Bonn ontkent nazi-verleden van generaal Albert Schnez Terugtrekken begin nieuwe oorlog Geniet menig maal met tnmaat Defensie-minister weet niets van dreigementen Bankrover schiet in paniek voorbijganger dood Fietsende bankrover nam directeur en politie beet SNEEUWRUIMEN IN DE ZOMER GEEN LID GEWEEST VAN HITLER-PARTIJ Prinses Gracia in verwachting Rolling Stones veroordeeld Hoge Autoriteit verdwenen Minister Eban in V.N,: Nieuwe rellen in Rangoon Israël gaat vluchtelingen helpen Weinig verzet tegen noodwet Nieuw vliegveld voor Londen Goerka bataljon naar Hongkong Nieuwe relletjes in Buffalo l.L.O. KOMT GELD TEKORT Tm ee Nederlandse Griekse kroonprins gedoopt ONTKEND UITMUNTEND Roofoverval in België Geslecht Voorzitter F.M.E. Water tart Tiber besmet Er gaan héél veel plukvers-geroosterde hazelnoten in NA MISLUKTE OVERVAL IN LONDEN Vraag uw groenteman naar de gratis folder vol handige.feestelijke. hartige tomaatmogelijkheden buspassagiers dood bij botsing VRIJDAG 30 JUNI 1967 MONACO Prinses Gracia van Mo naco verwacht in januari de geboorte van haar vierde kind. Dit is gisteren officieel bekendge maakt aan het prinselijk hof van Mona co. De prinses en haar man, prins Rai nier van Monaco, hebben twee meisjes en een jongen: de tienjarige Caroline, de negenjarige Albert en de tweejarige Stephanie. ATHENE Kroonprins Paul van Griekenland, bijna zes weken oud, is donderdag in de kathedraal van Athene gedoopt door de orthodoxe primaat bis schop Geronymos. De autoriteiten had den voor deze gelegenhei d een vrije dag afgekondigd. CHICHISTER Twee leden van de Britse „pop-groep" de „Rolling Sto nes" zijn door een Engelse rechtbank veroordeeld. De leider van de groep, Mick Jagger, is tot drie maanden ge vangenisstraf veroordeeld, wegens het in bezit hebben van stimulerende pil len. Zijn gitarist Keith Richard heeft een jaar gekregen omdat hij zijn huis zou hebben verhuurd aan gebruikers van hasjisj. Met Jagger en Richard is ook de 29- jarige Hugh Fraser veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf wegens het in bezit hebben van heroïne. Fraser is directeur van een museum van avant- gardistische kunst. Richard is bovendien veroordeeld tot betaling van 500 pond sterling (5.000 gulden) in de kosten van het geding. Jagger tot 100 pond en Fraser tot 200 pond. Ongeveer tweehonderd tieners heb ben vandaag in de vroege ochtenduren in Londen gedemonstreerd tegen het gevangenzetten van twee leden van de beat-groep Rolling Stones wegens over treding van de wet op de verdovende middelen. De langharige jongens en in mini-rokken geklede* meisjes werden door politie met patrouillewagens en honden verspreid toen zij Fleetstreet, het centrum van de Britse dagbladpers, introkken naar de kantoren van het zondagsblad „News of the World" dat zij ervan beschuldigen de inlichtingen te hebben verstrekt die leidden tot de vervolging van de Rolling Stones: Jag ger en Richard. LUXEMBURG Zonder enig uiter lijk vertoon is donderdag in -Luxem burg de laatste vergadering gehouden van de EGKS-ministerraad met de ne gen leden van de Hoge Autoriteit van de kolen- en staalgemeenschap. De Hoge Autoriteit gaat op 5 juli op in de nieuwe Europese Commissie, die tevens in de plaats komt van de huidige EEG-commissie en de com missie van Euratom. Slechts twee van de negen leden van de Hoge Auto riteit zullen naar Brussel, de stand plaats van de nieuwe Europese Com missie vertrekken. Voor de EGKS-mi- nisterraad, die eveneens wordt samen gevoegd met de ministerraden van EEG en Euratom, maakt de wijzi ging weinig verschil. De ministerra den van de Europese gemeenschap pen vergaderden toch reeds in ver schillende gedaanten, met als verte genwoordigers van de regering de ministers van Buitenlandse Zaken, Economische Zaken, Landbouw of So ciale Zaken, al naar gelang de onder werpen die aan de orde waren. Het enige feestelijke tintje aan de laatste zitting van de EGKS-raadmet de Hoge Autoriteit was donderdagmid dag tijdens een onderbreking van de werkzaamheden een officiële lunch. De Nederlandse minister van Econo mische Zaken. mr. L. de Block, die deze laatste zitting presideerde, heeft bij dit uitluiden van de Hoge Autori teit niet willen nalaten de vinger te leggen op de zwakke plek die in de dagelijkse praktijk van 't politieke leven in de supranationale opzet van de EGKS, de oudste der Europese ge meenschappen is ontstaan. Het supranationale gezag is nogal eens in gebreke gebleven, zo zei de Nederlandse minister, als politieke oplossingen moesten worden gevon den voor technische problemen. BONN Het Duitse ministerie van Defensie heeft zich opnieuw achter luite nant-generaal Albert Schnez gesteld, aan wie een nazistische houding tijdens de oorlog wordt verweten. De beschuldigingen, die al bekend waren sinds 1945, kwamen weer in de actualiteit, omdat Schnez (55) op de nominatie staat om Atlantisch bevelheb ber in Midden-Europa te worden, als opvolger van zijn landgenoot generaal Von Kielmansegg, die zijn hoofdkwartier heeft in het ZuidlimbuTgse dorp Brunssum. De beschuldigingen, zo zegt het minis terie, zijn destijds, en nu opnieuw, ter dege onderzocht en ongegrond bevon den. Schnez heeft nooit het „gouden embleem" van de Hitler-jeugd gedra gen en is nimmer lid geweest van de nazipartij of enige verwante organisatie. Ook is de beschuldiging onjuist geble ken, dat Schnez in 1941 zijn comman dant zou hebben bedreigd diens anti-na zistische uitlatingen te rapporteren. Evenmin is Schnez betrokken geweest bij het aangeven van deze commandant in 1944, aldus het ministerie. Albert Schnez, die in begin 1930 dienst nam bij de toenmalige Reichswehr, vervulde in de oorlog staf functies bij het transportwezen var het Duitse leger. Er schijnen toen wrijvin gen te zijn geweest met de toenmalige overste Hans Höffner, die jaren lang zijn commandant was. Hieruit vloeiden de geruchten voort, dat Schnez zou heb ben gedreigd deze te rapporteren en later het aangeven van Höffner bij de hoogste legerleiding op zijn minst niet zou hebben verhinderd. Schnez stelt hiertegenover, dat hij zijn commandant slechts zou hebben gewaarschuwd, en dat hij drie jaar later het onderzoek wegens anti-nazistische uitspraken zelfs zou hebben tegengewerkt en ver traagd. Het kwam destijds, begin 1945, niet tot maatregelen tegeiv Höffner, om dat deze door de Amerikanen in Italië krijgsgevangen werd gemaakt. In 1953 heeft Höffner, in een brief aan Schnez, al die beschuldigingen uit drukkelijk van de hand gewezen. Drie jaar later doken enkele verwijten op nieuw op in een reeks tijdschriftartike len van de voormalige tankofficier Kun- rat von Hammerstein - Equord. Höffner, die toen brigade-generaal van de Westduitse grenswacht was, heeft daarop in een officieel dienstrapport Schnez nogmaals uitdrukkelijk van alle blaam gezuiverd, en daarbij ook ont kend dat Schnez het gouden Hitler- jeugd-emblèem zou hebben gedragen. Niettemin publiceerde von Ham merstein in 1963 de beschuldigingen op nieuw in zijn oorlogsboek Spahtrupp (Verkenningsbrigade), waarin hij Schnez terloops een „150 procent nazi" noemt. Anderzijds verwijt von Ham merstein aan Schnez, dat deze na de Duitse capitulatie in Italië zich meteen zou hebben ingespannen om het spoor wegnet weer berijdbaar te maken voor de Amerikaanse strijdkrachten. Luitenant-generaal Schnez blijft van oordeel, dat hem niets kan worden ver weten. De inmiddels gepensioneerde Höffner schijnt Schnez meer een oppor tunistische houding, een meedraaien met alle winden te verwijten. Von Ham merstein echter handhaaft zijn versie. Het ministerie van defensie in Bonn zegt: „Luitenant-generaal Schnez is een uitmuntende troepencommandant en stafofficier. Er is geen enkele reden waarom hij niet geschikt zou zijn voor zijn huidig bevelhebberschap over het derde legerkorps of voor toekomstige militaire taken." BRUSEL Vier gewapende man nen hebben gisteren 2.937.000 frank (ongeveer 226.000 gulden) buitgemaakt bij een overval op een auto met lonen bij de industriestad La Louvière in Bel gië. De rovers verspërden de auto de weg die over een brug reed en dwongen de chauffeur en de kassier uit te stap pen. Een derde inzittende werd gewond door een schot uit een automatische re volver. RANGOON In de Birmaanse hoofd stad Rangoon, waar troepenversterkin gen zijn gearriveerd en de staat van beleg is afgekondigd, is het donderdag opnieuw tot heftige anti-Chinese uitbar stingen gekomen, 't Militaire kordon om de Chinese ambassade moest de ene golf betogers na de andere terugslaan, die het ambassadeterrein op wilden, en maakte tenslotte gebruik van de vuurwapens. Er vielen acht gewonden. De demonstranten staken vervolgens het gebouw van de Chinese voorlich tingsdienst in brand het vuur werd door de brandweer spoedig geblust en drongen ondanks de militaire afzettin gen door tot de Chinese wijk, waar zij meubilair van verscheidene etabliqpmen- ten verbrandden. Volgens onofficiële schattingen zijn bij de ongeregeldheden tot dusver vijf tig auto's in vlammen opgegaan en meer dan duizend winkels en huizen verwoest. Het Engelstalige blad Gua- dian meldde dat ruim honderd mensen zijn gewond en dat er zelfs enkele do den zijn gevallen, maar dit is niet of ficieel bevestigd: Wel is woensdag avond een lid van de Chinese ambassa de doodgestoken. De onlusten waren maandag begonnen op een Chinese school in Rangoon, waar ondanks een verbod van de autoriteiten nog Mao Tse-toeng-insignes werden gedragen. In Peking hebben donderdag hon derdduizenden Chinese betogers voor de Birmaanse ambassade poppen opge hangen en verbrand die het Birmaanse staatshoofd, generaal Ne Win, voorstel den. JERUZALEM Zodra er vrede is gesloten zal Israel al het mogelijke doen om mee te werken aan een op lossing van het vluchtelingenprobleem, zo heeft de Israëlische regering na een kabinetsvergadering bekendgemaakt. Tevens werd besloten dat voortaan Arabische vluchtelingen schriftelijk ver lof tot emigratie moeten aanvragen voordat zij over de Jordaan naar de oostelijke oever trekken, dit om valse geruchten te ontzenuwen dat op de in woners druk zou worden uitgeoefend om uit het door Israël bezette Jordaan se gebied te trekken, aldus de bekend making. De aanvragen moeten worden bevestigd door een burgemeester, een dorpshoofd of een ander plaatselijk ge dragsdrager. Het kabinet heeft de mi nister van defensie, generaal Mosje Dajan. gemachtigd deze bepalingen te bespreken met mensen van het Interna tionale Rode Kruis. Premier Esjkol is met de hoofden van de religieuze instellingen in het land en in de wereld blijven spreken over „het bewaren van de universele religieuze aard van de heilige plaatsen". Uit Beiroet wordt gemeld dat aan de U.N.R.W A., de VN-organisatie voor hulp aan Palestijnse vluchtelingen, hulp tot in totaal 6.163.336 dollar (ongeveer f 22.980.000) is toegezegd. Daarvan draagt Canada meer dan een miljoen dollar bij, Noorwegen 210.000 dollar en Spanje 122.500 dollar. Engeland heeft 500.000 dollar en de VS twee miljoen dollar bijgedragen. BONN Na jarenlange heftige dis cussies heeft de Duitse Bonds dag donderdag voor de derde maal een aanloop genomen naar uitbreiding van de grondwet, met een noodtoestands- wet. waarmee de regering het land in geval van binnen- of buitenlands gevaar bestuurbaar wil houden. De wet voorziet o.a. in een noodparlement en beperking van de grondrechten. Zo zal iemand na aanhouding vier dagen kunnen worden vastgehouden voordat hij officieel ver hoord wordt en kunnen militairen met politietaken worden belast. De Duitse minister van Binnenlandse Zaken, Paul Lücke, die daarnaast nog een afzonderlijk wetsontwerp voor be perking van het telefoon- en briefge heim op tafel bracht, kenschetste in eerste lezing de voorgestelde wet als een middel om „de staat ook in uur van nood als rechtsstaat te handha ven." Lückes voorgangers, Schroder en Hö- cherl, waren met hun pogingen om het wetsontwerp door het parlement te krijgen, op verzet van de oppositie ge strand. Sinds de vorming van de grote coalitie van christen- en sociaal-demo craten eind 1966 heeft Lücke geprobeerd de binnen- en buitenparlementaire be zwaren tegen de nieuwe wet, waarmee de geallieerde rechten uit het „Deutsch- landvertrag" van 1955 zullen komen te vervallen, weg te nemen. Het buiten parlementaire verzet komt vooral van de vakbonden, de intellectuelen en de studenten. NEW YORK Israël heeft gisteren in de V.N. een ontwerp-resolutie voor onmiddellijke terugtrekking van zijn troepen afgewezen. De Israëlische mi nister van Buitenlandse Zaken, Ahba Eban, noemde de resolutie, die woens dag was ingediend door vijftien niet- gebonden landen, een „recept voor een nieuwe oorlog". Eban werd onderbroken door de Af ghaanse voorzitter van de Assemblée, Abdoel Rahman Pazhwak, die zei dat men niet bijeen was om de resolutie van de vijftien landen te bespreken. Dat kon gebeuren na de beëindiging van het algemeen debat, vandaag. In de resolutie werd om onmiddelijke terugtrekking van de Israëlische troe pen verzocht echter zonder dat Israël werd aangewezen als agressor. Men verwachtte dat de resolutie in de As semblée veel stemmen zal krijgen. Nadat hij door de voorzitter tot de or de was geroepen verdedigde minister Eban de inlijving door Isralë van het Jordaanse deel van Jeruzalem. De maat regel werd alleen genomen, zo verklaar de hij, om het normale leven in de stad weer op peil te brengen. „Jeruzalem is nu een plaats waar Joden en Arabie ren elkaar kunnen ontmoeten. De bar rières zijn geslecht en de hereniging opent nieuwe vooruitzichten op samen werking". Minister Eban verzekerde dat Israël bereid is te praten over een regeling voor de heilige plaatsen. De regeling die bestond-tijdens het Jordaanse be stuur was niet bevredigend, zei hij. Inmiddels is de Israëlische regering zowel in de V.N. als daar buiten fel ge kritiseerd om haar besluit oud-Jeruza- lem in te lijven. De Zuidslavische ambassadeur, Dani- lo Lekic, die woensdag de resolutie van de vijftien landen had ingediend, drong er bij de Assemblée op aan onmiddel lijk op te treden tegen de jongste Israë lische maatregel. Hij kenschetste de inlijving als een „flagrante schending van het handvest van de Verenigde Naties". Indieners van de resolutie waren behalve Zuid-Slavië, India, Indonesië, Maleisië, Mali, Paki stan, Somalië, Tanzanië en Zambia. Afghanistan, Boeroendi, Ceylon, Kongo (Brazaville), Cyprus, Guinee, De kans werd niet uitgesloten geacht dat de Arabische landen en de Sovjet- Unie de resolutie zouden steunen. De Sovjet-Unie zelf diende al in de eerste week van het debat een aanmerkelijk scherpere resolutie in, maar die maakt weinig kans om te worden aangenomen. Een „heilige oorlog" werd gisteren in de Assemblée in het vooruitzicht ge steld door de Saoedi-Arabische minis ter van Buitenlandse Zaken, Sakkaf. „Elke Arabische regering die de Israë lische onderdrukker zou erkennen, wordt omver geworpen", zei hij. Frankrijk kan het besluit van de Is raëlische regering om Jeruzalem tot één stad te maken, niet goedkeuren, zo werd gisteren in Parijs meegedeeld. President De Gaulle had al eerder la ten weten dat Frankrijk geen grenzen zou erkennen die waren getrokken na de jongste oorlog in het Midden-Oosten. De Verenigde Staten hebben zich eveneens gedistantieerd van de annexa tie van Jeruzalem. LONDEN Het Britse Lagerhuis heeft donderdagavond zijn goedkeu ring gehecht aan Stansted (Essex) ten noordoosten van Londen als plaats voor een nieuw internationale lucht haven die in 1974 in gebruik moet worden genomen. Tegen het plan is krachtig geprotesteerd door een deel van de publieke opinie en de meeste dagbladen. Inwoners van Stansted en omge ving waren met een speciale trein naar Londen gekomen om voor West minster, tegen het plan te demonstre ren. De minister van Handel had gezegd dat de vliegvelden Heathrow en Gat- wick tegen 1974 te klein zouden zijn om het toenemende aantal passagiers te verwerken. Verwacht wordt dat dit aantal in 1975 30 miljoen zal bedragen. De kosten van het nieuwe vliegveld, een verkeersweg en een treinverbin ding met Londen inbegrepen, worden op 550 miljoen gulden geraamd. HONGKONG (Reuter, UPI) Enge land breidt zijn militair garnizoen In de kroonkolonie uit met een bataljon Goerka's. Deze Indische vechtjassen zul len de Engelse troepen in Hongkong helpen bij het bewaren van de orde en rust die door links georiënteerde Chine zen wordt bedreigd. De toestand in Hongkong is er niet beter op geworden sinds China de wa tertoevoer naar de kroonkolonie heeft afgesloten. Nog slechts enkele uren per dag mogen de inwoners van Hongkong thans water tappen. Inmiddels stagneert ook de aanvoer van levensmiddelen uit het vasteland als gevolg van een staking. De prijzen in Hongkong zijn als gevolg daarvan "sterk opgelopen. Vooral verse eieren, groente en vlees zijn erg duur gewor den. Op de marktpleinen laat het bestuur van de kolonie grote voorraden voedsel aanvoeren om te voorzien in de behoef te van de bevolking. Volgens het bestuur van Hongkong beschikt men over genoeg voedsel in blik en bevro ren vlees om de crisis te kunnen doorstaan. Men verwacht dat de staking vier dagen zal duren. de links georiënteerde Chinezen in de Britse kolonie hebben deze maand al eerder een voedselstaking ge organiseerd die een dag duurde. Het succes ervan was zeer matig. DEN HAAG Met ingang van 1 juli is ir. M. C. de Jong, directeur NV Ko ninklijke Nederlandsche Grofsmederij te Leiden, voor de duur van een jaar benoemd tot algemeen voorzitter van de „Federatie metaal- en elektrotech nische industrie FME". De heer De Jong vervult deze functie als lid van het presidium van de FME, waarin hij als voorzitter van de Vereni ging van Metaalindustrieën VMI zitting heeft. Terwijl wij zo langzamerhand aan de vakantie en de daarbij behorende zon beginnen te denken, is men in Zwitserland nog steeds bezig een aantal passen sneeuwvrij te maken. Op de foto een beeld van deze werk zaamheden op de Flüelen-pas in de buurt van Davos. BUFFALO Twee keer binnen en kele dagen hebben grote groepen jonge negers Buffalo, in de Amerikaanse staat New York, op stelten gezet. Acht mensen, onder wie twee politieman nen, werden gewond. Een negerjongen is er ernstig aan toe. De ongeregeldheden speelden zich af in de negerwijk van Buffalo. Grote groepen negers vielen blanken aan, ver nielden auto's en staken winkels van blanken in brand. Vierhonderd man gehelmde politie trad hen met karabijnen en traangas tegemoet. Ze arresteerden zestig op roerkraaiers, waarna de rust voorlopig werd hersteld. De spanning was inmiddels overge slagen naar Niagara Falls, 32 kilome ter noordelijker in de richting van de grens met Canada. Daar renden naar schatting tweehonderd negers door de straten. Onderweg moesten weer auto's en winkels van blanken hét ont gelden. Ook hier bonden de oproerige jongelui in nadat de politie verscheide- nen van hen had gearresteerd. In Buffalo was l.et ook dinsdag al onrustig geweest. Er waren toen 22 ar restaties verricht. De schade die de on ruststokers toen aanrichtten, beliep on geveer tweehonderdduizend gulden. Pogingen van het gemeentebestuur om de negers door onderhandelingen tot rede te brengen, mislukten. De gemeen te had beloofd 2500 negerstudenten aan een baantje te helpen voor de lange zo mervakantie, maar de voorstellen wer den van de hand gewezen omdat de ne gerjongeren zelf niet bij het overleg werden betrokken. GENèVE De 51ste conferentie van de internationale arbeidsorganisatie l.L.O. is donderdag in Genève beëin digd met een waarschuwing dat de or ganisatie haar doeleinden niet zal kun nen bereiken met de huidige betrekke lijk geringe hulpbronnen. De waarschu wing werd geuit door de directeur-gene. raai, David Morse, die de doeleinden omschreef als bevordering van de men senrechten, industrialisatie en volledi ge werkgelegenheid. De V.S. en de Sovjet-Unie, de twee landen die de grootste bijdragen leve ren, hebben tegen de begroting-1968 voor de organisatie gestemd. De V.S. klaagden dat de bijdragen van bepaal de landen zonder voorafgaand overleg met hen waren verhoogd, de Sovjet- Unie heeft al verscheidene malen ge zegd te menen dat de ILO het zuiniger aan kan doen. Meer dan 70 procent van de 25 miljoen dollar (f 90 miljoen) tel lende begroting-1968 is bestemd voor ontwikkelingslanden die meer zeggen schap in de organisatie eisen. ROME. De Burgerlijke autoriteiten hebben zwemmen en vissen in de Ti ber verboden vanwêge besmetting met carbolzuur. Een tankauto gevuld met het zuur was gisteravond in de rivier gereden nabij Borgovecchio in Toscane, dat stroomopwaarts van Rome ligt. Pas wanneer het zuur volledig door de rivier meegevoerd is naar zee, zal er weer gezwommen en gevist mo gen worden, maar niemand kon zeggen hoe lang dit zal duren. ADVERTENTIE LONDEN Een in paniek geraakte bankrover heeft gisteren In Londen een voorbijganger doodgeschoten. Twee bankbedienden werden gewond, een van hen levensgevaarlijk. Het was voor het eerst in vijf jaar dat by een bankoverval in Engeland iemand werd gedood. ADVERTENTIE LüNEBURG (Duitsland) Een fietsen de bankrover verschalkte een fietsen de bankdirecteur, wist te ontkomen aan de burgemeester in zijn auto en gaf de politie met honden en een heli kopter het nakijken. De politie gaf de volgende lezing: De rover ging er vandoor met 2500 mark van het geld van de bank, werd fanatiek achtervolgd door de direc teur van de bank en een andere man op de fiets. Maar de rover kroop achter een struik en verhing de bordjes. Van achtervolgde werd hij achtervolger. Hij joeg de twee voor zich uit met een revolver. De directeur vluchtte het huis van de burgemeester van het nabije Kirch- gellersen in. Samen gingen zij daarna in de auto van de burgemeester achter de fietsende rover aan. Maar deze wist hen weer beet te nemen door een smal paadje in te rijden en verder te voet zich uit de voeten te maken. De 50-jarige burgemeester holde ach ter hem aan, maar hij was te lang zaam voor de rover, die pas in de 20 was. De politie ten slotte verklaarde dat de honden en een helikopter ook met nul op het rekest terugkeerden. ADVERTENTIE De overvaller kwam de Nationale Provinciebank in Sloanestreet binnen en hield de kassier een pistool onder de neus. „Beweeg je niet", zei hij. ,,Geef me wat je hebt". Een meisje dat achter de kassier aan het werk was, zag wat er gebeurde, trok een collega van zijn stoel uit het schootsveld van de rover en gilde: „Een overval." Dat was teveel voor de overvaller. Hij raakte in paniek, griste snel wat los geld mee en maakte zich uit de voeten. Drie bankbedienden zetten hem na, maar de vluchteling opende het vuur op hen. Een kogel trof de 26-jarige bediende D. E. Baker in de hals. Hij werd levensgevaarlijk gewond naar een ziekenhuis overgebracht. Een andere be diende, J. C. Morris, kreeg een kogel in zijn schouder. De derde achtervolger bleef ongedeerd. Nadat de schietende rover tussen win kelende mensen was ontkomen vond men een voorbijganger die zwaar ge wond op het trottoir lag. Hij overleed op weg naar een ziekenhuis. Het was vijf jaar geleden dat er bij een bankoverval in Engeland iemand om het leven kwam. Het laatste slacht offer voor dat van gisteren was een- bankbewaker, die werd neergeschoten tijdens een overval op de provinciale bank in Somerset. AMSTERDAM Volgens de berich ten die het Reisbureau Lindbergh Tou ringcars N.V. te Amsterdam heeft ont vangen, is een autobus van deze onder neming in Zuidslavië in botsing geko men met een vrachtauto. Bij dit onge luk zijn twee passagiers gedood; vier anderen zijn gewond. Gisteravond laat was van de dodelijk verongelukten de naam bekend van de 66-jarige heer D. de Boer uit Amsterdam. De autobus, waarin zich behalve de bestuurder en de reisleider 21 passa giers bevonden, reed vlakbij de grens tussen Zuidslavië en Italië, bij Novago- rica, tegen de vrachtwagen. Volgens de ooggetuige die het reisbureau in ken nis stelde van het ongeluk, ligt de schuld bij de vrachtautobestuurder. Koningin Elizabeth van Engeland en de Hertog van Edinburgh zijn donderdagavond voor een officieel be zoek aan Canada van zes dagen in Ot tawa aangekomen. Het bezoek heeft plaats ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van Canada.

De Vallei | 1967 | | pagina 6