Scherpenzeel bouwt 350 huizen in plan- Noor d- West ■SS* Project zal in ongeveer vijf jaar klaar zijn Topcoaches oefenen in Eindhoven Nederlands beste junioren Blauwkous Johnny v. d. Klift naar honkbaltrainingskamp Eervolle uitnodiging voor Blue Soeks Donner kreeg vroeg zijn presentje Bijna geen bosbessen Indianen zwommen in Bergbad 3550 *035 MARKTEN Twee jaar SCHERPENZEEL Wanneer in de loop van het vol gend jaar de bouwactiviteiten in het bestemmingsplan Noord-West zullen beginnenheeft de na-oorlogse wo ningbouw in Scherpenzeel een nieuwe fase bereikt. De plannen voor dit project zijn nu in een definitief stadium gekomen; er zullen straks ongeveer 350 huizen gebouwd wordeneen voor Scherpenzeel ongekend grote hoeveel heid. Plan Noord-West dat omzoomd wordt door de Ei kenlaande Glashor ster dijk en de Industrielaanvormt in feite een dorpje op zich met een eigen winkelcentrum en een eigen school. Weinig belangstelling van Scherpenzelers voor premiebouw Dronken bromfietser enterde Marokkaan Spelende jongen onder brommer ERG VAAK Geslaagd IDENTIEK VEENENDAAL Voor de eerste maal jn de geschiedenis van de (dit seizoen bijzonder succesvolle) Veenendaalse honk balclub Blue Socks is een speler uit de eerste uitgave van deze sportvereniging geselecteerd voor een landelijk trainings kamp voor junioren, dat dit jaar van 8 tot en met 13 juli in Eind hoven wordt gehouden. De uit verkoren Veenendaalse Blauw kous is de 17-jarige Johnny van der Klift, op wie de technische commissie van de Koninklijke Nederlandse Honkbal Bond haar keuze liet vallen door zijn uitzonderlijke grote kwaliteiten als slagman van de Blue Soeks. Samen met 49 andere junior honkballers (de crème de la crè me' uit de Nederlandse honk balwereld in de leeftijdsgroep van 16-17 jaar) zal hij bijna een weeklang worden getraind door de topcoaches van ons land als mede de Amerikaanse gasttrai- ner Hal Smeltzly, die per 1 aug. weer terugkeert naar het land van Uncle Sam. Het is bepaald niet exorbitant te stellen, dat deze uitnodiging van de K.N.H.B. een grote eer is voor zowel de talentvolle Van der Klift alsook voor de Blue Soeks, daar één en ander o.i. wel bewijst, dat het toonaangevende honkbal niet alleen meer in het westen van ons land wordt ge demonstreerd! m* - DONDERDAG 6 JULI 1967 Het bouwterrein, gefotografeerd vanaf de Industrielaan. Waar nu de koeien nog grazen, zullen straks de bouwkranen het landschap beheersen. Plan Noord-West is op papier ge reed. De gemeente heeft een ma quette laten maken, die de indeling duidelijk weergeeft. De gemeente zal alleen al voor het bouwrijp maken van het terrein, dat twaalf hectare groot is, tweeëneenhalf miljoen gulden moeten gaan uitge ven. De grootste oppervlakte zal worden bebouwd met premiewoningen. Het juiste aantal hiervan heeft de gemeente nog niet kunnen vaststellen, evenmin als de koopsom die belangstellenden straks voor hun woning in Scherpenzeel moeten zullen neerleggen. Het bestemmingsplan Noord-West kan gezien worden als het verlengstuk van het plan-Zuid, dat nu grotendeels is voltooid. Van de in totaal bijna 250 huizen, die er volgens een modern systeem worden gebouwd, zijn er nu 134 in aanbouw of bewoond. Het eigenlijke plan is afgerond, dat wil Het bestemmingsplan-Zuid gonst nog van de bouwactiviteiten. Eind 1968 zullen de werkzaamheden hier zijn af gerond. VEENENDAAL De Marokkaanse gastarbeider Moh. A. K. uit Rhenen reed dinsdagavond per fiets over de Hoofdstraat. Onderaan de Markt werd hij aangereden door een bromfiets, be stuurd door G. R. uit Veenendaal. De Marokkaan bleef vrijwel ongedeerd, maar de bromfietser kon na de val niet meer overeind komen. In het Juliana-ziekenhuis werd ge constateerd dat de heer R. niet noe menswaardig gewond was, maar wel te veel geestrijke drank tot zich had ge nomen. Nadat er een bloedproef was genomen werd R. naar het politiebu reau overgebracht waar een familielid hem laat in de avond opgehaald heeft. VEENENDAAL, De 11-jarige Bert v. d. H. uit de Valleistraat werd dins dagavond in die straat aangereden door een bromfiets, toen hij op de rij weg speelde. De bromfiets, eigendom van G. P. v. d. M. uit Veenendaal werd beschadigd. Bert werd licht gewond. VEENENDAAL De bosbessen- oogst van dit jaar is mislukt. Hier en daar zitten enkele vruchtjes aan de struiken, maar het loont niet de moei te met een emmertje het bos in te trekken, omdat men spoedig zal ont dekken vergeefs te zijn gegaan. Als reden van de mislukking van de bosbessen-oogst wordt de nachtvorst in het afgelopen voorjaar genoemd. De meeste bosbessen zijn toen bevroren. Alleen enkele late struiken hebben de vorst doorstaan, zodat men na lang zoeken misschien enig resultaat zal hebben. Dit is echter allemaal napluk. Vele bosbessenliefhebbers trekken, vooral nu in de vakantietijd, 's morgens al vroeg de natuur in met emmers en bussen in de hoop 's avonds thuis te komen met de emmers en bussen ge vuld en met door het sap blauw ge kleurde handen. Het is echter voor ie dereen een teleurstelling. Van de em mers en bussen is slechts de bodem be dekt en dan nog na lang en intens zoe ken. Volgens de verschillende bos wachters uit de omgeving wordt er op Prattenburg en in de omgeving van Rhenen meer vernield dan geplukt in de bossen. zeggen dat er geen verdere uitbreidin gen .zullen plaatsvinden. Ook de aan leg van de wegen is voltooid. Vorig jaar augustus namen de eer ste bewoners hun intrek in deze nieu we wfjk van Scherpenzeel. „Typisch is", zegt technisch hoofdambtenaar Wisse in een van de vertrekken van 't Scherpenzeelse gemeentehuis, „dat er zo weinig belangstelling vanuit Scher penzeel voor de premiewoningen is. De verkoop ervan moet de laatste tijd wel aardig lopen, naar ik zo hoor Ondanks die optimistisch klinkende slotzin verbergen deze woorden iets van een teleurstelling in zich; de ge meente dacht met de realisering van plan-Zuid zijn nu circa zestig huizen vestingsprobleem een flinke stap dich terbij te kunnen brengen. In feite heeft men het woningzoe kende deel van de Scherpenzeelse be volking alleen met het aantal woning wetwoningen een dienst bewezen. In plan-Zui dzijn nu circa zestig huizen van deze laatste categorie bewoond. Hoofdambtenaar Wisse geeft een voorzichtig antwoord op de vraag hoe de verhouding van premie- en woning wetwoningen in het nieuwe plan aan de noord-west kant van het dorp zal zijn. „Die getallen zijn nog erg vaag, ze zijn binnenskamers nog niet eens bekend, maar ik schat dat die ver houding drie op een, wat dus neer zou komen op een aantal van honderd huizen in de woningwet-sector....". Voor wat de verkoop van de pre miewoningen betreft, beschouwt het gemeentebestuur het als een gunstige omstandigheid dat de huizen in de on middellijke nabijheid van het indus trieterrein worden gebouwd. Men ver wacht dat velen de gelegenheid zullen aangrijpen om dicht bij hun werkge legenheid een huis te kunnen betrek ken. De heer Wisse gelooft dat het ge hele project binnen een termijn van vijf jaar zal zijn volgebouwd. Uiter aard zal veel in dit verband afhangen van de vraag naar de woningen. Het bouwrijp maken van het terrein levert de gemeente weinig moeilijkhe- MIST u uw dagblad DE VALLEI? Bel: tot 17.30 u. van 17.30 tot 19 J*n u. Zaterdags 16.30—17.30 uur VEENENDAAL Aan de technische propaedeutisch examen natuurk. in- hogeschool te Delft slaagde voor het genieur de heer J. H. van Schuppen uit Veenendaal. SCHERPENZEEL Aan de techni sche hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen elektrotech nisch ingenieur de heer J. Sluiter uit Scherpenzeel. den op. De benodigde grond is eigen dom van de gemeente, zodat er geen remmende factoren als onteigenings procedures zullen gaan optreden. Het type van de woningen verschilt weinig van dat van de huizen in plan Zuid. De indeling is nagenoeg iden tiek; alleen de bouwmethode verschilt. „Het verschil zit voornamelijk in de binnenmuren, de huizen in Noord- West zullen wat traditioneler gebouwd worden. Er zullen in mindere mate kant en klahe elementen worden ge bruikt. Waarom? De smaak van de architect, denk ik De heer Wisse noemt de drie vijvers die in het plan zijn geprojecteerd ,een „noodzakelijk kwaad". „Er is nu een maal voorgeschreven ,dat er in een dergelijk gebied een vastgestelde op pervlakte aan water moet worden aan gelegd. Wij proberen er echter een vlot geheel van te maken, zodat de vijvers straks goed tussen de be bouwing zullen passen...". Omdat het kerkhof aan het bouw terrein grenst, heeft de gemeentelijke technische dienst, ook in dit verband voorzieningen getroffen. „Langs het kerkhof, worden zogenaamde patio woningen gebouwen, huizen van één verdieping, zodat de bewoners geen uitzicht op de begraafplats hebben. Overigens zal de brede groenstrook het kerkhof zo veel mogelijk aan het gezicht onttrekken...". De helft van het grondgebied, dat plan Noord-West omvat is in handen van Coördinatiebouw N.V. te Hilver sum, die een flink aantal woningen sa men met de gemeente zal gaan ex ploiteren. VEENENDAAL Eeiermarkt. Aan voer ca. 52.000 stuks. Prijzen: grote eieren 11,tot 12,kleine eieren 7,tot 10,Alles per 100 stuks. Handel matig. SCHERPENZEEL - Eiermarkt. Aan voer circa 900.000 stuks. Kippeëieren 11,25 tot f 11,75; henneëieren f 7,tot 11,Handel traag. Biggenmarkt. Aanvoer 135 biggen en 3 zeugen. Prij zen: biggen 75,tot 90,zeugen 400,tot 55,Handel matig. Johny van der Klift verwacht zo als hij gisteren te kennen gaf enorm veel in Eindhoven en beschouwt zijn plaats bij de 50 uitverkorenen als een privilege. Ook teammanager Vonk stel de de keuze van de technische commis sie zeer op prijs. Deze reacties van de Veenendaalse sportlieden behoeven bèslis't niet gering schattend te worden beoordeeld, wan neer men bedenkt dat deze jeugdhonk- Iers van Nederland zullen worden ge traind door de elite van de honkbalsport in ons land, zoals bondscoach Charles Urbanus, de Amerikaan Smeltzly (de zesde gasttrainer uit dat land) en ver der verschillende coaches van hoofd klassers en spelers van het Nederlandse negental. Leo Vonk kent de trainingskampen van de KNHB zeer goed: „De geselec teerden worden door gerenommeerde oe- fenmeesters flink onder handen geno men. Niet alleen wordt er een bijzonder zware conditietraining gegeven, maar ook wordt de jeugdspelers onderwezen op welke wijze zij hun werpen en slaan effectief kunnen ontwikkelen om op alle onderdelen een zo groot mogelijke spe cialisatie te bewerkstellingen. Ook aan het belangrijke sliding-werk wordt veel aandacht besteed. Meestal volgt er op de laatste dag een trainingskamp een wedstrijd tussen een A- en B-selectie van de junioren, waar uit dan het vertegenwoordigende junio ren negental van ons land wordt samen gesteld", aldus de VHC-mannager. De 17-jarige Van der Klift beoefent pas twee seizoenen de honkbalsport. Voordien heeft hij zich drie en een half jaar beziggehouden met korfbal, welke sport hij overigens nog steeds boeiend vindt. Het feit, dat hij na zo'n vrij korte periode al werd gekozen om aan dit KNHB-trainingskamp deel te nemen rechtvaardigt ongetwijfeld de uitspraak dat hij „het in zijn vingers heeft". Vooral in de competitie van dit sei zoen toonde de Veenendaler zich een ex quis slagman, die het klinkende slagge middelde liet noteren van0.550. Dit houdt in dat Van der Klift per twee slagbeurten één honkslag laat aanteke nen! Een en ander krijgt bijzonder veel reliëf wanneer men weet dat de gemid delde honkballer een slaggemiddelde heeft dat schommelt tussen de 0.200 en 0.250. Een niet te geringschatten ver schil dus met dat van de Blauwkous Ook als eerste honkman maakte de jonge Veenendaler zich zeer verdien stelijk bij VHC. Voor deze taak heeft de jonge honkballer volgens zijn coach de juiste lengte en een resp. reach. Als slagman excelleert hij echter terwijl zijn prestaties als eerste honkman nog verbeferd kunnen worden. Na het trainingskamp in Eindhoven VEENENDAAL De Indianen hebben voor zover ze daarvoor toe stemming van de ouders hadden, de woensdagochtend doorgebracht in het Bergbad. Van de 140 kinderen die gisteren aan het vakantiewerk deelna men bleven er in de ochtenduren een dertig in het clubhuis „De Instuif' achter, waar ze gezellig bezig gehouden werden. In de middaguren werden er allerlei spelletjes georganiseerd. Op de foto een deel van de zwemmende In dianen. Als stamkenmerk hadden ze een gr^en bandje om de hals. Johnny van der Klift (links) in actie in de match van het afgelopen week end op het Panhuis-complex. wacht Johnny van der Klift een opera tie aan zijn voet, daar hij reeds gerui me tyd te kampen heeft met een p\jniy- ke teenblessure. Hoogstwaarschijnlijk zal de talentvolle honkballer van de Soeks dus niet de laatste twee competi tieduels kunnen meespelen, die VHC de titel in de derde klasse vrijwel zeker zullen opleveren. Wanneer naaste con current Quick 3 as. zaterdag verliest zijn de Soeks zelfs al kampioen. Mocht dit laatste het geval zijn, dan zal de jonge Blauwkous na de harde training van zijn illustere coaches in Eindhoven zonder enige twijfel zijn geblesseerde voetje voldaan op de ope ratietafel leggen ZIERIKZEE Grootmeester Jan Hein Donner is vandaag jarig. Hij heeft een ieder opdracht gegeven een cadeau te verzorgen, benevens in de naaste toekomst slecht tegen hem te spelen. Boomgaardt was in de gisteren gespeelde derde ronde van het Neder landse schaakkampioenschap reeds vriendelijk; hij verloor in twintig zet ten. Onopzettelijk charmant gedroeg Scholl zich tegen Langeweg. De jonge witspeler die toch werkelijk talent heeft had na hard lijf-aan-lijf- werk een kansrijke positie opgebouwd. Beiden verkeerden evenwel in tijdnood. Min of meer overbodig liet Scholl toen de vlag vallen, een typisch voorbeeld van onervarenheid. De kei van het moment is de Amstel- vener Coen Zuidema, die met 3 uit 8 overtuigend op kop gaat. Dat derde punt bevocht hij op meester Van Schel- tinga, die een wat inferieure variant van het Siciliaans op het bord bracht, hij kreeg er danig spijt van. Rosenthal is een romanticus van het zuiverste water. Ongeveer de helft van de zetten die hij tegen Ree speelde kwamen voor deze coming-man als ver rassingen, ze waren namelijk niet al te positioneel, doch wel stuk voor stuk met gif geladen. Nu bleek dat gif steeds niet dodelijk, waarna het positio neel niet hecht gefundeerde bouwsel ineenstortte. BakkerKrabbé en Bouwmeester Kuijpers braken af. De witspelers mo gen met vertrouwen in de toekomst blikken. Inmiddels werd de inhaalpartij Krabbé Rosenthal een puntendeling en won Zuidema de hangpartij tegen Boomgaardt in derde zitting. Met genoegen wacht vandaag de zaal op het treffen Langeweg Zuidema, Wit zal wil hij kanshebber worden op winst uit moeten zijn. Donner heeft zwart tegen een onge twijfeld geladen Van Scheltinga.

De Vallei | 1967 | | pagina 3