Raad aanvaardde molie verbetering Vijgendam Verlicht zebrapad op gevaarlijke kruising 3550 °035 Afscheid in Andrieskerk Socioloog gaat werken voor Zending op Java GESPIERDE OPENING VAN LUNAPARk TROUWE CHAUFFEUR VERLIET „STOOMHAMER" Hitte leidde bijna tot inini-maten „Men ziet mij liever gaan dan komen" Modern sanitair in De Eng Burgemeester gispt laksheid van voetbalvereniging Wat? De NMB alleen voor een man achter z'n bureau? De bank waar ook u zich thuisvoelt! UIT DE KERKEN Ruimte Vijgendam Lauw MIST u uw AGENDA SCHEIDEND RAADSLID Uniek voor Nederlandse camping Keuken en waskamer Eisen overtroffen Var kenspr i j zen onveranderd Algemene daling van prijzen voor slachtvee Brandweer greep in Bromfietser gewond Een moderne bank als de NMB kan u 52 weken per jaar van dienst zijn. Ook in die weken wanneer u uw bureau verwisseld hebt voor een bungalow aan zee. Met reis- cheques bijvoorbeeld of met peseta's, dinars, roebels of nieuwe Franse franken... De NMB geeft u 't gehele jaar door volledige service. Veel plezier. Bel: Geslaagd Spaareijfers van rijkspostspaarbank MAANDAG 3 JULI 1967 KESTEREN in 'n vrij vlot tempo werkte de gemeenteraad van Kesteren vrijdagavond de 16 punten tellende agenda af. Na afloop van de openbare vergadering ging de raad in besloten zitting om zich door de stedebouwkundi- ge de heer Drosselaar, een uitleg te laten geven van de structuurschets Waal- Rijn, die de gemeenten Valburg, Heteren, Dodewaard en Kesteren omvat. Tij dens de raadsvergadering werden door een commissie bestaande uit de heren Den Hartog, De Jong en Remmelink de geloofsbrieven van de heer P. Schaap te Opheusden onderzocht, die is aangewezen als raadslid voor de SGP, in ver band met het vertrek van de heer De Zeeuw. Aan het eind van de vergadering kreeg de heer De Zeeuw gelegenheid tot een afscheidswoord, waarop door de burgemeester geantwoord werd. De heer G. R. Sterk werd tot plaatsvervangend gemeentesecretaris beëdigd. Naar aanleiding van een voorstel tot aankoop van een strookje grond van 25 m2, dat nodig is voor de aan leg van een zebrapad bij de kruising Rhenenseweg-Betuwestraa tweg, vroeg de heer De Haan om de 50 km-borden die nu in het dorp staan te verplaat sen. De burgemeester kon hem antwoor den, dat Waterstaat reeds 't plan had deze borden ongeveer halverwege Kes teren en de Rijnbrug neer te zetten. De heer Remmelink drong aan op een verlichting, die de zebra ook in de avonduren duidelijk zou aangeven. Burgemeester D. J. Pott zegde toe, dat hiervoor zeker zorggedragen zou worden, eventueel door het bijplaatsen van een knipperlicht. Enige stof tot discussie leverde het voorstel van B. en W. op tot intrek king van het raadsbesluit van 30 sep tember 1965, waarin aan de N.V. Bouwfonds Nederlandse gemeenten een strook grond verkocht werd in plan Achterdorp. Het bleek dat men deze grond thans wil bestemmen voor de bouw van een twintigtal grote wo ningwetwoningen. De heer De Gier wilde graag afstappen van de bouw van grote aantallen ruime woning wetwoningen. „Jonge gezinnen kunnen de huur moeilijk opbrengen en hebben bovendien de ruimte die zo' n woning biedt eigenlijk niet nodig", meende hij. OPHEUSDEN. Zaterdagmiddag ontstond een brandje in een schuur in het noodwoningenkamp. De brandweer was vrij spoedig ter plaatse en zag kans in een uur de gehele brand te blussen. Het schuurtje ging in vlam men op. De brand ontstond, doordat een brandend oliestel omviel waardoor wat oude kleding vlam vatte. Enkele fiet sen en diverse kleine artikelen werden een prooi van de vlammen. De scha de wordt geschat op enkele honder den guldens. VEENENDAAL. Op hetzelfde mo ment dat de bromfietser N. W. v. 't H. uit Buren zaterdagmiddag op de Pol derweg een hooiwagen wilde passe ren, deed dat ook een auto, bestuurd door de heer A. de K. uit Veenëndaal. De bromfiets werd geraakt door de auto, waardoor Van 't H. ten val kwam. Met een aantal verwondingen moest hij naar het Julianaziekenhuis gebracht worden. De burgemeester was het beslist niet met hem eens: „We groeien naar een andere tijd", zo stelde hij. „Ook kleine gezinnen hebben een ruime woning nodig. Het zal in de toekomst steeds meer noodzake lijk zijn om over goede ontwikkeling te beschikken. Om echter te kunnen studeren heeft men ruimte nodig. Het moet mogelijk zijn, dat men de kinderen een eigen kamer geeft, die voor studie gebruikt kan worden. We zijn bezig met een plan voor 20 woningwetwoningen. Hoewel ik er geën fiductie in heb, is het misschien mogelijk plaatselijke aannemers voor de bouw hiervan in te schakelen, zo als een van de wensen van de raad is". Verder besloot de raad tot het aan gaan van een kasgeldlening van f 450.000,- tegen een rente van 6 pet. ter gedeeltelijke dekking van de vlot tende schuld die momenteel f 1,7 mil joen bedraagt; tot het officieel vast stellen van de plaats voor het nieuwe gymnastiekgebouw aan de Nedereind- seweg en tot het aanschaffen van meubilair voor de openbare ULO, ten bedrage van f 3.825,-. In verband met het krediet voor de openbare ULO deelde de burgemeester ADVERTENTIE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK mee, dat binnenkort de raad een der gelijk voorstel te behandelen krijgt voor de meubilering van een vijfde lokaal, omdat de school thans zoveel leerlingen telt, dat tot benoeming van een vijfde leerkracht kan worden overgegaan. Ook besloot de raad en kele stukjes grond te verkopen, waar onder één dat bestemd is om er een dameskapsalon op te vestigen. Van de rondvraag werd door een aantal leden gebruik gemaakt. De heer Den Hartog opende de rij van spre kers met: „Ik ben nu ongeveer 22 jaar lid van de raad en vrijwel elk jaar is er in deze raad gesproken over de Vijgendam. De weg is nooit verbe terd. Is het niet mogelijk er iets aan te doen, ik zou nu wel eens graag willen, dat ik au serieux genomen werd. Ik zal er nog geen motie van maken, maar het wordt wel tijd, dat er iets gebeurt". Na veel heen en weer gepraat, waarin de burgemeester duidelijk maakte, dat de huidige eigenaar, de heer Banier uit Hilversum de weg om niet aan de gemeente moet overdra gen, omdat G.S. met geen enkele koopprijs akkoord zullen gaan, en sug gesties uit de raad diende, de heer Den Hartog een motie in, die algeme ne steun van de raad vond. De tekst van de motie luidde: „Als raad van de gemeente Kesteren verzoeken wij het college van B. en W. zo spoedig mogelijk alle beschikbare middelen aan te wenden dienende om deze weg zo spoedig mogelijk te verbeteren". De heer Van Eldik (SGP) vroeg om verbetering van het uitzicht op het kruispunt Marnixstraat/Parallel- weg. De heer Van Remmelink vroeg naar de realisatie van het Dorps huis, waarop hij te horen kreeg, dat de burgemeester tot zijn spijt daar op geen antwoord kon geven. Mis schien zal dat over enkele weken wel mogelijk zijn. De heer De Gier begon over het sportpark. „Reeds half mei zou de eerste fase van het sportter rein in Kesteren gereed zijn. Nu in juli weten we nog niet waar we aan toe zijn, vooral de voetbal- en korf balvereniging komen in moeilijkheden omdat zij nog niet weten waar ze kunnen gaan spelen", aldus de heer De Gier. dagblad DE VALLEI? 17.30 u. van 17.30 tot 11 Zaterdags 16.30—17.30 uur RHENEN Met drie forse klappen op het hoofd van jut opende de voorzit ter van VVV-Rhenen vrijdagavond het lunapark aan de Veerweg, dat tot en met komende zaterdagavond geopend zal zijn. Zaterdagavond werd tegen het middernachtelijk uur een vuurwerk af gestoken. Een van de grote stukken had tot opschrift: „Welkom in Rhenen- VVV". Het aantal bezoekers was zowel vrij dag als zaterdag bijzonder groot. Giste ren was het Lunapark gesloten. Van daag komt er nog een heel mooie zweefmolen bij. De weersomstandighe den waren heel wat gunstiger dan vorig jaar, toen de eerste avond praktisch is verregend en de rest van de week het terrein doorweekt was van 't hemelwa ter. Wanneer de zomer aanhoudt, be looft het Rhenense lunapark een volle dig succes te worden. Komende donderdagavond staat om kwart voor zeven een excursie op het programma naar de Grebbeberg en omgeving. De leiding is weer in han den van de heer Adriaan P. de Kleu- ver. Ook de Heymenberg en de Laar- senberg zullen worden bezocht. De tweede excursie van deze week wordt zaterdag 8 juli 's middags om half twee gehouden. Het wordt een fietstocht met als hoofddoel het arbore tum van de landbouwhogeschool te Wa- geningen. Het vertrekpunt ligt bij de ga rage van de NBM aan de Zwarteweg. AMERONGEN ln een goedge vulde Andrieskerk werd zondagmor gen door de classis Doorn afscheid ge nomen van het echtpaar Ph. Quarles van Ufford-Schulte Nordholt, dat vrij dag naar Indonesië hoopt te vertrek ken. De heer Quarles van Ufford, die socioloog is, zal aan de christelijke universiteit te Salatiga op Midden-Java sociologisch onderzoek gaan leiden ten bate van de christelijke kerken in Indo nesië. Zijn uitzending wordt mogelijk gemaakt doordat het ministerie van Buitenlandse Zaken gelden ter beschik king heeft gesteld uit het fonds voor de ontwikkelingshulp. Hoewel het verzoek van de kerken in Indonesië gedaan was aan de Vrije Universiteit in Amsterdam en aan het hervormd Zendingcentrum in Oegst- geest, wordt de heer Quarles van Uf ford niet uitgezonden door de kerken, maar staat hij in dienst van het minis terie van buitenlandse zaken. Wel heeft de uitzending van de heer Quarles van Ufford tot gevolg, dat de classis Doorn zich op zendingsgebied voornamelijk zal gaan bezighouden met de kerken op midden-Java. De kerkdienst stond onder leiding van ds. G. H. Kaastra, Nederlands her vormd predikant in Amerongen. Als tekst voor zijn prediking had hij geko zen: II Corinthen 5 14: „Want de lief de van Chrustus dringt ons". In zijn toespraak zei ds. Kaastra o.m.: „We moeten de zending tegenwoordig min der romantisch bezien, dan we dat vroe ger deden. Het is tegenwoordig een nog al nuchtere zaak. Bovendien is lang niet alles wat op dit gebied gebeurt verkon diging van het evangelie; er worden ook heel wat neventaken verzorgd." De kerken in Indonesië maken op het moment een sterke groei door. Sinds de mislukte opstand van ongeveer an derhalf jaar geleden is het aantal vol wassen cathechisanten sterk gegroeid. Gemeente van 200 leden hebben er soms 800 mensen bij gekregen. De heer Quarles van Ufford gaat onderzoe ken hoe de problemen, die deze enor me toeloop opgeroepen heeft, het best ondervangen kunnen worden. Na- de preek kreeg jhr. drs. Ph. Quarles van Ufford gelegenheid zijn Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1. Nadat de burgemeester meegedeeld had, dat „er muziek in zit" en dat hij van mening was, dat er in twee maanden nog veel gedaan kon wor den, gispte hij de houding van voor al de voetbalvereniging: „De voet balvereniging is veel te lauw. Ze moeten ook eens iets doen, niet alles kan van onze kant komen. We hebben al f 90.000,- uitgegeven en er komt no" eens zo'n bedrag bij, maar de voetbalvereniging heeft zelfs nog geen plannen om een clubhuis neer te zet ten. Straks hebben ze een mooi ter rein, en dan moeten ze zich in de openlucht verkleden. Ze hebben zelfs nog geen contact opgenomen met de sporttoto voor een subsidie daar voor. Ik krijg werkelijk het gevoel, dat alles van een kant moet komen". WINKELCENTRUM VEENENDAAL 0 Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. 0 Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). 9 Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 0 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. VW-Inlichtingenkantoor: Hoofdstr. 84. tel. 08385-4607 en 4602. RHENEN Vrjjdag namen directie en medewerkers van „De Stoomhamer" afscheid van de heer A. v.d. Meijden, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. De heer Hulsman, directeur van dit Rhenense bedrijf, prees de scheidende chauffeur, die met zijn echtgenote aanwezig was. De heer Van der Meijden is altijd een flinke kracht voor het be drijf geweest op zijn post van chauf feur. Hij was zeer gezien bij de klanten. Het speet de heer Hulsman nu afscheid van één van zijn trouwste medewerkers te moeten nemen. Hij had hem graag nog wat tientallen jaren jonger gezien. Maar nu hij de pensioengerechtigde leeftijd had bereikt, wenste de heer Huisman hem een welverdiende rust toe, waarbij hij de hoop uitsprak, dat Van der Meijden en diens echtgenote nog lang van het pensioen zouden mo gen genieten. De oudste medewerker in het bedrijf de heer W. Rebergen, bood de scheiden de chauffeur een fraai koperen wand bord aan als herinnering met een sier- kistje van houtsnijwerk. De heer Re- bergen memoreerde dat hij Van der Meijden had zien komen en nu ook ge tuige mocht zijn van zijn vertrek. De VEENENDAAL. Buren zagen za terdagavond omstreeks 9 uur bij het kledingmagazijn van de firma H. van S. in de Hoofdstraat een sterke stoom- ontwikkeling. De gewaarschuwde poli tie bemerkte dat de centrale verwar ming roodgloeiend stond. Enkele dagen tevoren waren er werkzaamheden aan de verwarming verricht. Waarschijnlijk is toen de thermostaat op een hoge stand gezet. Door onbekende oorzaak is de verwar ming aangeslagen, met het gevolg dat het op de toch al niet koele zaterdag in de winkel letterlijk kokend heet werd. Indien de buren niet zo oplet tend geweest waren, had men bij dit kledingmagazijn tijdens de uitverkoop alleen modellen in mini-maten kunnen krijgen, omdat het grootste deel van de kleding bij een latere ontdekking enkele maten gekrompen zou zijn. heer Rebergen bracht dank aan de di recteur, die het grootste aandeel heeft gehad in de organisatie van het afscheid van de heer Van der Meijden. Onder het genot van een versnape ring en enkele consumpties kregen al len de gelegenheid met een persoonlijke handdruk afscheid te nemen van deze bekwame medewerker. SCHERPENZEEL Van de Chr. Nat. Ulo voor Renswoude, Scherpen- zeel en Woudenberg slaagden voor het MULO-diploma A met aantekening voor het Middenstandsdiploma, de da mes: L. Donselaar, A. van den Pol, G. Wolswinkel te Woudenberg, J. W. Gijsbertsen ,P. A. M. Stam, B. Stui- verberg te Scherpenzeel en de heren: J. Wolswinkel te Woudenberg, H. W. Mol te Scherpenzeel. Zonder aanteke ning voor het Middenstandsdiploma, de heren: J. van Dijk te Woudenberg, W. A. van Deemter te Scherpenzeel en L. van 't Foort te Renswoude. Voor het MULO-diploma A. met wiskunde slaagden de dames: E. P. Blok, M. M. Blokhuis, G. G. Donse laar, M. W. van Donselaar, W. F. te Grotenhuis, S. Haanschoten, E. J. Veld huizen te Woudenberg, E. G. Osna- brugge, G. Stuivenberg, M. Wolswinkel te Scherpenzeel en de heren: D. C. Lokhorst, J. E. Meerbeek, F. Voskui len te Woudenberg, J. Cozijnsen, J. Hietbrink, M. van Manen, J. Werkman te Scherpenzeel. Voor het B-diploma slaagde: D. J. van Ekris te Scherpenzeel. Voor het Examen-Typen-Mulo-ver- band, waaraan niet door alle leerlin gen wordt deelgenomen, slaagden de dames: G. G. Donselaar, G .Draaijer, S. Haanschoten te Woudenberg, J. W. Gijsbertsen, E. G. Osnabrugge, P. A. M .Stam, G. Stuivenberg, M. G. Wols winkel, H. M. van Zanten te Scherpen zeel en de heren: J. Doornenbal, J. Wolswinkel te Woudenberg, M. van Ma nen ,K. Overeem, J. van Rootselaar te Scherpenzeel en A. W. van Ginkel te Renswoude. KESTEREN Aan het eind van de openbare vergadering van de ge meenteraad, die vrijdag gehouden werd, kreeg de heer M. de Zeeuw gelegenheid een woord van afscheid tot zijn mederaadsleden te zeggen, in verband met zijn vertrek naar Krimpen aan de IJssel, waar hij tot hoofd van een lagere school is be noemd. „Toen ik deze raadszaal vanavond betrad", aldus de heer De Zeeuw, „was er iemand, die dacht, dat ik wel een do zijn zakdoeken nodig zou hebben; ik hoop het echter zonder te kunnen doen. Als ik hier zou danken voor de harte lijke samenwerking, die ik ondervonden heb, dan zou iedereen dat belachelijk vinden. Ik heb achter de schermen mogen kij ken van het besturen van een gemeen te. Helaas niet zoveel als ik wel wilde, al heb ik wel conclusies kunnen trek ken. Ik vraag me in alle gemoede af, of de besluiten die in deze raad geno men worden wel enige waarde hebben. G.S. behandelt alles volgens de wet der traagheid en ik krijg het idee, dat er onder een hoedje gespeeld wordt. Ik heb mijzelf beschouwd als iemand, waarvan men zoals van de NSB in de oorlog liever de hielen dan de tenen zag. Ik hoop, dat het college in de toe komst niet alleen zal kijken naar de bewoonbaarheid van een dorp met 8.000 mensen, maar dat het zich houdt aan de normen, die Gods woord geeft: „Want wat van de hoge God afvalt, dat valt', aldus de heer De Zeeuw. De burgemeester wenste hem alle M. de Zeeuw afscheid goeds in de gemeente Krimpen aan de IJssel toe en hoopte, dat hij ook daar een ruime belangstelling voor de ge meentepolitiek zou hebben. RHENEN Aan de rijkspostspaar bank werd over de maand juni inge legd f 118.294,76 en terugbetaald f 113.957,22. In Achterberg werd inge legd een bedrag van f 6621,27 en terug betaald f 1450,-. dank uit te brengen voor het warme afscheid, dat hem was bereid. Hij riep de classis op mee te leven met het werk dat in Indonesië gedaan wordt en hoopte dat er een vruchtbare en gere gelde correspondentie tussen hem en de classis tot stand zou kunnen komen. Na afloop van de dienst was er in 0 Het echtpaar Quarles van Ufford, dat eind deze week naar Indonesië ver trekt. Kerkheem voor de genodigden gelegen heid om persoonlijk afscheid te nemen van de vertrekkende familie, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. WAGENINGEN Vrijdagmiddag, juist voordat de invasie van bouw vakkers begon, kwam op de Wageningse camping „De Eng" aan de Zoom- weg een modern sanitairgebouw gereed. „De voorziening, die wij getroffen hebben is uniek voor Nederlandse campings, zegt de heer G. Westland jr., directeur van het campingbedrijf. Waar treft men de luxe van betegelde toilet- en wasruimten en moderne stalen keukens!" Binnen tien weken is het gebouw, dat ruim twintig meter lang en bijna ne gen meter breed is, uit rode baksteen opgetrokken. „We hebben het zelf ge daan, ooi. het grondwerk en de riole ring; er is geen aannemer aan tepas gekomen", vertelt de heer Westland. Hij heeft medewerking gekregen van vier Wageningse metselaars en twee timmerlieden. De firma Jonker van de Grindweg heeft het loodgieterswerk voor haar rekening genomen. In het gebouwtje bevinden zich 26 toiletten, een herentoiletafdeling, 32 waskranen en vier douches. Vloeren en wanden zijn betegeld, overal zijn stopcontacten. De kampeerders kunnen ook ge bruik maken van de keuken met vier aanrechten, roestvrije spoelbakken en boilers. Binnenkort wordt nog een wasgelegenheid ingericht, compleet met wasmachines en strijkijzers. Dit vertrek kon net niet meer klaar komen. Momenteel beschikt de camping over 70 toiletten en 64 wasgelegenheid in De inkoopcombinaties VAKO (Oss), IVO (Deventer) en HOVA (Homburg) hebben de uitbetalingsprijzen voor de in de week tot 8 juli over te nemen slachtvarkens gehandhaafd op het peil van de voorgaande week. Men gaat uit van een prijs van f 2,80 per kg voor geslachte varkens, 68/85 kg, le kwaliteit en af-boerderij. Voor zwaardere varkens en mindere kwaliteiten gelden de gebruikelijke kor tingen. Ook de coöperaties N.C.B. en Coveco hebben de uitbetalingsprijzen niet gewijzigd. Nadat enkele weken achtereen de prijzen met 5 cent zijn verhoogd wil men nu eerst even afwachten wat het effect van de inwerkingtreding van de gemeenschappelijke markt zal zijn, die immers op 1 juli een feit wordt. De prijsverhoging is vrijwel uitsluitend te gen deze achtergrond te zien, want de ontwikkeling van de markt gaf bepaald niet al te veel aanleiding tot dergelijke prijsverhogingen. Tot nu toe is de uitvoer matig. Te verstaan is dat van Franse zijde, daar men immers per 1 juli een lagere hef fing behoeft te betalen. Van Nederland se zijde tracht men uiteraard die ver laging voor zich te incasseren. De markt was in België afgelopen week aflopend, behoudens voor de prima kwaliteiten, waarvan bij korte aanvoer de prijzen opliepen. In Frankrijk brokkelden de prijzen weer enigszins af. In de week tot 24 juni werden ca. 124.000 varkens geslacht ca. 1000 meer dan voorgaande week. Uitgevoerd werden 8329 geslachte en 2412 levende varkens. De laatste ge heel naar België, alsmede 3400 stuks, terwijl naar Frankrijk 4400 stuks ge slachte varkens werden uitgevoerd. totaal. „De Eng" is berekend op een capaciteit van tweeduizend personen. „Er komt een nieuwe wettelijke re geling voor kampeerbedrijven, waarin hogere eisen aan inrichting en sani tair worden gesteld. Wij zijn daar nu al met onze voorzieningen op vooruit gelopen en overtreffen de toekomstige eisen zelfs", stelt de heer Westland met voldoening vast. Op onze vraag hoe het publiek met de accommodatie omgaat, zegt hU: „Wanneer je een keurige, goed ver zorgde camping te bieden hebt, zijn je gasten er ook netjes op. Wij hebben wat dit betreft beslist goede ervaringen met de kampeerders. Een reden voor ons om ook de reeds bestaande toilet- en wasgelegenheden te verbeteren". O C7 In Nederland is de z.g. pakketprijs voor slachtvee gedaald tot beneden de oriëntatieprijs. Dat betekent dat de in voer uit derde landen belast zal wor den met de z.g. gehele heffing. Voor de week vanaf 2 juli is de heffing vastge steld op f 64,56 per 100 kg levend. Dat is overigens niet r .eer dan 2 x de heffing van voorgaande week. De offerteprijs van derde landen is namelijk ook te ruggegaan, zodat de heffing dienover eenkomstig is verhoogd. De prijsdaling is algemeen. In België en Frankrijk liepen de prijzen eveneens terug. De pakketprijs in België ligt nog boven de 105 pet. van de oriëntatie prijs, zodat daar de derde-landen-im- port niet belast wordt. De gevolgen daarvan voor de Neder landse sector doen zich nu te erger ge voelen, nu de heffing 2 x zo hoog is ge worden. Immers vlees van slachtvee, in België geïmporteerd zonder heffing kan vrij binnen de Gemeenschap ver kocht worden zonder heffing. De in voer uit derde landen van levend vee in België is dan ook aanzienlijk en be draagt van 3000 tot 4000 dieren per week, waarvan het grootste gedeelte weer werd gereëxporteerd, vooral naar Nederland (voorvoeten) en naar Frank rijk (achtervoeten). De druk van het derde-landen-aanbod blijft dus voorals nog bestaan. De uitvoer van rundvlees is niet groot. In de eerste vier maanden werden uit de binnenlandse rundveestapel 248.550 dieren afgeslacht, dat is bijna 11 pet. meer dan in 1966. Kalveren. In de kalverprijzen hebben zich geen verbeteringen van betekenis voorge daan. De oorzaak is de stagnatie van de export naar Italië, die vooral door de prijs niet gecompenseerd wordt door een vergrote uitvoer naar Duitsland. De uitvoer van levende slachtkalvaren be droeg in de week tot 23 juni ruim 2100 stuks, terwijl 125 nuchtere kalveren werden uitgevoerd, alle naar de lidsta ten, doch niet naar Ttali* GEREF. GEMEENTEN: Beroepen te Zoetermeer en te Wol- phaertsdijk J. van Vliet, kand. te Den Haag; te Nunspeet en te Enschede C. de Ridder, kand. te Elspeet; te Rotter- dam-Zuidwijk, te Hilversum en te Tricht N .W. Schreuder, kand. te Amersfoor'

De Vallei | 1967 | | pagina 3