Marktcommissie rekent op „zwerm" imkers en bezoekers Honingstand als Druk programma voor VZC-teams attractie bijenmarkt Vijf prijzen voor volk en beste kast EERSTE ,MOONLINER' H A. Bosch Blij met voorlichting VAART DINSDAG UIT Indiaantjes gingen op bisonjacht VERLOREN GEVONDEN Boswandeling Leersums Bloei Vrije markt op 9 augustus MIST U UW AGENDA T Spreekuur burgemeester Geslaagd Geslaagd 3550 Waterpolo BURGERLIJKE STAND Bromfietser kreeg hersenschudding R.P.S.-spaarcijfers dagblad DE VALLEI? Bel: WOENSDAG 5 JULI 1967 GEVONDEN: wit baby vestje met blauw randje; 2 bankbiljetten; een duimstok; een autosleuteltje; kinder schoentje; een bankbiljet; 8-kleurige ballpoint; 2 boodschappentassen; een oorhangertje; wit kinderschoentje; blauw badpak en handdoek; Dekzeil ongeveer 4x3 m; doublé damesarm band; zilveren armband met muntjes; zwarte paraplu; rood kinderfietsje; re genbroek; plastic regenjas; aan komen lopen een klein poesje; een bankbiljet; kinderportemonnee; 2 oorbellen; grijs- gestreepte broek in papier gepakt; wit te nylons; sleutelbos met 4 sleutels; beige damesportemonnee met inhoud; z.g. lipssleutel; paarse kralen; rood kinderportemonneetje met inhoud; een parkiet; zwarte regenbroek; zakmes in etui; bruine portemonnee met inhoud; een meisjesvest; bougie sleutel; rode damesportemonnee met inhoud; een paar zeeuwse knopjes; donkerblauwe dameshandschoen (rechts); zwem broekje; een wieldop van auto; kinder- bril; een zwart/witte poes; blauw plas tic mapje, inh. enige foto's; groene kin derportemonnee; zwart poesje met witte poten; zilveren armbandje; benzine- tankdop van bromfiets; een lederen bal; lap stof in papier; bruine regen jas; bruine portemonnee met inhoud; gevlochten mandje; lederen sleuteletui met 5 sleutels; bruine damesportemon nee met inhoud; een dameshorloge; bruine dameshandschoen (rechter) een baby popje; een verz. plaatje; 1 paar dameshandschoenen; geel teddy beertje; herenpolshorloge met bandje; damespolshorloge met nylonbandje; een kentekenplaat HF-25-62; doublé armband; een muntbiljet; een sjaal; militaire tas, inh. broodtrommeltje; aan komen lopen een hondje (Peki nees) ;een medaille; zwart kinder schoentje; hand-fietspomp; rechter kin- dersandaaltje; een bankbiljet; een brui ne herenregenjas; een doublé dames armbandhorloge met bandje; zwarte stoffen portemonnee met inhoud; rood gestreepte stropdas; autosleutel; een licht/bruin petje; aan komen lopen een rashond, ras „Airedale"; een rood kinderfietsje; aan komen lopen een licht/bruine hond; rood kinderporte monneetje met inhoud; een muntbiljet; verz. bewijs PAX 007; zwarte rubber laars (L); 2 autosleutels van Simca; een licht/blauw kinderschoentje (L); een badtas met inhoud en portemon nee; aan komen lopen een zwarte hond met bruine stipjes (jong dier); een fo totoestel; kenteken HF-82-87; 2 auto sleuteltjes aan riempje; een muntbil jet. VERLOREN: nieuwe herenhoed ver pakt in papieren zak: zwembroek en handdoek; groene damestas, inh. cheques plus f 90,en twee brieven; gouden ketting met rode steen; een ro de kinderstep; een zwart/bruine bril; groen handtasje, inh. f 100,en enige papieren; jongensjack (blauw); groen/ zwart meisjesjack; plattegronden van Amerika enz. plus 30 foto's; loonzakje met f 136,zwarte herenportemon nee, Marokkaans leder, inh. plm. f 60,alsmede Marine docuihenten; doublé damesarmband; 2 sleutels aan houder; dun gouden armband met bloedkraaltjes; een zwarte herenporte monnee met ritssluiting, inh. plm. 1,50, alsmede zwemabonnement en treinkaartje; bril met bruin montuur; rechter kindersandaaltje (bruin); leren tas, inh. gereedschap]>en; groen stof fen herenregenjas; bruine tas, inh. rij bewijs en portemonnee inh. plm. f 2, wit kinderschoentje (linker); een foto toestel; bruin leren portefeuille, inh. 5 jachtakten en lidmaatschapkaart schiet vereniging; bruin lederen portemonnee met ritssluiting, inh. 2 kwartjes plus sleutelhanger; groen windjack; zwarte portemonnee met ritssluiting, inh. bui tenlands geld plus zwemabonnement; blauwe regencape; beige boodschappen tas, inh. 3 boeken, verz.bewijs met por temonnee, inhoud plm f 11,50 plus zie- kenfondskaart; enveloppe met f 30, op enveloppe de naam Truus; plastic etui, inh. pas en 2 koopbonnen; bruin leren portemonnee, inh. pasfoto's plus f 5,a f 10,witte enveloppe, inh. plm. f 35,doublé dameshorloge, merk „PRONTO"; uurwerk voor da meshorloge; rode damesportemonnee, inh. f 3,wit kinderschoentje, maat 21, gevlochten met riempje; een bank biljet van f 10,een gouden vulpotlood doublé armbandhorloge met zwart bandje, inscriptie „MARTIE" vier kant model; verz.bewijs bromfiets; ring met 2 sleutels; een zwarte dames portemonnee, inh. plm. f 19,bank biljet van f 10,zwarte damesporte monnee met ritssluiting, inh. ongeveer f 63,in zijvakje met twee telefoon nummers; een trouwring met de naam „Geurt" en de datum 21/9-62; een op blaasbare rubberboot, blauw/rood van kleur; een bruine herenportemonnee, inh. plm. f 80,en vier sleutels; trein abonnement voor De Klomp -Arnhem; een zwemabonnement; rode knip- portemonnee, inh. ong. f 20,—; een sleutelring met 4 sleutels; een paar bruine slippers; een verlengsnoer (elek triciteitskabel); kinderdriewieler (geel/ wit); weggelopen een Siamese poes; een aktentas (donkerbruin), inh. voet baluitrusting; ring met 4 sleutels; een bruine regenjas (nylon); wit jasje; 2 valkparkieten; rode autoped met grijs zitje; bruine herenportemonnee, inh. plm. f 631,blauwe reiswieg; rood kindervestje; bruine herenportemon nee, inh. f 3,50 f 4,een wit kinder schoentje; bruine herenportemonnee, inh. f 9,75; verz. papieren en sleutels; weggelopen een „Boxer"hond; blauw ny lon regenbroek; kinderschoentje, crème van kleur; rode autoped met wit achterspatbord; doublé damespols horloge met zwart bandje; streeksleu- tel van deur; bankbiljet van f 100, damesleesbril in bruin etui met naam briefje „MELIS"; een rode autoped met onder de voetplank een koper plaatje met naam; weggelopen een langharige bruine Tackel, hondje (reu); bruine leren portemonnee, inh. f 115, bruin lederen portemonnee, inh. zwem abonnement en pasfoto's; licht/grijs stoffen jack; bruine dubbele fietstas; fototoestel; plastic mapje, inh. kente kenbewijs SE-38-65 plus belastingkaart. WINKELCENTRUM VEENENDAAL 0 Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). 0 Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 0 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. VW-Inlichtingenkantoor: Hoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. VEENENDAAL Vanavond worden er niet minder dan vier wedstrijden in het Bergbad afgewerkt. Met uitzon dering van heren 1 komen alle teams in het water. De jongens-adspiranten steken om zeven qur van wal tegen de jongens uit Culemborg van CRB. Hoe wel VZC in Culemborg ruim verloor kan dit een spannende strijd worden, want de Veenendaalse jongens komen er steeds beter in. Om half acht duiken de dames te water om de strijd aan te binden met De Vuursche uit Baarn. Het werd in de uitwedstrijd een 5-1-nederlaag voor de VZC-dames en ook nu weer kunnen we geen overwinning voorspellen, te meer daar het toch al in matige con ditie verkerende damesteam onvolle dig aan de start moet verschijnen. Om acht uur start heren 2 tegen La- ga 1 uit Zeist. Willen de VZC-mannen nog een rol van betekenis spelen in de ze klas dan moeten zij winnen. Wij houden het ditmaal op een zege van VZC. Om half negen ten slotte neemt het derde herenteam het op tegen de Fo rellen 2 uit Rhenen, waarvan verleden week met 3-0 werd gewonnen. Ook nu zal de winst wel in het Bergbad blij ven wanneer dit team althans com pleet te water gaat. LEERSUM Geboren: Cornelia Ma ria Brigita, d.v. E. Hoogeveen en G. A. Alberts; Ilse Selma, d.v. C. van Tintelen en M. A. van Duijl. Gehuwd: D. van Altena, 24 jaar, (Amerongen en P. G. van den Bergh, 21 jaar; W. Bakhuizen, 21 jaar, (Doorn) en W. G. Meerbeek, 16 jaar; T. Boll, 70 jaar, en A. J. Ruiter, 38 jaar. Overleden: W. H. Schoenmakers, 73 jaar, gehuwd met A. M. van Leeuwen; H. Versteegh, 81 jaar, gehuwd met R. van den Berg. Ondertrouwd: J. de Rooij, 22 jaar, (Doorn) en B. B. Kampherbeek, 21 jr; J. D. Doornkamp, 27 jaar (Zeist) en J. Ch. den Hartog, 17 jaar. Bevolkingsregister Vestigingen: Fam. M. van Doesburg, Kon.-Julianalaan 59 gekomen uit Zeist; fam. H. E. P. C. M. Meyknecht, Plan- tersln. 37 gek. uit Den Haag; fam. L. de Graaf, Plantersln. 28 gek. uit Mid delburg; fam. L. A. Landa, Kon.-Wil- helminalaan 15 gek. uit Rotterdam; mej. S. C. Jongsma, Rijksstraatweg 321 gek. uit Renkum; Mw. W. van Ar- kel-Berkhof, Englaan 36 gekomen uit Rhenen. Verhuisd: Dhr. H. van Arkel, Nieuwe Steeg 6 naar Englaan 36; dhr. J. Hol- werda, Rijksstraatweg 3 naar nr. 157. Vertrokken: mevr. M. Langelaar-van Dusschoten, Middelweg 73 naar Ame rongen; dhr. J. G. Brouwer, Majoors- weg 1 naar Drachten; fam. J. van Da len, Kon.-Julianalaan 2 naar Valburg; mevr. T. M. P. J. van Bouwhorst-Voer- mans, Hoogstraat 8 naar Amerongen; fam. A. van de Bovernkamp, Boven- pad 50 naar Doorn; fam. K. G. van Dee, Roekenes 40 naar Woudenberg; fam. R. Boshuizen, MC. Verloopweg 25 naar Woudenberg; fam. J. P. Velthui- zen, Bovenhaarweg 10 naar Vlaardin- gen; fam. U. F. N. Peters, Scherpen- zeelseweg 43 naar Utrecht; dhr. K. Boes, Lomboklaan 19 naar Amersfoort; fam. B. L. D. O'Keefe, Majoorsweg 1, naar Sneek; fam. A. van Dijk, Rijkstr. weg 132 naar Driebergen-R; fam. L. Dlaz Boudón, Bovenhaarweg 10 naar Amerongen. VEENENDAAL Dinsdag 18 Juli begint om 's morgens negen uur weer de jaarlijkse bijenmarkt op het terrein voor het O.C.B.-gebouw aan de Sand brinkstraat. Naast de tra ditionele mandenvlechters en de uit reiking van verschillende prijzen is er dit jaar iets nieuws: door middel van een honingstand hoopt de marktcom missie belangstelling bij het publiek op te wekken voor de zuivere Neder landse honing. De honingstand zal aan het begin van het marktterrein staan, zodat be zoekers die uit angst voor eventuele agressieve bijen het marktterrein niet durven betreden, toch de honing kun nen kopen. Er zal uitsluitend honing worden verkocht van de beste kwali teit. Het is niet de bedoeling, dat iede re honinghandelaar naar de markt kan komen, om zijn waar aan de markt te brengen. Daar is overigens geen ruimte voor. De honingstand wordt volledig verzorgd door de marktcommissie, die de beste ho ning heeft uitgezocht van zuiver Ne derlandse afkomst. De opbrengst van de honinghandel zal worden gebruikt om de kosten van de marktorganisa tie te dekken. Dit jaar zullen weer vijf prijzen worden uitgeloofd. Voor de deelnemer met de beste ronde korf met volk en bouw is f 7,50 beschikbaar gesteld. Hetzelfde bedrag krijgt de deelne mer met de beste kast met volk en bouw. Tien gulden krijgt de deelne mer met de beste stal korven met volk en bouw (minstens 10 stuks) en degene, die de beste stal kasten met volk en bouw (minstens 10 stuks) heeft ontvangt f 15,-. Voor de grootste aanvoerder van tenminste 25 volken zal een wissel- prijs beschikbaar worden gesteld aan geboden door het gemeentebestuur van Veenendaal. Vorig jaar werd de ze prijs gewonnen door de heer C. van Holland uit. Veenendaal met zijn 65 korven en 35 kasten. Evenals ver leden jaar zal ook dit jaar naar alle waarschijnlijkheid de burgemeester van Veenendaal, mr. dr. J. Hazen berg, de prijzen uitreiken. Deze prijs uitreiking vindt om 11 uur 's morgens plaats. De marktcommissie hoopt dit jaar op een redelijke aanvoer van volken. Vorig jaar betreurde de voorzitter van de marktcommissie, de heer J. van Appeldoorn, dat de aanvoer toen zo was teruggelopen. Vooral de Bra bantse en Betuwse imkers lieten toen verstek gaan. Als grootste oorzaak zag de heer Van Appeldoorn de giftige bestrij dingsmiddelen waaraan vele volken gesneuveld zouden zijn. Voor de bijen is het voorjaar echter Een vertrouwd beeld op iedere Vee nendaalse bijenmarkt: imkers bespre ken de kwaliteit van de korf om daarna met veel handgeklap tot zaken te komen. gunstig verlopen, zodat de marktcom missie hoopt op een betere gang van zaken. De prijzen van de volken zijn de laatste tijd vrij stabiel. Men verwacht dan ook hetzelfde prijzenbeeld van vorig jaar. Voor korf volken betaalde men toen van f 13,- tot f 27,50. De prijzen van de kasten schommelden tussen de f 25,- en de f 45,-. De marktcommissie bestaat uit de heren J. van Appeldoorn, voorzitter, W. Huibers, secretaris, en G. Beukhof penningmeester. Marktmeester is de heer A. van Kessel, die uit zal maken wie de prij zen verdient, bestaat uit de heer A. Laban uit Wageningen, de heer A. Blom uit Rhenen en de heer G. Schrijver uit Veenendaal. De aanvoer is vrij; er wordt geen marktgeld ge heven. LEERSUM Voor dinsdag 11 juli heeft de V.V.V. „Leersums Bloei" een boswandeling georganiseerd. De wandeling duurt ongeveer ander half uur en voert door een prachtig bos gebied naar restaurant ,,'t Berghuis" te Amerongen. Vandaar kunnen de wande laars in 10 minuten de bushalte bereiken om de terugtocht per bus te maken. De enthousiaste wandelaars kunnen ook via een andere route te voet naar Leersum teruggaan. Aan deze wandeling zijn géén kosten verbonden. Om twee uur wordt er ge start vanaf het V.V.V.-kantoor aan de Rijksstraatweg. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij 9 en 16 juli 1967 verhinderd is spreekuur te houden. Rhenen, 30 juni 1967, De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal. VEENENDAAL Mevrouw Van O. uit Maurik werd dinsdagmorgen gewond, toen zij bij een inhaalmanouevre op het rijwielpad langs de Kerkewijk, rijdend in de richting Rhenen tegen een paal tje van een verkeersbord botste. Mevr. Van O., die een bromfiets bereed moest wegens diverse verwondingen en een hersenschudding naar het Julianazie- kenhuis gebracht worden. LEERSUM Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaats examen theologie de heer Kuiperi uit Leersum. VEENENDAAL „Indianenland" de vakantieontspanning voor de Veenen daalse jeugd herbergde dinsdag 160 „In diaantjes" van beiderlei kunne .De gehele dag werd door de jongelui doorgebracht in. de bossen langs de Bergweg, 's Mor gens vermaakte men zich met allerlei spelletjes, terwijl er tijdens de middag uren een bisonjacht voor groepen op de agenda stond. Tijdens die jacht, in feite een speurtocht, moesten enkele opdrach ten vervuld worden, zoals het vervaar digen van een strijdbijl. De buit bestond uit „bisons", van karton, met een ge raamte van kippegaas. Nadat het wild geslacht was kwamen er zakken snoep tevoorschijn, waarmee door de jeugdige Indianen weinig omhaal werd gemaakt. Onze fotograaf betrapte de „Beren" tij dens een sluiptocht. LEERSUM De Leersumse buurt vereniging „De Middelhof" zou op woensdag 12 juli een marktavond orga niseren aan de Hoflaan. Hieraan zouden Leersumse winkeliers hun medewerking verlenen, maar nu blijkt dat er heel weinig animo is bij de Leersumse winke liers. Deze marktavond is nu verzet naar woensdag 9 augustus. Dit zal dan een vrije markt worden, dat wil zeggen dat er dan ook standhouders van buiten Leersum aan mogen deelnemen. VEENENDAAL In de zesde klas van de Christelijk Nationale School II zitten 26 leerlingen; de kleinste klas die het hoofd van die school, de heer H. A. Bosch ooit gehad heeft. „Het is veel prettiger werken met een kleine, dan met een grote klas. Nu kan je je aandacht aan ieder kind besteden, waar je in een grote klas geen tijd voor hebt. In die heel grote klassen kun je alles niet meer dan eenmaal uit leggen. Vraagt een van de kinderen later nog eens iets dan ben je haast verplicht te zeggen: „Als je het niet weet moet je maar beter opletten", en dat is eigenlijk niet goed. De kinderen leren nu eenmaal niet al lemaal even makkelijk", aldus de heer Bosch. Zaterdags 16.30—17.30 uur RHENEN Het VW-informatiekantoor in de Grebbestad gonst op het ogen blik van toeristische activiteiten. De informatrice mej. De Caluwé is doorlopend in de weer om de vele gasten, die om inlichtingen het kantoor op het Fred. v.d. Paltshof binnenstappen, te woord te kunnen staan. Zij boekt dagelijks enorm veel dagtochten voor de verschillende autobusondernemingen; tochten naar Brussel, Duitsland, naar talrijke plaatsen in eigen land en niet te vergeten voor verschil lende bootreizen. Wanneer ooit duidelijk wordt dat Rhenen niet zonder een in stelling als de VW kan dan is dat wel nu in deze hoogtijvakantiedagen. Er worden per dag niet alleen hon derden informaties verstrekt, er gaat ook veel voorlichtingsmateriaal de deur uit. Groot is de vraag naar plaatselijke activiteiten. Enorm veel belangstelling bestaat er nu al voor de nachtelijke Rijnvaarten, die nu al enkele seizoe nen steeds zijn vogeboekt. Het bestuur van de VW heeft er vier op het pro gramma staan, waarvan de eerste op woensdag 12 juli van wal steekt. In de voorverkoop worden al enkele da gen kaarten verkocht, omdat men bij voorbaat weet, dat men te laat komt wanneer men het kopen van een plaats bewijs op de laatste avond laat aankomen. De Rederij Heij men in Lo- bith zorgt als voorheen voor deze „Moonliners", die een dansorkest aan boord hebben. De organisatoren van de ze nachtelijke Rijnvaarten rekenen er ook nu weer op, dat alle boten vol ledig uitverkocht zullen zijn. Aanvankelijk was men van plan er enkele zogenaamde „wijnboten" in te lassen, maar dit plan zal waarschijn lijk pas volgend jaar kunnen worden uitgevoerd. Het ligt dan ook in het voornemen bekende radioartiesten te contracteren. Er moet tenslotte steeds iets nieuws worden bedacht om de gang erin te houden. VEENENDAAL In de maand juni heeft zich op de postkantoren die on der het hoofdkantoor te Veenendaal val len over het algemeen een ontsparing voorgedaan. Een uitzondering hierop vormden de kantoren te Renswoude en Scherpenzeel, waar het ingelegde be drag aanmerkelijk hoger lag dan het uitbetaalde. Op het kantoor Veenendaal werd f 198.881,75 ingelegd en f 214.343,29 uitbetaald. In Veenendaal-Zuid was dat respectievelijk f 74.418,28 en f 106.353.44 in Ederveen f 19.052,69 en f 20.532,19; in Renswoude f 14.224,97 en f 5.755,37; in Scherpenzeel f 42.041,87 en f 25.932,27 in Overberg f 5.887,83 en f 11.794.00. RHENEN Van de Openbare ULO- school, hoofd de heer J. J. Altena, slaag den voor het examen typen, afgenomen door de Unie van Praktijkexamens: Corrie van Binsbergen, Rini Bor, Jan Bosch, Lientje Fintelman, Kees de Haas, Alie Hovestad, Joke Janssen, Joke ue Jong, Joke Kakebeen, Wim Luisman, Jane Mac Gillavry, Gerda van Olderen, Willie Ruiterkamp, Jannie van Schaik, Wim van Schaik, Stanley Slagmolen, Jaap Smaling, Jan Smaling, Rina van Soest, Gerrie Spies, Jan van Thuyl, Truus van Verseveld, Sjaak Von del, Louise van Walsum, Kees van Welij, Dolf Zaaijer, Gerrit Zaaijer. RHENEN Onze oud-plaatsgenote mevrouw M.C. Oosthoek-Altena slaag de maandag te Utrecht voor de akte Frans l.o. VEENENDAAL Aan de Ned. cou- peurschool te Arnhem slaagden voor het diploma costumière de dames: Mevr. J. Muller-Lieftink, mevr. Ch. J. Vink-Faas, mevr. J. J. T. Schoon- dersbeek-Donkervoort, mej. R. Top en mej. J. Rijnaasd. Te Delft slaagde voor het Staats examen handenarbeid diploma A jeugd leidster mej. W. G. v. Riessen allen uit Veenendaal. Ze ontvingen allen hun opleiding aan de Modevak- en Kunstnijverheidsschool van de dames A. en M. Schuyt te Ede. VEENENDAAL Voor het propae- deutisch examen werktuigbouwkundig ingenieur slaagde aan de Technische Ho geschool te Delft de heer J. M. F. de Kleuver uit Veenendaal. tot 17.30 u. van 17.30 tot 19 u. Van die zesentwintig kinderen gaan er 3 naar het Lyceum, 11 naar de ULO, 6 naar de Huishoudschool, 5 naar de LTS, 1 naar het LEAO (Lager Economisch en Administra tief Onderwijs een opvolger in het kader van de Mammoetwet). Iets meer dan de helft naar ULO en Lyceum, vindt de heer Bosch „vrij normaal". „Overigens is dat elk jaar verschillend, het hangt he lemaal van de klas af. Bovendien blijkt, dat de jongens tegenwoordig veel belangstelling voor techniek hebben, waardoor er vaak enkele jongens naar de technische school gaan die gemakkelijk naar de ULO hadden gekund. Die categorie bind ik altijd op het hart ook op de LTS goed de best te doen, zodat ze na de LTS naar de UTS kunnen." „Eén der moeilijkste dingen van mijn vak vind ik de voorlichting over de beroepskeuze aan mijn leer lingen", zegt de heer Bosch. „Ik ben blij, dat de LTS elk jaar een middag beschikbaar heeft voor een bezoek van mijn jongens. Daar wordt ze dan van alles verteld over de mogelijkheden die er op die school zijn. Dit jaar wilde ook een meisje mee naar die voorlichtings middag. Ze heeft uiteindelijk niet voor het technische onderwijs geko zen, maar een dergelijke belangstel ling vind ik toch wel leuk. Eigenlijk zouden ook andere scholen dergelij ke voorlichtingsmiddagen moeten geven. Ik denk hier met name aan de huishoudschool". De „hobby" van de heer Bosch is vertellen. De „vertelvakken" zijn voor hem hoogtepunten van de dag. „Vroeger vertelde ik ook altijd een vrij verhaal, een vervolgverhaal, waarbij ik zelf benieuwd was hoe het zou aflopen. Ik heb trouwens een speciale cursus in vertellen ge volgd. Die cursus werd gegeven door wat voor mij nog steeds een mees ter der vertelkunst is, W. G. van de Hulst sr". „Ik ben een groot voorstander van een goed contact met de ouders. Ge lukkig gaat dat hier in Veenendaal vrij gemakkelijk, tenminste dat is mijn ervaring. Reeds als ze hun kin deren komen opgeven voor de eerste klas vraag ik ze of ze zoveel moge lijk contact willen houden. Ik vind dat belangrijk omdat er dan een goede wisselwerking tussen school en gezin komt. Ook met de oud-leer lingen blijft er contact. Enkele ja ren geleden bleek een groep meis jes van de huishoudschool zelfs mijn verjaardag onthouden te hebben; kijk dat vind ik leuk", aldus de heer Bosch. Elly van Veluw gaat naar de huis houdschool. Op de vraag „wat wil je worden", antwoordde ze: „Zou ik echt niet weten". Ze voelt wel iets voor verkoopster in een kledingma gazijn. Haar grote liefde is bordu ren. Eveline van de Broek gaat naar de ULO. Ze wil kraamverpleegster worden, want „ik vind het leuk bij al die kleine kinderen". Ze houdt van buitenspelen, handwerken en tv-kij- ken. Programma's als Vakantie in Lipizza en „de Monkee's" hebben hebben haar speciale belangstelling. Leo Bredeveld gaat ook naar de ULO. Hij wil onderwijzer worden. Een reden voor die beroepskeuze kan hij niet opgeven. Zijn vrije tijd is goed gevuld: „Tussen de middag moet ik orgel spelen voor mijn moe der. We hebben 'n harmonium, maar ik zou graag op een kerkorgel wil len". Na schooltijd gaat hij buiten spelen of tv-kijken, waarbij vooral Dit zijn alle zesentwintig: Ad Blan- kestijn. Henk v. d. Bovenkamp, Leo Brederveld, Wim van Eden, Gerard ter Hoeven, Henk de Kaste, Arend van Kesteren, Ton Kramer, Wim v. Nieuw-Amerongen, Hans Ooster heer 1 Bert Stuit, Bert Vink, Joke Anbeek, Stein van Beek, Ria Bos, Nelleke Bos, Truus v. Baak Eveline v. de Broek, Eveline Budding, Bep van Dijk, Ria Leeman, Bep van Manen, Hanneke Rietveld, Dieneke Tanis, El ly van Veluw en Janny Weppelman, Bovendien staan er twee kwekelin gen op de foto. O cowboy-films zijn aandacht hebben. Wim van Eden gaat naar het LEAO „Ik wil bij de politie", vertelt hij, „maar daar moet je eigenlijk ULO voor hebben. Als ik de LEAO afge lopen heb, kan ik misschien wel naar de ULO". Zij politiekeus komt, omdat hij „het een leuke baan" vindt. Zijn hobby's zijn het monte ren van plastichuisjes, voor zijn spoor- en racebaan.

De Vallei | 1967 | | pagina 3