Hel van het Noorden viel mee GERBEN KARSTENS IN GROENE TRUI Belg Reybroek won in wild duel de sprint Spaarvarken al dikker Tour in cijfers Slechte start van Donner Drie ploegen moeten degraderen De groten van Wimbledon zijn er niet meer Jan Janssen werd glorieus tweede Tour op radio en tv ZWELLINGEN Transfernieuws Roelants verslagen door Kenyaan Kogo Puskas kreeg aanbod Zwemuitrusting van Betty Heukels gestolen Baanwedstrijden Nederlandse schaaktitel Vier nationaliteiten in halve finale Niveau Feilloos Zwaar Vreugde Vrede aan de grote teen Geen kans Beslissend REUMATISCHE PIJN VERDWIJNT, WAT EEN GELUK DINSDAG 4 JULI 1967 Gerben Karstens: in het groen TELEVISIE: Tussen 15 uur en 15.45 rechtsreekse reportage van de aankomst te Jambes. 18.30 Herhaling. RADIO: Hilversum 1 (402 m): 14.05 uur reportage Tour: tussen 15 en 16 uur rechtstreeks verslag finish vijfde etap pe. 19.40 verslag tfjdrit in Jambes. Janssen en Karstens, die met gering verschil door de Belg werden verslagen. ROUBAIX De vierde dag van de Ronde van Frankrijk heeft het winst saldo van de Nederlandse ploeg op een aanzienlijk hoger niveau gebracht. Tot de etappe naar Roubaix had de pen ningmeester van de Tour 3.775 Francs op de Nederlandse rekening bijgeschre ven. Dit bedrag was voornamelijk te danken aan de resultaten van Karstens (lJjOOfr), Janssen (600) en twee tweede plaatsen in het ploegenklassement (900). Gisteren is er 2.765 francs bijgeschre ven dank zij Janssen, KarstensSchepers en De Roo., die als 24e nog net vijftig francs meepikte. En daarbij kwam nog de eerste plaats in het ploeg enklasse ment. Bovendien begint vandaag na het startschot ook de groene trui van Kar- 'Wfnp veinst op te leveren. Iedere dag wórdt de leider in het puntenklasse ment. vijfhonderd frWnès' 'uittf'ekêerd.-Bij deze inbreng vallen de verdiensten van de Italiaanse nationale ploeg bijzonder tegen. Italië is in vier dagen niet verder gekomen dan 1220 francs. Maar de Ita liaanse nationalen zetten alles op één kaart, op die van Gimondi. Aan zijn mogelijke Touroverwinning worden alle andere belangen ondergeschikt gemaakt Die opzet blijkt niet alleen uit de ver dienstenhet was ook duidelijk te con stateren op de vierde dag, toen bij een lekke band van Gimondi al zijn negen ploeggenoten op hem wachtten. Tour directeur Jacques Goddet heeft in zijn hoofdartikel van 1'Equipe van giste ren ook gewezen op de eenzijdigheid van de Italiaanse ploeg, die zich gewoonlijk ver van 't strijdgewoel houdt. „Het is schreef Goddet, „niet uitgesloten dat de Italianen het slachtoffer van hun eigen systeem worden. Tussen de gevechten van de eerste dagen hebben de Italiaan se nationalen steeds ontbroken." Uitslag van de vierde etappe (Amiens - Roubaix, 191 km): 1. Reybroeck (Rode Duivels, Belg) 4.46.44 met bonificatie 4.46.24, 2. Jan Janssen (Ned) z.t. met bonificatie 4.46.34, 3. Gerben Karstens (Ned) z.t. met bonificatie 4.46.39, 4. Gi mondi (It) 4.46.44, 5. Lopez - Rodriguez (Sp), 6. Lasa (Esperanza, Sp), .7 Simpson (GB), 8. Poulidor (Fr), 9. Letort (Bleuets, Fr), 10. Spruyt (Belg), 11. Sche pers (Ned), 12. In 't Ven (Rode Duivels, Belg) allen 4.46.44, 13. Jimenez (Sp) 4.46.53, 14. Basso (Primavera, It) 4.47.08, 15. Godefroot (Rode Duivels, Belg), 16. Van Clooster (Rode Duivels, Belg), 17. Van Looy (Belg), 18. Wright (GB), 19. Samyn (Bleuets, Fr), 20. Peffgen (W-Dld), 24. De Roo, 36. Zilverberg al len de zelfde tijd 4.47.08, 49. Harings 4.47.58, 50. Haast z.t., 88. v. d. Vleuten 4.48.38, 120. Maliepaard 4.55.45. Algemeen klassement: 1. Spruyt (Belg.) 19.50.40, 2. Basso (Primavera, It.) op 19 sec., 3. Polidori (Primavera, It.) op 1.05, 4. Haast (Ned.) op 1.27, 5. Genet (Fr.) op 1.28, 6. Bayssiers (Coqs, Fr.) 1.30, 7. Dumont (Coqs, Fr.) op 1.33, 8. Riotte (Fr.) op 1.38, 9. Karstens (Ned.) op 1.44, 10. Janssen z.t., 11. Poulidor (Fr.) op 1.50, 12. Grain (Fr.) op 1.51, 13. Ventura Diaz (Esperanza, Sp.) op 1.55, 14. e.a.: Chappe (Bleuets, Fr.) Aranzabal (Esperanza Sp.), Van- neste (Belg.), allen op 1.56, 15. e.a.: Bodrero (Primavera, It.), Gimondi (It.), (It.), Lopez Rodriguez (Sp.), allen op 1.58, 20. Reybroeck (Rode Duivels, Belg.) op 2.00, 26. Schepers op 2.13, 44. e.a.: Zilverberg op 2.44, 52. De Roo op 2.55, 55. Harings op 3.10, 75. v.d. Vleu ten op 4.06. 120. Maliepaard op 10.19. De Belg Jos Spruyt was de strijd- lustigste renner. Puntenklassement: 1. Karstens 36 pnt., 2. Reybroeck 33, 3. Janssen en Basso (Primavera, It.), beiden 29 pnt., 5. Vanneste 25. Bergklassement: 1. Jacquemin 8 pnt., 2. Lebaube 5 pnt., 3. e.a. Haast 3 pnt., 8. e.a. Harings 1 pnt. Ploegenklassement vierde etappe: 1. Nederland (Janssen, Karstens, Sche pers) 14.20.12 2. Rode Duivels (Belg.) 14.20.36. 3. Spanje 14.20.45, 4. België 14.21.00, 52 pnt. 5. Bleuets (Fr.) z.t. 71 pnt. Algemeen ploegenklassement: 1 Frankrijk 59.32.59, 2. Primavera (It.), 59.33.37. 3. Coqs (Fr.) 59.33.49. 4. Ne derland 59.35.46. 5 Rode Duivels 59.36.00. Jan Janssen, die hier twee maanden geleden op zo'n glorieuze wijze zijn meesterschap in de zware klassieker Pa rijs - Roubaix had aangetoond, werd tweede en zei met wat spijt in zijn stem: „Misschien had ik toch beter voor mijn eigen kans kunnen rijden". De kopman van de Nederlanders zat toen in een hoekje van de piste ver moeid toe te kijken hoe in de verte Karstens werd gehuldigd. „Als de snel heid in de kopgroep van het begin van het binnenrijden af hoger was geble ven, had ik beslist gewonnen", zei de Leidenaar met overtuiging. „Want die Reybroeck kan ik hebben. Ze bleven echter langzaam fietsen en daardoor aarzelde iedereen. Vlak voor de laatste bocht heb ik een paar tandjes bijgezet en ben meteen „aangegaan". Misschien was dat wel te vroeg." Er was enige onzekerheid over de manier waarop de spurt was verlopen. Zo op het oog leek het of ook Karstens en Janssen elkaar in die laatste bocht bijna in de wielen hadden gereden. Op zettelijk is het dat zeker niet geweest, want Janssen wees alle verdachtmakin gen verontwaardigd van de hand en Karstens' reactie was: „Ik wist niet eens dat Jan naast me zat. Ik dacht dat het Simpson was." Er heerste uiteraard in het Nederlandse kamp grote vreug de, want behalve de groene trui van Karstens waren hij en Janssen ook naar voren gesprongen in de algemene klassering en bovendien had Oranje om dat Schejiërs' fh de vuurlinie mede present was hij miat'e een goéde klassering door een leeglopende achter band het dagploegenklassement vero verd. Van Wagtmans was de vreugde van het door een dikke laag stof haast onkenbare gezicht af te lezen. Overigens is de rit van Amiens naar Roubaix door de uit de klassieker be faamde „hel van het noorden" een te leurstellende affaire geworden. Alle door de Tour-organisatie genomen maatregelen, zoals het omleiden van de lange journalistenkaravaan over een groot stuk van het laatste deel van de route om elke onregelmatigheid te ver mijden, bleken voorbarig te zijn ge weest. Want de hel glimlachte op deze zonnige dag. De bijnaam hebben de stotende kas seien en de met puntige keitjes bezaai de aspaadjes verdiend in het vroege voorjaar, wanneer regen, storm en kou de de karavaan van Parijs - Roubaix plegen te teisteren. Nog twee maanden geleden, toen Janssen triomfeerde, werd door de elementen en de bijzon der zware omstandigheden een slach ting in de karavaan teweeg gebracht. Nu, terwijl het zonnetje langs witte wolken gluurde, was de hel niet meer dan de herinnering aan een bar verle den Er waren wel wat valpartijtjes en lekke banden, maar iedere vergelijking tot de ravage op de negende april toen tientallen renners huilend om hun zo veelste lekke band langs de weg bleven staan en de ploegleiders wanhopig naar een nog niet kapot wiel zochten, was dit maar onbeduidend. Bovendien heerste er vrede onder de groten, die pas tot het laatste moment wachtten om hun slag te slaan. Vooral in het begin van de rit was dit duidelijk merkbaar. Na een paar demarrages van Belgische Rode Dui vels gebeurde er weinig schokkends. Toen Janssen een lekke band kreeg ble ven Karstens, Schepers, Maliepaard, Zil verberg en De Roo zoals het hoort op hem wachten. Nög meer opzien baarde het toen de hele Italiaanse equi pe stopte op het moment dat de grote UTRECHT De Eindhovense zwem ster Betty Heukels is gisternacht een groot deel van haar zwemuitrusting kwijtgeraakt doordat er na de interna tionale wedstrijden in Utrecht is inge broken in haar auto. Zij miste een tas, vier badpakken, een badjas, een trainingspak, sportschoenen een zilveren en een bronzen medaille, alsmede drie herinneringstegels. ADVERTENTIE Een succesvol middel tegen knobbels en zwel lingen aan de grote teen is nu verkrijgbaar onder de naam Dalet Balsem. Dalet Balsem dringt diep in de huid door, verlicht de pijn op wonderbare wijze, heft de aandoening en opzwelling op. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. leider Gimondi men rijdt alleen voor hem lek reed. Na 80 km begonnen schermutselingen van mindere goden, waarbij van Neder landse zijde Huub Harings was betrok ken. Serieus werden de zaken pas geno men toen na 92 km een kopgroep van zeventig man ontstond, waarin Janssen de enige grootheid was. Deze renners pakten 25 seconden voordat de azen begonnen terug te slaan. Raymond Pou lidor werd bijna het slachtoffer van deze jacht, omdat hij een lekke band kreeg en alleen achterop raakte. Maar nadat de vrede was hersteld, snelden Riotte, Delberghe en Foucher de Franse nationaal te hulp en toen was hij snel weer bij. Janssen, bezield van de gedachte om dit jaar voor de tweede maal op de betonnen wielerbaan van Roubaix te zegevieren, zette na 129 km een nieuwe attaque op touw met de Westduitser Bölke, die echter nog snel ler dan de vorige werd ontkracht. Toch naderde de ontknoping nu. Hij werd ingezet door Swerts, Wolfshohl, Spruyt, en Letort, die wat later ge zelschap kregen van Wim Schepers en Willy In 't Ven. Twintig kilometer voor de finish hadden deze leiders, die Wolfshohl en Swerts door lekke ban den kwijtraakten, een voorsprong van vijftig seconden op het veld, waaruit Janssen herhaaldelijk, maar steeds te vergeefs trachtte te ontsnappen. Hij moest toezien hoe 17 km voor Roubaix Gimondi, Poulidor en Reybroeck meer succes hadden. Dit drietal had op de toch wel bijzonder slechte weggetjes al vrij spoedig de vluchters achterhaald. In het onbeduidend klimmetje naar de Cote de Beaumont ging Janssen samen met Simpson, Jimenez, Lasa, en Lopez Rodriguez achter hen aan. Hij slaagde echter pas, toen hij achter zich Karstens zag aankomen die als een be zetene fietste en Janssen met zijn mak kers naar de kopgroep loodste. Op de wielerbaan schoten Janssen en Karstens („misschien heb ik verloren, omdat ik die laatste 20 km zoveel heb gedaan") te kort om de triomf voor Nederland compleet te maken. Intussen kreeg de Tour weer een nieuwe leider. Na Errandonea, Van neste en Polidori kwam nu de 24-jarige Belg Jos Spruyt, die als knecht van Raymond Poulidor nooit op de voor grond heeft kunnen treden, in het lei- Dit is Taylor, die zijn talrijke land genoten langs de kant tot grote geest drift bracht door een zege op Ruffels. Jan Janssen: plannen verhinderd.. dersmaillot. Ook zijn positie i se venals die van zijn voorgangers bijzonder kwetsbaar. Hij staat slechts negentien seconden voor op Marino Basso. Daarachter komt Polidori (in het slot van de etappe naar Roubaix verder ach terop geraakt) op 1.05, dan Cees Haast op 1.27, Genet op 1.28, Baissière op 1.30, Dumont op 1.33, Riotte op 1.38, Karstens en Janssen elk op 1.44. Er zijn dus gegadigden genoeg voor dit ere- kleed. Hetzelfde is trouwens het geval met de groene trui van Karstens. De Leide naar heeft nu 36 punten, maar wordt op de voet gevolgd door Reybroeck (33), Janssen en Basso (elk 29), Vanneste (25), en Godefroot (24). Reybroek (rechts) sprint naar de triomf in de vierde rit. Janssen (links) werd tweede en Karstens (midden) der de. ROUBAIX In afwachting van de aankomst van de vierde etappe van de Ronde van Frankrijk zijn maandag op de wielerbaan van Roubaix wedstrijden gehouden met sterke Franse en Bel gische deelneming. De uitslagen luidden: Omnium een kilometer tqdrit: 1. Gros- kost (Fr.) 1 min. 5 sec.; 2. Sercu (Belg.) 1.08.2; 3. Anquetil (Fr.) 1.10.2; 4. Merckx (Belg.) en Deloof (Belg.) 1.11.4. Sprint over een km: 1. Sercu; 2. De- loof; 3. Merckx; 4. Groskost; 5. B. Guyot; 6. Anquetil. Omnium achter derny's: 1. Merckx 40 pnt.; 2. Sercu 28; 3. Anquetil 14; 4. Guyot 8. Grote Prijs van de stad Roubaix: 1. Merckx 21; 2. Groskost 16; 3. Guyot 7; 4. Anquetil 2. TILBURG De Westduitse doelman Schobert keert terug naar zijn eigen land. Willem II heeft hem verkocht aan Allemania uit Aken. 9 DFC heeft linksbuiten Onsman van Sparta gekocht. 9 Go Ahead contracteerde binnenspe- ler Veenstra (24) van Vitesse. 9 Het Franse Straatsburg heeft grote belangstelling voor Knoef (Heracles). Knoef zal hoogstwaarschijnlijk binnen kort een proef wedstrijd in Frankrijk spelen. George in 't Veld van de zaterdag club RWH uit Ridderkerk gaat volgend seizoen voor het Utrechtse DOS spelen. ZIERIKZEE De Nederlandse schaaktitel is vacant. Alleen reeds om drie reden is het elf ronden tellende ti telgevecht, dat gisteren in Zierikzee is begonnen van sportief belang. Titelhouder Prins verdedigt zijn waar digheid niet, terwijl ditmaal grootmees ter Donner van de partij is. Tevens zijn voor het eerst sinds jaren de routiniers Bouwmeester en Van Scheltinga aan de start verschenen, hetgeen Donners kan sen uiteraard niet „reduceert" doch wel „aantast". Overigens werd de eerste ronde een voor grootmeester Donner een pijnlijke aangelegenheid. Hij stond met wit tegen de topman van VAS Tim Krabbe zeer comfortabel toen hij te achteloos een doorbraak lanceerde die bleek op een venijnige tegenzet te stranden waarna het met Donner stap voor stap bergafwaarts ging. Vooraf hadden we ons kunnen verba zen over de snelle zege van Zuidema op Ree. Slechts achttien zetten telde deze ontmoeting, die overigens nogal wat schoonheids vlekjes vertoonde. Van de jonge meesters zijn zowel Lan- geweg als ex-titelhouder Frans Kuijpers terdege van plan hoge ogen te gooien. Dat ze in de eerste ronde tegen elkaar lootten was voor de kijkers een prettige bijkomstigheid. Langeweg wilde met wit tot koningsaanval komen. Daartoe ontwierp hij zeer felle, verdragende ac ties doch Kuijpers geloofde zijn oppo nent op de voorhand. Hij ontweek een ADVERTENTIE Pijn verdwijnt snel met Togal. U voelt u weer vrij. Trouwens ook hoofdpijn, migraine, kou, griep, spit en ischias moeten wijken voor Togal. Wilt u ge lukkiger leven, neem dan Togal. Bij apoth. en drog. TOGAL 0,95; 2,40; 8,88. dubieuze clinch en koerste vervolgens de veilige remise-haven binnen. Daarnaast had het lot Bouwmeester en Van Scheltinga tegenover elkaar ge plaatst. De heren speelden een Nimzo- Indiër, met aanvankelijk wit wat aan de leiding. Van Scheltinga bleek even wel opnieuw de bekende stugge verde diger te kunnen zijn. Na het verstrijken van de speeltijd kwamen de heren tot remise. Donner heeft vandaag zwart tegen Ree: Langeweg-Bouwmeester kan in de tweede ronde een belangrijk treffen voor de eindrangschikking worden. Uitslagen eerste ronde: Langeweg- Kuijpers x/i-xU, Bouwmeester-Van Schel tinga V2-V2, Scholl-Boomgaardt 1-0, Zui- dema-Ree 1-0, Donner-Krabbé 0-1, Ro- senthal-Bakker Vi-%. ROTTERDAM De promotie- en degradatieregeling in het betaalde voetbal is in het komende seizoen als volgt: Uit de eredivisie verdwenen de laat ste drie, dus de nummers zestien, ze ventien en achttien van de ranglijst. Van de eerste divisie promoveren de bovenste twee clubs en naar de tweede divisie degraderen de laatste drie, de nummers zeventien, achttien en negen tien. Uit de tweede divisie promoveren de nummers een, twee en drie naar de eerste divisie. WIMBLEDON Vier spelers uit vier verschillende landen hebben zich gis- momenten kwam hij te haastig in ac- In het troosttoernooi voor speelsters, teren op Wimbledon geplaatst voor de halve finales van het heren-enkelspel. tie' waardoor hij onnodig missers die in de eerste of tweede ronde zijn De Australiër Newcombe versloeg ziin als zesde geplaatste landgenoot Fletcher ma?^ tvt"!^erC; w^.rï' WIMBLEDON Vier spelers uit vier verschillende landen hebben zich gis teren op Wimbledon geplaatst voor de halve finales van het heren-enkelspel. De Australiër Newcombe versloeg zijn als zesde geplaatste landgenoot Fletcher vlot in drie sets (64, 62, 64), de Zuidslaaf Pilic brak met moeite de heroïsche tegenstand van de jonge Australiër Cooper (1412, 810, 64, 62), de Westduitser Bungert won in vijf moeilijke sets van Koch (64, 46, A6, 61, 63) en de Engelsman Taylor verblijdde zijn landgenoten met een zege op Ruffles: 64, 86. Met uitzondering van het optreden van Cooper en Pilic gaf het spel op baan 1 gisteren geen enkele aanleiding tot grote uit bundigheid over het internationale toptennis der amateurs. Ze zijn er niet meer, de groten van Wimbledon. Onaantastbare mannen die het rac ket hanteerden als een vlijmscherpe zeis, waarmee ze de figuranten met ambachtelijke precisie van het toneel maaiden. Toptennissers die zich via snel le driesetters ongehinderd een weg baanden naar de halve finales. De vak man Roy Emerson (30) en de artiest Manuel Santana (29) waren de laat- sten en met hun falen is het nivelle ringsproces in de internationale ten- nistop, dat verleden jaar is begonnen, voltooid. Want gisteren op Wimbledon werd het schrijnend duidelijk dat er voorlopig geen opvolgers zullen zijn. Alleen de enerverende partij tussen de twintigjarige Australiër Cooper, die in zijn vaderland merkwaardig genoeg als zeventiende op de ranglijst staat, en de zeven jaar oudere Zuidslaaf Ni- cola haalde het niveau dat men in dit stadium in 's werelds vooraanstaand- ste tennistoernooi mag verwachten. De andere duels lagen op een aanzienlijk lager peil. Ook dat tussen de Austra liër John Newcombe en zijn landge noot Fletcher. Newcombe is na zijn ruime overwinning op Fletcher nu nog de enige geplaatste speler (derde) die in de mallemolen van Wimbledon mee draait en wordt thans als de favoriet gedoodverfd. Zijn zelfvertrouwen is in de loop van het toernooi in grote mate toegeno men. „Waar ik vooral blij om ben" zei hij gisteren na afloop van zijn par tij tegen Fletcher, „is dat mijn service steeds sterker begint te worden. Van Fletcher had ik eigenlijk wel wat meer tegenstand verwacht. Maar dat is me erg meegevallen. Alleen zijn forehand was erg goed". Zorgwekkend zijn ook de leeftijden van de spelers die doordrongen tot de halve finale. Newcombe is met zijn 24 jaar de jongste. De Brit Taylor is 25, Pilic 27 en Bungert 28. Zelfs de groot ste optimist kan moeilijk volhouden dat er in dit toernooi sprake is van een doorbraak van jeugdig talent. Alleen John Cooper, broer van Ashley Cooper die in 1958 Wimbledon won, maakte grote indruk. Hij is een complete spe ler met een messcherpe opgooi, een daverende smash en een schitterende service. Met weloverwogen, meestal zeer be heerst spel dwong hij Pilic, de over winnaar op Emerson, tot een uiterste krachtsinspanningen. Alleen op kritieke momenten kwam hij te haastig in ac tie, waardoor hij onnodig missers maakte. De vraag is", had Newcombe eer der op de dag gezegd, „of Cooper zijn zenuwen de baas zal kunnen blijven nu h(j voor het eerst op het centrecourt speelt. Dat is zijn zwakste punt. Wan neer hij rustig blijft en hij neemt niet al te veel risico's bij het serveren heeft hij een behoorlijke kans tegen Pi lic". Maar John Cooper, een diep gebruin de atleet die pas voor de tweede keer zijn opwachting op de Europese tennis banen maakt, wist zijn zenuwen niet altijd te bedwingen. In de eerste set, een dramatisch gevecht van bijna an derhalf uur, verspeelde hij vijf setpun- ten. Een keer zelfs drie op een rij, toen hij bij de stand 8-7 in zijn voor deel op de service van Pilic met 40-0 kwam voor te staan. De Zuidslaaf, evenals Cooper onbarmhartig hard ser verend, maakte zijn achterstand goed, pakte de game en won tenslotte later ook de set, 14-12. Het had de weerstand van Cooper in geen enkel opzicht gebroken en hoewel hij ook in de tweede set twee setpun- ten onbenut liet, maakte hij gelijk via 10-8. Dat uiteindelijk Pilic niet kon be dwingen kan men hem moeilijk kwa lijk nemen. De Zuidslaaf kan dit jaar ongeveer alles. Zijn geweldige service bleef feilloos functioneren in situaties waarin hij in grote nood verkeerde, hij haalde de onmogelijkste ballen schitte rend en hij bleef koelbloedig bij een achterstand van 30 of 40-0. Morgen ontmoet hij in de halve eind strijden John Newcombe. De andere halve finale gaat tussen Bungert en Taylor, die gisteren wei nig indrukwekkend speelde, Taylor bofte dat Ruffles in dit traag en moei zaam verlopende gevecht waarin het spel in hevige mate werd beïn vloed door de voorzichtigheid waar mee ze opereerden in staat bleek tot enige tegenstand van betekenis. Ondanks dat bouwde Taylor zijn winst verre van gedecideerd op en het zeer- chauvinistische, handenwringen de Engelse publiek, barstte los in een opgelucht applaus toen de Brit tenslot te zegevierend van de baan stapte. Hij zal het tegen Wilhelm Bungert zwaar krijgen, hoewel de Westduitser vijf sets nodig had tegen de Braziliaan Koch. Gisteren verdween Betty Stöve de laatste Nederlandse vertegenwoordig ster, samen met haar Australische partner Bob Howe geruisloos uit het gemengd dubbelspel. In de derde ron de waren zij kansloos tegen het als eerste geplaatste Amerikaans-Austra lische duo Billie Jean King-Owen Da vidson. In beide sets maakten Betty Stöve en Howe slechts één game, 6-1, 6-1. In het troosttoernooi voor speelsters, die in de eerste of tweede ronde zijn uitgeschakeld voor het grotere werk, won Lidy Jansen-Venneboer met 6-3, 3-6, 6-4 van de Australische Harris. UITSLAGEN. Uitslagen: heren-enkelspel, kwartfi nales: Bungert-Koch 6-4, 4-6, 4-6, 6-1, 6-3; Newcombe-Fletcher 6-4, 6-2, 6-4; Taylor-Ruffles 6-4, 8-6, 6-4; Pilic-Coo- per 14-12, 8-10, 6-4, 62. Heren-dubbelspel, derde ronde: Bow- rey/Da vidson Austr-Fröhling/Osu- na (VS/Mex) 6-3, 6-2, 6-2; Graebner Riessen (VS)-Carmichael/Tobin (Austr.) 6-2, 8-6, 6-2; Hewitt/McMillan (Z.- Afr.)-Addisson/Keldie (Austr.) 7-5, 6-4, 7-5. Dames-dubbel, derde ronde: Judy Tegart/Lesley Turner (Austr.)-Kathy Blake/Kathy Harter (VS) 4-6, 6-1, 6-3; Rosemary Casals/Billie Jean King 6-4, 6-2. Gemengd dubbelspel, derde ronde: Davidson/Billie Jean King (Austr/ VS)-Howe/Betty Stöve (Aust./Ned.) 6-1, 6-1. TURKU Gaston Roelants, de Bel gische Olympische kampioen 3000 me ter steeple chase en wereldrecordhou der op dit nummer, heeft maandag in Turku zijn meester gevonden in de Kenyaan Benjamin Kogo. Tijdens de wedstrijden ter gelegenheid van de ze ventigste verjaardag van de vroegere atletiekgrootheid Paavo Nurmi liet Kogo een tijd van 8.33.6 noteren, waar mee hij Roelants precies zeven secon den voorbleef (8.40.6). Een andere Belg, André de Hertoghe, zorgde voor een formidabele verrich ting op de 800 meter, die hij won in 1.46.7, de beste Europese seizoentijd tot nog toe. Wilson Kiorigut (Kenya) werd tweede in 1.47.8. Bob Seagren (Amerika), die vorige week in Bakersfield zijn wereldrecord polsstokhoogspringen zag overtroffen door zijn landgenoot Paul Wilson (5.38 m), had zijn dag niet en kwam niet verder dan vijf meter precies. De Fin Risto Ivanoff won dit nummer met de nationale recordhoogte van 5.11 m. MADRID Ferenc Puskas, de Hon gaarse stervoetballer, die na de op stand in 1956 in Hongarije naar Span je vluchtte en voor Real Madrid ging spelen, heeft een verleidelijk aanbod gehad uit Amerika. De Golden Gate Club uit San Francisco biedt hem ruim 100.000 gulden per jaar, als Puskas er in toestemt een tweejarig contract te tekenen. De 40-jarige Puskas, die in 1950 als de beste voorwaarts van de wereld doorging, heeft het aanbod nog niet geaccepteerd. ROUBAIX Met een ernstiger gezicht dan men van hem gewend is, stond Gerben Karstens op het erepodium voor de grote tribune van het stadion in Roubaix om zijn eerste groene trui in drie jaar Tour de France in ont vangst te nemen. Wat onwennig keek de Leidenaar in het rond als was hij nog niet zeker van zijn triomf. Maar toen hij eenmaal de trui om de schouders had en van een nog al jeugdige plaatselijke schone de grote bos gladiolen en anjers en een schuchtere kus had gekregen, klaarden zijn ogen op. „Natuurlijk ben ik blij met die groene trui. Maar toch had ik liever de etappe gewonnen. Ik ben er nu al zo dicht bij geweest", was zijn onverwachte reactie. Weer deed hij het verhaal van die spannende laatste ogenblikken, toen de Nederlandse toeschouwers vol ver wachting een zege voor Oranje tegemoet hadden gezien. Want die had er dik in gezeten, omdat zich in de kop groep van dertien man maar liefst drie landgenoten be vonden, van wie Karstens en Jan Janssen de toon aanga ven. Karstens was in derde positie achter de Belgen Willy in 't Ven en Guido Rey broeck het stadion binnen gereden; Janssen zat wat verder terug. In de laatste ronde dreigde de gunstige positie van Karstens verloren te gaan, toen Tom Simpson uit de achterhoede ook voorbij spurtte. „Toen Simpson alles voor ons afsloot schreeuwde ik tegen Jan (inmiddels naast Karstens gekomen): „Maak een gat voor me, want ik ga winnen". Janssen deed wat hem gevraagd werd, maar Karstens kon door het lage tempo niet voldoende aanzetten. Het werd ten- i slotte een wild duel tussen Reybroeck voorop en vlak naast hem de spurtende

De Vallei | 1967 | | pagina 7