Bestuur wil grotere vereniging Demonstratie van Grebberuiters in manege op Grebbeberg Propaganda voor de vereniging REIAARDCONCERTEN UIT CUNERATOREN SKÜTSJE - ZEILEN Hulpverlening verkeersslachtoffers in Gelderland laat te wensen over Centrale meldingsposten onder medische leiding zijn zeer gewenst Veiling Septer Succesvolle dubbele vlucht voor leden van Ordonnans Prijzen Passagiere door remmen gewond GRATIS FRAAIE BUSSEN BESCHUITFABRIEK-HALLUM Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in rapport BURGERLIJKE STAND RHENEN met sierlijke taferelen in volle kleur: ELFSTEDENTOCHT - KAATSEN - ARRESLEERIJDEN - EIERZOEKEN EN RINGRIJDEN. Die moet U hebbenl SPAAR DE SERIE VAN DRIE 0 Zowel voor de hulpverlening aan verkeersslachtoffers als ten behoeve van het spoedeisend vervoer van ernstig zieken, dient buiten de gebieden die door een Gemeentelijke Geneeskundige Dienst wordt verzorgd/een parate hulp verleningsorganisatie in het leven te worden geroepen. Vervoer Hulpverlening Meldingen S.O.S.-tekens EDE DONDERDAG 6 JULI 196, RH ENEN De landelijke rij ver eniging „Grebberuiters" geeft zater dag 15 juli, 's avonds om zeven uur, in de manege tegenover de militaire begraafplaats een demonstratie, die tot ongeveer half tien zal duren. Dit ruitersportgebeuren zal twee dagen ervoor worden aangekondigd op het televisiescherm in de rubriek Toeris tische Tips. Over het hoe en waarom van dit hipisch gebeuren spraken wij met voorzitter en secretaris van de „Greb beruiters", de heren D. ter Hoeven en G. J. van Zetten. „Het gaat er ons in hoofdzaak om meer bekendheid te geven aan de rui tersport in onze streek", zegt de heer Ter Hoeven. „En bovendien willen we hierdoor proberen wat meer le den en donateurs te krijgen voor on ze vereniging. In onze huidige samen leving wordt de natuur steeds verder teruggedrongen. Toch is ons geble ken, dat meer dan voorheen talrijke mensen rijles nemen en met enthou siasme de paardensport gaan beoef- nen. Niet iedereen is in de gelegen heid een viervoeter te kopen of te stallen, maar er komen allengs meer maneges, waar men behoorlijk te recht kan. Kunt u zich iets mooiers indenken dan de verhouding mens-paard? Met de komende demonstratie willen we daar nog eens extra de nadruk op leggen. Het evenement op zich is aardig voor de vele toeristen die mo menteel in Rhenen zijn, maar dit be schouw ik als een prettige bijkomstig heid. Ik zie het in de allereerste plaats een propaganda-avond worden voor onze vereniging". „De Grebberuiters" geven elk jaar in de maand oktober op de berg een hele dag paardesport. Dat begint 's ochtends vroeg al met een dressuur en het eindigt 's middags met een cross-country en een springconcours. „Wat we nu gaan doen is extra", zegt de nog jeugdige secretaris Van Zetten. Hij is met zijn één en twintig jaren al een uitstekend ruiter. Hij behoort zelfs tot de topruiters van de hele Grebbestreek. Van Zetten bezit zelf een paard. Het rijden zit hem in het bloed. Zijn voorzitter zegt: „Van Zetten is een natuurtalent". De heer Van Zetten heeft het pro gramma voor de vijftiende al in con cept klaar. Er staan zeer veel num mers op, zoals springdemonstraties, een parade, de Hongaarse post, vol tige, appelhappen, stoelendans, kort om te veel om op te noemen. Wet houder mr. J. Deen zal de avond ope nen, omdat de burgemeester, zelf een verwoed ruiter, met vakantie in het buitenland is. De hele avond staat onder leiding van de instruc teur J. Roelofsen. Er nemen vijftien ruiters aan deel en dan nog eens ze ven ponyruiters. De entree bedraagt f 1,50 per persoon. Het bestuur heeft nog in overweging de demonstraties vooraf te laten gaar. door een op tocht vanuit Rhenens centrum. De manege en omgeving zullen met vlaggen versierd worden, zodat het geheel een feestelijke aanblik be looft te krijgen. „De landelijke rijvereniging be staat al lang niet meer uit leden af komstig uit de boerenstand. Natuur lijk zijn die er nog bij, maar er zit ten meer dan vroeger burgerruiters onder. De heer Ter Hoeven zelf is van het paard gaan houden, toen hij als kleine jongen een eindje op de rug van de hit van de groenteboer mocht meerijden. Toen hij in contact kwam met ,de heer Drost van de „Pako", die er twee rijpaarden had staan, kwam hij in de gelegenheid les te gaan ne men bij oud-instructeur Van der Kolk en sindsdien heeft hét paard rijden hem niet meer los gelaten. Hij heeft zelf geen paard. „Het is wel RHENEN Geboren: Maria, d.v. D. Boers en A. Britstra (Veenendaal); Willem, z.v. W. C .B. Oosterbeek en W. J. Varel (Veenendaal); Hendrik, z.v. H. v. Veenendaal en E. v. Os; Ydelet- te Margaretha, d.v. A. Westra en I. J. ten Berge; Simon, z.v. G. B. Boelee en G. v. Leth (Eist); Peter Alexander, z.v. J. v. d. Hatert en N. E. J. v. Laar (Veenendaal). Gehuwd: P. L. Oosthoek en M. C. Altena; J. ten Braak en H. W. van Dam; M. M. Leerkes en B. Roelofsen; W. G. Schoeman en J. M. v. Setten; W. v. Ingen en G. Mol; L. v. Ingen en R. v. d. Oosterkamp; J. D. Harteman en N. H. Bartelings; O. Norder en M. v. d. Sluis; A. Hendriksen en C. J. Lieuwen. Overleden: Johannes ter Haar, 80 jr, geh. gew. m. C. v. Gelderen; Kempes v. Esseveld, 57 jr, geh. gew. m. C. Ho- vestad. Ingekomen personen: M. Meziani, v. Marokko; A. A. Baktit, v. Marokko; M. L. Metalsi, v. Marokko; M. A. Ab- delkader, v. Marokko; J. Bouman, v. Veenendaal; B. B. Hamad, v. Veenen daal; B. M. Hani, v. Leiden; W. Boe- zaard, v. Bussum; P. J. Benders, v. Arnhem; M. J. Bosch, g.m. v. d. Scheur, v. Leersum; J. J .Taling, g.m. Hendriks, v. Veenendaal; H. Scheele, v. Amsterdam; E. Diepeveen, g.m. Snijders, v. Veenendaal. Vertrokken personen: A. L. de Groot g.m. Lindeboom, naar Veenendaal; A. v .Beek, met gezin, naar Veenendaal; C. Vervat, naar Veenendaal; A. v. Barneveld met gezin, naar Veenendaal; H. C. v. Veenendaal, naar Wagenin- gen; J. W. v. d. Burg, g.m. Seijnaeve, met gezin, naar Wageningen. mijn ideaal er nog zitten", zegt hij. eens een te be- Secretaris Van Zetten is trots op de vele prijzen die zijn vereniging al heeft gewonnen. Rondom in de buurt wordt aan wedstrijden deelge nomen, zelfs aan het „Gouden Ei" in Barneveld, aan de Gelderse kam pioenschappen, aan wedstrijden in Nij kerk en Terschuur. Bij streekwed- strijden wonnen drie leden eenmaal èzeven prijzen. Dat was wel een re cord: twee eerste prijzen, vier twee de prijzen en één vijfde. Het zijn meest gebruiksvoorwerpen, die de le den naar huis mogen nemen. Maar er zijn ook bekers. Er is zoveel talent dat de vereniging dit jaar misschien al met een achttal kan uitkomen op wedstrijden. Veel lof hebben beide heren voor Nel van Straten van Nes, die nu in- structrice is bij de pony's. „Zij doet heel veel voor de vereniging en als Oud en jong halen hun hart op aan de ruitersport bij de Grebberuiters in Rhenen. instructrice is zij bijzonder goed". De actieve ruitersportbestuurders hebben het verdiend, dat hun de monstratie zaterdag 15 juli door veel belangstellenden wordt bijgewoond. Het is een bijzonder geschikt tijd stip, zodat het evenement wat die belangstelling betreft, inderdaad wel eens een succes zou kunnen worden. RHENEN In de komende weken wordt een serie zomeravondconcerten op carillon Cuneratoren verzorgd door een aantal gastbeiaardiers. Het programma luidt: Dinsdag 11 juli 1967, n.m. 8.30—9.30 uur. Beiaardier: J. Jaeger, Deventer. Programma: 1. Preludium III (M. v.d. Gheyn). 2. Volksliedjes, a. een patertje langs de kant; b. Wel Anne-Marieke; c. Sche- resliep (Var. bew. J. Jaeger). 3. Für Elise (Paraphrase - L. v. Beet hoven, bew. S. Nees). 4. Luchtige Suite (W. Paap), a. Rigau- don; b. Cavatine; c. Toccatina; d. Im promptu; e. Gaillarde; f. Pavane; g. Bourree. 5. Sonate (Corelli). 6. Turkse Mars (W. A. Mozart), a. Oud Ned. lied „Gelijk als de witte zwanen zingen", (bew. W. Paap). 7. Gigue (Couperin). Dinsdag 18 juli 1967 n.m. 8.30—9.30 uur. Beiaardier: J. v.d. Ende, Schoonho ven. Programma: 1. Preludium IV (M. v.d. Gheyn). 2. Ned. volksliederen. 3. Toccata en fuga (Joh. Seb. Bach). 4. Intermezzo molto capriccioso (Eugeen Uten); Rhytmendans (S. Nees). 5. An der schonen blauen Donau (Joh. Strausz). 6. Sonate II (Henk Badings, moderato menuet - tambourin 7. Postludium in d (Jef Denijn). Dinsdag 25 juli 1967 n,m. 8.30—9.30 uur. Beiaardier: A. Peters, Nijmegen. Programma: 1. a. Preludium in F (Jef Rettiers); b. Divertimente ne IX (Eugeen Uten). 2. a. Driekusman; b. Sketse trye; c. Zeg kwezelken. 3. a. Gavette (G. Boedijn); b. Impromp tu op een jachtmotief (A. J. de Groot); c. Dansje (Kees Roelofs). 4. a. Heer Jezus heeft een hofken; b. Ons Vader God geprezen; c. Zolang als ik op aarde leven zal (bew. A. Pe- Avondveiling van 4-7-1967. Kersen Duitse kersen 188-215; Beierlanders 162- 200; Blanzers 223-225; Hollanders 185- 190; x Meikersen 172-212; x Varikse zwarte 175-212; Volgers 171-190; x Zwarte kersen 169-227; Wijnkersen 165- 225. Veiling woensdag 5-7-1967 x Aardbeien per doosje van 250 gram. Cambridge 25-29, 21-24; Vola 27-30; Senga Sengana 19-22; Red Gauntlet 28- 39, 16-29; Talisman 24-38, 22-28; Gorel- la 27-30; x Aardbeien met dop 69-121, 51-96; x Aardbeien gedopt diverse 72- 60; x Aardbeien gedopt Senga 86. Kersen. Blanzers 217-222; Meikersen b. 152, bc 129, c 71; Varikse zwarte 157- 200, b 149, bc 127, c 38; Zwarte kersen 180-221; Wijnkersen 161-215; x frambo zen per doosje van 250 gram 31-66, 21- 29; x rode bessen per doosje van 250 gram 23-34; x rode bessen per kg 90-110 bloc 98, 79; zwarte bessen per kg bloc 327; kruisbessen per doosje van 250 g 40-61, kruisbessen per kg 120-130. Groenten. Andijvie 15-21; Bloemkool per stuk 13-33; Capucijners 100-102; Doperwten 51-81; Kassnijbonen 95-130; Kasprinsessenbonen 160-210; Komkom mers witte per stuk 25-27; Landbouw- erwten 36-38; Kroten per bosje 18-20; x Peulen 160-210; Rode kool 10-12; Sa vooiekool 19-24; Spitskool 23-31; Sla e per 100 krop 5,90-8.00; Spinazie 39-41; Tuinbonen 22-30; Uien 34-48; Uien per bosje 20-23; Wortelen 44-47; x aardap pel middel 13-23; Kriel 7-13. x is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. ters). 5. a. Les moissonneurs (F. Couperin); b Gigue (F. Couperin); c. Sarabande (G. F. Handel). 6. a. Teresina bella-Ma come; b. There was a joly miller; c. Légende Bréton- né; d. Lügenmafchene. Cha'tSkele; f. Slowaaks morgenlied (bew. A. Pe ters). 7. Inleiding, lied en Fuga: Wie dat zich zelf verheft temet (Leen 't Hart). Dinsdag 1 augustus 1967 n.m. 8.30 9.30 uur. Beiaardier: H. de Ligt, Am sterdam. Programma: 1. Preludium nr. 2 in C (Staf Nees). 2. a. 't Ros Beiaard; b. van 't kwezel ken (volksliedjes). 3. Thema met variaties (Staf Nees). 4. Suite voor beiaard; I. Voorspel; II. Volkslied; III. Ballade; IV. Vaamse dans. 5. Rubensmars en beiaardlied (P. Benoït bew. Staf Nees). 6. Rhytmendans (Staf Nees). 7. a. Het waren twee koningskinderen; b. Het viel eens hemeldauwe (volks liedjes). 8. Studie in re-klein (Staf Nees). 9. Preludium in C (Staf Nees). Gijs Brinks, stadsbeiaardier van Rhe nen, geeft concerten op resp. 14, 21 en 28 juli en op 4 augustus 1967. OPHEUSDEN Nadat de leden van de Opheusdense postduivenver. Ordon nans niet zulke beste resultaten in de laatste vluchten hebben geboekt, ging het afgelopen week weer buitengewoon goed. Er waren ditmaal twee vluchten te vervliegen, een vanaf Nyon en een lange-afstandsvlucht vanaf Chateau- roux. De vlucht vanaf Chateauroux ging over een afstand van 636 km. Voor deze vlucht werden door de le den van de Ordonnans niet zoveel dui ven meegegeven. 64 vogels werden om 5.30 uur gelost. Lang hebben de lief hebbers moeten wachten want de eer ste van de comb. Peters-Arends kwam binnen om 16.23.47 uur en maakte een snelheid van 973.07 m. De laatste prijs- duif voor deze vlucht was van J. B. Neerbos, die een tijd maakte van 22.03.54 uur en een snelheid van maar 659,90 m. Er zijn op deze vlucht nogal wat duiven verloren gegaan, maar de meeste zijn nu toch wel op hun hok te ruggekeerd. Ook in de afdeling Oost, rayon 3 was het Arends-Peters, die hier een zeer goede prestatie leverde door van de 244 duiven als eerste te eindigen. De uitslag was: 1, 10, 13 Comb. Peters- Arends; 2, 17 J. v. Neerbos; 3, 5 T. Verwoert; 4. 6. 7, 8, 11, 12, 15, 16 D. Lindner; 9 J. Prijs; 14. D. Arends. De tweede vlucht deze week ging vanaf Nyon over een afstand van 321 km. De 85 duiven werden gelost om 10.15 uur, ook met veranderlijke wind. Weer was het de comb. Arends-Peters die als eerste een duif constateerde om 15.15.03 uur met een snelheid van 1070,05 m. De laatste prijsduif was van T. Verwoert die om 16.50.45 uur werd geklokt. In de afdeling Oost, rayon 3 waren de leden van De Ordonnans zeer goed vertegenwoordigd, want Arends-Peters bezette hierin weer de eerste plaats van de in totaal 362 meegegeven dui ven. Ook de vierde plaats was voor de ze combinatie, terwijl T. Verwoert hierin tweede werd; Lindner 7e en 8e; H. J. Cornelissen 10e, zodat van de eerste tien duiven er 6 van Opheusde- naren waren. De uitslag: 1, 3, 15, 17 Arends-Peters; 2, 14, 20, 29 T. Verwoert; 4, 5, 8, 14, 28 D. Lindner; 6 H. J. Cornelissen; 7, 9, 22 G. Kerkstra; 10, 21 J. v. Neerbos; 11, 23 O. de Wit; 12, 16 H. Prijs; 18, 26, 27 Gebr. Van IJmeren; 19. J. Prijs; 24 H. Verwoert; 25. W. Vermeer. RENSWOUDE - Dinsdagavond werd mevr. M. op de Holleweg in haar woon plaats gewond toen zij in onzachte aan raking kwam met het interieur van de auto die door haar man werd bestuurd. De heer M. wilde rechtsaf de inrit naar zijn woning oprijden toen hij op het laatste moment gewaar werd dat een bromfietser bezig was zijn wagen aan de rechterkant in te halen. M. trapte resoluut op de rem en wist zo een aan rijding met de bromfietser C. v. d. P. uit O verberg te voorkomen. Zijn echt genote was hierop niet bedacht en kwam waarschijnlijk met haar hoofd tegen de voorruit. Zij moest zich onder doktersbehandeling stellen. Zes verschillende taferelen, kleine schil derstukjes, sieren de drie bussen. Vrolijk op tafel, een sieraad in de keuken. Begin meteen, haal een spaarkaart bij Uw bakker en plak er de speciale bus- senbonnen op. Elke volle kaart levert zo'n prachtige bus op. GRATIS ARNHEM Overwogen dient te worden of ten behoeve van de hulpver lening bij bijzondere ongevallen en bij rampen in vredestijd in een aantal Gelderse streekziekenhuizen gestreefd moet worden naar de vorming van een chirurgisch team, dat continu paraat is om uit te rukken met een daartoe be drijfsklaar gereedstaande apparatuur. 0 In een uitgestrekte, merendeels dunbevolkte provincie als Gelderland, die doorkruist wordt door een groot aantal intensief bereden autowegen, is het spoedig tot stand komen van een uitgebreid net van praatpalen een dringende noodzaak. 0 Het ambulancemateriaal in Gelderland is over het algemeen voor verbe tering vatbaar. Ditzelfde geldt voor de uitrusting, de aanwezige apparatuur en het onderhoud daarvan. Er bestaat momenteel echter geen aanleiding om het provinciaal bestuur te adviseren om de kwaliteit van het ambulancevervoer bij provinciale verordening te regelen. Dit waartoe zijn de enkele van de conclusies Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Gelderland komt in een rapport dat hij heeft uitgegeven on der de titel „Hulpverlening aan ver keersslachtoffers en het vervoer per ambulance in Gelderland". Het uitge breide rapport, waarvan dr. C. F. Brenkman, directeur-arts van de Pro vinciale Raad voor de Volksgezondheid rapporteur was, is gesplitst in drie de len. In het eerste deel worden informa ties verstrekt over de omvang en de aard van het vraagstuk der verkeerson gevallen in het algemeen. In het twee de deel worden diverse aspecten be sproken van de hulpverlening aan on gevalsslachtoffers en het vervoer van zieken per ambulance, toegespitst op de provincie Gelderland. In dit hoofd stuk wordt beschreven hoe de hulpver lening in deze provincie momenteel ge schiedt en welke tekortkomingen er zijn. Het derde deel bevat een ont werp voor een rayonsgewijs opgebouwde hulpverleningsorganisatie waarbij voor al de nadruk is gelegd op een sluitend systeem van alarmering. Tevens ver meldt het rapport een overzicht van de gelden die voor een dergelijke organisa tie vereist zijn, alsmede een aantal richtlijnen betreffende de verdeling der lasten. Het rapport deelt mee dat in 1964 in Gelderland gemiddeld per dag 1 per soon stierf tengevolge van een verkeers ongeval en dat aan 12 personen ernstig letsel werd toegebracht. Het aantal slachtoffers per 100 verkeersongevallen was in Gelderland over de periode 1958- 1964 1,3 maal zo groot als in Nederland. Het percentage dodelijk getroffenen van deze slachtoffers was voor Nederland 3,9 procent, voor Gelderland 5,1. Van zen overleed in Gelderland 49 procent ter plaatse tegen 46 procent in Neder land. In de minder dicht bevolkte gemeen ten, waartoe de meeste Gelderse ge meenten, behoren, valt een extra groot aantal verkeersslachtoffers in de zomer maanden, gedurende de weekeinden en tijdens de late middaguren. Het aantal doden op wegen binnen de bebouwde kom, waar een maximumsnelheid geldt, is driemaal zo laag als op wegen zon der snelheidsbeperking. De gunstige in vloed van de snelheidsbeperking tot 70 km per uur is gering, zo constateerden de samenstellers van het rapport. Over het vervoer van verkeersslacht offers zegt het rapport dat in de rela tief dun bevolkte gebieden van ons land voor de hulpverlening en het vervoer er een duidelijk tekort bestaat aan goed georganiseerde geneeskundige diensten onder medisch-deskundige leiding die gedurende het gehele etmaal paraat zijn. In deze gebieden zijn bovendien de in de omgeving praktizerende artsen niet te allen tijde gemakkelijk te be reiken en ontbreekt de mogelijkheid om onverwijld een andere arts vanuit een centrale post naar de plaats van het ongeval te dirigeren. Met betrekking tot de hulpverlening merkt het rapport op dat de provincie Gelderland evenals andere provincies beschikt over een vrij groot aantal per sonen, die enige elementaire kennis be zitten van de eerstehulpverlening. Het aantal van deze helpers is echter on voldoende om te allen tijde te kunnen beschikken over personnen die geduren de de eerste minuten na een ongeval op de juiste wijze hulp kunnen bieden. Teneinde dit te bereiken is voorlichting en instructie van het publiek op grote schaal nodig. Deze voorlichtingsacties dienen te geschieden met medewerking van de plaatselijke en regionale vereni gingen, die zich bezighouden met eerste hulpverlening en met gezondheidszorg. Ruime aandacht schenkt het rapport aan de ongevalsmelding en de commu nicatie bij de hulpverlening. Het zegt hierover onder meer het volgende: De in de telefoongids vermelde alarme ringsnummers geven in de grote plaat sen verbinding met de ongevallendienst van de GGD. Daar waar geen GGD is gevestigd, wordt men gewoonlijk ver bonden met een der plaatselijke artsen, soms ook met de politie, een kruisver eniging, een garagehouder met ambu lance-auto of anderen. Aan deze perso nen of huisgenoten voor zover ze be reikbaar zijn wordt dan overgelaten de hulpverlening in gang te zetten. Het ontbreken van enigerlei organisatie op dit gebied leidt herhaaldelijk tot vertra gingen en misverstanden. Dat dit ge paard kan gaan met ernstige, soms fa tale gevolgen is zonder meer duidelijk. Ook in de provincie Gelderland zijn de ze tekortkomingen bij de ongevalsmel dingen voorgekomen. Na onderzoek wordt gewoonlijk de conclusie getrok ken dat de gemaakte fouten te wijten waren aan de noodlottige samenloop van omstandigheden e.d. In feite ech ter was de oorzaak van deze tekortko mingen het ontbreken van een behoor lijk functionerende organisatie onder verantwoordelijke leiding, zo merkt het rapport op. Om in deze situatie verbe tering te brengen dienen, verspreid over de provincie, een aantal centrale mel dingsposten ingericht te worden, die elk in hun rayon de knooppunten moe ten vormen van het alarmerings- en communicatiesysteem. Zij kunnen tot stand komen door samenwerking van gemeenten, waarbij gestreefd dient te worden naar combinatie van de mel dingsposten voor ongevallen, brandweer en zo mogelijk politie. Teneinde zijn taak naar behoren te kunnen vervullen dient de centrale meldingspost steeds over de meest recente gegevens te be schikken ten aanzien van de beschikba re ambulances elke afwezigheid dient doorgegeven te worden, evenals de te rugkeer op de standplaats), de dienst doende artsen en de hulpverleningsmo gelijkheden van de ziekenhuizen. De lei ding van een of meer centrale meldings posten dient te berusten bij de medicus leider van de ongevallen- en ziekenver- voerdienst. Deze arts dient in volamb- telijke dienst van een of meer gemeen ten werkzaam te zijn bij voorkeur als directeur van een (inter)-gemeentelijke geneeskundige dienst. De huidige wijze van alarmering die, buiten de grote steden, op systeemloze wijze verloopt, dient zo spoedig moge lijk te worden vervangen door een stel sel van meldingsposten, waarmee ieder die met spoed hulp moet inroepen ter stond verbinding kan krijgen. Dit con tact kan zowel via praatpalen tot stand komen als via lijnverbindingen (alarm- ongevallennummers) Een landelijk uniform tellingvrij tele foonnummer zou zeer wenselijk zijn, zo concluderen de samenstellers van het rapport, maar dit heeft momenteel nog te veel moeilijke organisatorische con sequenties. Bij het ontwerpen van een organisatie van meldingsposten kan op de oplossing van deze moeilijkheden niet worden gewacht. Ook verdient het volgens het rapport aanbeveling dat de publieke telefoons die in de benzinestations langs de rijks wegen reeds aanwezig zijn ook 's nachts voor het publiek toegankelijk gemaakt te worden. Deze telefoons, alsmede de telefoonaansluitingen die in particuliere behuizingen in de onmiddelijke nabij heid van de autowegen voor ongevals meldingen ter beschikking staan, die nen op duidelijk zichtbare wijze door middel van s.o.s. kentekens langs de weg te worden aangeduid. De voor schriften van Rijkswaterstaat, waar door dit thans veelal niet is toegestaan dienen te worden gewijzigd, zo stelt 't rapport. Eric J., z.v. G. Vermeulen en G. A. Achmus; Antonie T., z.v. H. Smits en L. Boer; Geertruida G. B., d.v. N. van Tellingen en B. Oudhuizen; Jenne- ke M., d.v. P. Pellikaan en G. Vink; Gerben S, z.v. J. R. Westerveld en A. M. Hamerling; Dirkje E., d.v. H. van de Braak en M. Ploeg Jacob z.v. T. Bouw en E. van Dijk; Mar griet, d. v. H. van Grootheest en J. van Beek; Bart J., z.v. G. Bijlsma en B. de Groot; Marcel, z.v. G. J. Bok- schoten en M. Folmer; Ingrid M., d.v. P. Tollenaar en M. J. de Jong; Leen- dert A., z.v. L. A. Francken en G. van RavenswaaijWilhelmina A., d.v. J. Vlastuin en P. Koudijs; Janna W. M., d.v. J. Hoogeweg en W. van de Berkt; Barbara, d.v. D. van Omme en M. Bleijenberg; Hendrika, d.v. M. J. S. Kreeft en J. E. van Riessen; Jan, z. v. R. van 't Foort en N. Rui ter; Hendrika A., d.v. J. D. van de Voort en M. van Diermen; Johannes C., z.v. G. H. A. Kloosterhof en N. W. M. Westland; Renato A., z.v. P. Pra- ti en H. Alberts; Pieter S., z.v. S. Klinge en J. L. Kuilder; Casper, z.v. P. M. W. Steenstra en R. Dirksen; Ha- rald M. z.v. H. Doornbos en G. de Wit; Willemina G., d.v. M. G Hen driksen en T. J. van den Broek; Evert z.v. T. Meerveld en W. Veenhof; Al- bertine, d.v. A. Pol en G. A. van Peur- sem; Maria, d.v. L. van Peursen en J. Beukhof; Margrieta, d.v. M. van der Meiden en E. Heidstra; Jolanda M., d. v. A. L. Bax en R. Feenstra; Gijsbert J. C., z.v. R. Hardeman en E. van de Berkt; Jan E., z.v. M. Geersing en E. T. Cazemier; Jan S., z.v. M. ter Avest en A. H. Huzen; Arend, z. v. H. J. van den Top en J. W. B. de Weger. ONDERTROUWD: Evert van Veldhuizen en Barendina Hendriks; Roelof M. A. Quint en Pe- tronella G. M. Bokschoten; Wijnand van den Hudding en Berendina Stomp- horst; Johannes van Offeren en He lena van Beek; Pieter Sahertian en Johanna C. Manuputty; Elbert van Kempen en Gerritje van den Berg; Arie van Doorn en Mettina van Gin- kel. GETROUWD: H.J. Zweers en C. M. C. Beumer; M. M. Natzijl en A. van de Pol; J. Leenders en T. van den Berg; L. Hol en G. van den Top; J. J. Minder- houd en A. Eijkelenboom; P. Velt- kamp en E. van den Brink; R. D. Bleeker en G. de Jonge; E. J. Beu mer en T. van Donkelaar; E. J. Rig- ter en B. Nijland; E van de Pol en A. van de Blaak; H. J. van den Ham en W. van Elden; P. Schuitemaker en H. H. Verbeek; E. .J Thomassen en A. M. van Veldhuisen; J. Vreugden- hil en J. M. G. Lamens; R. Klein On- stenk en E. M. G. M. Fransen; D.Ort- se en M. W. Garrits; G. Busser en J.' Schreuder; R. W. Held en M. M. J. Baan; A. Prinse en H. Thijsen; J. C. den Hartog en A. Sonntag. OVERLEDEN: Johanna Steenbergen, 88 jr; Antje T. Gelderman, 87 jr. geh. gew. met A. Mulder; Anna Zentveld, 78 jr. e.v. A. van Beek; Hendrik J. Verhoef. 76 jr.; Gerrit van Engelenburg, 93 jr.; Cor nells Hagoort, 89 jr; Steven Haalboon- 47 jr.

De Vallei | 1967 | | pagina 4