Fransman Roger Pingeon bracht favorieten zware slag toe Tour in cijfers Jos van der Vleuten beste Nederlander Bouwmeester haalde hei op het nippertje Amerikaanse finale in dames enkelspel op Wimbledon lijkt vrijwel zeker Nederlandse junioren gaven goed partij ETAPPE MORGEN Nederlandse ploeg voor Ronde van de Toekomst Tour op radio en tv Ik doe het voor mijn plezier" Transfernieuws Wereldrecord voor zwemmer Mosconi Grote nederlaag van Janssen en Gimondi Westduitse equipe won dressuurproef CHIO Nederlandse Schaaktitel Billie Jean King-Moffitt en Rosemary Casals speelden bijzonder sterk Verheugend fser viii: Kwikzilver Aanzienlijk minder WOENSDAG 5 JULI 1967 DEXTRO Wie Nasmaak Onbetwist Stoutmoedig Kwaad Nauwelijks ronde: van frank*uk IETZ 6 JULf 7e ETAPPE DEN HAAG (ANP) De Neder landse wielerploeg die deelneemt aan de Ronde van de Toekomst die van 13 juli tot en met 23 juli wordt gehouden is als volgt samengesteld: Rini Wagt- mans, Fedor den Hertog, Piet Tesse- laar, Hans Tesselaar, Leo Duyndam, Jan van Katwijk, Jan Schepers en Daan Holst. Als reserves zijn aangewezen: Wim du Bois en Leen de Groot. TELEVISIE: Tussen 16.15 en 16.45 uur rechtstreekse reportage van de aan komst te Metz. Herhaling: 18.30. RADIO: Hilversum 1 (402 m.): tussen 16.45 en 17.45 rechtstreeks verslag finish zesde etappe. Op Hilversum 2 (298 m.): 22.20 uur nabeschouwing. JAMBES De 27-jarige boomlange Franse nationaal Roger Pingeon, de derde man van het driemanschap van ploegleider Marcel Bidot, heeft in de etappe over Belgisch grondgebied naar het vlak bij Namen gelegen Jambes het leiderschap in de karavaan veroverd. Toen na een prachtige solo van Pin geon over de bar slechte wegen van de Borinage de kruitdampen waren opge trokken bleek pas goed welk een slachting deze Fransman in het veld had teweeg gebracht. Pingeon, de Franse outsider gaat als triomfator over de streep. Uitslagen vijfde etappe over 172 km van Roubaix naar Jambes: 1. Pingeon (Fr.) 3.59.16 (met bon. 3.58.56); 2. Riotte (Fr.) 4.00.40 (met bon. 4.00.30); 3. Van der Vleuten (Ned) z.t. (met bon 4.00.35); 4. Schleck (Zwits/Lux) 4.00.41; 5. Polidori (Prima- vera, It) 4.00.43; 6. Van Looy (Belg) 4.01.43; 7. Tosello (Primavera, It) z.t.; 8. Peffgen (W.-Dld) z.t.; 9. Van de Kerkho- ve (Rode Duivels, Belg) z.t.; 10. Ignolin (Bleuets, Fr) z.t.; 11. Gines-Garcia (Sp.) z.t..;, 13. Theillière (Coqs, Fr.) z. t.; 14. Manzaneque (Esperanza, Sp) z.t.; 15. Van Schil (Rode Duivels, Belg) 4.03.45; 16. Harings (Ned) z.t.; 17. Deliste (Coqs, Fr) z.t.; 18. Cadiou (Coqs) 4.05.38; 19. Schepers (Ned. z.t.; 20. Brands (Belg.) z.t.; 29. Poulidor (Fr.) z.t.; 30. Gimondi (It.) z.t.; 31. Aimar (Fr) zt; 36 Janssen J7 WIMBLEDON De 28-jarige, ui terst veerkrachtig rondstappende Ann Jones doet denken aan zuivel- produkten. Met het blozende voorko men van een struise boeredochter in de bloei van haar leven is zij de per sonificatie van het gezonde platte land. Het is daarom moeilijk voor te stellen dat de hoogblonde, stevige Engelse, die gisteren voor de zesde keer de halve finales van Wimbledon bereikte, zeventien jaar geleden ten dode stond opgeschreven. „De dok toren gaven me een kans van één op de duizend", zegt ze. „Ik heb zes maanden op bed gelegen. Toen ik eenmaal genezen was verklaard, ben ik met tafeltennis begonnen. Mijn ouders wilden dat ik wat aan sport ging doen, omdat ik in het ziekenhuis zo log was geworden" Drie keer bereikte Ann Jones de finale van het wereldkampioenschap tafeltennis. Maar toen ze moest kie zen tussen de tafel en het gras koos ze onvoorwaardelijk voor het gras. „Ik had altijd graag veel van de we reld willen zien", zegt ze, „maar mijn ouders konden dat niet betalen. Tennis was een manier om veel te kunnen reizen. Eigenlijk kun je niet zeggen dat ik brand van verlangen om Winbledon te winnen. Ik doe het in de eerste plaats voor mijn ple zier. Daarom k(jk ik van party tot par tij. Natuurlijk probeer ik ze allemaal te winnen, maar het is niet zo, dat ik mij de finale als einddoel stel nog voor het toernooi is begonnen. Daar denk ik gewoon niet aan. Zo ben ik helemaal niet. Ik houd van een pret tig leven en lekker eten. Ik voel er niet voor alles te laten staan, om me dan beter op Wimbledon te kun nen voorbereiden". (Ned) z.t.; 46. Karstens (Ned) 4.06.2; 55. Zilverberg (Ned) z.t.; 66. Haast (Ned) z.t.; 72. Maliepaard (Ned) z.t.; 103. De Roo (Ned) z.t. De Engelsman Peter Hill staakte de strijd. Ploegenklassement vijfde etappe: 1. Frankrijk (Pingeon, Riotte, Pouli dor) 12.05.34; 2. Primavera (It.) 12.08.04; 3. Bleuets (Fr.) 12.09.04; 4. Coqs (Fr.) 12.09.13; 5 Nederland (v d. Vleuten, Harings, Schepers 12.10.03. Uitslagen ploegentijdrit over 17 km: 1. België 1.48.32; 2. Frankrijk 1.48.45; 3. Nederland 1.48.50; 4. Primavera 1.49.25; 5. Rode Duivels 1.49.40; 6. Span je 1.49.50; 7. Italië 1.50.10; 8. W.-Duitsland 1.51.40; 9. Esperanza I.51.55; 10. Bleuets 1.52.10; 11. Zwitser- land-Luxemb 1.53.35; 12. Coqs 1.53.40; 13. Groot-Britannië 1.53.41. Algemeen klassement: 1. Pingeon (Fr.) 23.51.52; 2. Polidori (Primavera) op 36 sec.; 3. Riotte (Fr.) op 46 sec.; 4. Letort (Bleuets, Fr.) op 2.35; 5 .Ignolin (Bleuets, Fr.) op 3.11; 6. Peffgen (W-Dld) op 3.16; 7. Van Looy (Belg) op 3.28; 8. Van der Vleuten (Ned) op 3.29; 9. Manzaneque (Esperanza, Sp) op 4.07; 10. Gines-Garcia (Sp) op 4.16; II. Spruyt (Belg) op 4.26; 12. v. d. Kerk- hove (Rode Duivels) op 4.36; 13. Schleck (Zwits/Lux) op 4.50; 14. Theil lière (Coqs) op 4.5215. Delisle (Coqs) op 5.02; 16. Tosello (Primavera) op 5.06; 17. Basso (Primavera) op 5.09; 18. Pouli dor (Fr.) op 6.06; 19. Harings (Ned) op 6.09; 20. Haast (Nederland) op 6.17; 26. e.a. Gimondi (It.) op 6.24; 28. e.a. Jans sen (Ned) op 6.26; 31. Karstens (Ned) op 6.34; 32. Schepers (Ned) op 6.39; 48. e.a. Jimenez (Sp.) op 7.12; 62. o.a. Zilverberg (Ned) op 7.34; 67. De Roo (Ned) op 7.45; 119. Maliepaard (Ned.) op 16.09. Bergklassement: 1. Jacquemin (Belg) 8 pnt; 2. Lebaube (Coqs) 5 pnt; 3. Pingeon (Fr.) 4 pnt; 4. e.a. Haast (Ned.) 3 pnt; 10. e.a. Harings (Ned) 1 pnt. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 73.27.18; 2. Primavera 73.31.06; 3. Nederland 73.34.39; 4. Rode Duivels 73.36.46; 5. Coqs 73.37.32. Algemeen puntenklassement: 1. Riotte (Fr) 40 pnt.; 2. Karstens (Ned) 36; 3. Reybroeck (Rode Duivels) 33; 4. Janssen (Ned) 29; 5. Basso (Prima vera) 29; 16. Van der Vleuten 16. AKEN (ANP) De Westduitse dres- suurequipe, bestaande uit Klimke met Dux, Boldt met Remus en Neckerman met Antoinette, is op het CHIO van Aken Europees kampioen geworden. De Westduitsers behaalden 2809 punten. Ruland en Zwitserland, respectievelijk tweede met 2789 punten en derde met 2614 punten, waren de enige landen die zich met West-Duitsland konden meten. De Nederlandse equipe, geformeerd door mevrouw Benedictus-Lieftinck met No nius, mevrouw Schram-van Kalmthout met Gingerbread en Nijland met Feny- esz, eindigde met 2974 punten op de ze- vende plaats. Op één dag, had hij zich ver gedis tantieerd van zijn voornaamste concur renten: Poulidor was, zo bleek 's avonds na de door België gewonnen ploegen tijdrit, op 6.06 gefietst, Gimondi op 6.24 en Jan Janssen op 6.26. Het was een beschamende nederlaag vooral voor de groten in het veld, van wie Pingeons ploeggenoten Poulidor en Aimar uiter aard na het voor de Tour gesloten mon sterverbond tussen de Franse troeven wel moesten glimlachen, omdat de tak- tiek van de slimme Marcel Bidot, im mers ook hun ploegleider, zo uitste kend was geslaagd. Met open ogen lie pen Janssen en Gimondi in de val, die de tricolores hadden uitgezet. Bidot had erop gerekend, dat de Nederlanders en de Italianen meer op elkaar en op Pou lidor zouden letten dan op Pingeon, die weliswaar op de zwarte lijsten van vij andelijke formaties voorkwamen maar toch minder hoog genoteerd stond. Het liep precies zoals de grijze emi nentie van de Franse wielersport het zich had gedacht. Toen Pingeon zich na zestig kilometer op weg begaf naar een kopgroep, keek Janssen naar Gimon di en Gimondi naar Janssen. Wie van de twee zou zijn hulptroepen optrom melen om het gevaar te bezweren? De Italianen bleken niet bereid te zijn om voor Oranje de kastanjes uit het vuur te halen. „Als de Italianen niet rijden, dan wij ook niet. Ze moeten het zelf maar weten", was veel later de merk waardige verklaring van Jansen over de geringe tegenstand. Tekenend voor de situatie was veel eerder de bekentenis van Janssen: „Ik ging vandaag te voet". Heeft de neder laag in Roubaix op de Nederlandse ve dette dan toch sterker uitwerking gehad dan hij maandag wilde toegeven? Er wordt in de karavaan gemompeld, dat Janssen de Tour in Roubaix verloor, dat hij uit uit het evenwicht raakte, toen hem duidelijk werd dat hij zich niet, zoals hij had gedacht in de rit door de „hel van het Noorden" van z'n concurrenten kon distantiëren. Hoe het ook zij, op deze zwarte dinsdag kwam de waarheid aan het licht. Janssen zal, tenzij er nog een wonder gebeurt, waar schijnlijk met een ondergeschikter rol genoegen moeten nemen, dan het vori ge jaar, want Pingeon is geen Aimar. Hij is van alle markten thuis. In het hooggebergte kan hij met figuren als Janssen, Poulidor en Gimondi omhoog en ook in de tijdritten vormt hij 'n niet te verwaarlozen factor. Wat het vlakke gedeelte betreft? De rennerskaravaan heeft nog de bittere nasmaak in de mond na de prachtige prestatie van Pingeon in de rit naar Jambes waarin hij 60 km voor het einde aan veertien vluchtmakkers zijn hielen liet zien en langzaam maar zeker, ondanks alle tegenaanvallen steeds verder wegliep. Er is maar één woord voor de prestatie van Pingeon: grandioos. Hij volbracht hier iets, een Tourwinnaar waardig. Janssen moet nu speculeren op on enigheid in de Franse ploeg, op revolu tie vooral van de zijde van Poulidor, die na de periode Anquetil nu zelf wel eens de hoofdrol wil spelen. Hij kan ook ho pen op de eerder gebleken zwakke men taliteit van Pingeon in een dergelijke situatie. Want al twee maal tevoren heeft Pingeon er in zijn korte wieler- loopbaan het bijltje bij willen neerleg gen, toen zijn ploegmakkers van Peu geot 't vertikten hem te steunen. Het laatst was dat begin 1966 in de openings- klassieker ParijsNice, toen Pingeon de leiderstrui zonder meer prijs gaf en aankondigde te willen stoppen met fiet sen. Hij bedacht zich bijtijds en eindig de als achtste in de Tour van vorig jaar. Dit seizoen is Pingeon nog niet zo zeer op de voorgrond getreden. Een tweede plaats in het eindklassement van de onlangs gereden Midi Libre was zijn beste prestatie. Toen viel hij echter al op door zijn uitstekende conditie. Hij is voorlopig de onbetwiste leider, de gro te 'man van de Franse equipe, de troef van keuzeheer Marcel Bidot, die Frank rijk na Anquetil weer een idool heeft bezorgd. De strijd van de eerste tot de laat ste kilometer. Het is een normaal ver schijnsel in deze Tour en dus werd er ook gisteren niet van afgeweken. De de marrages volgden elkaar na de start in Roubaix snel op, maar zij waren voorlopig ongevaarlijk. Tot de drager van de gele trui, de Belg Jos Spruyt, na zestien kilometer met een groep meeging en de Nederlanders en Italia nen hard moesten werken toen liep de coalitie nog gesmeerd om de op stand te bedwingen. De basis voor de zege van Pingeon werd, hoe kwalijk het ook moge klin ken, gelegd door Jos van der Vleuten, die wist dat zijn ouders hem aan de meet in Jambes opwachtten. Hij de marreerde na 69 km, kreeg gezelschap van Manzaneque, Monty, Gines, Garcia en Riotte. Het was nog te vroeg, want een paar kilometer verder streek de meute na een felle jacht op het vijftal neer. Alleen Gines Garcia ging door en toen hij weer versterking kreeg, nu van Riot te, Van Looy, Cadiou, Schleck en na tuurlijk Van der Vleuten stribbelde de hoofdmacht niet meer tegen. Ook niet toen Ignolin, Theillere, Polidori, Van de Kerckhove, Peffgen en Pingeon zich ge reed maakten voor de uittocht. Daarna brachten Manzaneque, Tosello en Letort de kopgroep op de volledige oorlogs sterkte van vijftien man. Zij marcheer de uitstekend en had spoedig een voor sprong van vier minuten. Op de „Muur" van Thuin (98 km), was Van de Kerckhove het eerst boven, op twee minuten gevolgd door Delisle, die het niet zou halen, op 4.25 door het peloton, waarin Janssen en Gimondi hun gevoelens zaten te verkroppen, maar niets deden. Een tegenoffensief werd daarna ontketend door Huub Harings, die samen met Victor van Schil naar Delisle fietse en tot het end doorzette, zonder echter de koplopers te kunnen achterhalen. Na de ravitaillering in het enkele ja ren geleden zo zwaar door een mijn ramp getroffen Marcinelle volgde de grandioze apotheose van deze etappe. Nadat hij met een paar demarrages zijn vluchtmakkers had gepeild en hun krachten had aangetast, sprong Pingeon alleen weg. Het leek een stoutmoedig plan, een wanhoopsdaad haast. Maar naarmate de kilometers over hobbelen de keien en slopende hellingen ver gleden, bleek hoe zeer Pingeon met recht de „sterke man" uit de Franse nationale ploeg genoemd kan worden. Ogenschijnlijk moeiteloos stormde de slanke renner steeds verder weg. Hij kon al terug zien op een winst van 1.20 op de andere koplopers en van 5.25 op de hoofdmacht, toen Jos van der Vleuten alleen de achtervolging op Pin geon inzette. Men moet bewondering hebben voor het doorzettingsvermogen van deze Bra bander, die normaal gesproken geen bult aan kan en juist op dit zware par cours de strijd aanbond en aanvankelijk Jos van der Vleuten: beste Nederlan der O zelfs meer dan 20 seconden van zijn achterstand op Pingeon goedmaakte. Op de laatste hellingen in de buurt van het bord, dat nog twintig kilometer koers aangaf, stond Van der Vleuten bijna stil. Met moeite rukte hij zich naar boven en werd tenslotte ingehaald door Riotte, Polidori en Schleck, van wie de eerste in Jambes He uitgeputte Van der Vleuten in de spurt de eervolle en dik verdiende tweede plaats afsnoepte. Een zeer belangrijke plaats, want indien Van der Vleuten als tweede was geëindigd, zou Gerben Karstens zijn groene trui hebben behouden. Die kwam nu met een voorsprong van vier pun ten om de schouders van Riotte. Meer dan zes minuten na Pingeon kwam de ontluisterde meute over de eindstreep. Gimondi was kwaad op de Nederlanders, Jan Janssen spuwde z'n gal uit over de Italianen en schold op Jacques Goddet: „Die Goddet kan me wat met zijn slechte wegen. Wil hij soms dat we allemaal naar huis gaan?" Het verwijt klonk teveel als een ver ontschuldiging. Pingeon en die anderen die wel goed uit de voeten waren geko men, hadden het immers geen haar makkelijker gehad? Na de teleurstelling voor Jan Janssen en dus voor Nederland in deze etappe kwam er in de avonduren nog een slag bij, a'. was die niet zo hard. In de ploe gentijdrit op het circuit van Jambes eindigde Nederland op de derde plaats na België en Frankrijk. Dat betekende dat de Belgen, die met de voltallige ploeg over de streep kwamen, ieder 20 seconden tijd vergoeding kregen en de Fransen die onderweg Foucher en Ge net verloren, voor hun belangrijkste ren ners uit het klassement tien seconden winst veroverden op bijvoorbeeld Gi mondi. Nederland mag als derde vijf secon den van de tijd aftrekken, maar dat is na deze dinsdag nauwelijks nog een pleister op de wonde. Die vijf secon den aftrek geldt overigens niet voor Jo de Roo en Bas Maliepaard, die on derweg het contact met de ploeg ver loren. Op het circuit raakte Maliepaard ach ter door moeilijkheden met zijn versnel ling. Jo de Roo moest loslaten, door dat hij bruusk moest afremmen om niet uit de bocht te vliegen. Van onze schaakmedewerker ZIER1KZEE. De tweede ronde van het toernooi om het Nederlandse schaakkampioenschap heeft qua karak ter weinig van de openings-ontmoetin- gen verschild. Ook gisteren is er op leven en dood gestreden, zij het, dat de verdedigers grotere nauwkeurigheid hebben betracht Een knap voorbeeld zagen we bij Langeweg Bouwmeester, de heren, speelden een orthodox-damegambiet Lasker-variant waarin wit een sterk initiatief tot ontwikkeling bracht. De zaal vreesde zelfs al voor het lot van Bouwmeester, doch hierbij sprak het misverstand omtrent „het voordeel is voor de aanvaller" wel een te hartig woordje mee. Een meester van niveau pleegt ook het talent te bezitten res sources op te sporen. Bouwmeester put te ze heel diep weg, doch ze bleken van afdoende kwaliteit: remise na 23 zetten. Iets soortgelijks beleefden we bij Ree Donner. Wit schiep zo snel mo- ROTTERDAM Het bestuur van de Rotterdamse voetbalclub Sparta heeft gisteren een brief ontvangen van Bos veld, waarin deze zyn vereniging ver zoekt op de transferlyst te worden ge plaatst. Voorzitter Van Ryn van Sparta deelde mee, dat het bestuur van Sparta zich over de inhoud van de brief zal beraden, maar dat er voorlopig nog geen beslis singen worden genomen. Onderhandelingen met andere vereni gingen over een eventuele transfer van Bosveld hebben, aldus de heer Van Ryn, niet plaatsgehad. Piet Keizer heeft zijn verbintenis met zes jaar verlengd. De club uit Am sterdam heeft nu twee topspelers (Johan Cruyff tekende eerder reeds voor vier jaar) voor lange tijd onder contract. 0 PSV heeft een Deense voetballer ge contracteerd. Gisteren werd in Kopen hagen het contract getekend tussen de club uit Eindhoven en Bent Schmidt- Hansen (20). Hij speelde zeven keer in het Deense elftal. Gooiland heeft Ben Harmse van Wilhelmina, topscorer in de tweede divi sie, en doelman Max Meezen van FC Den Bosch gecontracteerd. Twente heeft veel belangstelling voor Feijenoords Kick van der Vall, die enkele malen uitkwam in Jong Oranje. MONACO De Franse zwemmer Alain Mosconi heeft in Monaco het wereldrecord 400 meter vrije slag ver beterd en gebracht op 4 minuten en 9.2 seconde. Het oude record, dat Mos coni overigens afgelopen zondag al evenaarde, stond met 4.10.6 op naam van de Amerikaan Mark Spitz. gelijk een agressieve positie, die door middel van de lange rochade c een paardoffer in aanval poogde om te zetten. Donner hield de balans echter in evenwicht. De analyse zal het laatste woord moeten hebben. Kuijpers versloeg Bakker en klom daardoor naar een wankele gedeelde eerste plaats, terwijl Van Scheltinga en Scholl elkaar het leven ook zuur maak ten: remise. Krabbé Rosenthal is uitgesteld. Laatstgenoemde moest een tentamen af leggen. Tenslotte braken Boomgaardt en Zui- dema af. Wit kwam slecht uit de ope ning, maar verdedigde zich daarna als een leeuw. Zwart heeft evenwel nog steeds winstkansen. Vandaag is Bouwmeester Kuijpers ongetwijfeld het kasstuk. Stand na twee ronden :l/2. Kuijpers en Scholl lVt pnt. 3. Zuidema 1 en 1 afgebr. 4. Krabbe 1 (1). 5/7. Bouwmeester, Lan geweg en Van Scheltinga 1. 8. Rosenthal (1). 9/11. Bakker, Donner en Ree 12. Boomgaardt 0 en een afgebr. Partij uit de tweede ronde: Wit: H. Ree Zwart: J. H. Donner Pirc-verdediging 1. c2—e4, d7d6 2. d2—d4, Pg8—f6 3. Pb!—c3, g7g6 4. f2—f3, Lf8—g7 5. Lel—e3, 0—0 6. Ddl—d2, e7—«5, 7. Pgl—e2, c7—c6 8. 0—0—0, Pb8—d7 9. Le3h6, b7—b5 10. h2—h4, Tf8—«8 11. Lh6xg7, Kg8xg7 12. h4—h5, Dd8—e7 13. g2—g4, Pd7—f8 14. Pe2g3, Kg7—h8 15. Lfle2, Lc8b7 16. Tdl—gl, Pf8e6 17. d4xe5, d6xe5 18. h5xg6, f7xg5 19. Dd2—h6, De7—g7 20. Dh6—h4, Pe6d4 21. Le2dl, PfO—d7 22. Pc3bl, Dg7—e7 23. Dh4—h6, Pd7—f8 24. Pg3—f5, De7c7 25. c2—c3, Pd4—e6 26. Ldl—b3, Pe6—f4 27. Thl—h2, c6—c5 28. Dh6h4, Dc7—d8 29. Dh4—h6, Dd8c7 30. Dh6h4, Dc7—d8, remise. Hans Bouwmeester: net gehaald.. (Door Aat de Boer) WIMBLEDON Het moet al wel heel vreemd gaan, wanneer het dames enkelspel in het grote tennistoernooi van Wimbledon niet wordt beslist in een finale tussen de titelhoudster, Billy Jean King-Moffitt en haar landgenote en dubbelspelpartner Rosemary Casals. Tijdens de dinsdagmiddag gespeelde kwartfinales demonstreerden deze twee Amerikaansen toch wel overduidelijk, ten opzichte van de overige kandidaten, een klasse apart te zijn. Billie Jean versloeg de Engelse Virginia Wade zonder enige moeite in twee sets en Rosemary had tegen de Australische Judy Tegart eveneens slechts twee sets nodig. De halve finales bereikten voorts de Ameri kaanse Kathy Harter, die de Australische Lesley Turner uitschakelde en de Britse Ann Jones, die zich sterker toonde dan de Amerikaanse Mary Ann Eisel. derij van proftennisser Pancho Gonza les, lijkt in de halve finale tegen Bil lie Jean King-Moffitt geen schijn van kans te zullen hebben. Ann Jones, die met heel veel moeite in drie sets (62, 46, 75) over Ma ry Ann Eisel zegevierde, lijkt tegen Rosemary Casals al even kansloos. Niet temin, deze Engelse huisvrouw, die na een langdurige ziekte begon met tafel tennis en daarin driemaal de finale van het wereldkampioenschap bereikte om zich vervolgens te wijden aan de tennis sport, kwam al zesmaal uit in de hal ve finale van Wimbledon en zal zich ze ker niet zonder meer aan de kant la ten zetten. Voor Nederland was deze tweede dag van de tweede Wimbledonweek 'n goe de dag. In de wedstrijden om de All England Plate boekte zowel Astrid Suurbeek als Ada Bakker een overwin ning, terwjjl in het junioren-toernooi de debutanten Judith Salomé en Freddy Hemmes twee sets-overwinningen be haalden. Billy Jean King-Moffitt verkeert in grote vorm en daarvan is de nummer twee van de Britse ranglijst, de 22-ja rige Virginia Wade, het slachtoffer ge worden. Billie Jean had amper drie kwartier nodig om zich van een plaats in de halve finale zeker te stellen en toonde een zo grote overmacht met har- IMETZ-STRAATSBURG 205 K M| COIDSOONON CHAMP DU MtSSM OSERNAI de eerste services, sterk netspel en die pe ground-strokes, dat de Engelse van het kastje naar de muur werd gestuurd. Dat Virginia Wade het desondanks in de eerste set tot 75 bracht, dankte zij aan het feit, dat Billie Jean zich niets meer inspande dan strikt nodig was. De Amerikaanse sloot de laatste game van de eerste set op love af en drukte daarna even door, waardoor ze de 2e set met 62 binnenhaalde. „Ik had geen schijn van kans", zei Virginia Wade na afloop. „Je hebt meer kans om door een muur heen te slaan dan langs Jean" een aan het net staande Billy De kwikzilverachtige Rosemary Ca sals demonstreerde in haar partij tegen de toch werkelijk sterke Judy Tegart op overduidelijke wijze vrijwel alle sla gen van het tennisspel te beheersen. Dat leek in de eerste game niet zo, want die stond ze af aan haar tegen standster, maar ze revancheerde zich daarna door liefst vier games achter een te winnen. Het gaf haar vermoede lijk het gevoel zonder veel inspanning de volle buit te kunnen binnenhalen, maar ze hield geen rekening met de enorme vechtlust van haar tegenstand ster, die zowaar op 55 weer naast haar kwam Casals nam via haar service opnieuw een voorsprong, waarna zich een opwindend gevecht om de twaalf de game ontwikkelde. Met twee geraf fineerde dropshots, waarbij de bal als een steen vlak achter het net viel, ver overde Casals een eerste setpoint, maar Tegart werkte het weg met een daverende ace. Haar kans om na een tweede ace de game te veroveren ver speelde Tegart daarna met een domme misser, waarbij ze de bal onderin het net sloeg. Opnieuw veroverde Casals Billie Jean King-Moffitt, die zich niet liet verrassen. Zij zegevierde over de Engelse Virginia Wade. O daarna een setpoint en ditmaal was er voor Tegart geen redding mogelijk op de keiharde forehands, waarbij de bal als een projectiel recht evenwijdig aan de zijlijn langs haar heen flitste. De kleine, razendsnelle Amerikaanse ging meedogenloos door en sloeg in re cordtempo de score in de tweede set naar 51. Het einde leek voor Tegart nabij, maar de Australische herstelde zich op wonderbaarlijke wijze. Ze brax door de service van Casals en bracht de stand op 53 nadat ze vijf match points had overleefd en de score acht maal naar deuce was gesprongen. En weer moest Casals daarna een service- break toestaan op twee verbluffende fo rehand-passings en een even verbluffen de crossvolley: 54. Op dat moment vertoonde de 18-jarige Amerikaanse haar grote klasse. Op de service van Tegart veroverde zij met twee schitte rende dropshots twee matchpoint, waar van zij het tweede, het zevende in totaal, benutte. Van aanzienlijk minder kwaliteit wa ren de kwartfinales tussen Lesley Tur ner en Kathy Harter en Mary Ann Ei sel en Ann Jones. In beide partijen wer den ontstellend veel fouten gemaakt. Kathy Harter maakte er iets minder dan Lesley Turner en Ann Jones iets minder dan Mary Ann Eisel. Harter verspeelde, na de eerste set met 75 te hebben gewonnen, de twee de met 16, maar daarna was Turner nergens meer, zodat de beslissende der de set met 62 werd afgesloten. Kathy Harter, die de laatste maanden ernstig heeft getraind op de baan bij de boer- Verrassend goed was het spel van Ju dith Salomé en Freddy Hemmes als de butanten in het juniorentoernooi van Wimbledon. De slanke en donkere Ju dith Salomé zegevierde in twee sets over de Deense jeugdkampioene Ekter (97, 60). Ze begon wat nerveus en had doordoor nogal wat moeite met haar service, maar toen ze eenmaal ge wend was aan het snelle gras beheer ste ze de strijd volkomen. Ze werkte in de eerste set een 2—4 achterstand weg en scoorde daarna vooral veel pun ten met diepe backhand-crosses en vol leys. Freddy Hemmes overspeelde de In diër Amritharaj volkomen en bleef met 61 en 62 in de meerderheid. Opval lend was het goede smashen van onze jeugdige landgenoot, die bovendien zijn service aanzienlijk blijkt te hebben ver beterd. In de strijd om de Plate startte Ada Bakker met een snelle 60 zege in de eerste set. Na 33 in de tweede set raakte ze haar zekerheid even kwijt en dat leverde haar Australische tegenstan- ster Alexander, op goedkope wijze de tweede set op. Het herstel kwam even wel tijdig en met 62 in de derde set besliste Ada Bakker de strijd in haar voordeel. Astrid Suurbeek tenslotte had met de Spaanse Aubet heel weinig moei te. De eerste set nam ze met 60 en in de tweede stond ze haar tegenstand ster niet meer dan drie games toe. Uitslagen: dames enkelspel kwartfi nales: Kathy Hartei (VS) Lesley Turner (Austr.). 7-5, 1-6, 6-2. Ann Jones (GB) Mary Ann Eisel (VS) 6-2, 4-6, 7-5. Rosemary Casals (VS) Judy Tegart (Austr.) 7-5, 6-4. Billie Jean King (VS) Virginia Wade (GB) 7-5, 6-2. Heren dubbelspel, derde ronde: Krish- nan/Mukerjea (India) Leschly J. Ulrich (Den.) 11-9, 9-11, 3-6, 6-2, 6-2. Dames dubbelspel, derde ronde: Ka ren Krantzcke Kerry Melville (Austr.) -Suan Behlmar Nancy Reed (VS) 6-2, 6-0. Galina Baksheeva Anna Dmitire- va (Rusl.) - Esme Emanuel Maryna Godwin (VS) 7-5, 6-0.

De Vallei | 1967 | | pagina 9