Vuurwerk op Centre Court van Wimbledon Duitser Wilhelm Bungert in finale tegen Australiër John Newcombe Karstens terug in groene trui Tour in cijfers Betty Stöve stopt er voorlopig mee Loting Europese bekers Ajax speelt in de eerste ronde tegen Real Madrid ETAPPE MORGEN NAC komt uit tegen Hibernian PARADE Jan Hordijk kampioen bij de jeugd Tour op radio en tv Zwitserse filmster springt bij Kattestaart misschien naar Monaco Henk Nijdam derde in Ulvenhout Newcombe naar Mets PA pakt Jan Janssen: „Laat Pingeon zo maar doorgaan" hield Karavaan laats rust op Tevreden Gezapig Geluk Wonderbaarlijk STRAATSBURG 7 JULI 3 e ETAPPE STRAATSBURG 202 KM -MARIE. AUX-MINES METZERAL COL Oü PlATZERWASEfplIgl BUSSANG 8AL0N O'ALSACE Gunstig Regels Loting Zware artillerie Plate en jeugd DONDERDAG 6 JULI 196? ROTTERDAM Jan Hordijk is in Rotterdam Nederlands tenniskam pioen bij de jeugd geworden. Hij versloeg in de finale Ad Kooymans: 61, 61. In de halve finales had Hor dijk Herman Westendorp uitgeschakeld (6—1, 62), terwijl Kooymans Schmitz met 16, 62, 63 in de halve finales terugwees. Bij de meisjes ging de titel naar No- ra Blom, die in de finale Jacqueline Sluyter met 61, 60 versloeg. De Belg Van Springel gaat als eerste over de finish, gevolgd door de West duitser Bölke. Het was de vierde Bel gische ritzege. METZ Gerben Karstens was allang van de Boulevard Poincaré in Metz verdwenen toen de rekenmeesters hadden uitgedokterd dat onze landgenoot de groene trui, die hij 'n dag tevoren in Jambes aan de Franse nationaal Riotte had moeten afstaan, weer in zijn bezit had gekregen. Ze ker niet onverschillig, maar verlangend naar een verkwik kend bad had de Leidenaar na de aankomst, waarin hij in het grote peloton de achtste plaats opeiste, besloten niet langer te wachten en naar zijn hotel te gaan. Tevergeefs zochten de organisatoren dus naar de Ne derlander, nadat was gebleken, dat Karstens met slechts één punt verschil (4443) op Guido Reybroekzesde in de etappe weer leider in het puntenklassement was geworden. „Als het zo is, hoor ik het vanavond toch wel", had Karstens nog gezegd voor hij wegreed. „Mijn benen doen pijn na die slechte wegen van de laatste twee dagen en zo lang staan wachten is daar zeker niet goed voor". Daarom nam Ab Geldermans, die nu als chauffeur van Wagtmans, nog net zo goed in de handtekeningenmarkt ligt als vroeger, de helkleurige maillot maar in ontvangst. O Roger Pingeon: leider algemeen klas sement. TELEVISIE Tussen 16.15 uur en 17.00 uur recht streekse reportage van de aankomst te Strasbourg. 18.30 herhaling. RADIO Hilversum I (402 m) 15.05 uur repor tage Tour: tussen 16.45 uur en 17.45 uur rechtstreeks verslag finish zevende etappe. Hilversum II (298 m) 22.20 uur nabe schouwing over de zevende etappe. Voor de Nderlanders was het dus weer geen slechte dag, ook al misten zij tegen het einde de beslissende ontsnapping, waaruit de 23-jarige Her man van Springel naar de vierde Bel gische etappezege in deze Tour snelde. Belangrijker was dat Jan Janssen de teleurstelling van de rit naar Jambes mentaal weer te boven was. Voor de start zorgde hij al voor de nodige hilari teit door een Belgische verkoper diens „buikkacheltje" met warme worst te ontnemen en zelf „hot dogs" te gaan verkopen. Na de rit sprak hij monter: „Ook in de Ronde van Spanje is me dit overko men. Toen reed ik de eerste week net zo slecht als hier. Maar daarna... enfin, je weet zelf wel hoe dat afgelopen is". Over het feit, dat Pingeon in het begin van de rit naar Metz herhaalde lijk zelf naar voren was gegaan om vluchters terug te halen was Janssen ook tevreden. „Laat die lange zo maar doorgaan. Hij rijdt op het ogenblik enorm sterk, maar dat kan niet lang Uitslag van de zesde etappe (Jambes Metz, 238 km): 1." Van Springel (Belg) 6.13.28 (met bonificatie: 6.13.08). 2. Bölke (W-Dld) 6.13.29 (met bon: 6.13.19). 3. Van den Berghe (Belg) 6.14.14 (met bon: 6.14.09). 4. Rügg (Zwits./Lux.) 614.14; 5. Aranzabal (Espe- PARIJS De Zwitserse filmster Maximilian ScheU heeft de gecombi neerde Zwitsers/Luxemburgse ploeg een bedrag van ongeveer 3.000 gulden geschonken. Schell, een verwoed wie- Iersupporter, besloot tot zijn schen king, toen hij in de kranten las dat zijn landgenoten in de Tour niet meer dan 20 gulden per dag hadden ver diend. DEVENTER Gerrie Kattestaart, die eerder speelde voor DFC en Fefjen- oord, gaat nu Go Ahead verlaten. Hij zal het volgende voetbalseizoen zo goed als zeker uitkomen voor Monaco. Go Ahead zal voorts achterspeler Thiemann moe ten missen. Deze keert terug naar West- Duitsland, waar hij in een amateurclub gaat spelen. Q Ron Boomgaard, die vele jaren re servedoelman was voor het eerste elftal van Ajax, heeft een contract getekend bij Haarlem. Ajax heeft Van Wijk, links buiten van RBC, gecontracteerd. 0 Gerard Hogenbrik van DWS zal het komende seizoen voor Gooiland spelen. 0 Wim van der Heide heeft zich bij PEC op de transferlijst laten zetten. ULVENHOUT Henk Nijdam, vorige week gestart in de Tour en in het af gelopen weekeinde gediskwalificeerd, heeft weer in eigen land gefietst. Hij werd gisteren derde in de Ronde van Ulvenhout, die een zege opleverde voor Peter Post. De winnaar legde de 140 km af in 3.19.40. Cees Lute, die tweede werd, en Nijdam hadden een achterstand van 2 minuten. WIMBLEDON Aan de jaarlijkse demonstratie wedstrijden van Wimble- donspelers, die zondag op de Scheven- ingse Metsbanen worden gehouden, ne men deel: John Newcombe (Australië), Tony Roche (Australië), Nicola Pilic (Zuidslavië) en de Nederlandse kam pioen Tom Okker. meer duren op deze manier. Nee, ik heb de hoop nog helemaal niet opgege ven". Janssen was overigens zeer vermoeid over de finish gekomen en had weer enkele minuten nodig gehad om op adem te komen. Maar dat ging vlug bij de Ossendrechter, die in de spurt van het veld een elfde plaats had bemach tigd. Minder te spreken was Jo de Roo, die gisteren jarig was. Met hem wil het niet lukken. Hij draait nog steeds niet goed en kwam er in deze etappe niet aan te pas. Hij werd 79ste. ranza Sp.) zelfde tijd; 6. Reybroeck (Ro de Duivels, Belg.) 6.14.25; 7. Planckaert (Belg.); 8. Karstens (Nederland); 9. Go- defroot (Rode Duivels) allen in dezelf de tijd; 10. Grain (Coqs, Fr.) 6.14.25; 11. Janssen (Ned.); 12. Metcalfe (G.-G.); 13. Saez (Sp.); 14. Jacquemin (Rode Dui vels; 15. Lemeteyer (Fr.); 16. Sweerts (Rode Duivels); 17. Michelotto (Primave ra); 18. Huysmans (Belg.); 19. Glemse (W.-Dld.); 20. v. Looy (Belg.); 29. Aimar (Fr.); 30. Spruyt (Belg.); 36. Schepers (Ned.); 43. Riotte (Fr.); 59. Poulidor (Fr.) alien in 6.14.25. 71. Haast 6.14.25, 79. De Roo, 85. Harings, 93. Zilverberg, 111. Van der Vleuten, 113. Maliepaard. De Fransman Henri Anglade (Coqs) en de Italiaan Stefanoni (Primavera) hebben de strijd gestaakt. Ploegenklassement zesde etappe: 1. België (Van Springel, Van den Berghe en Planckaert) 18.42.07, 2. West-Duitsland 18.42.19, 3. Zwitser land-Luxemburg 18.43.04, 58 pnt, 4. Esperanza, zelfde tijd 87 pnt, 5. Rode Duivels 18.43.15, 29 pnt, 6. Nederland (Karstens, Janssen en Schepers) z.t., 55 pnt. Algemeen klassement: 1. Pingeon (Fr) 30.06.17, 2. Polidori (Primavera) 30.06.53 op 36 sec, 3. Riotte (Fr.) 30.07.03 op 46 sec, 4. Letort (Bleuets, Fr.) 30.08.52 op 2.35, 5. Van Looy (Belg) 30.09.25 op 3.08, 6. Peffgen (W-Dld) 30.09.33 op 3.16, 7. Van der Vleuten (Ned) 30.09.46 op 3.29, 8. Spruyt (Belg) 30.10.23 op 4.06, 9. Man- zaneque (Esperanza, Sp) 30.10.24 op 4.07, 10. Garcia (Sp) 30.10.33 op 4.16, 11. van de Kerkhove (Rode Duivels) 30.10.53 op 4.36, 12. Ignolin (Bleuets) 30.10.58 op 4.41, 13. Schleck (Zwits/Lux) 30.11.07 op 4.50, 14. Theilliere (Coqs) 30.11.09 op 4.52, 15. Delisle (Coqs) 30.11.19 op 5.02, 16. Tosello (Primavera) 30.11.23 op 5.06, 17. Basso (Primavera) 30.11.26 op 5.09; 18. Van Springel (Belg.) 3.011.36 op 5.19, 19. Poulidor (Fr) 30.12.23 op 6.06, 20. Harings (Ned) 30.12.26 op 6.09, 21. Grain (Coqs) en Haast (Ned) beiden 30.12.34 op 6.17, 29. Janssen (Ned.) en Van Neste (Belg.) 30.12.43 op 6.26, 31. Simpson (GB) 30.12.46 op 6.29, 32. Karstens 30.12.51 op 6.34, 34. Schepers 30.12.56 op 6.39, 36. Bodrero (Primavera) en Aimar (Fr) 30.07.05 op 6.48, 61. Zilverberg 30.13.51 op 7.34, 66. De Roo 30.14.02 op 7.45, 116. Maliepaard 30.22.26 op 16.09. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 92.10.33, 2. Primavera 92.14.21, 3. Nederland 92.17.54, 4. België 92.19.52, 5. Rode Duivels 92.20.01. Bergklassement: 1. Jaquemin (Rode Duivels) 8 punten; 2. Lebaue (Coqs) 5; 3. Pingeon (Fr.) en Haast (Ned.) beiden 4 5. Diaz (Esperanza), Gimondi (It) en Tosello (Primavera) allen 3 punten. Puntenklassement: 1. Karstens (Ned.) 44 pnt.; 2. Reybroeck (Belg.) 43; 3. Riot te (Fr.) 40; 4. Janssen (Ned.) 34; 5. Gode- froot (Rode Duivels) 32; 6. Aranzabal (Esperanza) 32; 7. Basso (Primavera) 30; 8. Polidori (Primavera) 27. Het werd een bijzonder lange dag, waarin de coureurs in deze op vier na langste etappe van de hele Tour de tijd namen om van de vermoeienissen van de laatste twee dagen uit te rusten. Zoals altijd waren er wel in het begin enkele ontsnappingen, die echter geen resultaat .opleverden.. Opnieuw toonde Wim Schepers zich daarbij zeer actief en lieten ook Bas Maliepaard en Huub Zilverberg zich zien. Maar na dertig kilometer luwde het stormpje en trok de karavaan gezapig als een fietsclub langs de brede wegen van Bel gisch-Luxemburg, die omzoomd waren door duizenden Nederlandse vakantie gangers. Zij zagen een pratende, drin kende en etende, kalm voortsukkelende meute, die zelfs geen aandacht had voor het natuurschoon in deze streken. Toch gebeurde er wel het een en ander, zij het in de achterhoede. Daar raakte de oude Henri Angade, eens een gevreesd tegenstander, op een hellinkje „los" en stapte ontluisterd in de brok- kenwagen. Toen ook had Jos van der Vleuten met maagklachten al dok ter Dumas geconsulteerd. Hij bleef ech ter in de koers, ook al raakte de Bra bander tegen de Cote du Pont Misere weer in moeilijkheden. Hij trof het niet, want intussen had een zevental renners, bij wie Jimenez en de attente Cees Haast, een revolutie ontketend, die onder leiding van Pingeon hoogst persoonlijk werd onderdrukt. Het veld was onder deze actie in stukken uiteengevallen en achterin kwamen velen in moeilijkheden. Het viel echter mee, omdat de meute op de smalle weggetjes van het groot hertogdom Luxemburg met een sukkel gangetje verder ging zodat alle achter blijvers weer bij konden komen. Een nieuwe aanval, na 157 km, op touw gezet door Cees Haast, die tenslotte 22 vluchtmakkers om zich had verzameld, was ook spoedig ten einde. Pingeon werd opnieuw actief toen Huub Zilverberg aan de aandacht trachtte te ontsnappen. Daarna had de drager van de gele trui voorlopig genoeg arbeid verricht. Toen na 192 km Gimondi, Huysmans, Aranzabal en Karstens op pad gingen was het niet Pingeon, die de jacht inzet te, maar Lucien Aimar, de winnaar van 1966. Nu bleek dat Pingeon althans voorlopig van deze zijde geen gevaar behoeft te vrezen. Want wat Aimar hier volbracht was puur knechtenwerk. Na nog een paar aanvallen kregen tenslotte Van Springel en de West- duitse Bölke de gelegenheid om bijna een minuut weg te lopen. In de laatste vijf km gingen ook de Zwitser Rügg, Cadiou, Aranzabal en Van den Berghe voor de hoofdmacht uit, waardoor het voor Karstens wat eenvoudiger werd om Reybroeck in het puntenklassement juist voor te blijven. Hij had daarbij geluk, want in de laatste bocht naar de finish ging Riotte onderuit en kwam daardoor in de staart van het peloton binnen. (Door Aat de Boer) WIMBLEDON De Duitser Wilhelm Bungert en de Australiër John New combe zullen vrijdagmiddag tegen elkaar uitkomen in de finale van de Wim- bledon-kampioenschappen 1967. Bungert versloeg in een enerverend en bij zonder spannend duel na vijf sets (64, 68, 26, 64 en 64) de Engels man Roger Taylor en Newcombe bleef in vier sets de baas over de Joegoslaaf Nicola Pilic (97, 46, 63 en 64). Beide partijen namen ruim twee uur in beslag en het publiek op de volgepakte tribunes van het Centre Court heeft kunnen genieten van twee spannende en enerverende, maar totaal verschillen de wedstrijden. Niemand zal kunnen ontkennen, dat Wilhelm Bungert een beter tennisser is dan Roger Taylor. De Duitser, die in 1963 en 1964 ook al in de halve finales uitkwam en toen werd uitgeschakeld door de achtereenvolgende kampioenen mac Kinley en Emerson, heeft ongetwijfeld veel meer krachten en natuurlijke aanleg. Bungert demonstreerde weer een aantal ongelooflijk mooie, heel diep ge- genomen en uiterst scherp geplaatste backhandvolley's, sloeg op maat gesneden running lobs en scoorde vele punten met verbluffende en flitsende forehand- en backhandpassings. Zijn service is evenwel betrekkelijk zwak en 't aantal double faults van de Duitser, die eigenlijk een „vrijetijdstennisser" is, was niet aan de vingers van drie handen te tellen. Een wonderlijke figuur, deze Wilhelm, die geen stap meer doet dan strikt nodig is en daardoor een indruk maakt van „wat kan het mij schelen". Welk een contrast met de Britse po wer-player Taylor, die het vooral en op de eerste plaats moet hebben van zijn kracht en een heel belangrijk deel van zijn punten scoorde met canonball- services en keiharde, wat wild geslagen maar niettemin zeer zuivere forehand- passings. Deze partij tussen Bungert en Tayler bood vele momenten van enor me spanning, maar in verhouding toch weinig aantrekkelijke rally's. Bungert forceerde in de eerste set op 4-4 een break op de service van Tayler, nadat hij een kans daarop bij 3-3 en een 0-40 achterstand van de Brit door een aan tal onbegrijpelijke typische „Bungert- missers" verloren had laten gaan. Met drie van topspin verzadigde forehands veroverde hij op 5-4 drie setpoints, waarvan hij promt het eerste benutte. Taylor won daarna de tweede set, waar in Bungert een eerste servicebreak van de Brit meteen door een eigen door braak ongedaan maakte, op 4-5 twee setpoints wegwerkte, maar vier games later toch op een zesde setpoint sneu velde. De wijze waarop dat gebeurde was bijzonder sneu voor de Duitser, want nadat hij weer een setpoint had overleefd gaf de umpire een duidelijk buiten de lijn geslagen bal van Taylor „in". Bungert reageerde door een bal op de plaats te leggen, waar de andere bal was uitgegaan. In de derde set was de Duitser volkomen van slag af en met een verschrikkelijke double fault be sloot hij daarin zijn laatste service- game. Wat Bungert daarna echter liet zien, was nu en dan wonderbaarlijk. De on peilbare ondoorgrondelijke Duitser nam met zijn services vrijwel geen risico's meer en zorgde ervoor zoveel mogelijk de eerste in te slaan. Taylor, die met op maatgesneden volley's en running lobs van het bekende kastje naar de even bekende muur werd gejaagd, verloor de vierde set na een servicebreak van Bungert op 1-1 met 6-4 en verspeelde in de laatste en beslissende set al me teen zijn eerste service-game. Het was weer net iets voor Bungert, om dit voor beeld na te volgen en om even later, na een scheidsrechterlijke dwaling ten na dele van Taylor, sportief een punt af te staan door de bal in het net te slaan. Bij 2-2 forceerde de Duitser opnieuw een break en die luidde het einde van Taylor in. Op de service van Bungert trachtte de Brit nog met een serie vuurwerk de kansen te doen keren, maar zijn tegenstander volleerde en scoorde nu met zoveel technische over macht, dat hij in wanhoop de handen ten hemel hief. Alsof hij zelf nog niet kon geloven, dat hij de finale bereikt had, bleef Bungert na zijn laatste be slissende slag even doodstil staan. Toen wierp hij met een kreet van vreugde zijn racket en twee ballen hoog de lucht in. Onmiddelijk na afloop belde Bungert zijn in Dortmund verblijvende vrouw Brigitte op, die de strijd via de televisie had gezien. Bungert vertelde erg ner veus te zijn geweest. Hij had de derde set benut om te relaxen, omdat hij wist dat Taylor, die geregeld speelt en traint, een betere lichamelijke conditie bezat. Bijzonder adrem reageerde de Duitser op een vraag van een der Britse journa listen, of dit nu een revanche was voor de nederlaag van Duitsland in de fina- GENÈVE Ajax zal in de eerste ronde van het toernooi om de Europe se beker voor landskampioenen Real Madrid ontmoeten. NAC bindt in zijn eerste wedstrijd voor het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars de strijd aan met Hibernian la Valette (Malta). Voorzitter Jaap van Praag van Ajax zei na de loting in Genève niet ge schrokken te zijn toen als eerste tegen stander Real Madrid bekend werd. „Ik dacht het eerst aan onze penningmees- rT-***-*-" ter en het bordje „uitverkocht". Veel gereserveerder was trainer Rinus Michels: „Een interessante krachtme ting, maar als ik had mogen kiezen had ik wel een gunstiger tegenstander ge weten". Real Madrid, dat twee jaar geleden Feijenoord in de eerst ronde uitscha kelde, legde van 1956 toen het Eu ropese toernooi voor landskampioenen voor de eerste keer werd gehouden tot 1961 vijf keer beslag op de beker. In 1966 veroverde Real, dat in 1962 en 1964 in de eindstrijd werd verslagen door respectievelijk Benfica en Interna- zionale, de Cup voor de zesde keer. Voor bekerhouder Celtic uit Glasgow kwam tijdens de onder leiding van Gus- tav Wiederkehr, voorzitter van de Euro pese Voetbal Unie, gehouden loting de Russische kampioen Dynamo Kief uit de bus. De Schotten hebben twee jaar geleden in de kwartfinales van het toernooi der bekerwinnaars deze tegen stander uitgeschakeld via 1-1 en 0-3. Het Bredase NAC, houder van de KNVB-beker, lootte heel wat gunstiger: Hibernian la Valette uit Malta. Secreta ris Speekenbrink van NAC oordeelde opgelucht: „Ik mag onze club wel ge lukwensen. De kans is groot dat we de tweede ronde halen". In dit toernooi om de beker voor na tionale bekerwinnaars ontmoet het Westduitse Bayern München, houder van deze Cup, in de eerste ronde de nog niet bekende Griekse bekerwin naar. De wedstrijden voor de eerste ronde voor beide toernooien moeten voor 15 oktober zijn gespeeld. De Europese Voetbal Unie heeft alle deelnemende teams verzocht de wedstrijden op 20 september en 4 oktober te spelen. De clubs zijn echter dit seizoen nog niet verplicht aan dit verzoek te voldoen. Voor Ajax zal overigens 4 oktober een uiterst ongunstige datum zijn, omdat op die dag in Kopenhagen het Neder lands elftal voor het toernooi om het Europese kampioenschap voor landen ploegen tegen Denemarken speelt. Voor de eerste keer werden bij de loting tien ploegen als „geplaatste clubs" beschouwd, waarmee werd ver meden dat de meest prominente clubs al in de eerste ronde tegen elkaar zou den uitkomen. Onder de geplaatste ploegen waren uit politieke overwegin gen ook de kampioenen en bekerwin naars uit Griekenland, Turkije, Cyprus en Albanië. Voor de beide toernooien gelden het komende seizoen enkele nieuwe regels. Zo zullen er in de eerste twee ronden geen beslissingswedstrijden worden ge speeld. Mocht ook deze methode geen winnaar opleveren, dan wordt de tweede wed strijd met een half uur verlengd. Als ook dit geen resultaat oplevert beslist het lot. De loting voor de tweede ronde zal op 20 oktober in Madrid worden gehou den. De resultaten van de loting waren: landskampioenen, eerste ronde: Skeid Oslo (Noorwegen) Sparta Praag (Tsj). Besiktas Istanboel (Turk) Ra- dip Wenen (Oost.). Manchester Un. (Eng.) Floriana (Malta). Gornik Zarbrze (Polen) Djurgaarden Stock holm (Zweden). Ajax Real Madrid. Olympiakos (Cyprus) Sarajevo (Zuidslavië), Glentoran Belfast (N.-Ier land) Benfica Lissabon (Port.). Eintr. Braunschweig (W.-Duitsland) Dyna mo Tirana (Albanië). Vasas Boedapest (Hong.) Dundalk (Ierl.). Botec Plov div (Buig.) Rapid Boekarest (Roem.). Valur Reijkjavik (IJsland) Jeunesse d'Esch (Luxemb.). Celtic Glasgow (Schotl.) Dynamo Kiev (Rusl.). Karl Marx Stadt (O.-Duitsl.) Anderlecht Brussel (België). FC Basel (Zwitserl.) Hvidore Kopenhagen (Denem). Olympia kos Piraeus (Griekenl.) Juventus Tu rijn (Italië). St. Etienne (Frankr.) Kuopio Palloseura (Finl.). Alle eerstgenoemde clubs spelen de eerste wedstrijd thuis. Bekerwinnaars, eerste ronde: Portu gese bekerwinnaar Frederikstad (Noorw.). Aberdeen (Schotl.) Reijkja vik (IJsland). Altay Izmir (Turkije) Standaard Luik (België). Vasas Györ (Hong.) Limasol (Cyprus). Valencia (Spanje) Crusaders Belfast (N.-Ier- land). Shamrock Rovers (Ierland) Cardiff City (Wales). Poolse bekerw. HJK Helsinki (Finl.). AC Milaan (It.) Bulgaarse bekerw. Torpedo Moskou (Rusl) Motor Zwickau (O.-Dld.). Hi bernian la Valetta (Malta) NAC. Oostenrijkse bekerw. Steaua Boeka rest (Roem.). Hamburger SV (W.-Dld.) Randers Freja (Denem.). Bayern München (W.-Dld.) Griekse bekerw. Aris Bonneweg (Lux.) Olympique Ly on (Fr.). Hajduk Split (Z.Slav.) Tot tenham Hotspur (Eng.). Lausanne Sp. (Zwits.) Spartak Trnava (Tsj.). Ie om het wereldkampioenschap voet bal. Lachend zei Bungert, „het derde doelpunt zat toch niet In de tweede halve finale, de strijd tussen de Australiër Newcomble, die evenals Bungert al tweemaal eerder semi-finalist was, en de Joegoslaaf Pi lic, leek het alsof de zware artillerie was aangerukt. Newcombe en Pilic be stookten elkaar met enorme cannonball- services, brullende smashes en keihar de forehand- en backhanddrives, die nu en dan werden afgewisseld met diepge- plaatste en daardoor dodelijke lobs en messcherpe volleys. In de eerste set hielden de Austra liër en de Joegislaaf elkaar tot 7-7 volledig in evenwicht. Beiden wonnen met grote overmacht zijn service games en meestal hoorden ze de bal alleen maar voorbij spatten. Toen even wel sloeg Pilic een double fault en rea geerde Newcombe vervolgens met twee zulke flitsende returns, dat Pilic de game moest afstaan en direct daarna ook de set. De Joegoslaaf was evenwel nog lang niet verslagen. Hij speelde in de twee de set bijzonden slim door de vaart uit het spel te halen en Newcombe, die van harde drives houdt, tot misslagen tt dwingen. Hij miste op 2-1 de kans op een service-break, maar herstelde zich gauw op 3-2. Hoofdschuddend moest Newcombe toezien, dat Nikki in zijn laatste service-game met daverende aces op rij de setstand gelijk maakte. Op het laatst sloegen beiden zich daarna door hun volgende service games, maar toen nam de strijd voor de af en toe theatraal gebarende Pilic een dramatische wending. Bij een po ging de bal nog te halen na een diepe lob van Newcombe kwam hij te vallen en liep een aantal lelijke schaafwonden op, waardoor hij even uit zijn concen tratie was en de derde set snel met 6-3 verloor. De genadeslag kwam in de volgende set, toen Newcombe een kei harde return sloeg op een even harde service van Pilic, de bal precies buiten de lijnen terechtkwam en de Linesman, die in zijn uitzicht door Newcombe werd gehinderd, niet reageerde. Het leverde Newcombe een servicebreak op en het feit, dat de umpire kort daarna een even ongelukkige beslissing ten op zichte van de Australiër nam kon daar aan niet veel goed maken, want die be slissing kwam op een lang niet zo be langrijk moment. Vechtend voor elk punt trachtte Pilic nog te redden wat er te redden viel, maar steeds weer trad Newcombe nu in deze schitterende en adembenemende volleyduels als overwinnaar tevoorschijn. De Austra liër maakte op 5-4 met drie aces en een juweel van een volley de partij uit. „Hij heeft verdiend gewonnen", al dus na afloop het commentaar van de sportieve Pilic. „Newcombe speelde be ter en was mij vooral in smashen en serveren de baas". Commentaar van Newcombe: „Ik ben dol gelukkig met deze overwinning. Eerlijk gezegd. Pilic had het geluk niet op zijn hand." Geluk kig was ook Wilhelm Bungert, die zei liever tegen een rechtshandige soeler uit te komen, "omdat je met die lefthan ders nooit weet waar je aan toe bent." In de wedstrijden om de All-England Plate werd Astrid Suurbeek in drie sets uitgeschakeld door de Amerikaanse Betty Ho Hogan. Ze verloor met 4-6, 6-4, 4-6. In de laatste set liep ze een 1-5 achterstand in tot 4-5, maar faalde toch nog toen ze een goede kans had ge lijk te maken. Lidy Jansen-Venneboer had tegen de Zuidafrikaanse Russouw evenmin succes. Ze bood in de eerste set heel goede tegenstand, maar toen ze die tenslotte met 7-9 moest afstaan was haar weerstand gebroken en werd zij met 2-6 in de tweede set uitgescha keld. Voor beter nieuws zorgde Ada Bakker, die de Britse Mac Lennan in twee sets (6-4 en 6-4) uitschakelde en daardoor de kwartfinale bereikte. Ada toonde zich op de beslissende momen ten juist iets sterker dan haar tegen standster en beschikte over een zeer sterke service. Freddy Hemmes bracht het in de strijd om de Plate niet verder dan de tweede ronde. De Engelsman Mendoza bleek voor hem te sterk en bleef met 6-2 en 6-3 in de meerderheid. Volkomen kansloos waren tenslotte Betty Stöve en Lidy Jansen-Venneboer in hun dubbel tegen de Frans-Australische combina tie Francoise Durr en Guil Sherriff. Onze landgenotes kregen in de eerste set twee en in de tweede set slechts één game mee. Betty Stöve, die zoals we al eer der meldden totaal uit vorm is heeft besloten voorlopig enkele maanden geen tennisracket meer aan te raken en vol ledige rust te nemen. Ze zal daarom vrijwel zeker niet deelnemen aan de internationale kampioenschappen, die in de tweede week van augustus wor den gehouden. Overige uitslagen: Heren-dubbelspel: 4e ronde: Curtis Stilwell (G.-B.) Newcombe/Roche (Austr.) 64, 4—6, 6—4, 3—6, 6—8. Kwartfinales: Bowrey/Davidson (Aus tralië) Grabner/Ries en (V.S.) 6—1, 36, 75, 63. Emerson/Fletcher (Austr.) Krishnan/Murkerjea (Ind.) 6—4, 6—2, 6—2. Dames-dubbelspel: 3e rónde: Vicki Berner/Fay Urban (Can.)Helen Gour- lay/O'Neül (Austr.) 6—2, 6—4. Kwartfinales; Casals/King (V.S.) Krantzcke/Melville (Austr.) 61, 68. ADVERTENTIE 10.85 per liter De Zackfe Hollandse KONJAK

De Vallei | 1967 | | pagina 9