Geen verrassingen op „Ladiesday" in zonovergoten Wimbledontoernooi Okker en Ruffels in dubbelspel uitgeschakeld Kees de Wolf naar Haarlem RUSLAND NOG OP KOP Verrassend sterk spel van Lidy Jansen-Venneboer Ron Clarke verbetert wereldrecord Gelderse renners strijden zaterdag om de titels Feyenoord spant kort geding aan tegen KNVB Bod van vier miljoen op Roquépine De ploegen Bedrijven kunnen salaris met cheque via de spaarbank uitbetalen Fusie Alkmaar '54 en FC Zaanstreek Peter Post won in België Tommy Schmidt in waterpoloploeg Hoge boete voor Co Prins Finale GVB-beker De Graafschap blijft in tweede divisie EK dammen voor landenploegen Samardzic vormt inzet Zieke voetballers krijgen uitkering Rusk en Gromyko confereerden Anticlimax Teleurstellend Geen verrassingen Uitslagen DELTA-GROEP BESPARINGEN DAG EERDER OVERBOEKEN WOENSDAG 28 JUNI 1967 WIMBLEDON „Ladies day op Wimbledon". Als altqd op de tweede dag van dit grote tennisevenement een show van de wonderlijkste mode-ontwerpen, zowel op als rond de banen. Op de witte stoeltjes van de teagarden de Engelse ladies in xuurtjeskleurige robes en pakjes en met hoeden als gepavoiseerde slagschepen. Ladies, die de angst voor hun ltfn bijna vergaten en gretig proefden van de aard beien met slagroom. Daar omheen de wat jongere generatie in micro-mini rokjes, die fel afstaken tegen de grauwe pakjes van de Engelse kostschoolmeis jes. Tegen dit decor speelden zich gisteren de Wimbledonpartjjen af, waarin de da mesenkelspelen overheersten en de Nederlandse meisjes bijna allen pas aan het eind van de middag vrijwel tegelijk aan bod kwamen, zodat uw verslaggever een soort pendeldienst tussen een groot aantal banen moest onderhouden. Een pendeldienst, waaruit tenslotte een aantal verheugende, maar ook een aantal te leurstellende uitslagen kon worden aangevoerd. Verheugend voor zover het Ada Bakker, Lidy Jansen-Venneboer en Trudy Groenman betrof, teleurstellend voor zover het Astrid Suurbeek en Betty Stöve en last but not least Tom Okker en zijn Australische partner Ray Ruffels aanging. Teleurstelling was er ook voor non-playing-captain dr. Stuur, die tijdens het kijken naar een van zijn pupillen door een vingervlugge Wimbledonbezoeker die evenals de spelers uit was op winst van een aantal Engelse banknoten werd ontdaan. Kleine, pittige Ada Bakker, gaf de Amerikaanse misses Knode geen schijn van kans op succes. Ze begon met haar eigen service te verspelen, maar stond daarna geen game meer af. Ada had al heel snel gezien, dat haar tegen stand egen startsnelheid heeft en ze bepaalde zich er daarom toe de ballen van de ene zijde van het veld naar de andere te plaatsen, waardoor Wimble don 1967 voor de Amerikaanse binnen een half uur tot het verleden behoor de: 61, 60. Trudy Groenman volgde Ada's goe de voorbeeld tegen misses Knodes landgenote Patty Hogan prompt na. Ze begon wat onzeker en verspeelde haar tweede servicegame, maar daar na liet ze er geen twijfel meer over bestaan, wie de sterkste was. En speel de de Amerikaanse naar een gemakke lijke 63, 62 nederlaag. De meest opvallende prestatie leverde evenwel Lidy Jansen-Venneboer, die de toch zeker niet zwakke Australische Fay Toyne in twee sets alle illusies ont- nem. Lidy Jansen-Venneboer is ten op zichte van vorig jaar sterk vooruit ge gaan. Ze beschikt over een krachtige service, een diepe, wat gesneden back hand en een vlakke forehand. Maar haar dodelijkste wapen vormde giste ren toch wel de smash. Moedig oplo pend naar het net dwong ze Fay keer op keer tot pogingen ruimte te schep pen via lobs en prompt scoorde ze smashes. Slechts twee maal hebben we Lidy een smash zien missen en dat zegt wat bij het grote aantal, dat ze heeft kunnen uitvoeren. Met 62 en 63 greep ze al op het eerste match point de winst. Een anticlimax vormde daarbij de partij van Betty Stöve tegen de Au stralische misses Cottril. Betty, die de laatste tijd sterk in vorm is teruggelo pen, werd een willoos slachtoffer en ging met 60 en 61 ten onder. Ze bood nauwelijks tegenstand en faalde op alle onderdelen van het spel. Ook Astrid Suurbeek speelde onder haar normale vorm en zij een kansloze 6-4, 64 nederlaag tegen de Zuidafrikaan- se miss Godwin. Els Veentjer-Spruyt had een walk over omdat de Belgische mej. Mercelis verstek liet gaan. Bijzonder teleurstellend was wel de driesets nederlag van Tom Okker en Ray Ruffels tegen het sterke dubbel Hewitt-Mc Millan. In de eerste set bo den onze landgenoot, die weer hinder ondervond van zijn rug, en Ruffels goede tegenstand en zelfs hadden zij een heel redelijke kans de set in de wacht te slepen. Bij de stand 32 in het voordeel van de Nederlands-Au stralische combinatie verspeelde Ruf fels evenwel tweemaal een gamepoint op service van Hewitt door de bal non chalant tegen de netband te slaan. Tot 8-8 bleef de strijd in evenwicht maar daarna verloor Okker zijn servi ce game op love en dat kostte met 108 de set. De tegenstand van Okker en Ruffels werd daarna snel minder. De twee begrepen elkaar plotseling niet meer, misten de eenvoudigste bal len en werden met 62 en 60 in de volgende sets voor verdere deelneming aan het dubbelspel uitgeschakeld. Geen enkele verrassing heeft zich in de dames-enkelspelen op deze ladies day voorgedaan. De geplaatste speel sters kwamen allen een ronde verder, maar bijna zou er toch sensatie te be leven zijn geweest. De als zesde ge plaatste Lesley Turner liep namelijk tegen de Amerikaanse miss Pratt bij een 05 achterstand drie setpionts te gen zich op, maar een wonderbaarlij ke koelbloedigheid redde toch de situa tie. Ze veroverde liefst elf games op een rij voordat miss Pratt en dan nog maar heel even weer aan bod kwam. Turner won met 75 en 62. Billy Jean King-Moffitt en Maria Esther hBuena hadden tegen resp. de Zweedse Lofdahl en de Zuidafrikaanse Rossouw slechts twee sets nodig. De teleurstel ling yan het Engelse publiek, dat de populaire Christine Truman in drie sets onder ging tegen Frangoise Durr, die haar backhands bijna geknield over het net veegt en een enorme vast heid demonstreerde, werd goed ge maakt door Ann Jones en Virginia Ra de, die beiden gemakkelijk de volgen de ronde bereikten. Ook Annette van had tegen de Amerikaanse miss Behl- mann slechts twee sets nodig, evenals Nancy Richey tegen de Amerikaanse Courlay. Ada Bakker bekeek, stil weg gedoken in een hoekje op het Centre- court de partij tussen Durr en Tru man, want in de volgende ronde zou de winnares haar tegenstandster zijn. Het werd, zoals gezegd, Durr. „Dat zal wat worden", grinnikte de altijd opgewek te Ada. De Wimbledonkampioen 1953, de Amerikaan Vic Seixas, met zijn 43 jaar de oudste deelnemer bleek de kneepjes van het vak nog niet te zijn verleerd. Hij verraste de Deen Jurgen Ulrich met bijzonder knap spel en boekte een overwinning in vier sets. Het was een uitermate aardig schouw spel, waarin zowel Seixas als Ulrich voor komische momenten zorgden door hun gewaagde opstelling bij de servi ces, waardoor ze keer op keer halve volleys moesten slaan. De als zesde geplaatste Deen Jan Lechley, die maandag door de regen niet meer aan bod kwam, maakte korte metten met de Spanjaard Arilla. Herenenkelspel, eerste ronde: Gulyas (Hong) versl. Olander (Zwe) 46, 75, 63, 46, 62, Leschly (Den) versl. Arilla (Sp) 6—3, 6—3, 6—1, Taylor (GB) versl. Steele (VS) 6—1, 6—2, 6—1, Pilic (Zsl) versl. McManus (VS) 6—8, 14—12, 7—5, 6—2. Damesenkelspel, eerste ronde: Bak ker (Ned) versl. Knode (VS) 6—1, 6—0, Richey (VS) versl. Gourlay (Austr) 61, 61, Dürr (Fr) versl. Truman (GB) 63, 36, 6—3, Turner (Austr) versl. Pratt (VS) 7—5, 6—2, Harter (VS) versl. Gail Sherriff (Austr) 63, 6—3, Graebner (VS) versl. Coombès (GB) 75, 64. Dmitrieva (Rusl.) versl. Col- HAARLEM De 21-jarige Ajacled Kees de Wolf heeft gisteravond een contract getekend voor de eerste-divi- sieclub Haarlem. De Wolf, die twee jaar geleden van de amateurclub Pur- mersteijn naar Ajax overging, behoor de tot de vaste reserves voor het elftal der landskampioenen, waarvoor hij vijf maal uitkwam. Het afgelopen seizoen maakte hij bij Ajax furore, toen hij in het duel voor de Europese beker tegen Liverpool Piet Keizer verving en het eerste van de vijf Amsterdamse doelpunten op zijn naam bracht. „Ik vind het fijn dat ik voor Haar lem ga spelen", vertelde Kees de Wolf, die met drie Haarlemmers Pa- ternotte, Houben en Van Haaren al eerder samenspeelde in het reserve- team van Ajax. Over de grootte van de transfer wenste het bestuur van Haarlem, dat zeer waarschijnlijk nog enkele Ajacieden zal aantrekken, zich niet uit te laten. j Heracles heeft Joop Hermsen van Hengelo gecontracteerd. De Veloxspeler J. Baartmans, die aanvankelijk weigerde het hem aan geboden contract te tekenen, heeft dins dag toch bijgetekend. De nieuwe eerste divisieclub HVC heeft dinsdag de 19-jarige midden voor van de amateurclub Zeist gecon tracteerd. BOLZANO In het toernooi om het Europese damkampioenschap voor lan denploegen in Bolzano, heeft Rusland dinsdag de leiding behouden door een 6-0 overwinning op België. Van de naas- ALKMAAR De besturen van Alk maar '54 en F.C. Zaanstreek hebben gisteravond het volgende communiqué uitgegeven: „Alkmaar '54 en F.C. Zaanstreek heb ben besloten tot fusie. Van de zijde van Zaanstreek is echter een voorbehoud gemaakt ten aanzien van enkele grote financiers. Indien met deze financiers een bevredigende regeling tot stand wordt gebracht, staat niets de uitvoe ring van deze fusie meer in de weg". F.C. Zaanstreek, dat tot vorige week gebukt ging onder een grote schulden last is er in geslaagd tot een regeling te komen waardoor de club zonder schul den tot een fusie met Alkmaar '54 kon geraken. Een en ander is gisteravond in vergaderingen te Alkmaar en Koog aan de Zaan besloten. lins (GB) 6—1 6—1, Jones (GB) versl. Greville-Collins (GB) 61, 62, Blake (VS) versl. Harris (Austr) 46, 97, 64, Krantzcke (Austr) versl. Lee (GB) 64, 62, Bakcheeva (Rusl) versl. Fales (VS) 8—6, 6—3, Beltrame (It) versl. Aucamp (VS) 64, 64, Buding (W-Dld) versl. Fretz (VS) 6—3, 3—6, 6—2. Tweede ronde: Van Zijl (Z-Afr) versl. Behlmar (VS) 64, 64, Wade (GB versl. Hall (GB) 6—2, 6—3, Veen- tjer (Ned) versl. Mercelis (B) w.o., King (VS) versl. Lofdahl (Zwe) 86, 62, Bueno (Braz) versl. Rossouw (Z-Afr) 63, 61, Casals (VS) versl. Terras (Fr) 61, 63, Melville (Austr) versl. Salfati (Fr) 75, 75, Godwin (Z-Afr) versl. Suurbeek (Ned) 64, 64, Shaw (GB) versl. Bentley (GB) 6—0, 4—6, 63, Tegart (Austr) versl. Soady (GB) 64, 6—3. Groenman (Ned.) versl. Hogan (VS) 63, 62, Jansen-Venneboer (Ned) versl. Toyne (Austr) 62, 64, Cottrill (Austr) versl. Stöve (Ned) 6-M), 61, Walkden (Rhod) versl. Henreid VS) 61, 6—0. OVERPELT Peter Post heeft dins dag in de Belgische plaats Overpelt een wielercriterium voor professionals ge wonnen. Hij legde de 150 kilometer af in drie uur en vijftig minuten. De Ne derlanders beheersten de wedstrijd. Na Post gingen achtereenvolgens Jos van der Vleuten, Cees van Espen, Jan Beu gels en Martin Breure over de finish. Gerard Vianen werd achtste. VAESTERAAS De Australische atleet Ron Clarke heeft dinsdagavond in het Zweedse Vaesteraas het wereld record op de twee mijl verbeterd. Clar ke liep de afstand in 8 minuten 19,8 seconden en was daarmee 2.8 secon den sneller dan de Fransman Michel Jazy, die het record sinds 23 juni op zijn naam had staan. Ron Clarke veroverde zijn zesde we reldrecord. Hij bezat reeds de records op de 5.000 en 10.000 m en op de 3, 6 en 10 mijl. De race van dinsdagavond heeft Clarke voor een groot deel alleen gelopen: de Zweed Sten Berkvist, die tweede werd, had bijna 37 sec. achter stand op de Australiër. De uitslagen van de wedstrijden in Vaesteraas zijn: Twee mijl: 1 Ron Clarke (Austr) 8.19.8 (riw wereldrecord); 2 Sten Berk- vist (Zwe) 8.65.5; 3 Ivar Andreassen (Noorw) 8.58.0. Kogelslingeren: 1 Arvid Harlos (Finl) 61.68 m. 110 m horden: 1 Bo Fordander (Zwe) 14.2 sec. De Australische atleet Ron Clarke, heeft gisteravond het wereldrecord op de 2 mijl verbeterd. Hij liep de af stand in 8 minuten 19.8 seconden en verbeterde het wereldrecord van de Fransman Michel Jazy met 2.8 sec. A Voormalige Wimbledon-kampioene Maria Bueno van Brazilië is een en al concentratie als zij de bal retourneert in haar wedstrijd tegen Lorna Ros souw van Zuid-Afrika. Maria won met 6—36—1. DEN HAAG Het Nederlandse waterpolo-zevental dat zaterdag en zon dag in zwembad De Hommel in Utrecht uitkomt tegen Oost-Duitsland is in ver gelijking met de interlandwedstrijd te gen Rusland op 30 april jongstleden op één plaats gewijzigd. De PSV-er Hans van Ommen is namelijk vervangen door de jonge Amsterdammer Tommy Schmidt van De Meeuwen, die in de jeugdinterlandwedstrijd tegen Engeland vorige week zondag een goede indruk achterliet. Het door coach Ger Jansen geleide team, ziet er nu als volgt uit: Doellieden: Feike de Vries (Nept. Amersf) en Joop Schmidt (De Meeu wen), veldspelers: Fred van Dorp (AZ en PC), Hans Hoogveld (Nept. Amersf), Hans Nolting (DJK), Lou Geutjes van (Nept. Amersf.), Nico van der Voet (Zian), Bart Bongers (ESCA), Wim Hermsen (De Robben), Tommy Schmidt (De Meeuwen) en Hans Wouda (De Meeuwen). Beide wedstrijden zullen worden ge leid door de Spaanse scheidsrechter J. Manguillod. Aanstaande zaterdag wordt om de Gel derse wlelertitels gestreden op een par cours in de omgeving van Driel. Met de organisatie is belast de Wielerver. „De Meteoor" te Driel. Met start en finish op de Honingveldsestraat te Driel zullen zowel de amateurs, nieu welingen als de adspiranten elkaar be kampen. Het hoogtepunt van de dag vormt ongetwijfeld de strijd bij de amateurs. We zijn zeer benieuwd of de Arn hemmer Jan Hesse de titel, die hij vo rig jaar na felle strijd met „tarzan" Evert Dickhof uit Oosterwolde, wist te bemachtigen, zal prolongeren. Een winstpunt voor Hesse, die dit seizoen bewezen heeft in goede vorm te steken (o.a. de fraaie zege in de 6de Dorpen omloop van Drente!), is het, dat hij ditmaal niet met Dickhof behoeft af te rekenen omdat deze intussen lid is ge worden van een Overijsselse wieler club (WSVZ te Zwolle). Dickhof is dus zaterdag in de Noordoostpolder (te Na- gele) van de partij bij de Overijsselse kampioenschappen. Jan Hesse krijgt nu concurrenten aan de Noord-Veluwse renners Dries van Wijhe uit Oosterwolde, Hans Ec- kelboom uit Heer de, Jan van der Kamp uit Arnhem, Willem den Besten en Henk v. d. Brink uit Oldebroek, Rinus de Wilde uit Epe, Henk Eikelboom uit Zutphen en Cris Rouw uit Groesbeek. Fedor den Hertog uit Harderwijk, de grote kanshebber, kan niet starten om dat hij deel uitmaakt van de Neder landse ploeg, die onder leiding van Joop Middelink van 29 juni tot 3 Juli zal rijden in de Ronde van Belgisch Luxemburg. De amateurs gaan om twaalf uur van start en hebben 141.1 km voor de wielen. Bij de nieuwelingen, die om 12.05 uur van start gaan en een afstand van 58,1 km moeten afleggen, verwachten we spannende strijd. De kampioen van vorig jaar, John Cornelisse uit Nijme gen, krijgt het hard te verduren tegen Albert Schroten en Henk Scholten uit Epe en zal ook tegenstand krijgen van renners als Pattrick Hazeveld en Frits Kraay uit Apeldoorn, Wim Kamphuis uit Vaassen en A. Frans uit Voorthui- ROTTERDAM Vrijdag zal voor de president van de Haagse rechtbank 'n kortgeding dienen, dat Feyenoord heeft aangespannen tegen de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond (KNVB). De Rot terdamse club namelijk hoopt via een gerechtelijke uitspraak per 1 juli te kunnen beschikken over de onlangs ge contracteerde Zuidslavische speler Sa mardzic. Feyenoord vreest terecht dat Samard zic voorlopig niet voor de Rotterdam mers kan spelen in intertotowedstrij- den bijvoorbeeld omdat de KNVB voorlopig geen beslissing zal nemen. Het bestuur van de Sectie betaald voet bal heeft zich bezig gehouden met de klacht van Twente, waarin Samardzic het laatst speelde én met de argumen ten van Feyenoord dat met Belgrado tot overeenstemming is gekomen over de transfer. De sectie betaald voetbal besloot ver volgens de arbitragecommissie in te schakelen. Feyenoords Gerard Kerkum: „Omdat de KNVB niet in staat blijkt voor 1 juli een beslissing te nemen heb ben wij dit kort geding aangespannen". Mr. J. L. Janssen van Raay zal optre den als raadsman voor de Rotterdam mers. De heer Jos Coler, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, legde uit: „De zaak is zo ingewikkeld dat wij hebben besloten de arbitrage commissie de documenten in handen te geven. Wij hebben aangedrongen op de grootste spoed. Ik hoop dat de uit spraak over een dag of tien bekend is". PITTSBURGH De Nederlandse topscorer van de Amerikaanse club Pittsburgh Phantoms, Co Prins, heeft dinsdag een boete van 500 dollar (on geveer 1700 gulden) opgelegd gekregen. Prins is vrijdag in de wedstrijd tegen de Philadelphia Spartans door scheids rechter Ken Stokes uit het veld ge stuurd wegens „verregaande onbe schaamdheden". Het was de tweede keer, dat Prins voortijdig de kleed kamer moest opzoeken. DEN HAAG Beroepsvoetballers die ziek of werkloos worden krijgen met ingang van 1 juli uitkeringen krachtens de arbeidsongeschiktheids- of werkloosheidsverzekering. Zij gaan dan ook premie voor deze verzekeringen betalen. Minister Rooi vink (Soc. Zaken en Volksgezondheid) deelde dit gister avond in de Tweede Kamer mee in zijn antwoord op een vraag van de so cialist mr. Th. J. A. M. van Lier. NEW YORK De Franse trainer Henri Levesque, die zondag met het paard Sabi Pas als tweede eindigde in de Grote Prijs der Lage Landen op Duindigt en die inmiddels alweer is te ruggekeerd naar New York, heeft een formidabel bod gekregen op zijn draver Roquépine. Roquépine, tweevoudig win nares van de Prix d'Amérique en be- won verleden week op de Yonkers Ra ceway in New York een koers met een eerste prijs van 200.000 gulden. Morgen avond start zij opnieuw en de Franse merrie staat weer als groot favoriet ge noteerd. Levesque, die grote bekendheid ver wierf door de racers die uit zijn fok kerij voortkwamen (onder andere Os car RL en Masina), kreeg van een Ame rikaanse fokker een bod van bijna vier miljoen gulden. Bovendien beloofde hij Levesque het eerste veulen dat Roqué pine zou werpen. Er kwamen deze week al vier aanbiedingen binnen. Commentaar van de schatrijke Leves que: „Ik zal Roquépine in geen geval verkopen. Ze zal nog zeker twee jaar blijven lopen en daarna wil ik haar in Amerika door een van de toppaarden laten dekken". zen. Ook H. Botterhuis uit Sanbeek, Gerrit Groeneveld uit Oldebroek, Arie en Rinie Hassink uit Neede, Joop Scholten uit Doetinchem. Albert en Gerard Scheffer uit Zelhem, Jan Notten uit Hengelo (Gld.) en Albert Hekkelman uit Steenderen zullen tot de kansheb bers behoren. Bij de adspiranten die om 12.06 uur van start gaan en 24,9 km moeten fiet sen, bevinden zich de volgende kans hebbers: A. Zillig Apeldoorn; B. Roodink Loe- nen; E. J. Pieper Apeldoorn; M. Pe ters Groesbeek; F. Pannekoek Apel doorn; A. Mulders, Groesbeek; H. Jo- link, Doetinchem; A. Delhez, Harder wijk en G. Boonen uit Hierden. NEW YORK De ministers van Bui tenlandse Zaken van de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten, Gromyko en Rusk, hadden dinsdagavond hun eerste ge sprek na de topconferentie in Glassbo- ro van het afgelopen weekeinde. Op de ze conferentie werd besloten dat de mi nisters hun besprekingen over beper king van de kernbewapening en over het Midden-Oosten zouden voortzetten. te belagers won Frankrijk met 4-2 van Italië, terwijl Nederland vrij WÉUS- De uitslagen: RuslandBelgië 6-0; FrankrijkItalië 42; Zwitserland— Tsjecho-Slowakije 6-0. De stand: 1. Rusland 5 gespeeld 10 pnt; 2. Frankrijk 58; Nederland 46; 4/5/6 België, Italië en Zwitserland 42; 7. Tsjecho-Slowakije 40. ANGERS Dit zijn de 130 wielren ners, die verdeeld over dertien ploegen ivrijdag van start gaan in de Tour de France: NATIONALE PLOEGEN: Frankrijk (ploegl. Bidot): Aimar, Fou- cher, Delberghe, Genet, Lemeteyer, No- vak, Pingeon, Poulidor, Riotte, Sta- blinski. Italië (ploegl. L. Pezzi): Chiappano, Colombo, Dalla Bonna, Durante, Ferret- ti, Gimondi, Minieri, Mugnaini, Poggia- li, Vicentini. Res.: Favaro. Belgle (ploegl.: Driessens en Coola): Brands, Huysmans, Monty, Planckaert, Spruyt, Van den Berghe, Van den Bos sche, Van Looy, Vanneste, Van Sprin- gel. Res.: Claes. Spanje (ploegl. Saura): Alomar, Diaz, Errandonea, Gines, Jimenez, Lopez-Ro- drigues, Otano, Saez, Santamarina, Uri- ona. West-Duitsland (ploegl. Preiskeit)Boe- leke, Glemser, Junkermann, Kunde, Ol denburg, Peffgen, Puachel, Wiedemann, Wilde en Wolfshohl. Res. Kemper. Engeland (ploegl. Taylor): Bonner, Chisman, Denson, Hill, Hitchen, Hoban, Lewis, Metcalfe, Simpson, Wright. Nederland: (ploegl. Wagtmans): Jo de Roo, Cees Haast, Huub Harings, Jan Janssen, Gerben Karstens, Bas Malie paard, Henk Nijdam, Wim Schepers, Jos van der Vleuten, en Huub Zilver berg. Zwits./Lux. (ploegl. Kübler en Cle mens): Schleck (Lux), Schutz (Lux), Maurer, Bingelli, Zollinger, Pfenninger, Abt, Ruegg, Spühler, Hauser. Blauwe ploeg (Fr.) (ploegl. De Muer en Plaud): Chappe, Igmolin, Etter, Izier, Letort, Milliot. Raymond, Samyn, Zim- mermann, Rabaute. „De Haantjes" (Fr.) (ploegl. Geminia- ni en Caput): Anglade, Bayssiere, Cadi- ou, Delisle, Dumont, Mastrotto, Grain, Lebaube, Theilliere, Groussard. De Lente" (It.) (ploegl. Nencini): Balma- nion, Basso, Bodero, Michelotto, Neri, Polidori, Portaluppi, Tosello, Scandelli, Stefanoni. Res.: Severino. „Rode duivels" (België) (ploegl. Schot- te): Godefroot, Paul in 't Ven, Willy in 't Ven, Jacquemin, Montyne, Rey- brt>eck, Swerts, Van Clooster, Van de Kerkhove, Van Schiil. Res. De Martel- leire. De Hoop (Sp.) (ploegl. Serra): Aranza- bel, Catello, Diaz, Elorza, Goyeneche, Ibanez, Lasa, Manzaneque, Marine, Mendiburu. (Van onze redactie financiën) ROTTERDAM De Spaarbank te Rotterdam heeft een nieuw initiatief ontwik keld om te komen tot een aanzienlijke verbetering en vereenvoudiging van sala risbetalingen. De bank zal, samenwerkend in een groep van dertien spaarbanken, die onlangs tot stand is gekomen de zg. Delta-groep spaarbankcheques uit geven, waarop werknemers hun salaris bij de banken van deze groep in ont vangst zullen kunnen nemen, indien hun werkgevers tot deze vereenvoudiging overgaan. De gang van zaken loopt als volgt: 1. De spaarbank is thans bedrijven en instellingen aan het benaderen op dat deze het totale bedrag aan maandsa larissen voor de betaaldag aan de spaar bank overmaken. Dit kan geschieden zonder dat de spaarbank kosten in reke ning brengt. Tegelijk daarbij moeten deze bedrijven en instellingen de spaar bank een specificatie geven van de aan het personeel uit te betalen salarissen. 2. Op de betaaldag verstrekt het be drijf, dat aan deze regeling meedoet, zijn personeel een spaarbankcheque, welke automatisch is vervaardigd op eigen computers of via service-bureaus. 3. Op die dag kan het personeel van dat bedrijf tegen afgifte van die cheque bij de spaarbank zijn salaris geheel of ten dele in ontvangst nemen, eveneens zonder aftrek van kosten. Op het deel dat niet wordt opgenomen, wordt rente vergoed. Deze rente varieert van de normale dagrente van 3procent tot 6 procent wanneer bedragen met een veelvoud van 100 voor een jaar worden vastgezet. Deze regeling geldt vooralsnog voor de dertien spaarbanken van de Del ta-groep, en wel de spaarbanken die zijn aangesloten bij de Nederlandse Spaarbankbond in Delft, Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Dor drecht, Gorcum, Alblasserdam, Tholen, Zierikzee, Middelharnis, Middelburg en Vlissingen. Deze groep omvat 87 vaste kantoren en 190 zg. zittingen, d.w.z. kantoren die slechts enkele uren per dag open zijn of rijdende kantoren. De bedrijven die over dit systeem zijn benaderd, hebben zeer positief ge reageerd, vooral omdat de besparingen die hiermee worden bereikt, groot zijn. Er vallen diverse factoren weg, zoals het vaststellen van de geldsoorten, het geldtransport en de voorbereiding van de salariszakjes. Verder zijn daar de voordelen van een kleiner bedrag dat in kas behoeft te zijn, de tijdwinst met uitbetaling van salarissen en het geringere risico van verlies en diefstal. Voorts is de aanwezigheid van de werknemer zelf niet vereist, terwijl hij op het niet opge nomen deel van zijn salaris een rente vergoed krijgt. De werknemer kan ie mand anders machtigen zijn salaris bij de spaarbank in ontvangst te nemen. Het mogelijke bezwaar dat aan dit systeem kleeft is, wanneer de betaaldag op een vrijdag valt en de werknemer niet in de gelegenheid is voor 6 uur 's avonds zijn salaris bij de spaarbank op te halen. Dit kan echter worden onder vangen, wanneer in zulk een geval de bedrijven een dag eerder de cheque verstrekken of wanneer de spaarban ken op vrijdagavond of zaterdagoch tend open blijven. Indien een personeelslid geen spaarre kening bij de spaarbank wil openen of onderhouden, zorgt de spaarbank voor overboeking naar elke gewenste instel ling. De Spaarbank te Rotterdam drukt op de spaarbank-cheque aan de achterzij de nog een specificatie hoe de houder van de cheque over zijn geld wil beschikken, namelijk welk deel op spaarbankboekje moet worden gezet, welk deel volgens betalingsopdrachten moet worden gegireerd en welk deel in contanten moet worden uitbetaald. De ze giro-opdrachten worden gratis uitge voerd. 's-HEERENBERG Zondag a.s. 2 juli vindt op het Gemeentelijk Sportpark te 's-Heerenberg de finale plaats om de G.V.B. beker eerste klas tussen Stok- kum en Terborg. DOETINCHEM Hoewel de fusie tussen de voetbalverenigingen Alk maar en FC Zaanstreek dinsdagavond haar beslag heeft gekregen, toch zal dit niet tot gevolg hebben, dat de v.v. De Graafschap weer naar de eerste divisie zal terugkeren. Tijdens een vergadering, door de sectie Betaald Voetbal maandagavond jl. ge houden, is nl. besloten, dat de eerste divisie de komende competitie met 19 clubs zal starten. Het ligt nl. in de bedoeling om de eredivisie terug te brengen tot 16 clubs en derhalve zul len daaruit 3 clubs degraderen. Ook voor de eerste divisie zal vermoedelijk een versterkte degradatie worden vast gesteld, zodat het geen zin had, die degradatie nog te accentueren door De Graafschap weer in de eerste divisie op te nemen.

De Vallei | 1967 | | pagina 11