Kwestie K. V.S. W.in nieuwe fase Directeur Bottenheim wil aandeelhoudersvergadering Nog geen fluor in Amerongens drinkwater Vergadering wordt om ontslag gevraagd van de heer Muller Bekendmaking Kantongerecht Wageningen Van chauffeur weer een tijdje bijrijder Lunaparkmanager John van Rijssen: Romantiek is ver te zoeken Opbouwen afbreken en weer opbouwen Geen fusie bij Leidsche Wol Modevakschool opgeheven door huwelijk lerares Jeugd trok naar zee Renswoudenaar raakte ook zijn rijbewijs kwijt Op reportage met DE VALLEI Geslaagden Geslaagd MIST U UW 3550 2035 Opgelet Fout Vrijspraak Schuld Kruipend Ten dans BETER TE LAAT THUIS DAN TE VROEG IN 'T ZIEKENHUIS Bel: ZATERDAG I JULI 1967 Het waterleidingbedrijf Midden-Ne derland (WMN) zal waarschijnlijk eind augustus-begin september een be slissing nemen over de fluoridering van het drinkwater in het exploitatie- gebied van het WMN. De Utrechtse wethouder van bedrij ven, de heer W. J. Vergeer heeft dit gisteravond tijdens een raadsvergade ring in Utrecht meegedeeld. Hij had goede hoop dat het voorstel van het WMN-bestuur door het algemeen be stuur zal worden aangenomen en dat dan korte tijd daarna kan worden be gonnen met het fluorideren. Tot nu toe staan van de in de WMN deelnemende gemeenten alleen Ame- rongen en Loosdrecht afzijdig. Ame- rongen heeft om organisatorische rede nen nog geen beslissing genomen, ter wijl Loosdrecht helemaal niets voor fluorideren voelt. LEERSUM Op de technische school te Maarsbergen had dezer dagen de di ploma-uitreiking plaats aan interne en externe leerlingen. Voor deze gelegen heid waren de leerlingen met hun ouders bijeengekomen in de nieuwe kerk. Na de uitreiking van de diploma's was er gelegenheid de tentoonstelling van werkstukken te bezichtigen. De volgen de externe leerlingen voor zover zij uit ons. verschijningsgebied afkomstig zijn slaagden voor het diploma. Brood- en banketbakken: A. van de Brink en A. J. Vahlkamp uit Ameron- gen en G. A. Bijkerk uit Leersum. Fitten, koper-, lood- en zinkwerken: T. A. v. Arkel uit Leersum. Metaalbewerken: P. C. ïlcken uit Vee- nendaal. Meubelmaken: R. v.d. Berg en W. v. Rhenen uit Leersum. Schilderen: A. Takken uit Leersum. Timmeren: H. Schoonhoven en E. J. v. Bruggen uit Scherpenzeel; H. P. v. Esse, en J. F. W. Takkebos uit Leer sum; H. v. Alfen uit Amerongen. VEENENDAAL Mr. J. R. Voute, de raadsman van de directeur van de Koninklijke Veenendaalsche Stoomspinnerij en -Weverij de heer J. C. Botten heim en van mej. M. H. Bottenheim en mevrouw C. R. Bottenheim-Baring Gould, heeft de directie en de raad van commissarissen van de V.S.W. na mens zijn cliënten schriftelijk verzocht, binnen zes weken een aandeelhouders vergadering bijeen te roepen. De familie Bottenheim is daartoe gerechtigd, om dat ze meer dan een tiende van het aandelenkapitaal van het bedrijf bezit (225 van de 2100 aandelen). Mr. Voute heeft voor de vergade ring een agenda opgesteld, met als eerste punt het uitspreken van af keuring over het beleid van de raad van commissarissen, die de heer Bottenheim als directeur heeft ge schorst zonder de aandeelhouders vergadering in de gelegenheid te stellen over die schorsing te oorde len. De president van de rechtbank in Arnhem heeft op 27 juni vonnis ge wezen in een door commissarissen tegen de heer Bottenheim aangespan nen kort geding, waarbij hij de heer Bottenheim verbood het kantoor van de VSW te betreden en zijn werk te hervatten. Daarna trokken de com missarissen de schorsing van de heer Bottenheim weer in. VEENENDAAL De directie van de Leidsche Wolspinnerij N.V. streeft ernaar om over het verhoogde kapi taal ook in het nieuwe boekjaar een zelfde dividendpercentage te kunnen uitkeren alsvorig jaar, nl. 20 pet, waarvan 10 pet naar keuze in contan ten of in gewone aandelen. Het voor afgaande jaar werd 20 pet geheel in contanten uitgekeerd. De bezetting van het Belgische be drijf is gestegen t.o.v. het bedrijf in Nederland, dat het arbeiderstekort hier de overheveling van een deel der pro- duktie nodig maakte. Dit werd meege deeld in de jaarvergadering van aan deelhouders. Over het thans lopende boekjaar, kan thans nog niets redelijks gezegd worden. De afgelopen jaren werd het marktaandeel vergroot ondanks een grotere omvang van de totale Neder landse omzet. Het bedrijf, zo werd ver zekerd, is sterk genoeg om zonder fu sieplannen de problemen van de Euro- markt tegemoet te treden. Mr. Voute stelt, dat het de aan deelhouders op die manier onmoge lijk is gemaakt, hun statutaire rech ten uit te oefenen en zelf over de schorsing te oordelen. Het tweede agendapunt is het ver lenen van toestemming aan de heer Bottenheim, zijn werk te hervatten. De president van de rechtbank heeft namelijk beslist, dat deze toestem ming noodzakelijk is voordat de heer Bottenheim weer aan de slag mag. De heer Bottenheim is volgens zijn advocaat bereid, zijn werkzaamhe den niet te hervatten dan na een pe riode van geleidelijk inwerken (hij is anderhalf jaar met ziekteverlof geweest), gedurende welke periode het beleid in handen blijft van zijn collega-directeuren de heren L. M. Bonnike en G. H. Kist. Na afloop RHENEN Aan de Technische Ho geschool te Delft slaagde voor het pro- padeutisch examen scheepsbouwkundig ingenieur de heer J. N. de Jong uit Rhe nen. EDERVEEN Aan de chr. technische school te Ede slaagden de volgende leerlingen uit Ederveen. Metaalbewer ken: J. C. Lagerweij en D. van der Meijden. Metselen: C. Methorst. Tim meren: R. Beker, H. Gaasbeek, G. Hardeman, W. v.d. Heetkamp, J. Mar cus, C. van de Pol, J. Schuurman en C. Stomphorst, Fijnbankwerken: W. SCHERPENZEEL Donderdagmiddag is mej. T. Methorst uit Scherpenzeel in het huwelijk getreden met de heer H. Teunissen uit Renkum. Door dit huwelijk is de enige modevakschool in Scherpenzeel opgeheven. Sinds lange tijd had mej. Methorst de leiding van deze school, die eerst* in de Dorpsstraat was gevestigd en later aan de Willaerlaan. Bovendien was zij als lerares verbonden aan de U.L.O. in Scherpenzeel en aan de Juliana van Stolbergschool in Veenendaal. Van de laatste school was een groep leerlingen naar Scherpenzeel gekomen om de huwe lijksplechtigheid van hun juffrouw bij te wonen. Mej. Methorst, nu mevrouw Teunissen, verlaat Scherpenzeel en zal zich metterwoon in Renkum gaan ves tigen. van de inwerkperiode zal een werk verdeling tussen de drie directeuren kunnen worden opgesteld. Op deze wijze, aldus mr. Voute, wordt een ongestoorde voortzetting van de be drijfsvoering gewaarborgd. Van de aandeelhoudersvergade ring zal voorts het besluit worden gevraagd, dat door de vennoot schap of een van haar organen geen vordering in rechten zal wor den ingesteld tegen de heer Bot tenheim tot ontbinding van diens arbeidscontract, zoals commissaris sen in de procedure in kort geding hebben aangekondigd. Tenslotte zal op de vergadering het ontslag van de heer H. Muller als commissaris van de vennootschap aan de orde worden gesteld. Het mo tief daarvoor is, dat het bedrijf wordt geschaad en dat tweedracht wordt gezaaid tussen de directeuren, doordat men de heer Bottenheim ver hindert, zijn functie uit te oefenen. Mr. Voute stelt, dat het geen be zwaar is om in juli of augustus te vergaderen, aangezien de jaarverga dering vorig jaar op 12 augustus werd gehouden. DE KLOMP De leerlingen van de hoogste klassen van de Valleischool gin gen deze week per extra trein naar het prachtige Walcheren. Het is een fijne tocht geworden. Door de spoorwegen was alles prima geregeld. Ruime zit plaatsen in de trein waren al een goed begin en per bus werden de meest be zienswaardige plaatsen en plekjes van het mooie eiland bezocht. Aan het rustige strand was volop ge legenheid voor baden en zwemmen. Ook de overtocht over de Schelde met de moderne luxe veerboot was een bele venis en gaf de indruk een kleine zee reis te maken. De leerlingen van de lagere klassen hebben niet minder genoten aan 't Ve- luwestrand te Harderwijk. Volkomen veilig konden de kinderen er baden in het IJsselmeer en volop genieten van 't strand en de grote speeltuin. De verbluffende staaltjes van dres suur en intelligentie die de dolfijnen in het Dolfinarium te zien gaven, dwongen de bewondering van zowel de kinderen als de leidsters af. Beide tochten werden begunstigd door fraai weer, al had de zon zich in Har derwijk wat uitbundiger kunnen gedra gen. dagblad DE VALLEI? tot 17.30 u. van 17.30 tot 19 30 u. Zaterdags 16.30—17.30 uur VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be kend, dat bureau Huisvesting, Kerke- wijk 16, gedurende de periode van 3 tot en met 14 juli 1967 gesloten zal zijn. Voor spoedgevallen kan men zich wenden tot de secretarie, Hoofdstraat 92. Vanaf 17 juli 1967 zal de huisves tingsambtenaar spreekuur houden op maandag, woensdag en vrijdag, des morgens van 10.00 tot 12.30 uur. Veenendaal, 26 juni 1967. B. en W. voornoemd: de burgem. J. Hazenberg, de secretaris, Van Manen. WINKELCENTRUM VEENENDAAL f Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 0 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. VW-Inlichtingenkantoor: Hoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. Heden, zaterdag RESTEREN 19.30 uur: Teach-in China- Veilinghal, Amerika. BIOSCOOP Luxortheater, Veenendaal, 19.30 uur: „Invasie op Ambush Bay" Morgen, zondag AMERONGEN Hervormde Kerk, 10 uur: Uitzending jhr. drs. Ph. Quarles van Ufford naar Indonesië. BIOSCOOP Luxortheater, Veenendaal, 15 uur: „In vasie op Ambush Bayy" en 19.30 uur: „Duel in Diablo". WAGENINGEN „Meneer moet van chauffeur maar weer een tijdje bijrij der worden en .gedurende die tijd maar goed naast zich kijken zodat hij kan leren hoe men zich op verantwoordelijke wijze door het verkeer kan begeven". Dit zei de officier van Justitie, mr. R. A. Th. Gevers Deynoot, bij de vrij dagse zitting van het kantongerecht tegen de 19-jarige Edese chauffeur Anton H. die op de Rijksweg in de buurt van Renswoude zijn wagen onvoldoende onder controle had gehad waardoor het verkeer in gevaar was gebracht. Anton was na het inhalen wat al te snel naar rechts gegaan, waardoor een flinke bot sing volgde, waar hij en ook de andere automobilist niet bepaald zonder kleerscheuren vanaf kwam. Anton liep een hersenschudding op en een scheur in een nekwervel. Dat laatste was nog niet helemaal genezen maar, zo had de dokter gezegd, dat kost tijd. De kantonrechter, mr. A. C. van den Brand, die wel geïnteresseerd was hoe het met die ander was afgelopen kreeg op zijn vraag als antwoord van ver dachte dat hij dat niet wist en dat ook niet had kunnen informeren omdat hij het adres niet geweten had. De officier haald over deze houding niet begrijpend zijn schouders op en maakte de chauf feur duidelijk dat het een kleine moei te was geweest om dat via de politie te weten te komen, ,,'n Beetje belang stelling is toch wel terecht". Ook andere vragen van de kanton rechter, betrekking hebbende op het on geluk zelf en hoe het zich precies had afgespeeld, kon verdachte niet beant woorden, omdat hij het zich alles nau welijks of niet kon herinneren. De kan tonrechter kon hier wel begrip voor op brengen en schreef het knikkend toe aan de hersenschudding, die altijd wel een tijdelijk geheugenverlies met zich meebrengt. In zijn requisitoir zei de officier dat hij de mening was toege daan dat verdachte wat al te abrupt had ingevoegd en wat al te abrupt ge reden had met een snelheid die zo hoog was dat het niet veel gevaarlijker kon. Met het oog op de twee snelheids overtredingen „in z'n korte leven al begaan", eiste hij een geldboete van f 100,of tien dagen en een onvoor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van twee maan den. De kantonrechter was het gloeiend met de officier eens en vonniste con form de eis. Fabriekscontroleur Gerrit J. V. (56) had niet veel aan het hem ten laste ge legde toe te voegen. Verdachte, een Edenaar, had op de Otterloseweg geen voorrang gegeven aan het verkeer op een voorrangsweg. Hij lichtte de zaak toe, en leit zich hierbij geheel leiden door de suggesties die kantonrechter en officier hem aan de hand deden, waardoor zijn eigen oorspronkelijke vi sie nogal eens wijzigde. De belangrijk ste verontschuldigingen die de fabrieks controleur aanvoerde waren als: „Eer lijk, ik heb opgelet". De officier vond toch dat verdachte op de kruising nog maar even had moeten wachten en eis te een geldboete van f 75,subsidiair zeven dagen hechtenis, een eis waar mee de kantonrechter zich geheel kon verenigen. De Renswoudse magazijnbediende Jan van de B., 19 jaar oud, had bij het inhalen een tegenligger gehinderd, waarna bij aanhouding ook nog bleek dat hij niet in het bezit was van het vereiste kenteken voor de wagen en odk niet verzekerd was. Verdachte er kende al de feiten met een lankmoe dig: „Ik was helemaal fout". Hij zei ook nog even dat de wagen niet van hem maar van zijn broer was, heV geen voor de kantonrechter, misdaad ruikend, aanleiding was te vragen of de broer wel toestemming had gege ven voor het ritje. Op het nee van ver dachte zei hij fronsend: „eigenlijk dan ook nog een misdrijf, maar ik neem aan dat uw broer geen aanklacht zal indienen". De kantonrechter had intussen ook nog even in Jans dossier zitten neuzen en was tot de voor Jan nare conclusie gekomen dat hij al eens eerder „ge zondigd" had en wel driemaal tegen de maximum snelheid. Verdachte zei dat allemaal niet zo precies meer te weten, waarvoor hij direct door de kanton rechter beboet werd met: „Het heeft kennelijk weinig indruk op u gemaakt". De officier vond de overtredingen van Jan „zo erg dat het niet best is" en eiste voor het hinderen een geldboete van f 60,of zes dagen met een on voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van vier maanden, voor het kenteken f 10,of een dag en voor het niet verzekerd rij den f 50,of vijf dagen. De kantonrechter haalde van het eer ste bedrag een tientje af, vonniste het tweede conform, maar maakte van de f 50,voor het onverzekerd rijden een geldboete van f 100,of tien dagen, ter wijl hij ook ontzegging van de rij bevoegdheid vonniste. Mevrouw N. J. M. K. uit Opheusden hoorde achtereenvolgens ontslag van rechtsvervolging en vrijspraak vonnis sen, hetgeen ze te danken had aan ge brek aan bewijs in haar zaak. Mevrouw K. was geverbaliseerd omdat zij nabij het Opheusdense veer haar wagen niet onder controle had gehad en van de weg was geraakt om vervolgens tegen een boom tot stilstand te komen. Bo vendien was haar ten laste gelegd dat ze het verkeer bij de inhaalmanoeuvre, waardoor alles veroorzaakt was in ge vaar had gebracht. Verdachte maakte de rechtsprekenden duidelijk dat alles de schuld was van de automobilist die ze passeerde, want hij zou naar links gegaan zijn op het moment dat ze vrij wel naast elkaar reden waardoor alle moeilijkheden waren begonnen. Ze klaagde erover dat, hoewel zij hem dit verzocht had, de ander niet even op de politie had willen wachten en was doorgereden. „Dat was niet aardig", vond de officier, waarna hij in zijn eis tot het ook gevonniste ontslag van rechtsvervolging voor het niet on der controle hebben en vrijspraak voor het in gevaar brengen van het verkeer kwam. De Edese melkslijter Berend V. nam de schuld geheel op zich en zei niet veel te zeggen hebben op de vraag van de kantonrechter: „Hoe kwam dat zo". In de tenlastelegging stond ver meld dat de malkslijter op een kruis punt in Veenendaal geen voorrang had gegeven. Ook de officier kon na de kor te verdediging van de Edenaar kort zijn en eiste een geldboete van f 60, of zes dagen, waarna de officier zich conformeerde. Ook geen voorrang gegeven had de Bennekomse chauffeur Cornelia L. van E. (40). Hij zei nog geprobeerd te heb ben „er langs te komen", wat hem niet gelukt was. De kantonrechter drukte de chauffeur op het hart een kruising met slecht zicht kruipend te passeren, waar na de officier een geldboete van f 50, eiste, waarin een honorering voor twin tig jaar „schone lei" verwerkt was. Ook de kantonrechter liet het bij de gevraagde f 50, RHENEN Tot en met* 8 juli wordt de Grebbestad „overstemd" door een ratjetoe van kermisgelui- den. Op het weiland westelijk van de Veerweg is gisteravond voor het eerst het lunapark gaan draaien, dat daar met uitzondering van zondag, de eerste volle week van de bouw vakkersvakantie de liefhebbers ten dienste staat. Het bestuur van de VVV heeft voor deze organisatie aangetrokken de 30-jarige John van Rijssen, mana ger van lunaparken en zelf eige naar van een Italiaanse autobaan met nog verschillende andere ver in aakszaken. Hij logeert de hele week samen met zijn Canadese vrouw Joseline Filion (27) in zijn eigen salonwagen vlak achter de autobaan. „Ik vind het fijn in Rhenen te zijn", zegt John, wanneer we in zijn van alle gemakken voorziene kam peerwagen onder het genot van een onvervalste Franse cognac, een ge zellig praatje maken. „Het is hier zo rustig en zo mooi. Eigenlijk zou ik het als een vakantie kunnen beschou wen". Maar John van Rijssen heeft nooit vakantie. Hij heeft een bijzonder zwaar leven. Trekken van de ene stad naar de andere. Opbouwen, af breken, op transport, opbouwen, af breken, op transport. Dat gaat zo maar door vanaf de prille lente tot aan de late herfst. Wie mocht den ken, dat hij er dan is en 's winters kan uitrusten, heeft het mis. De win terdag wordt benut om het bedrijf grondig schoon te maken, een onder houdsbeurt te geven en het rollend materieel, bestaande uit een tiental zware wagens, onderhanden te ne men. Het Rhenense schildersbedrijf Mol kent de heer Van Rijssen al ja ren. Hij is een van de vaste klanten. Plotseling valt in de wagen het licht uit. Er is een kabel doorge brand van het lichtaggregaat, de pri- vé-elektriciteitscentrale van de heer Van Rijssen, waarmee hij het com plete terrein van licht kan voorzien. Het is een fabriek op wielen die cen trale, waarvan alleen gebruik wordt gemaakt, wanneer de PUEM nog niet klaar is. Even wipt John naar buiten. Hij is ras weer terug en het licht is dan al weer aangefloept. „Ja", zegt mevrouw Van Rijssen, „ik had nooit gedacht en gedroomd dat ik in dit bedrijf terecht zou ko men". Joseline is geboren in St. Je rome, provincie Quebec-Canada, 't Franstalige gedeelte. Voor die paar jaar dat ze in Holland is, spreekt ze voortreffelijk Nederlands. Hier en daar nog wat moeite met de zins bouw, maar verder is zij uitstekend te verstaan. En lukt het niet, dan wipt ze over naar Frans, Engels of Duits. John heeft een MULO-oplei- ding gehad. Zijn vrouw heeft het di ploma secretaresse. Zij leerden elkaar kennen in 1958. John kwam uit militaire dienst en wilde wat van de wereld zien. Zijn vader heeft als kermisorganisator zijn leven lang gereisd en getrokken. Kennelijk zat dat de zoon ook in het bloed. Maar voorlopig wilde John van de kermis niets weten. Hij stap te op het vliegtuig en landde in Mon treal. Hij vertrok als emigrant. Niet op de bonnefooi, want hij had in Ca nada nog een oom zitten. Die kwam prompt te laat om de jeugdige John ny van het vliegtuig te halen. Daar heeft hij de gekste beroepen gehad. John noemt er een paar op: tuin man, bordewasser, kok (één dag, toen had hij bijna alle gasten verge ven), ober, ook maar kort, want hij kon niet buigen als een knipmes, zegt hij zelf. Hij was er bouwvak ker, telefoonemployé, kortom, teveel om op te noemen. Toen hij Joseline op een avond met haar ouders in een hotel ont moette was John „verkocht". Maar toen hij haar ten dans wilde vragen liep ze net de zaal uit om naar huis te gaan. JoSeline's vader was toen tertijd detective. Zij laat trots de fo to's zien, waarin vader Filion prijkt in een prachtig Canadees uniform met de sheriff ster op zijn pet. Zes maanden lang zag Johnny zijn toe komstige vrouw niet meer. Plotse ling, na zes maanden ontmoette hij haar voor de tweede keer en vanaf die tijd is het een romance gewor den, die heden ten dage nog bestaat. Samen gingen ze als een verloofd stel naar Holland. José had ver schrikkelijke taalmoeilijkheden, maar John, die vloeiend Frans en Engels sprak, hielp haar er ras doorheen. In Holland trouwden ze. Enkele ke ren zijn ze naar Canada geweest om daar de familie op te zoeken. Ko mend najaar gaan ze weer. Uit de albums die Joseline te voorschijn haalt, blijkt wel, dat ze een omvang- rijke familie heeft. De jeugdfoto's komen vanzelf aan de orde. Ze blijkt een ster te zijn geweest in schaat senrijden, paardrijden en ballet en talrijke andere sporten. Zelfs één maal was ze gekozen tot schoon heidskoningin. Ze staat op een trap je met een prachtige trofee in haar hand, omhangen met een schitteren de hermelijnen mantel. John zegt: „Snap je nou, dat ik met José ge trouwd ben?" We snappen het di rect. Toen het echtpaar Van Rijssen zich definitief in Holland had geves tigd, begon John televisies te verko pen. „Ik heb toen goed verdiend, maar al spoedig kwam de klad erin en toen ben ik toch maar overge stapt naar de business van mijn va der. Dat trok me toch wel 't meest. Heel Nederland doorreizen, overal feest bouwen en prettige gezichten zien. Alhoewel de romantiek vandaag de dag ver te zoeken is in het ker- misbedrijf. Het is een keihard za kendoen geworden, vechten om 'n boterham, veel concurrentie, hoge pachtsommen, nooit klaar, altijd onderweg. Maar ja, als het in je bloed zit, ga je door. Na Rhenen wacht Pijnacker weer. Je moet dan maar afwachten wat je daar weer aantreft!" Joseline is eerlijk. „Of ik terug zou willen naar Canada? Nou, van daag nog! Maar ik ben getrouwd met John en daarom blijf ik in Hol land. Canada trekt me alleen om de familie, anders niet. Holland is ook mooi, wat dat betreft kan het me niks schelen". Heeft John een hobby? Joseline antwoordt: ,Om gek van te worden,' terwijl haar man Schatert van het lachen, „vrachtauto's kopen!". Maar dat is niet het enige. Het liefste wat John doet is lekker eten. Het is hem niet aan te zien, hoewel hij er zijn mag. Gisteravond is het Lunapark be gonnen met een prachtig vuurwerk. Dat wordt komende zaterdagavond herhaald. Maandag komt nog de mooiste zweefmolen van Nederland, die had elders verplichtingen en kon zich niet eerder vrijmaken. Maar het wordt een attractie, verzekert de heer Van Rijssen. In totaal staan er op het weiland nu vijf en twin tig zaken. Het is een bonte menge ling, een hele bedrijvigheid. „Wanneer we klaar zijn in Rhenen, dan gaat mijn beste pakje uit en dan beginnen we meteen te slopen. Dat gaat vlugger dan opbouwen. Alles wordt systematisch in de grote pak- wagens opgeborgen, zodat op de vol gende pleisterplaats alles weer op volgorde te voorschijn komt en weer systematisch in elkaar kan worden gezet. Het is precies een grote me- canodoos. Dat afbreken duurt maar enkele uren. Zo is er eep lunapark, zo is het er niet meer". Wanneer in de herfst voor de laat ste maal wordt ingepakt, gaat het hele bedrijf in een loods van 50 bij 20 meter. Dat is de winterslaap. Ei genlijk een verkeerd woord, want dan komt er wéér een drukke tijd om klaar te zijn voor het komende voorjaar met reparaties en onder houd van het omvangrijke bedrijf. En zo draaien John van Rijssen en Joseline Filion nu al bijna vijf jaar in het rond, in een sfeer van kei harde business en zonder één vleug je romantiek. Vanaf de buitenkant lijkt het zo mooi, maar voor de insider betekent het reizen van de ene stad naar de andere een slaafse bezigheid met zeer vele risico's. Maar als het in je bloed zit, laat het je niet meer los. Zo is het niet alleen met John, maar ook al met zijn Canadese vrouw, voor wie dit leven vier jaar geleden totaal nieuw was, maar die zich er wonderwel doorheen slaat. Wij spraken heel genoeglijk met twee hardwerkende mensen, die geen van beiden drinken of roken, die een grote zakelijke inslag heb ben en een gastvrij home, waar ie dereen welkom is en waar de gezel ligheid en de hartelijkheid je al bij de deur tegemoet komen.

De Vallei | 1967 | | pagina 5