de appelc bloeien ROB DE VRIES: Toneel is bezig ander gezicht te krijgen en gaat de lijst uit Dichter bij publiek komen De gehandicapte jeugd deelt in huwelijksgeschenk UIT DE KERKEN Grote vraag Zout /Ketjen VANAVOND MORGEN WISSELMARKT Doorgaan FINANCIËLE NOTITIES Vraag naar balkcarriers Daling bezoek Euromast Produktie bij GM gestegen in juni Hogere omzet bij Erdal PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS TELEVISIE T.V. LANGENBERG OERM Johnny Hart Pagina 2 WOENSDAG 5 JULI 1967 19 „Wilt u even binnenkomen", vroeg hij de freules. Ze waren fragiel en uit de tijd, zoals ze daar binnen gle den. „Ik heb consult met een specialist aangevraagd", zei de dokter. „Het is waarschijnlijk een zware hersen schudding het kan ook hersenbloe ding zijn, of een fractuur". Hij zag geen handen, die hem toegestoken werden ter begroeting. „De patiënt kan niet vervoerd worden. Trou wens", zijn toon was onmiskenbaar sarcastisch „hij ligt hier buitenge woon goed, dunkt me..." „Maar al die kinderen om hem heen dan..." wierp Agneta tegen. „En alle genegenheid, die hij hier ondervindt", vulde de dokter aan. „Kunnen wij niets voor hem doen?" vroeg Lientje onvast. „U hebt al zo veel voor hem ge daan, freule", zei de dokter. Agneta stond onbeweeglijk. Zij slik ten alle gal, welke over hen uitge stort werd. Tot Lientje het niet meer uithield- „Wij hebben dit toch niet gewild!" schreeuwde ze eensklaps. Naast haar dook moeder Gaalders op: „Wil u geen lawoai moake, freu le? 't Jonkie mot helemoal stil leg- ge". Tegen hun wil werden ze door de dokter naar de deur geleid. „Kan hij nog genezen?" vroeg Lientje bevend. En Chris je hees zich met moeite uit een huilbui, om te vragen: „Denkt u, dat Coen in leven blijft...?" „Daarvoor is levens-moed nodig", zei de dokter hard, „en waar haalt dit kind zoiets vandaan?..." Ze reden terug in de glanzende wa gen, als geslagen honden. Ze hadden elkaar verwijten willen doen. Elk van de drie wist, wat een ander aan Coen tekort gedaan had. Maar een ruwe hand had het licht op hun eigen fei len gezet, en dat verstomde hen. De ene was te hard geweest en de ande re te laf; de ene te lui en de ande re te ijverig. Lientje wiste haar ogen af en zei zacht: „Wij kunnen het nooit goed maken, dat is het ergste... al blijft hij in leven... Wij hebben hem dat tweede afscheid niet -bespaard, na zijn ouders' dood... En hij is nog zo klein..." De wagen hield stil voor het bor des. Ze stegen uit en gingen naar bin nen, in het hoge, verlaten huis. Daar heerste de stilte, waarnaar zij twee jaren lang gesnakt hadden. En op een armelijk kinderbed lag Coen. De bloedvegen uit zijn neus onderstreepten grotesk een flauwe glimlach, terwijl uit zijn gesloten ogen een glimmend spoor van tranen langs de slapen lag. Niemand wist, of hij nog bezig was, de Lange te vertellen wat er gebeurd was; of hij een snel verdwijnende trein nawuifde, dan wel met zijn moeder over rozebottels praatte. Er kon niet wetenschappelijk vast gesteld worden, of hij aardse pijn leed, of een hemelse kus op zijn ge zichtje voelde. En toch hadden de appels gebloeid, toen hij geboren werd. HOOFDSTUK III. Coen verbleef tien weken onder het dak van de Lange en zijn broertjes. Het was, zoals de dokter zeer uit drukkelijk zei tegen de tantes, die om de andere dag op bezoek kwamen, „een rustkuur met een zeer ernstige achtergrond". De wantrouwende noch de suffende of de welwillende begreep, hoe een kind, dat hun zwijgen gewend was, rusten kon in een afschuwelijk ka mertje, nauwelijks afgeschoten van eeii dusdanig met stoei-lawijt door- gonsd huis. De kinderen Gaalders waren onvermoeibaar in het huilen, schreeuwen en schateren; en al dit rumoer vond zijn climax weliswaar in de buitenste kringen der bewoning, maar zijn geluidstrillingen waren niet voldoende beheerst, om het kleine ziekbed te kunnen overslaan. De Lange deelde het kamertje met de zieke, en zijn trouw was die van een foxterrier. Hij meldde elke ge- IIIUIIIII 1111111*1111 ringste beweging van zijn vriend met hartstochtelijke snelheid. „Nou leit 'ie mê' z'n kop noar rechs!" „Moe! nou leit 'ie mê' z'n kop noa bove!" „Moeder!! Coen het al tweemoal gezuch!..." De eerste dag leidde tot congestie en hoofdpijn van moeder Gaalders, en niet minder van de Lange zelf, die een kletsende klap om de oren kreeg bij zijn negenentwintigste boodschap. De zesendertig bezoeken, die de Freules Borgh van Wynendael in to taal aan het huis van de vrachtrijder brachten, vormden een cyclus van beproevingen. Daar was allereerst de altijd weerkerende nieuwsgierigheid der omwonenden, stil en hoofdschud dend, grievend zichtbaar en marte lend onhoorbaar. Dan juffrouw Gaal ders' gastvrijheid, welke beslist krap gemeten mocht heten. Daar was het stille gezichtje in de kussens, dat wel glimlachen wou, maar zo bitter- weinig aanleiding daartoe vond; de ogen van een stok-oud ventje, ge blust en illusieloos. En daar was dan als bitter kruid bij deze boete-spijs de aanwezigheid van dat afschuwelij ke vriendje, met zwarte steekogen en een rechte mond, zijn niet-aflatende aandacht makend tot een ontastbare muur tussen het zieke kind en de drie 5 onhandige schuldbewusten. En nog moest Maartje vol tact uit 5 het dorp een fles bonte zuurtjes mee- s brengen: „Ik denk, de freules zalle wat jjj wille meebrenge voor de jonker, en jj u kom zellef nie in de winkels..." Hoe lang had hun volwassenheid 5 geduurd, dat zij dit niet meer uit s eigen ervaring wisten? Zij boden Gaalders een geldelijke s vergoeding aan, voor het overlast. 5 „Waffoor?" vroeg de vrachtrijder, jj „Da' kind lèg hier allenig mar. 5 Zo kunnen welgemanierdheid en jj hartelijkheid toch zo gruwelijk de s hoofden tegen elkander stoten. Eenmaal hield de auto van Barend jj Peun stil voor het huis van de vracht- jj rijder. De zeer deftige eigenaar be- 5 klopte met geganteerde hand de s deur, en aan de vrouw met het glim- s mend-rode gelaat, die voor dit geluid haar van kinderen omzwermde arbeid jjj in de steek liet, vroeg neef Barend: jj „Ligt hier de kleine Coenraad Borgh 5 van Wynendael?" Moeder Gaalders had hem al ge- jjj sproken en geproefd. „Ik heb niks nodig, vandaog", zei ze rap. Toen moest de heer Peun zich voor- jj stellen; zijn nekplooien kleurden er zelfs van. „Peun??" herhaalde de gastvrouw E vies. „Een neef van Coenraad", siste s mevrouw Ida. „Och, harregat!" zei moeder Gaal- jj ders, zo verbaasd alsof zij het meen- s de. „Nou, komt t'r dan mar in!..." jf (Wordt vervolgd) jj iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiumiii 3547. Langs het dubbelspoor, dat zijn vrienden in de diepe sneeuw hadden achtergelaten, haastte piloot Storm zich voorwaarts. In het begin had ook hij na tuurlijk enige moeite met de geringere aantrekkings kracht van Pluto en hij maakte enkele vreemde zweef- duiken, doch als ervaren planeet-pionier paste hij zich weldra aan. Hij wist de voordelen van zijn verminderde lichaamsgewicht uit te buiten en stoof letterlijk over de witte vlakte. In zijn helmradio hoorde hij zo nu en dan de stem van de professor, die voortdurend contact met Buck zocht, die met het hoofd omlaag in de glet- "W sjerspleet bungelde. „Kun je mij horen, Buck Kerel, antwoord dan!" riep Dubois, de verbindingslijn strak houdend. Zijn ademhaling klonk gejaagd. „Hoe is 't mogelijk, dat jij zo zwaar weegtOf kost 't mij zoveel moeite omdat ik zelf nu ook minder p.k.'s heb?" Arend legde er nog een schepje op en riep: „Hou vol, professor! Ik ben zó bij jullie!" Toch nog eerder dan hij verwacht had, stuitte hij op Dubois die zich ach ter een uit de sneeuw omhoog stekende rotspunt had neergeworpen om niet met Buck naar de diepte ge sleurd te worden 13. Rechter Tie bekijkt het mes, dat hij uit de borst van het lijk heeft getrokken en Tsjiao merkt teleurge steld op: „Dat mes zal ons niet veel verder helpen, Edel achtbare. Elke ijzerwinkel in de stad verkoopt dit soort messen bij het dozijn". De rechter knikt en steekt het mes bij zich. Dan richt hij zijn aandacht op het groen porseleinen wijnkopje. „Ik geloof, Tsjiao Tai," zegt hij, „dat de moordenaar geen onbekende voor de dichter is geweest. De apotheker vertelt ons dat hij hier nooit men sen ontving, maar dat schijnt hij dit keer toch wel ge daan te hebben. Want als hier een onbekende was bin nengedrongen zou hij niet rustig zijn blijven zitten en waarschijnlijk om hulp geroepen hebben. De wijnkan is bijna leeg, daarom lijkt het me waarschijnlijk dat Meng zelfs met zijn moordenaar heeft zitten drinken. Maar in dat geval moet de moordenaar het kopje waaruit hij ge dronken heeft meegenomen hebben. Wat kan daar de re den voor zijn geweest?" Als niemand daar een antwoord op weet, laat de rechter het kopje in zijn mouw glijden en zegt: „Als u nu in de tuin zoudt willen wachten, me neer Yuan, dan kunnen wij mevrouw Meng en de huis jongen eens ondervragen. Misschien hebben ze vannacht iets gehoord dat een aanwijzing kan zijn. In elk geval moet ik de huisgenoten van de dichter nader leren ken nen." De aanhangwagen met tent staat klaar in de voortuin van Rob de Vries' huis in Hillegersberg. De directeur-acteur van Nieuw Rotterdams Toneel legt de laatste hand aan de voorbereidingen voor een maand vakantie in Zeeland. Tussendoor schrijft hij zijn herinneringen op aan de A'merikaanse studiereis, waarvan hij zojuist is teruggekeerd. Met enkele vertegenwoordigers van de Nederlandse afdeling van het Inter nationaal Theater Instituut heeft Rob de Vries als lid van een Rotterdamse delegatie twee congressen in Amerika bijgewoond over het toneel van de toe komst. De Rotterdammers waren zo wel in New York, waar het ging over het toneel van de toekomst, als in Mon treal, waar gepraat werd over nieuwe schouwburgen. „In Montreal, waar vertegenwoordi gers uit de gehele wereld bijeen waren, hebben we kennis kunnen nemen van nieuwe schouwburgontwerpen uit bij voorbeeld Amerika, Canada en Zweden. Met eigen ogen hebben we de moderne theaters van New York kunnen zien. Ook maakten we een reis naar het thea ter van de Harvard universiteit in Cam bridge". De Rotterdamse deskundigen heb ben in Montreal bevestigd gezien, dat zij met hun voorstudie op de goede weg zijn, maar bovendien konden zij ken nis nemen van wat elders in de wereld wordt gedaan. „Iedereen waardeerde onze plannen, zoals die neergelegd zijn in een pro gram van eisen, die de Rotterdamse se studiecommissie in het eerste jaar van haar bestaan heeft opgesteld. Het is daarbij duidelijk geworden, dat het to neel overal uit de lijst wil. Het toneel van de toekomst wil dichter bij het pu bliek komen. En de oude theatervorm is daartoe onvoldoende", zegt de Rot terdamse toneeldirecteur, die zijn Ame rikaanse reis een van de geweldigste belevenissen in zijn leven noemt. In het theater van de Harvard uni versiteit, maar ook in ontwerpen van Toronto en Stockholm, zagen we dat het zogenaamde thrust-theater met het ver in de zaal geschoven prosce nium het ideaal moet zijn. In zo'n thrusttheater komt de voorstelling uit de lijst en is het mogelijk het publiek gedeeltelijk rondom de acteurs te plaat sen". Dat de Rotterdamse studiecommissie van de opgedane ervaringen gebruik zal maken, bevestigt Rob de Vries zon der aarzeling. „Nu we gezien hebben, dat onze eer ste fase goed is, wordt de volgende stap: bestuderen hoe de schouwburg ruimte door de grootst mogelijke flexi biliteit voor" de toekomst geschikt kan worden gemaakt voor het nieuwe toneel in al zijn vormen". In Montreal bewonderde men het Rot terdamse schouwburgplan met name ook om de daarin gestelde eis, dat het theatergebouw zo sterk mogelijk in het dagelijks leven van de stad geïnte greerd moet worden. De levensstroom van de stad zal als het ware langs en door de schouwburg heen moeten lo pen. Daarom is gedacht aan ruimte voor restaurants, winkels, een markt en een kunstmarkt in de onmiddellijke omgeving. DEN HAAG - Prinses Beatrix en Prins Claus zullen vandaag op kas teel Drakensteyn de bestemming van een gedeelte van het bedrag dat hun ter gelegenheid van hun huwelijk als nationaal geschenk werd aangeboden, ter beschikking stellen aan de verte genwoordigers van enkele Nederland se landelijke instellingen, werkzaam op het terrein van de zorg voor ge handicapte jeugd. (De NTS zal van deze gebeurtenis een filmreportage maken die vanavond van 20.30 uur tot 20.40 uur via Nederland I wordt itgezonden). De verenigingen die hier bedoeld worden zijn „Help elkan der", Philadelphia" en Het zorgen kind. Voor „Help elkander" zal dr. K. van Dijk aanwezig zijn om zijn aandeel in ontvangst te nemen. Met de andere leden van de studie commissie beseft Rob de Vries overi gens heel goed, dat de plannen niet zo maar een twee drie zullen zijn ver werkelijkt. De economische en finan ciële toestand van Rotterdam en van ons land schijnen op het ogenblik ver wezenlijking van de plannen zelfs geen schijn van kans te geven. „Maar we gaan toch door. Die om standigheden kunnen immers elk ogen blik ten goede veranderen. Bovendien vereist de studie nog wel enkele jaren. Maar het belangrijkste is, dat we kant en klaar zijn, als de omstandigheden gunstig zijn". Behalve inzicht in de hedendaagse schouwburgbouw heeft directeur de Vries nog andere belangrijke zaken mee teruggebracht uit Amerika. Tij dens het eerste congres heeft hij ken nis gemaakt en de kennismaking her nieuwd met belangrijke toneelschrij vers als Miller, Billetdoux, Albere en met beroemde regisseurs en toneel theoretici als Strehler, Roger Planchon en Grotowski. Arthur Miller, bij wie Rob de Vries logeerde en die voor zijn Nederlandse gast een verjaarspartij aanrichtte Rob de Vries werd in Amerika op 9 ju ni 49 jaar gaf hem de Nederlandse opvoeringsrechten van zijn nieuwe stuk, dat in oktober in New York in pre mière gaat. Ook Billetdoux zegde Nieuw Rotterdams Toneel een nieuw stuk toe. Rob de Vries, die ook nog de gele genheid had een repetitie bij te wonen van Peter Ustinofs nieuwste stuk „De onbekende soldaat" dat Nieuw Rotter dams Toneel dit seizoen op het reper toire heeft staan, raakt niet uitgepraat over zijn Amerikaanse reis. Hij vat na een lang gesprek zijn ervaringen sa men in de woorden: „Het was geweldig als confrontatie met al het nieuwe wat er op het ogen blik in de wereld op het gebied van het toneel leeft. Bovendien heb ik een schat aan relaties opgedaan met to neelschrijvers en hun agenten, waar van Nieuw Rotterdams Toneel onge twijfeld in de toekomst zal profiteren. Geref. Kerken: Beroepen: te Driesum: W. J. v.d. Lin de, kand. te Zwolle; te Grootegast (vac. S. v.d. Linde): E. Boswijk te Jutrijp- Hommers; te 's-Gravenhage-West (vac. W. van der Linden): J. Heule te Bever wijk. Aangenomen: naar Honselersdijk: A. Veldhuyzen te Donkerbroek. Geref. Kerken (Vrijgem.) Aangenomen: naar Hoogezand-Sap- permeer: J. de Feyter te Merkum. Chr. Geref. Kerken: Beroepen: te Meppel: J. C. Boertjens, kand. te Dieren; te Gouda: J. Westerink te Haamstede-Kerkwerve. HILVERSUM I. 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: koorzang en harmonie-orkest. 18.30 Van 8 voet orgelpijp en 6 volt transistor: een gesprek over en bespe len van een nieuw elektronisch instru ment. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Leger des Heilskwar- tier. 19.45 Wereldpanorama. 19.55 Ste reo: Lichte orkestmuz. 20.25 Stereo: Omroeporkest en solist: moderne en semi-klassieke muziek. 21.25 Wonen zonder midden, klankschets. 21.45 Ste reo: Lichte orkestmuz. en vocaal trio. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nws .en herhaling SOS-berichten. 22.40 Lichte orkestmuz. 23.00 Het Duitse verzet te gen Hitier .lezing (1). 23.15 Lichte grammofoonmuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.30 Stereo: Dansorkest. 18.55 Rep. Wimble don 1967. 19.00 Licht orgelspel. 19.20 Artistieke Staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Akkoord: gevarieerd platenprogramma. 20.45 Spreekt u maarwedstrijd programma 21.15 Akkoord (vervolg). 21.50 Uitkomst van vraag en antw., ge sprek. 22.20 Nabeschouwing van de Ronde van Frankrijk 1967. 22.30 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Stereo: Moder ne orkestmuz. (gr). 23.20 Radio Jazz Magazine: nieuwe platen. 23.55-24.00 Nws. NEDERLAND I NTS: Eurovisie: Tussen 16.15-17.00 uur: Rep. Ronde van Frankrijk 1967. AVRO: 17.00-17.35 Voor de jeugd. NTS: 18.45 De Minimolen. 18.50 Journ. STER: 18.55 Reclame. NTS: 19.00 Vakantie in blipizza (dl. 11), TV-film. 19.25 Holland Festival Magazine '67 (afl. 5). 19.51 Uitzending Stichting Socutera. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. STER: 20.16 Reclame. NTS: 20.20 Uitzending van D '66. 20.30 Het web van de spin (The spiders web), speelfilm. (Beide keuringen 14 jaar). 21.50 Kris-kras Joegoslavië, filmrep. 22.40-22.45 Journ. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. in 't kort. STER: 20.01 Reclame. AVRO: 20.05 The Beatles, tekenfilm. 20.25 Sportpanora- ma. 21.20 The man from U.N.C.L.E.: De zaak van de gele sjaal, TV-film. STER: 22.10 Reclame. NTS: 22.15-22.30 Journ. HILVERSUM I. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord, lez. 7.15 Lichte gr. muz. (7.30- 7.32 Nieuws). 7.55 Overw. 8.00 Nieuws 8.10. Voor de kinderen. 8.3z Nws. 8.32 Touringclub: vakantietips. 8.45 Lichte gr. muziek. (9.35 Waterst). 10.00 Ste reo: Aubade: klassieke gr. muz. 11.00 Voor de zieken. VPRO: 11.30 Klassieke kamermuz. (opn.) 12.27 Med. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Pro memorie, praatje. 12.45 Doe het zelf, lezing 13.01 Stereo: Promenade-orkest (opn): klassieke muziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.15 Pianorecital: klassieke mu ziek. TROS: l-óc.45 Klassieke muz. 15.05 Reportage Ronde van Frankrijk 1967. Aansl: Actua: rep. en commentaren. 15.15 Sphinx: progr. voor de vrouw. NCRV: 15.45 Musiciana: muzikale her inneringen. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Accordeon en cello: mod. muziek. (Tussen 16.45 en 17.45: Rep. Ronde van Frankrijk '67). 16.55 Stereo: Metropole orkest: amusementsmuz 17.25 Stereo: Vocaal- en instrumentaal trio: Griekse muziek. 17.35 Stereo: Licht instrumen taal trio. 17.50 Stereo: Koorzang. HILVERSUM n. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Lichte gr. muziek. VPRO: 7.55 De ze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Actuali teiten. 8.15 Lichte gr. muz. (8.30-8.35 De groenteman, praatje v d. huisvrouw). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stereo: Klas sieke gr. muz. 9.30 Toppers van toen (gr). 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar- beidsvit.: populair verzoekplatenprogr. (11.00-11.02 Nieuws). 11.55 Beursberich ten. 12.00 Stereo: Dansorkest en zangso listen. 12.27 Med. voor land- eri tuinb. 12.30 Licht ensemble met zangsoliste. 13.00 Nieuws. 13.10 Act. 13.30 Muzikale toeristenroute. 14.40 Samuel Pepys over de tocht naar Chatham, klankbeeld. 15.00 Voor de zieken 16.00 Nws. 16.02 Muziek uit Suriname, de Ned. Antillen en omringende landen. 16.35 De Deense muzikantenfamilie Neumann onder de loep genomen, gesprek. 17.05 Lichte gr. muziek. 17.10 South Pacific, musi cal ,door het Radiokoor, het Promena de-orkest en solisten (Verkorte uitvoe ring). HILVERSUM Hl. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte vocale muziekjes. 10.00 Nws. 10.02 Mengelmu- ze: nieuwe langspeelplaten. 11.00 Nws. 11.02 Muziek bij de koffie: licht platen- progr. 12.00 Nws. 12.02 Transistor: ge varieerd pr. met een toeristische inslag. 13.00 Nws. 13.02 Top dertig!: Neder landse hitparade van deze week (14.00 Nws). 14.30 Lagelanders: lichte muziek door Nederlandse artiesten. KRO: 15.00 Nws. 15.02-18.00 Wegens vakantie geslo ten: Lichte platenpr. (16.00 en 17.00 Nieuws). WOENSDAG 5 JULI 1967 DUITSLAND I 10.00 Nieuws-journaal (herhaling van gisteren). 10.20 Monsieur Fabre, Fran se speelfilm. 11.45 Kunsprogramma. 12.00-13.30 Actualiteiten. 16.20 Nws. 16.30 Internationaal Concours Hippique CHIO te Aken-Laurensberg. 18.00-18.05 Nws. (Regionaal progr.: NDR: 18.05 Actualiteiten. 18.19 Von Nachbar zu Nachbar. 18.53 Zandmannetje. 19.00 Actualteiten. 19.26 Fünmal Eva, TV- spel. 19.59 Programma-overz. WDR: 18.05 Nws. uit Nordrhein-Westfalen. 18.10 TV-spel. 18.25 Hier und Heute (I). 18.50 Voor de kinderen. 19.00 Hier und Heute (II). 19.10 TV-film). 20.00 Journ. en weerbericht. 20.15 Ost und West, do cumentaire. 21.00 Amusementsprogram ma. 22.15 Journ., weerbericht en com mentaar. 22.30 Filmrep. van de Tour de France. 22.40 Internationaal Con cours Hippique CHIO te Aken-Laurens- burg. 23.20 Nws. DUITSLAND II 14.00 Eurovisie: Internationale ten niskampioenschappen op Wimbledon. 18.10 Nws. en weeroverz. 18.20 Actuali teiten en muz. 18.55 Kommissar Brahm, TV-film. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws. en thema van de dag. 20.00 Disney land, tekentruc-parade. 2045 Filmrep. over het Stenen Tijdperk. Aansl. Nws. 21.15 Celestina, tragi-komedie. (Niet ge schikt voor jeugdige kijkers). 23.30 Nws. en weerbericht. =iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ■■IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIl 17. „He eh... wat wou ik nu ook weer gaan doen?" bibberde Tekko die vastgeroest aan zijn gewoonten, automatisch zijn handschoenen en slobkousen weer aan trok. „Oh ja! Ik weet 't alweer! Een aspirientje of een stroop je of zo iets! Oh, wat voel ik me ziek! Wat moet een mens toch lijden!" En stap voor stap wankelde onze zieke op de tast naar de vaste wastafel. Ja, ja, die Tekko had 't lelijk te pakken en al gaf hij er mis schien wel een beetje aan toe, hij voelde zich in ieder geval toch zo ziek als een hond. Met één hand steunend op de wasbak greep hij met de andere op goed geluk naar de buisjes en flesjes die boven hem op de marmeren plaat stonden. Hij bemerk te dan ook niet dat hij de verkeerde medicijn pakte. Zwetend tranend en druppelend strompelde Tekko te rug naar bed en kwam pas weer een beetje bij, toen hij weer goed en wel in de kussens lag. „Zo, en nu eerst dat apirientje!" redeneerde Tekko hard op. „En dan pas die borstsiroop! Uche-uche! Anders heeft 't geen uitwerking!" Met een grote slok water spoelde hij 't tabletje naar binnen en toen ontkurkte hij 't fles je met de stroperige vloeistof. Bevend schonk hij een medicijnlepel tot de rand toe vol en toen... IK HEB AAN EEN BEROEPS MOORDENAAR GEVRAAGD OF'IE OERM VOOR ONS OM ZEEP KAN HELPEN.. lllllllllltllllllllllllUII niiiiiiimiimnmmin luiiiuuuiuiiiiiiiiiuiiiiuun lilllllllllllllUIIIIU AMSTERDAM In de aandelen Koninklijke Zout-Ketjen en Konink lijke Zwanenberg-Organon mocht gis teren op de Amsterdamse effectenbeurs op grond van de aangekondigde fusie geen notering worden gemaakt. Na de beurs bleek echter dat de vraag (op basis van bestensorders) naar aandelen Zout-Ketjen zo groot was, dat wan neer er handel zou zijn geweest, de no tering op 750 800 procent zou zijn gekomen bij een laatste koers van het aandeel van 610 procent. De koers van Zwanenberg-Organon was maandag f 198 of 990 procent. Nu Wall Street gesloten was en Amsterdam derhalve voort moest zon der aanwijzing van die kant was de beurs overigens nog stiller dan in voor afgaande dagen. De wijzigingen bleven dan ook uiterst klein. Zo was Philips 50 cent beter, maar Koninklijke Olie even veel lager. Unilever en AKU wareniets hoger, Hoogovens lager. Ook de lokale markt was grotendeels zonder tendens. Utrechtsche Asphalt zette de opmars onverminderd voort, d voort. Wessanen, Hollandse Constructie en Bols trokken eveneenc verder. In herstel waren Melk-Unie, Naarden Bensdorp en Touw. Blauwhoed en Carp waren verder in herstel. Daarentegen werden aandelen Kemo nog aangeboden en moest ook de ACF aanbod verwerken op grond van het jaarverslag. In reactie waren voorts Spaarnestad, Meelfabrieken, Hol- landsche Sociëteit, Curagaosche Handel en EMS. Aandelen l'Europe waren nu niet te plaatsen. De bierfondsen konden over het algemeen iets aantrekken. Veenendaalsche kwam 9 punten ho ger. De scheepvaartsector bleef ook nu aan de vaste kant. Van Ommeren en de Japanlij nen zetten de opmars voort. Ko ninklijke Boot was een fractie in reac tie na de forse winst van maandag KLM kon iets hoger worden. HVA ver loor ca. 1 punt. Op de obligatiemarkt bleek de verbe tering maar van korte duur te zijn geweest. Nu werden nagenoeg alle winsten van maandag weggewist. ROTTERDAM (ANP) De directie van Houtvaart heeft goede hoop dat de vrachtenmarkt in de scheepvaart zich voorlopig nog op het hogere peil zal blijven bewegen dat sinds de sluiting van het Suez-kanaal geldt. Immefs ii) oktober komt de bulkcarrier Rijn van de maatschappij vrij van een ^Ijddfiar- ter, zo bleek in de jaarvergadering. De vraag naar bulkcarriers is op het ogenblik aanzienlijk. Vrijwel geen olie tanker is meer beschikbaar voor het vervoer van droge lading. De twee an dere schepen van de maatschappij, de Vlist en de Rotte, zijn ook op tijdchar- ter bevracht, naar de directie meedeelt öp gunstige condities. De schepen zul len resp. in maart en juni volgend jaar van de tijdcharter vrijkomen. Het dividend werd vastgesteld op 8 procent. „Hoewel de cijfers een hoger dividend mogelijk maken, leek het toch verstandiger dit percentage voor te stel len. Ook later zouden wij graag dit dividend handhaven", zo deelde de di rectie mee. Van onze redactie financiën ROTTERDAM. het aantal bezoe kers van de Euromast is vorig jaar met 17.000 (3,1 pet.) teruggelopen Dat kwam door het weer en de vakantiespreiding. De tendens dat het voorseizoen steeds drukker wordt, zet zich voort, aldus de directie in het jaarverslag. De onderneming boekte een bruto be drijfsresultaat van 321.976 (v.j. 334.000). Na verrekening van intrest en voorzieningen en na aftrek van iets hoger afschrijvingen kwam het saldo winst uit op 184.794 196.000), waar uit weer 7 pet. dividend wordt voor gesteld. DETROIT (UPI) General Motors heeft in juni de tot dusver grootste produktie van dit jaar behaald met een totaal van 453.939 personenauto's. Dit was bijna 50 procent van de totale pro duktie van de „grote drie" in de Ameri kaanse autobranche. General Motors, Ford en Chrysler hebben samen 913.459 auto's geproduceerd. In de eerste zes maanden bedroeg de produktie van de ze maatschappijen 4,50 miljoen perso nenauto's en vrachtwagens tegen vorig jaar 5,85 miljoen stuks. AMERSFOORT (ANP) De omzet van Erdal ligt tot nu toe dit jaar 15 pet. boven die van dezelfde periode van 1966. Het eerste halfjaar kon met posi tieve cijfers worden afgesloten. Onvoor ziene omstandigheden voorbehouden wordt dit jaar een behoorlijk resultaat verwacht, aldus het bestuur in de jaar vergadering. De nieuwe fabriek voor het afvullen van spuitbussen in het Belgische Sint Truiden draait thans drie maanden. De resultaten stemmen tot tevredenheid. AMSTERDAM, 4 juli Contante prij zen: Londen 10.04V<10.043/4, New York 3.608—3.608, Montreal 3.33H—3.33H, 3russel 7.25*/*—'7.26V«, Parijs 73.46—73.51, Frankfurt 90.21—90.26, Stockholm 69.838 —69.88%, Zürich 83.38V2—83.438, Milaan 57.68V2—57.73%, Kopenhagen 51.978— 52.02%, Oslo 50.37V2—50.428, Wenen 13.95Va—13.96%, Lissabon 12.54—12.558.

De Vallei | 1967 | | pagina 2