Vakantiewerk gaat maandag van start „INSTUIF" VERWACHT INDIANEN-INVASIE Veel geslaagden op chr. huishoudscholen ~P,v/l11 (iph crhpv ^Ci rrh/>n f/i«t \t HORLOGERIE VAN MANEN AG E DA Spreekuur wethouder Neem VAN WOUT BLAUWKOUS Uitzending Fors geld Vacature Prijzen Gidsen Jeugd over Avondmaal BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL ZONNEBRILLEN ZONNEBRANDOLIE VERBANDMIDDELEN GENEESMIDDELEN REIN KOK Winterwerk ZONDAGSDIENSTEN Gift Afscheid en intrede VRIJDAG 30 JUNI 196? »>- - *v»SSag883>W^^iw ^Wmmsk w VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 9.30 u.: ds. Jongerden; 17.00 u.: ds. Graafland. Julianakerk, 9.30 u.: ds. Smit van Put ten; 17.00 u.: ds. Van Assenbergh. Vredeskerk, 9.00 en 10.00 u.: ds. Vroegindeweij17.00 u.: ds. Jongerden Sionskerk, 9.30 u.: ds. Van Assen bergh; 17.00 u.: ds. Bos van Ameide. Bejaardencentrum, 9.30 u.: ds. Graaf land. Veeneind, 15.00 u.: ds. De Bie v. Eder- veen. Dijkstraat, 14.45 u.: ds. Van Assen bergh. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.00 u.: ds. Van Endt van Utrecht; 17.30 u.: ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Oude Kerk, 9.30 u.: ds. LJtsma; 17.00 u.: ds. Overduin. Petrakerk, 9.30 u.: ds. Overduin; 17.00 u.: ds. LJtsma. Geref. Kerk (OCB): 9.30 en 17.00 u.: ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk, 9.30 en 17.00 u.: ds. Lang broek. Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 u.: ds. Roos van Elburg. Geref. Gem. (Ned.): 9.30 en 18.30 u.: ds. Mallan. Geref. Gem. (Syn.): 9.30 en 17.00 u.: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 u.: ds. Zuurdeeg van Maarssen. R.-K. Kerk: Salvatorkerk, 9.00 en 11.00 u.: H. Mis, 19.00 u.: Lof. Willibrorduskerk, 8.00 en 10.00 u.: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 u.: Heiligingssamenkomst; 19.30 u.: Verlossingssamenkomst. Jehova's Getuigen: (NW-gebouw)14.30 u.: openbare vergadering; 15.30 u. bijbelbespreking Wachttoren. Soefi Beweging: Gebouw Nederlandse Protestanten bond, Kerkewijk 75: 17.00 uur: dhr. T. P. H. van Lohuizen. LIENDEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. E. S. de Lint, doopsbediening; 18.30 uur. ds. E. S. de Lint. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaastra; 18.30 uur: ds. J. van Noort. Dorpshuis: 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. Hoorweg; 18.30 uur: ds. L. Zwaan. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. C. van Viegen; 18.30 uur: dhr. W. Visee. Oud Geref. Gem.: 10,00 en 18.30 uur: Leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. W. Kalk man uit Driebergen; 18.00 uur: ds. B. M. Meijndert uit Woudenberg. LEERSUM R.-K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur: H. Mis. Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. G. F. Overgaauw. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. P. Zijl stra; 18.45 uur: ds. C. Graafland uit Veenendaal. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. P. W. v.d. Veen; 18.30 uur: ds. dr. F. H. von Meijenveldt. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. Vrye Evang. Gem.: 10.30 uur: Evang. P. Mollema uit Kampen. R.-K. Kerk: 8.30 uur: H. Mis. De laatste twee diensten worden gehouden in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. RHENEN Ned. Herv. Cunerakerk: Hal ULO-school Larikslaan, 9 uur: ds. A. Westra. Cunerakerk, 9 uur: ds. R. Kuus uit Voorthuizen; 10.30 uur: ds. A. Westra en 18.30 uur: ds. N. Kooreman. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 17.30 u.: Leesdienst. Dinsdag, 4 juli a.s., 19.30 uur: ds. G. Schipaanboord te Apeldoorn. Geref. Kerk: 10.00 uur: dr. H. Steendam In een bijzondere dienst op 2 ju li in de hervormde Andrieskerk te Amerongen zullen de heer en mevr. jhr. drs. Ph. Quarles van Ufford- Schulte Nordholt door de hervorm de zending worden uitgezonden naar Indonesië. De dienst zal worden ge leid door ds. G. Kaastra te Ame rongen. De heer Quarles van Ufford is als socioloog tewerkgesteld aan het so ciologisch instituut van de christe lijke universiteit te Salatiga op Mid- den-Java. In de toekomst zal van de classis Doorn der hervormde kerk bijzonde re aandacht worden gevraagd voor dit werk te Salatiga. Ds. G. Kaastra te Amerongen ont ving 250 gulden voor het nieuw te bouwen kerkelijk centrum, annex jeugdgebouw. De voorbereidingen voor dit centrum zijn zover gevor derd, dat binnenkort een aanvang kan worden gemaakt met het slopen van het oude „Bethel". Op dezelfde plaats zal een modern gebouw wor den opgetrokken. De kerkeraad verwacht bij deze ac tiviteiten in ieder geval vertegen woordigers van bepaalde groepen in de kerk, de hervormde vrouwendienst, de vrouwengespreksgroep en de christelijke jongerenvereniging. Het is de bedoeling, dat deze afgevaar digden in de groepen die ze verte genwoordigen de onderwerpen aan de orde stellen. Hieruit komen wel licht ook vragen, die in een kerk dienst kunnen worden behandeld. Op deze manier wil men elk ge meentelid de kans geven om mee te denken ep mee te spreken. Verder is gedacht aan het organiseren van kringwerk in flats en straten. Zolang de predikantsplaats bij de hervormde gemeente te Opheusden vacant is, zal de heer W. van Oost ende fungeren als contactpersoon tussen gemeente en kerkeraad. Zondag 2 juli zal ds. J. Catsburg afscheid nemen van de hervormde gemeente te Opheusden. Dit zal ge schieden in een dienst die om half drie begint. Dinsdag 11 juli in een dienst die ook om half drie begint zal ds. Catsburg worden bevestigd, als predikant bij de hervormde ge meente te Sint Maartensdijk door ds. J. van Sliedrecht. Op de avond van die dag zal ds. Catsburg in Sint Maartensdijk zijn intrede doen. De intrededienst begint om 7 uur. De clubs van de gereformeerde jeugdorganisatie te Veenendaal heb ben het winterseizoen afgesloten met een gevarieerde, avond. De werkstukken die de clubs in 't afgelopen seizoen hebben gemaakt, werden beoordeeld door een daartoe aangestelde jury. De eerste vier prijzen gingen re spectievelijk naar „de Sneeuwvlok jes", „de Springplank", „de Tussen deur" en „de Spruitjes". Het punten- verschil tussen deze rivalen was erg klein. Omdat de ervaring heeft geleerd dat hiervoor steeds weer belangstelling is, wordt ook dit zomerseizoen de hervormde Andrieskerk te Ameron gen iedere week van maandag tot en met vrijdag ter bezichtiging open gesteld. De kerkvoogdij doet een beroep op de gemeenteleden om zich als gids voor de vakantiegangers beschikbaar te stellen. CLItCttLvlltCt UC^ULVl UV VEENENDAAL Elke twee jaar, in de „oneven jaren", wordt in Duits land de „Deutcher Evangelischer Kirchentag" (de Lutherse Kerkedag) ge houden. Vorige week, van 21 tot 25 juni werd deze bijeenkomst gehouden in Hannover, de stad waar in 1935 de eerste en in 1949 ook de eerste na de oorlog gehouden werd. Het woord „Tag" is wat misleidend, het is misschien beter om zoals het officieus ook wel gedaan wordt te spreken van „Evangelische Woche". Onder de bezoekers van deze bijeenkomsten vindt men iedere keer een contingent Nederlanders. Een van de Nederlanders, die die de Kirchentag in Hannover bezocht was de heer A. H. van Stuijvenberg uit Veenendaal. Het was reeds de tweede maal, dat de heer Van Stuijven berg een Kirchentag bezocht, twee jaar geleden was hij in Keulen en over twee jaar hoopt hij weer van de partij te zijn. Een paar dagen terug trof ik een paar jongens van mijn kaliber met hun ge zicht naar een etalageruit. Achter het glas hing een aanplakbiljet en ze wa ren met z'n allen druk bezig om de tekst op dat aanplakbiljet in zich op te nemen. Op zichzelf is dat niks om over in de krant te schrijven, want wij zijn ge woon om alles, wat voor het Veense oog wordt opgehangen, te lezen. Van de stierenkeuring in het kastje voor ons antieke gemeentehokje in de Hoofdstraat tot een aankondiging van een open-deur-dienst die ergens door een inwendige zendeling aan een boomstam is geslagen. Het nieuws hangt gratis langs de stra ten en als je geen achtergrond-infor matie verlangt kun je d'r een abon nement op dit dag aan dag maar weer verschijnende familieblad mee uitspa ren. Niet allemaal tegelijk a.u.b. want dan wordt ook mij de vrijdagse beurt ontnomen, wat ik beslist zou betreu ren. Mogelijk meer voor mezelf dan voor u, maar gunt u mij dan eenmaal in de week dat pleziertje. Overigens ben ik nog niet zo bang dat mij om die reden dat ene hoekje in de week wordt opgezegd, want u kunt beslist niet met z'n allen tegelijk de aanplakbiljetten die her en der zijn opgehangen lezen. Om te beginnen ontbreekt u de tijd. Het is uitsluitend weggelegd voor personen, die 's mor gens om tien uur zijn uitgewied en klaargeschoffeld en de rest van de lange dag aan hun beperkte ontwikke ling kunnen besteden. Zo trof ik dan zo'n stelletje gratis-be loonden achter hun brilletjes voor 'n aanplakbiljet, een affiesje, als u dat beter mocht verstaan. Het was een woest-gakalligrafeerd exemplaar waaraan geen drukker een cent wij zer is geworden. Moest men de aan kondiging ernstig opnemen, dan zou op 'n bepaalde avond in de naamloze vennootschap „Het Dingetje", geves tigd in wat eens een streng-Calvinis- tische onderwijsinrichting was, het bietmuziekgezelschap „Dirty Under wear" met de daarvoor vereiste heisa de benen van de gammele vloer moe ten jagen. De lezende generatie was in de periode van de wilde haren an ders gewend, maar van de openhartig heid van de publicerende generatie niet ondersteboven. Ze waren zo lang zamerhand gewend aan het vertoon van dat Dingetje. Ze hadden er meer van gelezen. Dat zag er allemaal wel vreemd uit, maar officieel hadden ze nooit iets verdachts over de N.V. ver nomen. Uitgezonderd dan de lezingen die de onderscheidene buurvrouwen hadden gegeven over de heidense din getjes die in de gelijknamige vennoot schap zouden worden klaargemaakt. Ze waren tè oud en tè bezadigd om het allemaal te geloven. Maar toch bleven ze altijd met iets zit ten na het lezen van zo'n aanplakbil jet. Ze konden met het buitenlands niet uit de weg. Nu ook weer. Ze spelden het ieder voor zich: Dirty Underwear. Ze zochten een vertaler, dat was duide lijk, maar ook ik kon het met m'n zes jaar meester Wijnveld niet verder brengen dan het tevoorschijn halen van een overjarig geboortekaartje, dat toevallig nog in één van m'n zak ken huisde. Daar heb ik het Angelsak sisch behoedzaam, letter voor letter opgeschreven, met de belofte aan de leergierige mannen dat ik voor een betrouwbare vertaling zou zorgen. Op een avond heb ik de oudste van on ze Klazien, die bij het voortgezette onderwijs een flinke hap uit z'n va ders weekloon verleert, apart geno men. Met de openheid die de jeugd van vandaag kenmerkt zei hij me: „dat betekent vuil ondergoed, opa. Groezelig ondergoed, kan ook". M'n mannen wachten nog steeds op de wijsheid die ik bij m'n kleinzoon heb opgedaan. Ze mochten toch 'es ver keerde gedachten over die zaak krij gen. Ik vond het beter om me even aan m'n eigen jonge jaren te herinneren. Teon was ik opgenomen en 'n zogenaamd „stel". We baarden opzien met de eerste strooien hoed en de eerste slob- housen in ons degelijke dorp. Ons „stel" had zich ook voorzien van een passende naam, die door iedereen achter de hand werd gelispeld. Het was te recht-op-en-neer. Maar ja, wat wil je, wij konden ons niet bedienen van een vreemde taal. Wout Blauwkous. ADVERTENTIE VEENENDAAL Maandag 3 juli beginnen de vakanties en in verband daarmee ook het vakantiewerk geor ganiseerd door „de Instuif". Onder het motto: „Indianenland" zullen de kinderen tussen 6 en 14 jaar negen dagen lang bezig gehouden worden met sport en spel. Alle kinderen uit Veenendaal worden uitgenodigd door de Instuifleiding het Indianenspel te komen spelen. Aan het meedoen zijn slechts geringe kosten verbonden, die nooit meer kunnen bedragen, dan f 2,50 per gezin per dag. In de toe gangsprijzen zijn diverse consump ties en bezoeken aan zwembad en der gelijke inbegrepen. Het Indianenland zal bewoond zijn van maandag 3 juli tot en met vrijdag 7 juli en van maan dag 10 juli tot en met donderdag 13 juli, iedere dag van 917 uur. De voorbereidingen zijn nu vrijwel afgesloten, zo vertelde de heer Van de Schee, leider van „de Instuif" en Opperhoofd van het Indianenland. Spe ciaal voor dit doel is een groot aantal tenten vervaardigd. Verder zullen „echte" bisons, totempalen, toma hawks en vredespijpen zeker niet ont breken .Voor iedere dag is een geva rieerd programma samengesteld, dat bestaat uit sport en spel, bezoeken aan-het Bergbad enz. Alle spelen zul len geïnspireerd zijn op de Indianen- samenleving en het valt te verwach ten, dat de taal die weken doorspekt zal raken met Indianen-uitdrukkingen. Vrijwel het gehele terrein om het Jeugdgebouw aan de J. G. Sandbrink- straat zal voor het Indianenland ge bruikt kunnen worden, met inbegrip van het parkeerterrein voor het OCB- gebouw. Voor regenachtige dagen heeft men de beschikking over het Jeugdgebouw en het daarnaast gelegen gymnastiek lokaal. „Een vast programma hebben we eigenlijk niet" vertelde de heer Van de Schee. „Natuurlijk hebben we wel ideeën uitgewerkt, maar veel zal van 't weer afhangen. Indien we voor 'n dag buitenspel zouden plannen, en het zou regenen dan zouden we direct in moeilijkheden zitten. Nu we echter al tijd zowel buiten als binnen bezig kun nen zijn, kunnen we ons aan de weers omstandigheden aanpassen". Er is wel iets als een dagindeling gemaakt, maar die dient slechts als raam. De Indianen worden 's morgens om 9 uur verwacht. Om 10.30 uur is er een pauze, waarin de kinderen een consump tie kunnen krijgen. Tussen 12.30 en 13.30 u. krijgen de kinderen gelegenheid het meegebrachte brood op te eten. Om 15.30 uur is er weer een pauze en om 17 uur zullen de kinderen naar huis gaan. Het is de bedoeling, dat de kin deren op het speelterrein eten. Door de Instuif zal voor melk gezorgd worden. Slechts indien het broodeten van de kin deren op overwegende bezwaren stuit, is het mogelijk dat deze kinderen naar huis gaan om een warme maaltijd te gebruiken. De leiding van het Indianenland be staat, behalve uit de staf van „de In stuif" uit een aantal leidsters en leiders die gerekruteerd zijn uit kweekschool leerlingen. De groepen zullen gaan be staan uit 15 tot 20 kinderen, met een i lÉÉiÉif VEENENDAAL Geboren: Jacque line Elizabeth, d. v. G. Leppers en M. A. van den Dikkenberg; Jozefina, d.v. J. Visser en P. Ritterbecks; Karin, d. v. J. Rebergen en T. Schram; Lamber- tus Arriën, z. v. H. van Burken en C. Krikke; Aartje Hendrika, d. v. G. Schoe- man en A. H. de Haas; Maria Jacoba, d. v. J. de Ridder en J. M. van Manen; Bregitta Johanna Catharina, d. v. R. C. Klaver en A. C. Plak; Elisabeth Hen drika Antonia, d. v. C. A. van Zadel- hoff en J. W. Budding; Adriana Corne lia, d. v .J. van Doleweerd en P.Baars; Teunis Sander ,z. v. T. de Kleuver en S. Veldhuizen; Frank, z. v. J. Bouman en G. de With; Egbert Jan, z.v. J. Schulenburg en J. Hendrikse; Harm, z. v. M. Anbeek en J. van Soest; Karin, d. v. H. van Spanje en C. E. de Kam per. Ondertrouwd: D. Leeuwenkamp en G. van den Brink; A. K. van Kooten en S. Schrijver; A. J. Stuijvenberg en J. van der Laan; G. J. Robbertsen en S. Beijer; A. E. C van Ginkel en J. M. van der Molen; G. R. van Leeuwen en J. van der Molen; H. Gruitroij en M. M. Pels. Gehuwd: J. van Ginkel en A. Leidek ker; J. van Manen en J. Sjoer; C. Ver vat en M. Drost; W. J. Hoogenboom en A. de Boef; M. N. Ravesteijn en J. van den Bovenkamp; J. van Riessen en C. J. Hartog; A. A. Udo en M. W. van Bruggen; J. Noot en E. Verhey; L .Hendriksen en B. H. van Galen; D. Veenhof en E. Orvan; J. A. Scholten en E. H. R. Waayenberg; G. Brink man en J. Hootsen. Overleden: geen. Geboren te Rhenen: Francisco, z. v. J. Agular Aguilar en F. Aiguilera Ro mero; Berendina Reinira, d. v. C. Bou man en L. C. Hannisse; John, z. v. J. D. van den Berg en C. van Kesteren. 0 De leiding van „Instuif" oefende zich in het opzetten van wigwams en to tempalen. Maandag gaat het Indianen land van start, waarbij deze attributen noodzakelijk zijn. O vaste leider. Deze leider blijft de hele dag in de nabijheid van de groep. De kosten die aan het Indianenland zijn verbonden zijn zo laag mogelijk gehou den. Voor het eerste kind uit een ge zin betaalt men f 1.00, voor het twee de f 0,75, voor het derde f 0,50 en indien er meer dan drie kinderen uit een ge zin meedoen behoeft niet meer dan f 2,50 betaald te worden. Het is niet verplicht, dat de kinderen iedere dag meespelen. Het is ook niet noodzakelijk dat men zich maandag 3 juli opgeeft: ieder dag kunnen nieuwe kinderen mee doen. VEENENDAAL Zowel op de chr. huishoudschool aan de Stationssingel hoofd mej. F. M. Wagter) als op de chr. huishoudschool aan de Nieuweweg (hoofd mej. J. J. Kool) werden deze week de diploma's uitgereikt voor de verschillende opleidingen. Van de le chr. huishoudschool waren dat: Primaire Opleiding: Janny van Al phen, Amerongen (met lof); Elly v.d. Brink, Amerongen (met lof); Marjan van Dijk; Tineke Drost, Eist (U.); Gerrie van Ginkel; Francina Hensen, Eist (U.); Joke v. d. H9even, Eist (U); Corrie Koen; Daatje Lodder, Eist (U). Aaltje v. Laar, Rhenen; Mar- ja Mudde, Eist (U); Lia Overeem, Eist (Utrecht); Alie Pater; Eefje Quint, Eist (Utrecht); Joke van Riemsdijk, Eist (U); Willie Rijkse, Eist (U.); Corrie van Roekei; Rita van Schuppen (met lof); Evelien van Sligtenhorst, Amerongen; Jannie Ter- schegget, Eist (U); Coba v. Veldhui zen, Ede; Greta Vink, Eist (U); Jan nie Wisgerhof; Jannie Wijkniet; Ida Anbeek; Rina v. d. Bos; Betsy v. d. Bosch; Henny Brinkhuis; Alie Diepe- veen; Alie van Dijk; Lettie Donke laar; Corry Gerritse; Lijnie Gunther; Yvonne Heikamp; Hannie Henken; Jannie v. Hunnik; Eva v. d. Kaa; Jan nie van Kooten; Bertha de Kleuver; Aartje v. Kruistum; Ina v. d. Pest; Margriet v. Viegen; D. v. Wagensveld; Dinie v. d. Weerd; Gerrie v. d. Weerd- hof; Ada van Essen, Overberg; Roe- lie v. Alfen; Jannie Achterberg; Bep Achterberg; Ada van Benthem; Jannie v. d. Berg; Bets Diepeveen; Ida Drost; Tonny Gaasbeek; Hennie v. d. Haar; Minie Heikamp; Beate Janisch; Rina v. d. Klift; Dineke v. d. Kraats; Betsy Laros (met lof); Joke Laros; Aletta Leppers; Attie v. d. Lustgraaf; Coby van Manen; Maaike Mollema (met lof); Coby Muller (met lof); Ti neke Markus; Fietje v. Rotterdam; Betsie Schoonderbeek; Jeanny Rebel; Anneke Blankenspoor; Cornelia Brands; Bep v. d. Bovenkamp; Dinie Ebben, Jannie Hardeman, Achter berg; Reinie Hardeman; Joke de Har tog; Dinie Hendriks; Henny Hey; Jos- je Hey kamp; Ina Kramer (met lof); Ria Koenders; Tineke Merlijn; Line- ke Nagel; Corrie Pitlo; Eva v. d. Pol; Gerda v. Ravenswaay; Steini van Tuil; Martha Versteeg (met lof); Joke Versteeg; Gerda v. d. Weerdhof; Ger rie v. d. Zandschulp (met lof); Ria Zeegers; Irma Wanjon; Marietje An beek; Nelly Achterberg; Ina van Beek; Bertha de Bruin (met lof); Ger da van Dijk (met lof); Hennie van Dijk (met lof); Betsie v. Engelenburg (met lof); Tinie Gossen; Ina Graas; Lieza v. d. Haar; Steini" van Holland; Annemiek Huibers; Corrie van Manen; Dinie van Manen; Heintje v. Nieuw- amerongen; Cobi Oelderik; Dinie Oudshoorn; Janny v. d. Pol; Janneke Spies; Joke Spierings; Jannie van Stempvoort; Vorrie van Veenendaal; Ria van Vlaanderen; Nettie Willem - sen; Corrie Boers, Ede; Miene ke Danhoff, Utrecht; Teuni van Dee- len, Overberg; Rietje Doornenbal, Over berg (met lof); Hetty van Eden; Ina van Egdom; Leny van Esse (met lof); Corrie van Ginkel, Overberg; Corrie Hardeman, Renswoude; Gerrie van Hardeveld, Overberg; Greet Korver, Overberg; Bep Koudijs; Tini Termaa- ten (met lof); Dinie Otte; Ada Pater; Adrie Ploeg, Overberg (met lof); An- toinet Quint; Gerrie van Schaik; Anne ke Schuilenburg; Nettie Septer; Nelly Vlastuin (met lof); Rikie Voermans, Overberg; Edith Willemsen. Assistenten A.opleiding: Gerda Ach terberg; Rika van Baaren, Rhenen (met lof); Hilda van Barneveld; Pau la van Barneveld; Hennie Bosboom; Hanneke v. d. Bosch (met lof); Rens- ke van Dijk; Hennie Dijkstra; Wilma Faber; Greet de Gooyer; Martha v .d. Haar; Joke de Kleuver; Aline van Leeuwen; Mar ja van Manen; Gelske Sukkel; Mary Takken; Liesbeth Abra- hamse, Eist (U); Clazien v. Barne veld, Amerongen; Ees v. d. Berg, Ben- nekom; Alie Gijsbertsen, Renswoude- ADVERTENTIE Uifflu&ijdn tijd! WINKELCENTRUM VEENENDAAL Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 0 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 0 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. VW-Inlichtingenkantoor: Hoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. Heden, vrijdag. KESTEREN Gemeentehuis 19.30 uur: Raadsvergade ring. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: „Invasie op Ambush Bay". Morgen, zaterdag. VEENENDAAL Grote Pekken 578, 1018 uur: Model woning firma Matser. KESTEREN Veilinghal 19.30 uur: Teach-in. BIOSCOOP Luxortheater Veenendaal, 19.30 uur: „Invasie op Ambush Bay". LEERSUM Wethouder J. M. van der Valk zal wegens vakantie voorlopig tot 25 augustus a.s. geen spreekuur hou den. Het spreekuur op vrijdag 30 juni gaat nog door, dan voor het eerst weer op vrijdag 25 augustus a.s, Grietje Henken, Overberg; Willie Hol; J. v. d. Kraats; Peggy Nathalia, Rhe nen; Ridi v. Prattenburg; Ria v. Ruis- wijk, Bennekom; Willie v. d. Vendel, Bennekom (met lof); Evelien Vermeu len. Renswoude; Herma de Waal; Alie van Wamel, Amerongen. Assisten H. opleiding: Jansje v. En gelenburg; Guus van Hunnik; Corrie Kuipers; Corien Lochtenberg; Marian ne v. d. Pol Schakelklasse, Assistentenopleiding: Ineke Goudriaan, Leersum; Joan Schenk; Corrie Valkenburg. Assistenten N opleiding: Alie van Beek (met lof); Carla Breeschoten, Overberg; Yvonne Goverde; Hennie van Haaren, Bennekom; Jannie Hasse laar; Ina Huibers; Hennie van Kam pen, Ederveen; Erna van Muiden; Truus Nap, Ederveen; Jennie van Roe kei, Ede; Willie v. Veldhuizen, Eder veen (met lof). Leerling-verkoopstersopleidingAn - neke Boers; Jannie Bos; Marjan v. d. Brandhof; Jannie Diepeveen; Alie v. d. Haar; Joke v. Hardeveld; Nellie de Ridder, Rhenen; Jes de Roder, Eist (U); Ria v. d .Scheur; Janny Schrij ver (met lof); Ria v. d. Sigtenhorst. Amerongen; Janny v. Woerdekom. Vormingsklas: Gezina Bulsink; Jo- landa Buys; Ria Landman, Rhenen; Corrie Roks, Veenendaal; Corrie van Schaik, Maurik; Nely van Schaik, Mau- rik; Ans van Schuppen; Joke de Vries; Tini v. Zanten. Vooropleiding Verzorgende Beroe pen: Ans van Benthem; Dikkie v. d. Brink, Renswoude; Gera Dekker; Han nie v. Donkelaar; Corrie v. Doorn, Rhe nen; Riet Doornenbal, Overberg; Anne ke Koning; Coba Kremer, Ochten; Er- rie Lefers, Geusje v. d. Linden; Truus v. d. Poel, Amerongen; Fia Scherren- burg; Betty Schoemaker; Ditske Wien, Wageningen. Door ziekte kon aan twee kandidaten nog geen getuigschrift worden uitge reikt. Voor zover niets anders is vermeld, zijn de geslaagden afkomstig uit Vee nendaal. Aan de Tweede chr. huishoudschool slaagden de volgende leerlingen: Uit Bennekom: Jannie van Haren en Truus Kroesbergen. Uit Ede: Janny van Hunnik. Uit De Klomp: Riekje Schot. Uit Renswoude: Teuni van de Brand hof; Willy van de Brandhof; Marijke Ligtrink; Ria Ravenhorst; Cobi Stam. Uit Scherpenzeel: Loes Boelhouwer; Marian Gerritsen; Tineke Gijsbergen; Ina van de Klift; Betsie Plaisier; Ada de Rooy; Grietje Schoonhoven Uit Ederveen: Dickie van Beek; Ste ventje Beker; Wilma van Boeyen; Jan ny van Brummelen; Ineke Da velaar; Elly van Donkelaar; Rika Dunsber- gen; Hetty van Dijk; Gerda Geurtsen; Ans van Ginkel; Ansje van Ginkel; Eefje van Heerdt; Ditta van de Heet- kamp; Bertha van Harten; Bep Hen driksen; Teuni Hendriksen; Bep de Koning; Fonneke de Koning; Dikkie Middelman; Corrie Smit en Margriet Snetselaar. Met lof slaagden zes leer lingen. ADVERTENTIE mee. GELDERLAND hk. Hoogstraat VEENENDAAL - TEL. 2656 De gereformeerde jeugdverenigin gen te Veenendaal hebben een be spreking gehouden over de viering van het Heilig Avondmaal. Hoewel velen nog geen belijdend lid zijn, heeft men zich een mening gevormd op dit punt. Vrijwel unaniem was men van me ning, dat het aantal vieringen van het Avondmaal niet moet worden uit gebreid. Dat zou" volgens de jeugd, een zekere sleur in de hand werken en de bezinning op het sacrament zou er door afnemen. Bvendien was men bevreesd dat de niet-belijdende leden, die tijdens de Avondmaalsvie ringen niet ter kerke gaan, daardoor nog meer zouden verzuimen. Zou de kerkeraad dan toch voor meer vieringen beslissen, dan geven ze de voorkeur aan één viering per zondag met aansluitend een nabe trachting. 's Avonds kan dan een ge wone of een jeugddienst worden ge houden. Of, als er om de zes we ken avondmaal zal worden gehou den, afwisselend in de Petrakerk en de Oudekerk. De kerkeraad van de hervormde gemeente „Sola Fide" heeft zich nu al weer gebogen over de plannen voor het werk in het komende win terseizoen. Het werk van de beide predikanten is nu anders verdeeld dan vorige jaren het geval was. Men heeft dit gedaan om doublures in voorbereiding en uitvoering zoveel mogelijk te voorkomen. De predikan ten zullen ieder voor zich, een be paalde tak van het werk voor hun re kening nemen. Ds. H. Nijeboer zal zich uitsluitend bezig houden met ca techiseren, terwijl ds. G. C. Vijze laar zich onder meer zal richten op het werk van kernavonden en krin gen. Tijdens de kernavonden zullen ac tuele onderwerpen worden behan deld en op de kringen punten die meer avonden in beslag zullen nemen. „Het thema van deze Kirchentag was „Der Frieden ist unter uns" (De vrede is onder ons) en het bleek, dat het onderwerp „vrede" leeft onder de Duitse jongeren, al dus de heer Stuijvenberg. Tijdens forumbijeenkomsten be zocht door enkele duizenden wer den vaak vragen gesteld, over dienstweigeren en de mogelijkheid om in plaats van het vervullen van de militaire dienstplicht vredeswerk in de ontwikkelingslanden te doen. Overigens heb ik slechts een deel van de gesprekken en lezingen kun nen bijwonen: alles volgen is on mogelijk, omdat in verschillende hallen tegelijkertijd gespreksgroe pen bezig zijn, over verschillende onderwerpen. Zo is er bijvoorbeeld gesproken over „Jood en Christen", „Bijbel en gemeente" en „politiek". Lezin gen werden gehouden over onder werpen als: „Sociale wereldvrede", „De zaak met God" en „Vrede en waarheid". Die lezingen trokken vaak duizenden mensen. De bijeenkomsten vonden plaats in hallen van de jaarbeurs. Belang rijker misschien nog dan het samen luisteren naar lezingen of forums was het gesprek, dat soms zo maar spontaan ontstond. Een keer stond ik met een aantal anderen onder een luifel van een van die hallen te schuilen voor de regen. Een jonge Duitser maakte een opmerking te gen een ander, die daar fel tegenin ging. Binnen enkele minuten was er een gespreksgroep van ongeveer 20 mensen", aldus de heer Van Stuij venberg. Hoewel de heer Van Stuijvenberg er verheugd over is zijn geloof met vele anderen beleefd te hebben, ziet hij toch de dingen betrekkelijk: „Goed er waren daar zo'n 50.000 christenen vereend. Dat is natuur lijk een heel beetje, ongeveer tweemaal Veenendaal. Maar het is maar een klein deel van de bevol- uit Wageningen; 17.00 uur: ds. S. de Vries uit Bennekom. KESTEREN Ned. Herv.: 10.00 en 18.30 uur: ds. C. van de Berg. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. J. Catsburg. Geref. Gem. Synodaal: 10.00 en 18.30 u.: Leesdienst. Geref. Gem. Nederland: 10.00 en 18.30 uur: ds. M. van Beek. VEENENDAAL Zaterdag 1 juli: H. E. G. Pilon, Kerke wijk 82, tel. 2481. Zondag 2 juli: W. Remme, Markt 10 ,tel. 2061. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. AMERONGEN De praktijken van de doktoren Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en Van de Burg uit Leersum en van Van Ommeren uit Eist worden het a.s. weekend waargenomen door dr. L. W. S. van de Burg, Putakker 2, Leersum, tel. 03434—1388. RENSWOUDE Voor Ederveen, De Klomp en Renswou de neemt waar: de arts J. H. Rademaker, Hoofdweg 50, telefoon 201. RHENEN Zondag, 2 juli: de arts F. Almekinders, Herenstraat 59, telefoon 2432. De apotheek van dr. H. P. Deys heeft dit weekend geen dienst. KESTEREN Voor Lienden, Ommeren en Kesteren neemt waar: dr. Van der Veen in Lien den, telefoon 03443-220. OPHEUSDEN Voor Echteld, Dodewaard en Opheus den neemt waar: dr. Jonker uit Opheus den, tel. 08887-393. WIJKVERPLEGING KESTEREN Voor Echteld, Kesteren en Ochten Zuster S. Westerhof, Groene Kruis, Kes teren, tel. 08886-210. OPHEUSDEN Voor Opheusden en Dodewaard: Zus ter H. Budding, Dodewaard; telefoon 08885-218. Na 'n dienst in de hervormde kern van Renswoude werd in de collecte- zak aangetroffen een gift van 1000 gulden, waarvan 500 gulden bestemd voor de kerk en 500 gulden voor christelijke instellingen. king van een stad als Hannover. De meeste indruk heeft waarschijn lijk de oecumenische avondmaals viering op zondagmorgen op me ge maakt. Het oecumenisch karakter van de dienst werd uitgedrukt door het gezamenlijk consacreren van een Duitse evangelische dominee, een gereformeerd predikant uit Ne derland, een Arabische dominee, een Engelse methodistische predi kante en een broeder van Taizé. Aanwezig was ook pater Van Kils- donck, doch die heeft niet aan de consecratie deelgenomen. Hier wa ren ongeveer 5000 christenen uit vele landen aanwezig". Ook de geweldige organisatie van het geheel heeft grote indruk op de heer Van Stuijvenberg gemaakt. Voor alles was gezorgd, tot gratis onderdak toe. Heel veel particulie ren, waaronder een groot aantal rooms-katholieken hadden kamers beschikbaar gesteld voor de bezoe kers van de Kirchentag. De „eerste hulp" werd verzorgd door leden van de Johanniterorde. Ook werd veel werk gedaan door jeugdorganisa ties, waaronder padvinders. „Toen ik het station uitkwam zag ik direct een groot aantal vlaggen met de kruisen, die het embleem van de Kirchentag vormen. Vlak voor het station was een bureau van de VVV. Een lange balie daar was geheel gereserveerd voor inlich tingen over de Kirchentag. Hoewel ik pas donderdagmorgen arriveerde was er toch direct onderdak voor me. Geweldige indruk maakte ook de massale bijeenkomsten in het stadion. Samenzang van 50.000 men sen begeleid door een groot „Posau- nenchor" (blaasgezelschap). Ik ben niet zo'n voorstander van de massa bijeenkomst om de massa, maar het is toch wel jammer, dat wij in Nederand een dergelijke bijeen komst nog steeds niet kunnen orga niseren", aldus de heer Van Stuij venberg.

De Vallei | 1967 | | pagina 3