Gimondi en Jiminez sloegen hun slag bij beklimming van de Galibier Jan Janssen miste na band de grote slag lekke Tour in cijfers Sterke Nederlandse ploeg in Ronde van de Toekomst is Yftn de partij heel vaak op tafel Eet op die duif Hans Ree leidt in schaak-titelstrijd Dames-tennisploeg heeft voorsprong Harmse naar HYC Elf ploegen in Ronde van de Toekomst KNVB wil Real-Ajax niet op 4 oktober ADO speelde gelijk in laatste wedstrijd Janssen Amsterdams sprintkampioen VISC0NSERVEN Samardzic mag voor Feyenoord spelen Opnieuw Drama Stellig Nog zo'n koppel Route ETAPPE MORGEN DINSDAG II JULI 1967 BRIANCON Op de weg naar Briangon waar het aantal Italiaan se supporters hand over hand toe nam de grens was tenslotte dicht bij stond een klein bord. Het op schrift was Italiaans, de tekst uni verseel begrijpelijk: „Gimondi, man- gia Pigeon", oftewel Gimondi eet de duif op. Het is een van de woordspelingen, die de laatste dagen schering en in slag zijn, want het verschil in het Frans tussen Pingeon, de drager van de gele trui, en Pigeon (duif is maar één letter. Gimondi heeft het advies ter har te genomen. Hij veroverde bijna drie minuten op de duif die op het hoog tepunt van de Tour 1967 door een val in zijn vlucht werd gestuit. Een verrassing in de eerste al penetappe was de zeer laag geklas seerde Engelsman Collin Lewis, die met een achterstand van slechts zes tien minuten temidden van talrijke aan bergen gewende renners binnen kwam. Zijn commentaar was echter nog verrassender. Nuchter bracht hij het volgende verhaal: „Er moesten meer van der gelijke ronden zijn. Zo iets als de Ga libier had ik nog nooit van mijn le ven gezien, het was geweldig om mee te maken. In de eerste plaats het uitzicht en verder was daar de merkwaardige sensatie om in de af daling renners voorbij te rijden. It was wonderfull". Collin Lewis, voor het eerste jaar professional, woont op zeeniveau, zijn huis staat in de Engelse bad plaats Torquay. BRIAN£ON „Wout zat veel te ver naar achteren. Daardoor moest ik zo lang wachten toen ik op dat slechte stuk weg in de klim van de Galibier een lekke achterband kreeg". Jan Janssen stortte zijn hart uit na de rit over deze Alpenreus, waarin hij bijna zes minuten op de trotse winnaar Felice Gimondi de grote man van deze tiende tourdag verloor. In zijn eerste profjaren zou de Ossendrechter op zulke momenten in tranen zijn uitgebarsten. Maar inmiddels is Janssen zo vergroeid met het keiharde wieler- vak, dat hij, steunend op zijn fiets, alleen reageerde met „dat is lelijk", toen hij gewaar werd nu 8.39 op Pingeon, die door Poulidor letterlijk over de berg werd heengeholpen, achter te staan. „Wout zat te veel naar achteren". Janssen herhaalde het nog eens en het klonk als een aanklacht. „Cees Haast reed nog voor me uit, waarom moest Wagt- mans dan zo ver weg zijn? Ik heb daardoor meer dan een minuut verspeeld. Wel heb ik nog naar Cees Haast, die tien meter voor me uitfietste, geschreeuwd, maar die jongen heeft het natuurlijk niet gehoord. Dat kan niet anders want hij reed op kop". &ONOE VAN FOANHWJK ÖtGNO U* JOU. tëe STAPLE €H<3**€..MAR$€H.LÊ 2ÖO KMI Jansen vertelde hoe hij een groep met Aimar en Balmanion had moeten laten passeren en had gehoopt nog aan sluiting met deze mannen te krijgen. „Maar zelfs toen kwamen ze (Wagt- mans) nog niet." Janssen was zeer te leurgesteld. Behalve de bijna zes minu ten op Gimondi had hij drie minuten verspeeld op Poulidor en Pingeon en bijna twee minuten op Lucien Aimar. „Jammer", verzuchtte, „ik reed net zo goed. In het begin van de Galiber was ik nog gedemarreerd met Gimondi. Pin geon en Poulidor. Ik was er vast bijge bleven vandaag". Wat minder zeker voegde hij eraan toe: Misschien had ik Gimondi wel niet kunnen houden, maar dan toch zeker Poulidor en Pingeon" en even later „beslist zou ik samen met Aimar zijn binnengekomen". Janssen, die door het verlies op de Galibier op de top was zijn achterstand zo groot dat hij niet eens meer door radio Tour werd gemeld als kansloos voor de tourzege wordt beschouwd, bleef opti mistisch: „Er komen nog meer dagen". Ver voor het drama Janssen uit speel de zich in het decor van grimmige rots blokken en onder de stekende zon haast uit de voegen barstende sneeuwwallen het grote gevecht van deze rit af. De strijd van mens tegen mens Gimondi tegen Jimenez het grote offer van Raymond Poulidor, die zijn eigen kans op een etappezege met een opmerke lijke opofferingsgezindheid verspeelde door ploegmakker Roger Pingeon in diens moeilijke ogenblikken bij te staan. Poulidor zou ongetwijfeld veel verder voorin zijn geëindigd, wanneer hij niet terwille van de gele trui van Pingeon zijn demarrage achter Gimondi in de laatste vijf kilometers onder de top af- De uitslag van de tiende etappe luidt: 1. Gimondi (It) 7.26.52, 2. Jimenez (Sp) 7.26.54, 3. Poulidor (Fr.) 7.29.44, 4. Bays- sière (Coqs) zt, 5. Pingeon (Fr.) 7.29.46, 6. Balmamion (Primavera) zt, 7. Huysmans (Belg) 7.31.05, 8. Aimar (Fr) z.t., 9. Letort (Bluets) z.t., 10. Karstens 7.32.51, 11. Janssen zt, 12. van Clooster (Rode Duivels) zt, 13. M. Diaz (Sp) zt, 14. Ruegg (Zw-Lux) z.t. 15. Mugnaini (It) zt, 16. Simpson (Eng.) zt, 17. Haast zt, 18. Schutz (Zw-Lux) 7.33.49; 19. Co lombo (It) 7.33.50, 20. Bodrero (Prima vera), 7.33.52, 46. Reybroeck (Rode Dui vels) 7.38.35, 59. Van der Vleuten 7.41.00 61. Harings 7.41.02, 62. Schepers zt, 70. De Roo 7.42.04, 91. Zilverberg 7.42.52 en 106. Maliepaard 7.48.12. Het algemeen klassement na de tien de etappe luidt: 1. Pingeon (Fr.) 56 uur 35 min. 23 sec., 2. Letort (Bleuets) op 4.02, 3. Jimenez (Sp) op 4.57, 4. Balmamion (Primavera) op 5.48, 5. Gimondi (It) op 6.15, 5. Aimar (Fr) op 7.02; 7. Simpson (Gr. Br.) op 8.20; 8. Janssen op 8.39; 9. Van Neste (Belg.) op 8.54; 10. Van Clooster (Rode Duivels) op 9.34; 11. Haast op 9.38, 12. Huysmans (Belg.) op 9.53, 13. Brands (Belg.) op ZIERIKZEE De koplopers in het toernooi om het schaakkampioenschap van Nederland doen lichtelijk aan stui vertje-wisselen. Thans hebben we Hans Ree aan de leiding, met de duidelijke score van 5 uit 7. Gegeven diens nul in de eerste ronde, mogen we wel vast stellen, dat hy stevig in vorm is en zyn troonsbestijging met hand en tand zal trachten te continueren. Vermoedelijk zal Bouwmeester na het uitspelen van de hangpartij tegen Rosenthal eveneens het noogste plat form bestijgen. De concurrentie die in feite tot nummer acht van de tegen woordige ranglijst loopt vindt dit een beetje spijtigomdat Bouwmeesters opponent van gisteren een remise-aan bod afsloeg om enkele zetten later in moeilijke positie af te breken. Even wel men mag dit Rosenthal niet al te kwalijk nemen. Uiteindelijk is het „zijn partij", zoals de klassieke term luidt. Donner moest opnieuw ervaren, dat de jongelui ditmaal Scholl uiterst gedegen voor de dag komen wat de ope ning betreft. Daar ze bovendien werke lijk grondig van wanten weten, komt er nauwelijks voordeel uit. Vijf uur hard werken en de grootmeester legde zich bij de puntendeling neer. Zuidema verloor opnieuw, nu van Kuij- pers. De witspeler kwam heel mager tjes uit de opening een Siciliaan en vermocht het nadeel nadien niet te keren. Bakker-Langeweg werd een wilde ontmoeting met Langweg als strateeg, pogende de vindingrijkheid van de tac ticus Bakker te bedwingen. Het slot was een puntendeling door middel van een geforceerde combinatie van Bak ker. Krabbe staat slecht tegen Van Schel- tinga. De uitslagen luiden: Zuidema-Kuypers 0-1, Donner-Scholl V2-V2, Rosenthal- Bouwmeester afg, Bakker-Langeweg Vz-Vi, Krabbe-Van Scheltinga ftfg., Ree -Boomgaardt 1-0. De stand na zeven ronden luidt: 1. Ree 5 punten; 2. Lange weg 4%; 3. Bouwmeester 4 en 1 afg.; 4. Donner, Kuypers, Scholl, Zuidema 4; 8. Rosen thal, Van Scheltinga 2 en 1 afg.; 10. Bakker 2V2; 11. Krabbe 2 en 1 afg.; 12. Boomgaardt 1. 10.08, 14. Karstens op 11.30, 15. Bayssiè- re (Coqs) 12.02, 17. Monty (Belg.) op 12.16, 18 Puschel (W. Did) op 12.45, 19. Mugnaini (It) op 13.08, 20. Polidori (Pri mavera) op 13.22, 21. Poulidor (Fr) op 16.35, 39. Schepers op 18.30, 59. Van der Vleuten op 25.46, 68. Zilverberg op 28.21, 81. Harings op 34.05, 95. De Roo op 42.49 100 Maliepaard op 47.18. De renners kwamen op de toppen als volgt door: Col du Tramie (3de categorie): 1. Tosello (Primavera) 5 pnt., 2. Van den Berghe (Belg) 4 pnt., 3. Reybroeck (Ro de Duivels) 3 pnt. Col du Telegraphe (2de categorie): 1. Jimenez (Sp) 10 pnt, 2. Mugnaini (It) op 2 sec. 8 pnt, 3. M. Diaz (Sp.) op 2 sec, 6 pnt, 4. Balmamion (Primavera) op 2.05 4 pnt., 5. Pingeon (Fr) zt 3 pnt. Col du Galibier (1ste categorie): 1. Jimenez 15 pnt, 2. Gimondi op 20 sec 12 pnt, 3. Poulidor op 1.50 10 pnt, 4. Pinge on zt. 8 pnt, 5. Bayssière op 2.15, 6 pnt. Het bergklassement na de tiende etap pe luidt: 1. Jimenez (Sp.) 36 pnt; 2. Tosello (Primavera) 29 pnt.; 3. Jacque- min (Rode Duivels) 20 pnt, 4. ex aequo: Gimondi (It) en Mugnaini (It) 18 pnt, 6. Balmamion (Primavera) 17 pnt, 13. Cees Haast 8 pnt. Het ploegenklassement van de tiende etappe luidt: 1. Frankrijk (Poulidor, Pingeon, Aimar) 22.30.35; 2. Italië 22.33.33; 3. Spanje 22.33.42; 4. Nederland (Karstens, Janssen, Haast) 22.38.33; 5. België 22.38.59. Het algemeen ploegenklassement na de tiende etappe luidt: 1. Frankrijk 171.47.15; 2. België 171.52.30; 3. Neder land 171.53.31.; 4. Primavera 171.54.55; 5. Spanje 172.02.02. Het gemiddelde van de tiende etap pe: 32.627 km; het algemeen gemiddel de na de tiende etappe: 37.611 km. Het puntenklassement luidt na de tiende etappe: 1. Reybroeck (Rode Dui vels) 76 pnt.; 2. Riotte (Fr.) 56 pnt.; 3. Janssen 53 pnt.; 4. Lopez-Rodriguez (Sp) 51 pnt; 5. Karstens en Van Neste (Belg) 50 pnt.; 14. ex aequo: Poulidor (Fr), Balmamion (Primavera) en Van der Vleuten 32 pnt. EINDHOVEN Op de eerste dag van de jaarlijkse tenniswedstrijd tussen de damesploegen van Nederland en Zwit serland, die maandag en vandaag op de baan van ELTV te Eindhoven wordt ge speeld, heeft de Nederlandse ploeg een voorsprong van 70 genomen op het Zwitserse landenteam. Aan Nederlandse zijde viel vooral Astrid Suurbeek op door uitstekend spel. Van de Zwitserse dames bleek alleen de nationale kam pioene Annemarie Studer in staat te zijn haar Nederlandse tegenstandster Ada Bakker werkelijk te bedrei gen. Zij verloor haar partij echter toch met 75 en nogmaals 75. De overige partijen zowel in het enkel als in het dubbelspel leverden voor onze landgenotes geen enkel probleem op. De uitslagen luiden: Enkelspel: Ada BakkerAnnemarie Studer 75, 75; Lidy Jansen Venne- boerSylvia Gubler 64, 75; Dieta IJspaardEvagreeth Emmenegger 63, 60; Astrid SuurbeekMarianne Kindier 61, 61; Tine ZwaanSuzie Fröhlicher 62, 62. Dubbelspel: Ada Bakker/Astrid Suurbeek—Marianne Kindler/Evagreeth Emmenegger 63, 62. Lidy Jansen Venneboer/Tine ZwaanAnnemarie Studer/Sylvia Gu bler 6—2, 7—5. gebroken had om op zijn zwoegende maat te wachten. In de afdaling maakte Pingeon veel goed, toen beiden ten val kwamen en Poulidor het langst bleef liggen. Toen kneep Pingeon in zijn remmen en bleef net zo langzaam fietsen tot Poulidor weer bij was. Het was een zeldzaam staaltje van volmaakte ploeggeest, van eerbied van de huidige meester (Pin geon) voor zijn meester-knecht Pouli dor. Deze smaakte het genoegen de ge le trui voor Pingeon voor waarschijn lijk nog wel enkele dagen te prolonge ren. Want op de meet op de Champ de Mars in de tussen Alpenreuzen inge klemde wintersportplaats Briangon had Poulidor slechts 2,52 en de vlak achter finishende Pingeon slechts 2,54 op Feli ce Gimondi verspeeld. Maar zij hadden het gat tot Janssen op 8.39 gebracht. Poulidor, die na zijn nederlaag op de Ballon d'Alsace nog niets van zijn po pulariteit in Frankrijk heeft verloren, reed met opgeheven hoofd, het door de valpartij danig geschonden nationale tricot om de schouders, weg. „Ik ga proberen op de Galibier de Tour te winnen", had de Spaanse berg koning Jimenez voor de start in Divon- ne-les-Bains laten weten. Nog geen acht uur later was Jimenez 'n ontroost baar man. Want nadat het er op had geleken dat hij zijn woorden waar zou maken door als eerste met een voor sprong van twee minuten op de Col de Télégraphe (met een hoogte van 1670 meter tot de tweede categorie beho rend) voor zijn voornaamste belagers, aan te komen, welke winst nog aan groeide tot meer dan drie minuten in de korte afdaling, moest de Spanjaard tenslotte in Felice Gimondi zijn meester erkennen. De Italiaanse campionissimo had zijn grote dag. In de 16,5 kilometer lange klim naar de 2556 meter hoge kruin van de Galibier loste hij zijn jachtmak kers Poulidor en Pingeon, toen zijn achterstand op Jimenez nog meer dan een minuut bedroeg. Omringd door de contouren van de talloze sensatie ruikende fotografen en verslaggevers zette Gimondi zijn jacht in op de ver voor hem uit dansende Ji menez, die zich plotseling moest reali seren dat zijn koninkrijk nu werkelijk bijna ten einde is. Hoewel de Spanjaard nog de tweeduizend francs van de premie ter herinnering aan de stich ter van de Tour, Henri Desgranges, op eiste lag Jimenez slechts 20 secon den voor op de Italiaan, die vlak na de donkere tunnel in de afdaling neer streek op de in zijn trots gekrenkte Spanjaard. Samen gingen zij naar bene den met meestal Gimondi op kop. Vlak voor de Champs de Mars reed de jonge Gimondi (hij is pas 24) zijn strijdmak ker uit de wielen. Gimondi, die door de vele tifosie op de hellingen rond de meet hartstochtelijk werd bejubeld kon zich zelfs nog permitteren achterom te kijken in de laatste twintig meter. Zijn eerste grote aanval was in een gewel dige triomf geëindigd. Gimondi, die in het algemeen klasse ment een sprong maakte van de 31ste naar de vijfde plaats, staat nu 6.15 ach ter op Pingeon, die dank zij het feit, dat Polidori in de achterhoede eindig de en ook Letort, Vanneste, Van Sprin- gel en Simpson minuten verloren, nu met een veilige winst van 4.02 op land- maar niet ploeggenoot Desiré Letort aan de leiding staat. De strijd op de Télégraphe en de Ga libier daarvoor was er gedurende 170 kilometer helemaal niets gebeurd is voor velen 'n lijdensweg geworden. Ook voor Oranje. Het zag er aanvan kelijk zo rooskleurig uit voor de Neder landers, toen Haast samen met Balma nion, Junkermann, Poulidor en Puschel de eerste demarrage van Jimenez beant woordde en nadat de Spanjaard was te ruggevallen, samen met de anderen op kop reed. Maar de waarheid kwam al spoedig aan het licht. Haast moest los sen en kwam terecht in een groep waar in zich toen nog Pingeon, Poulidor, Ai mar en Gimondi en Janssen bevonden. Nu kwam die slechte weg. Over de volle breedte was het wegdek wegge broken en puntige keistenen maakten het voor de volgwagens al moeilijk om in tempo te blijven. Het was dan ook niet verwonderlijk dat vele dunne fiets- bandjes het begaven. Zo ook dat van het achterwiel van Janssen met de reeds bekende dramatische afloop. Hier ont spon zich de strijd tussen Gimondi, Pou lidor en Pingeon, van wie de laatste al leen door de steun van Poulidor op de fiets bleef. Toen Gimondi een paar kilometer on der de top opnieuw demarreerde ver gat Poulidor een moment zijn voorne men om Pingeon tot het bittere eind bij te staan. Minder gemakkelijk dan de Italiaan, maar zeker geen terrein ver liezend, ging Poulidor achter Gimondi aan tot hij zich wat later herinnerde hoe het met zijn ploegmakker stond. Dat was het beslissende moment voor AMERSFOORT De nieuwe eerste- divisieclub HVC heeft van Wilhelmina de topscorer van de tweede divisie uit het betaalde voetbal van het afgelopen seizoen, Harmse, gekocht. Ook Wiske werd van Hilversum overgenomen. Sittardia contracteerde de achttien jarige doelman Van Dongen van de Noordbrabantse amateurclub VV Don gen. Gimondi, die op de top achter Jime nez doorkwam met een winst van an derhalve minuut op de twee Fransen. De valpartij van Poulidor en Pingeon in de afdaling maakte een einde aan hun illussies om in de laatste 33 kilo meter naar Briangon het verlies nog goed te maken. Hoogstwaarschijnlijk zou hun dat niet zijn gelukt, want ook Gimondi reed om te winnen. Achter dit. gebeuren speelde zich dra ma's af van renners die slechts met moeite naar boven reden. De Nederlan ders redden zich gezien de omstandighe den bepaald niet slecht. Janssen, die op de top meer dan zeven minuten achter lag, kreeg in de afdaling steun van Karstens, spurtwinnaar van een groep je, dat met een achterstand van bijna 6 minuten op de winnaar over de eind streep ging. Cees Haast bevond zich bij hen. Met regelmatige tussenpozen arri veerden de andere Nderlanders, Bas Maliepaard, op de Galibier voorbij ge fietst door de als een van de eersten op de Télégraphe geloste Jo de Roo, was laatste op 21 minuten 20 seconden ruim binnen de tijdslimiet dus. We hebben het in Briangon wel eens anders meegemaakt. De Italiaan Felice Gimondi en de Spanjaard Julio Jimenez sprongen ongeveer twintig kilometer voor einde van de tiende Tour-etappe het uit het weg eerste peloton en en tweede eindigden resp. in Briangon. NIMES Grote gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit. De schaduw van de Tour de France is de Ronde van de Toekomst. Een voorloper min of meer, die zeker in Frankrijk niet de belangstelling van de grote Tour trekt. De Tour de l'Avenir, die donderdag in Nfmes begint, volgt ook in zijn zevende jaar grotendeels het parcours van de Tour de France. Dit jaar weer het laatste gedeelte, waarbij van alle etappes van de grote Tour een stuk is afgeknipt. In grote lijnen betekent het, dat de renners in de kleine ronde enkele uren, voordat de grote Tour voorbij komt, hun startplaats hebben op een punt, dat een stuk op de route van de dagelijkse etappe van de Tour de France ligt. Deze coupering van het traject van de etappe houdt overigens niet in, dat men de zwaarste gedeelten van de echte ronde heeft omzeild. De 88 amateur- wielrenners moeten in de Pyreneeën precies dezelfde bergen nemen als hun „grote broers". DE Nederlandse ploeg heeft altijd een vooraanstande rol gespeeld. Neder landse renners hebben elf etappe-over winningen behaald en Harry Steevens heeft twee keer het puntenklassement gewonnen. In de eindklasseringen van de kleine tour hebben Jan Janssen (ne gende en derde), Harry Steevens (zesde ADVERTENTIE Fris, vrolijk en jong. Een heerlijke drank. Puur of als TIP-tonic (met een schijfje citroen). Verjaardagsfeestje, fami liefeestje, zo-maar'n feest je, TIP moet van de partij zijn. HELE FLES 7,85. lil en tweede), Jan Hugens (achtste), Henk Nijdam (negende) en Gerben Karstens en Eddy Beugels (tiende) beslag gelegd op één van de ereplaatsen. In 1962, het jaar van de zeven Nederlandse etap pe-overwinningen, won Nederland bo vendien het ploegenklassement. Heeft Nederland in de komende ron de een redelijke kans op een vergelijk baar succes? Het antwoord is zonder twijfel: stellig. Zoals in bijna alle voor gaande jaren geldt de Nederlandse equipe als één van de sterksten. De Nederlandse formatie, opnieuw on- déff leidiftg van Tourveteraan en erva ren ploegleider uit de Avenir, Sjefke Jansen, heeft een kopman, over wiens kwaliteiten geen enkele twijfel bestaat: Rini Wagtmans. De twintigjarige cou reur uit St. Willebrord heeft alles om een vedette van de eerste orde te wor den. Niet alleen vanwege zijn spreken de resultaten uit talrijke grote ronden, maar vooral ook om zijn mentale instel ling. Rini Wagtmans heeft misschien een handicap, hij -laat van tijd tot tijd zijn koers-inzicht overvleugelen door zijn brandende eerzucht. Daardoor heeft hij dit jaar Olympia's Toer verloren. In de Nederlandse ploeg hebben de zeven anderen meer stem dan dat zij alleen maar de begeleiding zouden moe ten vormen van solist Wagtmans, al zong die het hoogste lied in de Ronde van Oostenrijk en werd hij in de Ron de van Oost-Zwitserland alleen maar overstemd door de Zwitserse verrassing Peter Atzli. Oranje bezit ook Fedor den Hertog, die in het Oostenrijkse hoogge bergte de voornaamste concurrent van Wagtmans was en op de laatste dag zijn leiderstrui daar niet kon verdedi gen, omdat Wagtmans in het offensief was gegaan om de gevaarlijke Tsje chische concurrentie definitief bui ten spel te zetten. De tandem Wagt mansDen Hertog heeft de waarlijk niet kinderachtige Oostenrijkse ronde overheerst. Er is nog zo'n koppel, dat in een grote ronde een belangrijke rol heeft gespeeld, namelijk de Kalverdijkse broers Hans en Piet Tesselaar, die geza menlijk in WarschauBerlijnPraag drie ritten wonnen. Piet Tesselaar heeft in de Vredeskoers lang in de top van het klassement meegedraaid tot hij drie dagen voor het einde van deze zware veertiendaagse ziek uit de wedstrijd verdween. Nederland heeft in zijn achttal ook sprinters, namelijk de negentienjarige benjamin Leo Duyndam en Jo van Kat wijk, die zich na een ernstig ongeluk van vorig jaar weer teruggevochten heeft naar de top van de vaderlandse amateurs. John Schepers, de jongere broer van Tourrenner Wim, heeft ook zo'n nuttig eindschot in de benen en bovendien de souplesse om in de ber gen mee te kunnen gaan. Het achttal wordt gecompleteerd door Daan Holst, de bijna volmaakte klassementsrijder in vlakke wedstrijden. Holst zit boorde vol kracht, maar mist een klein beetje sprintvermogen, dat aan het einde van iedere wedstrijd de beloning van de inspanningen moet brengen. Behalve het Nederlandse achttal zijn er nog tien equipes, waarvan er zeker vijf een potentiële winnaar in hun mid den hebben. Voorspellen bij amateurs is een hachelijke zaak. De sterren in deze categorie komen uit de anonimi teit naar voren, behalen een paar of veel grote triomfen en gaan soms door op hetzelfde niveau bij de profs. Jan Janssen, Guido de Rosso, Felice Gimon di en Lucien Aimar hebben de naam van de Ronde van de Toekomst eer aangedaan. Anderen zijn echter alleen maar een belofte voor de toekomst ge bleven, zoals Denti en Bongioni, Zim- mermann en op de weg eigenlijk ook Henk Nijdam en Jan Hugens. Het routeschema van de Tour de l'Avenir 1967 luidt als volgt: le etappe: donderdag 13 juli, Nimes - Nimes 130 km heuvelachtige eerste ge deelte. Ploegentijdrit: Nimes - Nimes FEDOR DEN HERTOG' 4,8 km vlak (tweede gedeelte). 2e etap pe: vrijdag 14 juli, Nimes-Sete 99 km vlak. 3e etappe: zaterdag 15 juli, indivi duele tijdrit: Beziers-Beziers 35 km, vlak. 4e etappe: zondag 16 juli, Be- ziers-Toulouse, 186 km heuvelachtig. 5e etappe :mmaandag 17 juli, Saint Gi- rons-Luchon, 94 km, bergetappe (ber gen: Portet d'Aspet, de Mente et du Portillon). 6e etappe: dinsdag 18 juli, Bagnères de Bigorre-Pau, 169 km. Hoog gebergte (Bergen: Tourmalet, Au- bisque). 7e etappe: Woensdag 19 juli, Mont de Marsan-Bordeaux 129 km vlak. 8e etappe: donderdag 20 juli, Li- bourne-Limoges 190 km, geacciden teerd. 9e etappe: vrijdag 21 juli, Limo- ges-Clermont Ferrand 215 km heuvelach tig. 10e etappe: zaterdag 22 juli, Bour- ges-Fontainebleau 162 km vlak. 11e etappe: zondag 23 juli, Fontaine- bleau-Parijs 177 km, licht geacciden teerd. Totale lengte 1.530 km (1966 1.948 km). NIMES. Aan de Ronde van de Toekomst 1967 zullen elf landenploegen met elk acht renners deelnemen. De deelnemerslijst ziet er als volgt uit: West-Duitsland: Otto Bennewitz, Jürgen Goletz, Martin Gombert, Johan Knas, Dieter Leitner, Herbert Meyer, Manferd Mucke, Andreas Troche. Reser ve: Friedhelm Klemer. België: Wilfried David, Jean Marie Gorez, Marcel Maes, Engelbert Opde- beek, Georges Pintens, Lucien van Im- pe, Herman Vrijders, Edouard Weckx. Spanje: Jose Alba, Jose Alvelda, Jose Angueira, Sebastian Fernandez, Jose Gomez, Antonio Gonzales, Nemesio Ji menez, Gabriel Mascaro. Reserves: Luis Balague en Daniel Yeste Escobar. Frankrijk: Robert Bouloux, Daniel Gouverneuer, Cyrille Guimard, Claude Guyot, Henri Heintz, Walter Ricci, Christian Robini, Daniel Samy. Reser ves: Jacques Botherel en Stephane Abrahamian. Groot-Brittannië: Peter Buckley, Der ek Harrison, Brian Jolly, Peter Mat thews, Graham Owen, David Rollinson, Leslie West, Geoffrey Wiles. Reserve: Alan Meller. Italië: Giannino Bianco, Giovanni Bramucci, Leopoldo Cattelan, Gino Ca- valcanti, Constantino Conti, Mario Giac- cone, Vittorio Marcelli, Arthuro Pec- chielan. Reserves: Lorenzo Bosisio en Benito Pigato. Luxemburg: Johny Back, Jean Bac ker, Roger Gilson, Joseph Johanns, Ni colas Langehegermann, Lucien Schil ling, Roland Smaniotto, Robert Treis. Reserves: Adouard Carier en Aloyse Habscheid Nederland: Leo Duyndam, Fedor den Hertog, Daan Holst, Jan van Katwijk, Jan Schepers, Hans Tesselaar, Piet Tes selaar, Rini Wagtmans. Reserves: Wim Dubois en Leen de Groot. Zwitserland: Peter Aetzli, Daniel Biol- ley, Martin Birrer, Paul Köchli, Hugo Lier, Victor Oeschger, Henry Regamey en Kurt Rub. Tsechoslowaklje: Jiri Ha va, Milos Hrazdira, Robert Hutyra, Jiri Kindl, Pa vel Konecky, Helmut Pichl, Ales Svobo- da, Karei Vavra. Zuidslavië: Cvetko Bilic, Stane Bo- zicknik, Stefan Hvastja, Toni Kunaver, Tanasje Kuvelja, Laslo Pavlik, Milivoj Pocrnja, Dimitrej Simeon. DEN HAAG Het ligt in de bedoe ling van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) contact op te ne men met de Europese Voetbalunie en de Spaanse bond om de voorgestelde datum van 4 oktober voor de wedstrijd Real Madrid - Ajax ongedaan te ma ken. Op die dag speelt namelijk het Ne derlandse elftal in Kopenhagen voor de Europese beker voor landenteams te gen Denemarken. Zoals bekend, zijn Ajax en Real het in principe eens geworden over de da ta (20 september en 4 oktober), waar op hun ontmoetingen voor de Europese beker voor landskampioenen zullen worden gehouden. SAN FRANCISCO (ANP/AP) In zijn laatste wedstrijd voor de competi tie van de erkende Amerikaanse Voet balbond heeft ADO, dat de stad San Francisco vertegenwoordigde, met 00 gelijkgespeeld tegen het Italiaanse Cag- liari. De Hagenaars kregen tal van fraaie kansen maar vergaten toe te slaan. Na rust kreeg de strijd een ruw karakter, vooral aan de kant der Italianen, van wie enkele spelers een officiële waarschuwing opliepen. AMSTERDAM Maandagavond zijn in 't Olympisch stadion wedstrijden ge reden om de Amsterdamse wielertitels. Sprintkampioen bij de amateurs werd Jansen in 12,6. Hij versloeg in de finale Balk en Mahn. Schlikker was de snelste bij de nieuwelingen. Een rit over 30 kilometer voor ama teurs en nieuwelingen leverde een titel op voor Balk (39.19.0). Hij werd ge volgd door Leunes, Jansen en Janmaat. Vlijm was in deze wedstrijd de beste nieuweling. De stayerstitel, betwist door profs en amateurs over 50 kilometer, ging naar Oudkerk. Zijn tijd: 38.44.00. 2. Marinus, 3. Helsloot, 4. Donker, 5. Legrand, 6. Raats, 7. Van Campen. ADVERTENTIE ZEIST De bestuursdelegaties van de eredivisieclubs FC Twente en Feijen- oord hebben maandagavond tijdens een bespreking in het KNVB-sportcentrum in Zeist volledige overeenstemming be reikt over de moeilijkheden rond de trans fer van de Zuidslaviër „Pajaz" Sa mardzic naar de Rotterdamse club. Het bestuur van FC Twente, dat volledig genoegdoening heeft verkregen, zal alle medewerking verlenen om de Zuidsla viër het komende seizoen voor Feijen- oord uit te laten komen. Het overleg tussen beide clubs vond plaats op ini tiatief van de voorzitter van de KNVB, de heer W. A. G. M. Meuleman. De delegaties bestonden voor FC Twente uit de heren C. Hilbrink en H. Olijve en voor Feijenoord uit C. Buiten dijk en A. A. Couwenberg. De moeilijkheden rond de transfer bereikten een dieptepunt, toen Feijen oord een kort geding tegen de KNVB aanspande, omdat deze bond het con tract dat Samardzic bij Feijenoord had fetekend, niet wilde erkennen. Volgens 'C Twente had de Zuidslaviër, die door OFK Belgrado zes maanden aan Twen te was „uitgeleend", reeds een monde linge overeenkomst met de Enschedese ploeg gesloten. De president van de Haagse recht bank heeft geen uitspraak willen doen over de interpretatie van het reglement betaald voetbal van de KNVB, want hij besliste, dat Samardzic noch voor Feij enoord noch voor FC Twente mocht spelen voor de arbritage-commissie van de KNVB een uitspraak had gedaan. n

De Vallei | 1967 | | pagina 9