Uitspraak Arnhemse rechtbank: V.S.W.-directeur Bottenheii mag bedrijf niet betreden Commissarissen zouden al vaak op zijn vertrek hebben aangedrongen Vrouwen dragen thans te weinig kleding Leersums naaldprinses naar Baden-Baden Veel belangstelling voor rustige taptoe S.G.P. stelt vragen over zondagswerk Met vlot complet in de prijzen Veranderd kraagje gaf de doorslag SLUIT EEN MARKTEN Veiling Septer Tiel Bekende figuur in Bennekom Jeugd zwemt om Poseidon-beker Geslaagd aan het Marnix College Beroepen De Snelpost Vier vingers bij hobby verloren Gewonde bij autobotsing Fa Van Koes veld nu supermarkt Directeur G.A.K. in Arnhem treedt af Geslaagd Leuk Jan Kruij over textiel-misère Weg voor zwembad Varende patiënten krijgen kersen Raad bezichtigt be j aardencen t rum Weer prijs in Valleivogels-loterij Op geslaagde eerste Paraat-dag GELD NODIG~? V. DINSDAG 27 JUNI 1967 (Van een onzer redacteuren) ARNHEM Vanmorgen heeft de president van de Arnhemse rechtbank, mr. J. H. C. Slotemaker uitspraak gedaan in het geschil tussen de commis sarissen van de Kon. Nederlandsche Stoomspinnerij en Weverij en de heer J. C. Bottenheim, een van de directeuren van deze onderneming. Gisteren dienden er twee korte gedingen voor de rechtbank; de commissarissen vroe gen aan de president om de directeur te veroordelen tot het in acht nemen van het ziekteverlof zo lang zij dat wensen. Daarnaast stelde men zich op het standpunt dat de heer Bottenheim zich niet in de beleidszaken van de on derneming mag mengen zonder hun toestemming. De „ontslagen" directeur liet via zijn raadsman weten dat er geen enkele reden meer is om nog langer „ziek te zijn". Hij spande op zijn beurt een kort geding aan tegen de commis sarissen om te eisen dat zij zich houden aan de statuten, die bepalen dat de beslissing omtrent een eventuele schorsing door de aandeelhoudersverga dering van 13 juli genomen moet worden. Hij eiste bovendien de schorsing van president-commissaris Hendrik Muller. De president wees de eis van de commissarissen in het eerste kort geding toe. De heer Bottenheim werd ver boden het bedrijf te betreden. Alleen de rechter zal deze beslissing ongedaan kunnen maken. De president eiste een dwangsom van f 1000— voor elke overtreding. De heer Bottenheim werd voorts veroordeeld tot betaling van de kosten van het kort geding. In de zaak van de heer Bottenheim tegen de aandeelhouders/commissarissen (in feite tegen de persoon van president-commissaris Hendrik Muller) viel nog geen beslissing. De zaak werd een week aangehouden. De aandeelhou dersvergadering op 13 juli zal niet doorgaan, zoals uit de de uitspraak van de rechtbank-president voortvloeit. „Ruzie op een schip is voor de be paling van de koers geen winstpunt", zo begon mr. H. J. van Leeuwen na mens de commissarissen zijn toelich ting op de dagvaarding. „Ik kan me voorstellen dat het geschil voor de fa milie Bottenheim een moeilijk te ver teren zaak is, maar het objectieve be lang van het bedrijf moet nu eenmaal voorop staan..." In de dagvaarding werd de heer Bottenheim een „eigenmachtige terug keer in het bedrijf" verweten en men achtte dit openlijk in strijd met de wens van de commissarissen. „Mis plaatst en onduldbaar", zo kwalifi ceerde mr. Van Leeuwen de stap die de directeur had genomen. „De terugkeer heeft het karakter van het forceren van een conflict, want de beide commissarissen waren met vakentie toen de heer Bottenheim zich weer aandiende. Zij kwamen toen voor een dilemma te staan; als men net zou doen of er niets gaande was, zou dat verwarring in het be drijf hebben gesticht. Men koos toen voor schorsing, omdat dit het enige middel was in het belang van de N.V. Overigens bleek uit het betoog van de heer Van Leeuwen dat het er de commissarissen niet om begonnen was de directeur uit de leiding van het bedrijf te werken. Hij wilde de beslis sing hieromtrent in handen leggen van de algemene aandeelhoudersver gadering, die in het najaar gehouden zal worden. Wel achtte hij een bui tengewone aandeelhoudersvergadering zoals die door de heer Bottenheim was uitgeschreven onaanvaardbaar. „Hij wil daarmee zijn zin doordrijven want het gaat hem alleen om zijn ge lijk. De commissarissen willen hem beletten dat hij de status quo eenzij dig doorbreekt." Mr. Van Leeuwen wees erop, dat er medisch gezien in feite nog steeds geen klaarheid bestaat over de we zenlijke gezondheidstoestand van de heer Bottenheim. Vast stond volgens hem dat er tenminste vier medische autoriteiten „zeer negatieve rapporten" hadden uitgebracht. „In feite is het een medisch ge- schil....daarin zal de buitengewone aandeelhoudersvergadering nu op 12 juli een beslissing moeten nemen. De commissarissen vinden noch schor sing noch ontslag opportuun en zij willen het conflict liever in een alge mene vergadering in september uit vechten..." De raadsman van de heer Botten heim mr. J. R. Vaute stelde in zijn tegeneis dat er eigenlijk niet eens een aanleiding bestond voor een kort ge ding. „De aandeelhouders hebben zichzelf in een impasse gemanoeuvreerd door de statutaire voorgeschreven aandeel houdersvergadering niet te beleggen." Mr. Vaute legde uit dat de staturen bepaalden dat er bij ontslag van een directielid binnen vier weken na de datum van ontslag een algemene aan deelhoudersvergadering dient te wor den uitgeschreven. Omdat dit niet was gebuerd, vond hij dat de eis van de tegenpartij „onmiddellijk verworpen diende te worden". „De commissarissen hebben de heer Bottenheim belet zijn functie uit te oefenen, daarom heeft hij het ontslag van de heer Muller op de agenda van de buitengewone aandeel houdersvergadering laten plaatsen. Er zat voor hem niets anders op..." De raadsman ging uitvoerig in op wat hij noemde „de achtergrond van het geschil". Hij ging van de veron derstelling uit dat de commissarissen de heer Bottenheim al een jaar lang hebben belet zijn beleid uit te voeren. „Het is juist dat hij in november 1965 naar Zwitserland is gegaan van wege zijn gezondheidstoestand. In ja nuari van het volgend jaar kwam hij terug omdat hij in staat was zijn werk te hervatten. De commissarissen ech ter eisten een herkeuring van enke le hoogleraren. De resultaten hier van werden de directeur door dr. Harting, de bedrijfsarts van de VSW, Barneveld, 26 juni '67 Vette kalveren- markt. Aanvoer 1045 stuks. Handel traag. Prijzen: le kwal. f 2,452,60; 2e kwal. f 2,25—2,40; 3e kwal. t 2,00—2,20. meegedeeld. De heer Bottenheim was afgekeurd en zou een half jaar niet mogen werken...." Vervolgens zou, aldus het betoog van de raadsman, er door de commis sarissen een poging gedaan zijn de heer Bottenheim min of meer te „ver bannen". Hij zei dat de directeur een brief van de heer Muller had ontvan gen, waarin deze hem voorstelde een marktonderzoek in Australië, Nieuw- Zeeland en Afrika te gaan houden. „En dat gebuerde nota bene in een periode dat de commissarissen de heer Bottenheim niet geschikt achtten om zijn functie te vervullen...", zo riep mr. Vaute verontwaardigd uit. Bedrijfsarts Harting werd uitvoe rig ter sprake gehad. Hij speelde een nogal mysterieuze rol in het geheel. Mr. Vaute verdacht hem ervan dat hij de directeur bij de neus had genomen De arts zou de medische rapporten van de professoren verkeerd geïnter preteerd hebben. Dit kwam, aldus de raadsman, aan het licht toen de Kon. Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunst in de affaire werd be trokken. Deze instantie had aange toond, dat de desbetreffende rappor ten met geen woord repten over een periode van zes maanden, waarin de directeur zou moeten „kuren". „De bedrijfsarts staat in nauw ver band met de commissarissen, hij heeft alles uit zijn duim gezogen...." Volgens mr. Vaute zouden de com missarissen er bij de directeur her haaldelijk op hebben aangedrongen dat hij het bedrijf verliet. „Man, vraag toch je ontslag, hebben ze hem gezegd, dat krijg je de gouden hand druk mee. De heer Bottenheim, en dat pleit voor hem, is daar echter nooit op ingegaan...." Mr. Van Leeuwen noemde het be toog van de raadsman van de heer Bottenheim „gekleurd en eenzijdig". „Ik protesteer met klem tegen de in sinuatie dat dokter Harting de heer Bottenheim bij de neus zou hebben genomen. Hij kende hem beter dan wie ook en hij wist beter dan wie ook wat hij mankeerde. Het is ook niet waar dat de commissarissen op het vertrek van de directeur zouden hebben aangedrongen. Die mogelijk heid is terloops wel eens geopperd..." Door mr. Van Leeuwen werd nog eens beklemtoond dat de heer Botten heim in 1966 wel in staat was geweest zijn functie uit te oefenen. „Want hoe kon hij anders het jaarverslag teke nen?", zo vroeg hij zich af. Inmiddels is de koers van de aan delen van de Kon. VSW de laatste maanden sterk opgelopen en mr. Van Leeuwen zag daarin een duidelijke aanwijzing dat de familie Bottenheim bezig was haar aandelenpakket aan zienlijk uit te breiden om straks op de aandeelhoudersvergadering een nog belangrijker stem in het kapittel te hebben. Momenteel heeft „de groep BENNEKOM „Het is geen wonder dat het zo slecht gaat in de textiel, de vrouwen hebben tegenwoordig haast geen kleren meer aan." Het is een uitspraak van een van de „dorpsoud sten" van Bennekom, de 77-jarige Jan Rnijf, die zittend op een bankje achter zijn huis aan de Schoolstraat de tijd passeert met gesprekken met kennissen, het groeten van de vele voorbijgangers en het genieten van het zonnetje, dat LEERSUM Op 25 augustus 1965 werd van jonkvrouwe A. Pauw van Wieldrecht te Doetinchem, de grond die nodig is voor de aanleg van het zwem bad aangekocht. In het voorlopig koop contract werd bepaald dat de gemeen te op haar kosten zal overgaan tot de aanleg van een nieuwe toegangsweg naar het aan verkoopster overblijvende terrein. Tevens werd bepaald dat de ge meente de op het zwembadterrein staan de schuur van Boshuis zal verplaatsen naar het aan verkoopster verblijvende terrein en deze daar weer zal opbou wen. Ook zal er een telefoonkabel ver legd moeten worden. De heren Boshuis en Van Marie is of ferte gevraagd voor deze werkzaamhe den. De heer Boshuis is de laagste in schrijver met een bedrag van f8975,-. SCHERPENZEEL Dinsdagavond om 7 uur zullen de zwemploegen van de Openbare Lagere School aan de Dorpsstraat, de School met de Bijbel en de Holevoetschool tegen elkaar uit komen in 't water voor de jaarlijkse school-zwemwedstrijden, georganiseerd door de Scherpenzeelse zwem- en polo club „Poseidon". De scholen zullen ieder uitkomen met ploegen van 7 zwemmers of zwemsters. In totaal zul len ongeveer 10 ploegen deelnemen. Zoals ieder jaar zal het weer een span nende strijd worden waarbij het op de seconden aankomt. De Poseidon-wissel- prijs, die momenteel in het bezit is van de o.l.school aan de Dorpsstraat, staat weer op het spel. SCHERPENZEEL Dinsdagavond zal een grote groep Scherpenzelers de patiënten van het Rodekruishospi- taalschip „Henri Dunant" een bezoek gaan brengen. Het hospitaalschip ligt gemeerd aan de Keulse Kade in Utrecht. Het is de bedoeling dat de patiënten een bakje kersen krijgen aangeboden uit handen van welpen van de Scher penzeelse padvinders. De muziekvereniging „Caecilia" zal een serenade brengen. Om ongeveer kwart voor zeven zal een stoet van 15 auto's vertrekken van- 'af het muziek-oefenlokaal in het Doorn boomspark met bestemming Utrecht. zich de laatste tijd haast dagelijks laat zien. Hij betitelt de passerende postbo de met „generaal" en voert met leef tijdgenoten als de 78-jarige Hendrik Heinekamp hele gesprekken over vroe ger en nu. Want Jan Knijf mag dan op jaren zijn en als vrijgezel alleen wonen, hij is aardig goed op de hoogte van het geen in en buiten Bennekom gebeurt. De krantenjongens zorgen dat hij op tijd z'n lectuur krijgt, gratis. Men beweert wel, dat de uiterst sober levende Knijf een mooi sommetje heeft gespaard, maar volgens hemzelf is dat lasterpraat. Knijf woont in een oud boerenhuis, waarvan de schuur al jaren leeg staat. Ook de paardestal. Maar vroeger had zijn vader, die voerman was, altijd drie vier paarden op stal en Knijf zelf heeft menige vracht zand en stenen ge reden. Dat is al lang voorbij en alleen drie zeer oude, vervallen karren onder een afdak op het erf herinneren nog aan die tijd. „Een makelaar heeft het hele spul al eens willen kopen. Hij wou hier, mooi in het centrum, winkels neerzetten, ge loof ik. Maar hij kwam in zo'n grote auto voorrijden en toen zei ik: ga jij maar weg, we doen geen zaken," aldus Knijf. Bijna iedereen in het dorp kent hem en hij zelf kent haast iedereen in het dorp. In het huis, waar hij woont, is hij geboren en getogen. Het is nog in zijn oude staat, zonder waterleiding, met een pomp op het erf. Knijf houdt niet van allerlei nieuwigheden. „Je moet tegenwoordig altijd een gulden ge ven voor iets dat maar een dubbeltje waard is." zegt hij. Maar ook deze waarheid is nogal betrekkelijk. EDE Aan het Marnix College te Ede slaagden de volgende kandidaten voor het eindexamen gymnasium A: Yvonne van Beek, Katrien van Dijk, Peta Eisberg, Erica Kolkman, Lore van Vuuren (allen te Ede), Kees van Woudenberg uit Bennekom, Annelies Snijders uit Harskamp, Kees 't Hart, Peter Sigmond en Marjolijn Sonntag uit Wageningen. Voor het eindexamen B. slaagden de volgende kandidaten: Wim Kraay, Liesbeth Wieringa, Huib de Man uit Ede, Jan Albert Hellings uil Bennekom, Corry de Moei en Hans Wichman uit Lunteren, Tom Wander- sen uit Veenendaal. Voor het eindexamen HBS-A, aan de zelfde school slaagden: Fred van Asselt, Henk Bakkenes, Dries Blitz, Peter Dek ker, Arie van Dijk, Hanneke van Groot heest, Werner Haas, Stieneke Jol, Ru dy de Klerk, Joop Krul, Koos Lieshout, Jan v. d. Miesen, Fred Mulkens, Frans v. d. Veer, Anja v. d. Velde (allen uit Ede), Chiel Smit uit Ederveen, Wessel Hakstege, Albert Heitink en Wim Meurs uit Bennekom, Henk Haantjes en Ronny IJssel de Schepper uit Lunteren, Henk v. d. Berg uit De Valk en Riekje Jager uit Wageningen. SCHERPENZEEL Ds. P. W. van der Veen te Scherpenzeel heeft van de Ge reformeerde gemeente te Asperen een beroep ontvangen. Bottenheim" 370 aandelen in bezit van de in totaal 2205 in binnen- en buitenland geplaatste stukken. De president mr. J. C. H. Slotema ker drong voordat hij de zitting sloot nog op een regeling aan, die voor bei de partijen aanvaardbaar zou zijn. Hier had men echter geen oren naar. Ook niet naar het voorstel van de pre sident om opnieuw een geneeskundig onderzoek te laten plaatsvinden. Mr. Vaute zei: De heer Bottenheim is al negen keer onderzocht en dat lijkt me zo langzamerhand wel genoeg...." SCHERPENZEEL Voordat de gemeenteraad van Scherpenzeel donder dagavond begint met de afwerking van de ruim dertig punten tellende agenda gaat men eerst de vorderingen met de bouw van het nieuwe bejaardencentrum in ogenschouw nemen. De raadsleden zijn uitgenodigd om donderdagavond om zeven uur bij het bejaardencentrum aan wezig te zijn. VEENENDAAL Uitslag van de wedvlucht Charteauroux. De duiven wer den gelost om 5.45 uur. Eerstaankomen- de duif 15.33.19, snelheid 1092,6 m/min. E. Sukkel 1, 2, 5, 14, ,17; G. Heikamp 3, 18; T. den Hartog 4; H. Ulrich 6, 13; C. Ginkel 7, 8; C. Donkelaar 9, 12, 16; W. H. Roelofs 10; P. W. v. Zetten 11, 15; H. L. Spies 19. In de wedvlucht van St. Ghislou wer den de volgende resultaten geboekt. Ge lost om 10 uur, eerst aankomende duif 13.13.38, snelheid 1109,5 m/minuut. R. v. Doorn 1, 4, 18; G. Diepenveen 2, 5; T. den Hartog 3, 8; E. Sukkel 6. 19; H. Ulrich 7, 10. 14, 20, 22; A. v. Doorn 9, 13; G. Heikamp 11, 15, 23; C .v. Ginkel 12; J. Geerenstein 16; A. Leppers 17; G. de Geit 21. SCHERPENZEEL Door opper wachtmeester der Rijkspolitie de heer Hietbrink is de 9e trekking verricht van de grote Valleivogels verloting. De maandprijs van f 50,- is gevallen op lot no. 1226. De gelukkige winnaar was nu de heer J. A. Beumer, Dwars weg 71, Overberg. De laatste trekking zal zijn op maan dag, 31 juli in café „Marktzicht" te Scherpenzeel. Tevens zullen dan de hoofdprijzen nl. de Simca 1000, de te levisie en de Berini Matic getrokken worden door notaris Holsheimer te Woudenberg. EDE Toen v.d. B. gistermiddag be zig was met houtbewerking, schoot plot seling een plank naar voren, waardoor B. z(jn linkerhand niet snel genoeg kon terugtrekken. Vier vingers werden afge sneden. Hij is naar het Julianazieken- huis overgebracht. LUNTEREN Op de Nederwoudse- weg reden gisteren een vrachtauto, be stuurd door te K. uit Lunteren en een personenauto, bestuurd door V. uit Bar neveld tegen elkaar. Het ongeluk ge beurde doordat V. zich tijdens het rijden bukte, waardoor zijn auto naar links uit week. V. werd met borstklachten naar het Julianaziekenhuis overgebracht. De vrachtauto werd zwaat beschadigd, de personenauto werd totaal vernield. LUNTEREN Donderdagmorgen gaat bij de firma Koesveld Zoon aan de Dorpsstraat de vlag in top en wel ter gelegenheid van de heropening van haar schitterend verbouwde Vivo-kruideniers- zaak. Het gehele pand is onherkenbaar vernieuw, zowel van binnen als.aan de buitenzijde. Van Koesveld is van bedie ning op zelfbediening Supermarket over geschakeld, welk systeem met zich mee bracht, dat de winkelruimte van 50 tot 150 m2 moest worden uitgebreid. Nieuw bij Van Koesveld is de bloemen- en plan- tenafdeling, die dicht bij de entree is ondergebracht. De vroegere ijssalon is eveneens aan zienlijk vergroot en heel modern inge richt. Ook nieuw is de Expresso-bar waar ook gebak verkrijgbaar is bij de koffie. Van Koesveld biedt zijn cliëntèle een juweel van een zaak. Een aanwinst voor Lunteren. In haar woning aan de Bentinck- laan te Leersum vertelt mevr. Kra nenburg dat ze helemaal niet op die tweede plaats had gerekend. Vorig jaar had ze ook al meegedaan aan de amateur-modeshow maar toen behaalde ze geen prijs. „Ik had toen ook nog maar net naailes gehad". Nu had ze wel gedacht als elfde of tiende te eindigen, maar de tweede plaats? Nee, daar had zelfs haar echtgenoot niet op gerekend. „Ik had haar hier steeds bezig gezien maar ik zei: „Hou maar op, 't wordt toch niets". Daar leek het eerlijk ge zegd ook wel een beetje op. De andere deelneemsters hadden hun werk namelijk al bijna klaar terwijl mevr. Kranenburg nog niet eens was begonnen. Zij wilde name lijk een gladde stof gebruiken die speciaal besteld moest worden. En EDE Per 1 juli zal de heer E. van der Molen, directeur van het districts kantoor te Arnhem van het Gemeen schappelijk Administratiekantoor ztfn functie neerleggen. Hij wordt opgevolgd door de heer A. den Berg, voorheen werkzaam als direc teur van het districtenkantoor in Leiden van het zelfde orgaan. In Arnhem zal vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur in café-restaurant „Royal" een receptie gegeven worden waar de ge legenheid geboden wordt afscheid te ne men van de heer E. van der Molen en kennis te maken met zijn opvolger. EDE Het goede weer zorgde gister avond b(j de taptoe voor een behoorlijk gevuld openluchttheater. Ruim 1000 be langstellenden hadden zich naar de „Eder Kuil" begeven, voor het bijwonen van het musicale evenement. Over het geheel genomen vonden zij het program ma goed, dat bewees het slotapplaus wel. Het korps van de cavallerie uit Amers foort, in ceremonieel tenue gestoken, zorgde voor een vlotte show. Het korps speelt op een behoorlijk peil en de show marsen waren goed verzorgd. Daar het voornamelijk traditionele marsen waren die werden gespeeld, kwamen de niet traditionele werken sterk naar voren: Summertime, The Drina March en een wals. Het was jammer dat er maar een korps was aangetrokken voor de taptoe. Het buitengewoon mooie theater was zeker een wat grotere taptoe met meer dere korpsen waard geweest. Bovendien is een uur met hetzelfde korps gauw eentonig, ondanks het enthousiasme van de musici. Na een solo waarbij de taptoe werd geblazen, werd de driekleur gehesen. Het Wilhelmus besloot de avond, die door verschillende burgerlijke en militaire autoriteiten werd bijgewoond. het duurde nog al lang voor die stof er was. „Het was echt haastwerk", zegt de blonde Naaldprinses uit Leersum. Maar ze heeft toch haar prijs gewonnen. Met haar vlotte complet, waarin de kleuren oranje, en wit een vrolijke en jeugdige com binatie vormen, heeft ze een prach tige, brede, gouden armband ver diend, die een winkelwaarde heeft van maar liefst ƒ850,„M'n lera res, mevr. Van de Garde, heeft me ontzettend geholpen bij het ontwerp", voegt mevr. Kranenburg er aan toe. Ook vertelt ze van een tip die ze kreeg van mevr. Ida de Leeuw-van VEENENDAAL Van de 22 kandi daten die het eindexamen van de Veen- se Avond ULO hebben afgelegd werden er in totaal acht afgewezen: Voor het diploma MULO-A deden 17 kandidaten examen en werden er 7 afgewezen; voor het diploma MULO-B deden vijf kandidaten examen en werd er 1 afge wezen, wat volgens de leraren te wij ten is aan het ongeregeld bijwonen van de lessen. Vele cursisten volgen trouw de eerste lessen, maar de rest van het jaar verschijnen ze niet meer. Vanzelf sprekend is dan de kans groot afgewe zen te worden. Voor MULO-A slaagden: A. Blanke- stijn uit Rhenen, mej. A.Brouwer.G. J. van Dijk,mej. M.van Engelenburg, R. van de Meyden uit Achterberg, A. Valkenburg, A. Wallet, P. van 't Wout uit Renswoude, A. Hardeman uit Over berg en M. Gaasbeek uit Veenendaal. Voor MULO-B slaagden uit Ede mej. R. Hulstein uit Wageningen, C. P. J van de Lindeloof uit Rhenen, Th. Scheer en uit Veenendaal J. Sukkel. Eind augustus begint de nieuwe cur sus van de Veense Avond ULO aan de Geerseweg. Hiervoor kan men zich op geven bij de heer A. P. van Balen, Bergweg 18 te Veenendaal, telefoon 2377. SCHERPENZEEL Aan de Uitgebreid Technische School te Utrecht slaagde na volbrenging van het praktische jaar voor het diploma U.T.S.-elektrotech- niek H. J. v. d. Hoeff te Scherpenzeel. VEENENDAAL De gemeenteraads fractie van de Staatkundig Gerefor meerde Party heeft aan het college van burgemeester en wethouders te Veenen daal de volgende vragen gesteld: Is uw college er van op de hoogte, dat er op zondag 25 juni 1967 aan de in aanbouw zijnde woningen in het plan „de Molenbrug", werkzaamheden zijn verricht? Is uw college, met ons niet van oor deel dat dit in strijd is met artikel 6 van de zondagswet? Is het mogelijk dat uw college maat regelen treft, om herhaling van werk zaamheden op zondagen te voorkomen? Rees. Mevr. Kranenburg was name lijk niet tevreden over het kraagje van haar ontwerp. Het zat niet goed. Met een hoedendraadje trachtte ze toen dit éuvel te verhelpen, maar na afloop van de Veenendaalse voorron de raadde Ida de Leeuw-van Rees haar aan ,dit hoedendraadje weer uit het kraagje te halen, omdat het dan veel beter zou zijn. Als ze dit meteen gedaan had, was de Leer- sumse mode-koningin misschien wel eerste geworden in Veenendaal. In Amsterdam echter had ze het hoe dendraadje weggelaten, wat bij een jurylid, dat ook in Veenendaal aan wezig was geweest, de reactie ont lokte: „Zo is 't veel beter. Zo maak je veel meer kans". Mevr. Kranen burg, die nogal last van planken koorts had, werd hierdoor flink aan gemoedigd. Mevr. Kranenburg is nu twee jaar bezig met naaien. Daarvoor had ze zich nog nooit met dit werk bezigge houden. En ondanks de prachtige re sultaten noemt ze naaien nog niet haar speciale hobby: „Ik doe het wel graag. Voor m'n dochtertje maak ik bijvoorbeeld ook de kleer tjes zelf, maar dat het nu m'n uit gesproken hobby is kan ik niet zeg gen". LEERSUM Bij de zaterdag in „Krasnapolsky" te Amsterdam gehouden finale voor de titel „Naaldprinses van Nederland" eindigde mevrouw A. C. Kranenburg uit Leersum op de derde plaats. Vrijdagavond a.s. vertrekt de vertegenwoordigster van de Veenendaalse voorronde naar Baden-Baden waar zaterdagavond de Eurofinale wordt gehouden. Tijdens de Veenendaalse voor ronde, die in gebouw Eltheto werd gehouden, werd mevrouw Kranenburg tweede. Wat vindt manlief van al deze tam-tam rond zijn vrouw ?„Ach, ik vind het leuk voor haar", antwoordt hij kalm. De heer L. Kranenburg interesseert zich niet zo voor al de ze „damesproblemen". Wel is hij in Amsterdam een kijkje gaan nemen, toen daar zaterdag j.l. de finale werd gehouden: „Ik wilde wel eens zien, hoe ze daar liep", lacht hij. Maar toen hij z'n vrouw had zien lo pen, is hij maar wat in Amsterdam gaan rondkijken, want wat moeteen man nou tussen al die „discussiëren de vrouwen Toen de uitslag werd bekend ge maakt was hij wel weer in de zaal. Zijn vrouw ijsbeerde zenuwachtig achter de coulissen en ook hij vond het nu wel een beetje spannend wor den. Toen kwam die geweldige zin: „Als derde is geëindigd mevr. Kra nenburg van de groep uit Veenen daal". Aanstaande vrijdag gaat de over gelukkige prijswinnares naar Baden- Baden. Samen met de negen ande re hoogstgenoteerde dames van de Nederlandse finale vertrekt ze vrij dagavond met de auto uit Arnhem. Zaterdagavond is de Europese fina le, waarbij o.a. deelneemsters uit Italië, Zwitserland en Frankrijk te genwoordig zijn. De hoofdprijs hier bestaat uit een luxeuze BMW. „Je zult zien dat ze met die auto weer naar huis komt", lacht de heer Kranenburg. Maar zijn vrouw is daar niet zo van overtuigd. Hoe 't ook zij, deze keer kan de heer Kra nenburg niet met z'n vrouw mee. Hij zal, net als iedereen, thuis af moeten wachten wat er met z'n vrouw gaat gebeuren. En dat gaat spannend worden. Reken maar! Mevr. Kranenburg maakt er zich niet druk om. Zij heeft een mooie reis en een prachtig weekend voor de boeg .Wat er nu verder gaat ge beuren tijdens de wedstrijd, ziet ze nog wel. In ieder geval wensen we haar veel succes. x Aardbeien per doosje van 250 gram: Cambridge 31— 34 Elistha 27— 31 Glasa 28— 35 26— 23 Gorella 25— 40 21— 29 Red Gauntlet 23— 44 16— 27 Senga Sengana 25— 32 17— 25 Talisman 26— 33 20— 25 Vola 29— 39 20— 29 Aardbeien met dop 91—128 81—111 x Aardbeien gedopt diversen 100— 60 x Aardbeien gedopt Senga 122 Kersen: Duitse kersen 202—231 180—191 130—112 Meikersen 168240 Frambozen per doosje van 250 gram 28—43, 9—28. Rode bessen per doosje van 250 gram 30—70. Groenten x Bloemkool per stuk 5864, 1360; doperwten 8084kasprincessebonen 210260; kassnijbonen 150180, 80 110; rode kool 2952; savooiekool 2530, 1420; spinazie 2932; spits kool 26—34; x peulen 110—270, 40—150; sla per 100 krop 5.00—9.90, 3.10—4.50; uien 2025; tuinbonen 2641; aard appelen nieuw, middel, 2734; kriel 24—32. x Is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. REISBAGAGE en/of ONGEVALLEN VERZEKERING Een zorgeloze vakantie is dan gegarandeerd. ASSURANTIEKANTOOR BROUWER Kanaalweg 2 - Tel. 2918 VEENENDAAL Sluit een pers. lening bij Kastanjelaan 40 Tel. 2720 Rhenen Binnen 24 uur klaar

De Vallei | 1967 | | pagina 3