Zwembad Scherpenzeel blijft op zondag beperkt geopend In beroep bij G.S. over bouw Geref. school Hartelijk afscheid van meester Gründlehner Opvolger dhr. Held gelijk geïnstalleerd „U behartigde belangen van het bedrijfsleven" Gesprek leidde tot meer wederzijds begrip Bijna 20 mille voor Israël 0 P E L CHEVROLET Rhenen's natuur in vier seizoenen VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. BURGERLIJKE STAND RAAD SCHERMDE MET PRINCIPES MIST u uw Militaire kapel vond matig gehoor MARKTEN REIN KOK Koclhast Burgemeester bij afscheid van de heer J. H. H. Jansen RONDWEG LEERSUM EDE BOUWRIJP Vóór uw vakantie V.A.B. Geslaagd Permanent FORD-show in showroom VRIJDAG 30 JUNI 1967 SCHERPENZEEL Het heeft maar één stem gescheeld of vier gemeen teraadsleden, die een voorstel om het gemeentelijk zwembad op zondagmid dag voor iedereen open te stellen op de agenda hadden laten plaatsen, zou den hun zin hebben gekregen. He,t voorstel, dat werd ingediend door de he ren G. Aarsen en A. van Bruggen (PvdA), Hk. Berendse (Gemeentebelan gen) en mevrouw A. Zwaan-den Hertog (VVD) kreeg alleen steun van de P.v.d.A.-wethouder P. de Jonge. De overige raadsleden stemden tegen, na dat er door voor- en tegenstanders ruimschoots was gedebatteerd. Men sloeg elkaar met argumenten om de oren en vooral als de heren Aarsen en Be rendse zich in de debatten mengden ging het er fel aan toe. De christelijke partijen echter bleken niet omver te praten. Algemeen was de overtuiging, dat openstelling van het bad op zondag zou inhouden, dat gemeentepersoneel gedwongen zou worden op die dag toezicht in het bad te houden. „We willen niemand de verplichting opleggen op zondag voor ons aan het werk te gaan", zei burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg en zes van de elf raadsleden stemden daar volledig mee in. Het zwembad aan de Willaerlaan is nu op zondagmiddag maar beperkt ge opend. Alleen minderjarige houders van abonnementen mogen het bad ge durende een bepaalde tijd bezoeken. In de raad was al eerder op een wij ziging van deze situatie aangedron gen. Gisteravond echter vonden vier raadsleden, dat de zaak nu maar eens definitief moest worden uitgepraat. „De bestaande regeling is al zo'n tien jaar oud", zo motiveerde mevr. Zwaan haar standpunt. „Het wordt tijd dat die eens op de helling gaat". „De meerderheid van ons college staat op het standpunt dat er geen aanleiding is om in de huidige situa tie verandering te brengen. We zijn wel bereid de leeftijdsgrens wat te verruimen, bijvoorbeeld tot 25 jaar, maar we durven de verantwoordelijk heid voor een algehele openstelling op de zondagmiddag niet te dragen. Het is vooral een personeelskwestie. We achten het een bezwaar gemeenteper soneel te verplichten op zondag in 't bad werkzaamheden te verrichten", aldus de burgemeester. De heren Aarsen en Berendse ga ven hun standpunten nogal geëmotio neerd weer. Vooral de laatste ver stond de kunst een soort „one-man- show" op te voeren om zijn stellin gen kracht bij te zetten. „De koster en de dominee werken toch ook op zondag! Ik vind de hou ding van de raad kleinzielig. We lo pen als gemeente achter. Het zwem bad moet op zondag open in het be lang van de jeugd. Nu liggen de jon gens en meisjes in de rogge en in de wallen Na deze hartstochtelijke ontboeze ming volgde het betoog van de heer J. II. E. Sterk (SGP), dat een geheel andere visie weergaf. „Het is de roe ping van de overheid om de zondag- rust te bevorderen. Ik zou de raad ernstig willen ontraden dit voorstel te steunen". Overigens was hij van me ning dat de raad tot op heden een halfslachtige houding had ingenomen, door het bad onder bepaalde voor waarden op zondag oper. te stellen. De heer G. van Rootselaar sprak G. VAN KAMPEN (A.-R.) overdreven dagblad DE VALLEI Zaterdags 16.30—17.30 uur namens de hele CHU-fractie toen hij opmerkte: „Wij voelen er niets voor. Op onze steun zal men niet hoeven te rekenen". „Waarom dan niet?" zo in terrumpeerde de heer Van Bruggen, waarop de heer Van Rootselaar hem liet weten dat ook zijn fractie het be zwaarlijk vond dat gemeenteperso neel de verplichting zou worden opge legd op zondag te werken. Deze woorden werden nog eens on derstreept door de heer G. van Kam pen (A.R.). Hij zei 't „heel sterk over dreven te vinden om over een paar uur zwemmen zo'n drukte te maken". „Waarom rakelen we deze kwestie toch steeds weer op"? zo vroeg hij zich af. Tenslotte werd het voorstel in stemming gebracht op verzoek van J. H. E. STERK (S.G.P.) halfslachtig wethouder J. van de Ham (CHU) en het haalde, zoals gezegd, de eind streep niet. De raad verleende een krediet van ƒ43.000,voor de verbetering van 't kruispunt Oosteinde-Druivenkamp. In een eerdere vergadering had men voor dit doel al ƒ36.000,beschikbaar ge steld. Doordat nu echter bekend werd dat er een rondweg ten noorden van de kom van het dorp is geprojecteerd die een vertakking naar de Dorps straat zal krijgen werd het noodzake lijk de oorspronkelijke opzet van het kruispunt te wijzigen en dit bracht 'n flinkbedrag aan extra kosten met zich mee. Niemand van de raadsleden ver zette zich er tegen. Er ontstond weer een principiële dis- LEERSUM Geboren: Johanna H., d. v. C. Willemse en G. Reede. Gehuwd: J. Holwerda, 20 jaar en J. C. Lagemaat, 19 jaar. Overleden: C. J. Krijgsman, wed.v. W. Geerts; A. Klumper, geh. m. H. Goor. EDE Geboren: Harriëtte Y, d.v. J. van den Brink en E. B. A. Vossers; Johnny, z. v. H. Willemsen en R. Groe- neveld; Dick, z.v. J. C. van Roekei en A. Vink; Willem, z.v. W. Scherrenburg en J. van de Kaa; Albertina S., d. v. J. van de Loosdrecht en S. H. Davelaar; Barbara E., d.v. G. Heikens en G. A. Roostee; Richard, B. z.v. J. van der Hee en J. Sterrenburg; Woutrijntje, d. v. M. Roelof sen en E. de Koning; Wilhel- mina T. W., d.v. H. van de Pol en A. Boekhout; Tineke A., d. v. J. J. Oos- ting en T. Hafma; Sebastiaan, z. van G. van Rossem en D. C. H. C. Poot; Hendrik W. z. v. A. G. Smeenk en G. Dekker; Jannie A., d.v. T. van Schup- pen en G van Harten; Ronald A, z.v. J. Meijer en S. de Vries; Maria C, d. v. J. Meijer en S. de Vries; Ellen, d. v. D. P. Pol en A. M. Roseboom; Evert .J z. v. E J. van den Brink en A. Pa ter; Johanna C., d. v. P. B. Scherren burg en J. Bal; Arno, z.v. A. D. Jan sen en M. Smit; Johanna G. A., d .v. J. M. Melissen en G. A. Schreuder; Jan W., z. v. W Hardeman en A. Ach terberg; Teunisje, d.v. G. J. van den Berg en H. B. Willemsen; Jacoba, d. v .J. Bettink en M. Oosterman; Mar- tinus H., z. v. W. H. M. Mosch en G. G. Nannes. Ondertrouwd: Albert Slettenhaar en Annie Riemens; Otto van Middendorp EDE Het laatste evenement in het kader van de leger- en luchtmachtten toonstelling „Paraat" vormde het optre den van de Johan Willem Friso-kapel uit Assen, dat gisteravond in het open luchttheater een concert gaf. Niet voor een zo groot aantal toehoorders als men wel had mogen verwachten. Er waren althans niet veel meer dan zo'n twee honderd en vijftig bezoekers. Die matige belangstelling was overi gens niet van invloed op de prestaties van de kapel, dat een gevarieerd pro gramma van marsen en potpourri's gaf, waarbij een aantal fragmenten uit be kende musicals. De reacties van het publiek waren bijzonder gunstig. Onder de toehoorders zagen wij onder andere de garnizoenscommandant van Ede, de luitenant-kolonel R. P. Pieterse. De Johan Willem Friso-kapel, een korps dat op vrijwel geen enkele mili taire plechtigheid ontbreekt, beschikt over een groot aantal beroepsmusici, het behoort tot de beste militaire korp sen in ons land en had alleen al uit dit oogpunt .ezien wel wat meer belang stelling verdiend. De muziekliefhebbers die gisteravond naar „De Kuil" zjjn ge weest hebben er overigens geen spyt van gehad. en Johanna Stomphorst; Maarten Ter- lou en Geertruida A. G. Noorlander; Jacob R. van Kooten en Willemina v. Dolderen; Hendrik Verwoert en Hermi- na Ringma; Marinus J. Verwoert en Josina Huis; Godefriedus Jonkers en Cornelia Balt; Albert F. Rebibo en Jo hanna Kwak. Getrouwd: L. Klomp en E. Schut; G. W. Jansen en H. J. De'" H. S. Kooi en A. A. H. Barelds; G. van de Lagemaat en J. G. L. Elissen; H. van de Steeg en H. Boon; M. van Dijk en J. L. de Gooijer. Overleden: Jane Heijblom, e.v. De Koster 92 jr.; Willem F. F. de Bruijn 83 jr.; Margaretha H. London, geh. ge weest met Hartman, 77 jr.; Johannes M. Kok, 77 jr.; Jules M. F. Velge 75 jr.; Adriana P. J. Boudier, geh. gew. met van Beek 83 jr.; Roelof Sterk, 46 jr.; Wilhelmus H. Schoenmakers 75 j.; Albertje de Jong, geh. gew. met Schuur man, 83 jr.; Geertruida Bos, e/v Scher renburg 49 jr. cussie toen de bouw van een christe lijke lagere school op Geref. grond slag aan de orde kwam. De raad had zich al geruime tijd geleden met dit onderwerp beziggehouden. Gedepu teerde Staten hadden, blijkens een mededeling van de burgemeester, het college nu laten weten dat er van provinciale zijde geen bezwaren te gen de voorgenomen realisering be stonden. De burgemeester toonde zich niet gelukkig met dit bericht. Hij stelde voor tegen deze beslissing van GS in beroep te gaan. „Het kan de bedoe ling van de wet niet zijn dat elke groe pering nu maar een eigen school gaat bouwen, bovendien lijkt het ons een fi nancieel niet haalbare zaak. De PvdA-fractie deelde mee in prin cipe tegen de bouw van de school in kwestie te zijn („We hebben al een christelijke school"). „Jammer dat 't college van plan is in beroep te gaan" argumenteerde de heer Sterk. „De ouders hebben recht op deze school, financiële aspecten doen op dit mo ment weinig ter zake". Tenslotte werd het voorstel (om bij GS in beroep te gaan) in stemming gebracht en alleen de heer Sterk kon zich er niet mee verenigingen. Het bestemmingsplan Noord-West werd, na een toelichting door de voor zitter. vastgesteld. In totaal zullen hier 350 woningen worden gebouwd en er is onder meer ook een school en een winkelcentrum geprojecteerd. Het bouwrijp maken van het gehele pro ject zal de gemeente twe* en half mil joen gaan kosten. De voorzitter reken de uit, dat dit neerkomt op een bedrag van 40,per vierkante meter. In 't plan zullen drie vijvers worden aange legd. De heer v. Kampen stond enigs zins bedenkelijk tegenover het opne men van een winkelcentrum in het plan. Hij vreesde dat de middenstan ders daar straks het hoofd niet of nau welijks boven water zouden kunnen houden. Mej. G. M. C. J. Klein Bekman uit Barneveld werd benoemd tot onder wijzeres aan de openbare school aan de Dorpsstraat en de heer H. Wester huis werd aangesteld tot gemeente timmerman. Barneveld, 29 juni '67. Coöperatieve Vel. Eierveiling. Aanv. 767.565 stuks. Stemming: rustig. Prijzen (in per 100 stuks). Eieren van 52/53 gram 9.43 9.51; 56/57 gram 10.39—10.45; 60/61 gram 11.10—11.46; 64/65 gram 11.83— 12.18. Eierveiling Barneveld. Aanvoer 688.487 stuks. Stemming: redelijk. Eieren van: 37/43 gram 5.216.80; 47/54 gram 7.60—9.49; 57/64 gram 10.50-11.54; 64/74 gram 11.60—13.49. Eiermarkt Barneveld. Aanvoer circa 2.100.000 stuks. Handel: traag. Eieren van: 45/50 gram 7.008.45; kg-prijs 1.56—1.69. 51/58 gram 8.90—10.85; kg- prys 1.74—1.87; 59/65 gram 11.00— 12.25; kg-prys 1.86—1.88. Varkensmarkt. Aanvoer 42 stuks. Han del: rustig. Prijzen biggen f 7885. Kruishoutum (België), 29 juni '67. Aanvoer 289.800 stuks. Stemming: rede lijk. Eieren van: 47/48 gram 7.507.63; 52/53 gram 8.768.88; 57/58 gram 10.10—10.26; 62/63 gram 11.12—11.25. H. BERENDSE (Gem. Bel.) in d rogge ADVERTENTIE eerst naar Gelderland hk. Hoogstraat Veenendaal - Telef. 2656 RENSWOUDE Gisteravond werden twee plechtigheden op één tydstip ge houden in geb. Rehoboth te Renswoude; het afscheid van de heer A. C. M. Gründlehner, tot 1 augustus hoofd van de school met de by bel te Renswou de en de installatie van zijn opvolger, de heer M. Held. Vele genodigden woonden de byeenkomst by die werd geopend door ds. L. van de Peut. In zijn openingswoord greep de do minee terug in de geschiedenis. Hij waardeerde het doorzettingsvermo gen, dat de heer Gründlehner heeft getoond in zijn beginperiode in Rens woude; juist in de tijd van de mobi lisatie. Verder schilderde de predi kant een karakterschets van 't schei dende schoolhoofd. „Hij forceerde geen tegenstellingen", aldus ds. Van de Peut, die hem een aangeboren kracht om te zwijgen toeschreef. De werkwijze van de „bovenmeester" noemde hij niet opvallend maar wel trouw. Daarna richtte ds. Van de Peut zich tot het nieuw* schoolhoofd, de heer Held. Hij hoopte dat de nieuwe „bo venmeester" precies zo'n goede tijd met het personeel en het bestuur van de school tegemoet zou gaan als de heer Gründlehner achter zich had lig gen. „Ik hoop dat u samen met het personeel, de kinderen, de ouders en het bestuur eer. vruchtbare arbeid zult mogen verrichten". Daarna ging ds. Van de Peut over tot het onthullen van het cadeau, dat de heer en mevrouw Gründlehner door alle inwoners van Renswoude werd aangeboden. Een prachtige rui me koelkast, die door 18 dames en 1 heer hij elkaar was gecollecteerd. „Oh, wat is'ie mooi"! riep mevrouw Gründlehner spontaan, toen ze het huishoudelijke apparaat van wat dich terbij bekeek. Vervolgens kreeg de burgemeester van Renswoude, de heer J. A. Hosang het woord. Hij sprak o.a. over de vele functies die de heer Gründlehner naast die van schoolhoofd heeft ge had, in de 27 jaar, dat hij ir Rens woude heeft gewoond en gewerkt. Tot de heer en mevrouw Held zei de bur gemeester: „Wij hebben „Helden" nodig in Renswoude; als u begrijpt wat ik bedoel". Ook ds. B. Slingenberg, die na de burgemeester het woord kreeg zin speelde op de naam van het nieuw benoemde schoolhoofd: „Als u hier maar niet te helfhaftig bent"! Hier mee doelde hij op de onderwijsver nieuwingen die de heer Held onge twijfeld in Renswoude zal gaan toe passen. Namens de Gereformeerde kerk in Renswoude heette ds Slingen berg niet alleen het nieuwe school hoofd met zijn vrouw welkom, ook VEENENDAAL Gisteravond werd in de kantine van het Sportpark „Panhuis" een vergadering gehouden tussen D.O.V.O. en G.V.V.V. met de Sportstichting. Na afloop van de besprekingen werd* een communiqué uitgegeven met de vol gende inhoud: „In een prettige sfeer werd hedenavond een bijeenkomst gehouden tussen deputaties uit de besturen van D.O.V.O. en G.V.V.V. met het bestuur van de Sportstichting. Hoewel geen onmiddellijk zichtbaar resultaat kon worden bereikt mag gezegd worden, dat de betrokkenen dichter bij elkaar zijn ge komen, hetgeen in de toekomst ongetwijfeld vruchten zal kunnen afwerpen. Na de vakantie zullen de gesprekken worden voortgezet, waarbij betrok kenen er van overtuigd zijn, dat het wederzijdse begrip van deze avond ook in de terskomst zal worden gecontinueerd". VEENENDAAL Een zeer groot aantal mensen heeft donderdagmiddag van de gelegenheid ^gebruik gemaakt om afscheid te nemen van de heer J. H. H. Jansen van de Raad van Arbeid. Na afloop van de receptie in Hotel Vonk, die wegens het grote aantal be zoekers een uur verlengd was, stonden meer dan 30 bloemstukken te pronken in de feestzaal. Bovendien werd de vertrekkende adj.-inspecteur van de Raad van Arbeid een groot aantal ca deaus aangeboden voornamelyk bestaan de uit sigaren en goede dranken. Dui delijk liet ook de „gewone" man, de mensen, die de heer Jansen vaak met raad en daad bijgestaan heeft in de uit voering van zijn werk volgens de so ciale wetgeving, merken hoezeer zij de scheidende ambtenaar gewaardeerd hebben. Onder de aanwezigen bevonden zich het voltallige college van burgemees ter en wethouders, politieambtenaren, ambtenaren van de gemeentesecretarie, vertegenwoordigers van het bedrijfsle ven en van de voetbalvereniging VRC. Vele goede woorden werden tot de ver trekkende functionaris gesproken. Veel al kwamen zij neer op wat de burge meester ondermeer zei: „U bent geen ambtenaar in de gewone betekenis van dat woord geweest, maar u hebt altijd de belangen van het bedrijfsleven in het sprak hij, namens deze gemeente, z'n dankwoord uit voor alles wat 't schei dende schoolhoofd in zijn Renswou- dense loopbaan heeft opgebouwd. De gereformeerde dominee vond het spij tig, dat de heer Gründlehner de pen sioengerechtigde leeftijd had bereikt. De heer S. Laan, één der onderwij zers, sloot zich hierbij aan. Als dank voor de mooie tijd, die het onderwij zend personeel onder de leiding van de heer Gründlehner heeft doorge bracht, bood de heer Laansma hem én zijn vrouw een boek aan. Na al deze woorden van lof en eer, stond de heer Gründlehner van zijn stoel op, om zijn afscheidswoord te houden. Ook hij dook terug in de ge schiedenis en mijmerde o/er oud-leer lingen, die zo verschillend in het le ven waren terecht gekomen. Hij sprak ook van het oude schoolgebouw dat volgens hem beter getypeerd werd met het woord „schuur"; waarna hij z'n tevredenheid uitsprak over 't hui dige schoolgebouw te Renswoude. Hij dankte, mede namens zijn vrouw, iedereen voor de prachtige koelkast en besloot zijn afscheidswoord met z'n opvolgende collega en diens vrouw veel sterkte en geluk toe te wensen in hun toekomstige woonplaats en werk kring. VEENENDAAL De collecte voor hulp aan Israël die in de kerk van de Gereformeerde Gemeenten in Neder land aan de Fluiterstraat, voorganger ds. Mallan, werd gehouden heeft een bedrag van f 1737,03 opgebracht. In totaal is nu in Veenendaal f 19.164,88 voor Israël bijeengebracht. In dit bedrag is de f 1742,50 begrepen die door de Chr. Ger. Kerk aan de Hoofdstraat is bijeengebracht. ADVERTENTIE KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE Tenslotte was 't woord aan de heer Held. Hij bekende, nog niets van Renswoude te weten maar kreeg bij de eerste kennismaking de indruk, dat het er een feestelijke beweging was. „Natuurlijk begrijp ik dat 't hier niet altijd zo is, maar ik hoop, dat wij goede dagen tegemoet gaan", al dus het nieuwe schoolhoofd. Hij vond het een griezelige ervaring, te horen wat zijn voorganger allemaal gepres teerd had, maar verzekerde, dat hij z'n best zou doen, in de toekomst een even hard en trouw werker te zullen zijn. „We zullen eerst wat aan elkaar moeten wennen, maar met wederzijds geduld komen we heel ver", besloot hij. Na het plechtige gedeelte van de samenkomst, kreeg iedereen de gele genheid persoonlijk afscheid te ne men van de heer en mevrouw Gründ lehner en kennis te maken met de heer en mevrouw Held. RHENEN Aaan de streekhuishoud- school slaagden deze week de volgende leerlingen: Primaire opleiding Ha: uit Rhenen: Hettie Bloem, Jenneke Donderwinkel, Dicky van Kooten, Janny van de Laan, Ansje Meyer, Gerry Roelofsen, Antje Verhoeks en Gerry van Walsem. Uit Achterberg: Cobi van Harn, Cor- rie ter Maaten, Teuni van der Meyden, Janny de Ridder Gerry v. d. Scheur, Joke Verwoert, Gerry Wortman en Mi na Tollenaar. Uit Kesteren: Diddi van Gelderen. Primaire Opleiding lib: Uit Rhenen; Annie Brandsen, Marie- tje van Dijk, Willy v. d. Dikkenberg, Hilly van Doorn. Betty du Pré, Dicky van Vlooten en Nelly van Ginkel. Uit Eist: Mathilde van Dijk, Roelof- je van Kooten. Uit Lienden: Gerda van Doorn, Betje Zaayer. Uit Opheusden: Tonnie Peterse, To- nia Tijssen en Gijsje de Wit. Uit Kesteren: Cobie van Eldik. Uit Leersum: Anneke Schuilertburg. Assistenten in de Huishouding A. Uit Rhenen: Hannie van de Bie, Iris Keyman en Bep van Wijk. Uit Achterberg; Janny Beukhof en Klazina de Jong Uit Lienden; Joke Esmeyer, Ina Pal- lada, Dicky van Kalkeren en Alie Vonk. Uit Amerongen: Joke var. Ee en Li- neke Hulshof. Uit Kesteren: Agnes van Brenk. Uit Opheusden: Neeltje Peters. Assistenten in de Huishouding H. Uit Rhenen: Geertje Beekman. Lies van Daalen, Corrie van Delft, Maria Hardeman, Beppie van de Klift, Hen- drina Nellestijn en Ria Spies. Uit Kesteren: Diddie van Ingen, An nie van Kleef en Janneke Meyer. Uit Lienden: Alie ter Wielen en Lina van Westreenen. Uit Achterberg: Janny Tollenaar. Uit Amerongen: Riet Buyink. Voor het schooldiploma van de Pri maire- en Assistenten-Opleiding werd 1 leerling afgewezen en 1 leerling kreeg alleen het Praktijk-diploma De leer lingen van de Assistenten-Opleiding A met theoretische vorming slaagden allen met zeer mooie cijfers voor het rvIO-klimroosdiploma. De leerlingen van de Assistenten-opleiding A en H zyn allen geslaagd voor het Jeugd- EHBO-diploma. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385) 2244 RHENEN Het comité „Kerk en Recreatie" hield gisteravond in de voormalige vglo-school aan de Prins Bernhardstraat de nieuwe dia-serie „Rhenen's natuur in vier seizoenen" ten doop. Er was voor deze première een klein gezelschap uit genodigd, waaronder de burgemeester mr. Bosch ridder van Rosenthal, de voor zitter van de plaatselijke V.V.V., de heer A. J. Bovenschen, directeur J. Baars van Ouwehands Dierenpark en enkele medewerkers. oog gehouden". Aan het eind van de bijeenkomst dankte de heer Jansen voor de geschen ken en de goede woorden. Ondermeer zei hij: „Ik moet ook dank brengen aan het bedrijfsleven voor de wijze waarop zij mijn taak altijd vergemakkelijkt hebben". Na afloop schikte de familie Jansen zich rond de tafel voor een In tiem diner. De heer W. Th. Hofland hield een korte inleiding, waarin hij uiteen zette dat het werk op de camping „De Thijmse Bergh" onder de kampeergas- ten een steeds grotere vlucht neemt. Er is niet alleen iedere zondag een kerkdienst, maar ook de bibliotheek kiosk vervult een belangrijke functie op deze camping. Periodiek wordt de dia serie vertoond onder de gasten, evenals dat vorig jaar het geval was. In het kader van de VW-evenementen van deze zomer zal in gebouw „Irene" ge legenheid worden gegeven voor gasten en inwoners van Rhenen het nieuwe programma te aanschouwen. Het is weer een prachtige serie ge worden: Rhenen in de vier seizoenen. Lente; zomer, herfst en winter zijn allemaal even mooi. De heer Terlouw, die het leeuwenaandeel in de samen stelling heeft gehad, mag met trots op zijn werk terugzien. Hier en daar klopt het commentaar niet helemaal, maar niemand zal zich aan die kleinigheden storen. Jammer, dat het gedeelte dat betrekking heeft op de winter, kort is gehouden en onverwachts het einde van de vertoning aankondigt.

De Vallei | 1967 | | pagina 7