Nederlandse herenatletiekploeg in halve finales Europa Cup Nederlandse ploegen namen revanche in Duisburg Schlesser-Guy zegevierde in 12-uursrace van Reims Quand Même J. winnaar Grote Prijs der Lage Landen Rotterdam jubelde om vorm van Coen Moulijn Rusland ook in Nijmegen superieur Italië versloeg Roemenië met 1-0 KNGY heeft nieuwe voorzitter Tonny Deckers werd nationaal kampioen Peter Post derde in Dortmund Halve finale's Spaanse beker Denemarken speelde gelijk tegen Zweden Sigmans derde in België Winst voor Ebben in Keulen Pittsburgh Phantoms wonnen Opnieuw verlies voor Sparta Kersenronde voor Jan Serpenti Tijdens roei-interland tegen West-Duitsland Franse triomf op Duindigt Intertotocompetitie HAAN DAG 26 JUNI 1967 Inspiratie Wielrennen Debutanten Lichtweltergewlcht Optimisme KOPENHAGEN „Wonderfull Co penhagen** is zondag in dubbel opzicht wondermooi geworden, voor de Neder landse atletiek. Een verbeten vechtende herenploeg, internationaal weinig ver wend met successen, veroverde in de zonnige Deense hoofdstad na felle strijd met Denemarken en Oostenrijk een plaats in de halve finales van de Euro pa Cup. Turkse, die vierde deelnemer bleek in dit gezelschap zo zwak, dat el ke plaats op een nummer beter dan de vierde, als een meevaller werd be schouwd. De nationale formatie, waarin zeven Jeugdige atleten debuteerden ,mag zich op 22 en 23 juli in het Tsjechische Os- trawa meten met Frankrijk, Italië, Po len, Tsjecho-Slowakjje en Roemenië, die rechtstreeks voor de halve eindstrij den, waarvan er dat weekeinde nog twee worden gehouden, waren geplaatst. Piet van der Kruk inspireerde zijn ploeggenoten zaterdag al direct na aan vang tot een grote krachtsinspanning. De massieve Delftenaar, die de afgelo pen winter verscheidene nationale re cords gewichtheffen verbeterde en ti telhouder in het zwaargewicht werd, legde al zijn energie in zijn eerste po ging bij het kogelstoten. Met 17.09 me ter verbeterde hij niet alleen het Neder landse record van Cees van Weesp (16.73) aanzienlijk, maar kwam met z'n prestatie ook op internationaal aan vaardbaar niveau. Op de voortreffelijke baan van het gezellig österbo kwamen naast Van der Kruk ook andere Neder landers tot uitstekende verrichtingen. Merkwaardigerwijs was dat juist op de nummers waar minder van verwacht werd. Peter Dellensen, de langharige Amsterdammer, won het eerste loop nummer, de 110 meter horden, in 14.7 seconden, waarmee hij zijn persoonlijk record evenaarde, terwijl Marius Bos zondag op de 400 meter horden bijna voor een tweede verrassing zorgde. De Hagenaar kreeg in de Oostenrijker Haid en de Deen Hansen tegenstanders, die op papier veel te sterk voor hem waren. Bos trok zich van de reputatie van zijn opponenten weinig aan en vertrok op de binnenbaan bijzonder snel. Na ruim 200 meter was hij naast zijn te genstanders, maar op de zevende hor de dreigde het mis te gaan. Hij raakte de horde en verloor het ritme. Toch kwam hij weer naast Haid, maar op 't laatste rechte stuk kon hij zijn illusies op de eerste plaats definitief opgeven. Bos trapte de laatste horde om waarna hij struikelend neerkwam. Vechtend met de laatste restjes energie, kon hij de Deen achter zich houden, doch Haid niet meer bedreigen. Met 52.8 seconden noteerde de Hagenaar de op een na snel ste tijd ooit door een Nederlander gelo pen. Voortreffelijk werk leverde ook No Opdenoordt. De Limburger liep de 5.000 meter, waarop hij voor de eerste maal dit seizoen in een grote wedstrijd uit kwam, bijzonder tactisch. Vertrouwend op zijn scherpe eindsprint bemoeide hij zich weinig met het op kop lopen, maar toen de Deen Sveidahl twee ronden voor het einde terugviel en de Oostenrijker Handhublr allang geen rol van beteke nis meer speelde, ontspon zich een fel duel tussen onze landgenoot en de Turk Dalkilie. De Aziaat, die enkele malen probeerde weg te komen, legde al zijn NIJMEGEN In het Goffertstadion in Nijmegen bleek Rusland in een wie- lerinterlandwedstrijd tegen Nederland wederom de sterkste. Nadat de Russi sche amateurs zaterdag in Alkmaar met 1710 van onze landgenoten hadden ge wonnen, werd het nu een 108 overwin ning voor de gasten. Klaas Balk zorgde voor de beste Ne derlandse prestatie door op de 1 km- tijdrit de Rus Bolikov achter zich te la ten. De tijden waren respectievelijk 1.11,1 en 1.11,4. Op de ploegenachtervolging vestigde Rusland een nieuw baanrecord. Het Rus sische viertal maakte een tijd van 4.28,6. Nederland (Van Piere, Balk, Van Midden en Van der Ruit) kwam niet verder dan 4.44,6. De Nederlandse sprinters moesten van de negen keer dat zij in de baan kwamen niet minder dan zeven keer 't hoofd buigen voor de Rus sen. Alleen Loevesijn en Koopman wis ten elk een overwinning te boeken. Koopman kon zijn huzarenstukje van zaterdag toen hij oud-wereldkam pioen Phakadze versloeg niet herha len. De Rus won met grote overmacht. In de twee stayerwedstrijden over 30 km bleek Piet de Wit in ongenaakbare vorm. Hij ging in beide manches als eerste over de eindstreep. De Rotter dammer Raaymakers won een afval- wedstrijd voor amateurs over 15 ronden. De Nederlander N. Opdenoort (no. 105) won op de vierlanden-atletiek- ontmoeting in Kopenhagen de 5000 meter in een tgd van 14.18.0, gevolgd door de Turk Dalkilie. kracht ln een eindsprint, die hij 200 me ter voor de finisch aanzette. Opden-r oordt leek even verrast, maar kwam toen sterk terug. Op de laatste 60 me ter boog Dalkilie voor de kracht van zijn tegenstander. Door de overwinning van Opdenoordt werd de dreiging van Oostenrijk, maar vooral van Denemar ken, dat met alleen de 5.000 en de 4 x 400 meter voor de boeg evenals Neder land op 51 punten stond, definitief alge- wend. Overigens toonden de Deense gastheren zich bijzonder slechte verlie zers. Dat was zaterdagavond al tot uiting gekomen, toen de Denen, na de 4 x 100 meter, die door de Nederlandse formatie Tamminga, De Jong, Blom en Mooij in 40.9 seconden ruim werd ge wonnen, een officieel protest indienden omdat Mooij buiten de sector zou heb ben gestaan. Het Deense jurylid, dat de wissel eerst als correct had gegeven, herriep later zijn beslissing op aandrang van enkele landgenoten. De Belg Emile Clemme, de door de LAAF aangewezen scheidsrechter, verwierp evenwel het protest Van de debutanten zorgde Klaas Kanis (hoog), Wim Huizinga (1500 me ter), Wijnand Bladt (800 meter) en Rob Mahieu (200 meter) voor uitstekende tweede plaatsen. Huizinga en Bladt wa ren niet opgewassen tegen de kracht van de blonde Deen Glue. De 22-jarige bankemployé uit Aarhus schakelde in de slotfase van de 800 en 1500 meter even over op een extra versnelling en won zonder moeite. Kanis, die de 1.93 in zijn eerste sprong haalde, faalde drie maal op 1.96, hetgeen een evenaring van het nationale record betekend zou hebben. Rob Mahieu, die op het laat ste moment inviel voor Fred van Her pen op de 200 meter, werd achter de Oostenrijker Noster tweede in dezelfde tijd: 22.1 seconden. Tot de beste Nederlandse seizoenpres tatie kwam Henk Evers, die bij 't hink- stapspringen 15.38 meter liet opmeten Gezien zijn serie (14.98, 15.12, 15.26 en 15.25) lijkt de lange Groninger z'n vorm van enkele jaren geleden, toen hij het stokoude nationale record van Wim Peeters op 15.64 bracht, weer te pakken te hebben. Willy Will ems en Piet Beelen, die re spectievelijk de 3000 meter steeple cha se en de 10.000 meter liepen, kregen met goede tijden de beloning voor hun moedige lopen. Met 8.58.0 kwam Wil- lems zelfs voor de tweede maal in zijn BOEKAREST Roemenië heeft zon dag in Boekarest in een wedstrijd uit groep 6 van het toernooi om het Euro pees kampioenschap voor landenploe gen met 0-1 van Italië verloren. Het enige doelpunt werd eerst in de 81ste minuut door Bertini gescoord. De ontmoeting, die werd bijgewoond door 70.000 toeschouwers, was voor de Roemenen van veel belang, omdat zij in de vorige wedstrijd uit dit toernooi met 7-1 van Zwitserland verloren. De gehele leiding van de Roemeense ploeg is toen ontslagen, terwijl de ploeg ver anderd werd. De 0-1 nederlaag van zondag was voor de Roemenen het eer ste verlies op eigen bodem sinds 1960, toen zij met 1-2 van Tsjecho-Slowakije verloren. De stand in groep 6: 1. Italië 3 3 0 0 2. Roemenië 6 3 0 3 3. Zwitserland 2 10 1 4% Cyprus 3 0 0 3 6—1 18-14 9—5 1-14 UTRECHT. Op de buitengewone vergadering van het Kon. Ned. Gymnas- tiekverbond te Utrecht werd de heer J. D. de Jong uit Leeuwarden met alge mene stemmen benoemd tot voorzitter van deze op een na grootste sportbond van het land. Hij volgt in deze functie de heer L. Hartman op, die op me disch advies moest bedanken. Op deze vergadering vormde de vie ring van het 100-jarig bestaan van het KNKV in maart 1968 eveneens een be langrijk agendapunt. Over de organisa torische en financiële aspecten van deze eeuwfeestviering werden de aanwezigen uitvoerig ingelicht. In de bondsvergade ring van november a.s. hoopt men met diverse plannen te kunnen komen, die een verdere uitbouw van de bond be ogen. carrière onder de negenminuten-grens. Het verwachte nieuwe record op de 4 x 400 meter, waarvoor Sjouk Tel, Fred van Herpen, Tjerk Vellinga en Rijn v. d. Heuvel hadden moeten zorgen, bleef uit. Het viertal, van wie vooral v. Her pen en v.d. Heuvel, die zaterdag zonder moeite het persoonlijk nummer had ge wonnen, indruk maakten, kwam zonder strijd tot 3.13.8. Wanneer over twee we ken in Amsterdam België en Zwitser land de tegenstanders van de Nederlan- se ploeg zijn, zal het Nederlandse re cord (3.12.0) zeker geschiedenis worden. DEN BOSCH. In Den Bosch, dat als laatste stad van Nederland het boksverbod heeft opgeheven, zijn zater- dat voor het eerst sinds 21 jaar boks wedstrijden gehouden. Een hoogtepunt was de strijd om het kampioenschap van Nederland in het lichtwelterge wlcht tussen Tonny Deckers (Den Bosch) en de Amsterdammer Schulte. Deze partij was enige tijd geleden in Rotterdam in de eerste ronde gestaakt wegens een oogblessure van Deckers. De Bossenaar weerde zich ditmaal uit stekend. Zijn voetenwerk was zeer snel en hij plaatste vele lichte treffers. De jury liet geen enkele twijfel bestaan over zijn zege op punten: 50. DORTMUND De Belgische wegren ner Jean Baptiste Claes heeft de Ronde van Dortmund gewonnen. Claes versloeg in de eindsprint de Duitser Winfried Bölke en Peter Post. De Ronde van Dortmund werd gere den op een parcours van 16 kilometer, dat negen keer moest worden afgelegd. In de derde ronde viel op deze drukkend warme zondag in feite de beslissing, toen een kopgroep van zestien man ont stond. Bij dit zestiental waren Junker- mann, Merckx, Post, Claes, Bölke en Jan Janssen. In de voorlaatste ronde ontvluchtten Post, Claes en Bölke de al sterk gedunde kopgroep. Eddy Merckx probeerde alleen de drie vluchtelingen nog te achterhalen maar hij kwam bij zijn sprong 200 meter te kort. De eindsprint werd een gevecht tus sen Post en Claes, waarbij de Neder lander onverwacht van de rechte lijn af week. Deze manoeuvre bracht zowel Claes als Post in moeilijkheden. Bölke profiteerde ervan door de tweede plaats op Post te veroveren. De uitslag: 1. Claes (Belg) 144 km in 3 uur 44 minuten en 24 seconden; 2. Bölke (Did) z.t.; 3. Post (Ned) z.t.; op 13 sec. 4. Merkx (Belg); op 2.36 5. Van Reckem (Belg); 6. Wilde (Did); 7. op 3.18 De Vlaeminck (Belg); 8. Janssen (Ned); 9. Junkermann (Did); 10. Gottschalk (Did); 24. op 16.10 Schroder (Ned); 27. op 17.40 Dolman. MADRID. Voor de finale van het toernooi om de Spaanse voetbalbeker, die zaterdag 2 juli in het Bernabeusta- dion te Madrid wordt gespeeld, hebben Atletico Bilbao en Valencia zich ge plaatst. De uitslagen van de returnwed- strijden uit de halve finales, die zater dag werden gespeeld, waren: Atletico Bilbao-Cordova 20; ValenciaElche 2—0. DUISBURG De sterke Nereus-acht maakte in de tweede roei-interland te gen Duitsland één fout. De mannen van Sjoerd Wartena hadden in het hoog ge noteerde slotnummer op de Wedau- baan van Duisburg slechts oog voor de ploeg uit Passau. Aan een strijd met een kans op succes tegen de befaamde Deutschland-achter geloofden zij niet. Toen de Passauer R V op 250 meter voor de finish moest buigen voor het geweld, dat de Amsterdamse studenten ontwikkelden, lag de formatie van Karl Adams, die vier man telde van de acht, die in Bied wereldkampioen werd, slechts een kleine halve lengte voor. Te laat begrepen de Nederlanders, dat Adams nieuwe creatie momenteel minder sterk dan de achten, die de ...„roeiprofessor" uit Ratzeburg in de laatste jaren formeerde op de 1750- meterlijn nog niet in gewonnen positie lag. De geroutineerde Duitsers hadden meer oog voor de realiteit. Zij verhoog den het tempo en vergrootten hun voor sprong tot een kleine lengte. Het was overigens de enige neder laag van de nationale heren-equipe in deze West-Duitsland - Nederland-wed strijd. Overtuigend werd bij drukkende hitte met 47I/i-32I/t revanche genomen voor de nederlaag, vorig jaar op de Bosbaan geleden. De dames die vo rig jaar in Amsterdam tot een onbeslist kwamen deelden in de triomf. Ook de damesequipe zegevierde met ruim verschil. De duels van de skifs, dubbel- tweeën en dubbelvieren op Duits ver- REIMS De Franse equipe Jo Schlesser en Guy Ligier heeft zondag de twaalf-uurwedstrijd voor sportwa gens van Reims gewonnen. De Franse coureurs legden met hun 7000 cc MK II een afstand af van 2.458,256 kilome ter. Hun gemiddelde snelheid bedroeg 204,859 km per uur. zij verbeterden daarmee het record van Graham Hill en Joachim Bonnier, die in 1964 met Fer rari 2448,933 km (gemiddelde 204,077 km/u) hadden afgelegd. Ook het ronde-record werd gebroken. De Australiër Paul Hawkins bracht de snelste tjjd over 't acht kilometer lange circuit in een reeks van recordverbete- ringen terug tot 2 minuten 10,5 secon den (gemiddelde 229,013 km/uu). Sinds 1965 was John Surtees met 2.17,9 (gem. 216,724 km/uur). Recordhouder b(j sportwagens, Haw kins, verbeterde ook het absolute re cord, want tot nu toe was de in Monte Carlo verongelukte coureur Lorenzo Bandini in zyn formule-I Farrari met DEN HAAG De grote Prijs der Lage Landen, Nederlands grootste in ternationale draverij, die wederom op Duindigt een massale belangstelling trok, in in een grote Franse triomf geëindigd. Tegenover het geweld, dat Quand Même J. en Sabi Pas in de eindfase ontwikkelden, stonden de ove rige dravers, die soms wan verre naar ons land waren gekomen (Zweden, De nemarken en Italië) machteloos. De Nederlandsers waren in 't geheel niet in staat in de strijd om de hoogste eer mee te spelen. Wel ging Jan Wage naar jr. met Cherie Spencer overmoe dig van start doch toen in de tweede en beslissende ronde de concurrentie de aanval opende, moest Cherie Spencer capituleren. En zo verging het velen, van wie de Italiaanse hengst Leonardo al dadelijk na de start zijn baas een teleurstel ling bezorgde. De spannende eindsprint tussen de twee Franse dravers, welk duel het publiek tot groot enthousias me bracht, en de overwinning van de outsider Quand Même J. gaven de koers de glans, die er tevoren aan had ontbroken. Het zat voor de start al niet mee. Juist op het moment, dat de eerste paarden voor de grote prijs in de baan kwamen, begon het te regenen en toen na een valse start het veld „los" kwam, was het pad inmiddels nat ge worden en stond er een stevige bries. Dit was vooral in het nadeel van de Amerikaanse import Fred Walker van de in West-Duitsland gevestigde Ne derlandse stal Amsterdam, die de grootste handicap had: zestig meter. De hengst kon niet tot ontplooiing ko men. De Nederlanders daarentegen gin gen snel uit de voeten en na de eerste ronde was de stand op kop: 1. Cherie Spencer met Jan Wagenaar jr., 2. Duchesse Mac met G. W. van Eyke- lenborg., 3. Bernadet Hanover met Al- KOPENHAGEN Denemarken en Zweden hebben in 'n vriendschappelijke voetbalinterlandwedstrijd voor 50.000 toeschouwers in Kopenhagen gelijk ge speeld met 1-1 (rust 0-0). Hansen werk te de bal in de 56ste minuut in eigen doel, waardoor hij Zweden een voor sprong bezorgde. Zeven minuten later maakte BJerre gelijk. In de harde wed strijd moesten twee Denen, doelman Nielsen en Worbye, en de Zweed Tures- son geblesseerd het veld verlaten. flaccomio., 4. C. Alkestis van E. met Jan van Leeuwen en 5. Sabi Pas met Henri Levesque. Met drie paarden was Nederland op dat moment nog sterk in de kopgroep vertegenwoordigd. De hoop op een Nederlandse over winning of zelfs maar een eervolle klassering bleek ijdel, toen op het voor laatste rechte eind het offensief door de concurrentie werd ingeluid. Sabi Pas ging buitenom naar voren en kreeg anderen met zich mee. Het Nederlandse bruggehoofd sortte in en het was ver der nog slechts een buitenlandse aan gelegenheid. De uitslag werd: 1. Quand Même J. (P. Arson, Frankrijk), 3 min. 32,9 sec. (km tijd 1.20,6), 2. Sabi Pas (H. Leves que, Frankrijk), 3. Quel Espoir C. (Hans Roth, West-Duitsland), 4. Berna det Hanover (Af Laccomio, Italië), 5. Roc Wilkes (G. Male, Frankrijk), 6. Doctor Rodney (H. Wallner, Zweden). P. Arson won zondag op Duindigt de Grote Prijs der Lage Landen met zijn Quand Même J. Na de enerverende racé poseerden rflder en paard in de enorme krans. 2.11,3 de snelste automobilist op het circuit van Reims geweest. De twaalf uren van Reims voor sportwagens is een af val wedstrijd ge worden, waarin de helft van de 34 ge starte wagens de finish niet heeft ge haald. De afvalslag is het hardst aan gekomen voor de Lola-Chevrolets, die in het begin van de strijd veruit het snelst waren, maar die successievelijk van de baan verdwenen. De Lola van Hawkins en Epstein was al in de tweede ronde begonnen met het breken van het ronderecord en in zijn spoor aan de kop van het veld volg den de Lola's van Surtees-Hobbs, Hul- me-Gardner en de Udy-Dibley. Na 2 uur, de start was om middernacht ge geven, hadden Hawkins en Epstein al 3 ronden van acht kilometer gewonnen op de latere triomfators Schlesser-Ligier. Na ruim 3 uur verdween de Lola van Surtees en Hobbs en vlak daarna stopte ook Hawkins bij de pits. Schlesser en Ligier, die een maximale achterstand van vijf ronden hadden, waren door het uitvallen van de snellere Lola's geleide lijk naar de kop geraced en op de helft van de wedstrijd hadden zij in feite al leen nog concurrentie te duchten van de Ferrari's van Attwood en Bianchi en Piper en Siffert. Ook de Brits-Belgische combinatie Attwood-Bianchi betaalde met machinedefect zijn tol' voor de snelheid. Tenslotte bleven alleen Piper/ Siffert als concurrenten over. Om tien uur 's morgens, twee uur voor de fi nish, bedroeg hun achterstand slechts twee ronden, maar toen de rit was vol tooid lagen zij op zes ronden, dat wil zeggen op meer dan 50 km achterstand. De uitslag was: 1. Schlesser-Ligier (Fr.) met Ford Mark II 2458,256 km, gemiddelde snelheid 204,854 kmuur; 2. Piper (G.-B.)-Siffert (Zwits.) met Fer rari P II op zes ronden; 3. Buchet (Fr.)- Hermann (Did.) met Porsche Carrera op 12 ronden: 4. Steinemann-Spörry (Zwits.) met Porsche 906 op 15 ronden; 5. Wicky-Berney (G.-B.) met Porsche Carrera op 19 ronden; 6. Elfrot-Brad- ley (G.-B.) met Porsche Carrera op 26 ronden. De snelste ronde werd gemaakt door Hawkins-Epstein met Lola Chevrolet in 2.10,5, gemiddelde snelheid 229,013 km per uur. BEERSELBERG Een zondag te Beerselberg gehouden internationale motocross in de 500 cc-klasse, die ging over 45 minuten, is gewonnen door de Belg Joel Robert op C.Z., op de tweede plaats gevolgd door zijn landgenoot Syl- vain Gebroers, eveneens op C.Z. Op de derde en vierde plaats eindigden de Ne derlanders Frans Sigmans op H.V.A. en Pierre Karsmakers op C.Z. Als vijfde plaatste zich de Belg Jef Teeuwissen. zoek werd in deze landenwedstrijd bij de dames niet in de zware boordnum- mers geroeid leverden Nederland 2lVt punt op, aanmerkelijk meer dan de 131/» punt, waarvoor de Duitse af vaardiging goed bleek. Overigens moet men deze zeer ver diende zege niet al te veel zien als uit gangspunt voor vergaande prognoses voor de komende belangrijke wedstrij den op de Rotsee van Luzern en de Europese kampioenschappen in Vichy. West-Duitsland heeft de latste jaren zijn hegemonie bij het herenroeien moeten afstaan. De ploegen zijn aanmerkelijk minder sterk dan de equipes, die het Deutsche Ruder Verband in het nabije verleden een kleine schat aan goud, zilver en brons brachten. Naast de nieuw geformeerde Deutschland-achter bezitten onze oosterburen weinig ploegen, die in de komende strijd om de Europese titels voor herstel van pres tige kunnen zorgen. Een winstpunt is stellig wel, dat Ne derland zijn overwinning dankte aan eerste plaatsen in zes van de zeven he rennummers en dat niet moeizaam ver gaarde punten door tweede en derde plaatsen en een enkele zege oorzaak waren van de Nederlandse zege. Ook de wijze waarop de meeste Nederlandse topequipes hun tegenstanders terugwe zen, geeft reden tot een gematigd opti misme. Minder dan een lengte bedroeg het verschil tussen de winnaars en de verliezers nooit. Groots was de wijze waarop wereldkampioen Van Nes met zijn nieuwe partner Suselbeek de wed strijd van de gestuurde tweeën won. De voorsprong van de Laga-equipe was nau welijks in lengten uit te drukken. Ook bij de twee zonder stuurman stond een zege van Laga al lang vast voor de fi nish was bereikt. Een nieuwe teleurstelling bezorgde Jochen Meissner twee jaar geleden op dezelfde Wedau-baan door tiendui zenden fanatieke toeschouwers op in drukwekkende wijze naar een Europese titel toegeschreeuwd zijn supporters. De man uit Mannheim was niet alleen tegen Jan Wienese kansloos, hij zag ook geen gelegenheid Harry Droog ach ter zich te houden. Met een taf je eiste de Delftenaar de tweede plaats voor zich op. Goed werk ook leverde Varsity-win- naar Triton bij de gestuurde vieren en de kloosterman vier in het ongestuur de nummer. Pas na de sterk bezette Rotsee regatta - voor de grote roei- landen de generale voor de Europese kampioenschappen zal men echter de triomfen van Duisburg op hun juiste waarde kunnen beoordelen. KEULEN Anton Ebben heeft het tweede onderdeel van het concours hip- pique om de Grote Prijs van Keulen gewonnen. Uit een veld van 43 ruiters kwamen er zatèrdag acht foutloos rond over het parcours van 710 meter met dertien hindernissen en zestien spron gen. In de barrage, zeven hindernissen en tien sprongen, van dit springcon cours bleven Ebben en de Amerikaanse amazone Neal Shapiro opnieuw fout loos. De combinatie Ebben-Kairouan maakte een tijd van 58,2 sec. Neal Sha piro en San Pedro gebruikten 65,8 sec. Al win Schockemöhle met Wimpel kreeg vier strafpunten en een tijd van 56,5 sec. De dressuurproef klasse S werd bfl de dames gewonnen door Liselott Lin- senhoff (Did) met Piaff, Annie van Doorn met Marco werd zesde, Tiny van Doorn met Goldkorn zevende en Ingrid Schram met Gingerbread achtste. Bij de heren won wereldkampioen Neckermann (Did.) met Antoinette. NEW YORK. In een wedstrijd voor de competitie van de Nationale Profes sional Soccer League in de Verenigde Staten wonnen de Pittsburgh Phantoms vrijdagavond met 5—4 van de Philidel- phia Spartans. Verder wonnen de To ronto Falsons met 31 van de St.-Louis Stars. In de vierde ronde van de Intertoto competitie kwamen van de Nederland se clubs Feijenoord en Go Ahead tot een overwinning. In Lugano verloor Sparta voor de derde achtereenvolgen de maal en is na het succes in de eer ste wedstrijd tegen Waregem niet meer tot winst gekomen. Feijenoord zege vierde open eigen terrein met 2-1 over Lausanne. Go Ahead won thuis van Grenchen en GVAV verloor van het Zwitserse Sion met 81. Bijna dertigduizend toeschouwers heb ben bfj Feijenoord-Lausanne één man hartstochtelijk bejubeld: Coen Mou lijn. De frêle linksbuiten van de Rot terdammers bleek weer in uitstekende vorm. Een massieve Zwitserse verdedi gingsmuur heeft de aanval van Feijen oord lang kunnen beteugelen. Wim Jan sen met Moulijn een briljante linker vleugel vormend kwam oog in oog met doelman Künzi; Moulijn knalde te gen de paal en achterspeler Armbrus- ter moest een schot van Geels uit het verlaten doel koppen. In de 42ste minuut schoot Geels uit een voorzet van Moulijn hard in: 1-0. Pierre Kerkhoffs scoorde na acht minu ten in de tweede helft, na een verdedi- gingsfout van Romeijn, de gelijkmaker. Na een gladde combinatie met Jansen was het wederom Geels die het tweede doelpunt voor Feijenoord scoorde. Go Ahead Go Ahead heeft met Grenchen vrij veel moeite gehad. Met snelle open aan vallen vond Go Ahead wel herhaalde lijk openingen in de verdediging van Grenchen, maar met het scoren had men toch de medewerking nodig van de zwak spelende Zwitserse doelman Gribi. Hij was er rtiede oorzaak van dat Go Ahead na ruim een half uur spelen, door doelpunten van Ressel, Veenstra en Strik, een voorsprong van 3-0 kon ne men. Tien minuten voor de rust scoor de Van Burg tegen. In een te harde tweede helft, waarin scheidsrechter Baumgastel met straffe hand erger voorkwam, wist een versterkte verde diging van Grenchen een grotere neder laag te voorkomen. GVAV GVAV, dat tegen de eerste divisie club Sion bij de rust nog gelijk stond door een doelpunt van Fritsen, heeft het in de tweede helft tegen de felle Zwitsers niet kunnen bolwerken. Met 31 werden de Groningers naar huis gestuurd. Sparta Sparta verloor de vierde wedstrijd met 2-0. Lange tijd hebben de Rotter dammers, die bij de rust met 1-0 ach terstonden, goede kansen gehad op een beter resultaat. Het tweede doelpunt dat de Zwitsers na de rust scoorden bleek beslissend voor de einduitslag. Go Ahead - Grenchen 3-1; Daring - Lausanne 2-1; Sion - GVAV 3-1; Lille Olympique - Beerschot 0-1; Lugano - Sparta 2-0; Rouen - Lierse SK 2-4; Bor deaux - Wareghem 6-2. De standen in de groepen waarin Nederlandse clubs uitkomen zijn: Groep 4 ..2 2 0 0 4 5—1 0 2 4 5—7 .21 0 1 2 1—2 4 1 0 3 2 4—5 Groep 2 .43 0 1 6 10—4 Daring Brussel 4 2 1 1 5 3—5 Strassbourg ..2 0 1 1 1 1—3 .20 0 2 0 1—3 Groep 3 ..2 2 0 0 4 41 ,.4 1 2 1 4 2—2 Olympique Lille 2 1 0 1 2 3—2 GVAV .40 2 2 2 3—7 Groep 1 ..4 4 0 0 8 11—4 Go Ahead ..4 2 0 2 4 9—5 FC Grenchen ..2 0 0 2 0 2—6 ..2 0 0 2 0 2—9 MIERLO Jan Serpentie uit Wijk aan Zee heeft de laatste klassieker voor amateurs,de Kersenronde van Mierlo ge wonnen. Serpentie versloeg in de eind spurt zijn vluchtmakkers Brouwer, Spetgens, Van den Burgh en Hans Tes- selaar. In de laatste van de vier ronden van 45 kilometer door de gemeenten .Mierlo, Lierop, Someren en Heeze ontstond de beslissende ontsnapping. Het kopgroepje van vflf man, waarin Sjef van den Burgh zich, net als in het voorgaande deel van de wedstrijd, bijzonder actief toonde h(j werd beloond met de pres- tatieprijs stond op de laatste 35 kilo meter zijn voorsprong niet meer af. De uitslag: 1. Serpenti (Wijk aan Zee) 180 km in 4 uur 17 min. en 12 sec.; 2. Brouwer (R'dam); 3. Spetgens (So meren); 4. Van den Burgh (Berkel en Roodenrijs); 5. Hans Tesselaar (Kalver dek), allen dezelfde tijd als Serpenti; 6. Pijnen (Woensdrecht) 4.18.40; 7. Van Dorst (Roosendaal); 8. Wagtmans (St. Willibrord); 9. Niemeijer (Hengelo); 10. Gerrita (Oploo), allen dezelfde tijd als Pijnen.

De Vallei | 1967 | | pagina 6