Als Y.N. gaan bemiddelen, trekt Tubman zich terug „Landing in Abidjan was juist en voorzichtig" Arnhemse gevangenen nog op „tonnen* aangewezen Vele studenten slecht gehuisvest; 19.000 kamers te weinig Hevig spektakel bij arrestatie winkeldieven f PRINS CLAUS IN DE RAAD VAN STATE Militairen in Leiden met „de keuken" verzoend Fabriek sluit: 300 mensen op straat Onze correspondent in Londen sprak gisteren met Liberiaanse president over het Guinee-conilict Weinig kans op persoonlijk ingrijpen Minister Luns in Senaat: Priester met schrijfverbod bedreigd Ook Breda wordt kathedraal-loze bisschopsstad Siamese tweeling geboren Pas verschenen W eerrapporten uit Europa koop ik meer effecten voor hetzelfde geld... PREMIE SPAARPLAN OVERLEG PROTEST BENAUWD GEEN VERBREKING VEEL BEZOEK „ROME" GESCHOKT TOILETTEN FUNCTIONEREN NIET T elevisiescherm wordt niet drooggelegd COMMUNICATIE UIT RAPPORT VAN STUDENTENRAAD BLIJKT Zuidkoreanen mogen terug naar Duitsland Man zou zijn eigen zaak in brand hebben gestoken Basis voor persoonlijk bezit DONDERDAG 13 JULI 1967 (Van onze correspondent) LONDEN „Als de UNO werkelijk in deze kwestie bemiddelt, dan trek ik mij uit de zaak terug. De UNO staat immers boven alles." Aldus William V. S. Tubman, de 71-jarige president van Liberia, die ons gisteravond in zijn suite in het nieuwe Londense Royal Garden hotel heeft ontvangen. Eerder was gemeld, dat de president be reid was te bemiddelen in de zaak van de gegijzelde em ployés van de K.L.M. in Guinee. De president was van plan geweest in de hele zaak tus senbeide te komen, dus niet alleen in verband met de Ne derlandse kant van het geschil tussen Ivoorkust en Gui nee. Het bejaarde staatshoofd van de neger-republiek Li beria, een zeer goed vriend van Nederland „Ja"zegt hij met een brede glimlach en met zeer zachte stem, „prins Bernhard ken ik heel goed" onderhoudt vriendschap pelijke betrekkingen zowel met Guinee cds met Ivoorkust. De president is net zes weken in Londen geweest voor een particulier bezoek. Gisteren gebruikte hij de lunch bij koningin Elizabeth. Morgen gaat hij per schip naar zijn land te rug, een reis van tien dagen. Ook dat oponthoud maakte het al onwaarschijn lijk en onpraktisch dat hij zelf zou be middelen. Terwijl de heer Tubman zijn zak doek uit de mouw van zijn lichtge wicht colbert haalt en zich het warme hoofd afwist, vertelt hij van zijn rol in de ruzie tussen Guinee en Ivoorkust, waar Nederland tegen wil en dank bij betrokken is geraakt. „President Sekou Touré van Guinee stuurde mij een telegram, waarin hij vertelde dat Ivoorkust een delegatie van zijn land had gevangen genomen. Ik heb toen geantwoord, dat ik dit be treurde en ik vroeg mijn vice-presi dent die juist onderweg was naar Lon den om naar Abidjan te gaan (hoofd stad van Ivoorkust) om te bekijken wat wij konden doen", aldus de presi dent. De onderminister van buitenlandse zaken van Liberia, Eastman, die gis teravond ook bij het gesprek aanwezig was, werd door de president naar Mün- chen gestuurd voor overleg met verte genwoordigers van Ivoorkust. Er wer den suggesties gedaan voor de manier waarop geïnterneerde delegatie van Guinee zou kunnen worden vrijgelaten. Minister Eastman ging er ook nog voor naar Guinee. Hij is net gister avond hier teruggekeerd, vertelde pre sident Tubman nog. In de krant had de Liberiaanse presi dent gelezen, dat de Uno op last van secretaris-generaal Oe Thant wilde gaan bemiddelen. Voordat hij dit ver nam had president Tubman nog con tact gehad met de Nederlandse rege ring over de geïnterneerde Nederlan ders, waar de Liberianen aanvankelijk helemaal niets van afwisten. Een verzoek van Den Haag om te helpen lokte een welwillende reactie uit van het ministerie van buitenlandse zaken van Liberia: „Wij antwoordden dat wij graag alles wilden doen om de vrijlating van de Nederlanders te be werkstelligen", zei de president. Met nadruk verzekerde de heer Tub man, dat minister Eastman het Neder landse aspect van de kwestie niet had besproken met de twee partijen. Het hangt nu volgens hem helemaal af van de Uno, of de zaak van de mensen van de KLM ook bij de bemiddeling wordt betrokken. Gisteravond heeft president Tubman in Londen ook nog een rapport over de Nederlandse kant van de kwestie ont vangen van zijn consul-generaal in Ne derland, de heer Thomas, die gisteren MINISTER LUNS (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De K.L.M. treft geen enkel verwijt voor het feit dat een van haar vluiegtuigen met een Guinese delegatie aan boord, in Ivoorkust is geland. Integendeel: de piloten hebben zeer voorzichtig gehandeld. Dat verklaarde mi nister Luns (Buitenlandse Zaken) gisteren in de Eerste Kamer. Het vliegtuig zou in Conakry, de hoofdstad van Guinee, hebben moeten landen, maar het slechte weer maakte dat onmogelijk. Het week toen uit naar Monrovia in Liberia, maar ook daar kon door slecht weer niet worden ge land. Het vliegveld van Abidjan (Ivoor kust) is de normale uitwijkhaven als een toestel niet in Monrovia aan de grond kan worden gezet. Een andere oplossing zou Accra in Ghana zijn geweest. De gezagvoerder durfde het echter niet aan om naar dat vliegveld uit te wijken, omdat zijn toestel amper voldoende brandstof aan boord had. Bovendien had de Guinese delegatie bezwaar tegen deze lan dingsplaats. Er waren in Accra al eer der Guinezen gevangen genomen. „Het vliegen in Afrika kan gevolgen hebben die wij in Europa niet kennen", verzuchtte minister Luns. Tegen een landing in Abidjan hadden de Guine zen geen bezwaar gemaakt. De minister deelde nog mee dat hij de Nederlandse zaakgelastigde in Libe ria heeft opgedragen om bij de Guinese regering te protesteren tegen het vasthouden van Nederlanders. Behalve de maatregelen die al bekend zijn, heeft onze regering ook nog de secreta ris-generaal van de Organisatie van Af rikaanse eenheid gevraagd te bemidde len. Minister Luns heeft ook nog contact gehad met zijn Franse ambtgenoot Cou- ve de Murville. Hij had de indruk dat Frankrijk een goed vriend van Ivoor kust probeert een eind te maken aan de moeilijkheden. Het debat in de Eerste Kamer over buitenlandse aangelegenheden en ont wikkelingshulp was in de meest let terlijke zin een zeer benauwde aan gelegenheid. Het was zo warm dat mi nister Luns heel onparlementair zijn schoenen uitschopte. Veel opzienbarends leverden de ant woorden van deze minister, van zijn ambtgenoot Udink (ontwikkelingshulp) en van staatssecretaris De Koster (Euro pese zaken) overigens niet op. Minister Luns zei dat hij met zijn collega's heeft gepraat over het doen van een beroep op de rechten van de mens inzake het militair regiem in Griekenland. Hij heeft echter geen reacties gekregen. „De vorige week heb ik in de verga dering van de West-Europese Unie (W.E.U.) nog gevraagd of wij iets moesten doen. Er kwam geen enkele reactie. Gezien de turbulente situatie in dit land wordt van een actie alleen maar een verslechtering van de situatie verwacht". Dit antwoord was voor de K.V.P.er schoenen uit O mr. W. E. Siegmann voldoende. Hij hield zijn aangekondigde motie op zak. Staatssecretaris De Koster zei dat het opschorten van de associatie van Grie kenland met de E.E.G. contractbreuk zou zijn. Dit neemt niet weg dat de onderhandelingen over deze associatie wel worden vertraagd. Hij gaf de socia list mr. M. de Niet en de c.h. afgevaar digde ir. M. A. Geuze wel toe dat in de voorschriften inzake associatie bepalin gen zouden moeten worden opgenomen voor het geval een democratisch regiem zou worden vervangen door een autori tair. De heer De Koster zei nog dat op 1 november het vrije handelsverkeer in de Benelux zal ingaan. Voor een be perkt aantal artikelen zal dit vrije han delsverkeer echter nog niet gelden, o.a. voor bepaalde levensmiddelen en farma ceutische produkten. Minister Luns voelde er nog niets voor om, zoals de liberaal mr. H. van Riel had gevraagd, de diplomatieke be trekkingen te verbreken met jonge lan den die de onschendbaarheid van diplo maten niet erkennen. Mr. Van Riel had in dit verband Peking genoemd. Er kan echter een ogenblik komen dat wij er met andere mogendheden over moeten spreken wat wij moeten doen met onze diplomatieke betrekkingen met te genstribbelende jonge landen, zo zei mi nister Luns. Zijn ambtgenoot Udink deelde tenslot te nog mee dat er volgend jaar een groot ontwikkelingsplan voor Nieuw Guinea komt. Hierin zal Nederland met de eerder ter beschikking gestelde hon derd miljoen gulden deelnemen. ADVERTENTIE uit Rotterdam naar Engeland is gevlo gen. President Tubman heeft een gezel schap van twintig landgenoten bij zich in de zgn. koninklijke suite van het Royal Garden Hotel. Hij heeft daar een schitterend uitzicht op een groot deel van Kensington Gardens en Hyde Park en het paleis van Kensington, dat daarin ligt. Veel Liberianen die in Engeland wo nen, hebben de president in zijn hotel bezocht. Hij is voor iedereen toeganke lijk. Gisteravond zat er een tiental knappe meisjes-studenten uit Liberia in aantrekkelijke mini-rokjes, urenlang ge duldig op hem te wachten. De mannen van de lijfwacht van de president vonden dat bezoek al even prettig als de president zelf. De re chercheurs brachten af en toe een koel drankje. Dat werd in de smoorhete antichambre zeer op prijs gesteld door de jongelui. Een swingend Liberiaans element in swingend Londen. EINDHOVEN Opnieuw is een Ne derlandse priester in het openbaar in botsing gekomen met het kerkelijke ge zag in Rome. Pater Robert Adolfs van het Augustijnenklooster in Eindhoven is door het schrijven van het boek Het Graf van God door de generale overste van zijn orde en het Heilig Officie in Rome met een schrijfverbod bedreigd. Pater Adolfs kan het schrijfverbod alleen voorkomen door antwoord te ge ven op een tiental vragen. Zouden de antwoorden achterwege blijven of on juist zijn, dan zou dit schrijfverbod van kracht worden. De vragen hebben betrekking op het ge loof en de oecumene. Pater Adolfs vindt dat de vragen niet zijn te beantwoorden omdat de voor onderstelling onjuist is. Hij heeft een verklaring naar Rome gestuurd en wacht nu het antwoord daarop af. Het boek Het Graf van God is al in Engeland uitgekomen en zal ook in Frankrijk, Duitsland en Amerika ver schijnen. Het boek is een kritische be zinning over de kerk. Een poging van de overste der Augustijnen om verder verschijnen stop te zetten is vergeefs geweest. BREDA Na Rotterdam wordt wel licht ook Breda binnenkort bisschops stad zonder kathedraal. De situerings- commissie van het bisdom Breda zal de Kathedraalcommissie adviseren de 92 jaar oude neo-gotische Barbara-Kathe draal en de Theresiakerk in Breda te sluiten. Beide gebouwen verkeren in zeer slechte staat en hebben, aldus de com missie, door de ontvolking van de bin nenstad geen functie meer voor de zielzorg. Een beslissing over de slui ting van beide kerken moet worden be krachtigd door de nog niet benoemde nieuwe bisschop van Breda. Vier jaar geleden verkocht het bis dom Breda de Maria Hemelvaartkerk aan een groot winkelbedrijf. Van deze kerk is nu alleen nog een stompje to ren over. ARNHEM De bewoners van het huis van bewaring en de gevangenis in Arnhem gaan nog steeds naar een ton netje in plaats van naar een modern toilet. Begin dit jaar waren voor een bedrag van bijna een ton hijgiënische toiletten in de beide gebouwen aange legd maar de gevangenen hebben daar nog geen gebruik van kunnen maken, omdat de druk op de waterleiding te laag is. Na vele maanden overleg tussen jus titie en het Arnhemse egmeentebestuur is overeenstemming bereikt over de vraag wie de extra kosten om de toi letten goed te laten werken zal betalen. De gemeente Arnhem zal hiervoor op draaien. Merkwaardig is dat de Arnhemse wet houder van openbare werken gisteren nog niets wist van het onfrisse gedoe met tonnetjes in de gevangenis. De di recteur van de Arnhemse waterleiding wist zich vaag te herinneren dat de he le kwestie niet meer dan een futiliteit was. Arnhem is niet de laatste plaats waar de tonnetjes nog in zwang zijn Maandag wordt begonnen aan de modernisering van de jeugdgevangenis in Zutphen; de tonnetjes die daar nog worden gebruikt zullen dan verdwijnen. Ook in het twee- Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Niet alleen voor bier en wijnen, maar voor alle alcohol houdende dranken zal volgend jaar tele visie-reclame worden toegestaan. Dit blijkt uit de deze week verschenen nieuwe voorschriften voor de tv-recla- me. De reclame voor dranken zal ech ter aan beperkende bepalingen zyn Deze bepalingen houden onder meer in, dat de reclame niet gericht mag zijn op verhoging van de consumptie van alcohol per hoofd van de bevolking; geen aanleiding mag geven tot onmatig gebruik; niet gericht mag zijn op on vol wassenen en op anderen, die in het algemeen of in bijzondere omstandighe den geen alcohol dienen in te nemen. Het artikel over de alcohol-reclame is voorzien van een uitgebreide toelich ting. De Reclameraad beslist over het al dan niet accepteren van de aan te bieden reclamefilms. Volgend jaar zal nog geen reclame voor tabaksprodukten in de tv worden toegelaten. Ook de voorschriften betref fende de reclame voor geneesmiddelen en geneeswijzen zijn niet veranderd. de huis van bewaring in Amsterdam ontbreken nog toiletten. Met de aanleg ervan wordt in september begonnen Zo dat het er naar uitziet dat het Neder landse gevangeniswezen aan het eind van dit jaar zal hebben afgerekend met de middeleeuwse tonnetjes. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De hongerstaking van on geveer honderd dienstplichtige militai ren in de Leidse Morspoortkazerne is afgelopen. De militairen hebben hun klachten over het eten aan hun territo riale commandant Zuid-Holland, kolo nel jhr. N. E. de Brauw, verteld. Deze heeft er gisteren voor gezorgd dat de dienstplichtigen een stem hebben gekre gen in de voedingscommissie in de ka zerne. De soldaten klaagden erover dat zij in deze tijd van het jaar winterkost voorgezet kregen. Onmiddellijk na het bekend worden van de hongerstaking ging kolonel De Brauw met de militai ren eten. Het bleek toen dat d° moeilijkheden grotendeels ware- voeren tot gebrek aan c tussen de dienstplichtige azernecom- mandant. Dit u opgelost. Er is iemand i e eventuele klachten in hi rechtstreeks aan de kazernecc.. ...mant kan over brengen. Voorts heeft het gesprek met kolonel De Brauw ertoe geleid dat er een com missie is ingesteld die moet onderzoe ken in hoeverre de eetzaal in de Morspoortkazerne gezelliger kan wor den gemaakt. DOBOJ (Joegoslavië) Een 21-ja- rige boerenvrouw in een dorpje bij Doboj heeft het leven geschonken aan een Siamese tweeling. De tweeling twee meisjes zit met de onderbuik aan elkaar gegroeid. De kinderen we gen elk 2,8 kg. Moeder en winderen maken het goed. LEIDEN Meer dan 35 procent »van alle studenten op kamers in Amsterdam Nijmegen en Utrecht verwarmen hun kamer met een kachel zonder afvoer. Ongeveer eenzelfde aantal studenten be woont kamers, die kleiner zfjn dan 10 vierkante meter en „toch nog altijd aan de hoge kant is" is het aantal stu denten, dat in het geheel niet beschikt over een wasgelegenheid met stromend water. „Deze gegevens geven toch wel een indruk van de niet zo rooskleurige situatie, waarin de op kamers wonen de student zich bevindt", aldus het nieuwste rapport van de Nederlandse Studenten Raad (NSR) over de „huis vesting van de Nederlandse student". Dit rapport bevat de neerslag van de resultaten van een landelijk onderzoek naar de huisvestingssituatie van de Ne derlandse studenten. Medewerking aan dit onderzoek verleende de Stichtingen Studenten Huisvesting en het Centraal Reken Instituut van de Leidse Univer siteit. In het rapport wordt becijferd, dat het huidige landelijk kamertekort voor stu denten 19.000 kamers bedraagt. Amster dam is „koploper" onder de zeven bij dit onderzoek betrokken universiteitssteden met een tekort van 5800 kamers. Daar na volgen Utrecht (3400), Leiden (2600), Nijmegen (2400), Delft (2000), Gronin gen (1900) en Rotterdam (900). Bij het onderzoek is naar voren ge komen, dat het percentage studenten. dat geen geschikte en betaalbare ka mers heeft kunnen vinden, vrij sterk per plaats varieert. In Amsterdam is dit percentage het hoogst, n.l. 17 pro cent en in Nijmegen en Groningen is dit cijfer beduidend lager (n.l. 3 pro-, cent). In de overige steden wordt een percentage aangetroffen in de buurt van het landelijk gemiddelde van acht procent. De vraag naar een kamer in een stu dentenflat is niet erg groot, zo blijkt uit de resultaten van de enquête. Er is „niet zo'n erg groot enthousiasme voor de woonvorm van de toekomst", aldus het rapport, waarin wordt opge merkt, dat ruim twee op de drie stu denten niet in een studentenflat willen wonen. De belangstelling voor deze woonvorm is in Amsterdam en Nijmegen nog het grootst en in Groningen en Lei den het kleinst. Bij het onderzoek is naar voren ge komen, dat er grote verschillen bestaan tussen eerstejaars-studenten en oudere jaars. Zo is bijvoorbeeld het percenta ge eerstejaars, dat thuis woont in alle steden groter dan het overeenkomstige percentage ouderejaars. Een vergelij king leert voorts o.m. dat eerstejaars over het algemeen in kleinere kamers wonen dan ouderejaars. „In bijna al- plaatsen is er sprake van een veel hoger percentage eerstejaars op kamers kleiner dan 10 vierk. meter. De verschil len zijn zeer significant", aldus het NSR-rapport. De meeste spoorstudenten, zo blijkt uit het rapport, vindt men in Delft; daarna komen Amsterdam, Leiden en Rotterdam. De steden met zeer lage percentages spoorstudenten zijn Nijme gen, Groningen en Utrecht. Voor de meeste plaatsen geldt, dat onder de eerstejaars meer spoorstudenten voorko men dan onder de ouderejaars. Uitvoerig wordt in het rapport inge gaan op de huurprijs van de kamer. Ruim een vijfde van de kamerbewoners betaald minder dan zestig gulden huur per maand. Het percentage kamerbe woners, dat meer dan f 90,- aan huis vesting uitgeeft, is het hoogst in Am sterdam en het laagst in Nijmegen en in Delft. Het gemiddelde bedrag dat per maand aan huisvesting wordt uit gegeven, varieert van f 75,- tot f 66,' tussen de twee en vijf procent van de kamerbewoners geeft meer dan veertig procent van zijn inkomen uit aan huis vesting, hetgeen in het NSR-rapport „nogal zorgwekkend" wordt genoemd. Daarin wordt voorts melding gemaakt van het feit, dat tussen de twaalf en zeventien procent van de thans nog in gebruik zijnde studentenkamers na het vertrek van de huidige bewoners niet meer voor verhuur aan studenten be schikbaar blyft. Het huidige kamerte kort zal daardoor ongetwijfeld toene men. Sinds gisteren heeft ook prins Claus zitting in de Raad van State. Hij is het vierde lid van het Konink lijk Huis dat zitting heeft in de raad. Koningin Juliana, presidente van de raad, installeerde hem. De vice-presi dent, dr. L. J. M. Beel, hield een welkomstrede. We zien hier de leden van het Koninklijk Huis na afloop van de plechtigheid in gesprek met dr. Beel. Van onze redactie economie MAASSLUIS Het bedrijf van de N.V. Verenigde Touwfabrieken in Maassluis gaat dicht. Daardoor komen ongeveer driehonderd mensen zonder werk. De directie van het bedrijf zal proberen, werknemers die daar voor voelen, werk te geven in een andere fabriek van de Touwfabrieken in Neder land. De produktie van het bedrijf wordt geleidelijk aan verminderd, waarna het bedrijf stop komt te staan. Met de vakbonden zal de directie over een afvloeiingsregeling spreken, voor het personeel dat niet naar een bedrijf binnen de onderneming overge plaatst kan worden. BONN Vijf van de uit West-Duits- land ontvoerde Zuidkoreanen zullen mogen terugkeren naar de Bondsrepu bliek. Dit deelde de Zuidkoreaanse ambassade in Bonn gisteren mee. De verdenkingen van communistische spionage-activiteit tegen deze mensen zijn ongegrond of van gering belang gebleken. Van onze correspondent OPSTERLAND De politie van Opsterland (Friesland) heeft de eige naar van een dancing in Kuper, J. W. uit Grabbedijk, aangehouden. Hij wordt ervan verdacht zijn zaak in brand te hebben gestoken. De man is onlangs failliet verklaard. Ook zijn huishoudster, de 22-jarige mejuffrouw C. P. uit Rotegast, is aange houden. De dancing is gisternacht uitge brand. AMSTERDAM Twee vrouwen en een jongen hebben zich woensdagmid dag voor het filiaal van de Hema in de Amsterdamse Kalverstraat al schoppend en slaand verzet tegen hun arrestatie door twee rechercheurs. De politiemannen waren door personeel gewaarschuwd, nadat het drietal op heterdaad was betrapt op diefstal van horloges. Pas nadat de rechercheurs hulp van vier agenten kregen, slaagden zij erin de 31-jarige M. H. P., haar 12-jarig zoontje en een 21-jarige nicht naar het bureau over te brengen. Zij waren in 'het bezit van drie tassen, die vol gens de politie tot de rand waren ge vuld met in diverse winkels gestolen goederen, waaronder sandalen, reis- necessaires, sjaals en ondergoed. Een derde vrouw, die ook deel van het ge zelschap zou hebben uitgemaakt, wist voor de komst van de politie met een volle tas te ontvluchten. Bij het gevecht trachtte de jongen een van de rechercheurs met een briefopener te steken, daartoe aange zet door zijn moeder. Toen de politie man het wapen vastgreep, gaf de knaap hem een kopstoot in het gezicht waardoor zijn bril sneuvelde en het hoornvlies van een van zijn ogen werd beschadigd. Een inspectrice van de Hema liep behalve een paar blauw geschopte be nen een brandwond op, doordat een van de arrestanten een sigaret in haar hals uitdrukte. Wij ontvingen de volgende boeken: „0.00-24.00 uur elke dag", een dag boek voor jonge mensen, samengesteld door C. Barnhorn, dr. J. B. Oskamp en dr. J. Overduin. (Uitgave J. H. Kok N.V. te Kampen; prijs f 4,95). „Eigen weg" door Toos Zuurveen, roman voor oudere meisjes (vervolg op „Verboden terrein") (Uitgave West- Friesland te Hoorn, f 5,90). „Mens erger je niet", psychologie van de intermenselijke verhouding (Uitgave N.V.S.H.). c o ca ■<-» ui TJ C D -M X co 2 Den Helder half bew. 0 19 0 Ypenburg onbew. ono 25 0 Vlissingen onbew. ono 26 0 Eelde half bew.' ono 22 0 De Bilt licht bew. no 26 0 Twente onbew. ono 26 0 Eindhoven onbew. O 29 0 Zuid-Limburg onbew. ozo 28 0 Helsinki zw. bew. wzw 21 4 Stockholm onbew. no 22 0 Oslo licht bew. ono 21 0 Kopenhagen zw. bew. wzw 19 0 Aberdeen geh. bew. nno 14 0 Londen geh. bew. no 27 0 Brussel licht bew. windst. 31 0 Luxemburg licht bew. z 28 0 Parijs onbew. o 31 0 Bordeaux half bew. zo 33 0 Grenoble onbew. windst. 0 Nice onbew. n 27 0 Berlijn half bew. o 28 0 Frankfort onbew. no 30 0 München onbew. zzw 27 0 Zürich onbew. windst. 28 0 Genève onbew. windst. 29 0 Locarno zw. bew. windst. 28 0 Wenen onbew. zo 27 0 Innsbruck zw. bew. windst. 30 0 Belgrado onbew. windst. 27 0 Athene onbew. n 30 0 Rome onbew. 0 28 0 Barcelona onbew. n 28 0 Madrid licht bew. windst. 0 Mallorca onbew. ono 31 0 Lissabon geh. bew. wnw 0 ADVERTENTIE Ki X i Ja, elk jaar betaalt het Rijk honderd gulden mee aan mijn aandelen. En dat kunt ook voor elkaar krijgen! Wanneer u en uw vrouw nu deelnemen aan het Premie Spaarplan en elk jaar voor 500,— aan effectenbewijzen kopen, dan krijgt u vanaf 1972 ieder jaar honderd gulden terug van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld kunt u dan weer gebruiken om eens een extra aandeeltje te kopen. (Of u moet persé die lege bladen Ghana in uw postzegelalbum willen opvullen....) Hoe dan ook, alle Banken, Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken en Hypotheekbanken zullen u graag inlichten over het Premie Spaarplan.

De Vallei | 1967 | | pagina 7