VVD vond vakantie van de wethouder wel wat te lang Forensenbelasting voor één jaar vastgesteld Vanavond gesprek tussen clubs en sportstichting Dood loert in zandgat Halschoolleerlingen kweekten zelf planten en bloemen Grote show in schoolhal Competitie-indeling is nu bekend YZC te snel voor Forellen II Eerste elftal tegen Uchta I (Ochten) AGENDA Veiling Sept er LEERSUMS COLLEGE IN ZOMERSTEMMING Restauratie toren urgent Subsidie voor opleiding van natuurgidsen Jeugd bezocht de Efteling MIST u uw Geslaafd Korfbal Geslaagd aan de avond-ulo cursus Scheef Enquête RAADSLID CHEIJ: Sporen Moeders Sparta bestaat 10 jaar DONDERDAG 29 1967 LEERSUM Tijdens de gemeenteraadsvergadering van gisteravond heeft de fractie van de V.V.D., de P.v.d.A.-wethouder J. M. van der Valk open lijk verweten, dat hij zijn plichten als wethouder volkomen vergeet. De heer Van der Valk had al in de vorige raadsvergadering te kennen gegeven dat hij bijna acht weken met vakantie wilde gaan en het college van B. en W. achtte het daarom wenselijk voor hem een plaatsvervanger te benoemen, een ge dachte, die in de raad weinig weerklank vond. De heer Slijkhuis (VVD) zei het onbegrijpelijk te vinden, dat het college niet in staat was geweest gedurende de vakantieperiode een onderlinge regeling te treffen. „De heer Van der Valk wil de raad provoceren, want Leersum komt zonder gemeen tebestuur te zitten als hij met vakantie gaat", aldus de heer Slijkhuis. De wethouder toonde zich echter, zo bleek uit zijn woorden, van geen kwaad bewust. „Ik handel heus niet onverantwoordelijk en het is niet waar dat ik mijn plicht zou vergeten", zo verdedigde hij zich. De burgemeester mevrouw C. M. 's Jacob-des Bouvrie deed een poging de raad gerust te stellen. Zij gaf de verzekering dat het college gedurende de maand juli steeds op zijn minst door één persoon vertegenwoordigd zou zijn. „Het was de bedoeling", aldus de burgemeester, „dat wethouder De Vries mij tijdens mijn vakantie zou vervangen. Door zijn ziekte dreigde dit niet door te gaan, maar omdat het hem bijzonder goed gaat is hij toch bereid mijn plaats in te nemen.." De burgemeester bestreed aldus de stelling dat er binnen het college niet Dr. J. C. C. DELL (Leers. Bel.) actie VEENENDAAL Op de enkele da gen geleden gehouden jaarlijkse verga dering van het district Noord-West van de K.N.K.B. is de nieuwe competitie indeling bekendgemaakt voor het korf balseizoen 1967-68. In de tweede klas se, waarin het Veenendaalse S.K.F. gaat uitkomen is een bijzonder zware afdeling geformeerd. Het za. de Vee- nendalers gedurende het winterseizoen veel reizen opleveren naar Amsterdam en omgeving. Dat S.K.F. vast van plan is goed voor de dag te komen in de tweede klasse blijkt uit de plannen om als extra training in de zes weken, voor afgaande aan het competitie-program ma, wekelijks een „bosloop" te houden op zaterdagmorgen. Uitslapen is er dan voor de korfballers niet bij, want des morgens om 8 uur dienen de liefheb bers aanwezig te zijn. De afdeling Nrd.- West tweede klasse is als volgt samen gesteld: Allen Weerbaar, Amsterdam; Auro ra. Haarlem; D.T.V., Amsterdam; Ex celsior, Hilversum; Hespa, Amsterdam; MEO, Amsterdam; O.K.V. Oostzaan; S.K.F., Veenendaal; Vogel, Utrecht. EDE - Bij de onlangs gehouden examens verkregen de volgende cursisten van de Wageningse Avond-Ulo het Ulo-diploma: G. Willemsen (Wageningen), H. Sadee (Wageningen), G. Arissen (Randwijk), M. Jansen (Wageningen), A. Hooger- brugge (Zetten), T. Bode (Wageningen), J. Meyer (Ede), F. Mans (Bennekom), H. Holleman (Wageningen), P. de Kam (Wageningen). voldoende overleg was geweest om trent ae vakanue-axspraKen. noéwei de raaa net gebaar van bleven enkeie leoen het een Deaenke- weinouaer De vries op prijs stelae, lijKe zaak vinden dat wethouder Van üer Vaik er Dijna acht weKen tussen uit ging. De heer J. F. Benink (VVD) zei het zonder meer op principiële gron- aen te verooraeien ais een wetnouaèr ongeveer twee maanaen met vakantie gaat," Hij was bovenaien van mening aat de heer Van der Valk zijn vakan tie veei oeter naa kunnen oesteden door acnterstalhge gemeentelijke za ken at te werken. De wethouaer reageerde iel: „Ik meen mijn vakantie nara nodig te neooen. inu ik aaaiop zovéél Kritiek noor, ben ik oereia mijn ïunctie over te aragen aan iemana aie net beter kan aan ik. ue raaa zou net juist op prijs moeten stellen als een van zijn ïeaen ae Kans geDouen worat om eens achter ae conegetaiel piaats te ne men...." De neren xaKken (rvdA) en J. C. C. Dell (Ueersums Belang) zeiden wel iets te voelen voor ae redenering van de heer Benink, maar zij waren het toch niet geheel met hem eens. De heer Takken vond het onjuist alle „schuld" op de schouders van de wethouder te benoemen) terug te ne- Dell was van mening dat onvoldoen de overleg binnen het college de oor zaak van alle problemen was. De heer E. Homan (AR) sprak het laatste woord over de vakantie van de wethouder. Hij stelde voor het voorstel (om een plaatsvervangend- wethouder te benomen) terug te ne men, omdat, zoals hij zei, wel was ge bleken dat er door de bereidwilligheid van wethouder De Vries om de burge meester tijdens haar vakantie te ver vangen, geen verdere moeilijkheden zouden ontstaan. Het voorstel om de woonforensen- belasting, zoals die tijdens de vorige raadsvergadering al in principe was vastgesteld, definitief op papier te zetten, bracht de tongen opnieuw in beweging. De heer Slijkhuis achtte het voorstel onbillijk. De belasting zal 1 pet. van het bedrag waarvoor de wo ningen in kwestie tegen brand"zijn ver zekerd gaan bedragen en hij vond dit aan de hoge kant. Hij stelde een an dere regeling voor, die er op neer kwam dat men per gezin zou worden aangeslagen. De heer Dell vond de verhoudingen ook scheef liggen. „Is het billijk dat kapitaalkrachtigen vier maal meer be talen dan de gewone burgers?", zo vroeg hij zich af. „De brandverzeke ring mag geen norm zijn, dat is principieel verkeerd." Hij zei verder bevreesd te zijn, dat H. SLIJKHUIS (V.V.D.) onbegrijpelijk VEENENDAAL Opnieuw heeft de Veenendaalse Sportstichting het herhaalde verzoek van DOVO en GVVV om vermindering van recette afdracht afgewezen. Nadat de sport stichting dinsdag een brief ontving van DOVO en GVVV om het door de voet balclubs gedane voorstel, de recette afdracht per toegangsbewijs te vermin deren tot 20 cent nog eens ernstig te overwegen, is er verrassend snel ge reageerd door het stichtingsbestuur. Woensdag kregen DOVO en GVVV reeds antwoord en opnieuw gaf de sportstichting te kennen dat het verzoek van deze verenigingen niet kon worden geaccepteerd. Wel geeft de sportstichting aan beide clubs gelegenheid tot een gesprek op korte termijn, dat in verband met de aanstaande vakanties reeds hedenavond zal plaatshebben. Hoewel de standpun ten van beide partijen nog al ver uit eenlopen is het mogelijk dat wederzijds begrip gevonden zal worden voor el- kaars moeilijkheden en mogelijkheden. De Veenendaalse voetbalsport zou er in ieder geval mee gediend zijn als er een oplossing gevonden wordt. Reeds vorig jaar heeft de Veenendaalse sportstichting DOVO en GVVV het ad vies gegeven' de toegangsprijzen te ver hogen van 1 gulden tot f 1,25. De be treffende verenigingen zijn hiervoor echter nogal huiverig, omdat ener zijds dit mogelijk een teruggang zou kunnen betekenen van het bezoek aan de wedstrijden en anderzijds zij zich afvragen of, gezien de prestaties van hun eerste elftallen het ten opzichte van het publiek wel gerechtvaardigd is de toegangsprijzen te verhogen. Een andere mogelijkheid is dat men weer terugvalt op het „oude" systeem, waarbij de huur weer op het. niveau ge bracht wordt van vorige seizoenen en de recetteafdracht nader vastgesteld wordt. Met ingang van het seizoen '66- '67 werden de huurbedragen drastisch verlaagd, waardoor het veel omstreden dubbeltje als extra recette moest wor den afgedragen. Wellicht zijn er nog andere mogelijk heden om aan de wensen van DOVO en GVVV tegemoet te komen. Het ge sprek van vanavond tussen de beide ver enigingsbesturen en de sportstichting zal hopelijk een bevredigende oplossing geven van de financiële problemen rond het sportpark „Panhuis". E. HOMAN (A.-R.) een jaar de gemeente in de toekomst de gron den die te koop worden aangeboden, niet meer kwijt zal raken. Vandaar dat hij pleitte voor een tijdelijke maatregel. „Laten we die belasting voor één jaar vaststellen", zo luidde zijn suggestie, waarmee de heer Ho- man het roerend eens was. Het college ging uiteindelijk met zijn voorstel akkoord. „Na een jaar kunnen we altijd opnieuw gaan bekij ken wat we met die forensenbelasting gaan doen", sprak de burgemeester tenslotte. De heren Takken, Dell, van de Bogert en Van der Valk stemden te gen het voorstel om het rioolafvoer- recht voor bewoners van duplexwo- ningen van f 25,- op f 30,- per jaar te brengen. Namens de commissie dorpshuis bracht de heer Dell verslag uit over de resultaten van de enquête, die on der alle verenigingen in Leersum was gehouden omtrent de behoefte aan een dorpshuis. Die behoefte was groot, dat bleek overduidelijk, vooral toen de heer Dell enkele cijfers noemde. Van de 50 instanties en verenigingen die een enquête-fromulier hadden ontvan gen reageerde de overgrote meerder heid. Van de 4500 inwoners die Leer sum telt zijn er 2733 bij een vereni ging aangesloten en deze verenigin gen hebben jaarlijks behoefte aan 763 vergaderavonden. De heer Dell pleitte voor een actie onder de bevolking om geld bijeen te brengen voor de stichting van het beoogde dorpshuis. Hij noemde in dit verband een bedrag van f 18000,-. Het voorstel om riolering langs de Maasbergseweg aan te leggen werd door het college terug genomen, om dat men van mening was dat dit fi nancieel niet haalbaar zou zijn. De heer Homan vond het onverant woord dat de gemeente per gezin f 1000,- op de riolering zou gaan bij leggen (in totaal zullen 20 gezinnen van de riolering gaan profiteren; de kosten ervan bedragen f 229.000,-). De heer Dell pleitte voor een voor lopige oplossing. Hij stelde voor de duiker onder de Rijksstraatweg te vernieuwen. „Laten we het voorstel maar in trekken, we kunnen het toch niet be talen", zei de burgemeester, nadat de beide raadsleden waren uitgespro ken. Voor het jaarlijkse onderhoud van diverse wegen in de gemeente werd een krediet verstrekt van f 27.950,-. Tijdens de rondvraag informeerde de heer C. de Lange (SGP) naar de beuken langs de Lomboklaan. „Zijn deze bomen ziek?", aldus zijn vraag. De burgemeester bevestigde dit en wethouder Van der Valk deed tege lijkertijd de toezegging dat er een plan in de maak is om de Lomboklaan te zijner tijd te restaureren: „De bo men gaan van lieverlede stuk voor stuk dood, maar voor het zo ver is, zijn we misschien al wel twintig jaar verder..." EDE Het voorstel van B. en W. alvast een krediet te verlenen van 2500 voor het maken van een globale kosten- begroting van de restauratie van de to ren van de Oude Kerk in Ede, een be drag dat tevens is bestemd voor een uit gewerkte kostenraming van de recon structie van het torenportaal, ontmoette in de gemeenteraad geen bezwaren. De begroting is noodzakelijk, aldus luidde de toelichting van B. en W. om zo spoedig mogelijk in de gelegenheid te zijn, de raad het voor de restauratie benodigde krediet te vragen. Het wach ten is nu op toestemming van de mi nister. De raming zal worden gedaan door ir T. van Hoogevest in Amersfoort, die zoals bekend de restauratie van de kerk verzorgt. Bij de behandeling van het voorstel drong de heer C. Heij (CHU) er sterk op aan, het mogelijk te maken dat dadelijk na de restauratie van de kerk aan de toren kan worden begonnen en te pogen, de minister van de noodzaak te over tuigen. Kerk en toren vormen het enige monument van betekenis dat we hier hebben, aldus de heer Heij. EDE De raad heeft besloten tot het verstrekken van 200 subsidie aan de afdeling Lunteren van het Instituut voor natuurbeschermingseducatie. Dit tot dekking van een tekort van een cur sus voor de opleiding van natuurgidsen, waarvan de kosten niet door de gewone inkomsten van de afdeling kunnen wor den opgevangen. Aan de cursus nemen 32 personen deel, die overeenkomstig een door het landelijke instituut vastge steld maximumbedrag van 5 per per- soombijdragen. De cursus heeft ten doel, personen klaar te maken voor 'het lei den van wandeltochten en excursies in de natuur. De fractie van de Boeren partij verklaarde, tegen het voorstel te zijn. Wethouder Weigraven daarentegen voerde aan, dat het instituut de ge meenschap onschatbare diensten be wijst en dat verleden jaar enkele hon derden personen aan de excursies heb ben deelgenomen. RHENEN Gisteravond werd in na tuurbad Ouwehand de waterpolowed- strijd Forellen 2-VZC 3 gespeeld, waar van de uitslag 0-3 werd in het voordeel van de Veenendalers, die sneller waren en over meer balroutine beschikten. VZC nam in de eerste helft de lei ding. De beide andere doelpunten vie len na de rust. VEENENDAAL De zandafgraving van de firma G. J. Schoonhoven uit Veenendaal begint meer en meer op een tweede plaatselijk zwembad te lijken. Dit is niet zo erg, zolang kinderen zich onder geleide bij de plas vermaken. Maar helaas ontbreekt bij de meeste groepen schooljeugd deze leiding. On danks de droevige gebeurtenis van verleden jaar, toen een kind in de plas is verdronken, worden er elke dag nog vele jongens en meisjes verjaagd. De bor den „Verboden te zwemmen" die door de firma Schoonhoven bij het water zijn geplaatst, worden zonder meer genegeerd en zelf door de jongere, maar ook door oudere bezoekers verwijderd. De heer G. J. Schoonhoven vertelde, dat zijn personeel vrijwel elke dag jon ge zwemmertjes naar huis stuurt. „Maar", zo zei hij, „wij zijn niet ver antwoordelijk. We kunnen ook niet de hele dag gaan lopen kijken, of er mis schien een kind het water in wil gaan". Inderdaad zijn de personeelsleden van de fa. Schoonhoven geen badmeesters maar dragline-machinisten of vrachtwa genchauffeurs. Wiens taak is het dan wel, toezicht op de afgraving te houden? Hierover zei de groepscommandant van de Rijkspo litie te Rhenen, de heer R. Postma: „Wij' hebben hier niets mee te maken. Toch houden wij vrij regelmatig toe zicht op de gang van zaken in de afgra ving'. Maar we kunnen er natuurlijk niet een mannetje neerzetten, om de hele dag de wacht te houden bij de plas". De heer Schoonhoven toonde zich tevre den over het toezicht van de politie en begreep volkomen, dat het onmogelijk is een vaste wachtpost in te schakelen. Op de bodem van de zandafgraving Aanvoer ca. 18.000 stuks. Handel traag. Prijzen (in f per kg): slachtkippen lichte 1,201,30; zware 1,351,65; slachtkui- kens 1,451,55. SCHERPENZEEL, 28 juni 1967 Eiermarkt: Aanvoer 900.000 stuks. Prijzen kippeëieren van f 11,75 tot f 12,25 per 100 stuks. Henneëieren f 8,- tot f 11,50 per 100 stuks. Handel traag. Varkensmarkt: Aanvoer 136 biggen. Prijzen van f 75,- tot f 88,-. Handel matig. Aanvoer drachtige zeugen 5. Prijzen van f 425,- tot f 525,-. RHENEN „In het voorjaar heb ben we 260 stekjes uitgedeeld aan on ze leerlingen. Er zijn nu 120 planten in bloei voor teruggekomen". Dat ver telde gisteravond de heer G. B. Run- ge, hoofd van de openbare halschool aan de Acacialaan. Deze school doet het al jaren. Het is een leerzaam idee geweest om de jeugd op die manier liefde en aardig heid aan te kweken voor bloem en plant. De hal van de prachtige school stond boordevol. Niet alleen met bloei ende planten, maar ook met allerlei artikelen vervaardigd in de handenar beid- en handwerkles. „We hebben dit op moderne leest geschoeid", zegt de heer Runge. „Het f is niet meer 1 recht- 1 averecht. De kinderen maken op de handwerkles uitsluitend nuttige gebruiksvoorwer pen, die ze straks mee naar huis mo gen nemen, wanneer de ouders een kijkje hebben genomen. Aan de bloemententoonstelling wa-» ren prijzen verbonden in de vorm van boekenbonnen. Een jury had de han den vol om de uitslag vast te stellen. Die was tenslotte als volgt: Geraniums: 1. Ina Bor; 2. Harmke van Doorn; 3. Robbie Meeuwisz; 4. Trineke van Zetten. Begonia's: 1. Gerard van Doorn; 2. Jan Haalboom; 3. van Veenendaal; 4. Gerrit van Druten. Blad-begonia's: 1. Peter Keijman; 2. Gerda van de Broek. Fuchsia's: 1. Elly Bor; 2. Ina Bor; 3. Adri Kwint en 4. Nettie Lijbers. Zeer veel ouders maakten van de gelegenheid gebruik gisteravond even een kijkje te komen nemen op de ge zellig ingerichte tentoonstelling. heeft zich de laatste jaren een grote plas gevormd. Het water is vrij helder. De omgeving is mooi: bossen en bergen zand die bij veel mensen de kreet ont lokken: „Wat mooi, het lijkt wel 'n klein berglandschap". De enige storende ele menten die men in dit decor aantreft, zijn de draglines en bulldozers van de firma Schoonhoven. Voor geoefende zwemmers is het inderdaad een leuke omgeving om een frisse duik te nemen. Al kunnen we ons voorstellen, dat men liever een schone, cementen zwembas- sinvloer onder de voeten heeft, dan de wat glibberige bruine bodem van het „natuurbad". Die bodem behelst trouwens het hele probleem. Voor kinderen, of volwasse nen die de zwemkunst niet machtig zijn, is deze levensgevaarlijk. Op de mees te plaatsen is het water slechts een me ter diep. Maar toen er nog geen water onderin de zandafgraving stond hebben vele zware vrachtauto's diepe sporen in de bodem uitgesleten. Deze sporen zijn soms een halve me ter .diep, en zeazijn. njamiet jneer te ?£en. Als iemand, die niet zwemmen kan in zo'n spoor stapt, kan dat catastrofale gevolgen hebben. Vooral omdat men he lemaal niet berekend is op het plotselin ge diepteverschil. Verleden jaar ver dronk op deze wijze een jongetje en zo wel de politie als de heer Schoonhoven is bang, dat zoiets zich zal herhalen, als de ouders hun kinderen niet nadrukke lijk verbieden zonder geleide te gaan zwemmen in de plas. Over vernielingen heeft de heer Schoonhoven de laatste tijd niet meer te klagen. Vorig jaar nog gooiden jeugdi ge personen herhaaldelijk ruiten van draglines kapot, maar de laatste tijd heeft hij daar geen last meer van. Wel worden steeds de borden „Verboden te zwemmen" uit de grond getrokken: „Ik heb misschien al wel honderd van die borden laten plaatsen, maar steeds zijn ze weer verdwenen". Op een zonnige middag zitten vele moeders met hun kroost aan de water kant. Op enkele plaatsen ligt naast het pick-nickende gezin een plank op de grond. Als men deze omdraait en het zand er af veegt leest men: „Levensge vaarlijk zwemwater. Ten strengste ver boden te zwemmen". Als moeder even geconcentreerd bezig is met het lezen van een tijdschrift of een boek; als het kind dit ziet en even iets verder het wa ter ingaat dan moeder gezegd had Jongelui zoeken 's avonds dikwijls de zandafgraving, het toekomstig recreatie gebied, op. Het is voor hen een soort trefpunt. Zij zwemmen er en zoeken er hun vertier. Men kan zich voorstellen, dat zij 't leuker vinden in dit open water te zwemmen. Zij zijn er zich m-sschien niet altijd van bewust maar de dood loert in het zandgat. OPHEUSDEN. Tijdens het jubi leum van het 10-jarig bestaan worden er bij Sparta nogal belangrijke wed strijden gespeeld. Vandaag speelt Sparta 1 een vriendschappelijke wedstrijd tegen Uchta 1 uit Ochten. Uchta heeft een heel goed seizoen gehad, het miste net op het nippertje het kampioenschap. Sparta heeft na lange tijd weer de be schikking over back Akkerman, die wegens een operatie enkele maanden uitgeschakeld is geweest, maar moet nu B. v. d. Pol missen. Opstelling Sparta: doel: C. v. Eist; achter: E. Akkerman en A. v. d. Wardt; midden: K. Schaap Pzn., A. v. Omme ren en A. Roodbeen; voor: J. D. Hui- bers, G. Schaap, J. v. Kleef, K. Schaap en J. Stunnenberg. Zaterdag a.s. om 7.30 uur speelt een elftal, samengesteld uit spelers van Opheusden, Dodewaard, Kesteren en Sparta een wedstrijd tegen WAW üit Wageningen, uitkomende in de 2e klasse Oost van de K.N.V.B. Opstelling Betuws elftal: doel: C. v. Eist (Sparta); achter: A. Arends en M. Siahaya (beiden Opheusden); midden: K. Schaap (Sparta), D. v. Gelderen (Kesteren), A. Geurts (Dodewaard); voor: M. Jansen (Dodewaard), A. van Eldik (Opheusden), J. Jansen (Dode waard), G. Meuers (Kesteren) en B. v. d. Pol (Sparta). WINKELCENTRUM VEENENDAAL 0 Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. 0 Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 0 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). 0 Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 0 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. 0 VW-Inlichtingenkantoor: Hoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. Heden, donderdag VEENENDAAL CNS III, Gerard Terborgstraat, 19.30 u.; kinderoperette „De dertiende fee". SCHERPENZEEL Gemeentehuis, 19.45 uur: raadsvergade ring. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: „Invasie op Ambush Bay". Morgen, vrydag VEENENDAAL Grote Pekken 578, 1419 uur: model woning firma Matser. OPHEUSDEN Gemeentehuis, 19.30 uur: vergadering raad Kesteren. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: „Invasie op Ambush Bay". EDERVEEN De leerlingen van de 4e, 5e en 6e klas van de Julianaschool te Ederveen maakten dinsdag een schoolreisje, 's Morgens om 8 uur ver trokken de leerlingen per bus. Het weer was niet mooi maar dat was niet te merken want de stemming was opper best. De plaats van bestemming was Kaatsheuvel waar men tegen het mid daguur arriveerde. Halverwege de reis werd er onderweg gerust en werden de kinderen getrakteerd op limonade. In Kaatsheuvel werd een bezoek ge bracht aan de Efteling. Na enige uren daar vertoefd te hebben ging men weer richting Ederveen. In Nijmegen werd een bezoek gebracht aan de speeltuin Berg en Dal waar de jongens en meis jes volop konden genieten van de bostsautootjes, motorbootjes enz. 's Avonds tegen negen uur arriveer den de scholieren weer in Ederveen en had men ondanks het slechte weer een leuke uitgaansdag gehad. dagblad DE VALLEI? Bel: tot 17.30 u. van 17.30 Zateraa.L,s 16.30—17.30 uur Aardbeien per doosje a van 250 gram Gorella -22—28 20—23: Red Gauntlet 24— 34, 2026; Senga Sengana 2226; Talis man 20—27, 18—22: Vola 22—29, 20—24: aardbeien gedopt 8392. 7282; aard beien gedopte senga's 11879: Kersen Duitse kersen 215-228: b 114: c-b 130, c 60. Meikersen 190—225: b 173. b-c 168, c 58. Frambozen per doosje van 250 g ram 44 59. 1826: Rode bessen per doosje van 250 gram 5786, 3647; Rode bessen per kg 168210; Zwarte bessen per kg 200-223. Groenten. Andijvie 2730*) bloemkool per stuk 3862, 1429; kasprincessebonen 160210; kassnybonen 100140. 30100; rode kool 1020, rabarber 1517. kroten per bos 1618, savooiekool 2325. spits kool 26—36*): peulen 170—220, 110—130: uien per bos 1620; tuinbonen 2933; doperwten 86104: aardappelen nieuwe 2334, 2126: is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. VEENENDAAL Twee leden van het muziekgezelschap „Caecilia" heb ben te Doetinchem examen gedaan voor het diploma-A van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen. Het zijn de heren A. E. Hass^aar jr., die de Es- bas bespeelt en W. van Schaik, die trompet blaast.

De Vallei | 1967 | | pagina 4