Watersportgebied wordt volgestort met huisvuil PRISMA7 PRISMA Raadsels rond 'n advertentie Bestuur v.v. Kesteren geschokt door kritiek burgemeester Baggergat gaandeweg kleiner Indianenvoedsel: vuurwater" en pannekoek 100% waterdicht keus van de sportieve man V.V.V.-agenda Spreekuur van burgemeester Maandag gesprek op gemeentehuis Beat-succes op lunapark Geslaagd MARKTBERICHT PUTTEN mmm BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL Plan Internationaal in Doorwerth trekt veel publiek Geslaagd Klaas van Leijen uit Opheusden voelt zich bij de neus genomen X- Spoo r Sparta-SDOO voor Frans Beijer-Cup VRIJDAG 7 JULI 1967 KESTEREN Vuilnisstortplaat sen in de uiterwaarden dienen beslist ontoelaatbaar te worden geacht, aan gezien zij het karakter van het re creatielandschap ernstig zouden aan tasten". Een en ander staat vermeld in de onlangs uitgebrachte recreatie- schets voor het Gelders Rivierenge bied. De vuilnisstortplaats van de ge meente Rhenen, gelegen naast de Rijn brug op Betuws grondgebied, heeft waarschijnlijk mede tot deze conclu sie in de recreatieschets bijdragen. Reeds vele jaren wordt met het Rhenense huisvuil een zogenaamd baggergat gedempt, dat toebe hoort aan de steenfabriek Van Heste ren en Jansen. De waterplas, die steeds kleiner wordt, is momenteel nog een lustoord voor vele watersportliefheb bers. Uit een mededeling van de Rhe nense gemeentesecretaris, de heer Pie- ters, blijkt dat dit over enkele jaren niet meer het geval zal zijn. De plas met een dirècte verbinding op de Rijn zal dan plaats hebben gemaakt voor het Rhenense huisvuil. Voor de vele watersportliefhebbers resteert dan nog slechts de Rijn, die na het gereedko men van de stuwen steeds drukker be varen zal worden, hetgeen voor de wa tersport ernstige gevaren op zal leve ren. „Wat het vuilnisstorten betreft kun nen wij voorlopig nog vooruit", verze kerde ons de heer Pieters. „Het weste lijke gedeelte van het baggergat van de oude veerstoep tot de verbinding met de Rijn is nu bijna vol gestort. Waarschijnlijk zal nog dit jaar een be gin worden gemaakt met het oostelijke gedeelte vanaf de Rijnbrug". De gemeentesecretaris merkte op, dat het vuilnisstorten in het baggergat aan bepaalde voorwaarden moet vol doen. Zodra een bepaalde hoogte is be reikt wordt er grond op gegooid. Hier door wordt het grootste gedeelte van de stortplaats aan het oog onttrokken. De heer Pieters gaf toe dat dit voorheen wel eens anders was geweest. Volgens zijn zeggen wordt momenteel strikt aan de gestelde eisen voldaan Een woordvoerder van de Steenfa briek Van Hesteren en Jansen, met t -t welke fabriek de gemeente Rhenen een contract heeft afgesloten verklaarde, dat het baggergat, in gevolge een over eenkomst met de regering dient te wor den gedempt. „Als wij er allemaal zand in zouden moeten gooien, werd dit veel te kostbaar. Bovendien is het nu ook mogelijk om later op het vuilnis weer weilanden aan te leggen". De zegdman deelde verder mee, dat een klein gedeelte van het baggergat zal blijven bestaan voor schepen, die aan moeten leggen bij de steigers van de steenfabriek Super Stroef. „Voor watersport is de plas dan helaas niet meer geschikt", zo zei hij. In tegenstel ling tot de verwachting, die de gemeen te Rhenen koestert, verwachtte de woordvoerder van Van Hesteren en Jansen, dat het baggergat binnen enke le jaren wel zal zijn vol gestort. Voor de vele watersportliefhebbers Het gedeelte, dat momenteel nog druk door watersportliefhebbers wordt ge bruikt zal over enkele jaren ook ten prooi zijn gevallen aan het Rhenense huisvuil. in Rhenen en de Betuwe betekent dit na het afkeuren van de jachthaven plannen van de gemeente Rhenen een tweede klap in het gezicht. Zij zul len voor het uitoefenen van hun sport een ander heenkomen moeten zoeken. Waar dat zal zijn weet nog niemand. De enige veilige en geschikte mogelijk heid maakte momenteel plaats voor het huisvuil van Rhenen. Alhoewel het grootste gedeelte van het huisvuil reeds onder de grond werd bedolven, biedt de nog zichtbare afval een weinig florissante aanblik. Watersport voor zonnige dagen... Maar water is voor een horloge - die dag-en-nacht doorwerkende, minuscule supermachine - een voortdurende bedreiging. Daarom is Prisma Dolphin zo'n technische prestatie. 100% waterdicht door drievoudige extra afdichtingibodem met extra o-ring, kroon met rubber-pakking/glas met extra condens-ring. Zelfs het kleinste waterdeeltje komt daar niet door! Daarom is Prisma Dolphin de keus van de sportieve man. WINKELCENTRUM VEENENDAAL 0 Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 0 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. VW-Inlichtingenkantoor: Hoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. ADVERTENTIE RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij vrijdag 7 en vrijdag 14 juli 1967 ver hinderd is spreekuur te houden. Geboren: Gerardus, z.v. C. M. Drost en W. Drost; Henkjan, z.v. J. v. Offe ren en J. v.d. Hee; Jacobus Gijsbertus, z.v. A. Harteman en G. v.d. Berg; Mar cel, z.v. J. J. v. Ginkel en N. J. M. v. Dijk Brand, z.v. H. J. Rustenhoven en W. Harteman; Petranella, d.v. P. J. v. Garderen en N. v. Apeldoorn; Albertus, z.v. A. .v.d. Weerd en G. H. Kerstens; Hermina Maria Eveline, d.v. J. Albers en H. J. Anbeek; Teunette Hendrike Al- bertine, d.v. D. Willemsen en N. v. Dijk; Maas Jan, z.v. M. v. Breeschoten en L. C. v. Dijk; Wessel, z.v. H. v. Beek en G. v.d. Bovenkamp; Gerritje Corne lia, d.v. A. Anbeek en H. Vis; Geurdi- na, d.v. J. v. Manen en W. C. v. Veld huizen; Marian Wilhelmina, d.v. K. de Lange en M. T. de Groot; Marleen Jo hanna Antonia, d.v. T. v. Manen en H. Boers (geb. te Rhenen); Willem, z.v. W. C. B. Oosterbeek en W. J. Varel (geb. te Rhenen); Peter Alexander, z. v. J. A. v.d. Hatert en N, E. J. v. Laar (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: R. v.d. Wal en G. v.d. Burg; A. H. Endeman en J. A. Jansen; S. G. W. v.d. Pol en T. v. Dooren; A. Gerritsen en R. Takken. Gehuwd: G. K. v. Ruis wijk en A. W. v.d. Pol; W. v.d. Pest en H. v.d. Neut; J. B. Roelofsen en I .E. Bruitsman; B. H. Versteeg en H. J. v. Hardeveld; G. v. Kesteren en IJ. S. Arends; A. Wil- lems en L. G. v. Eden; G. Vervat en K. v.d. Berg; M. v.d. Kraats en A. Ver woerd; J. C. Sukkel en J. F. Jeroni- mus; .M C. Vermeulen en A. D. v. Leij- den. DOORWERTH Tienduizend per sonen hebben sinds 8 juni reeds een be zoek gebracht aan „Plan Internatio naal", de grote expositie van bouwen en wonen, die door de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, op een uniek gelegen, bosrijk terrein bij Doorwerth voor het publiek werd opengesteld. Zoals bekend, omvat „Plan Interna tionaal" een complex van meer dan dan veertig woningen, landhuizen pj} bungelows. Ruim de helft daarvan zijn Bouwfonds-woningtypen, zoals deze in de naoorlogse jaren in ons land zijn gesticht Deze collectie is aangevuld met een vijftal in recente architectenprijsvra gen bekroonde woningen, die een weg wijzen naar het wonen in de toekomst. Kern van „Plan Internationaal" vormt echter ongetwijfeld een elftal buiten landse bungalows. Een bungalow uit Finland (compleet met sauna) staat hier broedelijk naast een bungalow uit Canada. En een Oostenrijks landhuis wordt er geflankeerd door een bungalow, rechtstreeks uit Zweden. Nergens in Nederland werden ooit tevoren zoveel verschillende bouwstijlen op één ter rein gerealiseerd. Een bijzonder ele ment is, dat de buitenlandse bunga lows alle geheel in de stijl van het be treffende land zijn ingericht. De bui tenlandse bungalows en enkele van de bekroonde woningtypen kunnen wor den bezichtigd. Deskundige hostesses geven er voorlichting over de bijzon derheden van de verschillende huizen en hun inrichting. De N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten wil het pu bliek door middel van „Plan Interna tionaal" een spiêgel voorhouden van bouwen en wonen in binnen- en bui tenland, zulks ter vergelijking en in spiratie. De belangstelling voor „Plan Inter nationaal" is werkelijk internationaal getint. Vooral uit West-Duitsland ko men er veel bezoekers. „Plan Interna tionaal" blijft tot 10 oktober, dagelijks voor bezichtiging geopend. De tijden zijn: van 10.30 17.30 uur; op zonda gen van 14.00 17.30 uur. In de komen de maanden zullen er op „Plan Inter nationaal" verschillende evenementen en manifestaties plaatsvinden. Zo wordt er o.a. gewerkt aan de voorbe reiding van verschillencTe „Panden"- dagen. RHENEN Aan dè hogere zeevaart school te Vlissingen slaagden voor het diploma scheepswerktuigkunde Ad Bo- venschen en Hans de Graaf uit Rhenen. OPHEUSDEN Fruitkweker rubriek diversen van de kleine adver tenties een annonce met de volgen de tekst: „Buitenkerkelijken, die de Waarheid zoeken, schrijf of kom! Smachtkamp 50, Opheusden". Smachtkamp 50, Opheusden, is 't adres van Van Leijen. „Alles goed en wel", zegt de kweker die nog steeds niet over z'n verontwaardi ging heen is, „ik heb die adverten tie niet opgegeven, dat moet iemand gedaan hebben die mij een hak heeft willen zetten. Een smerige streek..." Zijn jonge vrouw vindt de onver kwikkelijke gebeurtenis ook zonder meer een belediging aan het adres van haar degelijke gezin. „We gaan zelf elke zondag naar de kerk", ver telt ze met ingehouden emotie" ...en dan zetten ze je te koop met zo'n advertentie. Ik vind het spotten...." Van Leijen heeft zijn gedachten al gepijnigd om er achter te komen wie hem deze poets heeft gebakken. Aan vankelijk dacht hij een „verdachte" gevonden te hebben in zijn familie kring. „Ik heb het nagevraagd, maar de persoon die ik op 't oog had, kan het onmogelijk gedaan hebben. Wie dan wel? Ik zou het drommels graag willen weten, want dit gaat me te ver Klaas van Leijen voelt zich, op zijn zachtst gezegd, genomen. Hij is het slachtoffer geworden van een min derwaardige „grap", die hij voorlo pig nog niet zal vergeten. Van Leij en werd zondag avond geheld door iemand uit Wageningen. Klaas zegt: „Ik lag al op bed toen de telefoon ging. Er was een man aan de lijn die inlichtingen vroeg over een ad vertentie die ik in De Vallei zou hebben geplaatst. Man, zei ik, ik ben me nergens van bewust..." Wat was er aan de hand? In onze krant van zaterdag stond onder de Hoe kwam die advertentie in de krant? De advertentie-afdeling van „De Vallei" weet er wel iets van, maar niet alles. Het spoor leidt naar drukkerij Cunera in Rhenen. Daar werd de advertentie opgegeven en werd later weer doorgegeven aan ons dagblad. Employé W. Wagen voort van „Cu nera" kan de tip van de sluier ook maar een klein eindje oplichten. Hij zegt: „Er kwam een dame in ons bureau. Zij gaf de tekst van de af- vertentie op en betaalde contant. Nou ja, dan is voor ons de kous af...."' Met deze woorden is 't spoor eigen lijk dood. Wagenvoort zegt nog be reidwillig: „Van Leijen heeft ons verschillende keren gebeld. Ik heb hem gezegd: als u de dame gevon den denkt te hebben, wil ik wel ko men kijken of het de goeie is...." Daar moet Klaas van Leijen 't dan voorlopig maar mee doen. Gelukkig heeft de telefoon hem de laatste da gen met rust gelaten, wat dat be treft is de ellende dus voorbij.... maar de verontwaardiging is geble ven... VEENENDAAL De „Indianen" werden donderdagmorgen beziggehou den op de normale manier': met spel letjes. In de middaguren werd een spel georganiseerd, waaraan door alle stam men deelgenomen werd. De gewone middagpauze werd doorgebracht in een ..oase". Ter verfrissing dronk men vuurwaterin dit geval nogal on schuldig want het was limonade. Terug in de nabijheid van het „India- nenland"op een zandstrook achter het Schrijvers park bleek, dat een vlieg tuig eten gedropt had. De middag werd hier besloten met het bakken van pan nekoeken op houtvuurtjes. De 150 „Indianen" die gisteren aanwezig wa ren hebben zich weer opperbest ver maakt. OPHEUSDEN De Opheusdense voetbalvereniging Sparta' speelt zater dagavond de tweede wedstrijd in het kader van de „Frans Beyer Cup" tegen SDOO uit Heteren. De wedstrijd begint 's avonds om 6 uur op het Sparta-veld. De eerste cupwedstrijd tegen Benne- kom werd door de Spartanen met 3-2 verloren. De wedstrijd tegen SDOO, dat onlangs degradeerde naar de tweede klasse, belooft een spannend duel te worden. De ploeg uit Heteren heeft sinds kort weer de beschikking over de befaamde gebroeders Nijenhuis, die voor lange tijd geschorst zijn geweest. Het ziet er naar uit dat Sparta aan SDOO de handen vol zal krijgen, zodat het voor de Opheusdenaren niet mak kelijk zal zijn de overwinning in de wacht te slepen. Sparta komt voor deze streek-derby met de volgende opstelling in het veld: Doel: C. van Eist; achter: E. Akkerman en A. van de Wardt; mid den: K. Schaap Pzn., A. van Ommeren en D. Hommerson; voor: K. Schaap, G. Schaap, J. van Kleef, B. van de Pol en J. Stunnenberg. KESTEREN Het bestuur van de voetbalvereniging „Kesteren is ge schokt door* de felle aanval die burge meester D. J. Pott vrijdagavond tij dens de raadsvergadering op de ver eniging heeft gedaan. In verband met de toekomstige aanleg van het sport complex in Kesteren verweet de bur gemeester het bestuur niet actief te zijn ten aanzien van de voorbereidin gen, die de vereniging eigenlijk zelf diende te treffen. Hierbij doelde hij voornamelijk op de kleedgelegenheid, waarvoor door „Kes teren" bij de Nederlandse Sportfedera tie een aanvraag kan worden ingediend voor subsidie. „Alles moet weer eens van één kant komen", zo merkte bur gemeester Pott vrijdag op. Een afvaardiging van de Kesterense voetbalvereniging zal maandag een be zoek aan de burgemeester brengen om de gerezen moeilijkheden tussen ver eniging en gemeentebestuur trachten op te lossen. Een aanval tijdens de raadsvergade- ring kwam voor het bestuur als een donderslag bij heldere fiemel, temeer daar een dag tevoren een brief aan het gemeentebestuur was verzonden, die betrekking had op de nodige voor zieningen, die het nieuwe sportcomplex met zich mee zou brengen. In die brief vraagt het bestuur om de juiste ligging van het veld, zodat met de voorbereidingen kan worden begonnen. „Een subsidie-aanvraag kan namelijk pas worden ingediend bij de Sportfede ratie als men volledig op de hoogte is van de plannen en wanneer er met de aanleg kan worden begonnen", zo staat in de brief vermeld, „dan behoeft er niet op de v.v. „Kesteren" te wordn gewacht". Van bestuurszijde verzekerde men ons, dat verlangend wordt uitgezien naar de dag, waarop met de bouw van de kleedgelegenheden kan worden begon nen. Een subsidie van de Sportfederatie die wordt gefinancierd uit gelden van de Sporttoto, is echter noodzakelijk. Om in het bezit te komen van deze gel den dient ook het bestuur van de voet balvereniging zich aan de regels te houden. Een bestuurslid verzekerde gisteren, dat al het mogelijke gedaan zal worden om de moeilijkheden tussen gemeente bestuur en vereniging op te lossen. Maandag hebben wij met enkele be stuursleden een onderhoud met burge meester Pott. Ik heb goede hoop, dat dan het misverstand uit de weg wordt geruimd en dat gemeentebestuur en v.v. Kesteren in goede harmonie kunnen samenwerken om van het sportcom plex iets moois te maken, als het be stuurslid. RHENEN Van vrijdag 30 juni tot en met zaterdag 8 juli biedt de WV Rhenen een grandioos lunapark op het weiland naast de Veerweg. Er is een uitgebreide collectie'moderne en attrac tieve vermaaksinrichtingen aanwezig. Het lunapark is dagelijks geopend van 14.00 tot 23.30 uur. Zaterdag 8 juli ter gelegenheid van de sluiting van het lunapark is er des avonds om circa 11 uur een groots vuur werk op de gemeenteweide aan de Veerweg. Zaterdag 8 juli wordt vanaf de NBM- garage een interessante middagfiets tocht gemaakt met als hoofddoel het onvergelijkbaar mooie arboretum-van de Hogere Land- en Bosbouwschool. Excursieleider is Adriaan P. de Kleu- ver. Maandagavond 10 juli kan men van af 8 uur genieten van de mooiste plek jes van Rhenen op dia's. Deze voorstel ling wordt gegeven in het verenigings gebouw „Irene" aan de Grutterstraat. Dinsdag 11 juli wordt vanaf de in gang van de Kalkzandsteenfabriek Vo gelenzang een avondexcursie gehouden naar de zanderijen onder leiding van Adriaan P. de Kleuver. Woensdag 12 juli, 's avonds om 8.00 u., vertrekt de moderne salonboot Jac queline of de Nicolét vanaf de steiger aan het Veerplein voor een romantische vaart op de Rijn bij maanlicht. Aan boord zal de gezelligheid geen grenzen kennen, mede dank zij het feit, dat een dansorkest deze vaart muzikaal zal op luisteren. Er is aan boord volop gele genheid tot dansen, eten en drinken, 't Belooft een fantastisch evenement te worden, gelijk aan de bekende gezellig heidsvaarten op de Bovenrijn in het Duitse Wijnland. Er is echter een be perkt aantal plaatsen beschikbaar. Voorverkoop van kaarten aan het VW-informatiekantoor. Donderdag 13 juli 's avonds om 7.00 uur wordt door de Stichting Jeugdzorg- werk Rhenen wederom een bromfiets rally georganiseerd, waaraan iedereen kan deelnemen. Vertrek vanaf „Bella Vista", (naast het gemeentehuis). Zaterdag 15 juli wordt vanaf de Rijn brug een middagfietstocht gemaakt naar de Marschpolder, die dan met rijke bloemenpracht prijkt. De leiding is weer bij Adriaan P. de Kleuver. Gedurende de vakantietijd in Rhenen kan men deelnemen aan een door de VVV georganiseerde fotowedstrijd. De hoofdprijs is een dagje uit in Rhenen op kosten van de vereniging voor vreemdelingenverkeer. In het Rhenense Streekmuseum aan de Molenstraat 25 kan men dagelijks te recht voor het bezichtigen van de meest uiteenlopende exposities, behalve op woensdag en zondag. RHENEN De Beat Rhythm Blues Group Opus X heeft op het lunapark zo veel succes geboekt met haar optreden, dat de enorme danstent van de firma Van Thuyl bijkans te klein was om de liefhebbers te bergen. Het orkest kan op een zeer geslaagde avond terugzien. OPHEUSDEN De heer A. Heij jr. uit Opheusden is te Nijmegen geslaagd voor het Rijksdiploma gezel schoenher steller. UTRECHT, 6 juli 1967 Veemarkt. Totale aanvoer 3592 stuks. Runderen 831; vette kalveren 248; graskalveren 14; nuchtere kalveren 510; schapen 132; lammeren 753; varkens boven 100 kg 262; varkens beneden 100 kg 30; big gen 785; bokken en geiten 27. Prijzen (in guldens): melk- en kalf- koeien, per stuk f 1100f 1400; kalf- vaarzen per stuk f 900—f 1150; vare koeien, per stuk f 840f 1150; pinken, per stuk f 575—f 700; stieren, per stuk f 920f 1110; graskalveren, per stuk f 425f 540; nuchtere kalveren, per stuk f 40f 75; fokkalveren, per stuk f 125f 200; schapen, per stuk f 90 f 115; lammeren, per stuk f 110f 135; drachtige varkens, per stuk f 450f 550 lopers, per stuk f 110f 130; biggen, per stuk f 78f 85; bokken en geiten, per stuk f 14f 66; vette koeien le kwal., per kg gesl. gew. f 4,30f 4,60; vette koeien 2e kwal., per kg gesl. gew. f 4,10 f 4,20; vette koeien 3e kwal., per kg gesl. gew. f 4,00f 4,10; vette kalveren le kwal., per kg lev. gew. f 2,65f 2,80; vette kalveren 2e kwal., per kg lev. gew. f 2,40f 2,65; vette kalveren 3e kwal., per kg lev. gew. f 2,20f 2,40; nuchtere kalveren, per kg lev. gew. f 1,40f 1,65; zware vette varkens, per kg lev. gew. f 1,90f 1,95; zouters, per kg lev. gew. f 2,20f 2,25; slachtzeugen, per kg lev. gew. f 1,80f 1,85; jonge slachtzeugen, per kg lev. gew. f 1,85f 1,92. Overzicht (resp. handel en prijzen): melk- en kalfkoeien: matig, prijshou dend; vette koeien: flauw, prijshou dend; vare koeien: matig, prijshoudend; vette kalveren: vlug, hoger; graskalve ren: matig, prijshoudend; nuchtere kal veren: redelijk, prijshoudend; fokkal veren: vlug, hoger; schapen: stroef, la ger; lammeren: vlug, even hoger; var kens: rustig, ruim prijshoudend; big gen: rustig, ruim prijshoudend. Coöperatieve Veluwse Eierveiling Ede Aanvoer 696.654 stuks, handel: rustig. Prijzen per 100 stuks: 49/56 gram 8.25 9.76; 56/59 gram 9.90—10.38; 59/63 gram 11.05—11.76; 67/71 gram 11.88—12.38. Eierveiling Barneveld Aanvoer 641.119 stuks, handel: flauw. 37 48 gram 5.12—7.52; 52 58 gram 8.86—10.31; 62/67 gram 11.04—11.91; 71/72 gram 12.48— 12.75. Kruishoutum Aanvoer 208.440, han del: flauw. 42/48 gram 6.057.37; 52 58 gram 8.50—9.90 62/67 gram 10.74—11.56. Eiermarkt Barneveld Aanvoer ca. 1.950.000 stuks, handel: traag. 45/50 gram 6.758.15, kg prijs 1.501.63; 51/58 gram 8.50—10.30, kg prijs 1.67—1.78: 59 65 gram 10.5011.70, kg prijs 1.781.80. Varkensmarkt: aanvoer 45 stuks, han del: kalm. Biggen f 7582 per stuk. PUTTEN Aanvoer woensdag 129.000 eieren. Prijs kippeëieren f 11,25 f 12 jonge henneëieren f7.50 f 11, kg prijs f184 op basis van 63 gram, eendeëiere i f 12 f 13, alles per 100 stuks. Handel redelijk. Veemarkt. Aanvoer 115 varkens. Prijs biggen f77.50 f85,- per stuk Handel goed. EDERVEEN De kinderen van de hoogste klassen van de Julianaschool te Ederveen gaan een week met vakantie van 22 tot en met 29 juli. Zij verblij ven dan op de kampeerboerderij „De Waterlelie" te Hulshorst. Ouders van de leerlingen zullen voor het vervoer zor gen van en naar het kamp.

De Vallei | 1967 | | pagina 5