TOM SIMPSON IN TOUR OVERLEDEN Tour in cijfers Sprintzege leverde Janssen geen tijdwinst op Jan wil |e een stnk kaas uit het vuistje Dubbele Italiaanse zege op eerste dag Laatste ronde lijkt veel op een loterij Olympia snelste in achtenrolging VAV-bestuur zal in augustus nagenoeg en bloc aftreden „Beslissing uitermate ondoordacht" Janssen klom goed en rijdt nu op groene trui a Fedor den Hertog en Rini Wagtmans reden uitstekend Ron van Gelder uitgeschakeld Europees record voor Mosconi Operatie Mugnaini wekte verwarring Communiqué Tevergeefs Niet eerste Onvervaard Redelijk Tevreden I s Kvezaaoi 3 s KLEINE TOUR IN CIJFERS Jan van Katwijk uit Kleine Tour Nationaal schaakkampioenschap Uitstekend Atletiekvereniging ernstig verontrust Veteranen VOEDZAAM MAKtf^ Doodmoe Droom" VRIJDAG 14 JULI 1967 CARPENTRAS Anderhalf uur nadat Jan Janssen als eerste Nederlandse etappe-winnaar in deze Tour aan de finish in Carpentras juichend de handen omhoog stak, werd de Ronde van Frankrijk in diepe rouw gedompeld door het overlijden van oud-wereldkampioen Tommy Simpson. De 29-jarige Brit zeeg bij de beklimming van de Mont Ventoux ineen en stierf in het ziekenhuis van Avignon waarheen hij in allerijl met een helikopter was vervoerd. w t - y* Het drama van Tom Simpson tijdens de dertiende rit van de Ronde van Frankrijk is meer dan een noodlottig ongeval van een wielrenner. Het is het onverwachte afscheid van een cou reur met grote kwaliteiten, die op elk gebied van de wielersport op de voor grond stored, de- macht- echter miste om de Ronde van Frankrijk te win nen, maar óp alle mogelijke manieren nog heeft geprobeerd ook op dat ter rein een grote te zijn. In de kapel van de jongensschool van Carpentras las Felix Levitan, co- directeur van de Tour de France,, onder doodse stilte het communiqué van dr. Dumas, de officiële arts van de Tour, voor. „De renner Tom Simpson is op drie kilometer van de top van de Mont Ventoux in bewusteloze toestand ge- ivallen. Met alle ter beschikking staan de middelen heeft de medische dienst van de Tour de France geprobeerd hem te helpen. Nadat een lichte ver betering in zijn toestand was ingetre- De uitslag van de dertiende etappe luidt: 1. Jan Janssen de 211.5 km in 6.58.15, 2. Gimondi (It); 3. Pingeon (Fr); 4. Balmanion (Primavera); 5. Aimar (Fr) allen z.t.; 6. Jimenez (Sp) 6.58.18; 7. Letort (Bleuets) z.t.; 8. Puschel (W Did) 7.00.17; 9. Castello (Esperanza) 7.00.19; 10. Poulidor (Fr), z.t.; 11. Monty (Belg) 7.02.01; 12. Van Clooster (Rode Dui vels); 13. Rabaute (Bleuets); 14. Bodrero (Primavera); 15. Delisle (Coqs, Fr.) allen z.t.; 16. Huysmans (Belg) 7.02.04; 17. Manzaneque (Esperanza); 18. V. Diaz (Esperanza) allen z.t.; 19. Van Springel (Belg) 7.02.59; 20. Schutz Z(wi-Lux) z.t.; 34. Haast 7.04.41; 48. De Roo 7.06.13; 60. Zilverberg 7.10.24; 75 Karstens 7.12.40; 80. Van der Vleuten 7.15.04; 84 Sche pers; 86. Maliepaard; 87 Harings allen z.t. Het gemiddelde van de etappe 30.340 km Het algemeen klassement luidt: 1. Pingeon (Fr) 75.54.54; 2. Letort (Bleuets) op 4.05; 3. Jimenez (Sp) op 5.00; 4. Bal manion (Primavera) op 5.48; 5. Gimondi (It.) op 6.15; 6. Aimar (Fr.) op 7.02; 7. Janssen op 8.39; 8. Van Clooster (Rode Duivels) op 13.20; 9. Huysmans (Belg) op 13.42 10. Puschel (W Did) op 14.53; 11. Brands (Belg) op 15.45; 12. Bodrero (Primavera). op 15.48; 13. Monty (Belg) op 16.02; 14. Haast op 16.04; 15. Bayssie- re (Coqs) op 16.30; 16. Castello (Esperan za) op 17.00; 17. Schutz (Zw-Lux) op 17.18; 18. Poulidor (Fr) op 18.39; 19. Samyn (Bleuets) op 19.20; 20. Manzane que (Esperanza) op 20.05; 31. Karstens op 25.55; 54. Schepers op 38.38; 69. Van der Vleuten op 48.43; 70. Zilverberg op 49.11; 72. Harings op 50.54; 84. De Roo op 1.00.47; 92. Maliepaard op 1.12.52. Het ploegenklassement van de der tiende etappe luidt: 1. Frankrijk (Pinge on, Aimar, Poulidor) 20.56.49; 2. Bleu ets, 21.03.18; 3. Spanje 21.04.16; 4. Espe ranza 21.04.27; 5. Primavera 21.04.57; 9. Nederland (Janssen, Haast, de Roo) 21.09.09. Het -algemeen ploegenklasse ment na de dertiende etappe luidt: 1. Italië 10.21.51; 2. Nederland 10.28.46 3. Frankrijk 10.28.53; 4. België 10.30.23. De renners kwamen op de verschil lende bergtoppen als volgt door: Col de Pointu (derde categorie): 1. M. Diaz (Sp.) 5 pnt., 2. Portafulfi (Primave ra), 4 pnt., 3. Van der Vleuten 3. Mont Ventoux (eerste categorie): 1. Jimenez (Sp) 15 pnt., 2. Gimondi (It) op 1.10, 12, 3. Janssen z.t. 10. Het bergklassement na de dertiende etappe: 1. Jimenez 67 pnt., 2. Gimondi 30 pnt., 3. M. Diaz 29 pnt, 4. Chappe en Balmanion 25 pnt., 12 Janssen 14 pnt Het puntenklassement na de dertien de etappe luidt: 1. Reybroeck (Rode Duivels, Belg) 91 pnt; 2. Janssen (Ned) 83 pnt; 3. Riotte (Fr.) 81 pnt; 4. Kar stens (Ned) 68 pnt; 5. Gimondi (It) 63 den, is hij met de helikopter van de gendarmerie naar het ziekenhuis van Avignon vervoerd. Tijdens de vlucht werden door dokter Macorig de pogin gen voortgezet om de toestand van Simpson te verbeteren. Bij aankomst in het ziekenhuis van Avignon was zijn toestand echter al zorgelijk. De speciale dienst van het zieken huis heeft tevergeefs alle middelen aangewend om de levensgeesten weer op te wekken. Het tijdstip van de dood van Tom Simpson was 17.40 uur. De doktoren, die hem hebben behandeld, weigerden toestemming tot de begra fenis te geven". Het document was ondertekend door dokter Dumas. Het ongeluk van Tom Simpson is niet het eerste ongeval met dodelijke afloop in de Ronde van Frankrijk. De Spaanse renner Cepeda overleed 35 jaar geleden aan zijn verwondingen, nadat hij bij de afdaling van de Tour- malet in een ravijn was gestort. Het gebeuren met Simpson vertoont een treffende overeenkomst met het inci- dent-Mallejac uit de ronde van 1955. Vrijwel op dezelfde plek viel Jean Mallejac toen - bewusteloos van zijn fiets. Bij Mallejac waren de verschijn selen zodanig dat onmiddellijk aan het gebruik van stimulerende middelen werd gedacht. Op diezelfde dag in 1955 overkwam de huidige ploegleider van de Zwitserse equipe, Ferdi Kübler, het zelfde in minder ernstige mate. Zijn geval is toen overschaduwd door dat van Mallejac. De omstandigheid, dat de doktoren die tevergeefs hebben geprobeerd Simpson in leven te houden, weigeren toestemming tot de begrafenis te ge ven, doet veronderstellen dat men zeer sterk rekening houdt met de mo gelijkheid dat doping de directe oor zaak van zijn overlijden is. De Britse renner Tom Simpson even voordat hij op de Mont Ventoux de strijd moest staken. CARPENTRAS Jan Janssen heeft in de broeiende hitte van Zuid-Frankrijk tenslotte toch zijn overwinning behaald. In een kopgroep van zeven man, met veel van de hele groten, had hij zijn sprint scherp geslepen en ruim een uur lang is het heel feestelijk toegegaan in Carpen tras waar de Nederlandse kolonie zich opmaakte tot een feestje. De vreugde van oranje werd later geheel overschaduwd door de dood van de Brit Tommy Simpson, die vlak on der de top van de Ventoux tot tweemaal toe van zijn fiets viel en de tweede keer niet meer is opgestaan. Er vielen trouwens nog meer slachtoffers in deze etappe. Al in het begin kwamen de Italiaan Mugnaini en de Duit ser Peffgen zo ernstig ten val, dat beiden naar een zieken huis in Marseille teruggevlogen moesten worden. Daar bleek dat zowel de Italiaan als de Duitser vérschèidene fracturen hadden. Vóór de start had de Spanjaard Uriona van verdere deelneming afgezien en vlak voor de Ventoux verdwenen ook zijn landgenoten Elorza en Goyeneche uit de strijd. Overigens heeft de rit over deze ka le, met miljarden puntige stenen bedek te bergtop wat de grote lijn in de tour betreft een „onbeslist" opgeleverd. Dat mag toch wel gesteld worden wanneer Janssen, Gimondi, Pingeon, Letort, Jimenez en Balmanion gelijk in tijd over de meet gaan. De grote aan val van een der bergkoningen bleef uit. Want de aanval van Julio Jimenez, die in de eerste kilometers van de ruim 21 kilometer lange klim demarreerde, mag die naam nauwelijks hebben. De Spanjaard reed voor twee doeleinden. De punten voor het bergklassement binnen halen hij staat daarin nu al op eenzame hoogte en wraak te ne men op Poulidor voor de spurtneder laag, die de Fransman hem twee jaar geleden op deze Ventoux toebracht. Jan Janssen zegevierde gisteren in de dertiende etappe van de Tour de France. In Carpentras ging hij juichend over de eindstreep. Het lukte in beide gevallen. Maar dat Jimenez met een voorsprong van 1.10 op Gimondi, Balmanion en Pingeon en van 1.20 op Poulidor doorkwam was in feite van weinig betekenis. Jimenez staat bekend als een slecht daler en zou zijn winst in de veertig kilometer lange rush naar Carpentras ongetwijfeld verspelen. Dat gebeurde ook. Voor Janssen, Gimondi en Balma nion was het boven veel belangrijker, dat Aimar in de klim had moeten lossen en met een verlies van 2.10 op Jime nez in het gezelschap van Letort, Castello, Monty, Puschel en Van Cloos ter doorkwam. Aimar en Letort gaven de moed echter niet op, stortten zich onvervaard in de bijzonder snelle afda ling en kwamen steeds dichterbij. Op 20 kilometer voor Carpentras lag Jimenez nog steeds op kop. Op 45 se conden reed het groepje met Jansen, dat inmiddels al bijna was ingelopen door de twee jagers achter hen: Aimar en Letort. De laatste heeft verklaard ten koste van alles zijn tweede plaats in het alge meen klassement te zullen verdedigen. Jimenez moest dertien kilometer voor de meet de ongelijke strijd opgeven. In de straten van Carpentras was Janssen nog bang. Angst voor Lucien Aimar, die op het vlakke ook bijzonder snel kan zijn. De drager van de oran je trui zat het echter mee toen Letort een demarrage plaatste en Janssen, op deze wijze gelanceerd, met meters voorsprong kon winnen. Nog niet eens zo heel ver achter Janssen begon de intocht van de overi ge Nederlanders. Cees Haast, die het vooral in het steile eerste deel van de klim bijzonder moeilijk had gehad, kwam in een groep op 6.26 binnen. Daarna kwam tot ieders verrassing Jo de Roo op nog geen acht minuten over de finish. De Zeeuw is anders een der eersten die gelost wordt, maar was nu redelijk omhoog gegaan. Toch nog niet goed genoeg naar de zin van Wout Wagtmans: „Ge moet in het begin een beetje forceren, dan komt ge met de eerste mee naar boven", zo meende hij. Jo de Roo die wist dat hij zichzelf had overtroffen, nam het niet en snauwde terug: „Ach man dat kan ik toch hele maal niet". Na De Roo kwam de onverstoorbare Huub iZlverberg („heb je geen bier in plaats van dat onsmakelijke water", was zijn eerste reactie) op twaalf mi nuten over de meet, ruim twee minuten later gevolgd door Gerben Karstens, die voor de start een zeer slecht hu meur heeft gehad. Tenslotte na bijna zeventien minu ten meldden ook Van der Vleuten, Schepers (ik durf nog niet te dalen), en Bas Maliepaard: het negental was weer ruim op tijd compleet. De achterblijvers waren dik tevreden toen zij hoorden dat Janssen had ge wonnen. De zege kwam op het goede moment, want het moreel van de ploeg was door de vrij lage verdiensten van de laatste dagen niet al te best meer. In totaal stond Oranje voor de rit naar Carpentras op 13.375 francs, voorname lijk verzameld in de eerste vijf ritten. Daar kwamen nu 2000 francs door de zege van Jan Janssen bij. ADVERTENTIE W H K N O H O 5» 0S H W M H •4 M M 3 3 M W M e* w M Ar De uitslag van het eerste gedeelte van de eerste etappe luidt: 1. Conti (It) 128 km in 3.15.07 (met bon 3.14.47) (gem. 38.384 km per uur), 2. Giaccone (It) z.t. (met bon. 3.14.57), 3. Guimard (Fr.) 3.18.27 (met bon. 3.18.22), 4. Bianco (It), 5. Weckx (Belg), 6. Gouverneur (Fr), 7. Bramucci (It), 8. Pintens (Belg), 9. Pec- chielan (It), 10. Wagtmans (Ned), 13. Den Hertog (Ned) allen z.t. als Gui mard, 15. Holst (Ned) 3.19.04, 26. Sche pers (Ned) 3.20.31, 38. Duyndam (Ned) 3.21.25, 64. Piet Tesselaar (Ned) 3.25.43, 72. Hans Tesselaar (Ned) z.t., 86. Van Katwijk (Ned) 3.35.10 Van Katwijk en de Belg David die na het sluiten van de controle binnen kwamen, werden uit de strijd genomen. Het ploegenklassement van het eerste gedeelte van de eerste etappe luidt: 1. Italië 9.48.41, 2. Nederland 9.55.21, 3. Frankrijk 9.55.58, 4. België 9.56.58, 5. Tsjechoslowakije 10.00.18. Het tweede gedeelte van de eerste etappe van de Ronde van de Toekomst een ploegentijdrit over ruim 5 kilo meter is gewonnen door de Franse equi pe. Italië werd tweede en Nederland derde. De uitslag luidt: Frankrijk 32.55, 2. Italië 33.10, 3. Nederland 33.25, 4. België 33.25, 5. Span je 33.25. Het algemeen ploegenklassement na het tweede gedeelte van de eerste etappe luidt: 1. Italië 10.21.51, 2. Nederland 10.28.46, 3. Frankrijk 10.28.53, 4. België 10.30.23. NlMES Breedlachend, bqna verscholen achter een indrukwekkende bos bloe men, nam Constantino Conti de kussen van een Zuidfranse schone in ontvangst. Met beide in rennershandschoentjes gestoken handen in de hoogte nam de 21- jarige Italiaan de hulde in ontvangst, die hjj na het eerste gedeelte van de eerste etappe in de Ronde van de Toekomst, als geen ander verdiende. Hjj was het immers geweest, die na tachtig brandend-hete kilometers als een bliksemschicht de vrije ruimte was ingesprongen. Hq was het die na ruim 100 kilometer fietsen over smeltend en aan de bandjes zuigend asfalt, nog kracht genoeg over had, om in een alles vergende sprint zijn landgenoot Giaconne naar de tweede plaats te verwezen. Daar stonden ze, zijn grootste bela gers, steunend op hun lichtgewicht fietsjes. Rini Wagtmans, Fedor den Her tog, Dieter Leitner en Claude Guyot. Over de negentienjarige, beloftevolle Peter Atzli, die zo verrassend als gene rale repetitie de Ronde van Oost-Zwitserland op zijn naam had geschreven, behoefde de 21-jarige Mila- nees zich helemaal geen zorgen meer te maken. De arme Peter werd op meer dan zeven minuten gefietst en zal zijn ongetwijfeld aanwezige capaciteiten nu in dienst moeten stellen van de als drientwintigste gefinishte Zwitserse kampioen Paul Köchli. Van onze schaakmedewerker. ZIERIKZEE Bouwmeester en Ree hebben in de voorlaatste ronde van het toernooi om het schaakkampioenschap van Nederland tegen elkaar remise ge maakt. De laatste ronde wordt nu een soort loterij. Dat komt: A. Omdat Langeweg en Scholl 6V2 punt hebben bereikt, een punt achter leider Ree. B. Omdat zaterdag Ree - Scholl op het programma staat. Het aantal mogelijkheden is legio, ge geven het feit, dat Bouwmeester met 7 punten en hekkesluiter Boomgaardt als tegenstander kansen heeft op 8 punt te komen.... Tenslotte: bij gelijk uitkomen wordt de beslissingsstrijd er gens in Nederland uitgevochten. Om de sensatie nog wat te vergroten kwam Donner tegen Rosenthal in ern- tige moeilijkheden. Bij het afbreken waren die moeilijkheden nog geenszins opgelost, integendeel. Het lijkt ons, dat de grootmeester regelrecht voor een verloren zaak strijdt. Van Scheltinga beleeft een come - back. Hij won name lijk de hangpartij tegen Boomgaardt en „brak gunstig af" met Kuypers. Het verdaagde duel Zuidema - Bak ker wórdt vermoedelijk remise, wit heeft een licht initiatief. Vandaag heb ben de combattanten vrij. Ze zullen B. en W. met een bezoek vereren. De uitslagen luiden, negende ronde: Donner Kuijpers 10, Krabbé Van Scheltinga 0—1. Tiende ronde: Langeweg Boom gaardt 10, Bouwmeester Ree 1/2—1/2, Scholl Krabbé 1—0, Kuijpers Bouwmeester V2V2, Boomgaardt Van Scheltinga afg., Donner Rosenthal afg., Zuidema Bakker afg. De stand na tien ronden luidt. 1. Ree 7V» pnt., 2. Bouwmeester 7, 'A. Scholl en Langeweg 6V2, 5. Donner 5 en 1 afg.,, 6/7. Kuypers en Zuidema 5 en 1 afg., 8. van Scheltinga 4V2 en 1 afg., 9/10. Bakker en Rosenthal 3 en 1 afg., 11. Krabbé 2Vs, 12. Boomgaardt 1. AMSTERDAM Zeven wielerclubs hebben donderdagavond in het Olym pisch stadion strijd geleverd om het clubkampioenschap van Nederland van ploegachtervolging over vier kilometer. De titel werd behaald door De Bataaf uit Halfweg, dat in de finale Olympia (Amsterdam) onttroonde. De winnende ploeg, bestaande uit Balk, Pennings, Buis en Peetoom, noteerde een tijd van 4.44.4, Olympia (Van de Ruit, Groene- wegend, R. Cornelissen en Bosschieter) draaide de acht baanronden in 4.00.1. Derde werd Bollenstreek (Hillegom), 4. Le Champion (A'dam), 5. De Germaan (A'dam), 6. De Kampioen (Haarlem), 7. Sparta (Den Haag). DUSSELDORP Bij het tennistoer nooi van de Dusseldorpse Rochus-club heeft het Nederlandse dubbel Ron van Gelder/Fichtel de overwinning op Ingo Buding/Wilhelm Bungert niet lang kunnen vieren. In een partij voor de kwartfinales verloor de gelegenheids combinatie met 4-6, 1-6 van de Japanse gebroeders Watanabe. Toch was het diezelfde Peter Atzli, die als een van de eersten, na 35 kilometer de aanval opende. De Hel- veet kwam niet ver. Negentien renners onder wie Rini Wagtmans en Fedor den Hertog volgden hem op de voet en pakten hem na 52 kilometer terug. De toen al moegestreden Hèlveet moest de groep laten gaan, die als een trein voordenderende en steeds meer voorsprong veroverde op een peloton, dat onder de brandend hete zon als zand uit elkaar viel. Ook in de kop groep vielen brokken en er waren nog maar dertien dapperen over toen Conti en Giaconne na 80 kilometer hun ver rassende demarrage plaatsten. Niemand reageerde. De twee Azzuri zetten door. Steeds groter werd de voorsprong op de voortploeterende jachtgroep en toen de twee ploeggeno ten in Nimes elkaar na de eindstreep juichend in de armen vielen, was de winst inmiddels gegroeid tot ruim drie minuten. Fedor den Hertog en Rini Wagtmans handhaafden zich uitstekend bij de ach tervolgers en kwamen vermoeid, over de eindstreep als respectievelijk tiende en dertiende. Holst kwam in een groep je binnen dat vier minuten achterstand op de winnaar door de finish ging. De sterke Amsterdammer eindigde als vijf tiende en zorgde zodoende mede voor de voortreffelijke tweede plaats, die de mannen van ploegleider Jefke Jansen in het dagploegklassement behaalden. Oranje moest echter ook reeds een uitvaller noteren. Een uitgeputte Jan van Katwijk kwam samen met de Belg Wilfried Davis winnaar van de ron de van België voor amateurs 1967 na de tijdslimiet over de eindstreep en werd uit de koers genomen. PARIJS Op de eerste dag van de zWeminterland Frankrijk-West-Duits- land - Italië heeft de Franse zwemmer Alain Mosconi, die onlangs het wereld record op de 400 meter vrije slag ver beterde, ook het Europese record op de 200 meter wisselslag op zijn naam ge bracht. Mosconi finishte in 2 min. 16.8 sec. en bleef daarmee 0,2 sec. beneden de limiet, die op 2.17,0 was gesteld. Na de eerste dag van deze drielan- denwedstrijd heeft Frankrijk tegen West-Duitsland met 20-10 en tegen Ita lië met 22-8 de leiding. tr* M W M M Sö VEENENDAAL De Veenendaalse atletiekvereniging VAY is ernstig ver ontrust over het feit, dat vier van de zes bestuursleden van deze sportvereni ging zich op de algemene ledenvergadering, welke medio augustus zal plaats vinden (de datum zal nog nader worden bekendgemaakt) niet meer herkies baar zullen stellen voor hun respectieve functies. De aftredende bestuursleden zijn: voorzitter S. Drost, secretaris J. C. Diepe veen, penningmeester J. Sma ling en VAV-trainer W. ter Haar. De juiste redenen, welke tot het besluit van genoemde heren hebben geleid zijn nog niet bekend geworden. Dat het aftre den van deze bestuurders wel eens tot ernstige moeilijkheden zou kunnen leiden voor de atletiekvereniging, die zich mag verheugen in een steeds groeiend ledental, lijkt niet onwaarschijnlijk. CARPENTRAS Er heerste grote vreugde in het Nederlandse kamp toen Jan Janssen op de belommerde Boule vard Lecler van Carpentras als spurt winnaar van de eerste zes uit het alge meen klassement voor de eerste Neder landse zege in deze Tour de France zorgde. Wout Wagtmans en Ab Gelder mans, die in rit over de Mont Ventoux niet van het wiel vaft Janssen waren ge weken, vielen hem om de hals en zoen den hun kopman op beide wangen, ver slaggevers uit vele landen verdrongen zich rond de sterk door de inspanningen getekende Ossendrechter, die voor Gi mondi, Pingeon, Balmanion, Aimar, Ji menez en Letort zijn pure snelheid in klinkende francs had omgezet. Doodmoe was Janssen na deze zware etappe, waarin evenals de dag tevoren de onbarmhartig stekende zon en de dorst de grootste tegenstanders van de karavan waren geweest, van zijn fiets gestapt. Er kwamen enkele flesjes ijs koud water en drijfnatte sponzen aan te pas om de uitgeputte Ossendrechter weer wat op te frissen voor de gebruikelijke ceremoniën: de bloemen en de kussen van een plaatselijke schone, die Janssen als een routinier in ontvangst nam, en de interviews voor radio en televisie. Janssen straalde nu. Want hij had op die verschrikkelijke Ventoux, de berg overigens, waarop hij al vijf keer goed uit de voeten was gekomen, 't wiel van zijn concurrenten kunnen houden. Ster ker nog, na Jimenez, die met een voor sprong van 1.10 op de top doorkwam, had Janssen achter Gimondi beslag ge legd op de derde plaats voor Balma nion, Pingeon en de inmiddels al gelos te Poulidor. „Ik klom bijzonder goed vandaag", zei Janssen. „In feite ben ik nog nooit zo gemakkelijk een berg opgegaan". Hij vertelde, dat hij wel angst had ge had dat er uit het groepje, waarmee hij de Ventoux omhoogging, gedemarreerd zou worden, maar dat gebeurde geluk kig niet. Zowel Gimondi, Pingeon als Balmanion hadden het zwaar te verdu ren gehad in deze hete etappe en Pou lidor ging al te voet. Janssen had zich speciaal voorbereid op de rit, had on danks de drukkende hitte bijzonder wei nig gedronken, maar wel veel gegeten: „Rijstevlaatjes en meer van dat spul". n Terugdenkend aan de rit naar Brian- gon mijmerde hij: „Als ik toen die lek ke band niet had gehad, was ik nu be slist bij de eerste drie in het algemeen klassement geweest". Dat hij de Tour nog kan winnen acht Janssen wel een voorbije droom. „Maar ik blijf toch op die gele trui rijden en dan komt vanzelf de groene ook wel tevoorschijn". Door zijn overwinning klom Janssen al in het puntenklassement naar de 2e plaats achter Reybrock (91-83), die het in de vrij vlakke etappes moeilijk zal krijgen. Want Janssen kondigde ook aan daar in de aanval te gaan. MARSEILLE De operatie van de Italiaanse renner Mugnaini, die donder dag in de dertiende etappe van de Ron de van Frankrijk bij een valpartij ge wond raakte, heeft nog onverwachte moeilijkheden opgeleverd. Kort voor de operatie kwam de chirurg de operatie vleugel uitlopen en vroeg aan een wachtende journalist: „Kunt u mij zeg gen, wat voor soort doping ze gebrui ken? Mugnaini kan het me niet zeg gen en het is beslist noodzakelijk, dat ik het weet, anders bestaat de moge lijkheid dat hij nooit meer bijkomt" Na een blijkbaar bevredigend ant woord van de journalist verdween de chirurg weer snel in de operatievleugel. De redactie van „De Veense Atleet", het officiële overigens zeer goed ver zorgde) cluborgaan van VAV, noemt het besluit van de vier bestuursleden zeer schokkend. „Ongetwijfeld zult u, even als wij, verbaasd zijn over deze onver wachte stap. Sterker nog, wij vinden het een onverantwoordelijke beslissing, ge zien de huidige samenstelling van VAV met haar weinige oudere leden, die op atletiekgebied ter zake kundig zijn. Als men als bestuurslid wil bedanken, is dat iemands goed recht. Doch dat het oudere deel van het bestuur en bloo wil aftreden zien wij'als uitermate on doordacht. Het is duidelijk, dat de VAV- belangen hierdoor ernstig geschaad zul len worden. Wij hopen dan ook dat het bestuur, indien het in zijn beslissing vol hardt, in staat zal zijn geschikte kandi daten als opvolgers voor te dragen." Van het huidige bestuur blijven slechts de heer J. Zuidema en mej. T. B. Hiensch in functie. Men acht het bij VAV zeer wenselijk, dat op de vergadering in augustus vele veteranen van de vereniging aanwezig zullen zijn, van wie enkelen zich hopelijk beschikbaar willen stellen voor een be stuursfunctie. Een jar enlage ervaring op atletiekgebied en (zo mogelijk) enig or ganisatorisch talent zouden de lacune, die door het besluit van de betreffende bestuursleden ontstaat, voor een be langrijk deel weer kunnen vullen. Het feit, dat huidige bestuur tenslotte (geruststellend) mededeelt, dat de nieuwe bestuurders in de aanloopperio de op de volledige medewerking kunnen rekenen van de aftredende heren, is o.i. een wel zéér schrale troost...

De Vallei | 1967 | | pagina 9