Subsidiestop beperkt werkzaamheden Via de klarinet in l huwelijksbootje „Eerst liepen we altijd langs elkaar heen" Gashouder onttakeld Nog niet alle gemeenten verstrekken subsidie Vrachtauto ramde bus Vierde man op o.l. school STICHTING KATH. INST. VOOR MAATSCH. WERK IN JAARVERSLAG Financiën Lokaal voor handenarbeid in nieuwe ULO Tweede kracht Openstelling Andrieskerk Mutaties Raad vergadert TRUUS MOC EN WIM VAN INGEN Geslaagd voor verkeersexamen Onteigening op Geytenbeek van de baan Waarborgsom voor bouwvergunning DENK OVERAL EN ALTIJD WEER AAN HET KIND IN HET VERKEER Leerzame napret van boompl antdag DINSDAG 27 JUNI 1967 VEENENDAAL Er bestaat een goede vorm van samenwerking in Veenendaal tussen de Stichting Katholiek Instituut voor Maatschappelijk Werk voor de Utrechtse Heuvelrug met de gezinsverzorging van het Groene Kruis. Ook werd niet tevergeefs een beroep gedaan op de hervormde en gereformeerde stichtingen ter plaatse. Dat staat te lezen in het jaarverslag van de Katholieke Stichting dat als werkgebied de gemeenten Driebergen-Rijssenburg, Doorn, Maarn, Scherpen- zeel, Renswoude, Veenendaal, Rhenen, Amerongen, Leersum en Langbroek omvat. Elders in het jaarverslag wordt het betreurd, dat er nog altijd gemeenten zijn die de Stichting financiële steun onthouden. De Stichting die werd opgericht door en in samenwerking met de Caritas- instellingen binnen het werkgebied stelt zich ten doel de mens in nood te helpen onder het opzicht van een ge zond gezins-, groeps- en gemeen schapsleven volgens de katholieke be ginselen. De Stichting werd ook in 1966 geplaatst voor een veelheid van problemen. In 1966 was er met 154 cliënten con tact, waarvan er 38 waren die ge zinsverzorging behoefden. Hiervan waren er 6 chronisch zieken en 9 be jaarden, van de overige 23 gezinnen kampten er 10 met andere maatschap pelijke problemen. Per 1 januari -1966 was met 30 cliënten contact, terwijl 76 gevallen in de loop van het jaar in behande ling werden genomen. Met 78 cliënten kon in 1966 het contact worden beëin digd. Door samenwerking met gere formeerde en hervormde Stichtingen kon aan praktisch alle aanvragen worden voldaan. De Stichting kreeg in 1966 te ma ken met de volgende problemen: ge zinsmoeilijkheden; huisvestingsmoei lijkheden; bejaardenzorg; gezinszorg; financiële moeilijkheden; persoonlijke problemen; arbeidsmoeilijkheden; aan passingsmoeilijkheden bij gerepatrieer- den. De Stichting zou niet in staat ge weest zijn haar taak naar behoren te vervullen, aldus het jaarverslag, wan neer zij niet op alle punten steun had gehad en hulp ondervonden van vrij willigers, caritasbesturen en vanzelf sprekend ook van het provinciaal Ca ritatief centrum en de maatschappe- lijk-werkadviseurs, met wie men regel matig contact had en besprekingen voerde. Om een inzicht te geven van de contacten, welke de Stichting onder houdt met de verschillende parochies en instellingen, volgt hier een kort overzicht. Eens per twee maanden vergadert in Veenendaal het Caritasbestuur waarbij de maatschappelijk werk ster wordt uitgenodigd om eventuele problemen en gevallen te bespreken en toe te lichten en om de vorm van steun van de zijde der Caritas te bestuderen of toe te lichten. Moeilijkheden op financieel gebied der Stichting worden in samenwer king met de Caritas-Veenendaal tot een oplossing gebracht. De Caritas- Veenendaal is de Stichting zelf meer malen bijgesprongen bij het overbrug gen van liquiditeitstekorten ontstaan door het uitblijven van de verleende subsidies. Caritas Veenendaal verzorgt de in ning en betaling van de uitkeringen onder de Algemene Bijstandswet ten behoeve van de bejaarden terwijl het Zonnebloemwerk in Veenendaal met name mag worden genoemd. Het werk in het woonwagenkamp wordt door Caritas Veenendaal daadwerke lijk gesteund onder meer door bezoe ken ter plaatse en het organiseren van Kerstvieringen ten behoeve van de woonwagenbewoners. Er wordt subsidie ontvangen van Rijk en gemeenten, terwijl de Cari- tas-instellingen het verschil tussen be groting en overheidsbijdrage voor hun rekening nemen volgens een verdeel sleutel, gebaseerd op het aantal paro chianen binnen het werkgebied. De Caritas instellingen nemen ook het deel der subsidie waarvan de toe kenning door sommige gemeenten af gewezen is, voor hun rekening. Het spijt het bestuur, dat de af wijzende houding van deze gemeen ten nog niet heeft kunnen wijzigen alhoewel zij herhaalde pogingen daartoe heeft ondernomen. Het is er kentelijk voor elke vorm van steun en bijstand, die men zou geven om de raadsleden der gemeenten van de noodzaak van zijn bestaan te over tuigen. De Stichting zal evenwel zonder op houden blijven proberen door de diensten die zij door haar werk aan de gemeenschap verleent, de afwijzende houding der niet-subsidiërende ge meenten om te buigen tot een houding van begrip en medewerking. Het bestuur is uiteraard zeer ver heugd geweest met het verhogen van de percentages der bijdragen van 40 naar 45 pet. Door de volledige mede werking van de Caritasbesturen zag SCHERPENZEEL Het bestuur van de stichting voor chr. nationaal Ulo heeft medewerking van de gemeente ge vraagd voor het verkrijgen van gelden die benodigd zijn voor de inrichting van een handenarbeidlokaal in de nieuwe u.l.o.-school. De mogelijkheid om dit vak te beoefenen is aanwezig doordat men de school „op de groei" heeft ge bouwd; het gebouw bevat namelijk tien lokalen waarvan er thans acht in ge bruik zjjn. Het lokaal is er dus wel maar tot dusver ontbrak het gereed schap en het materiaal om handenar beid als vak op de school in te voeren. Gevraagd wordt een bedrag van f 3782,7?. De inspectie heeft al haar in stemming betuigd met de aanschaf, de Stichting kans het tekort ontstaan door de afwijzing van de subsidieaan vraag bij enkele gemeenten op te van gen en zelfs een kleine reserve te kwe ken om het tekort in 1967 op te van gen. Zoals in het verslag over het jaar 1965 valt te lezen, is ook in 1966 de na druk van het werk der Stichting ko men te liggen op een consolidatie en stabilisatie, te meer daar in het mid den van 1966 door 't toenmalige kabi net een subsidie-stop werd ingesteld, voor zover het uitbreiding van werk zaamheden betrof. Dit had uiteinde lijk tot gevolg, dat het bestuur plannen en studies voor de aantrekking van een tweede maatschappelijk werkster moest laten liggen. Noodgedwongen voor het feit ge- plaats de aantrekking van een twee de kracht achterwege te laten totdat de subsidiestop weer zou worden op geheven, moest het bestuur besluiten verschillende projecten te laten lig gen en af te zien van deelneming in studies en onderzoeken naar werk zaamheden, welke binnen het kader van het maatschappelijk werk door de Stichting kunnen worden verricht. De financiële situatie, hoezeer ook verbeterd door het optrekken van de percentages van 40 naar 45 pet., liet het niet toe een tweede kracht uit ei gen middelen te financieren. De ver groting van het werk, waaraan de Stichting reeds bij de aanvang in 1963 was begonnen namelijk het individuele maatschappelijk werk, maakt het ech ter wenselijk, dat de huidige kracht assistentie krijgt. Het spijt het bestuur daarom te moeten stellen, dat niet kon worden deelgenomen aan het werk onder de buitenlandse gastarbeiders in Veen- nendaal, dat in de loop van 1966 tot stand kwam. Wel werd door het bestuur de be slissing genomen, dat begeleiding van de buitenlandse gastarbeiders zou worden verzorgd, voor zover het pro blemen betreft die binnen het indivi duele vlak liggen. LEERSUM Adspirant bouwers worden er op gewezen, dat zij bij het afhalen van hun bouwvergunning ten gemeentehuize een waarborgsom van f200,- verschuldigd zijn. Het is herhaaldelijk voorgekomen, dat kadasterpaaltjes, welke op het te bou wen perceel aangaven waar het desbe treffende bouwwerk moest komen, door de bouwer waren weggehaald nog voor dat de grondwerkzaamheden een aan vang namen. Opnieuw meten en uitzetten bleek dan noodzakelijk, hetgeen weer tijd en dus geld kostte. Teneinde dit in het vervolg te voorko men hebben burgemeester en wethou ders besloten, als waarborg tegen het weghalen van kadasterpaaltjes, adspi rant bouwers bij het uitreiken van de bouwvergunning een bedrag van f 200,- te laten betalen. Blijven de paaltjes staan totdat het graafwerk plaats vindt, zodat op de juiste plaats wordt uitgegraven, dan ontvangt de bouwer de waarborgsom te rug. SCHERPENZEEL Maandagmid dag vond er een aanrijding plaats tus sen een bus van de firma De Haas uit Veenendaal en een vrachtauto uit As sendelft. De autobus stond bij de halte bij Blanken-Bos aan het Oosteinde en kwam uit de richting Renswoude, toen de vrachtauto achter op de bus inreed. Gelukkig bevonden zich geen mensen in het achterste deel van de bus. De bus werd aan de achterzijde zwaar beschadigd evenals de rechter zijde van de kabine van de vracht auto. Waarschijnlijk had de chauffeur van de vrachtauto de bus niet tijdig opgemerkt, waardoor een aanrijding onvermijdelijk bleek. De chauffeur kwam er met een schrammetje af. Enkele passagiers van de bus klaag den over hun rug. Verdere persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. AMERONGEN Gedurende de maanden juli en augustus zal de Sint Andrieskerk te Amerongen van maan dag tot en met vrijdag weer ter be zichtiging worden opengesteld. De er varing van de afgelopen jaren heeft ge leerd, dat er nog steeds grote belang stelling bestaat voor deze bezichtiging. Ook dit jaar wordt weer een beroep gedaan op personen, die de bezoekers het een en ander kunnen uitleggen, waardoor de waarde van een bezoek wordt vergroot. Daarom wordt een be roep gedaan op personen die hiervoor tijd en gelegenheid hebben. Aanmeldin gen kunnen geschieden bij de heer Weijman, Holle weg 10, alhier. De heer Weijman is telefonisch te bereiken on der nummer 1474. De contacten met de woonwagen kampbewoners moesten zeer beperkt blijven. Inmiddels heeft de Caritas- Veenendaal zich mede beijverd tot het verkrijgen van toestemming voor het bouwen van een school, maar hoe wel de toestemming is ontvangen werd met de bouw nog niet begonnen. Het zou de taak van de Stichting vergemakkelijken wanneer de resp. leden van de woonwagencommissie met de pogingen tot het realiseren van een regionaal kamp met succes kon worden bekroond, aldus het jaar verslag. In juli 1966 moest de heer J. H. J. Peeters Weem, voorzitter der Stichting door vertrek naar Enschede, waar hij een betrekking aanvaardde bij de So ciale Academie, zijn functie ter be schikking stellen. De Stichting slaag de erin een vervanger te vinden in de heer B. P. M. Princen, directeur van het A.C. de Bruyn Instituut, Vormings instituut van het NKV. In 1966 stierf de heer Ubbink, die sedert de oprich ting van de Stichting zitting had in het algemeen bestuur namens de Caritas- Rhenen. Door vertrek naar elders moest de heer Wismeyer met ingang van 1 ja nuari 1967 zijn functie ter beschikking stellen. (In deze vacature werd in de maand maart 1967 voorzien, doordat mevr. Metselaar-Bolten namens de Caritas-Maarn tot de Stichting toe trad.) Gedurende het gehele jaar was bij de Stichting één maatschappelijk werk ster in dien;/.: mej. W. R. Jongma, Rijsenburgselaan 1 te Driebergen-Rij- senburg, terwijl bij de Stichting af deling Driebergen-RJjsenburg 2 ge zinsverzorgsters en 1 gezinshelpster in dienst waren. Overigens waren in 1966 bij de Stichting verschillende losse krachten of tijdelijke helpers in dienst voor de bejaarden en chronisch patiënten. WINKELCENTRUM VEENENDAAL 0 Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. 0 Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 0 '9 Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). 0 Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 0 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. 0 VW-Inlichtingenkantoor: Hoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. SCHERPENZEEL Voor de open bare vergadering van de raad der ge meente Scherpenzeel op donderdag avond 29 juni ziet de agenda er als volgt uit: Opening; Vaststelling notulen verga dering 18 april 1967; Ingekomen stuk ken; Beschikbaarstelling krediet kruis punt Hooijer Oosteinde; Aangaan geld lening ter aflossing oude geldlening; Vaststelling slotwijziging Keurings dienst; Verhoging keurlonen Keurings dienst; Vaststelling slotwijziging Zwem- bedrijf; Aankoop grond t.b.v. speel plaats kleuterschool; Beschikking op aanvrage art. 72 L.O. wet (inrichting handenarbeidlokaal school voor ULO); Vaststelling diverse besluiten inzake bestemmingsplannen: Eervol ontslag mej. M. A. E. Levison, onderwijzeres O.L. school I; Benoeming onderwijze res O.L. school I; Aankoop grond van de heer H. C. van Noodenburg in plan Zuid; Toepassing voorschriften inzake de welstand, als bedoeld in art. 85, 2e lid der Woningwet; Verkoop perceeltje grond aan de heer G. H. M. van Vliet; Intrekking raadsbesluit inzake een richtingsverkeer Schreiheuvel; Behan deling van een voorstel van 4 raadsle den tot openstelling van het zwembad op zondag; Benoeming gemeentetim merman; Vaststelling slotwijzigingen Gemeentebegroting 1966; Vaststelling slotwijziging Woningbedrijf; Vaststel ling slotwijziging.Grondbedrijf; Beschik king op aanvrage ex xart. 72 der L.O. wet i.v.m. inrichting nieuwe lagere school in plan Zuid; Idem inzak einvoering vak handenarbeid op de school aan de Glas horst; Aankoop grond terrein gasfa- briekj Bouw 26 woningen plan Zuid; Verkoop perceel grond aan de heer C. A. Koster; Beschikbaarstelling kre diet voor Verkeersonderwijs op de twee O.L. scholen en voor aanschaf meubi lair 4e lokaal Holevoetschool; Benoe ming kleuterleidster school plan Zuid; Mededelingen; Rondvraag; Sluiting. Vélen zijn reeds met vakantie, voor velen breekt spoedig de vakantie aan en dan rukt men zich los uit de beslom meringen van elke dag. De echte na tuurliefhebbers (sters) ontvluchten de •woelige en jachtige wereld en zoeken de stilte op. Vakantie in de vrije na tuur doorgebracht, is mijns inziens wel de schoonste bloem die men plukken mag. Heeft men dit voorjaar rozen ge plant, dan is het nodig dat de grond voldoende vochtig blijft. Vaak komt het voor, dat rozen in het voorjaar ge plant, door gebrek aan water indrogen en sterven. Verschillende tuinbezitters hébben dit moeten ondervinden. Als er onvoldoende regen valt kan vooral hoog gelegen grond diep uitdrogen en krijgen de rozen al heel gauw gebrek aan water. Daarbij komen rozen in droge grond niet goed op kleur en val len spoedig uit. Men moet, en dit geldt wél in 't bijzonder voor de in dit jaar geplante rozen, bij droogte het nodige water toedienen. Bega hierbij echter nooit de grote fout om avond aan avond te sproeien of te gieten. Hier door wordt de grond vastgespoten en dus de structuur bedorven. Bij een droogteperiode geeft men één of twee maal per week een flinke hoeveelheid water, zodat niet alleen de bovengrond nat wordt, maar de grond moet zoda nig water ontvangen dat deze tot op een flinke diepte voldoende vochtig is. De volgende dag moet de bovengrond weer los geschoffeld worden om de verdamping van het water tegen te houden. Over het snijden van rozen het vol gende: we zien heel vaak dat de stélen te lang worden afgesneden, waardoor voor de struik te veel blad verloren gaat. Het blad moet men als de longen van de rozestruik beschouwen. Snij nimmer rozen met lange stélen. Rozen in de tuin zijn er om de tuin te sie ren! Vul er een drijfschaal mee of een klein vaasje. Wenst men toch rozen met lange stélen te snijden, dan is het beter een apart bed aan te planten dat voor de snij bestemd wordt. Is de hoofdbloei afgelopen dan mag een overbemesting niet vergeten worden. Hiervoor is een samengestelde kunst mest in de verhouding van 12 x 15 x 18 zeer goed (rose asef korrelmest). Geef een pond per tien vierkante meter. Na de bloei van de klimrozen wordt er door velen als het ware niet meer naar omgezien. Het is dan alsof er voor hen geen rozen meer in de tuin zijn. De jonge scheuten moeten met zorg behandeld worden, zij hou den de belofte in voor het volgend jaar. Dus deze scheuten geregeld aan binden. Wanneer er rode puistjes aan de on derzijde van de bladeren voorkomen, moeten deze geplukt en verbrand wor den om erger te voorkomen. Bladlui zen worden bestreden met een Pa- rathionhoudend middel, waarmee ook rupsen worden gedood. Uw bloemist kan U dit bestrijdings middel leveren, doch volg hierbij voor al de op de verpakking voorkomende aanwijzingen goed op. In de etalages van de bloemenzaken zien we ook het Koraalmosje (Nertera depressa). Dit bescheiden plantje vertoont wel geen gekleurde bladeren, doch bezit grote sierwaarde door de prachtige oranje bessen ter grootte van een kleine erwt, waarmee het tot diep in het na jaar pronkt. Zet dit koraalmosje niet in de zon, maar wel op een lichte plaats. Geef enkel water op het schoteltje. Op de potgrond gieten zou funeste ge- vólgen hebben, want de kleine tere blaadjes beginnen van onderen ge makkelijk te smetten en dan is het plantje verloren. Wanneer U het Ko raalmosje ziet staan, wordt U zeker bezitster van fraaie plantje. dit alleraardigst en Mevr. L. S. de R. te V. heeft een Lidcactus. In de oksels van de leden zitten witte propjes. Hoe te handelen, vraagt zij. De door U bedoelde witte propjes zijn een waslaag en hieronder zitten luizen. Stip deze propjes even aan met brandspiritus. Voorzichtig! De spiritus mag niet langs de leden lopen. Ook kunt u malathion gebrui ken, bij de zaadhandelaar wél te ver krijgen. Neem hiervan twee gram op een liter water. Het is ook een goed bestrijdingsmiddel tegen wolluis. E. J. Grijsen-Rhenen. RHENEN Truus Mol (20) en Wim van Ingen (22) stappen don derdagmiddag om half drie op het gemeentehuis van Rhenen in het hu welijksbootje. Op zich geen bijzon derheid, want er gaan dagelijks jon ge mensen trouwen. Toch ligt het met Truus en Wim iets anders. Zij leerden elkaar kennen tijdens hun lidmaatschap van de harmonie „Ons Genoegen". Vier jaar zaten ze naast elkaar op de bank tijdens de repetities. Ze bespeelden hetzelf de instrument, namelijk klarinet. Ze hebben het zelf aan ons verteld: „We kenden elkaar al veel langer, maar we liepen altijd langs elkaar heen. Door die band op „Ons Genoe gen" en door de muziek zijn we een paar geworden." Truus en Wim mogen van direc teur Joh. van Ingen, broer van de aanstaande bruidegom, een ogen blik van de repetitie „afknijpen" om in het bestuurskamertje van het verenigingsgebouw aan de Munt straat een kort praatje met ons te maken. Truus is al zes jaar lid van „Ons Genoegen"'en Wim vier jaar. „Ik heb nooit anders gespeeld dan klarinet," zegt Truus. „Mijn instru- men was eerst trombone," lacht Wim, „maar dat ding was zo lek als een mandje. Ik kreeg er zo'n RHENEN Deze foto geeft een beeld van de sloopwerkzaamheden waar mee rappe handen gisteren zijn begonnen aan de gashouder, die al talrijke jaren aan het Paardenveld in Rhenen staat en tengevolge van de komst van aardgas van het toneel gaat verdwijnen. Met snijbranders werden de verschillende ijzeren onderdelen doorgebrand, waarna een 25 meter hoge kraan de brokstukken omzichtig naar de begane grond liet zakken. Een bekend punt voor Rhenen en omgeving gaat hiermee verdwijnen. Het nieuwe station, gelegen aan de Verlengde Oude Veenendaalseweg, is inmid dels al voor het doorgeven van het aardgas in gebruik genomen. hekel aan, dat ik ermee ophield. Pas anderhalf jaar later nam ik de draad weer op en toen werd het ook de klarinet. Daardoor kwam ik naast Truus te zitten en zo hebben we elkaar gevonden." Wat zo'n klarinet al niet teweeg kan brengen! Beiden lachen, wanneer we die op merking maken. Waaruit we weer mogen afleiden, dat het niet alleen die klarinètten zijn geweest, die Truus en Wim bij elkaar hebben gebracht. „We kenden elkaar voordien ook al," licht Truus toe, „maar toen liepen we maar langs elkaar heen. Door de muziek is toch wel de vriendschap gekomen, die later uit gegroeid is tot meer dan vriend schap alleen." Truus en Wim gaan met muziek door het leven. De appels vallen niet ver van de boom. Wim is een telg van de bijzonder muzikale fa milie Van Ingen (Vader Kobus, dan weet iedere Rhenenaar wel uit welk nest Wim komt) en Truus doet al niet voor Wim onder. Haar vader blaast nog dapper 36 jaar zijn par tij bij „Ons Genoegen" mee. Zelfs haar grootvader was jarenlang lid van de Rhenense harmonie. Zou er in dit toekomstig huwelijk ooit on enigheid komen, dan zal dat nooit en te nimmer over de muziek kun nen zijn, zouden we zo denken. Of misschien juist pm de muziek, omdat beiden er zoveel verstand van hebben. Wim heeft de eerste lessen van zijn vader gehad en ook van Jaap Lamme, die nu klarinettist is bij de Amsterdamse Politiekapel o.l.v. Joh. Pinkse. Truus was zelfs nog op les bij wijlen de heer P. Hoolhorst, de man die zoveel jaren de steunpilaar is geweest van „Ons Genoegen." Truus en Wim zijn geen beroeps musici. Truus werkt als typiste in Baarn en Wim is schilder. Beiden wonen echter in Rhenen, Truus op de Domineesbergweg 21 en Wim aan de Nieuwe Veenendaalseweg 188. Het jonge paar heeft nog geen huis. Bij Truus inwonen kan niet, omdat daar geen ruimte voor is en bij Wim thuis zal het ook niet gaan. Voorlopig zullen bruid en bruidegom dus bij de eigen ouders blijven wo nen. Samen thuis klarinet spelen is er dus vooreerst nog niet bij. Of de beide muzikanten de klari net aan de wilgen zullen hangen? „Nee", roepen ze beiden. „We blijven lid van „Ons Genoegen". Wim wil het zijn hele leven blijven en Truus zover als mogelijk is. „Ik heb praktisch nooit gemist", zegt Truus met een alleszeggende VEENENDAAL Op 22 maart jl. werd ook in deze gemeente een boom feestdag gehouden. Door leerlingen van de 4e, 5e, en 6e klas van de Chr. Na tionale School I (hoofd de heer D. Dil- lingh) werden bomen geplant langs de Groenelaan. Dit evenement werd geor ganiseerd door Staatsbosbeheer en het plaatselijk Comité Jeugdnatuurwacht, terwijl de dienst gemeentewerken daar aan zfln medewerking verleende. De plantsoenarbeiders van deze dienst hielden toezicht op een juiste planting. Naar aanleiding hiervan organiseerde het Comité Jeugdnatuurwacht een wed strijd wie van deze platen het mooi ste diarama kon maken. De werkstukken kwamen inmiddels gereed, zodat tot vaststelling van de prijzen kon worden overgegaan. Als ju ry fungeerde de heer P. H. de Geus alhier, leraar tekenen aan het Chr. Lyceum. De prijzen bestonden uit boekwerkjes op het gebied van de natuur. De uitslag van de wedstrijd luidt: 4e klas: le prijs: Dolf Olieslagers; 2e prijs: Gerrit Jan Voerman; troostprijs A. Achterberg. 5e klas: le prijs: Joop Simons, 2e prijs Ma- rius Taverne; troostprijs Annelies Jan sen. 6e klas: le prijs: Coby Blankest!jn; 2e prijs: Durk Boelens; troostpr. Robbert Olie slagers. blik naar Wim. Maar die vult on middellijk aan: „Als we met de vereniging de weg opgaan, zijn we er altijd nog samen bij geweest. Dan slaan we nooit over." Het is nog nooit gebeurd, d$t twee leden van „Ons Genoegen" in het huwelijksbootje zijn gestapt. En dat wil toch wel zeggen, dat het een bij zonderheid is, want de vereniging bestaat binnenkort niet minder dan 100 jaar! De hele vereniging leeft met het toekomstige bruidspaar mee. Ieder een heeft er plezier in. Ze vinden het allemaal leuk. En dan staat het voor ons vast, dat het jonge paar komende donderdagmiddag op veel (muzikale) belangstelling zal mo gen rekenen. SCHERPENZEEL. De openbare la gere school aan het Holevoetplein zal met ingang van het nieuwe schooljaar worden bezocht door circa 115 leerlin gen. Deze school werd op de teldata 16 januari 1967 en 16 mei 1967 bekocht door respectievelijk 103 en 106 leerlingen. Bij bovenbedoeld aantal leerlingen is het nodig dat aan deze school een vierde leerkracht wordt verbonden. Het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen heeft reeds de rijksver goeding van het wettelijk salaris voor deze leerkracht toegezegd. In verband met bovenstaande is het noodzakelijk, dat het thans leegstaande lokaal op deze school wordt voorzien van het benodigde schoolmeubilair. De raad wordt voorgesteld een krediet van f 3000 beschikbaar te stellen voor de aanschaf van meubilair, ten behoeve van de openbare lagere school aan het Hole voetplein. DE KLOMP Voor het verkeersexa men slaagden alle deelnemende leer lingen van de Valleischool te De Klomp te weten Rosina Dekker, Ineke van Donkelaar, Dicky Mater, Roelof Meer- veld, Dikkie van Ruiswijk, Evert Dite- wig (met lof), Greetje Hardeman (met lof) en Annie Marcus (met lof). SCHERPENZEEL De onteige ningsprocedure die de gemeente Scher penzeel was begonnen met de heer H. C. van Noordenburg te Hoogland over de grond op en rond Geijtenbeek aan de Nieuwstraat wordt beëindigd. De ge meente heeft met de grondeigenaar tot overeenstemming kunnen komen en zo dra het transport van de grond heeft plaats gehad zal de raad worden voor gesteld om aan de onteigeningsproce dure een einde te maken. Nadat de raad op 18 april jl. had be sloten om tot onteigening over te gaan heeft er nog een onderhoud plaats ge had tussen de heer Van Noordenburg en onderhandelaars van de gemeente. Daarbij hebben beide partijen tot een minnelijke schikking kunnen komen. De inzet va nhet gesprek was 4111 vierkante meter grond, nodig voor woningbouw en wegenaanleg in plan-zuid. Er werd overeenstemming bereikt over een prijs van f 20000,- wat neerkomt op een be drag van circa f 4,85 per vierkante me ter. Voor de opstallen en de vruchtbo men zal een bedrag van f 6.400,- wor den vergoed. De totale uitgaven liggen binnen de raming van de kostprijsbere kening van de gronden gelegen in plan zuid. VEENENDAAL De EVPV „De Luchtreiziger" nam afgelopen week deel aan de wedvluchten Chêteauroux (644 km) en St.-Ghislain (213 km). In Chateauroux werden de duiven om 5.45 uur in vrijheid gesteld. De uitslag hiervan was: G. Fasse 1, 9, H. v. Koo- ten 2, 3 ,8, 11, 12; W. J. v. Dam 4, 6; O. Nekeman 5, Schuurman 7, 10. In St.-Ghislain werden de duiven om 10 uur los gelaten. De eerste meld de zich om 13.15 bij de heer Schuur man. De verdere uitslag is B. H. Schuur man 1, 2, 8; W. J. v. Dam 3, 11, 18; F. Spies 4, 9; H. v. Kooten 5, 6, 12, 13 A van Barneveld 7; R. J. Kooten 10, 15, 16, 17; G. Fasse 14.

De Vallei | 1967 | | pagina 5