Ide appels bloeien Schooltelevisie van grote waarde voor het onderwijs Het „Huis Van Looy" in Haarlem verkocht UIT DE KERKEN Liesbeth List naar festival in Rio i Beroep op Kroon had succes Gekleurd vlees RADIO- en TELEVISIEPROGRAMMA'S VANAVOND MORGEN Fusiekandidaten Voorlopig geen nieuwe uitkering van Teixeira WISSELMARKT éétrrrZs PILOOT STORM RECHTER TIE TEKKO TAKS wam TELEVISIE T.V. LANGENBERG OERM Johnny Hart ISA BEURS OMZETTEN Lening overtekend R'dam-Rijn Pijp fdgina 2 ÖONDERDAG 6 JULI 1967 m En in een affreus kamertje zonder enig modern gemak, lag de adellijke neef op een bed met streepjes-de kens, voorzover men in het geloken licht van halfgesloten blinden ver mocht vast te stellen „Dag Coen!" zei neef Barend jo viaal. „Kerel, hoe voel je je?" Zijn vrouw moest de volle van haar hoed oplichten om Coen te kussen. Zij hadden een tros druiven meege bracht. Dat het kind wit zag, kwam na tuurlijk van gebrek aan frisse lucht. En veel praten had hij nooit gedaan, behalve de eerste dag. Nee, zij von den hem wel goed. „En Coen, waar heb je nu eens zin aan?" informeerde nicht Ida nog. Dat was een rijke vraag, na het ontslag van Alexander Verbrinke. „Niets", zei het kind. Maar zijn ogen hadden die ellendige droevige verstilling, welke hen toch ietwat onrustig maakte, op hun stoe len. Het was een opluchting, toen de gastvrouw direct daarna om de hoek van de krakende deur kwam met de boodschap, dat Coen eigenlijk geen bezoek mocht hebben... „Hij knapt best op!" zei Barend in het gangetje. Zijn stem galmde te gen de gewitte muren; de klank bleef hangen in een blauw bordje met „Oost, West, thuis best" erop. „Wij zien hem gauw weer op „Wynen- dael"!" En daarop zouden de Peuns dan maar wachten: het ziekenbezoek was niet animerend geweest. Éénmaal ook ging Lientje alleen naar Coen. Zij was de vorige dag naar de stad geweest, en in haar tas zat een Sint-Nicolaas-inventaris. Er was een trekpop en een autootje en een spoortreintje en een tol en een kaatsbal en een mondharmonika zij had alle dingen gekocht, die him kleur opstaken in de grijsheid van haar jeugd-herinneringen. En daar boven had ze nog een grote fles eau de cologne meegenomen voor moe der Gaalders. Maar het noodlot wilde, dat zij op een slecht ogenblik kwam. Die mor gen had de Lange zijn moeder mo gen helpen, Coen te verschonen. En het medelijden in zijn hart was het zelfde als voor een ziek geitje, die met hok en al in de bijkeuken gezet was. Terwijl hij Coen steunde en zijn haar kamde en lakens instopte, te kende zijn tong aandachtig figuurtjes op zijn bovenlip. Hij was innig be gaan met dit leven. En toen zijn moeder Coen's voeten en benen af- sponsde, aaide de Lange verstolen met zijn zeker niet schone hand langs de gesloten ogen en de bleke wang van het zieke kind, zoals hij vlak te voren het geitje nog in zijn baardje gekrieuweld had. En eensklaps had Coen hem aangezien, dat de Lange er verlegen van werd. Coen begon te huilen. Had zijn vriend hem dan pijn ge daan? Coen schreide onstelpbaar. Was zijn toestand opeens verer gerd? Moeder Gaalders vergat er haar spons voor. Zij ging op de rand van het bed zitten, en legde een voorzich tige arm om het patiëntje heen. Hij huilde zo allerverschrikkelijkst, dat zij tenslotte de Lange „allé, gauw jong!" naar de dokter zond. De Lange nam de hele weg in draf, en kon geen woord uitbrengen, dan: „Coen..." Zodoende zette de arts er ook haast achter, en was binnen zeven minuten ter plaatse. Dat was eigenlijk de eerste huilbui van Coenraad; en hij had toch zo veel te bewenen! De dokter voelde zijn pols en gaf hem wat kalmerende druppels te drinken in een slokje koud water. En al die tijd lag Coen daar maar te snikken alsof hij leegliep, om het sterven van zijn moeder, om de dood van zijn vader, om alle ver klonken tederheden en het gewrongen leven zonder sprookjes op „Wynen- dael", om het afscheid van meneer Alexander en om de vrucht van al deze smarten: de eenzaamheid. De arts zei: „Laat hem maar. Dit is wel eens goed". Van achter zijn moeder bezag de Lange zijn vriend welhaast met be wondering. Hij had niet geweten, dat iemand zo huilen kon. Op dat moment arriveerde Freule Lientje. In de bevooroordeelde ogen der ande ren leek zij een dienares van Mam mon, met al haar speelgoed en die veel te grote fles eau de cologne. Wat deed zij midden in het leed van dit kind? Waarom bleef zij niet uit de buurt, als er zorgen waren? Zij kon immers niets lenigen, met haar voornaamheid en geld! Lientje voelde dit zo zuiver aan, dat zij er geen woord overzeggen kon. „Ik wilde u allen zo graag eens een genoegen doen...", mompelde ze, „en ik verlangde zo naar Coen..." De Gaaldersen stonden ingesloten kordon. Maar uit het kamertje riep een klei ne stem. Ja, dat was de bazuin voor de muren van Jericho „Hij het zo gehuild!" sis-fluisterde juffrouw Gaalders. „Gos verdikke, woarom most die meneer Alexander ok weg?!" Zij liet het pad vrij; Freu le Lientje fladderde het kamertje binnen. En daar, in het rood behuilde aan gezicht van de kleine jongen, die een grote naam moest voortdragen, vond ze eindelijk haar heldendom. Daar zag zij de weg zich ontrollen, die zij nooit had kunnen vinden dan langs moeizame schuilpaadjes. „Kijk eens, Coen", zei ze, „ik heb voor alle kleintjes hier iets moois meegebracht. Wil jij het hun geven? Je bent al zo flink, en je weet dat beter te verdelen". Coen bekeek alle schatten, en zijn ogen vergaten de tranen. Een glim lach, zo zwaarmoedig dat Freule Lientje ervan verbleekte, kwam over zijn gezicht. „Die mondharmonika is mieters", zei Coen. „Ja, niet stemde zijn tante in, slikkend tegen dat afschuwelijke woord. „Die geef ik aan de Lange", zei Coen. „Dan kan hij spelen, als ik Daar was hij echter aan de grens van hun vertrouwen aangeland. Tante Lientje las hem als een open boek. „Hij moet maar goed oefenen, terwijl jij beter wordt", antwoordde ze. „Maak je nu niet druk, Coen! En als je helemaal opgeknapt bent, dan doch het heldendom draagt in zijn besef een zware kroon „dan kom ik kijken!..." Zij begrepen elkander. Dat heeft immers elke mens nodig, dit begrip?... Freule Lientje reed triomfantelijk naar „Wynendael" terug. Haar rug was recht en haar stem iets te luid, toen zij vertelde van haar bezoek. In het zwijgen van de andere twee lag hun wrok dat zijzelf daar niet op hadden kunnen komen. Er viel niets meer te zeggen. m S DEN HAAG Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nationaal 5 Schoolonderwijs te Winsum, gemeente Baarderadeel. is bij de Kroon in be- 5 roep gekomen tegen het besluit van Ged. Staten van Friesland, waarbij de ap- 5 pellant alsnog niet ontvankelijk is verklaard in zijn beroep om medewerking voor de aanschaffing van een tv-toestel ten behoeve van de van voornoemde jj vereniging uitgaande school voor gewoon lager onderwijs te Winsum. De Kroon heeft overwogen dat de aanvrage van het schoolbestuur strekt tot het verlenen van medewerking als bedoeld in art. 72 der lager onderwijs wet voor het aanschaffen van een tv- toestel teneinde desverzocht op de van het bestuur uitgaande school te kun nen deelnemen aan een landelijk schooltelevisie-experiment door de Stichting Nederlandse Onderwijstelevi sie (NOT). Het schoolbestuur heeft daarbij het oogmerk dit toestel te doen gebrui ken voor het volgen van schooltelevi sieprogramma's binnen het kader van het lesrooster van de onderwerpelijke school. Derhalve is sprake zegt De Kroon van een verzoek van een schoolbestuur betreffende de aanschaf fing van een hulpmiddel ten behoeve van zijn school in de zin van artikel 72 der lager onderwijswet 1920, zodat Ged. Staten van Friesland het school bestuur nadat dit van 's raads weige- HAARLEM De gemeenteraad van Haarlem heeft gistermiddag met algeme ne stemmen besloten tot verkoop van het „Huis Van Looy" voor 220.000 gul den aan de Katholieke Provinciale Bi bliotheek-Centrale Noord-Holland. In het „Huis Van Looy" is thans geves tigd de collectie Van Looy, welke in de toekomst zal worden ondergebracht in het Frans Hals Museum. Van het bedrag van 220.000 gulden zal 190.000 worden besteed aan de veranderingen van de Vleeshal op de Grote Markt, die als Cultureel Centrum zal worden ingericht. Het restant zal worden be steed aan de verbouw van een gedeelte van het Frans Hals Museum, waar de collectie Van Looy zal worden onderge bracht. (Wordt vervolgd) S 3548. Midden in zijn opgewekte conversatie was Buck door een bedrieglijke sneeuwbrug gezakt en daar hing hij nu machteloos aan de lijn die hem met de professor verbond. Ondanks de ski's aan zijn voeten, maakte het tem- peratuurpak en vooral de drukhelm hem zó topzwaar, dat hij met 't hoofd omlaag heen en weer bleef benge len. Instinctief weerhield hij zich dadelijk van iedere beweging, teneinde het zijn metgezellen niet nog moei lijker te maken. De steile, gladde ijswanden die hem omringenden, boden trouwens geen enkel houvast. Hij moest een gevoel van misselijkheid onderdrukken, en begon hevig te transpireren. Blijkbaar was de warmte- regelaar van zijn kostuum defect geraakt door die plot selinge val. En die niet alleen, want hij had opeens ook geen radio-contact meer! Dit was wel het meest verontrustende in deze hachelijke situatie. Hij verwacht te ieder ogenblik verder omlaag te storten in die ijzi ge, duistere diepte. Het zweet liep in zijn haren neer... het leek alsof de tijd stilstondNa een eeuwigheid voelde hij echter, hoe de lijn met korte rukken om- hooggesjord werd. Buck durfde nauwelijks adem te ha lenmaar hij wist nu dat zijn trouwe vriend Arend te hulp was geschotenTergend langzaam werd hij hoger getrokken. Als nu de lijn het maar hield Zweetdruppels liepen brandend in zijn ogen 14. Terwijl de apotheker Yuan Kai zich achterin de tuin terugtrekt, gaan rechter Tie en Tsjiao Tai naar het huis en kloppen aan. De deur wordt niet meteen geopend zodat de Rechter gelegenheid heeft om zijn trouwe hel per een paar dingen te zeggen: „Ga naar de gerechtsdie naar bij de poort, Tsjiao Tai en laat ze de wilkmeester waarschuwen om een draagbaar te brengen en het lijk naar het gerechtsgebouw te vervoeren. Lijkschouwer Wang moet een grondige sectie verrichtn. De doodsor- zaak staat wel vast, maar misschien brengt hij nog iets nieuws aan het licht. Als je die boodschap doorgegeven hebt, breng je mevrouw Meng bij mij, Dan heb ik intus- sen gelegenheid om de bediende te verhoren". Hij is juist uitgesproken als de deur door de huisjongen wordt geopend. Het is een knappe, maar stuurs kijkende jonge man en de rechter vraagt zich meteen af of hij misschien meer van de moord zou kunnen weten. Misschien was hij verliefd op de vrouw van de dichter. Onbewust van deze verdenking laat de huisjongen Rechter Tie binnen in de ruime maar spaarzaam gemeubileerde hal. Terwijl Tsjiao Tai weer naar buiten gaat, zet de Rechter zich aan de eenvoudige bamboetafel. Diefstal kan in elk ge val geen motief zijn gewesst, peinst hij. Zo te zien leef de de dichter heel sober. NED. HERV. KERK Beroepen: te Hattem (vac. dr. C. Be- zemer): dr. F. de Graaf te Rotterdam; te Blauwkapel: H. Harkema, directeur van de Geref. Zending te Zeist; te Zeven hoven: J. H. de Vree te Sleeuwijk; te Steggerda: L. A. Nell, kand. te Den Haag. Beroepen: te Aagtekerke: H. Omme- ring kand. te Schiedam; te Birdaard- Reitsum (toez.): C. Vroegindewey, kand. te Bergambacht; te Durgerdam: P. Feen stra, vic. te Krommenie. Aangenomen* naar 's-Gravenhage (vac. wijkgem. 23): M. J. Gols te Wit- marsum: naar Oude-Tonge: W. van Gorsel, kand. te Montfoort; naar Am- stelveen-Buitenveldert (toez.): G. J. Wispelwey te Duivendrecht; naar Rid derkerk (wijkgem. Den Donck te Slik kerveer) (toez.): G. J. v.d. Bogerd te Gouda; naar Zaltbommel (vac. Th. Rin- kema) (toez.): H. Berton te Grijpskerk- Visvliet. Aangenomen: de benoeming tot hulp prediker te Oude-Pekela: D. Stolk, vJi. evangelist aldaar; de benoeming der ge nerale synode (tot pred. voor buitengew. werkzaamh.) (voor de Hezenberg te Hattem)H. J. Teutscher te Goes. Bedankt: voor Zuid-Beijerland en voor Westerhaar-Vriezenveensewijk (toez): J. C. van Nieukerken te Hattem; voor Goes (vac. H. J. Teutscher) toez.): H. de Noo te Meppel; voor Woerden )4e pred. pl.) (toez.) en voor Wezep: L. Roetman te Gouda. Bedankt: voor Gieterveen: H. W. Doomink te Groede. GEREG. KERKEN Beroepen: te Beverwijk (vac. J. Knol): B. Wetzel te De Lier. Bedankt: voor Elburg en voor Lem mer; A. Groenewegen te Ulrum; voor Delfzijl (koopvaardijpredikant met als standplaats Liverpool): J. W. Bats te Marknesse. GEREF. KERKEN (vr^gern.) Aangenomen: naar Alblasserdam- Nieuw-Lekkerland: G. Blijdorp te Dok- kum-Wierum. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen: te 's-Gravenzande: I. de Bruyne te Rotterdam-Centrum. GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Axel en te Rhenen: N. W. Schreuder, kand te Amersfoort; te Hoogvliet: J. van Vliet te Den Haag. Beroepen: te Groningen, te Gouds waard en te Emmeloord: N. W. Schreu der, kand te Amersfoort: te Poederoyen en te Tholen: C. de Ridder, kand. te Elspeet. Bapt. Gemeenten: Aangenomen: naar Westerhaar: H. D. Dekker te Zutphen. PARIJS (Reuter) Twee perso neelsleden van een Parijse groothandel in vlees, die zegt ook te leveren aan president de Gaulle en de Britse pre mier Harold Wilson, zijn gisteren gear resteerd omdat zij chemicaliën zouden hebben gebruikt om het vlees er smake lijk te laten uitzien. De verdachten zijn de 35-jarige Su zanne, bedrijfsleidster van een van de bekendste vleesgroothandels bij de Hal len in Parijs, en de inkoper, Pierre. De groothandel heeft de overtreding inmiddels toegegeven. ring van medewerking in beroep was gekomen, ten onrechte in zijn aanvra ge niet ontvankelijk hebben verklaard. Televisie zegt de Kroon verder is een medium dat blijkens de ervarin gen hiermee in het buitenland van gro te waarde kan zijn voor het onderwijs. Het aantal televisielessen van aanvan kelijk 20 is uitgebreid tot 77 in het schooljaar 1965-'66. In het schooljaar 1966-'67 zal het 95 bedragen en het streven is erop gericht voor 1970 tot een aantal van 200 te komen. In ver band met het voorgaande is de ver wachting gewettigd dat over enkele ja ren televisie hier te lande een alge meen gebruikt leermiddel en hulpmid del bij onderwijs zal zijn. De scholen die deelnemen aan het experiment en door het van hen ge vraagde commentaar op het gebodene een onmisbare bijdrage leveren voor de opbouw van de schooltelevisie hier te lande, kan de aanschaffing van een toestel niet geacht worden de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te stellen, te overschrijden. Op grond van het vorenstaande oordeelt de Kroon dat de gemeenteraad ten on rechte de gevraagde medewerking heeft geweigerd. Met vernietiging van het besluit van Ged. Staten van Friesland en van het besluit van de raad der gemeente Baarderadeel heeft de Kroon bepaald dat de door de appellant gevraagde medewerking voor het aanschaffen van een televisietoestel alsnog verleend dient te worden. HILVERSUM Liesbeth List is uit genodigd Nederland te vertegenwoordi gen op het tweede internationale Festi val de la chanson, dat in oktober in Rio de Janeiro wordt gehouden. Andere internationale sterren die zijn uitgenodigd zijn: Catharina Valente, Frank Sinatra, Nana Mouskouri, Alain Barrière en Tom Jones. Op dit festival zullen nog niet uitgevoerde chansons ten gehore worden gebracht. Iedere deelneemster of deelnemer zingt in haar of zijn eigen taal. De eerste prijs is vijfduizend dollar. Ook is er een Grand Gala, waar de uitgenodigde artiesten hun eigen reper toire mogen uitvoeren. HILVERSUM I. 18.10 Sportrubriek. 18.30 Stereo: Licht instrumentaal trio (gr). 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Stereo: NCRV-vocaal ensemble met or gel: geestelijke liederen. 20.00 Bekende strijkorkesten (gr). 20.30 Zomermoza- iek: een luchtig gevarieerd programma voor een zomeravond. 22.15 Wijd als de wereld: internationale oriëntatie in kerk, zending en oecumene. 22.30 Nws. en herhaling SOS-berichten. 22.40 Boek bespreking. 22.45 Haarlemse orgelmnd. 1967: kerkorgelconcert. 23.25 Stereo: Pianorecital: klassieke en moderne mu ziek. 23.45 Stereo: Lichte gr. muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.25 Stereo: Metropole orkest. 18.55 Rep. Wimble don 1967. 19.00 Stereo: Bariton en pia no: mod. liederen. IKOR: 19.30 Voor dracht van gedichten rondom God. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Land der Mu zen: kunstkroniek. 20.30 De Capella Co- loniensis met solisten: klassieke mu ziek. In de pauze: plm. 21.25-21.50 De badgastheren, gesprek met Schevening- se seizoenwerkers. 22.20 Nabeschouwing Ronde van Frankrijk. 22.30 Nieuws. 22.40 Act. 22.55 Discotaria: nieuwe gr. platen. 23.55-24.00 Nieuws. NEDERLAND I. NTS: Eurovisie: Tussen 16.15 - 17.00 uur rep. van de Ronde van Frankrijk 1967. 18.45 De Minimolen. 18.50 Joum. STER: 18.55 Reclame. NTS: 19.00 De Verrekijker, internationaal jeugdjoum. 19.10 Van gewest tot gewest. 19.30 Men sen in de sport: documentair-informa- tief pr. 19.53 Toeristische tips. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. SER: 20.16 Reclame. NCRV: 20.20 At tentie. 20.50 Het zuidstation bestaat niet meer (No trams to Lime Street), TV- spel. 22.00 Vioolrecital. 22.25 Close-up: gesprek op het Waterlooplein. NTS: 22.45-22.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws. in 't kort. STER: 20.01 Reclame. VARA: 20.05 Coronation Street. TV-film. 20.55 Nader tot elkaar (II), document, over Hongarije, Tsjecho- Slowakije en Polen. 21.45 Achter het nieuws. STER: 22.10 Reclame. NTS: 22.15 Journaal. KRO/RKK: 22.30-23.00 Meerstemmen in de kerk, documentaire over kerkmuziek. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Lichte ork. muz. 7.30 Nws. 7.32 Radiokrant. 7.50 Stereo: Lichte ork. muz. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muz. (opn.) 8.30 Nws. 8.32 Touringclub: va- kantietips. 8.45 Stereo: Lichte ork. muz. 9.00 Stereo: Londens Festival ork. (gr): semi-klassieke muz. 9.35 Waterstanden. 9.40 Stereo: Klassieke gewijde muz. (gr.) 10.30 Morgendienst. 11.00 Lichte grammofoonmuz. 12.00 Lichte pianomuz (gr) .12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Act., eventu eel grammofoonmuz. 12.50 Balletmuz. (gr). 13.45 Licht orgelspel. 14.05 Voor dracht. 14.25 Promenade-ork. en zang soliste: opperettemuz. 15.05 Reportage Ronde van Frankrijk 1967. 15.10 Stereo: Operette-aria's igr.) 15.35 Cello en piano: semi-klassieke muz. 16.05 Re portage Ronde van Frankrijk 1967. 16.10 In 't zilver: programma voor oudere luisteraars. (Tussen 16.15-17.15 uur: Re portage Ronde van Frankrijk 1967). 17.30 Nederlandse militaire ork. (opn). HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. en ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuz. (7.30-7.35 Van de voorpagina persoverz.) VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte grammofoonmuz. 9.00 Stereo: Viool en klavecimbel (gr).: klassieke muz. 9.15 Stereo: Klassiek strijkkwin tet. (gr). 9.45 Stereo: Mezzo-sopraan en instrumentaal ensemble (gr.): moderne liederen. 10.00 Lichte grammofoonmuz. 11.00 Nws. 11.02 En dan heb je een chanson: liedjesprogramma. AVRO: 11.30 Kerkorgelconcert: klassieke muz. 11.55 Beursberichten. 12.00 Licht piano spel. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: Uitzending voor de landbouw. 12.40 Sportrevue, waarin verslag over de vandaag gespeelde wedstrijden te Wim bledon. 13.00 Nws. 13.10 Act. 13.30 Scha keringen: cultureel programma in Woord en Muz. 14.20 Slotakkoord: het kasteel in de muz. en literatuur en als toeristisch reisdoel. 14.50 Hou je aan je woord: een spel met en over taal en literatuur, VPRO: 15.30 Thuis: programma voor thuiszittenden. 16.00 Nsw. 16.02 Radio kamerork. en solisten klassieke en moderne muz. 17.00 Voor de kinderen. 17.10 Stereo: Muzikale aanwinsten. 17.45 Act. 18.00 Nws. 18.15 Amerika in termijnen, praatje. 18.20 Licht instumentaal kwartet. 18.30 Jazz rondo. 18.55 Reportage Wimbledon 1967. HILVERSUM III. AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Plaat maar raak!: vrolijk ochtendprogram ma. 10 00 Nws .10.02 Arbeidsvitaminen: verzoekplatenprogramma. (11.00 Nws.) VPRO: 12.00 Nws. 12.02 Uit de buiten landse pers. 12.05 Een uurtje Frans. 13.00 Nws. 13.02 Uit de buitenlandse pers. 13.05 El pée: gevarieerd platen- programma. 14.00 Nws. 14.02 Uit de buitenlandse pers. 14.05 2 x Top 10. AVRO: 15.00 Nws. 15.02 Muziekkantjes. 16.00 Nws. 16.02 Oud Plaatwerk. 17.00 Nws. (16.30 Sorbet: licht programma). 17.02 Act. 17.05-18.00 Pop Party. DONDERDAG 6 JULI 1967. DUITSLAND I. 10.00 Nws. 10.05 Journaal (herh. van gisteren). 10.20 Sportspiegel. 10.50 Docu mentaire. 11.35 Act. en muziek. 12.00- 1330 Act. 16.4C Nws. 16.45 Film voor de kinderen. 17.00 Voordracht voor de kin deren. 17.15 Film voor de kinderen. 17.45 Dierenfilm voor de kinderen. 18.00- 18.05 Nws. (Regionaal progr.: NDR: 18.05 Act. 18.19 Cultuurspiegel. 18.53 Zandmannetje. 19.00 Act. 19.26 Raadsel- spel. 19.59 Progr.-overz. WDR: 18.05 Nws. uit Nordrhein-Westfalen. 18.10 BI in de komende week. 18.12 TV-film. 18.25 Hier und Heute (I) 18.50 Voor de kinderen. 19.00 Hier und Heute (II). 19.10 TV-film. 19.40 Filmrep.). 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Der Auswan- derer, toneelspel. 22.00 Progr. over ont wikkelingshulp. 22.45 Journaal, weerbe richt en commentaar. 23.00 Filmrepor tage van de Tour de France. 23.10 Het 17e Internationale Filmfestival te Ber lijn 1967. 23.55 Nws. DUITSLAND II. 18.10 Nws. en weerbericht. 18.20 Act. en muziek. 18.55 Kort tv-spel. 19.27 Weerbericht. 19.30 Nws. en thema van de dag. 20.00 TV-quiz. 21.30 Liefdadig- heidsoproep. Aansl.: Nws. 21.45 Inter view met Heinrich Böll. 22.30 Nieuws, weerbericht en thema van de dag. zHiiiiitiiiiiiittiiimiiiiiin 18. „Hap!" Tekko nam een grote slok en liet de vloei stof vervolgens langzaam door zijn keel naar binnen lopen. „Zo en nu goed onder de wol! mompelde onze vriend. „Dan ben ik er morgen weer van af. Het is al tijd maar 't beste om zo'n verkoudheid meteen flink de kop in te drukken!" Hij zette zijn slaapmuts recht, ging op zijn rug liggen en trok de dekens goed over zich heen. En of 't nu door 't aspirientje of door 't ver meende drankje kwam of dat misschien alleen maar de suggestie een rol speelde, weet ik niet maar Tekko sliep in ieder geval ogenblikkelijk in. Hij werd al gauw ontzettend warm en transpireerde geweldig, maar dat is altijd goed wanneer men een griepje heeft- Na een poosje leek het net of de slaapmuts iets ge groeid was en ook 't bed scheen groter geworden te zijn. Maar daar dergelijke dingen tot de onmogelijkhe den behoren kon 't niet anders of Tekko was aan 't kleiner worden. De slaper zelf merkte van dit alles achter niets en ronkte rustig door, ook toen de slaap muts al zo ruim geworden was, dat Tekko's hoofd er gemakkelijk tweemaal in gekund had. Ja 't was nu wel heel duidelijk dat onze Tekko zich schromelijk ver gist had in de medicijn. goed, MOtSELMANNEN DE VERGADERING BEGINT MlItUn Ir-*;..-..- tpOn*,» AMSTERDAM De grote verras sing van de fusie Zout/Organon deed op de Amsterdamse effectenbeurs een ware hausse ontbranden voor soortge lijke vermeende kandidaten. Overal waar in de laatste jaren wel eens van een of andere fusiekans is gesproken, kwam gisteren een onverwacht krach tige vraag. Zo schoot Dagra door de 200 pet., kwam Centrale Suiker op 400 en moest Wessanen 30 punten aan de koers toevoegen om aan alle vraag te kunnen voldoen. Kwatta herstelde zich van de verlie zen op vorige dagen. Hoger waren op nieuw Utrechtsche Asphalt, Aniem, Carp en Key en Kramer. Billiton, die ook nog wel eens op de lijst van moge lijke fusiekandidaten wordt geplaatst zag zich met een winst van ruim 5 vereerd. In herstel was voorts Geveke, maar de Bank voor Onroerende Zaken, Brocades, Spaamestad, Kondor, Wijers, Albert Heijn en Simon de Wit moesten terug. Onder grote belangstelling kwam de koers van Zout terecht op 745 doordat er van, Zwanenberg nogal wat aanbod viel te verwerken. Dit fonds verloor dan ook bijna 12. Zout trok 135 pun ten aan. Het is wel duidelijk wie hier het meeste voordeel van trekt. Het zal naar de beurs meent een harde dobber worden de aandeelhouders Zwanen- berg-Organon duidelijk te maken, dat de voorgestelde fusie wel een geboden zaak is. De hoofdfondsen lagen iets zwakker in de markt doordat hier en daar een flauwer Wal 1 Street werd verwacht. Olies verloren ƒ1, Philips en Unilever ruim een halve gulden. Alleen Hoog ovens konden iets aantrekken. De han del bleef zeer beperkt. De scheepvaart was hier en daar iets zwakker na de opmars van de vorige dagen. Van Ommeren verspeelde 2 pun ten. Holland-Amerika Lijn en Scheep vaart-Unie waren ca. 1 puntje lager, maar Oostzee 3. Rotterdamsche Lloyd. Japanlijnen, Nievelt en de Nederland konden iets aantrekken. De obligatie- markt zette de terugslag van de vorige dag met elan voort. Vooral de leningen van de Gemeentenbank moesten het ontgelden. Kon. Olie 126,20—126,30 en 126,50—126,70 gl, Unilever 90,30, Philips 89,7089,80 en 89,8090,10, Hoogovens 80,80. HVA f 36.000. AKU st. 3.345, Deli st. 360, Hoogovens st. 3.950, Philips st. 10.652, Unilever st. 8.100, Kon. Petr. st. 13.025. Holland Am. Lijn f 26.600, KLM st. 912, Kon. Boot f 32.000, Nievelt f 18.200, Scheepv. Unie f 43.000, Bühr- mann f 23.000, Centr. Suiker f 69.000, Van Gelder f 66.800, Heineken f 19.800, Kon. Zout f 42.900, Ned. Kabel f 14.400, EMS oude 3.374, nieuwe 4.154 st., Ver. Mach. f 34.400, Zwanenberg st. 4.042. HBU f 26.600. AMSTERDAM (ANP) Dc schuld eisers van het bankierskantoor Teixeira de Mattos mogen na de le uitkering van 30 procent die zij hebben ontvangen, voorlopig maar niet rekenen op een vol gende uitkering. Uit het tweede verslag van de bewindvoerders blijkt dat eerst het voorschot van de Nederlandschc Bank moet worden terugbetaald. In totaal is aan 657 schuldeisers 4.27 mil joen uitgekeerd. Van de 1,5 miljoen die de Neder landse Bankiersvereniging voor de zg. noodgevallen beschikbaar heeft gesteld is nu 1,27 miljoen uitgedeeld aan 135 mensen. In 35 gevallen werden aanvra gen afgewezen van totaal 1,70 mil joen. Het bedrag dat nog over is 228.000 zal worden gereserveerd voor nakomende gevallen. De processen tegen de Belgische com manditaire vennoot over de vrijmaking van 1,2 miljoen voor geblokkeerde ef fecten zijn nu zover gevorderd dat de schriftelijke discussie is geëindigd en de mondelinge behandeling is bepaald op 28 september. De bewindvoerders zijn over deze zaak vol vertrouwen. Verder speelt dan nog het beroep in cassatie over de uitspraak van het Ge rechtshof in Amsterdam ten aanzien van de effecten waarvan de eigenaren niet bekend zijn. Als de Hoge Raad de beslissing van het hof bevestigt, dan zal voor ƒ7 miljoen effecten in de boe del vallen. Over tegoeden van de vroegere behe rend vennoot in het buitenland, drs. Fehmers, zijn aan bewindvoerders nog niet zodanige gegevens verstrekt, dat zij enige stap hierover hebben kunnen nemen. Het onderzoek is nog gaande. Wel is voor de Nationale Huizenbeleg ging Mij., die behoort tot het privé vermogen van drs. Fehmers een pand in Steen wijk voor ƒ30.000 verkocht en een perceel bouwgrond in Leiderdorp voor ƒ30.000. Met de verkoop van de gebouwen in Amsterdam zijn de be windvoerders nog bezig. Hard is gewerkt aan de behandeling van de vele debiteurenposten. Van de op 31 december 1966 openstaande vor deringen van ƒ22,19 miljoen is tot nu toe 4,58 miljoen geïncasseerd. Er wer den zestig posten geheel afgewikkeld. Het aantal personeelsleden dat de be windvoerders nog bijstaat is ingekrom pen van 25 op 1 maart tot 19 op 1 juli. AMSTERDAM (ANP) Op de inschrijvingen op de 50 miljoen 6V« pet. obligaties Rotterdam-Rijn Pijplei ding Maatschappij moet een belang rijke reductie worden toegepast, omdat de lening is overtekend. De lening is bestemd voor de bouw van de nieuwe leiding van Europoort naar Venlo. De koers van uitgifte was 981/4 pet. De totale uitgifte bedroeg 70 miljoen, waarvan al 20 miljoen was geplaatst. AMSTERDAM, 5 juli Londen 10.04'/»10.04*/»; New York 3.601/16— 3.60 5/16; Montreal 3.33»/»—3.33*/»; Parijs 73.43'/s73.48'/1Brussel 7.25'/»—7.26'/$; Frankfort 90.18'/»—90.23'/»; Stockholm 69.82—69.87; Zürich 83.31—83.36; Milaan 57.67'/»—57.72'/»; Kopenhagen 51.98'/»— 52.03'/»; Oslo 50.36—50.41; Wenen 13.95'/» —13.96'/»; Lissabon 12.54—12.55'/».

De Vallei | 1967 | | pagina 2