Oldebroek zaterdag toneel felle strijd om motortitels van Titel voor Cees v. Dongen? Kansen missend won ruim van Dodewaard Sparta Driemaal winst voor Okker in Eindhoven Van Beek (Zelhem) motocrosskampioen Clark in Engeland sneller dan Hulme winnaar in Baastad Tweede prijs voor Opheusden-junioren in Meteren Lienden won pupillentoernooi van Sparta Houwaart op een na beste schutter Spaans tennisteam te sterk voor Rusland Centropa-Cup voor West-Duitsland Yamaha's succesvol op Sachsenring Gert Bongers snel op achtervolging Ford voorlopig niet meer naar Le Mans Yvonne v. Kuilenburg verbeterde record Merckx snelste in Ronde van Enter Rusland versloeg Griekenland: 4-0 STOP'NTIJGER IN UW TANK! GssoS EXTRA Toernooi om de Frans Beijer-Cup 50 cc nationaal 50 cc internationaal 125 cc nationaal 125 cc internationaal 3.75 4 zegels Haal 'n spaarkaart bij een Esso dealer! Zwemmen Hans Günther Winkler brak zijn arm MAANDAG 17 JULI 1967 Voor het derde jaar in successie vinden zaterdag op het „Vree-circuit" te Oldebroek de nationale motor-wegraces plaats, onder auspiciën van de K.N.M.V. en georganiseerd door de Stichting Circuit Oldebroek. De initiatief nemers hebben twee jaar geleden bij de organisatie van de eerste races op dit circuit de hulp ingeroepen van de Apeldoornse V.V.R., die op dit gebied over meer routine beschikte. Reeds het eerste jaar werden deze wedstrijden zowel organisatorisch als sportief een groot succes. Het bijzonder fraaie circuit blijkt uiterst veilig en bovendien staat het sportief bekeken als een niet gemakkelijk circuit bij de renners van het eerste uur bekend. Niet de snelste machine is hier superieur, maar de man met de beste rijtechniek kan hier met een minder snelle machine hoge ogen gooien. Ook de wedstrijden van vorig jaar werden opnieuw een groot succes. Aan de accommodatie waren toen reeds vele verbeteringen aangebracht en het remmersveld was opnieuw bijzonder enthousiast. Al direct na deze twee ge organiseerde races bleek de Stichting Circuit Oldebroek de volwassenheid te hebben bereikt. De Apeldoornse VVR trad uit het stichtingsbestuur en thans is de organisatie een geheel Oldebroek- se aangelegenheid. Voor de races van aanstaande zaterdag is er enorm veel werk verzet door het nieuwe bestuur onder voorzitterschap van de pionier van deze wedstrijden Jan Zoombelt Sr. Opnieuw zijn er verschillende verbete ringen aan het circuit aangebracht. De beveiliging is nog weer verbeterd en bovendien is de accommodatie voor het publiek terdege onder handen genomen. Er is nu bij de start een vaste tribu ne gebouwd, met een gereserveerd ge deelte voor de pers. Het middenterrein blijft volkomen gesloten voor het pu bliek en ook de toevoerwegen naar het circuit zijn efficiënter uitgezet. Dat ook de KNMV tevreden is over wat in Oldebroek is gepresteerd, moge blijken uit het feit, dat in de vier klas sen, die zaterdag aan de start komen, de uitslag meetelt voor het Kampioen schap van Nederland. De grote kopstukken zowel bij de 50 cc en de 125 cc in de nationale klasse als in de internationale klasse komen aan de start. Juist op het moment dat deze races in Oldebroek worden gehou den is in de verschillende klassen de stand om de titels in êen bijzonder spannend stadium gekomen en hierin ligt opgesloten, dat er zaterdag hard om de punten geknokt zal worden. De eigenlijke races beginnen 's middags om één uur. Maar 's morgens om ne gen uur begint de training al. In deze klasse is het aantal inschrij vingen het grootst. De helft van de renners, die bij de KNMV voor deze klasse staan ingeschreven komen aan de start waaronder alle grote azen. Dit aantal van vijftig maakt het nood zakelijk, dat deze wedstrijd in twee se ries en een finale verreden moet wor den. G. van Beek uit Varsseveld met zijn Mijbeek en de leider in deze klasse na de wedstrijden in Rockanje, Raalte, Et- ten en Zandvoort met 73 p. zal hier ook hoge ogen gooien. De concurrentie is echter bijzonder groot, want L. Foeke- ma uit Den Haag met zijn snelle Kreid- ler en J. Groenenboom uit Oud Beijer- land eveneens op Kreidler zijn beiden nog zeer goede kanshebbers. De plaat selijke favoriet Jan Zoombelt junior staat in de titelstrijd bijzonder goed geklasseerd en op eigen terrein zou hij zijn positie wel eens aanmerkelijk kun nen verbeteren. Verder moeten tot de kanshebbers gerekend worden. J. van Leeuwen uit Leidschendam op Honda, R. Post uit Enschede op Hemeyla en niet te vergeten L. Spruit uit Bergsen- hoek op Garelli. In deze klasse zijn reeds drie wed strijden verreden en met Oldebroek er bij volgen er eveneens nog drie. De vier beste plaatsingen tellen voor de titel. De leiding heeft momenteel J. de Vries uit St. Jacobiparochie met Kreid ler met een tweede plaats in Tubber- gen en eerste plaatsen in Rockanje en Zandvoort. P. Lodewijkx uit Nederhorst op Jamathi zit hem dicht op de hielen en met hem M. Mijwaart zijn plaats genoot ook op Jamathi. J. Schurgers en A. Toersen, de Hagenaar en de man uit Den Hulst, die de race in Assen zo spectaculair maakten, zijn eveneens he ren voor de zege. En dan onze grote internationale man Cees van Dongen. Grote buitenlandse successen, maar in de enige nationale race, die hij uitreed slechts zevende. Wat zal Cees doen? Zal hij in de drie nog komende races toch nog de titel gaan opeisen? Olde broek zal zaterdag het antwoord geven. In deze klasse zijn de races in Tub- bergen, Rockanje, Etten en Zandvoort achter de rug. Gereden worden derhal ve Oldebroeg, Hengelo (Gld) en Uden. De vier beste resultaten zijn hier be slissend. Aan de leiding staat de Hon da-man Jan van Leeuwen. Zijn groot ste concurrent F. van Kuilenburg is door een ernstige val echter voorlopig uitgeschakeld, maar A. Dingemanse uit Grijp^kerk eveneens op Honda, de Rot terdammer L. Vorontsov ook al op het Japanse geweld en de Bredenaar C. Goorberg op Ducati zitten hem in de stand dicht op de hielen en dat be looft dus de nodige spanning. Hier zou het best eens kunnen ge beuren, dat Oldebroek de Nederlandse kampioen 1967 gaat huldigen. De twee races, die tot op heden werden verre den in Tubbergen en Rockanje werden beide een eclatante zege voor Cees van Dongen. Een overwinning in Olde broek zou voor Cees de titel betekenen. Behalve in Oldebroek resten nog twee races en wel te Uden en Zandvoort, terwijl de drie beste resultaten meetel len. Cees is dan ook algemeen favo riet. Maar in een laatste wanhoopspo ging zullen Jan Kostwinner en good old Lou van Rijswijk degaskraan zo ver mogelijk losdraaien om Cees het zo moeilijk mogelijk te maken. Dat de liefhebbers hier iets te genieten krij gen staat al bij voorbaat vast. Jan Zoombelt: plaatselijk favoriet BREDA Tijdens een nationale mo- tocross in Breda konden twee Neder landse kampioenen gehuldigd worden. Bij de 50 cc legde Jan van Beek uit Zelhem beslag op de titel. Hij behaal de met Lohman-Special 50 punten. An- dré Gebben uit Rouwveen werd twee de. In de zijspanklasse bleken de gebroe ders Ten Thye uit Haaksbergen het sterkst. Met een EML-motor vergaar den zij 48 punten en dat was genoeg voor de overwinning in Breda en tevens voor de nationale titel. SILVERSTONE (ANP) De Brit Jim Clark heeft zaterdagmiddag op 't circuit van Silverstone de Grote Prijs van Engeland, tellend voor het wereld kampioenschap der autocoureurs (for mule 1-renwagens) gewonnen. Clark had met zijn Lotus-Ford voor de 384 km (80 ronden) 1 uur, 59 min. en 25,6 sec. nodig. De Brit had direct na de start de leiding. In de 26e ronde nam de Lo tus-Ford van zijn teamgenoot Graham Hill de eerste positie van de Schot over. De Repco Brabhams van cou reur-constructeur Jack Brabham en de Nieuwzeelander Denis Hulme hadden op dat moment een twintigtal seconden achterstand. Een dubbele zege van Lotus scheen zeker. Ook nu werd manager Colin Chapan echter niet voor pech gespaard. Hill, die vrijdag tijdens de training in grote moeilijkheden kwam toen zijn wagen bij een snelheid van boven de 100 km per uur een wiel verloor, moest in de 55e ronde de pit opzoeken omdat de achterwielophan ging defect was geraakt. Tot veler ver bazing keerde de oud-wereldkampioen even later op de baan terug. Enkele ronden later moest hij zijn wagen ech ter in de berm tot stilstand brengen. In de slotfase had Clark weinig moei te om de overwinning binnen bereik te houden. Hij nam geen risico's en dat gaf Denis Hulme de kans enkele secon den op zijn rivaal te winnen. Jack Brabham raakte een kostbaar punt voor de wereldtitel kwijt toen hij enke le ronden voor het einde de rode Ferra ri van Chris Amon moest laten passe ren en naar de vierde plaats werd ver wezen. Na de grote prijzen van Zuid-kKKA, Monaco, Nederland, België, Frankrijk en Engelank luidt de stand in de com petitie om het wereldkampioenschap der coureurs: 1. Hulme 28 pnt; 2. Clark en Brab ham, beiden 19 pnt; 4. Amon 15 pnt; 5. Rodriquez 14pnt. ADVERTENTIE satijnwit,fleurige decoraties, moderne vorm, handig formaat, geschikt voor èlle dranken! Winkelwaarde f. 7.- BAASTAD De Australiër Martin Mulligan, die reeds eerder de open titel van Italië op zijn naam bracht, heeft zondag de Scandinavische titel gewon nen. In de finale van het toernooi in Baastad zegevierde hij met 6—3, 3—6, 46, 64, 61 over de Zweed Jan Erik Lundqust. In de eindstrijd van het da- mes-enkelspel won Frangoise Durr (Fr.) met 75, 26, 62 van de Amerikaan se Rosemary Casals. OPHEUSDEN De Opheusden B- junioren waren dit weekend in Meteren bij MVV op bezoek om deel te nemen aan een B-juniorentoernooi. Opheusden won van de organiserende ploeg MVV met 40. Tegen NIVO-Sparta bereikte men een gelijk spel (33). Van GW Geldermalsen werd door de Opheusde- naren gewonnen met 30, evenals van Opijnen (2—0). Tegen WNC kwam men niet verder dan een gelijk spel (11). Dit resultaat leverde Opheusden net geen le plaats op want WNC speel de maar eenmaal gelijk tegen Opheus den. De eindstand luidde: 1. WNC 9 p; 2. Opheusden 8 p; 3. NIVO-Sparta 7 p; 4. GW 3 p; 5. Opijnen 2 p; 6. MVV 1 p. OPHEUSDEN Zaterdagmiddag speelden de pupillen van Sparta, Lien den, Kesteren en Opheusden in een toernooi, georganiseerd door Sparta. De le wedstrijd vond plaats tussen Spar ta en Opheusden. Sparta won met 20 en Lienden klopte Kesteren met 21. Om de 3e en 4e plaats speelde Opheus den tegen Kesteren. De laatste behaal de een 32 overwinning. De finale ging tussen Lienden en Sparta en Lien den toonde zich hierin iets beter en won met 21. De eindstand was: 1. Lienden; 2. Sparta; 3. Kesteren; 4. Opheusden. OPHEUSDEN In het kader van het Frans Beijer-toernooi speelde het Opheusdense Sparta zaterdag zijn der de wedstrijd, ditmaal tegen 4e klasser Dodewaard. Het was geen beste wed strijd daar de ploegen aan beide zijden te laks speelden, vooral de voorhoede van Sparta bleef voor rust ver beneden haar kunnen. Ook Dodewaard imponeerde aanval lend niet. Dodewaard kreeg reeds na enkele minuten de kans de scdre te openen toen Van Ommeren alleen voor keeper Van Eist verscheen. Zijn kop bal was zo slecht gericht dat deze naast ging. Aan de andere kant was K. Schaap te laat met inlopen en ook zijn kans ging verloren. Dodewaard kwam na 16 minuten spe len aan de leiding toen B. Jansen een ver schot waagde en de verraste kee per Van Eist (te ver voor doel) zag de bal over zich heen in het doel verdwij nen (01). Sparta kwam iets beter in de aanval, maar het schieten was erg slecht. B. v .d. Pol (deze middag niet best op dreef) kreeg een fraaie kans, maar zijn schot ging net naast en de stand bleef 01. Het laatste kwartier voor de rust was weer voor Dodewaard en weer kreeg Jansen een kans maar hij kopte voor open doel naast. In de laatste minuut voor rust werd een hard schot van v. d. Pol door de Dodewaard- keeper Van Meegen nog net gestopt. Na de hervatting ging het met Spar ta iets beter en er werd sneller gecom bineerd. Er kwamen dan ook direct kansen. G. Schaap miste voor open doel, maar even later gaf hij de bal goed af aan zijn naamgenoot en deze scoorde de gelijkmaker binnen 4 minuten. Di rect daarop kreeg Sparta weer een goede kans. Nadat eerst G. Schaap miste en K. Schaap eveneens, wist de linksbuiten van Sparta de kans wel te benutten en scoorde 21. Fel ging Dodewaard in de aanval. Fintelman kwam alleen voor keeper v. Eist maar zijn kopbal ging naast. Spar ta kon het initiatief weer overnemen. B. v.d. Pol bracht met een goed ge richt schot de stand op 31. De snelle Jansen van Dodewaard buitte een mis verstand tussen keeper Van Eist en Hommerson uit en scoorde echter weer tegen (2-3). Het laatste kwartier kwam Sparta sterk opzetten en nu deed G. Schaap het beter. Hij omspeelde de ach terhoede en scoorde 42. K. Schaap maakte even later aan alle onzekerheid een einde en omspeelde zijn directe te genstander. Met een simpele voetbewe ging werd de Dodewaard-keeper ver rast: 52. Sparta moet nu nog spelen tegen de Wageningen-veteranen. Bennekom staat met een 32-zege aan kop, maar de ve teranen van Wageninge, die nu een bij zonder goed elftal hebben, maken een goede kans om op 12 augustus de beker voor de tweede maal te winnen. NEW YORK Roberta Boninsegna, de Italiaanse middenvoor van Cagliari, is uitgeroepen tot de meest succesvol le schutter tijdens het Amerikaanse in- vitatietoernooi. Hij scoorde tien van de twintig doelpunten van zijn club. De ADO-speler Henk Houwaart kwam op de tweede plaats met negen doelpunten uit twaalf wedstrijden, gevolgd door de Stoke Cityspeler Peter Dobing met ze ven doelpunten. EINDHOVEN Tom Okker heeft zondag ttydens het internationale tennis toernooi van ELTV in Eindhoven drie overwinningen behaald. In de finale van het herenenkelspel versloeg de Neder landse kampioen Jan Hajer met 61, 63, die zaterdag in de halve finales Lidy Janssen-Venneboer introduceer de een nieuw tennispakje en oogstte daarmee in Eindhoven veel applaus en daarin veel succes. O De felheid, waarmee Jan Hajer in Eindhoven tegen Tom Okker speelde baatte hem weinig. BARCELONA Spanje heeft de Da- viscup-ontmoeting voor de finale van de Europese zone tegen Rusland met 41 gewonnen en zich daarmee geplaatst voor de eerste interzonale finale tegen de Amerika-bedwinger Ecuador. De be slissing viel zondag in het eerste enkel spel tussen Manuel Santana en Alexan der Metreveli. De Spanjaard zegevierde met 60, 63 63. In de niet meer van belang zijnde laatste ontmoeting won Juan Gisbert daarna met 26, 64, 63, 60 van Thomas Lejus. Het enige Russische punt werd behaald in het dubbelspelSantana/ArillaMetreveli/ Likatchev 3—6, 6—3, 4—6, 4—6. BAD HOMBURG West-Duitsland heeft zondag in Bad Homburg beslag ge legd op de Centropa Cup. West-Duits land, dat als gastland met twee ploegen aan dit tennistoernooi, voor spelers en speelsters niet ouder dan 23 jaar, deel nam legde ook nog beslag op de derde plaats. De tweede plaats was voor Hon garije. Het Nederlandse team, dat ver leden jaar winnaar werd van het toer nooi, vergaarde slechts vier punten en kwam niet verder dan een zesde plaats. Het was de derde maal, dat de Duitsers de Cup wonnen. Voordien zegevierden zij reeds in 1961 en 1965. De eindstand luidt: 1. Duitsland, 34 pnt, 2. Hongarije 18 pnt, 3. Duitsland 17 pnt, 6. Nederland 4 pnt. HOHENSTEIN-ERNSTTHAL Mike Hailwood, zevenvoudig wereld kampioen, is zondag op de Sachsenring aanmerkelijk minder succesvol geweest dan vorige maand in de Asser TT. De Britse miljonairszoon, die op het circuit van Drente zowel de 250 als de 350 en de 500 cc-klasse won, moest in de Oost- duitse Grand Prix met een enkele over winning tevreden zijn. Hailwood zege vierde voor meer dan 100.000 toeschou wers in de openingsrace van de 350 cc- motoren. In de beide andere klassen schakelde motorpech de Honda-rijder uit. De kansen van de Italiaan Giacomo Agostini op prolongatie van de wereld titel bij de halve liters zijn daardoor aanmerkelijk groter geworden. De ta lentvolle rijder van MV-Augusta zorgde met een wedstrijdgemiddelde van 170,668 km per uur voor een nieuw re cord. Ook het ronderecord werd door de Italiaan aanmerkelijk scherper ge steld. De Yamaha's van Phil Read en Bill Ivy beheersten de race in de 250 cc- klasse. Read, die het ronderecord van de kwartliters verbeterde, nam door zijn overwinning de leiding in de competitie om de wereldtitel over. Het was trouwens helemaal een goede dag voor Yamaha, tot voor enkele jaren een bescheiden fabriek van piano's in Japan. De 125 cc-klasse leverde name lijk eveneens een dubbele zege op. Dit maal ging Ivy vóór stalgenoot Read over de streep. De wereldtitel kan de Yamaha-renstal hier nog nauwelijks ontgaan. De uitslagen 350 cc-klasse (20 ronden 172,36 km) 1. Mike Hailwood (G.B.) met Honda 1.05.15.8 (gem. 158,386 km/u); 2. Gia como Agostini (It.) met MV-Augusta 1.07.54.8. Op één ronde 3. Derek Woodman (G.B.) met M.Z.; 4. Mei Car- ruthers (Austr.) met Sermacchi. Snelste ronde: Hailwood 3.07,1 (gem. 165,742 km/u). Stand wereldkampioenschap: 1. Hailwood 32 pnt., 2. Agostini 24 pnt.; 3. Woodman en Pasolini (It.) beiden 8 pnt. 125 cc-klasse, 12 ronden, 103,37 km 1. Bill Ivy (G.B.) met Yamaha 39.38.9 (gem. 156,427 km/u, nieuw record); 2. Phil Read (G.B.) met Yamaha 40.02.0; 3. Stuart Graham (G.B.) met Suzuki 40.09.1. Snelste ronde Ivy 3.13.8 (gem. 160,012 km/u, nieuw record). Stand we reldkampioenschap 1. Read 34 pnt.; 2. Ivy 30 pnt.; 3. Graham 20 pnt. 500 cc-klasse (20 ronden, 172,36 km): 1. Giacomo Agostini (It.) met MV- Augusta 1.34.00 (gem. 170,668 km/u, nieuw record); 2. John Hartle (G.B.) met Metisse; 3. Jack Findlay (Austr.) met Matchless. Snelste ronde Agostini 2.56.2 (gem. 175,995 km/u, nieuw re cord). Stand wereldkampioenschap 1. Agostini 30 pnt., 2. Hailwood 22 pnt., 3. Willams (G.B.) 16 pnt. 250 cc-klasse (15 ronden, 129 km) 1. Phil Read (G.B.) met Yamaha 46.40.6 (gem. 166,1 km/u); 2. Bill Ivy (G.B.) met Yamaha 47.34.1; 3. Ralph Bryans (G.B.) met Honda 48.19.4. Snel ste ronde Read 3.01.8 (gem. 170,574 km/u, nieuw record). Stand wereldkam pioenschap 1. Read 34 pnt.; 2. Bryans 33 pnt.; 3. Ivy 28 pnt.; 4. Hailwood (G.B.) 26 pnt. NIJMEGEN Een maand zonder wedstrijden (hij werd een maand ge schorst wegens het gebruik van doping in de Ronde van Friesland) heeft de vorm van Gert Bongers blijkbaar niet aangetast. Zonders, tijdens de interland wedstrijd Nederland België in het Goffertstadion in Nijmegen, was de ste vig gebouwde Gelderlander weer onge naakbaar op zijn specialiteit: de achter volging. Hij liet op de 4 km een tijd van 4.58,3 voor zich afdrukken. verrassend de Japanse kampioen Ichlzo Konishi versloeg (62, 75). Okker won vervolgens het herendub belspel, door met Emert Schneider de Amsterdammer Just Barth en Konishi met 6—1, 63 terug te wijzen. In het gemengd-dubbelspel tenslotte zegevier de Okker met Lidy Jansen Venneboer over onze landgenote Jenny Ridderhof Seven en de Japanner Konishi in drie sets: 6—3, 26, 7—6. In de derde set heeft Jenny Ridderhof met haar Japan se partner nog een voorsprong van 5—4 gehad. In de vierde finale van zondag, het damesenkelspel, zegevierde Lidy Jansen Venneboer met 8—6, 6—4 over Els Veen- tjer-Spruyt. DETROIT Ford zal volgend jaar niet meedoen aan de 24-uursrace van Le Mans en het is de vraag, of er in de jaren daarna wel Fords aan de start zullen komen. Ford-wagens heb ben de wedstrijd twee jaar achtereen gewonnen, vorig jaar zelfs met de plaatsen 1, 2 en 3. Dit jaar zijn drie kanshebbers bij een botsing betrokken geweest. De winnende wagens waren uitge rust met zeven-liter-motoren. Onlangs is echter besloten, dat de deelneming beperkt zal blijven tot wagens van drie liter of minder cilinderinhoud. Dat is minder dan de normale Amerikaanse fabriekswagen. Een woordvoerder van Ford heeft echter meegedeeld, dat dit besluit niets te maken heeft met het wegblijven in 1968. Hij zei, dat het de politiek van Ford is van tijd tot tijd een ander terrein te zoeken voor de fabrieksteams. Na se dert 1964 in Le Mans te hebben meege daan wil men weer wat anders. DEN HAAG In Haarlem, Rotter dam, Den Haag en Utrecht zijn dit weekeinde kringwedstrijden gehouden, waarbij de deelnemers zich via limiet tijden konden plaatsen voor de natio nale kampioenschappen in Groningen. In Haarlem vestigde Yvonne van Kuilenburg een nieuw juniorenrecord op de 1500 meter. Zij won deze af stand in 19.59,8 en bleef daarmee ruim een halve minuut Deneden de limiet, die voor dit nummer op 20.30.0 stond. Carla Jansen werd met 20.33,8 tweede. Verder won Yvonne van Kuilenburg de 100 meter vrije slag in 1.07.0. De 12- jarige Rein Willemsen zwom bij de he ren mee op de 200 meter schoolslag en won dit nummer in 3.05.6. Dick Langerhorst zette in Den Haag een lange reeks van successen voort. De HZPC-zwemmer kan bij de nationa le titelstrijd in Groningen naar belie ven uitkomen op de 100, 200, 400 en 1500 meter vrije slag, de 100 en 200 meter vlinderslag en de 200 meter wis selslag. Ook op de 400 meter wisselslag bleef hij ruim beneden de limiet (5.17.7) maar op dit nummer werd hij gediskwa lificeerd. Verder maakte Langerhorst 2.21.4 op de 200 meter vlinderslag en 2.05.8 op de 200 meter vrije slag. Wieger Mensonides zeven jaar ge leden derde bij de Ooympische Spelen van Rome bleef op de 100 meter schoolslag met 1 min. 11,8 sec. slechts enkele tienden van seconden boven het Nederlands record. De Z.I.A.N.-zwem- mer heeft de training in eerste instan tie hervat om voor zijn vereniging uit te komen op de 4 x 100 meter wissel slag. In deze vorm is hij echter ook 'n serieuze gegadigde voor de titel op het persoonlijke nummer. HAMBURG (ANP) Oud-wereld kampioen Hans Günther Winkler is te Hamburg tijdens de 39e Duitse spring- derby met Saila zo ongelukkig ten val gekomen, dat hij een dubbele armbreuk opliep. Tijdens de barrage met de En gelsman Andrew Fielder en de Brazili aan José Fernandez viel het paard van de Duitser bij een uit dwarsliggers op gebouwde dubbelsprong. Winkler brak de rechterarm op twee plaatsen en werd naar het ziekenhuis overgebracht. De overwinning was voor Fielder, die met Vibart vier fouten opliep en in 1 min 11,9 sec rond kwam. Fernandez werd tweede met twaalf fouten en 1.16,3. ENTER De Belg Eddy Merckx is zaterdag winnaar geworden van de wie lerronde van Enter. Merckx legde de 100 km af in 2 uur 21 min. 20 sec. De Belg had bij de finish een voorsprong van acht seconden op een groep renners, waarvan de Amstelvener Peter Post de eindsprint won. Bij de amateurs, die 75 km moesten afleggen, toonde de plaatselijke favo riet Bert Boom zich de snelste. De uitslagen zijn: Profs: 1. Eddy Merckx (Belg.) de 100 km in 2.21.20; 2. Peter Post op 8 sec.; 3. Maarten Breure; 4. Harm Ottenbros; 5. Harry Steevens; 6. Cor Schuuring; 7. Henk Nijdam; 8. Dies Kosten; 9. Gerard Vianen; 10. Bart Zoet, allen op 8 sec. Amateurs: 1. Bert Boom (Enter) de 75 km in 1.47.30; 2. Jan van Dam (Zwol le); 3. Gerrit Leferink (Haaksbergen); 4. Ad Veenendaal (Zeist); 5. Wybe Boon stra (Opende, Gr.) allen in dezelfde tijd als de winnaar. TIFLIS Het Russische voetbalelf tal heeft zondag in Tiflis in een wed strijd voor het toernooi om het Europese kampioenschap voor landenteams Grie kenland met 40 (rust 00) verslagen. De Russische doelpunten werden ge maakt door Banishevsky (50e min.), Sa- bo (70e min. uit een strafschop), Ba nishevsky (77e min.) en Chislenko (83e min.). 1. Rusland 2. Griekenland 3. Finland 4. Oostenrijk 2 3 3 2 nu: 0 4 8—3 1 3 3—6 1 2 2—3 2 1 3—4

De Vallei | 1967 | | pagina 3