PROTEST TEGEN AFBRAAK Actie van Rhenens comité voor behoud oude raadhuis I Historie herleeft in Streekmuseum Optie op grond inDragonder' Indianen sloegen hun tenten op Realisatie eerst over aantal jaren Raadslid Griffioen liever zelf opknappen Voor beroep bedankt IBM-schaaktoernooi Spontane inzameling voor Trieht ADVISEURSFUNCTIE KWAM STERKER TOT ZIJN RECHT AGENDA De Snelpost Geslaagd Gezamenlijke kerkbouw van Hervormden en Gereformeerden Nauwere relatie E.T.I.-provincie Hamerstuk Tour de Oude Jan op 7 augustus COLLECTE TEN EIGEN BATE KWIJT UFG r) VRIJ BLITS'D DINSDAG 4 JULI 1967 RHENEN Op initiatief van de heren H. Drost en K. Blenk is er in Rhenen een comité opgericht, dat zich beijvert voor het behoud van het oude gemeentehuis aan de Markt. Sinds de gemeenteraad vorige week besloot het vervallen pand van de Monumentenlijst af te voeren, heeft het comité bij verschillende instan ties aan de bel getrokken om te pro testeren tegen het raadsbesluit en om alsnog de restauratie van het gemeen tehuis te bewerkstelligen. Ook het gemeentebestuur is benaderd en de wethouder van openbare werken, mr. J. Deen, verklaarde gisteren dit ini tiatief bijzonder op prijs te stellen, ook al was hij van mening dat het met de eventuele sloop van het ge bouw zo'n vaart niet zal lopen. „De raad heeft het krediet voor de restau ratie teruggehouden en we moeten nu maar afwachten hoe het beroep bij de minister uitvalt. Persoonlijijk geloof ik dat hij zich weinig van het raadsbesluit zal aantrekken". Zoals wij al schreven diende het gemeenteraadslid H. Griffioen (AR) tijdens de vergadering van vorige week dinsdag een motie in om het gebouw van de monumentenlijst te schrappen. De motie werd met een kleine meerderheid aanvaard en bur gemeester Bosch ridder van Rosen thal zei ronduit deze beslissing „on verstandig" te vinden. De kwestie was overigens al eens eerder in de raad ter sprake geko men. Destijds had men er geen be zwaar tegen toen werd voorgesteld 't gemeentehuis op de monumenten- lijst te plaatsen. Bij de vaststelling van de definitieve lijst bleek dat de visie van de raad vrij sterk was ver anderd. De beide heren die het comité heb ben opgericht zij* bijzonder verbaasd over deze gang van zaken. Een van hen, de heer Drost zei dan ook: „Dit hadden we nooit en te nimmer ver wacht. We hadden wel eens bij ge ruchte gehoord dat het pand zou wor den afgebroken, maar nu de raad dit bevestigt, willen we Rhenen wakker schudden..." Het comité heeft inmiddels al vele adhesiebetuigingen ontvangen, niet al leen van particulieren, maar ook uit het verenigingsleven. „De lijst met namen zullen we ter kennis brengen aan Burgemees ter en Wethouders om op die manier onze actie kracht bij te zetten. Ook Monumentenzorg zal op de hoogte worden gesteld". De heer Drost en de zijnen hebben goede hoop dat hun activiteiten ef fect zullen sorteren. „Jullie moeten er mee doorgaan... hebben we al van vele kanten gehoord". „Wat we afbreken zijn we kwijt. Als het gebouw gerestaureerd wordt kan het weer een bestemming krij gen. Welke? Heel simpel... het Rode Kruis zoekt al lang naar een geschikt onderdak... het jeugd- en bejaarden- werk vraagt om een eigen ruimte... er zou een WV-kantoor van gemaakt kunnen worden of een leeszaal. Mo gelijkheden genoeg", aldus de heer Drost. Het gemeentehuis aan de Markt dateert uit de veertiende eeuw en de respectabele leeftijd van het bouw werk is een van de redenen, die het comité tot actie heeft gebracht. De heer Griffioen ziet in de activiteiten van het comité niet veel meer dan het bouwen van een kostbaar lucht kasteel. Tijdens de debatten in de raadsvergadering liet hij al duidelijk DE SPIEGELS VAN UW AUTO ZIJN ER NIET VOOR NIETS! blijken, dat hij weinig heil verwacht te van de diensten van monumenten zorg. Hij is het dan ook volstrekt niet eens met het standpunt van het comité om de restauratie van het ge meentehuis toe te vertrouwen aan de ze instantie. „Monumentenzorg is ook bezig met de restauratie van de Cuneratoren en ik heb het idee, dat het met 't ge meentehuis dezelfde kant op zal gaan. Het zal een verschrikkelijk tijdroven de kwestie gaan worden en ik zie er van komen, dat men er nog mee bezig is als onze kindskinderen al volwas sen zijn". „Laten we het zelf netjes restaure ren", is daarom de gedachte van het raadslid, dat verder gelooft dat het werk de gemeente dan niets meer zal gaan kosten, dan wanneer Monu mentenzorg zal worden ingeschakeld. De heer Griffioen zei tenslotte: „Ik vind het bovendien riskant met Mo numentenzorg in zee te gaan. Deze instantie krijgt haar geld uit de alge mene middelen en iedereen weet hoe zuinig het daarmee gesteld is. Laat de gemeente eerst maar eens met een pasklaar plan komen, waarop duidelijk staat aangegeven hoe de restauratie financieel komt te liggen. Ik heb nu de indruk dat er raadsle den zijn, die niet eens weten waar het precies omgaat..." Wethouder Deen zei dat de restau ratie van de Cuneratoren niet als maatstaf mag worden genomen voor RHENEN In het streekmuseum aan de Molenstraat wordt momenteel de tentoonstelling „Rhenen/Wagenin- gen en de tragische Hertog" gehouden. Gedurende de middeleeuwen waren zo wel Rhenen als Wageningen grensvesti- gingen. De Hertogen van Gelre en de Bisschoppen van Utrecht waren maar al te dikwijls eikaars doodsvijanden. Maar in de tijd van de „tragische Her tog" lopen de middeleeuwen ten einde, een nieuwe tijd begint. Het begrip van de „christenheid", het ene Europa, is nu helemaal uitge hold en het zal tot onze tijd duren, voor het weer enige zin begint te krij gen. De „nationale staten" Frankrijk, Engeland en Spanje, beginnen de wor steling om de hegemonie met elkaar en met de erfgenaam van het oude Ro meinse rijk, die nog altijd „keizer" heet. Toch is er omstreeks 1500 nog wel zo veel levend van de oude gedachte, dat de koning van Frankrijk kan dingen naar de Keizerskroon. Ook in cultureel opzicht komt er een kentering. In plaats van de althans in theorie ten hemel stijgende go tiek, breekt de renaissance zich baan met vreugde in het leven en in de we reld. Zij zoekt de schoonheid, maar doorzoekt ook de natuur. De ene ont dekking volgt op de andere en nieuwe werelddelen worden ontsloten. Utrecht behoort tot het Habsburgse ïandencomplex, maar in Gelre leeft een krachtig zelfgevoel, niet het minst bij de Hertog Karei, die 500 jaar gele den, in 1467 werd geboren. Zijn leven wordt beheerst door een eindeloze strijd tegen de Habsburgers: Maximiliaan, Filips de Schone en Ka- rel V. Wat hij probeert te verwezenlij ken is een middenrijk Gelre, Utrecht, Friesland, Groningen met zo mogelijk Kleef en Gulik, Lotharingen, .waar zijn zuster Hertogin is en dit gebied nauw verbonden met Frankrijk. Als alles hem niet zo bij de handen was afgebroken, zou de geschiedenis een andere loop hebben genomen. Dan had onze roemrijke republiek nooit be staan. Deze kleine expositie in het Rhenense streekmuseum wil eeen beeld geven van de beide grensstadjes, nog juist el- kaars vijandne zo rond 1520. In Wage ningen bouwt Hertog Karei een kas teel, waar hij graag en dikwijls woont. VEENENDAAL Uitslag van de wedvlucht vanaf Pont St.-Maxence. Afstand 368 km. De duiven werden ge lost om 5.30 uur. Eerst aankomende duif 10.49.25 uur. Uitslagen: R. v. Doorn 1, 3, 4, 22; H. Ulrich 2, 8, 11, 12, 21, 25; G. de Geit 5, 20, 26; F. de Hartog 6, 9, 10, 17, 18, 19; E. v. Ginkel 7, 23; A. v. Doorn 13, 27; E. Sukkel 14, 16; J. van Amerongen 15 en G. Heikamp 24. RENSWOUDE Ds. L. van de Peut uit Renswoude heeft bedankt voor het beroep dat op hem was uitgebracht door de Hervormde kerkeraad te Och- ten (Betuwe). Rhenen valt in 1527, voor een jaar, in zijn handen en hij woont er in de Cune- rakerk een „Te Deum" bij. De verliezer betaalt en de „tragische Hertog" en nog meer zijn maarschalk, Maarten van Rossum, krijgen onver diend eeuwen lang een slechte naam in de Hollandse geschiedschrijving. Maarten van Rossum, die als een baarlijke duivel wordt getekend, was een veldheer als alle anderen. In wer kelijkheid was hij een man, die deel had aan de cultuur van zijn tijd, het paleisje, dat hij in Arnhem bouwde, het „duivelshuis", is een van de mooiste vroege Nederlandse renaissance-gebou- wen. Het leven was voor de gewone burger niet gemakkelijk, oorlogen waren aan de orde van de dag, melaatsen woon den bij de poort, pestepidemieën volg den elkaar met onverbiddelijke regel maat op. Zowel Rhenen als Wagenin gen hebben hun processies en hun kloosters, zoals ze die al eeuwen lang gehad hebben. Maar toch verandert ook hier geleide lijk aan het beeld. Hertog Karei geeft bijvoorbeeld premies aan burgers die hun strodaken vervangen door zoge naamde „harde daken". En de geeste lijke strijd, die overal losbarst, laat ook onze streek niet onberoerd. Met het oog op de vele vakantiegan gers en toeristen die Rhenen momen teel aandoen lijkt het een goede greep, dat in het Rhenense museum nu eens wat aan historie is te vinden uit onze eigen omgeving, uit Rhenen en Wage ningen. Het omstreden oude gebouw aan de Markt dat in zijn huidige staat beslist geen sieraad voor zijn omgeving is. de werkwijze van Monumentenzorg. De heer Griffioen staart zich hier blind op.... hij heeft te veel op de narigheid gelet die we al achter de rug hebben, maar hij vergeet wat Monumentenzorg elders in het land al tot stand heeft gebracht...." „Er zijn factoren genoeg die plei ten voor restauratie", aldus de wet houder. „In de loop der jaren heb ben we al zo veel karakteristieke ge bouwen weggebroken. Het gemeente huis zal bovendien uitnemend dienst kunnen doen als centrum voor het jeugdwerk. Uit het oogpunt van de werkverschaffing zou restauratie ook al een welkome zaak zijn..." Het is duidelijk dat het laatste woord over het uit de veertiende eeuw daterende bouwwerk nog niet gesproken is, vooral nu het actie-co mité aan de bel heeft getrokken, trokken. „Die bel", zegt de heer Drost ten slotte, „zullen we nog eens goed la ten rinkelen DEN HAAG De grootmeester- groep van het 7e IBM-schaaktoernooi, dat van 17 t/m 30 juli in Amsterdam gehouden wordt, zal uit 12 deelnemers bestaan. Als favoriet geldt de Hongaar Lajos Portisch, die onlangs nog tijdens het internationale toernooi in Moskou wereldkampioen Petros jan en diens uit dager Spasski versloeg. Ook de Rus Kotov maakt een goede kans op de eerste plaats. De overige grootmees ters, die de uitnodiging hebben aan vaard, zijn: Ciric (Z.-Sl.), Gheorghiu (Roem.) en Jan Hein Donner (Ned.). Een zesde grootmeester zal nog worden aange trokken. De overige deelnemers aan de hoogste groep zijn: Enevoldsen (Den.), Zuidema (Ned.) en de niet-meesters Ree (Ned.) en Scholl (Ned.). In de meestergroep komen onder an deren uit: Gereben (Zwits.), Marovic (Z.-Sl.), Medina Garcia (Sp.), Smedere- vac (Z.-Sl.), Mojsejev (Rusl.) en Jongs- ma (Ned.). Op 85-jarige leeftijd is in Den Haag overleden prof. ir. E. J. F. Thierens, werktuigkundig en elektro-technisch in genieur en oud-hoogleraar aan de Tech nische Hogeschool te Delft. WINKELCENTRUM VEENENDAAL 0 Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. 0 Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 0 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). 0 Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 0 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. 0 WV-InlichtingenkantoorHoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. RHENEN Tijdens een feestavond voor het personeel van Ouwehands Die renpark, die gehouden werd ter gele genheid van het 35-jarig bestaan van het park, werd op initiatief van één der personeelsleden een inzameling gehou den voor de slachtoffers van het zo zwaar getroffen Tricht. Het kleine ge zelschap bracht spontaan ruim f 200, bijeen. LIENDEN Voor het ULO-examen zijn geslaagd: Riet Ursinus, Gerrit van Schaik en Jan van Soest uit Lienden. VEENENDAAL In het plan- „Dragonder" komt over een aantal jaren een kerkgebouw te staan, waar in zowel gereformeerde als hervormde diensten gehouden zullen worden. Op initiatief van de kerkvoogdij van de hervormde buitengewone wijkgemeen- te in wording „Sola Fide" rijn bespre kingen gevoerd met de beheerscom missie van de gereformeerde kerken om tot een gezamenlijke bouw in de ze nieuwe woonwijk te komen. Zon der aanmerking heeft de hervormde kerkeraad met de plannen van de kerkvoogdij ingestemd. „Er zullen nog wel een aantal jaren over heen gaan, voor de plannen wer kelijk gerealiseerd kunnen worden", zegt de secretaris van de kerkvoogdij van „Sola Fide", de heer G. van den Bosch, „maar in principe is er in ieder geval toe besloten. Onze gedachten gaan voorlopig uit naar een kapel met een aantal bijgebouwen, die voor allerlei doeleinden gebruikt kunnen worden. Hoe de opzet precies worden zal is nu nog moeilijk te zeggen. Er is zelfs UTRECHT De zich geleidelijk voltrokken structurele veranderingen in de pro vincie Utrecht hebben niet nagelaten hun invloed uit te oefenen op het karakter van de werkzaamheden van het Economisch Technologisch Instituut, waardoor geleidelijk bepaalde accentverschuivingen zijn opgetreden. Deze beïnvloeding heeft uiteindelijk geleid tot een zekere vorm van herstructurering van het Insti tuut die deels van bestuurlijke en deels van technisch-organisatorische aard was. Een en ander wordt nader toegelicht in het onlangs verschenen jaarverslag van het E.T.I. De doelstellingen van het E.T.I. zijn evenwel ongewijzigd ge bleven. De „Stichting Enonomisch-Techno- logisch Instituut voor Utrecht" kwam in 1949 tot stand op initiatief van het Provinciaal Bestuur en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Utrecht. De doelstelling van het Insti tuut was: het leveren van bijdragen tot de instandhouding en de ontwikke ling van de economische welvaarts bronnen in de provincie Utrecht en het scheppen van nieuwe mogelijkheden, waardoor de stoffelijke welvaart en de daarmede in verband staande maat schappelijke verhoudingen in de pro vincie worden bevorderd. De verwezenlijking van deze doel stelling tracht het Instituut te berei ken door: Het uitbrengen van adviezen en rap porten op sociaal-economisch terrein, waardoor de bestuurders van provin cie en gemeenten, alsook rijks- en an dere diensten ,bij het bepalen van hun gedragslijn kunnen uitgaan van een op een rationeel onderzoek gevestigde ba sis; Het nemen en/of steunen van ver- verantwoorde initiatieven op verschil lend gebied, teneinde de betreffende tak(ken) van welvaart te bevorderen; Het objectief voorlichten van bedrij ven in de industrie- en dienstensector over de meest gunstige plaats van ves tiging of uitbreiding; Het brengen van industrieën tot een meer rationele werkwijze door het daarvoor verrichten van onderzoekin gen op economisch, technologisch en financieel gebied of door hen in con tact te brengen met de instellingen, welke daarin zijn gespecialiseerd. Behalve de gedeeltelijke herstructu rering werd het door de Raad van Be heer noodzakelijk geacht dat ook de directie van het E.T.I. meer dan in het verleden rechtstreeks en feite lijk zou worden geïnformeerd omtrent de bestuurlijke achtergronden van be langrijke beleidsbeslissingen van de VEENENDAAL Honderddertig kin deren bevolkten maandag het „Indianen- land", dat momenteel te vinden is op het braakliggend terrein tussen het Schrij verspark en de gebouwen van het Ly ceum. Ze vermaakten zich met balspelen, verstoppertje en allerlei andere dingen, net wat ze zelf wilden. „Hier mag alles", zei het grote opperhoofd, de heer G. van de Schee, die bijzonder verheugd was over het grote aantal kinderen dat reeds op deze eerste dag aanwezig was. „Bij het Maanland hebben we er nooit zoveel gehad", vertelde hij. provincie in het vlak van de ruimtelij ke/structurele en economische ontwik keling. In dit verband werd de behoefte ge voeld aan de mogelijkheid van een permanent, informatief (en informeel) contact van het E.T.I. met de provin cie. Met het oog op het aspect van de continuïteit daarvan, zou dit contact bij voorkeur moeten plaatsvinden via een vast coördinatiepunt. Nadat ver schillende mogelijkheden waren nage gaan, werd geoordeeld, dat verwezen lijking van het gestelde doel ook func tioneel gezien in de gegeven omstan digheden het best zou kunnen worden bereikt, in de persoon van de huidige Griffier der Staten. Op uitnodiging van de Raad van Beheer aanvaardde mr. P. van Zanten de functie van coördinatie-adviseur van de Stichting Economisch-Technologisch Instituut voor Utrecht. Deze ontwikkeling is mede in de hand gewerkt doordat in het laatste decennium ook in het provinciale vlak van de maatschappelijke problematiek steeds sterker het accent is komen te liggen op de sociaal-economische as pecten. Uiteraard kan dan in bestuur lijk opzicht een (verdergaande) be lichting hiervan niet meer worden ge mist, wil althans de besluitvaardig heid én bij de overheid én bij het be drijfsleven niet aan kracht gaan in boeten. Het Provinciaal Bestuur heeft dan ook in toenemende mate het E.T.I. in geschakeld voor het uitbrengen van ad viezen, waar het vraagstukken betrof, die naar aard of gevolg (sociaal-)eco- nomische betekenis hebben. De activiteiten van het E.T.I.-bureau hebben dientengevolge in deze richting een sterke uitbreiding ondergaan. Dank zij het feit dat het mogelijk bleek door middel van enkele intern- organisatorische maatregelen de „pro- duktiecapaciteit" belangrijk op te voe ren, kon in het verslagjaar worden vol staan met een zeer bescheiden perso neelsuitbreiding. Een en ander heeft voor het E.T.I. tot gevolg gehad dat zijn adviseurs functie sterker tot zijn recht is gaan komen. Daarbij komt nog dat deze ontwikke ling sterk is bevorderd door de om standigheid dat de Kamers van Koop handel en Fabrieken van Utrecht en Amersfoort en het Provinciaal Be stuur, zoals deze organen zijn verte genwoordigd in de Raad van Beheer, tot overtuiging zijn gekomen dat een nauwer contact tussen de provinciale overheid en het E.T.I. duidelijk van nut kan zijn voor het bedrijfsleven en (andere) overheidsinstanties. Wanneer immers een adviesbureau als het E.T.I. bij het uitbrengen van zijn rapporten en adviezen die in het algemeen een uitgesproken tech- nischwetenschappelijk karakter zullen dragen daarin tevens blijk kan ge ven geinformeerd te zijn omtrent het geen op bestuurlijk niveau als de meest verantwoorde, en ook realiseerbare, oplossing wordt gezien, zullen deze ad viezen (zonder dat daarin overigens een oordeel behoeft te worden gege ven over die bestuurlijke aspecten!) duidelijk aan waarde winnen. Geen enkel bedrijf of bestuur is im mers gebaat met een rapportering, die weliswaar in wetenschappelijke zin misschien volmaakt zou kunnen wor den genoemd, maar waarin moge lijk alleen door niet voldoende kennis van de bestuurlijke achtergronden de binding met de werkelijkheid voor een goed deel verloren dreigt te gaan. Ook in dit opzicht wordt het dus van wezenlijk belang geoordeeld dat de bei de Kamers van Koophandel en daar mee het bedrijfsleven samen met het Provinciaal Bestuur, niet alleen formeel, maar vooral ook in materiële zin gezamelijk betrokken blijven bij de werkzaamheden en de daarvoor nodige informatie van het E.T.I. De herstructurering ging tevens ge paard met een aantal mutaties. nog geen architect aangezocht. Wel hebben we aan het gemeentebestuur gevraagd om een deel van de grond in dat plan, die bestemd is voor „bijzon dere bebouwing". Over de exploitatie van het gebouw is nu ook nog niets te zeggen, evenmin als over de samenstelling van een col lege dat dit gebouw zal gaan beheren. Motief voor dit gezamenlijk bouwen: „Het is tegenwoordig vrijwel onmoge lijk om een gebouw van 7 of 8 ton neer te zetten en dat alleen zondags twee keer te gebruiken. Bij een geza menlijke bouw is een intensiever ge bruik mogelijk", aldus de heer Van den Bosch. In de gereformeerde kerkeraad is het plan nog niet in zijn volle omvang aan de orde geweest. Slechts is „als ha merstuk" besloten tezamen met Sola Fide optie op de grond te vragen. „Zdnder ons definitief vast te leggen hebben we voorlopig ingestemd met de plannen van Sola Fide, maar het is de vraag of we indien de kerkbouw werke lijk aan de orde komt we nog voldoen de financiële adem hebben, na de bouw van twee nieuwe kerken in tien jaar tijds", zei ds. J. Ytsma. „Het is voor ons geen probleem om samen met Sola Fide te gaan bouwen, maar alleen praktische consequenties zouden ons kunnen weerhouden. Een dergelijke optie is niet definitief, zodat we ons niet vast behoeven te leggen. De kerkeraad zal bovendien in de toe komst nog over deze zaak moeten gaan praten", aldus ds. J. Ytsma. De gemeentesecretaris, de heer D. van Manen, vertelde dat ds. Ytsma gelijk had in het feit dat een optie geen verplichting tot koop van de grond be tekent. „Als de gemeente een optie op grond geeft, gebeurt dit bij raadsbe sluit, maar de binding is eenzijdig. De gemeente verbindt zich binnen een in de daarvoor opgemaakte akte ge stelde termijn de grond te leveren, maar de andere partij is niet verplicht deze af te nemen. Slechts moet de te genpartij een bepaald percentage van de overeengekomen koopsom betalen als optie-recht", aldus de heer Van Ma nen. ARNHEM De Tour de Oude Jan, dit jaar de zevende, begint op 7 au gustus in Velp. Burgemeester mr. J. P. Drost van die plaats lost 's morgens vroeg het startschot. Tot en met 12 juli trekken de jongens, die in leeftijd va riëren van 11 tot 15 jaar, door Gelder land en Overijssel. Er zijn al ploegen ingeschreven uit Amsterdam, Arnhem, Ruurlo, Steenderen, Vaassen, Veenen- daal en Velp. In vergelijking met vorig jaar is de route wat gewijzigd. De eerste en twee de dag zijn gehalveerd, zodat er gelegen heid zal zijn voor een paar wedstrijden, waarin behalve gefietst ook gezwom men en gevoetbald wordt. De eerste dag rijdt de tour via Rheden, Ellecom, Die ren, Doesburg, Doetinchem, Gaanderen, Halle en Zelhem naar Ruurlo. Daar gaat men eerst op bezoek bij baron R. van Heeckeren, voor om half acht de wedstrijden beginnen. Van Ruurlo gaat het de dag daarop naar Hengelo, via Enschede en Oldenzaal. In het Wapen van Hengelo wordt 's avonds een film voorstelling gegeven. De derde dag, de lange etappe, trekt het gezelschap via Delden, Enter, Rijssen, Nijverdal, Hel- lendoorn, Lemele, Ommen, Varssen, Oud-Leusden, Broekhuizen, Zwolle, Wa penveld, Hattem en Heerde naar Vaas sen, Oud-Leusden, Broekhuizen, Zwol le, Wapenveld, Hattem en Heerde naar Vaassen. In de kantine van de N.V. In dustrie kunnen de jongens daar genie ten van een bonte avond. Op de vierde dag rijdt de caravan via Apeldoorn, Hoenderloo, Otterlo en Ede naar Vee- nendaal. De voorlaatste dag voert de route naar Nijmegen, via Rhenen, Kes- teren, Ochten, Druten, Afferden en Ewijk. In Nijmegen wordt een grote fa milieavond gehouden. Bij de finish in Arnhem en Velp worden de jongens met fanfaregeschal verwelkomd. Behalve in Veenendaal kunnen de ouders hun spruiten iedere avond opzoeken. De tour-rennertjes brengen evenals in vori ge jaren een bloemengroet aan het sa natorium Hellendoorn en de Anke Mar- joleinstichting in Lochem. Het Apel- doornse kristalbad is beschikbaar voor de zwemwedstrijden. Behalve in Ruurlo wordt gevoetbald in Veenendaal en Kesteren. In Apeldoorn gaat men ook op bezoek bij Davino. Er is al een groot aantal aanmeldingen binnen. Men kan zich opgeven door storting van 10 gulden op de girorekening van de se cretaris, de heer H. Adriaans: 1182214. TIEL Een vrouw in Tiel heeft voor zichzelf geld opgehaald terwijl ze voorgaf te collecteren voor de slachtof fers van de stormramp in Tricht. Een inwoner, die de activiteit van de vrouw niet vertrouwde, waarschuwde de politie. Na haar aanhouding zei de vrouw aanvankelijk dat zij collecteerde op initiatief van een kerkgenootschap.

De Vallei | 1967 | | pagina 3