De C.H.U. beschouwde zichzelf kritisch Aan de voet van „mini-Wester" Koninklijk paar bezoekt vier Waddeneilanden Perikelen om al of niet principieel vormingswerk onder bedrijfsjeugd „Ilsy" afgelast om hoge kosten Bouwbedrijf in nood Twaalf Wasps voor 50-jarige Marineluchtvaartdienst mee op vakantie Bezig echte politieke partij te worden Uw Kunstgebit VISC0NSEHVEN RAPPORT MET ADVIEZEN OVER GEWENSTE HERVORMINGEN 2 3 4 5 Komende winter 1,3 miljoen gashaarden Militairen lieten hun eten staan Vakcentrales verwerpen eis van hank en Hengelose metaaliahrieken Onoverkomelijke problemen Jubileumviering nu op Teriet Fietsende boer onder een auto „Een leuk licht helikoptertje" Priesters voelen zich misleid DINSDAG 4 JULI 1967 WISSELWERKING VERBROKKELING insectendoder. Eén spuitbus voor allo kamers van uw huis. OOK PER FIETS BIJ DE OUDERS Poststempel strijdig met briefinhoud OVERLEG TORPEDO'S PARAATHEID BRUG „HUWELIJKSMIS" VOOR HOMOFIELEN IN KAPEL Afkoelingsperiode Willemstad in (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De Christelijk-Historische Unie is bezig een echte politieke partij te worden. Deze conclusie kan men trekken uit de aanbevelingen, die een commissie onder leiding van oud-minister mr. Y. Scholten aan het dage lijks bestuur van de CHU heeft voorgelegd. De commissie, die drie dagen na de jongste Kamerverkiezingen werd inge steld, toen de C.H.U. de dreun van het verlies nog hevig voelde, heeft over al lerlei hervormingen de opvattingen van de plaatselijke kiesverenigingen in den lande gepeild. Daaruit zijn de volgende adviezen voortgekomen: IDe public relations moeten op mo derne leest worden geschoeid; er is een nieuwe aanpak voor de televisie uitzendingen nodig. De lijsttrekker moet voortaan wor den aangewezen door de Unieraad en de C.H.U. moet afstappen van het systeem dat zittende kamerleden automatisch in aanmerking komen voor de volgende kandidaatstelling. De organisatie van de C.H.U. dient te worden gecentraliseerd, de alge mene vergadering moet beter gaan functioneren, er moet een jaarlijks politiek congres komen en de Unie raad moet anders worden gekozen, zodat deze een bredere samenstelling krijgt dan die van een versterkt hoofdbestuur. Invoering van een centrale leden administratie, versterking van het uniebureau en verhoging van de contributie, alsmede samengaan van de nog altijd gescheiden bladen „C. H. Nederlander" en „Binding". Herziening van het beginselprogram, nauw contact met K.V.P. en A.R.P. om tot een gezamenlijk verkiezings programma te komen, maar ook contacten met groepen of personen uit de P.v.d.A. en de V.V.D., die de C.H.U. nastaan en ten slotte open staan voor nieuwe partijstructuren. Volgens mr. Scholten is in de C.H.U. een ontwikkeling gaande, die er op wijst dat in de centrales en in de kies verenigingen de bereidheid bestaat om vernieuwingen tot stand te brengen. Men heeft daar ook veel voor over. Zo is bijzonder sterk naar voren geko men, dat men een centraal geleide or ganisatie wenst. „De C.H.U. is volgens mij altijd een politieke partij geweest", aldus mr. Scholten, „maar vier jaar ge leden bijvoorbeeld zou ik een dergelijk rapport niet hebben ondertekend. Het is echter niet een reden van de eigen zaak, maar een wisselwerking op wat in het Nederlandse partijwezen in zijn geheel aan de gang is". De voorzitter van de C.H.U., drs. A. D. W. Tilanus, noemde het rapport heel bruikbaar. Het zal het bestuur een hele boel werk bezorgen. In het begin van de herfst zullen de voorstellen moeten zijn uitgewerkt,zodat de kiesverenigingen er hun oordeel over kunnen geven, en dan zal in december de algemene vergade ring beslissingen moeten nemen. In politiek opzicht beschouwt het rapport de C.H.U. als een middenpar tij, die de brug kan vormen tussen enerzijds de K.V.P. en de A.R.P. en an derzijds allerlei groepen in de Partij van de Arbeid en V.V.D., waarbij dan MR. Y. SCHOLTEN tot vernieuwing bereid de het oog is gericht op de groep van zg. „randchristenen". De uitleg van mr. Scholten hiervan is, dat de C.H.U. zich in de periode van ontwikkeling de leidt tot een nieuwe partijstructuur in ons land niet moet beperken tot contacten met de K.V.P. en de A.R.P., omdat wij niet weten hoe de nieuwe partijstructuren zullen zijn: zie wat er in de P.v.d.A. aan het gisten is. Volgens mr. Scholten is het zaak dat de C.H.U. zich niet te veel opsluit, maar wel wijst het rapport een grote linkse partij duidelijk af. T>e C.H.U. zal wel in tal van opzich ten initiatieven moeten gaan nemen, ook meer stelling moeten nemen in ac tuele vraagstukken. De kiezers vragen standpunten, zo staat in het rapport. En als voorbeeld voor een heden daagse aanpak worden de teach-ins aangehaald. Dergelijke bijeenkomsten zijn weliswaar niet ideaal om 'n bepaal de visie ingang te doen vinden, omdat er gewoon niet wordt geluisterd, „maar men moet er zijn". De commissie is tegen een splitsing van de confessionele partijen in een progressieve en een conservatieve christelijke partij. Deze splitsing zou een verdergaande verbrokkeling van de Nederlandse politiek ten gevolge heb ben en tal van groepen zouden zich bij zo'n scheiding van geesten nergens meer thuis voelen. Wel is het noodzakelijk om telkens duidelijk stelling te durven nemen, ook als het gevaar bestaat dat binnen de C.H.U. over het desbetref fende punt verschillend wordt gedacht. O BERGEN Een bestelwagen is giste ren op de Kanaaldijk in het Noordhol landse Bergen op de linkerrijbaan te rechtgekomen en opgebotst tegen een personenwagen. De bestuurder van de bestelauto, de 54-jarige S. G. A. van den Born uit Amsterdam, overleed op weg naar het ziekenhuis. Twee van de drie inzittenden uit de personenwagen werden ernstig gewond. OMYL VERTENTIE Van onze correspondent LEEUWARDEN Terwijl het op de Waddeneilanden een drukte van belang is, hebben koningin Juliana en prins Bernhard besloten vier van de „Parels aan de kroon van ons land" te bezoe ken. De eilanden Vlieland en Terschel ling komen maandag als eerste aan de DEN HAAG Rekening houdend met een maandelijkse aanvoer van 40.000 tot 50.000 stuks en met inachtne ming van een zekere voorraad bij de handel, kan worden gesteld, dat voor het komende winterseizoen meer dan 1,3 miljoen gashaarden in Nederland zullen zijn geplaatst. Aldus het blad „Gas", maandblad voor de gasindustrie, orgaan der Vereniging van Gasfabri- kanten in Nederland. In maart van dit jaar werd een nieuw hoogtepunt in de afzet van gaskachels bereikt, nl. meer dan een half miljoen stuks in de afgelopen twaalf maanden. Vanaf april 1964 de datum waarop de hausse in kachels begon na de gro te activiteiten op dit gebied tijdens de Voor j aars beurs zijn de volgende aan tallen gaskachels op de binnenlandse markt gebracht: van april 1964 tot en met maart 1965: 219.800, van april 1965 tot en met maart 1966: 407.200 en in de periode april 1966 tot en met maart 1967 503.200 tezamen 1.130.200 stuks, al dus het blad „Gas". beurt. De dag daarop zullen de konink lijke gasten Ameland en Schiermon nikoog aandoen. De tocht zal per helikopter wordfen gemaakt. Maandagavond zal het ko ninklijke jacht Piet Hein in de haven van West-Terschelling liggen, van 'n an dere slaapplaats is in het hoogseizoen niet te vinden. Koningin en Prins zullen de eilanden per auto, te voet en zelfs een keer per fiets verkennen. Op elk van de vier eilanden zal een bepaald facet van het eiland speciaal worden belicht. Het toerisme zal vooral op Vlieland aan bod komen; Koningin en Prins zul len er een kampeerterrein bezoeken. Terschelling zal als decor dienen voor een bezoek aan zeeslepers en redders. Op Ameland krijgt het onderwijs de aandacht en op Schiermonnikoog de ge zondheidszorg. Tussen neus en lippen door zal Ame land ook de reddingsboot, die nog door paarden in zee wordt getrokken, van stal halen. De Prins wil graag een tocht je meemaken. ADVERTENTIE Hoe houdt U de gehele dag stevig op zi|n plaats? Hel is niet nodig, dat U angst heeft, dat Uw aebit losschiet bij het eten, lachen of niezen! ten weinig Dentofix - 's morgens op de gebitsplaat gestrooid houdt Uw gebit on wrikbaar op zijn plaats en doet U alle vroe gere ongemakken vergeten. Verkrijgbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f.2,35, L" TOth'J- VENLO Bijna de gehele bezetting van de Frederik-Hendrikkazerne in Blerick heeft gisteravond geweigerd in de kazerne aan tafel te gaan. De recru- ten van het 2e Depot Infanterie en de leerlingen van de militaire rijschool deden nadat de kazernepoort om zes uur voor hen was opengewaaid een massale aanval op de Blerickse patates- kramen en eethuisjes. In de kazerne werden de ketels aardappelen met sa vooiekool en ballen gehakt grotendeels onaangeroerd terug naar de keuken ge sleept. De soldaten van de Frederik-Hendrik kazerne hebben met hun actie hun on genoegen over het menu willen ken baar maken. Al vorige week donderdag spraken ze af maandag de keuken te boycotten. De stemming van de kazernebezet ting werd er gistermorgen al niet beter op toen een g' van het brood voor de ochte d en het lunch pakket schim t )onde. De solda ten hebben hu mpagniescomman- danten daarover ingelicht. Die hebben beloofd de zaak met de officieren van gezondheid te bespreken. De kazernecommandant luitenant- kolonel H. J. Beekers had gister avond al van zijn medewerkers ge hoord van de actie van de militairen. „Ik beschouw h?t als een grapje", zei hij. „Dat is vorige week dcor de jon gens afgesproken om zoals elders het geval is geweest, in het nieuws te ko men. Het eten is goed. Gisteren hebben we nog voor 3000,aardbeien voor de soldaten gekocht." Aan de voet van „die ouwe Wester" hurkten prinses Beatrix en prins Claus gistermorgen kennelijk met veel plezier. Zij zetten ieder een poppetje in bruidskleding aan het hoofd van de bruidsstoet. Daarmee droegen zij op symbo lische wijze het model van de Amsterdamse Westerkerk, huwelijksgeschenk van het Haagse miniatuurstadje „Madurodam", in bruikleen over aan het gemeente bestuur van het stadje. (Van onze luehtvaartredactie) DEN HAAG De Ilsy gaat niet door. De Internationale luchtvaarttentoon- stelHng, die in september op het vliegveld Ypenburg zou worden gehouden, moest worden afgelast als gevolg van onoverkomelijke problemen van ver keerstechnische en financiële aard. De (zevende) Ilsy zou het hoogtepunt worden van de viering van het zestig jarig bestaan van de Koninklijke Neder landse Vereniging voor Luchtvaart. Het is al tien jaar geleden dat in ons land voor het laatst een groot vliegfeest zou I PK bij opotheken en drogisterijen* UTRECHT In Amsterdam en Hengelo ztfn moeilijkheden ontstaan over het deelnemen van bedrijfsjeugd aan de Katholieke Levensscholen, zo schrijft „Ruim Zicht", de officiële uitgave van het Nederlands Katholiek Vakverbond. Uitgangs punt voor het vormingswerk onder de bedrijfsjeugd is, dat de ouders voor deel neming hun toestemming geven en kunnen kiezen tussen het Centrum Vorming Bedrijfsjeugd en de Katholieke Levensscholen. Sinds kort is de middenstandsbank in Amsterdam bereid aan het vormings werk mee te doen. Dit echter op voor waarde, dat de jeugdige werknemers, jongens en meisjes samen, naar één in stituut gaan, het algemene. In Hengelo wilden de metaalfabrie- ken Heemaf en Hazemeijer eerst hele maal niet meewerken aan vormings werk onder de bedrijfsjeugd. Thans is men zover, dat men daartoe wel be reid is, echter eveneens onder de voor waarde, dat het jeugdige personeel niet in aparte groepen wordt gesplitst, omdat dit voor de directies principieel en praktisch onaaiivaardbaar is. De Katholieke Levensscholen kunnen zich, volgens „Ruim Zicht", bij zo'n standpunt niet neerleggen. Zij hebben deze zaak besproken in de Topcom- missle Vormingsinstituten Bedrijfs jeugd. Daar kon men niet komen tot een eensluidende afkeuring van het standpunt van de Middenstandsbank en de twee metaalfabrjeken, orndat het Centrum Vorming Bedrijfsjeugd een weifelende houding aannam. Het verbondsbestuur van het Neder lands Katholiek Vakverbond heeft zich met de kwestie beziggehouden. Het is van mening, dat met betrekking tot het NULAND (ANP) Op de weg Den Bosch Nijmegen onder de gemeente Nuland is gistermiddag de 72-jarige landbouwer W. van Oort uit Heesch door een auto aangereden. De man wil de met zijn fiets dé rijksweg overste ken. Het slachtoffer overleed op weg naar het ziekenhuis. TIEL Op de grens tussen Echteld en Tiel is gisteren de negentienjarige J. D. van Ommeren uit Wadenoijen veron gelukt. Hij kwam met zijn bromfiets in botsing met een personenauto. De bestuurder van de auto werd gewond naar het ziekenhuis gebracht. DEN HAAG Wie er bezwaar te gen heeft, dat poststukken met bijzon dere stempels worden afgestempeld, kan deze aan het loket afgegeven met het verzoek voor stempeling een dag stempel zonder reclame te gebruiken. De minister van Verkeer en Water staat wijst op deze mogelijkheid in verband met schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid Lankhorst (PSP), die signaleerde, dat op het ogenblik door middel van PTT-stem- pels reclame wordt gemaakt voor de NAVO-taptoe, hetgeen „tot de absur diteit heeft geleid dat leden van anti militaristische verenigingen corres pondentie van hun organisatie ontvan gen, voorzien van propaganda voor de NAVO-taptoe". principiële uitgangspunt voor het vor mingswerk onder de bedrijfsjeugd aan de bankdirectie en re metaalfabrieken geen concessies mogen worden gedaan. Uitgangspunt moet, naar het oordeel van het NKV z(jn en blijven, dat de keuze van het vormingsinstituut bij de ouders ligt en niet bij de bedrijfslei ding. Uit het feit, dat de medewerking van de ondernemingen voor het vormings werk wordt gevraagd, mag aldus „Ruim Zicht" niet worden afge leid, dat die ondernomingen ten aan zien van de persoonlijkheidsvorming van de jongeren eisen kunnen stel len. Wel moet natuurlijk zoveel moge lijk worden voorkomen, dat de deene- ming aan cursussen buiten de onder neming erg storend werkt. Ook het overlegorgaan van de drie vakcentrales heeft zich over deze zaak uitgesproken. NVV en CNV steunen vol ledig het standpunt van het NKV, dat de keuze van het vormingsinstituut bij de ouders dient te liggen. De drie vak centrales verwerpen daarom de eis van de bankdirectie en de metaalfabrieken. Een en ander heeft tot gevolg gehad, dat de Katholieke Levensscholen zich uit het Topoverleg Vormingsinstituten, waarin zij met het Centrum Vorming Bedrijfsjeugd samenwerkten, hebben teiuggetrokken. Het centrum heeft, vol gens de katholieke partner, namelijk niet de bereidheid getoond zich met de hem ter beschikking staande middelen actie tegen de beslissing van de beide metaalfabrieken en de Middenstands bank te voeren. (Van een onzer verslaggevers) DORDRECHT Het Dordtse aanemersbedrijf Bakker en Smit NV is in financiële nood. Vrijdag heeft het zijn negen man kantoorpersoneel ont slagen. De 35 bouwvakarbeiders nu met vakantie lopen kans bij thuis komst ook ontslag aangezegd te krij gen. De directie van het bouwbedrijf be nut de vakantie echter om in samen spel met schuldeisers het voortbestaan van de zaak mogelijk te maken. Aan orders is geen gebrek. De heer J. Ka- pinga, directeur van Bakker en Smit: Wij hebben voor 6,5 miljoen gulden aan opdrachten in uitvoering en er ligt nog voor vijf miljoen te wachten. Door twee of desnoods vier jaar hard te werken kunnen we uit de moeilijkhe den komen." In 1964 begon de misère. Met het bouwsysteem van Bakker en Smit wil de het niet vlotten. Elke woning leverde een verlies van 3300 gulden op, waarop Slavenburg's Bank in 1965 de financie ring moest overnemen. In april van dit jaar sloot de bank echter de kre dietkraan. Het verlies wordt voorlopig becijferd op 600.000 gulden. De fiscus heeft op voorhand vrijdag beslag laten leggen op een van de werken van Bakker en Smit. De directie blijft echter moed houden: „Wij hebben twee jaar lang gevochten om onze contracten na te komen en we willen ervoor blijven vechten." Daarom heeft zij ook de steun van het ministerijs van Volks huisvesting ingeroepen. Er zijn al verscheidene mogelijkhe den voor een oplossing geopperd. Een bevriend aannemingsbedrijf heeft aan geboden als coach op te treden bij een wederopbouw van het bedrijf en een andere aannemer wil de N.V. overne men. Vandaag zou de directie met de schadecommissie voor het bouwbedrijf om de tafel zitten om te bekijken welke oplossing voor krediteuren en andere partijen het beste is. De zevenjarige Lex Siegers is gister middag in het zwembad in Lekkerkerk verdronken. Enkele jaren geleden was een andere zoon van het gezin Siegers tijdens het kanoën op de Lek verdron ken. VLIEGKAMP VALKENBURG Over het helikoptertype Wasp van de Engelse fabriek Westland kan luitenant ter zee der eerste klasse C. E. van der Minne (39) alleen maar prettige dingen vertellen. Hij is commandant van het squadron 860 van de Marineluchtvaart dienst (M.L.D.) die de beschikking krijgt over twaalf stuks van deze nieu we aanwinst. Hij kan er over oordelen, want hij was de eerste Nederlandse vlieger die op deze helikopter leerde vliegen na zeven jaar ervaring met dit soort vlieg tuigen. Hij zegt: „Het is een leuk licht De Wasp wordt waarschijnlijk het paradepaardje bij het gouden jubileum van de Marineluchtvaartdienst dat woensdag en donderdag wordt gevierd. Ltz. Van der Minne heeft gisteren laten zien dat hij ermee kan lezen en schrij ven. Hij draait er niet alleen in de lucht als een tol mee rond, maar ook op de grond kunnen de vier wieltjes van het onderstel zo worden gesteld dat de Wasp op de plaats in een cirkel kan rondrijden. Die eigenschap is heel belangrijk want deze helikopters zijn bestemd om te opereren van het kleine dek af van de fregatten van de nieuwe Van Speijk-klasse. En daar is niet zo heel veel plek. Luitenant ter zee v. d. Minne somt vier voordelen op van de Wasp, waar van de motor open en bloot achter de bestuurder ligt. Er kan een stoel wor den bijgezet om een leerling-vlieger mee te nemen. Er kan een hijslier aan worden bevestigd zodat kan worden deelgenomen aan een zeereddingsactie. Achter de vlieger kunnen zitplaatsen voor drie passagiers worden aange bracht. Een gewonde kan op een bran card worden vervoerd. De cabine is er eigenlijk te smal voor, maar in de zij wanden zijn „wangen" gemaakt om hoofd en voeten van de patiënt de ruim te te geven. De belangrijkste kwaliteit van de Wasp is van andere aard. Zij kan met twee torpedo's worden bewapend. De commandocentrale van het schip diri geert de helikopter boven de positie van een opgespoorde onderzeeboot, waarna de torpedo's die zelf hun doel opzoeken, worden afgeworpen. Niettemin, toen op 18 augustus 1917 de Marineluchtvaartdienst werd in gesteld, kon niemand vermoeden dat hij nog eens met zulk modern materi eel zou worden uitgerust. Zes jaar eer der had luitenant ter zee der tweede klasse A. Rambaldo er al de instelling van bepleit. Deze hartstochtelijke lucht vaartpionier bekend als ballonvaar der zei: „Geef de vloot ook vleu gels". De praktijk toonde aan dat de Mari neluchtvaartdienst vele nuttige taken kan verrichten. Het borstbeeld van ltz. Rambaldo op het Vliegkamp Valken burg waar de M.L.D. is gevestigd, is dan ook zinvol. Na de oorlog is het accent van de de M.L.D. Bij deze dienst werken ruim paraatheid bij de onderzeebootbestrij- Dit is de Wasp, waarvan twaalf stuks ter beschikking komen van de Marineluchtvaartdienst. Deze heli kopters zullen worden geplaatst op de fregatten van de nieuwe Van Speijk-klasse. ding. Tot het publiek spreekt vermoede lijk duidelijker de taak die de helikop ter op voorbeeldige wijze blijkt te kun nen vervullen bij het redden van in moeilijkheden geraakte zeelieden. De prestatie bij het in veiligheid brengen van de negen opvarenden van de bij Hoek van Holland gestrande sleepboot Vikingbank ligt nog vers in het geheu gen. Dit werk behoort (gelukkig) tot de uitzonderingen bij de verrichtingen van de M.L.D. Bij deze dienst werkt ruim tweeduizend man, iets meer dan tien procent van de bezetting van de Ko ninklijke Marine. De dienst opereert met 103 toestellen van tien verschil lende typen. Daartoe behoren 26 heli kopters. De (zevende) Ilsy zou het hoogtepunt worden gehouden. Dat de Ilsy weer niet van de grond komt, heeft veel teleur stelling gewekt. In vorige jaren strandde de organisa tie steeds op een gebrek aan commer ciële medewerking. Voor het eerst in lange tijd gaven de besturen van de ge meenten, waarin Ypenburg ligt, hun medewerking aan de plannen van de K.N.V.v.L. De ministers van verkeer en waterstaat en van defensie stemden eveneens toe. Er bestond een overweldigende pu blieke belangstelling voor deze Ilsy. „Het is echter gebleken dat wij voor de ontvangst van een massaal gemoto riseerd bezoek dusdanige verkeerstech nische voorzieningen moesten treffen, dat wij van de organisatie moesten af zien", zei de heer J. P. Yperdaal, de al gemeen secretaris van de K.N.V.v.L. „Daarmee zouden kapitalen gemoeid zijn geweest en de kosten zouden geheel voor onze rekening zijn gekomen. Dat geld kan een particuliere vereniging als de onze niet opbrengen". De voornaamste hindernis voor de organisatoren vormde de reusachtige brug, die over rijksweg 13 gebouwd had moeten worden om Ypenburg be reikbaar te maken voor de tienduizend bezoekers. Daarnaast zou de K.N.V.v.L. ook de financiële zorg hebben gehad voor de aansluitingen van de rijkswe gen op de parkeerterreinen in de buurt van het vliegveld. Het zestigjarig jubileum zal nu eveneens op 9 september worden gevierd op het zweefvliegcentrum Ter- let bij Arnhem. Er zullen demonstra ties worden gegeven door sportvliegers, zweefvliegers, ballonvaarders en para chutisten. Voorts staat een „vliegende groet" aan de K.N.V.vL. op het sport programma door de K.L.M., de Rijks luchtvaartdienst, de Koninklijke Lucht macht en de Marine Luchtvaartdienst. Van een onzer verslaggevers. ROTTERDAM De priesters van de Antonius Abtkerk in Rotterdam-West voelen zich om de tuin geleid door twee Rotterdamse homofielen, die een vorige week voor hen opgedragen mis hebben beschouwd als een bevestiging van hun vriendschap. De twee Rotterdammers vroegen pastoor H. M. J. Stoelinga van de An tonius Abtkerk een mis te willen opdra gen ter gelegenheid van de verjaardag van de moeder van één van hen, de opening van hun zaak en ter bevesti- ging van hun vriendschap. Zij vroegen daarbij of het mogelijk was twee stoe len op het altaar te plaatsen. Op het laatste verzoek ging de pastoor niet in. Omdat hij na het bezoek van de twee mannen herhaaldelijk door onbe kenden werd opgebeld, die vroegen waar de „huwelijksplechtigheid" zou worden gehouden, besloot de pastoor de mis (een gewone mis volgens het for mulier van de dag) niet in de kerk maar in de beslotenheid van de kapel van de broedersschool aan het Marconiplein te laten opdragen door kapelaan J. C. Omtzigt. Tijdens de mis, die alleen door een klein groepje familieleden en vrienden werd bijgewoond, hebben de twee mannen ringen gewisseld. Het bisdom van Rotterdam meent te weten dat van de mis foto's zijn ge maakt, die onder meer aan een Duits boulevardblad zouden zijn verkocht. Het beschouwt de zaak als een stunt, die door een groepje homofielen zou zijn opgezet. Maatregelen tegen de gees telijken zullen niet worden genomen. De Rotterdamse politie heeft voor de zaak geen belangstelling. Het Cultuur- en Ontspanningscen trum te Amsterdam, de Nederlandse Vereniging voor homoseksuelen, is bij deze zaak niet betrokken geweest. Het centrum heeft meegedeeld afwijzend te gen dit soort plechtigheden te staan. „Het idee van een huwelijk tussen twee mannen alleen al is ons vreemd". ADVERTENTIE WILLEMSTAD (ANP) De werkne mers van de Curagaosche dok maatschappij die vrijdagnacht in sta king gingen, hebben gistermiddag het werk moeten hervatten. De regering heeft een afkoelingsperiode van dertig dagen afgekondigd. de Curagaosche algemene dok- en me taalbewerkers unie kondigde de staking af, nadat urenlange besprekingen met de directie van de dokmaatschappij over loon- en andere kwesties niet het gewenste resultaat opleverden.

De Vallei | 1967 | | pagina 6