Prov. Gelderse V.V.V.: Recreatieve ontwikkeling vereist aanpassing van het V.V.V.-wezen 1968 WORDT JUBILEUMJAAR Stichting Vorming Bedrijfsjeugd reikte gisteren diploma's uit J. C. van Schaik: „Beperkt Rapporten liggen nog steeds in de ijskast P.T.T. bijkantoor gesloten wegens vakantie Zwaar dessert Geslaagd WISSELBEKER NU DEFINITIEF NAAR O.L.S. Dammers nog steeds actief Gelders Rivierengebied bij toerist wordt „in ALGEMEEN Aantal cursisten liep terug SLECHTE TIJD FEEST WOENSDAG 28 JUNI 1967 BETUWE „Als Gelderse V.V.V. moeten we ons aanpassen aan het posi tieve recreatiebeleid dat onder de duik van het toerisme gestalte heeft gekre gen in een aantal organisaties, die algemene erkenning hebben gevonden en waarin miljoene geïnvesteerd zijn". Deze woorden sprak jhr. mr. H. G. van Holthe tot Echten, de voorzitter van de provinciale Gelderse V.V.V. tijdens de jaarvergadering die dinsdag in Culemborg werd gehouden. Deze V.V.V.- functionaris doelde hierbij op de recreatiegemeenschappen. Streek V.V.V.'s en andere organisaties die het vreemdelingenverkeer al of niet met commerciële oogmerken begeleiden. „Recreatieve objecten kunnen nooit het doel zelf zijn, maar ze zijn een middel tot het doel", aldus de voorzitter in zijn openings woord. Meer dan zestig vertegenwoordigers van V.V.V.'s, Streek-V.V.V.'s en Gel derse gemeentebesturen uit alle delen van de provincie waren naar de in valspoort van het Gelders Rivierenge bied gekomen om deze vergadering bij te wonen. Het was geen toeval, dat Culemborg hiervoor was uitgekozen. De Betuwe ontpopt zich hoe langer hoe meer als trekpleister voor de toe rist en de vergadering deed deze ten dens in het verloop van de bijeen komst alle eer aan door een derde ver tegenwoordiger uit dit gebied in het bestuur van de Gelderse V.V.V. op te nemen. Unaniem schaarde de vergadering zich achter de zienswijze van het be stuur dat aanpassing van het V.V.V.- wezen aan de huidige recreatieve ont wikkeling' hoogst noodzakelijk is en als een belangrijke taak voor de toekomst moet worden gezien. Als steun bij dit streven bepleitte jhr. mr. Van Holthe tot Echten financiële steun van de plaatselijke en provinciale overheid. Aan het jaarverslag valt het volgende te ontlenen: In 1966 zijn de middelen van de Pro vinciale Gelderse V.V.V. voor de eer ste maal versterkt met een aandeel in de door het departement van Eco nomische Zaken beschikbaar gestelde subsidie voor binnenlandse activitei ten. Hieraan zijn echter een aantal voorwaarden gesteld. Deze voorwaarden komen er op neer, dat de Provinciale V.V.V.'s zekere ga ranties geven aan de ANVV met be trekking tot een goed functioneren van het Nederlandse VW-apparaat als ge heel. De Provinciale Gelderse WV heeft deze zekerheden gesteld met dien verstande, dat zij de Gelderse Streek-VVV's erin heeft laten delen. Het betrekken van de Streek-VVV's bij de hierboven bedoelde taak bleek een impuls -te zijn om te komen tot een heroriëntering t.a.v. de structuur en de kwaliteit van deze regionale orga nisaties. De totstandkoming van de eerste bovengemeentelijke agglomera tie heeft daarbij een stimulerende in vloed gehad. Verwacht wordt dat de rol van de Streek-VVV's in de toekomst steeds belangrijker zal worden. In die gebie den van de provincie, waar een en ge, bovengemeentelijke samenwerking, zoals hierboven bedoeld, is ontstaan zal het VVV-wezen ongetwijfeld even eens komen tot eeq inniger samenwer king. Het is zelfs denkbaar, dat in be paalde gebieden de plaatselijke VVV's als zelfstandige organisaties zullen worden opgeheven ten einde gezamenlijk één krachtig regionaal apparaat in het leven te roepen. In de agglomeratie Nijmegen worden op het ogenblik voorbereidingen die leiden in deze richting, gétroffen. Ook aan de Zuid-Veluwe zal eerlang een strakkere binding der WV-organi- saties plaats vinden dan de federatieve samenwerking van thans. In gemeenten met een zeer groot grondgebied, zoals bijv. Apeldoorn en Ede, verwacht men een hierme de overeenkomstige ontwikkeling. In dergelijke gemeenten bevinden zich veelal vier of nog meer afzonderlijke plaatselijke WV's en bovendien een overkoepelend orgaan. Het is logisch te veronderstellen, dat de plaatselijke VVV's in dergelijke gemeenten t.z.t. niet langer als zelfstandige organisa ties, doch als afdelingen van een voor de gehele gemeente verantwoordelijke WV zullen gaan fungeren, aldus het jaarverslag. Ten slotte zijn er de gebieden, waar de demografische structuur gecompli ceerder is, zoals het Rivierengebied, de Achterhoek en het gebied van de Noordwest- en Midden-Veluwe. De rol van de aldaar gevestigde, kleine, plaat selijke VVV's zal, voor zover het crea tieve, wervende arbeid betreft, steeds SCHERPENZEEL Dinsdagavond werden in het gemeentelijk zwembad aan de Willaerlaan de jaarlijkse school- zwemwedstrijden gehouden. Er namen 9 ploegen van elk zeven zwemmers of zwemsters aan deel: van de openbare lagere school aan de Dorpsstraat 5, van de School met de bijbel 3 en van de Holevoetschool 1. Gezwommen werd over 25 meter. Er werd in de series ge start met 4 nummers schoolslag, 2 nummers borstcrawl en 1 nummer rugslag. Er waren zeer spannende se ries, waarbij de verschillen zeer mi niem waren. De snelste tijden werden gemaakt door Marga Valkenburg (Bijz.school), 17,2 sec., Karei Veldhuizen (o.l.school) 17,4; Bert de Rooy (o.l.school) 18,3; en Frits Reijnst (ols) 19,9. De totaaluitslag luidt als volgt: 1. Openbare Lagere School dorp I, to- taaltijd 2 min.32,6 sec.; 2. School met de bijbel I, totaaltijd 2 min. 42,3 sec.; 3. O.L.School II, totaaltijd 2 min. 54,7 sec.; 4. Holevoetschool, totaaltijd 2 min. 57,8 sec.; 5. O.L.School III, totaaltijd 3 min. 0,9 sec. Met dit resultaat behaalde de Open bare Lagere School aan de Dorpsstraat voor de derde maal de wisselbeker, en kreeg hem nu definitief in haar bezit. bescheidener worden. Het is immers een onloochenbaar feit, dat de enorme toename van de omvang van het toe ristische werk gepaard gaat met een voortdurend afnemende bereidheid om dit werk in vrije tijd, ongehonoreerd, te behartigen. Deze kleine plaatselijke VVV's zullen daarom steeds meer moe ten kunnen terugvallen op een goed geoutilleerd, regionaal apparaat. Daarentegen zullen een aantal krach tige VVV's in genoemde gebieden hun werkterrein veeleer zien uitbreiden dan inkrimpen. Zij zullen evenals de regionale VW's dit zijn voor de Provinciale VVV op hun beurt als steunpunten dienen te fungeren binnen de regio's. Er zal nog wel wat water door de grote rivieren, om maar niet te spre ken van de Veluwse beken, moeten vloeien, voordat de aan chauvinisme en vermeend verlies van autonomie verbonden weerstanden zullen zijn weggenomen. Maar het is verheu gend te kunnen constateren met hoe veel ernst en bereidheid de directeu ren der Streek-VVV's tezamen met de directie van de Provinciale Gel derse VW en de Dienst binnenland van de ANW thans reeds streven naar een realistische, zakelijke aan pak der toeristische belangen, aldus het jaarverslag. Uit een door de Gelderse V.V.V. in gesteld onderzoek is gebleken, dat het toeristen-seizoen-1966 in Gelderland over het algemeen tot bevredigende resultaten heeft geleid. 1966 is geen top-jaar geworden. In sommige secto ren is enige teruggang te bespetfren. Daar staat tegenover, dat het toeris tenbezoek in enkele delen van de pro vincie, zoals b.v. in het rivierenge bied, in het gebied rond het Veluwe- randmeer en Ede en omgeving duide lijk is toegenomen. Kenmerkend voor het seizoen-1966 is, dat het hoogseizoen dit keer eerder voorbij was dan in andere jaren. Ongetwijfeld moet dit worden toege schreven aan de dit jaar ingevoerde algemene vervroeging van de school vakanties. Het hoogseizoen begon daardoor vroeger, maar was ook eer der afgelopen. Er kan hierdoor van een seizoen verschuiving worden gesproken, die voor de zozeer gewenste seizoensprei ding van weinig of geen betekenis is. Thans trad er vanaf half augustus een „stille" periode in, die eerst begin september bij het aanbreken van het „naseizoen" ten einde ging. Het aantal overnachtingen op campings is ook dit seizoen ondanks het slechte weer weer verder toegenomen. Gelderland telt thans meer dan 200 kampeer- en caravanterreinen, terwijl dit aantal nog telkenjare stijgt. Vooral in het Gelders rivierengebied tot voor kort voor de kampeerder praktisch onbekend gebied komen de laatste jaren in een vlug tempo campings van de grond. Opvallend veel Randstedelingen zochten dit jaar op Veluwse campings „vaste standplaatsen" voor hun cara vans. Als gevolg van de snel toegenomen motorisering gaat de Veluwe steeds meer de rol van „tuin van de Rand stad Holland" vervullen, vooral in de weekends. Tijdens de lange slecht- weerperiodes heeft het voor Gelder land zo belangrijke dagbezoek inzin kingen te zien gegeven. Dit was voor al op de „weergevoelige" dagrecrea tieplaatsen zoals het Veluwerand- meer het geval. De zomerhuisjes in Gelderland staat 25 pet. van het totale Nederland se bestand aan deze vakantie-accom modatie waren reeds in januari voor de hoogseizoenweken volledig verhuurd. Ook voor voor- en naseizoen werden met de verhuur van zomerhuis jes goede resultaten bereikt. De hotelsector had een goed voorsei zoen; met name in Arnhem en aan de Zuid-Veluwezoom, waar in de bollen- periode vele hotels waren ingescha keld bij de onderbrenging van met name Engelse reisgezelschappen. In het hoogseizoen bleven er echter zulks in tegenstelling tot andere jaren in verschillende hotels bedden leeg. Ook in de pension-sector bleef seizoen- 1966 hier en daar beneden de gestelde verwachtingen. De restaurants en de winkelbedrij ven in de grotere toeristencentra, zo als Arnhem, Apeldoorn, Nijmegen, Ede, e.d., hebben hun omzetten in het hoogseizoen zien stijgen als gevolg van de „slecht-weervlucht" van vele va kantiegangers in de steden. Bij de aan de staart van deze verga dering geplaatste bestuursverkiezing werden de heren mr. G. J. Kolff en G. J. Thieme Groen herkozen. Als nieuwe bestuursleden werden benoemd de he ren A. Bennis, wethouder van de ge meente Arnhem, mr. H N. C. Baron van Tuyll van Serooskerken, mr. G. A. van den Belt, wethouder van de ge meente Apeldoorn, J. M. Stol en A. P. Schmidt. Enige Achterhoekse VW's en ge meentebesturen waren er wel niet ge heel gelukkig mee dat hun aantal re presentanten in het bestuur meteen werd verminderd deze zetel ging naar het Gelders Rivierengebied maar na een uiteenzetting van de voor zitter schaarde men zich achter het bestuursvoorstel. De VVV-functiona- rissen waren verder tot laat in de mid dag de gasten van het Culembórgse gemeentebestuur. Omdat de provincia le Gelderse VW volgend jaar een hal ve eeuw bestaat komt men in 1968 in de Gelderse hoofdstad bijeen. JHR. MR. H. G. VAN HOLTHE TOT ECHTEN aanpassing VEENENDAAL Gistermiddag vond de diploma-uitreiking plaats aan de geslaagde cursisten van de Stich ting Vorming Bedrijfsjeugd aan de Industrielaan te Veenendaal. Voor hij tot de uitreiking overging hield de voorzitter van het bestuur van de stichting, de heer W. A. Frederikse, een korte toespraak, waarin hij o.a. aanhaalde, dat het aantal cursisten terugliep. Hij verwelkomde eerst de verte genwoordigers van de verschillende Veenendaalse bedrijven en vond het prettig dat deze bedrijven zoveel be langstelling toonden. Temeer omdat hij vaak kritiek van de bedrijven kreeg vanwege het feit, dat de cur sisten elke week een werkdag in het Centrum Vorming Bedrijfsjeugd door brachten, terwijl ze in het bedrijf zo slecht gemist konden worden. Verder haalde de heer Frederikse aan, dat het de eerste keer was, dat de uitreiking van de getuigschriften plaatsvond in het eigen gebouw aan de Industrielaan. „Natuurlijk is dit nog niet een ideale gelegenheid, maar toch is het al veel beter dan vroeger, toen de jongens aan de Ker- kewijk en de meisjes in de Huis houdschool zaten. We hebben nu echt één geheel," aldus de heer Frederik se. Hij noemde het gebouw een ko lossale vooruitgang, vooral omdat de cursisten er zelf zoiets moois van hadden gemaakt. Tevens was het gisteren de eerste maal dat de jon gens hem was dit te wijten aan de over diploma in ontvangst konden nemen. Vervolgens roerde de heer Frede rikse het punt aan van de verminde ring van het aantal cursisten. Vol gens hem wat dit te wijten aan de het algemeen minder goede gang van zaken in de bedrijven. „Vooral in de textiel heeft men het de laatste tijd moeilijk, maar ook bij de sigaren-in dustrie en in de metaal", aldus spre ker. „We draaien deze periode sta tionair". En dat, terwyi de heer L. J. Visser, die de algehele leiding van het vormingswerk heeft, er zo bij zonder goed in slaagde, van het vor mingswerk een geheel te maken in het nieuwe onderkomen. Tenslotte dankte de heer Frederik- se nog de huishoudschool, voor de goede medewerking die zij in de af gelopen jaren heeft verleend: „Mijn dank geldt extra voor mej. Wagter, die haar werk prima heeft gedaan". Veel dank ging ook uit naar mej. J. E. J. Heuweler, van wie de stich ting gisteren afscheid nam. Zij heeft SCHERPENZEEL Toen bij een Scherpenzeelse wethouder enige maanden geleden een muis in de pap werd aangetroffenwerd er al- meen verwacht dat dit muisje nog wel een staartje zou hebben. Maar dat dit staartje zich in de vorm van kiezelstenen zou presenteren, kon niemand voorzien. Ditmaal was een secretaresse aan de Stationsweg de gelukkige, want zij vond in haar fles karnemelk drie vuile kiezelstenen. Deze fles karne melk, een produkt van dezelfde zuivelfabriek die ook de muis ter consumptie aanbood, was tevens van binnen en van buiten vuil en smerig. Kiezelstenen op zichzelf kunnen wel nuttig zijn, maar toch niet in de pap. Ze liggen bovendien zwaar op de maag. VEENENDAAL „De taak verlichting van het hoofd der school zou ik centraal willen stellen," al dus de heer J. C. van Schaik, hoofd van de Patrimoniumschool. Ver deeld over twee lokalen telt de zes de klas van deze school 56 leerlin gen. Hiervan gaan er 20 naar de TJlo, 3 naar het Lyceum, 2 naar de VGLO, 14 naar de huishoudschool en 17 naar de LTS. De verdeling is minder gunstig dan andere jaren, toen er meestal 6 of 7 naar het Lyceum gingen en ook altijd min stens 20 naar de ULO. „Dat zit in de klas. Bovendien hen ik er geen voorstander van te veel leerlingen naar het Lyceum te sturen". De „opleidingsklas" bij de heer Van Schaik telt ook leerlingen, die naar de LTS gaan. „Wij splitsen, evenals op andere scholen gebeurt, naar in telligentie", vertelt hij. „Het is ook voor de intelligente leerling, die naar de LTS wil belangrijk, dat hij een goede vorming meekrijgt. Op de LTS worden deze leerlingen in een groep geplaatst, die gemakke lijk kan aansluiten op de UTS." „Korte tijd geleden ontving ik een schrijven van het ministerie van on derwijs waarin aangekondigd werd, dat grote scholen een extra onderwij zer zouden krijgen. Nu heeft mijn school 349 leerlingen en 10 onderwij zers en ik dacht dus dat ik wel tot de grote gerekend zou zorden, maar nee, daarvoor moet ik tenminste 12 leerkrachten hebben. Ik vraag me af hoeveel scholen halen dit? In Veenendaal niet één! Toch geloof ik dat we moeten ko men tot een „beperkt ambulantis- me" van het hoofd. Dat wil dus zeg gen, dat deze een bepaalde tijds- ruimte per week vrij heeft voor alle andere dingen, dan het lesgeven, die hij moet doen. Op grote scholen zou dat een dag, op kleine scholen een halve dag moeten zijn. De mogelijk heid hiervoor bestaat, indien voor vakken als zang en gymnastiek vak leerkrachten aangetrokken kunnen worden, die dan in 'de hoogste klas sen lesgeven. Door een verschuiving van de leerkrachten zou zo voor het hoofd „vrije tijd" ontstaan," al dus de heer Van Schaik. Hij is niet het enige schoolhoofd, dat graag wat meer tijd zou willen hebben voor alle werkzaamheden, die ook tpt zijn taak behoren. Ver schillende onderwijzersbonden en de vereniging van schoolhoofden heb ben over deze materie reeds rap porten ingediend bij het ministerie, „maar die liggen nog steeds in de ijskast." zei de heer Van Schaik. „Een schoolhoofd behoort volgens de wet op de hoogte te zijn van de vorderingen van alle leerlingen op zijn school. Als het toelatingsexamen volgend jaar wordt afgeschaft en daarvoor de „schoolvorderingentes1,s" ingevoerd worden, zal ik me op de hoogte moeten stellen van de vorde ringen van 110 leerlingen uit de vijf de en zesde klas. Het is vrijwel on mogelijk om dat thuis te doen. Een nieuw ingevoerde methode kan nu onmogelijk door een schoolhoofd be keken worden. Een deel van zijn „vrije" dagen zou hij na invoering daarvan kunnen gebruiken om in de klassen na te gaan, hoe deze wer ken. Vertegenwoordigers kan hij dan op een speciale middag laten komen dat is voor beide partijen prettiger, meent de heer Van S chaik. „Ik zou dan ook wat meer gelegenheid krijgen voor contact met de ouders, door middel van het schoolblad, dat omdat het nu in de avonduren ge maakt moet worden niet vaker dan tweemaal per jaar verschijnt. Dat zou zes maal kunnen worden." De heer Van Schaik zou wel graag een leraar extra hebben, maar niet om dan zelf geheel „ambulant" te worden. Hij wil zijn klas houden, met slechts regelmatig een vrije dag. Die extra onderwijzer zou hij willen aanstellen als: „remedial tea cher", een onderwijzer die zich spe ciaal belast met het geven van bij lessen aan kinderen die moeilijkhe den met een bepaald vak hebben. Een dergelijke man zou in de prak tijk tot een goed „specialist" ge vormd worden, omdat hij telkens met dezelfde problemen te maken zou krijgen. Cor Bouman gaat naar het Ly ceum. Hij wil wel graag onderwijzer worden, „maar je moet ook nog sla gen voor het eindexamen," zegt hij. Zijn hobby's liggen op het sportieve vlak: zwemmen en judo. In die laat ste sport bezit hij de oranje band. Janny Dorgelo gaat naat een Ulo. „Ik wil kleuterleidster worden," zegt ze, „want ik vind het een mooi vak om met kinderen om te gaan." In haar vrije tijd zwemt en tennist ze, of leest ze meisjes- en jongens boeken. Wim Bolderman gaat naar de LTS. Hij wil machine-bankwerker wor den, want „dat is tenminste nog een vak. Een metselaar of timmerman krijgt tegenwoordig alles bijna klaar van de fabriek," motiveert hij zijn keuze. Knutselend brengt hij zijn vrije tijd door. Tineke Gaasbeek gaat naar de Huishoudschool. Als ze die afgelopen heeft wil ze iets bijzonders: „Ik ga bij paarden werken. Mijn vriendin heeft vier paarden waar ik ook wel eens op gereden heb. Ik wil graag in een stal werken." Haar andere grote liefde is zwemmen. Ze vertelde vol trots juist het C-diploma gehaald te hebben. Vorig jaar had ze daar voor al willen zwemmen, maar toen was ze nog te jong. Ze hoopt nu zo dra ze de leeftijd daarvoor heeft ook het D-diploma te halen. Dit zijn ze alle zesenvijftig Ria van Appeldoorn, Herman van Barneveld, Teus Beyer, Alie Blanke- spoor, Cor Bouman, Ans van de Broek, Dik van Dijk, Janny Dorge lo, Wilma Gijsbertsen, Ton Haal boom, Gert van de Haar, Ria Hen zen, Rita Hey, Willy Versteeg, Ria van Hunen, Gert Knevel, Ferry Lem- men, Mieke Luimers, Gonnie de Man, Reyer van de Meijden, Wilbert Masselink, Everlien van Raven- swaaij, Jan van Santen, Jannie van Schaik, Lies van Spanje, Tilly Stof fer, Willy Takken, Peter van Tuil, Jannie Wijnberger, Ada Wïllemsen, Sarie Brinkhuis, Ria de Wit, Henny Termaaten, Gerrit Achterberg, Lies- beth Binsbergen, Hans Binsbergen, Wim Bolderman, Willy van de Bos, Albert Budding, Henk Dekker, Jan van Doorn, Mary Drost, Gijs Gaas beek, Tineke Gaasbeek, Ria Harde man, Arts Heijkamp, Rudie van Koot en, Gert-Jan van Nieuwameron- gen, Arie van de Pol, Annie Rose- boom, Erna van Rotterdam, Rie v.d. Scheur, Rijk van Tuil, Jan Versteeg en Corrie Wagensveld. Een van de meisjescursisten ontvangt uit handen van de heer W. A. Frede rikse het diploma. zich, wat het meisjeswerk betreft, op een voorbeeldige manier door 'n moeilijke periode gewerkt. Na het uitreiken van de diploma's sprak de heer J. L. Visser de „feest neuzen", zoals hij ze noemde, nog even toe. Hij sprak over de dingen die er in de afgelopen twee jaar wa ren gebeurd en gedaan. Daarbij con stateerde hij, dat het voor vele cur sisten wenselijk is de cursus te ver lengen tot drie jaar: „Vooral omdat de meeste jongens pas 16 jaar zijn". 's Avonds waren de plechtigheden afgelopen en gingen de genodigden, met de geslaagde cursisten het af scheid vieren. Aan 42 personen werd het getuig schrift toegekend: Dat waren de meisjes H. van Baren, H. W. van Schuppen, E. Slotboom, J. Thijssen, S. Thijssen, M. van Manen, M. Hil- bert, J. van de Haar en F. Rebel. De volgende jongens ontvingen een getuigschrift: H. Heikamp, H. van Hardeveld, J. T. van Beek, J. Bol derman, J. Hardeman, T. van As- selt, C. Veldhuizen, D. van de Bo- venkamp, H. Budding, H. Baars, D. van Os, A. van de Pol, A. van Om meren, T. de Haar, P. Jansen, J. S. van Eek, T. de Roos, G. Roelofse, A. Drost, H. Henzen, H. Remerie, J. Vrtfs, K. Zwetselaar, F. de Rooy, H. van de Berg, J. Geerts, H. de Man, S. van Ree en H. Blankestein. Namens de meisjes kregen mej. J. de Bruijn en de scheidende mei. Heuweler een fraai koperen kannetje aangeboden. Beide dames spraken hiervoor hun hartelijke dank uit. VEENENDAAL. Van P.T.T.-zijde verzoekt men ons mee te delen dat het postagentschap Veenendaal-zuid aan het Slot. de Bruïneplein van 314 juli we gens vakantie is gesloten. Alle betalin gen zullen in die periode worden ver richt door het hoofdpostkantoor. VEENENDAAL Maandagavond werden voor de onderlinge competitie van VDC nog drie partijen gespeeld, terwijl de onlangs afgebroken partij Tollenaar-Meerveld uitgespeeld werd en winst voor Meerveld opleverde. Van dë Vliert zette zijn zegetocht voort en won in een langdurige partij van De Roder. De Renswoudenaar heeft al 24 punten uit 17 en kan nog op een hoge plaats eindigen. Tollenaar won van Van Barneveld, terwijl Van der Brandhof door winst op Van Leeu wen (nog?) geen steek liet vallen! In de zomercompetitie deed Valken burg sr., dat wel tegen J. Vermeer. Toch behield hij nog de leiding met 8 uit 5. De damavonden gaan in de vakan tie-periode gewoon door. EDE Aan de Chr. Kweekschool te Ede slaagden voor het eindexamen tweede leerkring (akte als onderwij zer of. onderwijzeres) de dames: M. A. D. Bakker te Den Bommel (ZH); I. M. E. van den Berg te Ermelo; A. J. de Boer te Bennekom, M. Goed hart te Renkum; C. G. van der Have te Wageningen; W. J. Hogervorst te Arnhem; M. van Hooidonk te Arnhem; E. Hovestad te Renkum; C. J. Kroon te Wageningen; K. Pater te Barne veld; C. van der Valk te Ede; G. A. Valkenburg te Ede; E. H. v. Hardeveld te Veenendaal; W. M. H. Heijting te Arnhem; N. C. S. Kooreman te Rhe- nen; A. D. Pettinga te Wageningen; M. M. Riksen te Arnhem; A. M. M. Schippers te Arnhem, A. E. A. Schok te Oosterbeek, N. A. Troost te Veenen daal; E. Willemsen te Ede; H. J. Wil schut te Oosterbeek, M. R. van den Berg te Ede; R. Bijl te Wageningen; C. J. M. van der Giessen te Ede; M. J. van den Heuvel te Ede; K. van de Kemp te Voorthulzen; S. Mouw te Wa geningen; F. J. Rink te Ede; E. M. D. Scheele te Arnhem; H. Staal te Renkum. De heren: J. Derksen te Oosterbeek; Straaten te Lunteren; J. Veenendaal te Renkum; A. Verweij' te Amstel veen, A. Zeilstra te Arnhem; M. Boon stra te Putten; A. van Eden te Veenen daal; A. J. Kamp te Den Bommel (ZH); H. P. C. van de Kerk te Put ten; J. van Middendorp te Voorthui zen, A. J. Nelis te Sommelsdijk (ZH); R. C. Ottes te Ede; A. den Ouden te Ede; C. A. Veenemans te Barneveld; J. K. C. van Eek te Bennekom; H. D. van Hunnik te Veenendaal; H. Junte te Barneveld; M. B. Kolkman te Bar neveld; B. van Laar te Kootwijker broek; W. Th. Merkens te Wagenin gen; H. W. Pol te Nijkerk; H. Rooze- boom te Ede; B. Schuur te Ede; A. Strikwerda te Kootwijk, J. W. van den Top te Putten; H. A. Valk te Ede, P. H. Vlieg te Voorthuizen.

De Vallei | 1967 | | pagina 3