Tom Okker, Jan H ajer, Ada Bakker en Lidy Jansen-Venneboer uitgeschakeld Alleen Trudy Groenman boekte overwinning Fransen moeten grote slag in Alpen slaan Nationaal Concours Hippique Nunspeet met wereldprimeur Dekhengsten en parachutisten Fusie tussen Alkmaar en Zaanstreek er door Zeker verdiend „Ook alles of niets" Onbevangen Zonder einde Slim Ajax tegen Everton Pittsburgh Pharifüms speelden gelijk Volgorde vanavond Straf Bongers maand minder Vrede tussen de twee bonden Feyenoord klopte Lausanne met 4-2 Op den Oordtrecord op tien kilometer Teleurstellende dag voor Nederlanders op Wimbledon Vandaag begint de Tour Entourage Boete Geen animo Kalm DONDERDAG 29 1967 WIMBLEDON Met een kreet van teleurstelling sloeg Tom Okker gisteren het blad van z(jn racket tyjna op de grond in stukken, toen hjj na een mislukte backhand de bal via de netband op zgn eigen speelhelft zag terugvallen. Het betekende, dat onze nationale kampioen voor verdere deelneming in het enkel spel in het Wimbledon-toerncoi was uitgeschakeld. Hoofdschuddend en mistroos tig verliet hü de baan. ,,'t Is weer als altijd", bracht htf met moeite uit, „in min der belangrijke toernooien winnen van de sterksten en op Wimbledon van een speler, die ik toch zou moeten kunnen hebben, verliezen". En niet alleen Tom was teleurgesteld. Ook de talrijke Nederlanders, die baan 9 van het Wimbledon- park omzoomden en die kort tevoren ook al een teleurstelling te incasseren had den gekregen, omdat Jan Hajer, na eerst twee sets te hebben gewonnen, toch het onderspit dolf tegen de Indiër Mukerjea. En daarbij zou het niet blijven. Lidy Jansen-Venneboer ging in twee sets ten- onder tegen de Amerikaanse De Fina en Ada Bakker en dat was natuurlijk te verwachten moest haar meerdere erkennen in de als vierde geplaatste Frangaise Frangoise Durr. Over 't spel van Ada evenwel bestond geen teleur stelling. Integendeel, dit Nederlandse jeugdspeelstertje heeft bijzonder goed partij gegeven en kreeg van het talrij ke publiek op de tribunes menig open doekje. „Ze heeft zeker toekomst", zo zei ons Frangoise Durr na afloop van de partij, „ik heb veel meer tegenstand on dervonden dan ik had verwacht van die kleine...." Bij die laatste woorden schoot ze in een onbedaarlijke lach, want ze kwam kennelijk plotseling tot de ontdek king, dat ze zelf nog kleiner is dan onze Ada. De enige Nederlandse overwinning, om dan toch nog enig goeds te kunnen vertellen, kwam van Trudy Groenman, die in twee sets met de Amerikaanse mevr. Tijm afrekende. De overwinning, die Mandarino op Ok ker behaalde moet zonder enige twijfel verdiend worden genoemd. Mandarino toonde een veel beter anticipatievermo gen dan onze landgenoot. Zijn volley's waren scherper en krachtiger en zijn half court geslagen returns op de eerste service van Okker flitsten keer op keer langs onze landgenoot. Okker was in de eerste set wat men noemt nergens, maar herstelde zich in de tweede op wonderbaarlijke wijze en beantwoordde de 16 van Mandarino met een 60 setwinst. In de derde set ging de strijd aanvankelijk gelijk op, maar toen Mandarino op 33 een break TOTüeerae was de set verloren. Gezegd moet worden, dat de Braziliaan ver schillende keren bijzonder gelukkig was met ballen, die via de netband punten onleverden en met enkele bijzonder du bieuze beslissingen van de umpire. In de vierde set sloeg de balans desondanks toch nog weer ten gunste van onze land genoot door en op 22 forceerde hij een break, die hem tenslotte een 63 set winst opleverde. Okker had toen het voordeel, dat hij in de beslissende set met de service mocht beginnen. Hij benutte die kans niet. Na een 1540 achterstand in de eerste game kwam hij terug tot deuce en zelfs voordeel, maar weer scoorde Mandarino via een netbal. Toen Okker bij de daarop volgende rally voor de vijfde maal in deze partij kwam te vallen ging via een wilde vol ley de game verloren. In feite was op dat moment, de weerstand van Okker gebroken. Mandarino, die steeds „alles of niets" had gespeeld bleef de verover de winst behouden en gaf Okker geen kans nog op gelijke hoogte te komen. Ook bij Jan Hajer was het alles of niets weer volop aan de orde. De Eind- hovense sportleraar speelde tegen de In diër Mukerjea in de eerste en tweede set wonderbaarlijk goed. Hij sloeg in zijn service-game aces aan de lopende band, veroverde de eerste set met 63 en won de tweede 86. Onbegrijpelijk was de reactie, die toen volgde. Ineens lukte er niets meer. Vrijwel geen enkele eerste service was nog goed en de smas hes en volleys misten plotseling zuiver heid. Mukerjea nam zonder enig moeite de derde set met 0-6. Hij had, door het plotselinge falen van Hajer ineens meer zelfvertrouwen gekregen en forceerde op 22 in de beslissende set een break. Bij de stand 35 op service van Hajer veroverde hij twee matchpoints. Hajer werkte ze met achtereenvolgens een ace eneen kogelharde volley beide weg, maar sloeg daarna twee double faults, hetgeen meteen het einde betekende. Op 21 had Hajer overigens nog een heel redelijke kans om zelf een break te for ceren. Tweemaal miste hij toen echter een gamepoint. Een bijzonder leuke partij speelde Ada Bakker tegen Frangoise Durr. Kleine Ada trad haar tegenstandster on bevangen tegemoet. Ze verloor al di rect haar servicegame, maar forceerde op 12 zelf een break. Eerst verspeel de ze daarna haar opslag, maar weder om brak ze ook door de service van Durr. Op dat moment, bij de stand 3-3 bleek haar gebrek aan wedstrijdroutine. Ze durfde, toen zich daartoe goede mo gelijkheden voordeden, de lob niet toe te passen en bood Durr daardoor alle ge legenheid aan het net met goed geplaat ste volleys punten te scoren. Bovendien bleek op dat moment, dat Ada's scher pe backhand een veel beter wapen is dan haar tg laat genomen forehand. Een feit, dat Durr niet over het hoofd zag en volledig uitbuitte. Met 36 ging de eerste set naar Frangoise Durr, terwijl de tweede set met 26 verloren ging. Het gebrek aan wedstrijdroutine bleek overigens ook uit het feit, dat Ada Bak ker verschillende malen niet reageerde, toen Durr een bal retourneerde, die ze niet had terug verwacht. Ada won de harten van het publiek door haar spon tane reacties, die op die returns van de ■ncaise volgden. Zij toonde duidelijk haar waardering voor deze bijzonder mooie returns. Lidy Jansen-Venneboer heeft in haar partij tegen de Amerikaanse De Fina een tweede set gespeeld, die geen einde leek te nemen. Evenals Okker had zij met de arbiter bijzonder weinig geluk. Een oude heer, doof ën vermoedelijk ook bijziende, nam de vreemdste beslissin gen en gaf ballen „uit", die „in" waren en ballen „in" die „uit" waren. Dat is op Wimbledon een vreemde zaak. Er lo pen talrijke oude en „aftandse" arbiters rond. Kritiek op de umpire wordt bijna gezien als heiligschennis. Wanneer men over deze arbitrage iets gezegd zou heb ben was 't antwoord waarschijnlijk ge weest, dat er geen betere te vinden is, „want de man heeft al wel zestig jaar ervaring". Hoe het ook zij, de eerste set ging voor Lidy, die zwakker speelde dan dinsdag, met 36 verloren. In de tweede set verspeelden zij en haar tegenstandster om beurten hun servicegames. Bij de stand 910 in het voordeel van De Fina overleefde Lidy liefst vier matchpoints, om vervolgens zelfs de game te grijpen. Maar het had vermoedelijk te veel van haar energie gevergd. De Fina forceerde wederom een servicebreak en benutte daarna on middellijk het matchpoint, dat zij na 'n aanvankelijke achterstand via deuce veroverde. Voor goed nieuws zorgde tenslotte toch nog Trudy Groenman, die met 62 en 63 de baas bleef over de Ame rikaanse mrs. Tijm. Trudy speelde een slim spelletje, zorgde voor een enorme spreiding en gaf haar tegenstandster geen enkele mogelijkheid haar te be dreigen. In nauwelijks een half uur was de strijd gestreden. De Britse, als derde geplaatste, Ann Jones bereikte de volgende ronde via 'n enerverende partij tegen mrs. Graeb- ner, die volkomen onverwacht de eerste set in de wacht sleepte. Ann Jones kwam wel bijzonder in benauwdheid, toen zij in de derde en beslissende set een 03 achterstand opliep. Lesley Turner en Nancy Richey kwa men zonder moeite de volgende ronde door. Zij hadden tegen resp. Nell Tru man, een zuster van Christine, en me vrouw Williams slechts twee sets nodig. In het herenenkelspel rekende de Ame rikaanse Pasarell, die Santana maan dag uitschakelde, in vier sets af met Bob Hewitt, versloeg de Australiër Bo- rey de Rus Lejus en zette Drysdale de Brit Stilwell aan de kant. Ken Fletcher had geen enkele moeite met zijn Aus tralische landgenoot Owen Davidson (75, 62, 61) en de Amerikaan Mar ty Riessen versloeg de als zevende ge plaatste Deen Jan Leschly. Voor Roy Emerson was een drie-setszege tegen de Brit Curtis voldoende voor een plaats in de volgende ronde. Verrassend sterk speelt momenteel de Brit Roger Taylor, die in het toernooi van Queens Tom Ok ker versloeg en ditmaal slechts de drie sets nodig had tegen de Australiër Mar tin Mulligan. De grootste verrassing was wel, dat de als vierde geplaatste Australiër To ny Roche in een marathon partij werd uitgeschakeld door de Amerikaan Cliff Richey. Richey verloor de eerste en de tweede set, waarna zich een enerverend duel ontwikkelde. De derde set ging met 1917 en de vierde met 1412 naar de Amerikaan, die daarna ook de beslissen de set won. Verrassend was ook de ze ge van de Duitser Bungert op de Ame rikaan Froehling en van de Amerikaan Smith op de Mexicaan Osuna. UITSLAGEN WIMBLEDON Herenenkelspel, eerste ronde: Le- clercq (Fr) versl Pinto Bravo (Chili) 4—6, 4—6, 6—4, 13—11, 6—4. Tweede ronde: Emerson (Austr) versl Curtis (GB) 7—5, 6—3, 6—4, Fletcher (Hongkong) versl Davidson (Austr) 7—5, 62, 61, Riessen (VS) versl Leschly (Den) 1—6, 3—6, 6—1, 6—4, Maioli (It) versl Seixas (VS) 6—1, 2—6, 7—9, 6—2, 62, Pilic (Zsl) versl Minotra (India) 63, 62, 61, Drysdale (Z-Afri) versl Stilwell (GB) 6—1, 6—2, 6-3, Graebner (VS) versl Bengtson (Zwe) 61, 64, 63, Bowrey (Austr) versl Leius (Rusl) 4—6, 13—11. 6—2, 6—2, Koch (Braz) versl Gulyas (Hong) 62, 62, 62, Craly (Austr) versl Pietrangeli (It) 86, 63, 64, Ruffels (Austr) versl Buding (W-Dld) 6—2, 6—2, 7—5, Bungert (W-Dld) versl Fröhling (VS) 108, 63, 1—6, 3—6, 7—5. Mukerjea (India) versl Hajer (Ned) 3—6 ,6—8, 6—0, 6—1, 6—3, Smith (GB) versl Osuna (Mex) 64, 75, 63, Tay lor (GB) versl Mulligan (Austr) 61, 62, 64, Pasarell (VS) versl Hewitt (Z-Afri) 6—3, 6—8, 6—2, 6—1, Mandari no (Braz) versl Okker (Ned) 61, 06, 64, 46, 64, Darmon (Fr) versl Kalo- geropoulos (Gr) 75, 62, 57, 63. Damesenkelspel. tweede ronde: Frangoise Dürr (Fr) versl Ada Bakker (Ned) 63, 62, Ann Jones (GB) versl Carole Graebner (VS) 4—6, 6—3, 6—4, Nancy Richey (VS) versl Joyce Willi ams (GB) 60, 75, Karen Krantzcke (Austr) versl Eva Lundquist (Zwe) 61, 6—2, Blake (VS) versl Aubet (Sp) 6—2, 61, Trudy Groenman (Ned) versl Ali ce Tym (VS) 62, 63, Stefanie de Fina (VS) versl Lidy Jansen- Venne- boer (Ned) 6—3, 12—10, Kathy Harter (VS) versl Robyn Lloyd (GB) 3—6, 6—1, Een van Australië's tennis-grootmees- ters, Ken Fletcher, tijdens zijn wed strijd tegen zijn landgenoot Owen Davidson. Ken plaatste zich door een 75, 62, 61 overwinning op Davidson in de derde ronde. ADVERTENTIE 100 genot AMSTERDAM Als voorbereiding op het voetbalseizoen zal Ajax op woensdag 9 augustus een oefenwed strijd spelen tegen de Engelse eerste- divisieclub Everton. PITTSBURGH In een wedstrijd voor 't Amerikaanse voetbalkampioen schap van de NOSL (National Prof Soccer League) hebben de Pittsburgh Phantoms, de club van Co Prins, dins dagavond met 2-2 gelijkgespeeld te gen Baltimore. Bij rust hadden de Phantoms met 20 de leiding. De wed strijd, die in Pittsburgh werd gespeeld, trok slechts 2.500 toeschouwes. ANGERS Het was prettig om als Nederlander temidden van het Tour-gewoel neer te strijken. Nog geen minuut na binnenkomst in de veilinghallen van Angers, waar de organisatoren het immense apparaat hebben neergeplant, kwamen de buitenlanders aansnellen. Met wat jaloerse gezichten erkennen zij welk een groot kanshebber zij Jan Janssen achten. „Jullie boffen toch maar met zo'n cou reur", zei een journalist uit Noord-Frankrijk, die kennelijk niet zoveel vertrou wen heeft in de voorlopige afspraken van de Franse tricolores. De ploeg is in het restaurant van de Eifelturen bijeen geweest om hoog boven Parijs de mogelijkheden van 'n akkoord te bespreken. Gelooft men vele Fransen, dan zal al les weer koek en ei zijn tussen Poulidor, Aimar en Pingeon als bevoorrechte he ren in de equipe. Er is echter een „maar". Na het etentje op de Eiffelto- ren verspreidde de ploeg zich en men trof elkaar weer de avond daarop in hotel De France in Angers waar ook de Nederlanders logeren. Daar werd de conferentie onder lei ding van wielermaarschalk Marcel Bidot achter gesloten deuren voortge zet. Een vitaal punt van dè agenda was de beslissende vraag van Lucien Aimar aan Poulidor of deze werkelijk zoals hij in Parijs had verklaard, bij eventuele tegenslag bereid zou zijn voor hem, Aimar, te fietsen. Het resultaat van deze conferentie zal misschien pas be kend worden als de karavaan na de eerste rustdag in Divonne les Bains de Alpen intrekt. Dat Divonne les Bains speelt overi gens een belangrijke rol in de tactiek van Marcel Bidot. Daar namelijk moe ten Gimondi. Janssen en de Belgen men denkt vooral aan Huysmans en ANGERS Jo de Roo bijt vanavond de spits af. De donkere Zeeuw is kwart voor acht de eerste die van start gaat in de tijdrit over 57 kilometer door de straten van Angers. Na hem volgen met tussenpozen van een minuut Chis- man (GB), Balmanion (It.), Godefroot Roode Duiv.) Etter (blauwe ploeg), Aimar vertrekt om 19.54. Gimondi om 20.08, Huub Harings om 20.11, Jan Jans sen om 20.24, Gerben Karstens om 20.37 Bas Maliepaard om 20.50, Henk Nijdam om 21.03, Wim Schepers om 21.16, Rik van Looy om 21.24, Jos van der Vleu ten om 21.29, Huub Zilverberg om 21.42 en als laatste de Duitser Wilde om 21.54. In de Luxemburgs/Zwitserse ploeg zijn nog twee wijzigingen aangebracht. Rolf Maurer, tweede in de Ronde van Zwitserland en de Zwitserse wegkam- pioen Paul Zollinger nemen om gezond heidsredenen niet deel aan deze tour. Zij worden vervangen door Bernard Vi- fian en Karl Brunt. AMSTERDAM De amateurwiel renner Gert Bongers, die per 16 jüni" voor twee maanden was geschorst we gens het gebruik van stimulerende mid delen in de door hem gewonnen Ronde van Friesland, zal toch kunnen deelne men aan de Nederlandse baankam- pioenschappen op 27 juli en 3 augustus. De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie namelijk heeft zijn straf gehal veerd. Een schorsing voor een maand is de termijn die ook de Internationale Wielren Unie redelijk voorkomt. Bon gers, kanshebber in de achtervolging op de wereldkampioenschappen, kan zich nu ook nog goed voorbereiden. NUNSPEET De „fine-fleur" van de Nederlandse paardesportwereld is op dinsdag 11 juli aanwezig in Nunspeet, voor het derde Nationaal Concours Hip pique, dat daar onder auspiciën van de Nederlandse Hippische Sportbond wordt gehouden. In totaal meer dan tweehon derd paarden treden aan op 't landgoed De Brake in een basisprogramma dat bestaat uit de Hackney-nummers, tuig- nummers en twee springnummers. Bo vendien is een aantal streeknummers ingelast, terwijl tevens de officiële Friese aanspanningen te zien zullen zijn. De organisatoren J. H. M. Sluiter en B. en L. Admiraal hebben voorts een wereldprimeur in het vooruitzicht ge steld: een rassenshow, waarin alle soorten dekhengsten ten tonele zullen worden gevoerd. Het concours begint om twaalf uur en duurt de gehele middag, maar ook te voren staat Nunspeet in het teken van het paard, 's Morgens om tien uur vindt in het dorp een grootscheepse show plaats, verzorgd door een stoet van honderden paarden. Medewerking wordt verleend door de internationaal vermaarde band van The British-Ame rican Tobacco Company, die momen teel nog in Genève verblijft. Voorts zijn dan de Friese en Veluwse aanspan ningen te zien, naast een postkoets en een gezelschap majorettes. Een van de doelstellingen van de or ganisatoren is het eerherstel van het Gelders paard. Daarom ook zal onder meer „Koning" Oregon worden ge toond, het beste tuigpaard van Neder land, dat overigens een wereldfaam ge niet. Daarnaast verschijnt de zoon van dit dier, Floregon, en ook Talisman, hetgeen betekent dat op dat moment voor enkele miljoenen guldens in de baan rondstapt. De Friezen treden aan in enkel- en dubbelspan, met de originele sjezen, en geleid door in klederdracht gestoken boeren en boerinnen. De organisatoren prijzen zich gelukkig dat zij dit onder deel hebben kunnen inlassen, want een dergelijk schouwspel is buiten Fries land nauwelijks nog te zien. Het springen valt ditmaal uiteen in 2 rubrieken, namelijk 'n M.A.-springcon- cours en een Concours Américain. In de laatste rubriek krijgen de deelnemers 90 seconden om het parcours met twaalf hindernissen te nemen. Wanneer zij binnen die tijd rondkomen moeten zij opnieuw starten om op die wijze zoveel mogelijk punten te verzamelen. Bij dit nationale concours hippique dat verleden jaar meer dan tienduizend be zoekers trok, staat bovendien een Ne derlands kampioenschap op het spel. De beste tandems Gelderse tuigpaarden zullen om die titel strijden. Aan de entourage van het concours wordt, zoals na twee jaar al traditie is geworden, buitengewoon veel zorg be steed. Zo is er ditmaal ook een „stro- dorp", een soort zakenbeurs bestaande uit stands van rietmatten, die worden ingericht door de sponsors van het in zijn totaliteit commercieel opgezette spektakelstuk. Op deze manier hoopt men ook de niet specifieke paardenlief hebber te trekken. De belangstelling voor het paard wordt, zo neemt men De tuigpaarden spelen op het con cours in Nunspeet een voorname rol. Zij dragen op hun manier een steentje bij tot het eerherstel van het Gelderse ras. aan, vanzelf gekweekt door de onmid dellijke nabijheid van de concoursbaan. Als speciale attractie is er nog een de monstratie parachutespringen, die wordt verzorgd door leden van de Nederland se Springschool uit Hilversum. Daar naast is er overigens voor de ware ken ner veel te beleven. Behalve de unieke hengstenshow, waarbij zowel de grote grove Belgische koudbloed als de Shet- land-pony met een stokmaat van zeven tig centimeter wordt getoond, kan hij genieten van de stijl van een Due de Normandie uit Oldebroek, de plaats waar de kwalitatief beste paarden van Nederland worden gefokt. Ook voor de deelnemers is het con cours zeer aantrekkelijk, niet in de laat ste plaats door de aanwezigheid van een exclusieve collectie ereprijzen, bestaan de uit duurzame gebruiksgoederen, die hun naast de geldprijzen (in totaal 12 duizend gulden) ter beschikking kunnen komen. Op het concoursterrein is een tribune die plaats biedt aan 2400 perso nen. Gezien de enorme toeloop van de beide voorgaande Nunspeetse concour sen moet het niet uitgesloten worden ge acht dat volgend jaar een groter bouw werk noodzakelijk is, zeker wan neer wordt uitgegaan van de gedachte dat de Nederlandse Hippische Sport bond Nunspeet in 1966 tot het grootste en best georganiseerde concours van Nederland uitriep. Van Springel op afstand zijn ge fietst. De Fransen moeten in de Alpen de grote slag kunnen slaan, die Frank rijk aan een Tourwinnaar moet helpen. Officieel heet het dat ook Jimenez 'n serieuze kanshebber is. Men gelooft namelijk nog steeds niet dat de Span jaard niet aan de wensen van zijn voor naamste broodheren en dat zijn de zelfde als die van Aimar zou voldoen. Om een stok achter de deur te heb ben voor het geval de coureurs van de nationale ploeg we denken aan Del- berghe van de extra-sportieve formatie van Jan Janssen niet voor de trico lores zullen rijden, heeft Bidot de ren ners een contract laten tekenen. Daar in staat ondermeer dat rebellerende renners een geldboete zullen krijgen (die wordt dan wel weer door hun extra- sportieve bazen betaald) en ook dat een eventuele Franse tourwinnaar zijn prij zen (vijftienduizend gulden) aan de ploeg zal afstaan. Intussen kampt Bidot nog met ande re moeilijkheden. Zijn tweede masseur Verganfi, heeft laten weten toch maar liever thuis te blijven en de Franse ploegleider is nu bezig alsnog een der gelijke belangrijke functionaris op te scharrelen. De animo voor deze vakan te plaats is blijkbaar niet zo groot, want woensdagavond was er nog geen rem- plagant gevonden. De Nederlanders, die pas gistermor gen in een autobus uit Nederland zijn vertrokken, hebben deze dag in de hoofdstad van de Anjouwijnen niet meegemaakt. Niet dat er zoveel te be leven viel. Want van Tourkoorts is in deze plaats nog geen sprake. Het leven gaat zijn alledaagse gangetje. Alleen in de veilinghallen was het een komen en O Poulidor: een Franse winnaar CHICAGO Er is kans op vrede tussen de United Soccer Association en de National Professional Soccer League. Dick Walsh, commissaris van de United Soccer Association, heeft bekendge maakt, dat zijn bond met algemene stemmen heeft besloten de besprekingen tussen beide voetbalbonden te hervat ten. Walsh heeft verklaard, dat de voor bereidingen voor een vergadering van de uitbreidingscommissie van beide bonden gereed zijn. A Gimondi: troef bij Italianen O gaan van oude bekenden en nieuwelin gen, van wie de laatsten hun ogen uit keken. Druk wordt het daar echter pas van daag als de meeste renners zich bij tourdokter Dumas uitgerust met zijn traditionele ringbaardje en voor 't eerst met kleurige bretels la Ramses Shaffy moeten melden voor de me dische keuring. Het is dan kort dag want enkele uren later begint het spul te draaien met de korte tijdrit over 5,7 kilometer in de straten van Angers. LAUSANNE Feyenoord heeft gis teravond voor de intertotocompetitie in Zwitserland een overwinning van 4-2 behaald op Lausanne. De Rotterdam mers verstevigden daarmee hun positie aan de kop in groep 2. Zaterdag speelt Feyenoord op eigen terrein zijn laatste wedstrijd in zijn groep tegen het reeds uitgeschakelde Straatsburg. De Zwitsers namen in deze wedstrijd die door slechts 3.500 toeschouwers werd bijgewoond, de leiding door een doel punt van Armbruster, 1-0. Coen Moulijn en Wim Jansen veranderden die achter stand nog voor de rust in een voor sprong van 2-1. Na ruim een kwartier spelen in de tweede helft was het opnieuw Jansen die een doelpunt voor de Rotterdam mers scoorde, 3-1. Het vierde doelpunt kwam ook van een Nederlandse voet, maar werd op naam van Lausanne ge schreven. Pierre Kerkhoffs, uitkomend voor de Zwitserse club, produceerde die treffer in de 72e minuut, 3-2. Een inzet in eigen doel van de Zwitser Tachella maakte tenslotte aan alle spanning een eind, 4-2. De stand luidt hier nu: Feyenoord 5 4 1 8 4-6 Daring 4 2 1 1 5 3-5 Straatsburg 2 111 1-3 Lausanne 3 3 3-7 KERKRADE De Limburgse atleet No op den Oordt heeft gisteravond tij dens atletiekwedstrijden in Kerkrade het Nederlandse record op de 10.000 meter gebroken. Op den Oordt liet een tijd van 29.36.2 voor zich afdrukken. Het oude record stond op naam van Hein Cujé met 29.43.0. ZAANDAM In Noord-Holland, bo ven het Noordzeekanaal, is in de nacht van dinsdag op woensdag voetbalge- geschiedenis geschreven. Daar werd tot een fusie besloten tussen de twee eerste-divisieclubs Alkmaar '54 en FC Zaanstreek op een moment dat nie mand die fusie meer voor mogelijk had gehouden. Was er jongstleden vrijdag geen com muniqué geweest van Alkmaar waarin stond te lezen, dat het bestuur van Alkmaar '54 de besprekingen had afge broken omdat er geen oplossing gevon den kon worden inzake de schuldenlast van FC Zaanstreek, die rond een half miljoen bedroeg? De besprekingen kwamen weer op gang toen de voorzitter van FC Zaanstreek, de heer K. Molenaar, Alk maar kon vertellen dat enige Zaanse bedrijven en particulieren bereid wa ren de schulden in hun geheel over te nemen, zodat een schuldenvrij FC Zaanstreek op dat ogenblik Alkmaar '54 tegemoet kon treden. De clubs besloten daarom dinsdagavond bijeen te komen. Bij Alkmaar was men het spoedig eens over de voorgenomen fusie, bij Zaanstreek duurde het heel wat langer. Ten slotte kon ver na middernacht ook de heer Molenaar het verlossende woord spreken. De nieuwe eerste-di- visieclub zal zijn thuiswedstrijden spe len in Alkmaar, terwijl het tweede team zaterdag in Koog aan de Zaan voet balt. De clubkleuren blijven rood-wit en Lesley Talbot zal als trainer voor de nieuwe combinatie optreden. Het ligt in de bedoeling een kern van achttien A-contractspelers te vormen, twaalf an deren krijgen een B-contract aangebo den. De naam van de nieuwe club is weinig origineel Alkmaar-Zaanstreek. Bij de voetbalbond was men bijzon der verheugd over de Noordhollandse fusie. De heren Coler, Burgwal en Zon stelden Alkmaar '54 en F CZaanstreek als voorbeeld voor vele noodlijdend^ semiprofclubs, die koste wat kost toch in het betaalde voetbal willen blijven en een enorme, veel te zware, schulc last torsen. Volgens de heer Coler za! de open plaats in de eerste divisie niet worden opgevuld.

De Vallei | 1967 | | pagina 11