Agostini (It.) MV 1.05.59,8; 3. Renzo Pasolini (It.) Benelli 1.06.00,3; (op 1 ronde): 4. Fred Stevens (GB) Paton; 5. Heinz Rosner (O.- Dld.) MZ; 6. Kei Carruthers (Austr.) Aermacchi; 7. Gilberto Milani (It.) Aermacchi; 8. Dan Shorey (GB) Norton; 9. Karl Hoppe (W.Dld.) Aermacchi; 10. Bohumil Stase. (Tsj.Sl.) met Jawa/CZ. Snelste ronde: Agostini in 3.10,8 (gem. 145,366 km per uur), nieuw record. Oude record stond op naam van de Rhedosiër Jim Redman in 3.13,7. De snelste Nederlander was Han Leenheer met Aermacchi, die met twee ronden achterstand als zestiende eindigde. 500 cc (20 ronden: 154.09 km): 1. Mike Haiiwood (GB) met Honda 1.03,2 (gem. 146,240 km per uur); 2. Giacomo Agostini (It.) met MV 1.03.18,5; (op 1 ronde): 3. Peter Williams (GB) met Matchless; 4. Dan Shorey (GB) met Norton; 5. Gyula Marszovsky (Zwits.) met Matchless; 6. Chris Conn (GB) met Norton; 7. Derek Minter (GB) met Norton; 8. Kei Carruthers (Austr.) met Matchless. Bert Oosterhuis was de beste Nederlander. Hij finishte met twee ronden achterstand als achttiende. Mike Haiiwood reed een snelste ronde in 3.05,4, gem. 149,600 km per uur, wat een nieuw record betekende. Het oude stond met 3.06,7 op zijn naam. zyspanklasse 14 ronden (107,86 km): 1. Klaus Enders en Ralf Engelhardt (W.-Dld.) met BMW 50.31,6 (128,085 km per uur); 2. Siegfried Schauzu en Horst Schneider (W.-Dld.) met BMW 50.35,7; 3. Pip Harris en John Thornton (GB) net BMW 50.44,4; 4. Tony Wakefield en Graham Milton (GB) met BMW 50.55,7; 5. Johann Attenberger en Josef Schillinger (W.-Dld.) met BMW 52.30,2; 6. Arsenius Butscher en Armgard Neumann (W.-Dld) met BMW 54.12,8; op 1 ronde: 7. BUI Boddice en Harry Stanley (GB) met BSA; op 2 ronden: 8. Harald Wolfahrt en Heiner Vester (W.-Dld.) met BMW. De snelste ronde: Enders 3.33,6 (129,849 km per uur), hetgeen een verbete ring betekent van het ronderecord, dat sinds vorig jaar op naam stond van de Zwitser Scheidegger met 3.35,0. Ook in de 125 cc een kopgroep van vier grote mannen. Phil Read en Bill Ivy op Yamaha en Stuart Graham en Yoshima Katayama, beiden op Suzuki. Zij eindigden ook in deze volgorde. Na men aanvankelijk de Suzuki's de lei ding, in de tweede helft, na veel stui vertje verwisseld te hebben en veel spanning, namen de Yamaha'! de lei- /-Urvcr rfpfinitipf ovof WIMBLEDON De 30-jarige Australiër Roy Emerson is dit jaar de grote favo riet voor de titel in het heren-enkelspel b\j de kampioenschappen van Wimble don. Emmo, die vorig jaar werd uitgeschakeld door landgenoot Owen Davidson, nadat hjj op het gras van het Centrecourt was uitgegleden en zjjn schouder ernstig blesseerde toen hy tengevolge daarvan in onzachte aanraking kwam met de stoel van de umpire, moet in staat worden geacht te spelen op groot slem: het behalen van het Australische, Franse, Wimbledon- en Amerikaanse (Forest Hill) kampioenschap in één seizoen. De Australische en Franse titels veroverde hy reeds. Slechts twee spelers hebben in het verleden het groot slem behaald, te weten de beroemde Amerikaanse backhandspecialist Donald Budge in 1938 en de Australiër Rod Laver in 1962. Roy Emerson verkeert momenteel in büzon- der goede vorm en wordt sterker geacht dan titelverdediger Manuel Santana, die in november van het afgelopen jaar een enkeloperatie onderging en daardoor gedurende vyf maanden niet kon spelen. my Manoio, zoals hij in Spanje wordt ge noemd, was vorig jaar de eerste Euro pese Wimbledonkampioen sinds 1954, toen het kampioenschap werd veroverd door de legendarigsch Jaroslav Drobny. Het zal de Spanjaard veel, heel veel moeite kosten om zijn titel te prolonge ren en de angst voor zijn tegen stander te blijven verbergen achter de glimlach, die vrijwel altijd op zijn ge zicht ligt. Want er zijn naast Emerson ongetwij feld spelers, die al behoren ze dan niet tot de „getipten" in staat zijn voor verrassingen te zorgen. Santana beweerde dezer dagen niet alleen be vreesd te zijn voor Emmo, doch ook voor diens landgenoten John Newcom- be en Tony Roche. Eerstgenoemde versloeg zaterdag op Queenspark de Engelse nummer één Roger Taylor in twee sets. En Tony Roche mag dan de laatste tijd geen opmerkelijke succes sen hebben geboekt, op gras is deze Australiër toch altijd een speler, waar mee terdege rekening dient te worden gehouden. Australië heeft overigens meer ijzers in het vuur voor het geval Emerson toch nog onverwacht mocht struikelen. En Newcombe en Roche ook vroegtijdig uit de strijd zouden raken. We denken daarbij aan de linkshandige Davidson, die vorig jaar de halve finale bereikte en desondanks dit jaar niet bij de ge plaatste spelers behoort en aan de nog altijd tegen de Australische Tennisbond rebellerende Kan Fletcher, die zich in verband daarmee enige jaren geleden in Hongkong vestigde en aan de vinni ge Martin Mulligan Wanneer we zo deze namen bekijken dan valt op, dat de rol van de Ameri kanen op Wimbledon voorlopig lijkt te zijn uitgespeeld. De twee grootste troe ven, die Amerika bezat zyn niet van de partij. Dennis Ralston, in Wimbledon 1966 finalist, ging intussen over naar de rijen der profs en de negerspeler Arthur Ashe is in militaire dienst en kon daardoor niet worden ingeschre ven. Zo kan het gebeuren, dat er zich ditmaal onder de geplaatste spelers niet één Amerikaan bevindt. Intussen kon de jongere generatie wel eens een belangrijke en invloedrijke rol gaan spelen. De Zuidafrikaan Cliff Drysdale lijkt langzamerhand z'n vorm terug te vinden en de Deen Jan Lesch- ley is een speler, die voor verrassingen kan zorgen. Dat lijkt ook de organisa tiecommissie van Wimbledon te ver wachten, die hem als zevende plaatste. En wat te denken van zowaar toch nog een Amerikaan Charlie Pasarell, de 23-jarige, die dit jaar Santana reeds een keer versloeg en vandaag, op de openingsdag van het toernooi, de eerste tegenstander van de Spanjaard is? En dan, zonder chauvinistisch te zijn, mag bij de jongeren toch zeker ook onze landgenoot Tom Okker worden ge noemd. Tom versloeg in het toernooi van Queen toch maar even Emerson en die gaf het hem, zoals de Australiër ons zaterdag nadrukkelijk verklaarde, in geen enkel opzicht cadeau. „Tom speelde bijzonder sterk en zijn fore hands waren dodelijk", zei Emerson ons. Hopelijk ondervindt onze landge noot geen hinder van de pijn in zijn rug waarover hij al enkele dagen klaagt en waarin non-playing-captain dr. A. E. Stuur door middel van massage verbe tering tracht te brengen. Nooit had dr. Stuur overigens zo'n grote Nederlandse ploeg onder zich als ditmaal. In het herenenkelspel komt naast Tom Okker ook Jan Hajer uit. Tom speelt vandaag tegen de Brit Keith Wooldriche en Jan ontmoet in de eerste ronde de 41-jarige Australiër Bob Howe. V oorhet damesenkelspel plaats te Ada Bakker zich via de kwalificatie rondes naast Trudy Groenman, Betty Stöve, Lidy Jansen Venneboer, Els Veentjer-Spruyt en Astrid Suurbeek. Dr. A. E. Stuur: moeiiyke taak O Niek Fleury komt in het gemengd dubbel uit met Ada Bakker en de kans bestaat dat Peter Soeters en Astrid Suurbeek als tweeden van de „best-lo sers" in het voortoernooi ook nog een plaats in het gemengd dubbel krijgen. Tenslotte spelen Judith Salome en Fred dy Hemmes mee in het jeugdtoernooi van Wimbledon. Overigens zal het voor Trudy Groen man de laatste maal zijn, dat zij in dit grootste toernooi van de wereld uit komt. „Ik schei er mee 'uit", zo ver klaarde ze zaterdag met grote beslist heid. „Ik ben het volkomen beu, dat rondhangen op de baan totdat je einde lijk weer eens een keer kunt spelen. En bovendien.... ik moet zo langzamerhand ook eens aan mijn toekomst denken en een baan zien te vinden". Ze zei het niet met zoveel woorden, maar een van haar beweegredenen is waarschijnlijk ook, dat ze er van overtuigd is toch nooit te zullen doorbreken tot de top. De top is overigens bij de dames maar heel smal en er moet al een groot won der gebeuren, wil de Amerikaanse Bil lie Jean King-Moffitt dit jaar haar titel niet prolongeren, terwijl haar belang rijkste tegenstandster, de Braziliaanse Maria Esther Bueno, duidelijk op haar retour is. Ook de Britse Ann Jones, de Francaise Franchise Durr, de Ameri kaanse' Nancy Richey, de Australische Lesley Turner en de Zuidafrikaanse An nette van Zijl bezitten niet voldoende klasse, om Billie Jean de voet dwars te zetten. Maar ook hier geldt, dat ver rassingen toch altijd mogelijk zijn. ASSEN Voor het eerst sinds jaren hebben politie en brandweer urenlang werk gehad om orde te scheppen in een uitzonderlijke chaotische „Asser nacht", die voorafgaat aan Neder lands grootste motorsportevenement. Een aanrijding in de binnenstad was na het middernachtelijk uur aanlei ding voor de incidenten. De opdringende toeschouwers volde den niet aan het politionele verzoek achteruit te gaan. De Asser politie was daarna genoodzaakt tot hardere maat regelen. Een van de omstanders wierp ver volgens een agent een bierblikje uit voorzorg mochten vrijdagavond geen bier- en frisdranken in flessen worden Onze sportredacteur, Aat de Boer, is vrijdag naar Londen vertrokken van waaruit hij dage lijks verslag zal doen van het grootste tennis- evenement dat men kent, de kampioenschappen van Wimbledon, die gelden als de officieuze we reldkampioenschappen. In de krant van vandaag treft u reeds zijn eerste bijdrage vanuit Londen aan. verkocht naar het hoofd. Spoedig daarop was de chaos in het centrum van Drentes hoofdstad compleet. Voor al de passerende auto's moesten het ontgelden. De bereden politie voerde charges op het trottoir uit teneinde de orde te herstellen. Het verkeer werd omgeleid en ook de voetgangers wer den zoveel mogelijk uit het centrum geweerd. De onruststokers concen treerden zich vervolgens op de brede re Torenlaan, waar politie en brand weer opnieuw in actie moesten ko men. Uit angst voor vernielingen slo ten diverse caféhouders hun zaken reeds kort na vier uur. Een tegenslag voor de velen, die naar Assen waren getrokken. Aangezien de Asser-nacht geen verplichte sluitingstijd voor hore ca bedrijven kent hadden ze gehoopt de laatste moeilijke uren, die hen scheidden van het eerste startsignaal van de Dutch TT in een caféstoel te kunnen doorbrengen. Meer dan een koude zitplaats op een natte stoeprand zat er ditmaal voor hen niet in... NAPELS De Italiaanse autocou reur Guiseppe Perdoni, die bekend was onder de bijnaam Tiger, is zondag in een ziekenhuis in Napels overleden. Perdoni werd vorige week zondag ernstig ge wond by een ongeluk op het circuit van Caserta, waarbij twee ooureurs om het lev««

De Vallei | 1967 | | pagina 5