Roger Pingeon kreeg geen steun Jos van der Vleuten toonde zich opnieuw beste Nederlander GIMONDI FAVORIET Britse Ann Jones in finale tegen Billy Jean King-Moffitt Rik van Looy uit de strijd Tour in cijfers Riotti houdt van het zware werk 5 wil je een stok i kaas 1 uit het I vuistje s Jan Hein Donner had goede verjaardag in Zierikzee Judith Salome in halve finale jeugdtoernooi Aaaaaardbeien volop smullen!! Haast en De Roo bij valpartij NAC tegen Floriana Verlies voor ADO Rosemary Casals kon het niet redden i Gerben 5 K M VEEL SUCCES Nederlandse schaaktitel Wimbledon op radio en tv De klad er in Transfernieuws Op dreef Vallen Nutteloos ETAPPE MORGEN Einde VOEDZAAM MAK S w 3 Pittig Rommelig Meer spanning Dubbelspelen Halve finale VRIJDAG 7 JULI 1967 STRAATSBURG Na 'n voor hem zeer avontuurlijke rit door de Vogezen heeft Roger Pingeon 't erehabijt van de Tour aan zijn 27-jarige ploegmakker Raymond Riotte, die ook Karstens uit de groene trui reed, moeten afstaan. Voor de start had Pingeon verklaard, dat het hem om het even was, wie van de tricolores eventueel zijn trui zou overnemen, dat hij in de rit naar Metz alleen maar zoveel werk had verzet om niet een eendagsvlieg in het geel te zijn. Maar na afloop had hij zijn standpunt wel drastisch gewijzigd. Onderweg namelijk was van het zogenaamde hechte verband in de Franse nationale ploeg niet veel ge bleken, integendeel, de tricolores waren enkele malen in opstand gekomen tegen hun tijdelijke leider. Het was al begonnen na 34 kilometer, toen nabij Bru- lange de spoorbomen zich voor de aanstormende meute sloten. Een groot aantal renners, onder wie alle Franse nationalen, Pingeon uitgezonderd, klom over de bomen en fietste in een hoog tempo verder. Pingeon, Gimondi en Janssen waren onder de wachters, die voor de sneltrein naar Parijs moesten blijven staan. STRAATSBURG Felice Gimon di is de grote favoriet van de journa listen voor de eindzege in deze 54ste Ronde van Frankrijk. Zoals ieder jaar is er in de Tourkaravaan een pool ge organiseerd voor de journalisten. Er waren dit jaar 55 deelnemers en op 54 formulieren, waarop de eerste vqf van het klassement moeten worden aangegeven komt de naam van Gi mondi voor. Raymond Poulidor en Jan Jansen volgen hem met een stem minder op de voet. Bjj de andere ren ners, die veel stemmen verwierven, z(jn: Giminez en Aimar (44), Balma- mion (38), Pingeon (24), Van Springel (23), Huysmans (22), en Simpson (9). Behalve Janssen waren er nog twee Nederlandse renners op wie werd ge stemd, namelijk Kees Haast (3) en Gerben Karstens (2). (Door Aat de Boer) WIMBLEDON De finale van 't dames-enkelspel in Wimbledon zal za terdag a.s. geen zuiver Amerikaanse aangelegenheid worden, zoals toch wel de verwachting was. Volkomen onver wacht leed de kleine, 18-jarigt Rose mary Casals namelijk een driesets-ne derlaag (26, 63, 75) tegen de Men mocht verwachten dat de trico lores, die natuurlijk de absence van Pingeon bemerkt moeten hebben, het tempo zouden vertragen. Maar daarvan was niet te bespeuren. Zowel Poulidor als Aimar bleef aan de kop van de eerste groep trekken en dat niet alleen om Janssen en Gimondi op afstand te houden. Dat de aansluiting na een wilde jacht weer tot stand kwam, had Pingeon dan ook meer te danken aan zijn buiten landse rivalen die evenmin de vlucht van de anderen tolereerden. Daarna is Lucien Aimar nog tweemaal in opstand gekomen. Zijn vlucht rond de negen tigste kilometer was de gevaarlijkste. Toen ontsnapten, namelijk niet alleen Aimar, Van Looy, Chappe en Alomar, maar kwamen ook Simpson, Castello, Van Schill, Ignolin en Jan Janssen bij de kopgroep. Toen hun voorsprong een minuut bedroeg zag het er donker uit voor Pingeon. Alleen omdat de Italianen, die even eens de ontsnapping hadden gemist, zich op de kop van het peloton nestelden, werd het gevaar bezworen. Jan Jans sen kon er in Straatsburg niet over. uit dat Gimondi niet met hem was mee gegaan. „Die man zit gewoon te sla pen. Wanneer Gimondi er bij was ge weest hadden we zeker tien minuten ge pakt." Roger Pingeon mocht dan ook op de Straatsburger Place de l'Etoile bijzon der tevreden zijn, dat hij in- de hoofd macht, die met een achterstand van 1.19 op de Britse winnaar Michael Wright arriveerde, binnenkwam en dat zijn zes minuten op de andere azen on aangetast waren gebleven Rik van Looy: opgegeven De uitslag van de zevende etappe is: 1. Wright (GB) de 205 km in 5 uur 46 min. 23 sec. (met boni 5.46.03) 2. Van den Berghe (Belg) z.t. (met bon 5.46.13); 3. Riotte (Fr) z.t. (met bon 5.46.18; 4. Lopez-Rodriguez (Sp); 5. Van der Vleu ten 6. Jacquemin (Rode Duivels); 7. Vanneste (Belg), allen in 5.46.23; 8. Rey- «broeck (Rode Duivels) 5.47.429. Grain (Coqs) 5.47.42 10. Durante (It) 5.47.42; 11. Sweerts (Rode Duivels); 12. Godef- root (Rode Duivels); 13. Spruyt (Belg) 14. Saez (Sp); 15. Schepers 23. Harings, 33. Janssen 40. Planckaert (Belg); 60. De Roo; 73. Maliepaard 88. Zilverberg; 89. Haast; 91. Aimar; 97. Pingeon 98. Polidori; 116. Karstens z.t. Gemiddelde van de etappe 35.596 km. Algemeen klassement: 1. Riotte (Fr) 35.53.21 2. Pingeon (Fr) 35.53.59 op 38 sec; 3. Polidori (Primavera) 35.54.35 op 1.14; 4. Van der Vleuten 35.56.09 op 2.48; 5. Letort (Bleuets) 35.56.34 op 3.14 6. Ignolin (Bleuets) 35.57.10 op 3.49 7. Peffgen (W-Dld) 35.57.15 op 3.54; 8. Spruyt (Belg) 35.58.05 op 4.44; 9. Manza- neque (Esperanza) 35.58.06 op 4.45; 10. Garcio (Sp) 35.58.15 op 4.54 11. Schleck (Zwits/Lux) 35.58.49 op 5.28; 12. Theil- liere. (Coqs) 35.58.51. op 5.30; 13. Delisle (Coqs) 35.59.01 op 5.40; 14. Lopez-Rodri- guez (Sp) 35.59.04 op 5.43; 15. Toselle (Primavera) 35.59.05 op 5.44 16. Van neste (België) 35.59.06 op 5.45; 17. Basso (Primavera) 35.59.08 op 5.47; 18. Van Springel (Belg) 35.59.16 op 5.55; 19. Wright (GB) 35.59.56 op 6.35 20. Pouli dor (Fr) 36.00.05 op 6.44; 21. Harings 36.00.08 op 6.47; 22. Haast en Grain 36.00.16 op 6.55; 29. Janssen 36.00.25 op 7.04 32 Schepers 36.00.38 op 7.17; 34. Aimar (Fr) 36.00.47 a; 7.26; 44. Karstens 36.01.03 op 7.42; 61. Zilverberg 36.01.33 op 8.12; 65. De Roo 36.01.44 op 8.23; 113. Maliepaard 36.10.08 op 16.47. Doorkomsten op Col du Donon en Champ de Messin (beide van de 3e categorie) Col du Donon: 1. Ignolin 5 pnt; 2. Jacquemin 4; 3. Bodrero 3; 4. Tosello 2; 5. Neri 1. Champ de Messin: 1. Mugnaini 5 pnt 2. Otano op 25 sec. 4 pnt; 3. Tosello op 2 min 3; 4. Jimenez op 2 min 2 pnt; 5. Jacquemin 1 pnt. Na dezevende etappe luidt het klas sement voor de grote bergprijs: 1. Jac quemin 13 pnt 2. Tosello 8; 3. ex ae quo: Lebaube, Ignolin en Mugnaini al len 5 pnt; 6. ex aequo: Pingeon, Haast, Jimenez en Otano, allen 4 pnt. Ploegenklassement van de 7e etappe: 1. België (Van den Berghe, Van Meste, Spruyt) 17.20.28; 2. Rode Duivels 17.21.47 25 pnt.; 3. Nederland (Van der Vleuten, Schepers en Harings) z.t. 43 pnt.; 4. Groot Brittannië z.t. 49; 5. Frankrijk z.t. 83; 6. Spanje z.t. 85. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 109.32.20 2. Primavera 109.37.27; 3 Nederland 109.39.41; 4. België 109.40.20; 5. Rode Duivels 109.41.48. In die kopgroep, ontstaan in de laatste twintig kilometer nadat twee Vogezentoppen geen echte afscheiding in het veld teweeg hadden kunnen brengen, reed Jos van der Vleuten, ge heel over zijn inzinking van de vorige dag heen, naar een verdienstelijke vijf de plaats. De Brabander, die daardoor in het algemeen klassement van de ze vende naar de vierde plaats steeg met een achterstand van 2.48 op Riotte, was in de slotfase door de Belg Van den Berghe de afzetting ingereden. Hij rea liseerde zich echter dat hij tegen Wright, Van den Berghe en Riotte in de spurt toch geen kans zou hebben gehad. Zijn succes was de beloning voor een groot doorzettingsvermogen en voor de strijdlust van oranje, dat in de eerste dertig kilometer keer op keer de demar rages had geopend. Van der Vleuten, in de klim van de tweede berg gevallen, had toen zonder veel moeite in het gezelschap van o.m. Wim Schepers het peloton kunnen achterhalen. Hij fietste vervolgens naar Jan Janssen en vroeg of die nog wat te drinken had. „De Vleut" kreeg van zijn kopman een hele bus met de woorden „houd die maar en doe er wat goeds mee" en dat ge baar heeft Van der Vleuten in de slot fase vleugels gegeven. Na het avontuur van Pingeon voor de gesloten spoorbomen gebeurde er vrijwel niets tot de eerste klim, de 736 meter hoge Col du Donon, waar Ignolin op kop van het hele veld voor de berg punten spurtte, achter de rug was. In de afdaling ging de Spanjaard Ota no alleen weg en hij had 1.10 voorsprong op het laagste punt voordat de 10,5 km lange klim naar de 1.020 meter hoge Champ de Messin begon. In het dal werden Haast en De Roo betrok ken bij een valpartij, die ontstond toen een groep renners plotseling naar rechts zwenkte om onder de verfrissen de stralen van een waterslang door te rijden. Zowel Haast als De Roo liep hierbij schaafwonden op, waarvan de Zeeuw het meeste last had. Haast ech ter klaagde niet. Hij is immers veel erger gewend... Bij het begin van de klim lag Otano 1.40 voor, maar ging moeilijk omhoog. Het was dan ook voor de Italiaan Mug naini een koud kunstje om op deze col van de derde categorie al vrij snel op Otano in te lopen en hem zelfs voorbij te gaan. Op de top lag de Spanjaard 25 seconden achter. Het veld, aangevoerd door Tosello en Jimenez volgde op twee minuten. De rollen werden in de afdaling weer omgedraaid. Mugnaini BZLFOnti POM*MM* fKi •CHVONNE- JtUES-BAWS i |wuri»T.ötvö**i ImQtM De zevende etappe, Metz-Straatsburg, leverde een overwinning op voor de Brit Michael Wright, gevolgd door de Belg Van den Berghe, de Spanjaard Lo pez Rodriguez en de Fransman Riotte. Laatstgenoemde kon na de strijd de gele trui aantrekken. O kan namelijk wel klimmen als het niet al te hoog gaat maar durft niet te dalen. Otano daarentegen wel en dus kwam hij weer bij de Italiaan. In plaats van samen door te gaan liep de Spanjaard zijn medestrijder voorbij en toen het peloton onder leiding van de Franse nationalen dan ook driftig be gon aan te dringen smolt de voorsprong van de eenzame koploper als sneeuw voor de zon weg. Hij wachtte nog wel even op Mugnaini maar na 181 km werden de twee overweldigd. Daarna volgde de beslissende ont snapping, ingezet door Vanneste, Jacquemin en Van der Vleuten die wat later Riotte, Wright, Van den Berghe en Lopez-Rodriguez bij zich kregen. Hun winst van 1.19 was voor Janssen niet zo'n grote verrassing. „Want er lijden er in het peloton veel dorst", zei de Ossendrechter veelbetekenend. Die figuurlijke uitspraak gold dan wel in hoge mate voor Rik van Looy» De teleurgestelde ex-keizer van Herent- hals, wiens coup in de rit naar Jambes was mislukt door het geweld van Pinge on, reed 20 km voor de meet in het gezelschap van Bernard van de Kerck- doen en stapte maar af. Waarschijnlijk is hij nu voorgoed uit de toerverdwe- nen. Gerben Karstens, die als negende bin nenkwam in de etappe van gisteren, is wegens hinderen teruggesteld naar de 116e plaats. Bovendien kreeg hij dertig strafseconden. STRAATSBURG Raymond Riotte is in een week tijd ver gegroeid uit zijn voor kort slechts regionale be kendheid. Het was eigenlijk een ver rassing dat hij, oorspronkelijk gese lecteerd voor de ploeg van de Franse haantjes, tien dagen voor de start werd aangewezen om Bellone in de Franse nationale ploeg te vervangen. Op dat moment heeft Rafael Geminiani, ploegleider van de haantjes, nauwe lijks gereageerd. Pas woensdag beken de Geminiani dat hij met Riotte de kip met de gouden eieren uit zijn vin gers had laten glippen. Riotte is oud voor een „nieuwe ling", al 27 jaar. Hij begon vijf jaar geleden serieus met wielrennen, maar reed vorig jaar de vredescourse nog als amateur. In zijn eigen Bourgondische streek werd hij tot de groten gerekend en hij maakte die reputatie waar met over winningen in achttien wedstrijden. Vo rig jaar nog was wielrennen niet het enige zaligmakende voor de landbou wer Riotte. De afgelopen winter speelde hij middenvoor in 't amateurelftal van Chatel-Gerard in een regionale afdeling. Wanneer hij ruim zes jaar geleden niet als militair in Algerije zou hebben ge legen, zou hij nu waarschijnlijk nog uitsluitend een matig succesvolle voet baller zijn. Maar in Algerije haalde een dienstmakker hem over om te gaan fietsen. Een nieuw zetje in de rug kwam van Jean Stablinsky, die hem adviseerde om beroepsrenner te worden. Riotte nam het advies aan en staakte zijn werk als landbouwersknecht. „Voorlo pig", vertelde hij. „Wat zou ik anders in de lange win termaanden moeten doen. Kijken naar het vallen van de regen soms? Ik heb het nooit naar gevonden om hard te werken. Integendeel, ieder voorjaar, als ik weer op de fiets stapte, vond ik het een heerlijke ontspanning. Van de winter zal ik misschien mijn voetbal schoenen ook weer aantrekken". ADVERTENTIE 0 *HVW WVVZÜSOA tfV7 w ta o M O M M M W STRAATSBURG Wout Wagtmans was een trotse ploegleider. Hij had namelijk voor de Nederlandse equipe een telegram van prins Bern- hard ontvangen, nadat de ploeg op 30 juni uit Angers een gelukwenstelegram had gestuurd naar de toen jarige prins. Het telegram dat Wagtmans in Metz ontving luidde: „Mijn hartelijke dank aan u allen voor uw felicitaties stop veel succes stop de Prins der Nederlan den". GENèVE Het Bredase NAC zal. in de eerste ronde van het voetbaltoernooi om de Europese beker voor nationale bekerwinnaars niet tegen Hibernian la Valette uit Malta uitkomen maar tegen een andere Maltese ploeg: Floriana. Bij de woensdag in Genève gehouden loting zijn namelijk beide clubs omge wisseld waardoor landskampioen Hi bernian tegen de Nederlandse repre sentant lootte. Hibernian ontmoet in de strijd voor landskampioenen het Engel se Manchester United, dat aanvanke lijk Floriana als tegenstander kreeg aangewezen. Van onze schaakmedewerker ZIERIKZEE Grootmeester Donner heeft gisteren in het nationale schaak kampioenschap te Zierikzee een goede veertigste verjaardag genoten. H(j werd met geschenken overladen, kreeg een waarderende toespraak van bondsbestuurder De Graaf en won met zwart tegn de altijd harde Van Scheltinga. De schaakernst werd overigens geen seconde uit het oog verloren. Kopman Zuidema behield de „gele trui", doch Bouwmeester is hem op een half punt- tje genaderd terwijl de cracks duidelijk opdringen naar het voorste gelid. Het was Langeweg, die Zuidema's rush met een remise stuitte. Lange tijd leek het of de witspeler de leiding zou kunnen houden in een moeilijk eindspel. Zekerheid werd nog niet ver kregen doch Zuidema slaagde er in elk geval in het drukspel van Langeweg te neutraliseren. Bouwmeester rukte op ten koste van Scholl, die een tweede nederlaag in successie moest incasseren. Ditmaal kwam de Fries reeds in een pril sta dium in moeilijkheden. Van Scheltinga Donner was een pittige zaak, zij het dat Donners behan deling van het Konings-Indisch hem snel een duidelijk initiatief verschafte. Toen daarbij een pluspion kwam werd het een technische aangelegenheid, die de grootmeester juist behandelde. Tenslotte kwam ex-kampioen Kuij- pers naar voren door een zege op Krabbé, die een Spaanse partij in het vroege middenspel wat al te „Spaans" aanlegde. Boomgaardt had de score kunnen openen als hij het remise-aan bod van Rosenthal had geaccepteerd toen de ronde nog nauwelijks was be gonnen. Dat was hem te gortig. No- lens volens ging Rosenthal toen tot agressiviteit over, waar hij plezier van beleefde. Ree Bakker is verdaagd. De witspeler heeft een remise-aanbod af geslagen. In hoeverre hij daarin gelijk heeft staat nog niet te bezien. De gehe le partij had trouwens een wat romme lig karakter, hetgeen vooral op reke ning van de ondernemende invallen van Bakker moet worden geschreven. We vermoeden, dat we vanavond wat wijzer zullen zijn ten aanzien van de kopposities. Op het programma staan o.a. de duels Zuidema Bouwmeester en Donner Langeweg. We hebben het gevoel, dat in het bijzonder Donner op winst uit zal zijn, daar hij de witte kleuren voert. De uitslagen waren: derde ronde: Bouwmeester Kuijpers 10, Bakker Krabbe 10. Vierde ronde: Kuijpers Krabbe 10, Ree Bakker afgebr, Boomgaardt Rosenthal 01, Van Scheltinga Donner 01, Langeweg Zuidema V*1/t, Bouwmeester Scholl 1—0. Stand: 1. Zuidema 3V«; 2. Bouw meester 3; 3/4/5. Donner, Kuijpers, Lan geweg 2V»; 6. Rosenthal 2; 7/8. Bakker, Ree Vit en 1 af; 9/10. Krabbe, Scholl lVt; 11. Van Scheltinga 1; 12. Boom gaardt 0. HILVERSUM De NTS verzorgt twee uitzendingen van het internationale ten nistoernooi in Wimbledon. Vanavond wordt tussen 18.00 en 18.30 uur een sa menvatting gegeven van de finale heren enkelspel; in een vijf kwartier durende reportage van zaterdag (17.30 uur) volgt een samenvatting van de finales dames enkelspel, heren dubbel, dames dubbel en gemengd dubbel. Beide uitzendingen via het eerste net, met commentaar van Her man Kuiphof. 28-jarige Engelse huisvrouw Ann Jo nes, die daardoor voor het eerst in haar elfjarige „Wimbledon-loopbaan" de eindstrijd bereikte na vijf maal in de halve finale te zijn gestrand. Ann Jones ontmoet in de finale de Ameri kaanse titelverdedigster Billy Jean King-Moffitt, die haar landgenote Ka- thy Harter met 60 en 63 van de baan veegde. Kathy Harter veroverde in totaal dus slechts drie games en die kreeg ze dui delijk cadeau van King, die het blijk baar toch al te sneu vond om haar nog totaal onervaren landgenote, die pas voor de tweede maal op Wimble don speelt, zonder een enkel puntje naar de kleedkamers te laten vertrek ken. Billy Jean begon met zwaar ge schut: keiharde services en smashes, haarscherpe volleys en langs de lijnen spattende forehand- en backhanddrives. In nog geen kwartier tijd had ze de eerste set al op haar naam geschreven en op dat moment blies ze duidelijk stoom af. Ze speelde talrijke ballen op de backhand van Kathy Harter, weten de dat dit haar landgenote's sterkste wapen is. Harter kreeg hierdoor gele genheid enkele games te veroveren, maar King kwam er geen moment door in gevaar en deed op de beslissen de ogenblikken wat ze wilde. Veel meer spanning bood de andere halve finale, tussen Rosemary Casals en Ann Jones. De Amerikaanse leek de in haar gestelde verwachtingen te zul len vervullen, toen ze vrij snel de eer ste set met 6-2 veroverde, nadat ze met goede volleys en fraaie running lobs al in de tweede servicegame van de Britse kampioene een servicebreak had geforceerd. Rosemary Casals speel de in de eerste set heel sterk en het is dan ook onbegrijpelijk, dat ze daarna plotseling alle zekerheid verloor: onzui ver volleerde, wilde en onbesuisde smashes gaf en, vooral op haar back hand, de gemakkelijkste ballen of in het net of meters buiten de lijnen sloeg. De geroutineerde Ann Jones profiteerde dankbaar van het feit, dat de nog on ervaren Casals ook zij speelt pas voor de tweede keer in Wimbledon haar steeds gelegenheid bood naar het net te komen. Hoe meer de strijd vor derde, hoe meer Jones „in" kwam. Ca sals had bovendien de tegenslag, dat er enkele voor haar bijzonder ongelukkige arbitrale beslissingen werden genomen, waarover zelfs het toch bijzonder chau vinistische Engelse publiek zich op wond. Op het tweede setpoint voor Jones in de tweede set werd nota be ne een ver buiten de lijnen geslagen bal in gegeven en dat betekende, dat de setstand gelijk werd. Het bleef in de derde set modderen met Casals, hoewel ze de stand tot 5-5 toch in evenwicht hield. Na een break van Jones in de eerste service-game forceerde ze zelf ook een break en het zelfde gebeurde in de negende en tien de game. Toen Gasals evenwel op 5-5 haar service-game op love verspeelde was de strijd gestreden. Door twee enorme missers van Casals en even zoveel fraaie volleys van de bijkans al les halende Jones kreeg Engeland voor het eerst na vele jaren weer een Wim ble don-final is te. Ann Jones zei na afloop van de strijd, dat ze helemaal niet zenuwachtig was geweest. Ze onthield zich van commen taar op het spel maar zei wel, dat Ca sals in deze wedstrijd zeer zwak was geweest op haar backhands en lobs. Volgens Ann Jones steekt er in Casals toch een toekomstige Wimbledon-kam- pioene. „Zij heeft, met o.a. Wade en Melville de toekomst en met mijn ge neratie King, Bueno en ikzelf zal het spoedig gebeurd zijn", lachte ze. Rosemary Casals toonde zich over haar eigen spel ontevreden. Ze meen de, dat ze veel te weinig aanvallend had gespeeld en dat ze weinig geluk had gehad. „Ann Jones maakte meer punten en ik meer fouten", verzuchte ze. Volgens haar gaat de titel zonder enige twijfel weer naar Billy Jean King-Moffitt. De sterke Zuidafrikaanse Davis Cup- dubbel Hewitt-Mc Millan plaatste zich via een drie sets-zege op de Afrikaan- se-Deense combinaie Drysdale-Ulrich in de halve finale van het heren dub belspel. Voor de halve finale werd gis teren al de eerste wedstrijd gespeeld tussen de Britten Curtis en Stilwell, die zeer verrassend Newcombe en Roche hadden uitgeschakeld, en de Australiërs Emerson en Fletcher. Het werd een spectaculair vuurwerk, waar in de zege tenslotte in vijf sets naar Emerson en Fletcher ging. Curtis en Stilwell kwamen na het verlies van de eerste en tweede set (6-4 en 8-6) heel sterk terug en namen de derde en vier de set met 4-6 en 5-7. Een prachtige kans op de zege kregen ze, toen ze bij 2-3 de service van Fletcher doorbraken, maar direct daarop verloor ook Curtis zijn service. Op 7-7 forceerde Fletcher en Emerson wederom een break en dié bleek beslissend te zijn. Judith Salome bereikte via een drie sets-overwinning op de Engelse Diana Oakly de halve finale van het junioren toernooi. Ze liet na een break op de ADVERTENTIE de service van Oakly bij 2-2 en 3-3 de kans op het veroveren van de eerste set schieten, doordat ze te voorzichtig ging spelen. De Engelse greep die set met 6-8. Daarna speelde Judith plotse ling veel vrijer en gedurfder, waar door Oakly de tweede en derde set met tweemaal 6-3 moest afstaan. Ada Bakker heeft in de strijd om de Lady's Pate de 38-jarige Amerikaanse mrs Pratt, die Lesley Turner in de eerste ronde van het grote toernooi op een achterstand van 0-5 zette om toch nog te verliezen, goed partij gegeven. Ze veroverde de eerste set met 6-3 en overleefde in de tweede set liefst elf setpoints, alvorens ze die aan de Ame rikaanse moest afstaan met 3-6. Het had kennelijk wat te veel van haar krachten gevergd, want in de laatste en beslissende set kwam ze snel met 0-5 achter. Ze greep daarna nog wel twee games, maar meer gunde Ms. Pratt haar toch niet. Ada Bakker kan nu ook naar huis terugkeren. De overige speel sters en spelers met uitzondering van Judith Salome zijn inmiddels naar Ne derland teruggekeerd. De belangrijkste uitslagen waren: Damesenkelspel, halve finales: Bil ly Jean King (VS)—Kathy Harter (VS) 6-0, 6-3; Ann Jones (GB)Rosemary Casals (VS) 2-6, 6-3, 7-5. Damesdubbelspel kwartfinales: Maria/Nancy Richey (Braz./V.S.)— Frangoise Dürr/Gail Scherrif (Fr/ Austr) 8-6 6-0; Judy Tegart/Lesley Turner (Austr)—-Vickey Berner/Fay Urban (Can) 6-2 6-3. Herendubbelspel, kwartfinales: He witt/McMillan (Zd.-A.)Drysdale/Tor- ben Ulrich (Z-A/Den) 8-6 6-0 6-2. Hal ve finales: Emerson/Fletcher (Austr.) Curtis/Stilwell (GB) 6-4 8-6 4-6 5-7 9-7. Gemengd dubbelspel, derde ronde: Maud/Virginia Wade (Zuid-A./G.B. Humphrey Truman /Christine Truman (GB) 6-4 6-4; Metreveli/Anna Dmiti- reva (Rusl)Peter Mors/Pat Walkden (Z-A/Rhod) 6-4 6-4; Tobin/Kerry Melville (Austr.)Keldi/Kathy Harter (Austr/VS) 8-6 5-7 9-7. Achtste finales: Metreveli/Anna Mmitireva (Rusl) Scott/Carol Aucamp (VS) 8-6 6-4; Cot- trill/Jean Cottrill (Austr)Tobin/Ker ry Melville (Austr.) 4-6 6-3 6-1; Ruffel» Karen Krantzcke (Austr.)Moore/Fay Toyne (Austr) 6-1 6-4. Kwartfinales: DavidsonBillie King (Austr/VS) Cottrill/Jean Cottrill (Austr) 6-4 6-1; Ruffels/Karen Krantzcke (Austr) Lutz/Rosemary Casals (VS) 7-9 6-4 6-4; McMillan/Annette van Zyl (Z-A) Maud/Virginia Wade (Z-A/GB) 6-3 6-2. WIMBLEDON De prijzen voor een plaats op het centre-court van Wimble don waren gisteren, ondanks Ann Jones en het furore makende Britse duo Curtis- Stilwell in het herendubbelspel, na de nederlaag van Taylor opzienbarend ge kelderd. Een van de zwarthandelaren somber peinzend over de wisselvalligheid van zijn vak: „Gisteren heb ik nog kaar ten verkocht voor 150 gulden per stuk. Nu raak ik ze nog niet kwijt voor veertig gulden." ADVERTENTIE door velen ontdekt In hun Irish CoffeeI IMPORT: SCHAEFERS W0RDEMANN N.V., AMSTERDAM DALLAS Het Haagse ADO, dat in de voetbalcompetitie van de erkende Amerikaanse United Soccer Association onder de naam San Francisco Gales speelt, heeft in Dallas met 2-1 verloren van Dundee United. Het beslissende doelpunt werd vier minuten voor het einde gescoord door Jackie Graham. ADO startte veelbelovend, want reeds na twee minuten had Houwaart de Ha genaars een voorsprong van 1-0 gege ven .In de twintigste minuut echter scoorde Finn Dossing de gelijkmaker. Ruim 4500 toeschouwers moesten hier na tot het einde wachten eer de beslis sing viel. Door deze nederlaag werd Wolver hampton Wanderes kampioen in de westelijke groep. De Engelsen, die Los Angeles vertegenwoordigen, speelden met 2-2 gelijk tegen Cagliari en hebben nu een voorsprong van drie punten op ADO. De Hagenaars spelen zondag hun laatste wedstrijd; zij ontmoeten dan in San Francisco het Italiaanse Cagliari. ROTTERDAM De Rotterdamse ere divisieclub Sparta heeft «versterking ge kocht zij de 26-jarige Nol Heijerman kregen voor haar voorhoede. Gisteren van Xerxes/DHC'66. Over de grootte van het transferbedrag wilde men zich bij Sparta niet uitlaten. De eredivisieclub Fortuna '54 uit Geleen heeft doelman Jacques Wings (25) van de tweede-divisieclub Limbur- gia overgenomen.

De Vallei | 1967 | | pagina 9