Wimbledon-exhibition op baan in Scheveningen aardig blijspel Sparta-veteranen versloegen SDOO na matig duel: 2-0 Fedor den Hertog op Hoge Enk ontembaar Nederland deed goed mee in Rotsee-regatta Slotakte Vier koplopers in strijd om nationale schaaktitel Vlot won Ronde van Voorthuizen IOC maakte nieuwe richtlijnen bekend Sim Kin Dan kwam weer aan de start A-junioren wonnen toernooi van Opheusden Thuiswedstrijden voor de YZC-reserves Mieke Jaapies tweemaal eerste „Coupe du Soleil" voor Fred Imhoff STOP'NTIJGER IN UW TANK! (Ésso) EXTRA Reserves van AMHC verloren van UD II Wereldrecord-jacht van Amerikaanse zwem-elite Titels oudere jeugd voor Jan Hordijk en Tine Zwaan Maathuis succesvol in Luttenberg en Musselkanaal Geen revanche Toernooi om de Frans Beijer- Cup Winnaar met ronde voorsprong I PHILIPS BATTERIJENI die móeten wel goed zijn I Waterpolo ESSO PRESENTEERT VAN ECHT BAVARIA PORSELEIN 3.75 a zegels Haal 'n spaarkaart bij een Esso dealer! Cricket Tennis MAANDAG 10 JULI 1967 SCHEVENINGEN „Crazy", liet de lange Zuidslaviër Nikki Pilic zich na een misser in de partij tegen John Newcombe, de kersverse Wimbledon- kampioen, ontvallen. „Crazy", was ook het juiste woord voor de tennis wedstrijden die zondag onder de wijd- se naam Wimbledon-exhibition op de Metsbanen in Scheveningen werden gespeeld. Voor de zuivere tennislief- hebber, die was gekomen om toptennis te kunnen bewonderen, viel er weinig te genieten. De belangstelling en de mensen, die- zomaar waren komen kij ken en ook wel eens een Wimbledon- winnaar van nabij wilden zien, amu seerden zich echter best in het zomer se Scheveningen. En misschien was dat uiteindelijk wel de bedoeling. Het blijspelletje dat hoofdrolspelers John Newcombe, Tony Roche (beiden Australië), 'Nicola Pilic (Zuid-Slavië) en onze landgenoot Tom Okker opvoer den, gaf de partij Okker Roche als eerste bedrijf. Roche had kennelijk het Wimbledonfeest van zaterdagavond nog in de benen. Veel van wat van zijn ADVERTENTIE LUZERN De Oostduitsers hebben op de Rotszee bij Luzern aangetoond, dat zij ook in 1967 als favorieten naar de Europese kampioenschappen zullen reizen. Op de ideale roeibaan zegevier den de Oostduitsers in vier van de acht elite-nummers. De Nederlandse toproei- ers brachten het er op deze „generale" voor de Europese titelwedstrijden in Vi chy zeer goed af. Twee overwinningen een „score", waartoe verder slechts Zwitserland in staat bleek - viel de gro te afvaardiging van de Koninklijke Ne derlandse Roeibond ten deel. Vooral de zege van Harry Droog in het skifnum- mer was indrukwekkend. De Proteus- sculler zegevierde in de voortreffelijke tijd van 7.01.15. De Delftenaar, voor wie het seizoen één groot duel met Jan Wie- nese is, liet zijn eeuwige rivaal ditmaal ver achter zich. De overige roeiers speelden in het gevecht van de scullers, waaraan ook de ver in zijn nadagen zijnde Viatscheslav Ivanov deelnam, geen enkele rol. Van Nes, vorig jaar wereldkampioen met Van de Graaf, was een al even dui delijke winnaar bij de gestuurde tweeën. Met Suselbeek als partner nam de Laga-roeier het was de eerste wedstrijr van 't Delftse duo met sterke tegenstand van buitenlandse ploegen in de start al 'n voorsprong. Verwoed hebben de tweeën uit Moskou en Kon- stanz getracht het verschil weg te wer ken. De Nederlanders gaven hun tegen standers echter geen kans. Ook in de nummers waarin de Ne derlanders moesten buigen voor het ge weld, dat de favorieten voor goud, zil ver en brons ontwikkelden, werden goe de prestaties geleverd. Enerverend was de race van de achten. De Deutschland- acht van Karl Adam heeft de twee volle kilometer gestreden om de acht uit- Oost-Berlijn achter zich te houden. Het lukte niet. Ruim 18.000 toeschouwers za gen, hoe de Oostduitsers met een taf je zegevierden in het „hoofdnummer" van de hooggewaardeerde Zwitserse regatta. Dat Nereus in dit sterke veld een der de plaats kon opeisen geeft hoop voor de toekomst. Zeker als men bedenkt, dat de Amsterdamse formatie nog in het experimentele stadium verkeert en pas bij de nationale kampioenschappen in zijn definitieve samenstelling van start kan gaan. Felle strijd werd er ook geleverd bij de vieren met stuurman. Nereus moest de sterksten in dit titanengevecht vele lengten toestaan, doch Varsity-winnaar Triton hiel tot aan de finish stand. Dynamo Potsdam, wereldkampioen '66, had lange tijd grote moeite om de Deen se Skjoeld-Kvik-combinatie en de Utrechters voor te blijven. Met een in drukwekkende eindsprint beslisten de Duitse krachtroeiers de race in hun voordeel. De Utrechters bleken helaas juist niet in staat de Denen achter zich te laten. Een grote desillusie werd de Rotsee- regatta vooral voor West-Duitsland. Na de bescheiden resultaten in 't voor-sei zoen en de duidelijke nederlaag in de interland tegen Nederland, hoopten vele Westduiters op successen in Luzern. Het -~«4 oon iiifprcf tripptp Hpf. racket kwam verdween in het door de wind lichtjes gebolde net. De 3000 toe schouwers hadden dan ook tijdens deze partij meer oog voor de zon dan voor de opvoerenden op de middenbaan. Roche zag Okker in de eerste set free wheelend tot 50 uitlopen, besloot met een nors gezicht dan ook maar twee ga mes te „pakken", maar liet de goedwil lende Nederlander met 62 winnen. Deze acht games hadden nauwelijks een kwartier in beslag genomen. De 2e set bleef oninteressant en de luchtig ge klede liefhebbers die het „court" om zoomden, behoefden slechts enkele ke ren de handen op elkaar te brengen voor een fraai staaltje dat een der bei de spelers liet zien. Met 64 beëindig de Okker de partij. Roche haalde er de schouders over op. Hij was niet onder de indruk. Het tweede bedrijf beloofde wat: een revanche van de halve finale op Wim bledon: Newcombe Pilic. Hoewel het spelpeil aanzienlijk hoger lag dan in de eerste partij kon men niet spre ken van supertennis. Bovendien zorgde „Danny Kaye" Pilic voor talrijke ko mische intermezzi, die weliswaar suc ces hadden bij de massa maar die niet bevorderlijk waren voor het spelni- veau. Evenals in Londen werd het een seij/ice-duel. De een wilde nog harder slaan dan de ander en breaks waren dan ook zeldzaam. Een glimlachende Newcombe, die voor de aanvang van de exhibition een bloemenhulde ontving, veroverde met speels gemak on danks redelijk verweer van de links handige Zuidslaviër de eerste set met 64. Lange rallies kenmerkten de tweede set. Zowel Newcombe als Pilic verschenen nauwelijks meer aan het net en stond aan de baseline gena geld. Pilic, die soms hele gesprekken hield met zijn racket als hij weer eens net uit had geslagen, mocht de tweede set winnen. Op het tweede setpoint sloeg Newcombe de bal buiten de lij nen en met 64 bracht de Zuidslaviër de stand op 1—1. Na 3—3 in de beslis sende set doorbrak Newcombe twee maal de service van Pilic en dat was voldoende om met 63 Pilic letterlijk en figuurlijk door de knieën te doen gaan. De slotakte had nog het minst om het lijf. Dubbelpartners Okker en Pilic voerden om de beurt een grappige solo ZIERIKZEE Na de zaterdag ge speelde zesde ronde voor het toernooi om het Nederlandse schaakkampioen schap, dat in Zierikzee wordt gehouden, hebben vier spelers de leiding met elk vier punten. Zuidema, die na vijf ron den nog alleen op kop stond, moest zijn eerste nederlaag incasseren tegen de verrassend goed schakende Scholl. Ook de enige grootmeester in het gezel schap, Jan Hein Donner, is nog lang niet kansloos: hij heeft slechts een half punt achterstand op het leidende kwar tet, Bouwmeester, Langeweg, Ree en Zuidema. De uitslagen luiden: Rosenthal- Van Scheltinga V«V»; Kuy- pers - Ree V2-V2; Boomgaardt - Krabbe 1/2Vi; Van Scheltinga - Bakker 10; Langeweg- Rosenthal 0; Bouwmees ter - Donner VtVt; Scholl - Zuidema 1—0. Stand na zes ronden: 1./2./3./4. Bouwmeester/Langeweg/ Ree/Zuidema 4 punten. 5/6. Donner/Scholl 3Vt 7. Kuypers 3 8/9. Rosenthal /Van Scheltinga 2V2 10./11. Bakker/Krabbe 2 12. Boomgaardt 1 VOORTHUIZEN De eerste ronde van Voorthuizen, die zaterdag door de Apeldoornse wielervereniging „De Ade laar" werd georganiseerd, is een groot succes geworden. De belangstelling was zeer bevredigend en de vele deelne mers hebben de toeschouwers spannende duels laten zien. Vlot en Huizebosch hebben deze ronde vrijwel geheel be heerst. Na 30 kilometer lanceerden beide renners een geslaagde vlucht poging, die al spoedig een ronde voorsprong opleverde. Na 60 kilometer won Vlot de sprint voor Huizebosch, die zich als tweede klasseerde. De uit slag was: 1. W. Vlot (Wanneperveen), 1 uur 28 min. 9 sec., 2. A. Huizebosch (Beilen). 3. G. Huisjes (Bergentheim), 4. R. Schuiten ('s-Heerenberg), 5. H. van Velzen (Scherpenzeel), 6. H. Homan (Enter), 7. B. Wigger (Rossum), 8. A. Schroten (Epe), 9. J. Kozijnsen (Scher- r»pri7PPl>. 10. .T. Hobert (Wierden). Gezellig en gemoedelijk praatje op de METS tussen v.l.n.r. onze landgenoot Tom Okker, de Zuidslaaf Nicola Pilic en Wimbledonkampioen 1967 John Newcombe. O uit, daarbij van tijd tot tijd afgewisseld door een rolvaste Newcombe. Alleen Roche bleef somber kijken. Dat Okker/ Pilic tenslotte met 64, 63 zegevier den, och, wie zal dat belangrijk vin den. De METSmassa had zich geamu seerd en zo nu en dan toch nog van on geëvenaard tennisstuntjes kunnen ge nieten. Het is echter niet waarschijnlijk dat de Wimbledon-exhibition volgend jaar nog zal plaatsvinden omdat er plannen bestaan bij de Internationale Tennisfederatie om dergelijke demon stratie-wedstrijden te verbieden. LAUSANNE (ANP) Het Internatio naal Olympisch Comité (IOC) heeft in Lausanne de nieuwe richtlijnen bekend gemaakt, die van kracht zullen worden bij de Olympische Spelen van 1968. In de toekomst is het op straffe van uitsluiting verboden, dat een atleet voor zijn aanwezigheid bij een t.v.-uit- zending geld aanneemt of dat hij jaar lijks meer dan vier weken op zijn werk verstek laat gaan om te trainen. Bepaald is voorts onder meer, dat een deelnemer, van wie komt vast te staan dat hij stimulerende middelen heeft gebruikt, niet alleen zélf van ver dere deelneming zal worden uitgeslo ten, doch dat ook het gehele team van diens land in de betrokken sport zal worden gediskwalificeerd. De deelneemsters worden door mid del van een mededeling op de inschrijf formulieren er op gewezen, dat de mo gelijkheid bestaat dat zij eerst een me disch onderzoek moeten ondergaan alvo rens zij tot de Olympische Spelen wor den toegelaten. MOSKOU Sim Kin Dan, de Noord- koreaanse atlete, die enkele jaren gele den de wereld verbaasde met bijzonder scherpe tijden op de 400 en 800 meter, maar daarna op de achtergrond raak te omdat de IA AF de Noordkoreaanse bond niet erkende, is het afgelopen weekend in Moskou voor het eerst se dert lange tijd weer op de sintelbaan geweest. Sim Kin Dan won zaterdag de 400 m in 53.3 seconden, waarmee zij ruim bo ven haar wereldrecord bleef dat sedert oktober 1962 op 51.9 sec staat. Zondag liep de Noordkoreaanse de 800 m in 2 min 4.6 sec. OPHEUSDEN De Opheusden A- junioren behaalden 't afgelopen week einde een prachtig succes in Meteren, waar MVV een toernooi had georgani seerd voor A-junioren. Opheusden be haalde de le prijs, door achtereenvol gens te winnen van MVV (4-0), WNC (3-0) en NIVO 'Sparta (2-0). Tegen het laagst geëindigde Tricht werd gelijk gespeeld (1-1) en van GW met 1-0 ge wonnen, Opheusden eindigde met 9 punten, Sparta-NIVO met 7 punten, MW 4 punten en Tricht eveneens met 4 punten. VEENENDAAL Woensdagavond spelen de heren van VZC 2 en 3 hun competitiewedstrijden in eigen huis. Om half acht treedt VZC 2 aan tegen Wilskracht 3, waartegen enkele weken geleden zo'n ongelukkige nederlaag werd geleden. Om acht uur volgt de match VZC 3 tegen Zaltbommel 1. Heren 2 trok in Utrecht tegen Wils kracht 3 aan het kortste eind, doordat de arbiter enkele malen totaal verkeerd een situatie beoordeelde, steeds in het nadeel van de Veenendalers. Het werd toen een 5-4 nederlaag, maar ditmaal zullen de VZC-reserves er ongetwijfeld alles aan doen om de beide punten thuis te houden. VZC 3 zal het tegen Zaltbommel moeilijker krijgen, want van de Veenendaalse ploeg zijn de meeste spelers met vakantie. Als deze VZC-formatie de competitie helemaal compleet had kunnen uitspe len, zou het ongetwijfeld heel dicht bij het kampioenschap zijn gekomen. De doelman van Sparta was in de wedstrijd tegen S.D.O.O. goed op dreef. Ook hier bleef hij bij een aan val van de gasten meester van de situatie. OPHEUSDEN De tweede wedstrijd van Sparta in het kader van het toer nooi om de Frans Beijer-Cup (de eer ste werd verloren van Bennekom met 2-3) was tegen SDOO uit Heteren en de thuisclub wist deze van beide zijden teleurstellende match na veel moeite te winnen. Sparta startte met windvoordeel en kreeg al binnen enkele minuten prach tige kansen. Wevers maakte voor Spar ta wel een doelpunt, maar hij stond off-side. In de 20e minuut was Sparta weer dicht bij de openingstreffer, maar J. v. Kleef kogelde tegen de paal en de terugspringende bal werd door v.d. Pol weer hard tegen de paal geschoten. Enkele minuten later was het op nieuw de actieve v.d. Pol die een bal over de uitlopende keeper heenwipte, recht op het verlaten doel van de gas ten af, maar Timmer trapte de bal uit het verlaten doel. Aan de andere kant kon de voor hoede van SDOO met haar doorzichtige spel de achterhoede van Sparta niet verontrusten en de rust brak aan met een dubbelblanke stand. Na de hervatting kreeg SDOO wind- voordeel en kwam al meteen op de Sparta-helft, doch keeper Van Eist red de enkele malen op fraaie wijze. Sparta dat tot dusverre steeds kort spel had gedemonstreerd, veranderde de opbouw van de aanvallen drastisch en in de 80e minuut resulteerde dit in een doelpunt van J. v. Kleef (1-0). Met een daarop werd v.d. Pol goed vrijge- speeld en hij verhoogde de stand tot 2-0. Sparta bleef hierna heer en meester. Vlak voor het einde gaf rechtsbuiten Schaap vanaf de doellijn een voorzet waaruit Wevers scoorde. Het doelpunt werd echter afgekeurd wegens buiten spel. Nu moeten de Dodewaard- en Wage- ninger-veteranen nog proberen de 3-2 van Bennekom te overtreffen en a.s. zaterdag komt Dodewaard op bezoek. Vóór de ontmoeting van j.l. zaterdag DE RIJP Bij internationale kano wedstrijden, die zondag in De Rijp wer den gehouden, behaalde zowel Mieke Jaapies bij de dames als Bram Muussen bij de heren twee overwinningen. Mieke Jaapies won de KI 500 m en de KI 2000 m. In beide races verwees zij haar eeuwige rivaal, Thea Duif, naar de tweede plaats. Bram Muussen won de KI 10.000 m en samen met Paul Bun schoten de K 2 500 m. De uitslagen luiden: Dames: KI 500 m: 1. Mieke Jaapies (De Geuzen) 2.14.8; 2. Thea Duif (De Geuzen) 2.16.7; 3. Thea Helder (Argo- nauten) 2.23.5. K1 200 m: 1. Mieke Jaapies (De Geuzen) 9.58.4; 2. Thea Duif (De Geuzen) 10.12.5; 3. Marijke Bestebreur (Quo Vadis) 10.52.4. Heren: KI 500 m: 1. Paul Hoekstra (Twentse Watersportvereniging) 1.54.9; 2. Jan Wittenberg (Deventer Kanover eniging 1.55.9; 3. Paul Bunschoten (Quo Vadis) 1.56. K 1 10.000 m: 1. Bram Muussen (Quo Vadis) 45.34.1; 2. Paul Bunschoten (Quo Vadis) 45.48.2; 3. Mare Moens (België) 46.25. K 2 500 m: 1. Paul Bunschoten-Bram Muussen (Quo Vadis) 1.43.8; 2. Arend Blom-Jan Verhaart (Zwetplassers- Beatrix) 1.46.5; 3. Jan Heider-Peter van Rijn (Argonauten-Windhappers) 1.49.5. BENDOR De Nederlander Fred Imhoff heeft in Bendor de „Coupe du Soleil" gewonnen. In het algemeen eindklassement van deze wedstrijden, die gelden als voorbereiding op het Europese kampioenschap voor Flying Dutchmanzeilers, eindigde onze land genoot met een gelijk aantal punten als de Canadezen Ruger en Steward Green op de eerste plaats. Imhoff mocht door een iets regelmatiger score echter de „zonebeker" in ontvangst nemen. ADVERTENTIE 4 TIJGER-BEKERS satijnwit,fleurige decoraties, moderne vorm, handig formaat, geschikt voor alle dranken! Winkelwaarde f. 7.- DOORNSPIJK Het was van pure klasse wat Fedor den Hertog vrijdag avond in de buurtschap Hoge Enk heeft laten zien. Met een ronde voor sprong won hij de jaarlijkse Ronde van de Hoge Enk onder auspiciën »van de wielervereniging „de IJsselstreek". Na al zijn buitenlandse successen de eerste zege in Nederland. Het was er een waarover nog lang gesproken zal worden. Met de soepele tred van een „grote" walste hij rond het koren op een wijze, die het publiek tot laaiend enthousiasme bracht. Terwijl de schemer over de akkers streek, ging de sterke Harderwijker, met beide armen juichend omhoog, over de finisch, terwijl de rest van het veld zich moeizaam aan de laatste ronde zette. Het werd een onvergete lijke avond voor Den Hertog. Burge meester Westerhuis overhandigde hem een grote beker en sprak lovende woorden, de 18-jarige dorpsschone Geertje van Klompenburg zoende hem op beide wangen dat het klapte en voorafgegaan door de Dorpsharmonie, die zich de wangen bol blies, maakte de winnaar een glorieuze ereronde. Aan de vooravond van de Tour de L'Avenir was Den Hertog samen met Jan van Katwijk naar De Hoge Enk gekomen om voor eigen publiek een laatste proeve van bekwaamheid af te leggen. Direct na het startschot van Doornspijks eerste burger spoot hij als een raket weg. Nog zag het pelo ton kans hem terug te pakken. Toen hij het in de negentiende ronde opnieuw probeerde legde hij zoveel force in zijn attaque, dat niemand hem in zijn ont snapping kon storen. Bovendien riep Jan van Katwijk aan de kop van het peloton mensen met snode plannen on verbiddelijk tot de orde. Melle Jong kind en Versluis uit Lexmond probeer den het maar het verging hun als alle anderen. Pas toen Fedor zich onder daverende toejuichingen in de hoofd macht had gefietst en rustig de tijd nam om met de ploeggenoten van „de IJsselstreek" over de komende ge beurtenissen te praten kregen twee renners gelegenheid om zich los te maken. Het waren A. Jongkind uit Aalsmeer en Jan van de Spreng uit Arnhem. Van de laatste een fraaie daad na zijn zware val in de rit om de Gelderse titel. Dries van Wijhe, de olijke Gelderse kampioen, kon er net niet meer bij komen. Rinus de Wilde uit Epe, altijd vechtlustig, zag enkele ronden voor het einde door een nare val zijn kans op een goede klassering teloor gaan. De uitslag luidde: 1. Fedor den Her tog; 2. Jan van de Spreng; 3. A. Jong kind (Aalsmeer); 4. G. Zantingh (Aals meer) 5. Bart Solaro ('s Hertogen bosch) 6. Jan van Katwijk (Oploo); 7. A. Versluis (Lexmond); 8. H. J. No- rel (Oosterwolde)9. E. Brander (Gro ningen) 10. W. Neeskens (Borne); 11. T. H. Meier (Denekamp); 12. M. Jong kind (Aalsmeert); 13. H. Eikelboom (Zutphen); 14. W. Holstege (Nunspeet) 15. H. v. d. Brink (Oldebroek); 16. D. van Wijhe (Oosterwolde) 16. A. Dama (Kortenhoef)18. J. v. d. Kamp (Arn hem); 19. M. v. d. Klooster (Drach ten); 20. T. H. Oudenhoorn (Waver- veen). APELDOORN Zondag werd onder voor cricket niet ideale weersomstandig- en de wedstrijd AMHC II tegen UD III gespeeld. UD, dat de toss won, verkoos te gaan batten. AMHC, dat goed fieldde (o.a. 3 rangen van resp. H. Geerdink (2 x) en R. von Brücken Fock), en goed bowlde (H. v.d. Waardt 23-4-50-5 en J. Hylke- ma 11-2-37-4) stond UD slechts zeer langzaam scoren toe. Uiteindelijk ging UD met 125 runs all-out aan de kant. AMHC, dat zijn openingsbatsmen al gauw verloor, begon toen veelbelovend met W. Weddepohl, die op een totaal van 36 runs werd uitgevangen en R. Von Brücken Fock met 11 runs. Helaas gingen de daaropvolgende Apeldoorners vrij snel uit. Alleen de laatste twee batsmen waren in staat nog te scoren. Na een ongelukkig geslagen bal van T. Beyl, waardoor deze werd uitgevangen en op een totaal van 16 runs bleef staan, en waardoor R. Hes sing met 12 runs not out aan de kant moest, bleef AMAC op een totaal van 88 runs, zodat UD met een verschil van 37 runs winnaar werd. speelde Sparta 2 een vriendschappelij ke wedstrijd tegen SDOO 2. Met de rust had Sparta een 3-1 voorsprong en na de hervatting werd het al spoedig 5-1. Met nog ongeveer 15 minuten te spelen kwamen er strubbelingen; de grensrechter van SDOO 2 was het niet eens met het laatste doelpunt van Spar ta en hij legde er de vlag demonstra tief bij neer. Het SDOO-elftal sloot zich bij hem aan, zodat deze wedstrijd werd gestaakt. SANTA CLARA (ANP) - Vier wereld records en één evenaring vormen de opmerkelijke oogst van de eerste twee dagen van de internationale zwem wedstrijden, die de George Haines-club in het Amerikaanse Santa Clara houdt. Vrijdagavond verbeterde eerst de 17- jarige Mark Spitz 't wereldrecord op de 400 m vrfle slag met 'n tjjd van 4.08,* (oude record: 4.09,2 van Alain Mosconi), waarna zijn landgenote Pamela Kruse haar eigen officieuze wereldrecord op dezelfde afstand (4.37,2) op 4.36,4 bracht. De krachtsexplosie van de Ameri kaanse zwemtop was hiermee echter nog niet voorbij, want Claudia Kolb verbeterde vrijdagavond haar eigen re cord op de 200 m wisselslag (2.27,5 tegen 2.27,8 en voegde daar zaterdagavond nog een nieuw record op de 400 m wis selslag aan toe. Zij liet op dit nummer een tijd noteren van 5.11,7 waarmee zij maar liefst 3,2 sec. onder 't oude record van Donna de Varona bleef. Catie Ball tenslotte evenaarde (in de series) met een tijd van 1.15,7 voor de tweede maal het wereldrecord op de 100 meter schoolslag van de Russische Galina Prosumensjikova. De zestienjari ge Catie had n.l. het record van de Russische reeds op 26 december van het vorig jaar geëvenaard. De finale won het Amerikaanse zwemstertje in 1.16,6. Mark Spitz maakte, na zijn record- verbetering van vrijdag, ook zaterdag een goede indruk. Hij won de 200 me ter vlinderslag in 2.07.0 en bleef daar mee slechts 0.4 sec verwijderd van het wereldrecord van de Australiër Kevin Berry. Eén van de weinige niet-Ameri- kaanse overwinningen kwam op naam van onze landgenote Ada Kok. Nadat zij vrijdag op de 400 m vrije slag achtste was geworden in de matige tijd van 5.07,3 zegevierde zij op de 200 meter vlinderslag voor de Amerikaanse zwemsters Diane Giebel en Tony He witt. Ada Kok bleef echter 2,5 sec. van haar eigen wereldrecord (2.25.3) verwij derd. NIJMEGEN Het tennistoernooi voor de oudere jeugd, dat in Nijmegen werd gehouden, heeft zaterdag bij de dames een overwinning opgeleverd voor de Rotterdamse Tine Zwaan. Haar stad genoot Jan Hordijk zegevierde in de fi nale van het herenenkelspel. De uitslagen luiden: Dames: Halve finales: Tine Zwaan (Rotterdam)-Nora Blom (Utrecht) 6—1, 63; Annemieke Blom (Rotterdam)-Trudy Klop (Utrecht) 60, 6—1. Finale: Tine Zwaan-Annemieke Blom 6-4, 6-1. Heren: Halve finale: Jan Hordijk (Rotterdam)- Nanno Kra nenborg (Groningen) 61, 57, 63; Fred Schmitz (Den Haag)-Herman Dee- ters (Enschede) 36, 64, 62. Finale: Jan Hordijk-Fred Schmitz 60, 79, 6—2. LUTTENBERG Zondag is in Lut tenberg een nationaal concours hippique gehouden. Jan Maathuis was hierbij bij zonder succesvol. In het springconcours M.B. legde hij met drie verschillende paarden beslag op de eerste drie plaat sen. Ook het „Kies Uw Eigen Weg"- springconcours leverde een overwinning op voor Jan Maathuis. De resultaten: Springconcours M.B.: 1. Jan Maat huis met „Nenuphar", 0 fouten 84.5 sec.; 2. Jan Maathuis met „Fliegette", 4, 78.4; 3. Jan Maathuis met „Claus", 4, 80; 4. Hans Brugman met „Another Lady", 4, 83.7; 5. Harry Wouters van den Oude- weyer met „Fabiola", 8, 73.7. Springconcours „Kies Uw Eigen Weg": 1. Jan Maathuis met „Fliegette", 0 fouten, 79.1 sec.; 2. Jan Maathuis met „Nenuphar", 4, 86.3; 3. Gerard Maat huis met „Black Beauty", 4, 88.3; 4. Harry Wouters van den Oudeweyer met „Fabiola", 8, 84. MUSSELKANAAL. Zaterdag is in Musselkanaal een nationaal concours hippique gehouden. De resultaten luid den: springconcours M.A.: 1. Harry Wouters van den Oudeweyer met „Fa biola", 0 fouten, 44.4 sec.; 2. Gerard Maathuis met „Nenuphar", 0, 47.1; 3. Gerard Maathuis met „German", ,0, 48.0; 4. Jan Maathuis met „Klaus", 0, 49.0. Parijs springconcours. Na drie bar rages: 1. Jan Maathuis met „Fliegette", 1.90 meter; 2. Gerard Maathuis met „Meester Ross", 1.75 m; 3/4 ex aequo: Harry Wouters van den Oudeweyer met „Korsar II" en Hans Brugman met „Sky High", 1.60 meter.

De Vallei | 1967 | | pagina 7