Bob Schouten vestigde nieuw Ned. record op 200 m rugslag Anscheidt wereldkampioen in 50 cc klasse xienx 15-jarige Amsterdammer was ongenaakbaar Aad Steylen prolongeerde titel op 25 kilometer Jack Brabham zegevierde in Franse Grand Prix Matig spelend Feyemrd winnaar van zijn groep Nieuwkamp kampioen van Overijssel Waterpoloploeg verloor tweemaal van Oostduitsers Nereus-acht eerste in West-Berlijn Mooie prestaties bij atletiekinterland Polen-Rusland Tsjechische beker voor Spartak Trnava Piet 0!ofsén:70.50 m met de speer Go Ahead had weinig geluk Sparta scoorde vier maal GYAV redde het weer niet Transfernieuws Internationale wedstrijden om Zwemlust-trofees Na races in Francorchamps Agostini sneller dan Hailwood DE GRAAUWE HENGST Intertotoduels zoudt U willen zeggen, en dan spreekt U van: 10.80 11.30 Klasse MAANDAG 3 JULI 1967 VENLO De nieuwe eerste divisie club FC VW heeft zaterdag de 28-jari ge Heinz Lowien gecontracteerd. Lo- wien speelde zes jaar als halfspeler in het eerste elftal van de Oberligaclub Borussia Mönchen Gladbach, waarvan de laatste jaren als aanvoerder. Rob Schouten: nieuw Nederlands re cord op de 200 meter rugslag. FRANCHORCHAMPS De Engere Honda-coureur Mike Hailwood heeft ».a zijn grote successen in de Tourist Tro phy-races op het eiland Man en in de TT van Assen, in de wedstrijden om de grote prijzen van België, die zondag op het circuit van Franchorchamps werden gehouden, genoegen moeten nemen met „slechts" twee tweede plaatsen. In de wedstrijd in de 250 cc-klasse moest hij zijn meerdere erkennen in zjjn landge noot Bill Ivy op een Yamaha, die met een ruime voorsprong finishte. Ook in de race in de 500 cc-klasse had Hail wood weinig in te brengen. De Italiaan Giacomo Agostini was met zjjn MV- Augusta ongenaakbaar en reed hem op meer dan een minuut. De race in de 50 cc-klasse ga* een bij zonder spannende strijd te zien tussen de Suzuki-rijders Anscheidt (W.-Dld.) en Katayama (Japan). Anscheidt beslis te het duel met enkele tienden van se conden in zijn voordeel en prolongeerde daarmee zijn wereldtitel in deze klasse, die na de TT van Assen door de Suzuki- fabriek voorbestemd leek te zrjn voor Katayama. Ook in de zijspanklasse werd de we reldkampioen van 1967 bekend. De com binatie Enders-Engelhardt werd door een zege onbereikbaar voor zijn concur renten. Uitslagen: 50 cc-klasse (5 ronden 70,5 km): 1. Anscheidt (W.Dld) met Suzuki 26 min. 40,3 sec. (gem. 158,594 km/u); 2. Katayama (Jap.) met Suzuki 26.41.0; 3. Graham (G.B.) met Suzuki 27.20.5; 4. Nieto (Sp.) met Derbi 30.56.8; 5. Toersen (Ned.) met Kreidler 31.33.2; 6. Lodewijckx (Nederl.) met Jamathi 31.34.3; 7. Van Dongen (Ned.) met Der- bi 32.43.0. Snelste ronde: Katayama 5.15.2 (gem. 161,040 km/u). Stand wereldkampioenschap: 1. en we reldkampioen Hans Georg Anscheidt 36 pnt; 2. Katayama 28 pnt.; 3. Graham 16 pnt.; 4. Nieto 12 pnt. 250 cc-klasse (9 ronden 126,9 km): 1. Ivy (G.B.) met Yamaha 38.42.1 (gem. 196.735 km/u): 2. Hailwood (G.B.) met Honda 39.16.7; 3. Bryans (G.B.) met Honda 47.07.6; 4. Woodman (G.B.) met MZ 50.09.9. Snelste ronde Read (G.B.) 4.17.4 (gem. 201.829 km/u). Stand wereldkampioensch.: 1. Bryans 29 pnt.; 2. Hailwood en Read, beiden 26 pnt.; 4. Ivy 22 pnt. NAGELE Henk Nieuwkamp uit Borne heeft er zaterdagmiddag geen twijfel over laten bestaan, wie er op het ogenblik de sterkste amateurwiel renner van Overijssel is. Hij zegevierde op een parcours in de omgeving van Nagele (Noordoostpolder) in een wed strijd om het kampioenschap van Over ijssel met 26 sec. voorsprong op zijn stadgenoot Wim Neeskens. 1. Henk Nieuwkamp De uitslag: Henk Nieuwkamp (Bor ne) 152 km in 3.56.33; 2. Wim Neeskens (Borne) op 26 sec.; 3. Fred Neijmeijer (Hengelo) z. t.; 4. Jan Boode (Nijverdal) z. t.; 5. Gerrit Leferink (Haaksbergen) z. t.; 6. Evert Dickhoff (Oosterwolde) z. t.; 7. Jan Dickhoff (Oosterwolde) op 53 sec.; 8. Rinze Vos (Kampen) z. t.; 9. Theo Meyer (Denekamp) z. t.; 10. op 1 ronde: (16 km) J. Nijkamp (Zwolle). 500 cc-klasse (15 ronden, 211,5 km) 1. Agostini (It.) met MV-Augusta 1.03.37.0 (gem. 199.475 km/u); 2. Hail wood (G.B.) met Honda 1.04.39.6; 3. Stevens (G.B.) met Paton 1.08.10.3. Op één ronden: 4. Findlay (Austr.) met Matchless; 5. Marsovski (Zwits.) met Matchless; 6. Minter (G.B.) met Norton. Snelste ronde: Agostini gemid deld 206,930 km/u. Stand wereldkampioenschap: 1. Agos tini en Hailwood, beiden 22 pnt.; 3. Wil liams 16 pnt.; 4. Findlay (Austr.) 7 pnt. Zijspan-klasse (8 ronden 112.8 km) 1. Enders-Engelhardt (W.Dld.) met BMW 38 min. 24.9 sec. (gem. 176.181 km/u);2. Auerbach-Dein (W.Dld.) met BMW 38.41.4; 3. Schauzu-Schneider (W. Dld.) met BMW 39.38.5; 4. Harris- Thornton (G.B.) met BMW 39.41.5; 5. Luthringshauser-Hughes (W.Dld.) met BMW 41.14.4; 6. Attenberger-Schillin- ger (W.Dld) met BMW 41.25.7. Snelste ronde: Enders-Engelhardt (gemiddeld 178.669 km/u). Stand wereldkampioensch.: 1. en we reldkampioen Enders-Engelhardt 44 pt.; 2. Schauzu-Schneider 31 pnt.; 3. Auer- bach-Dein 23 pnt. ADVERTENTIE vieux étalon vieux brandy special UTRECHT Rob Kerkhoven, de coach van de Nederlandse zwemploeg, had zondagmiddag in het zonnige zwembad „Den Hommel" te Utrecht reden tot tevredenheid, al zal hij er stellig van doordrongen zijn, dat „we er nog niet zijngemeten naar de normen die op het ogenblik in de internationale zwemwereld gelden. Na de matige prestaties op de vrij sfeerloze eerste (zater dag brag ook voor Kerkhoven zondag letterlijk en figuurlijk de zon door. Daar was in de eerste plaats het nieuwe Nederlandse record, dat de 15-jarige Amsterdammer, Bob Schouten, op de 200 meter rugslag zwom met een tijd van 2 min. 17.2 sec. na een hartverwarmende race, waarin de Zuidafrikaan Brian Stewart aanvankelijk de toon aangaf. Hij was het ook, die na de eerste 100 meter (1.06.4) als eerste het keerpunt nam. Daarna kwam Schouten echter steeds dichterbij om op de laatste 50 meter zijn slag te slaan. Onweerstaanbaar rukte hij op en de overige zwemmers leken stil te liggen. Hij snelde Stewart voorbij en bij elke slag vergrootte Schouten zijn voorsprong, die aan de finish ruim twee seconden bedroeg. Voor Stewart was zelfs de tweede prijs niet weg gelegd. In de eerste serie had de Brit Peter Robertson een seconde sneller ge zwommen en werd daardoor met zilver beloond. Maar niet alleen deze recordprestatie gaf aanleiding tot optimisme. Ook Dick Langerhorst gaf blijk momenteel in een goede vorm te steken. Zaterdag reeds bereikte hij met een tijd van 2.19.5 een goede tweede plaats achter de Brit Keith Bewley (2.18.1) op de 200 meter vlin derslag en waarschijnlijk zou hij toen reeds verder gekomen zijn, indien hij meer tegenstand had gehad. Uitkomen de in de eerste serie miste hij van zijn tegenstanders alle inspiratie, die Bew ley, zij het in bescheiden mate, in de tweede serie wel vond bij de Duitser Folkert Meeuw. Langerhorst zou zijn revanche echter nemen op de 400 me ter vrije slag, waarop hij in zijn serie ditmaal Bewley bij de start aan zijn linkerzijde had. De Brit vermocht nu echter geen leidende rol te vervullen. Deze was op de eerste 200 meter weg gelegd voor de Duitser Olav von Schil ling, die na 100 meter als eerste keerde in 1.03.0 en na 200 meter in 2.11.1. Toen Langerhorst daarop zijn aanval inzette, moest von Schilling echter ne derig buigen en hij viel zelfs terug in een bescheiden rol en klassering (zes de). Hij had te veel van ztfn krachten gevergd. De Hagenaar daarentegen toon. de geen moment van zwakte, keerde na 300 meter als eerste in 3.20.4 en gaf de overwinning, die toen reeds gest alte voor hem had gekregen, niet meer uit handen. Met zijn 4.26.7 overvleugelde hij ook de Brit Rony Jarvis, die in UTRECHT De Nederlandse wa terpoloploeg heeft beide wedstrijden, die ze dit weekeinde in het zwembad „Den Hommel" te Utrecht tegen Oost- Duitsland (het vorige jaar tweede in 't toernooi om het Europese kampioen schap) speelde, verloren, respectieve lijk met 3—7 (1—1, 0—1, 1—2, 1—3) en 2—5 (1—0, 0—2, 0—2, 1—1). Of schoon de Oostduitsers bij lange na niet die kracht ontwikkelden als het vorige jaar in Utrecht, waren zij toch superieur aan onze landgenoten, die vooral in spelinzicht tekort schoten om een werkelijke dreiging voor hun tegen standers te kunnen vormen. Weliswaar kwamen zij in de zondag gespeelde tweede wedstrijd tot beter spel dan za terdag, imponeren vermochten zij ech ter niet. In beide wedstrijden slaagde Neder land erin het openingsdoelpunt te sco ren, beide malen door Lout Geutpes, maar de vroeg verkregen winst ging zowel zaterdag als zondag snel verlo ren. Nog voor de eerste speeltijd in de eerste wedstrijd verstreken was, scoor de Jurge Kluge uit een strafworp te gen en via een doelpunt van Hans-Geor- ge Fehn in de tweede speelperiode lie pen de Oostduitsers door Thiel, die tweemaal een strafworp benutte, in de derde periode uit tot 1-4. Nadat Van Dorp een strafworp had gemist, slaagde Geutjes er in de achterstand tot 2-4 te reduceren. De Oostduitsers drukten in de laatste speeltijd hun overmacht in nog drie doelpunten uit, waar tegen over slechts één treffer stond van Geut jes: 3-7. Weliswaar slaagden onze landgenoten er in de tweede wedstrijd in de voor sprong in de eerste speeltijd te behou den, nadat Schlenkrich in de tweede pe riods de stand op 1-1 had gebracht, volgde spoedig daarop een tweede tref fer van Kluge: 1-2. De kans om weer op gelijke hoogte met Oost-Duitsland te komen liet Geutjes onbenut. Hij trof uit een strafworp de paal. In de der der speeltijd beslisten de Oostduitsers de strijd definitief in hun voordeel met twee doelpunten van Hermans en Lan ge: 1-4. Nog even kwam Nederland te rug door 'n doelpunt van Van der Voet, maar onze landgenoten misten de macht om door te gaan en met een door Hermans benutte strafschop (2-4) viel het doek over twee waterpoloduels, die weinig boeiend waren, noch door technisch spel, noch door span ning. WEST-BERLIJN Nereus heeft za terdag in West-Berlijn een nieuwe triomf geboekt in een race voor achten. De Amsterdamse studenten zegevierden tij den internationale universiteitswedstrij den in 6 min. 21,4 sec, ASV Zürich werd in 6.26.4 tweede en TH Hannover in 6.32.2 derde. Nereus werd vierde bij de gestuurde vieren in 7.34.4. De overwin ning ging naar ASV Zürich (7.17.8), dat lange tijd felle strijd moest leveren met UNI Hamburg (7.18.6). Het Leidse Njord eindigde als vierde bij de vieren zonder stuurman in 7.11.2. UNI Kiel werd eerste in 7.02.5 en TU Berlijn twee de in 7.03.5. 4.27.8 de eerste serie had gewonnen. De Zuidafrikaan Brian Elliot werd met 4.28.7 derde. Op de 100 meter vlinderslag dames was welhaast vanzelfsprekend de over winning voor Ada Kok, maar haar blon de stadgenote Nel Bos heeft haar felle tegenstand geboden en finishte op slechts heel korte afstand in haar beste tijd van 1 min. 8.2 sec. Voor Ada Kok wezen de chronometers 1.07.5 aan. De Tsjechische Marcela Navisnikova putte uit dit duel de kracht "om naar een nieuw nationaal record te zwemmen: 1.11.3, goed voor een derde plaats. Tot eveneens een nieuw record kwam de Brit Alan Kimber op de 400 meter wis selslag heren: 4.58.6, warmee hij ver uit de snelste was. De Duitser Folkert Meeuw, die op de eerste 100 meter de vlinderslag de leiding had, moest op de rugslag reeds capituleren voor Kimber, die daarna zijn voorsprong zienderogen uitbouwde. De Nederlan ders Wim Mulder en Wim de Boer ont liepen elkaar heel weinig. Zij werden respectievelijk derde en vierde met 5.13.2 en 4.14.3, met welke laatste tijd De Boer veruit de snelste was in de eerste serie. Karen Muir, de Z.-Afrikaanse wereld recordhoudster op de 200 meter rugslag toonde haar grote klasse ook in Utrecht. Zaterdag won zij met grote superiori teit de 100 meter rugslag in 1.08.2, op de tweede plaats gevolgd door onze Coby Sikkens in 1.11.8, en zondag eiste zij de overwinning voor zich op op de 100 meter vrije slag in 1.02.1, waarmee zij Mirjam van Hemert 1.6 seconde achter zich liet. De buiten mededin ging op dit nummer gestarte Nel Bos van de Nederlandse meisjes was ech ter de snelste: 1.03.5. Voor een Zuid- afrikaanse overwinning zorgde ook Di- anne Ludorf op de 400 meter vrije slag dames met een tijd van 4.52.6, die voor onze landgenoten onaantastbaar was. De jeugdige Yvonne van Kuilen burg plaatste zich met 5.02.6 als twee de en deze tijd betekende tevens een nieuw nationaal adspirantenrecord. Betty Heukels, het vorig jaar in hetzelfde bad gelauwerd als Europees kampioene op de 400 meter wisselslag, moest op dit nummer eveneens onder vinden, dat de top van het Zuidafri- kaanse dameszwemmen bijzonder sterk is. Katinka Germishuis, als vertegen woordigster hiervan op de wisselslag, versloeg haar met weliswaar zeer ge ring verschil (0.9. seconde) maar de wijze waarop stemde tot nadenken. Na de eerste 100 meter (vlinderslag), die Betty Heukels als snelste aflegde in 1.15.4, nam Katinka Germishuuis het initiatief en de leiding over en stond die niet meer af. Betty Heukel's eind sprint op de vrije slag reikte juist niet ver genoeg. Met 5.40.9 kwam Marcela Navesnikova op dit nummer eveneens tot een nieuw Tsjechisch record. Op de 100 meter vrije slag heren kwam het gebrek aan sprinters van internationale klasse in eigen land nog eens duidelijk aan het licht. De Brit Tony Jarvis was met 56.1 de snelste, op de tweede plaats gevolgd door de Belg Frangois Simons (56.5) en op de derde door de Zuidafrkaan Brian Ellist (57.5). Voor de Amerikaanse Nederlan der Bob Kammeijer, uitkomende voor ZIAN, werd eveneens 57.5 geregistreerd, maar hij haalde het erepodium niet. Vi nus van Baaien finishte in 57.6. De Zwemlust-trofees, die de inzet vormden van het internationale zwem- festijn, kwamen bij de dames bij het Groningse GDZ en bij de heren bij de Southampton Swimming Club terecht. Bij de landenploegen bezette de Ne derlandse herenploeg in het eindklasse ment de eerste plaats, terwijl Zuid-Afri- ka winnaar werd bij de dames. CHORZOW Het treffen tussen de Poolse en Russische dames- en heren- atletiekploegcn, zaterdag en zondag in Chorzow, heeft een serie voortreffelij ke prestaties opgeleverd. Naast de evenaring van het wereldrecord op de 200 meter dames door Irena Kirzen- stein (Polen), die 22.7 seconden liet afdrukken en het nieuwe Europese re cord kogelstoten van de Rus Gutschin (19.64 m) viel vooral de 16.92 meter, waarmee de jonge Rus Solotariev het wereldrecord hinkstap springen tot op elf centimeter benaderde, op. Polen, dat bij de dames met 66-51 won, had bijzonder veel te danken aan het duo Irena Kirzenstein/Eva Klo- bukowska. Zaterdags won Eva de 100 meter in de beste wereldseizoentijd (11.2) voor haar landgenote, die dezelf de tijd kreeg toegewezen. Zondags op de 200 meter was de volgorde omge keerd 22.7 voor Irena en 22.9 voor Eva. Ook in de 44 sec, die de Poolse damesploeg op de 4 x 100 meter no teerde, de beste jaarprestatie, had het tweetal een bijzonder groot aandeel. Irina Press, die lange tijd gebles seerd is geweest, maakte haar rentree in de Russische ploeg. De wereldre cordhoudster op de 80 meter horden, werd op haar specialiteit met 10.8 sec derde. De beste damesprestatie van de twee de dag kwam op naam van Antonina Okorova (Rusl), die bij het hoogsprin gen 1,82 meter haalde, waarmee zij slechts neg^n centimeter onder het we reldrecord van Yolanda Balas, (Roem) bleef. Rusland won bij de heren met 11-99. Gennady Blitsnetsov vestigde bij het polsstokhoog met 5.16 m een nieuw Russisch record, terwijl Wlademar Skololowski (Polen) het nationale re cord op 5.05 m bracht. ROOSENDAAL Aad Steylen heeft zondag in Roosendaal voor de tweede achtereenvolgende maal de Nederland se titel op de 25 kilometer hardlopen behaald. De Heenvlietse sportleraar legde de afstand af in 1 uur 24 minuten en 33.5 sec. De tweede plaats was voor Wim Hol, terwijl Huub Coumans der de werd. Steylen, die in een voortreffelijke vorm verkeert, getuige zijn recente recordverbeteringen op de 20 eq 25 km, nam direct na de start de leiding en stond die niet meer af. De zestig lopers, die van start gin gen, ondervonden bijzonder veel hin der van de drukkende hitte en een droge wind. De tijden lagen dan ook beneden de verwachtingen. Met bijna twee minuten achterstand op Steylen legde de Belg Frans van der Hoeven, die met enige landgeno ten buiten mededingen meeliep, be slag op de tweede plaats. Wim Hol slaagde er in de laatste duizend meter in de Limburger Huub Coumans, die voortdurend bij hem had gelopen, kwijt te raken, waardoor hij beslag kon leggen op de zilveren medaille. Van de zestig lopers kwamen er zes endertig over de eindstreep. De uitslag luidde: 1. Aad Steylen (Metro, Rotterdam) 1 u 24 min 33.5 sec; 2. Wim Hol (Slie- drecht Sport) 1.27.21.4; 3. Huub Cou mans (Unitas, Geleen) 1.28.05.2; 4. Harm Hendriks (Metro) 1.30.56.4; 5. Jan van Oorschot (Olympia, Halste ren) 1.31.40.6; 6. Sjaak Smits (Holland, Leiden) 1.32.25.6; 7. Theo Roelofs (HAC, Helmond) 1.34.09.8; 8. Jacques Vissers (GAC, Hilversum) 1.36.22; 9. Huub Weusten (Sprint, Breda) 1.37.24; 10. Cor Melger (Sparta, Dordrecht) 1.37.35. LE MANS Jack Brabham heeft op het circuit van Le Mans opnieuw laten zien, dat zijn betrouwbare Rep- co-Brabham hem tot een van de voor naamste kanshebbers voor de wereld titel der coureurs maakt. De Australi sche veteraan, wereldkampioen in 1959, 1960 en 1966, bracht de toe schouwers tot groot enthousiasme door de Grote Prijs van Frankrijk, een wa re slijtageslag, te winnen. De pech sloeg onbarmhartig toe. Van de 15 coureurs, die startten in de race over 80 ronden, haalden er slechts 7 de finish. Alleen teamgenoot Denis Hulme zag kans in dezelfde ronde te blijven als de topman van zijn renstal. Een trieste dag was het vooral voor Lotus. De nieuwe Ford Lotus bleek ook in Le Mans verre van betrouwbaar. Voor Graham Hill, rijdend in eerste positie, kwam het einde in de veertiende ronde, Clark, die daarna met zijn Lotus het veld aanvoerde, moest zes ronden later zijn Lotus achter de pits rijden. In beide gevallen bleek de versnellingsbak van de Britse renwagen niet bestand tegen het geweld, dat de 3 liter motor ontwikkel de. De pech van Clark bracht Brabham op kop. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Dan Gurney met de snelle Egale- Weslake de Australiër zou bedreigen, het verschil tussen Brabham en Gurney bedroeg slechts luttele seconden. Het lot was echter ook de Amerikaan niet gun stig gezind. In de vierde ronde weigerde de bolide van Gurney dienst. Het was duidelijk dat alleen een motorstoring Brabham van een zege kon afhouden. De Repco-Brabham, een creatie van de coureur zelf, bewees echter opnieuw zijn betrouwbaarheid. Moeiteloos haalde de man uit Sidney de finish, waarna hij met zijn stalgenoot Denis Hulme tot de hoogste geklasseerden behoort in de strijd om de wereldtitel. De uitslag luidde: 1. Jack Brabham (Austr.) met Repco-Brabham de 80 ron den in 2.13.21.3 (gem. 159.170 km/u); 2. Denis Hulme (Nw. Zeel.) met Repco- Brabham 2.1410.8; Op een ronde: 3. Jac- TRNAVA Spartak Trnava heeft zaterdag voor de eerste maal de voet balbeker van Tsjecho-Slowakije in de wacht gesleept. De tweede finalewed strijd tegen landskampioen Sparta Praag eindigde in een 20-zege voor Spartak Trnava. Aangezien de eerste wedstrijd in Praag ook in een 20- overwinning voor de thuisclub was ge ëindigd, moesten strafschoppen de be slissing brengen. Spartak Trnava was de gelukkige. ky Stewart (G.B.) met B.R.M.. Op drie ronden: 4. Joseph Siffert (Zwits.) met Cooper-Maserati. Op vier ronden: 5. Chris Irwin (G.B.) met B.R.M.; 6. Pedro Rodriguez (Mex.) met Cooper-Maserati. Op twaalf ronden. 7. Guy Ligier (Fr.) met Cooper-Maserati. De overige van de 15 gestarte coureurs hebben de strijd moeten staken. Snelste ronde: Graham Hill (G.B.) met Lotus 1 min 36,7 sec. (gem. 164.624 km per uur). Stand we reldkampioenschap: 1. Denis Hulme 22 pnt.; 2. Jack Brabham 16 pnt.; 3. Pedro Rodriguez (Mex.) 12 pnt.; 4. Chris Amon (Nw. Zeel.) 11 pnt.; 5. Jim Clark (G.B.) en Jackie Stewart (G.B.), beiden 10 pnt.; 6. Dan Gurney (V.S.) 9 pnt.; 7. John Love (Rhod.) en Graham Hill (G.B.), beiden 6 pnt. Aad Steylen: nationale titel. AMSTERDAM Piet Olofsen heeft zondag op de sintelbaan Ook-Meer in Amsterdam bij het speerwerpen de beste Nederlandse seizoenprestatie geleverd. De atleet uit Hoorn liet 70.50 meter op meten, waarmee hij slechts 1,08 meter onder het nationaal record van Frans van der Heyden (AAC) bleef. ROTTERDAM Door met 30 van Strasbourg te winnen is Feyenoord als winnaar van zijn groep geëindigd in de intertoto-competitie. Vooral voor rust was het een matige wedstryd, waar in werkelyk goede combinaties schaars waren. De vervanging van Haak en Li- bregts door Boskamp en De Gooyer was duidelijk geen versterking. De Fransen die hun opstelling dras tisch hadden gewijzigd, imponeerden evenmin. De ontmoeting kreeg een steeds fel ler karakter. Dat was voor een belang rijk deel te wijten aan aanvaller Vicq en verdediger Burcle, die de grens van hetgeen sportief aanvaardbaar is, bij herhaling overschreden. Een straf schop in de 71e minuut, toen Burcle een Feyenoorder veel te fel aanviel, was daarvan het gevolg. Voor een dieptepunt zorgde Merschel. Een kwartier voor tijd trapte hij De Gooyer na, waarop scheidsrechter Oh- mes hem uit het veld stuurde. Dat was dubbel jammer omdat in de tweede speeltijd aan beide zijden aanmerkelijk beter werd gespeeld dan voor rust. ROUAAN Rouen en Go Ahead speelden aanvankelijk een wedstrijd met wisselende kansen. Voor de rust gaven de energiek spelende Devente- Kindvall, die het eerste doelpunt voor Feyenoord tegen Strasbourg scoorde, wordt hier het scoren belet door doelman Busch. naren hun tegenstanders bijzonder goed partij. Na de hervatting toonden de Fransen zich echter sterker dan de Nederlan ders. Ze namen een voorsprong van 42. Met een verwoed offensief poog den de Deventernaren tenminste een gelijk spel te bereiken. Dat gelukte ech ter niet. Wel bracht Greving zes minu ten voor tijd de stand op 43. BORDEAUX De Rotterdammers schenen niet de minste last te hebben van de hoge temperatuur. Direct en doelmatig voetbal bracht Sparta al heel snel op een 20 voorsprong. De verde diging van de Girondijnen maakte vele fouten en de Nederlanders konden daar door de eerste helft afsluiten met een zeer veilige voorsprong van drie tref fers. Even keerde de hoop terug in de har ten van de supporters van Bordeaux. Dat was toen Keita 10 minuten na rust de stand op 13 had gebracht. De hechte Rotterdamse verdediging stond de Fransen echter geen doelpunt meer toe. De defensie van Bordeaux daaren tegen had grote moèite met het effi ciënte spel van de Rotterdammers. Bosveld herstelde zeven minuten voor tijd de marge van drie doelpunten. RIJSSEL De Fransen beheersten de wedstrijd, waarin André Guy voor de laatste maal voor Olympique uit kwam, voor de rust. Een solo van De- bus en een gericht schot van Guy wa ren er oorzaak van dat Olympique bij de rust met 20 leidde. Na de hervatting ging bij de gasthe ren duidelijk de vermoeidheid spreken. Linksbuiten Fransen maakte gebruik van een zwak moment van de verdedi gers van Olympique door de achter stand tot 21 te verkleinen. Doelman Samoy kreeg het in het laatste kwar tier bijzonder moeilijk. Hij hield echter stand, zodat G.V.A.V. de punten in Rijs- sel moest achterlaten. De standen zijn: Groep 1 Lugano 3 3 0 0 6 72 Bordeaux 4 2 0 2 4 36 Sparta 5 2 0 3 4 8—6 Waregem 6 2 0 4 4 610 Groep 2 Feyenoord 6 5 0 1 10 187 Daring 6 3 2 1 8 98 Strasbourg 4 0 2 2 2 27 Lausanne 4 0 0 4 0 411 Groep 3 Sion 3 3 0 0 6 9—3 Olympique 4 2 1 1 5 75 Beerschot 6 1 3 2 5 69 GVAV 5 0 2 3 2 4—9 Groep 4 Lierse 6 4 119 13—7 Go Ahead 5 2 0 3 4 12—9 Rouen 4 1 1 2 3 7—13 Grenchen 3 1 0 2 2 47

De Vallei | 1967 | | pagina 6