Ruitersportdemonstratie van goed gehalte op Grebbeberg Kermis Ét 4079 VAV-atleten naar nationale jeugdwedstrijden BLUE SOCKS REEDS KAMPIOEN Eclatante overwinning (2-10) van VZC-heren op Zeus Na (te) lange tijd weer wielerwedstrijden in Veenendaal Meer dan vijfhonderd toeschouwers Jongeman uit Veenendaal bij Kijkduin verdronken Welkom in Rhenen MIST u uw Schouwburg Arnhem komt met veelzijdig programma Nabetaling rentezegels l£ 3550 Kleuter onder bromfiets AGENDA 'Ordonnans' had druk weekeinde Geslaagd Produktieve Veenendalers gaven opponent geen kans Trage start Tegenstand gebroken Fraai parcours EZELS PIRAMIDES dagblad DE VALLEI? DUBBELE VLUCHT VEEL ANIMO VOOR TONEELGROEP THEATER MAANDAG 17 JULI 1967 RHENEN De landelijke rij vereniging „Efe Grebberuiters" heeft veel succes geoogst met haar demonstratie die zaterdagavond in de manege op de Grebbeberg werd gegeven voor ruim vijfhonderd toeschouwers. Vermoe delijk heeft deze vereniging nog nooit tevoren voor een optreden met eigen krachten op zoveel belangstelling mogen rekenen. Een bewijs temeer, dat de liefhebberij voor de paardesport zich nog steeds in stijgende lijn beweegt. De twaalf ruiters en de zeven leden van de pony-afdeling waren pas klaar met het uitgebreid programma, toen de duisternis al over de berg viel. Het was een avond, die door schitterend weer werd begunstigd. De bosrijke omgeving zorgde voor een prachtig natuurlijk decor. Kortom, niemand zal er spijt van hebben gehad deze zaterdagavond in de openluchtmanege van de „Grebbe ruiters" te hebben doorgebracht. Met veel ceremonieel werd dit paar- desportgebeuren geopend. Eerst was er de uitgebreide parade met de in structeurs Van Straten, Van Nes en Roelofsen voorop. Toen alle ruiters halt en front hadden gemaakt in de lengte richting van de manege, werd het Wil helmus gespeeld, waarna voorzitter D. ter Hoeven het openingswoord sprak. Hij was verheugd, dat de belangstel ling voor het edele dier niet verloren is gegaan. „Het paard heeft recht op onze waardering, al was het alleen maar voor het vele en zware werk, dat het voor ons heeft gedaan. Lang zaam maar zeker is het paard ver drongen. Bij het leger zijn de paarden vervangen door tanks, de Jan Plezier werd afgeschaft om plaats te maken voor de auto, de ezels werden vervan gen door bromfietsen". Met een kort propagandistisch woord en een op wekking om lid of donateur te worden van de vereniging, besloot de heer Ter Hoeven zijn openingswoord. Loco-burgemeester Mr. J. Deen zei graag gehoor te hebben gegeven aan de uitnodiging van „De Grebberuiters" om hier een woord ter inleiding te spreken. Ook mr. Deen was verheugd dat de paardesport in de gemeente Rhenen zich in een opgaande lijn be weegt. Hij noemde het tekenend dat de drie bejaarde leden van het colle ge van burgemeester en wethouders ieder op hun wijze nog actief de paar desport beoefenen. Op een punt was de loco-burgemeester het niet eens met de voorzitter van de ruitersportvereni ging „De heer Ter Hoeven heeft ge zegd, dat ook de ezelstand in onze ge meente afneemt. Ik stel daar tegen over dat er nog steeds ezels bijko men" Na dit grapje stelde de heer Deen er prijs op te verklaren dat het gemeentebestuur het zeer op prijs stelt dat de „Grebberuiters" de paarde sport in Rhenen en omgeving uitdraagt en eenieder ervan laat meegenieten. Samen met de heer Ter Hoeven in specteerde de loco-burgemeester de opgestelde paarden en pony's, waar na hij het startsein voor de demon straties gaf. Die werden bijzonder vlot uitgevoerd en zeer gevarieerd gebracht. Afwisse lend kwamen de paarden en de po ny's aan bod. Spectaculair was het springen door twee topruiters, die op wedstrijden al talrijke prijzen in de wacht hebben gesleept. Griezelig was de val van een amazone. Paard en berijdster vielen over de barrière en •loegen tegen de grond. Geen van bei den werd gewond en zij konden de de monstraties tot het eind voortzetten. Het ponywerk was erg leuk. De klei ne paardjes kan men dresseren als een hond. Een van de dieren ging op zijn achterwerk op de grond zitten, om vervolgens uit een schaal, die op een tafeltje was gezet, een lekker hap je haver te verorberen. De kleine rui ter dronk intussen een flesje limona de leeg. Uit de „Tally Ho" bleek, dat de pony's een enorme snelheid kun nen ontwikkelen. De Hongaarse Post, twee ruiters met vier paarden, sloeg nu ook weer bij het publiek in. Dit dressuurnummer werd begeleid door toepasselijke mu ziek. Een ander spectaculair nummer was de brug met daaronder de boom Zowel die brug als de boom bestond uit OPHEUSDEN Zaterdagmiddag raakte het 5-jarig dochtertje van de familie G. uit Opheusden bij het over steken van de weg nabij de kerk onder een bromfiets. De bromfietser D. v. E. uit Dodewaard kon de kleuter ondanks hevig remmen niet ontwijken. Het meisje en de bromfietser, die ten val kwam, liepen schaafwonden op. ruiters of benen van ruiters, waar de paarden overheen en onderdoor moes ten springen. Ze deden het foutloos. Het hoogtepunt van de show was het piramide-rijden. Op drie paarden ston den zes mensen met in hun midden een lange vlaggestok. Er werd aan vankelijk stapvoets gereden, maar na een oproep van de speaker ging het ook nog even in een kleine draf. Na twee komische nummers, het appel eten en de stoelendans, kwam het ein de aan deze waardevolle avond. VEENENDAAL Sinds zaterdag avond wordt de 20-jarige chauffeur E. Schoonderbeek uit Veenendaal ver mist. Vermoedelijk is hij door ver drinking om het leven gekomen. Sa men met twee vrienden was hij op vakantie in Scheveningen. Zaterdag avond omstreeks zeven uur ver den zij op het strand bij Kijk Schoonderbeek, die evenals zijn v: den, de zee in was gegaan, ke mand om hulp riep, maar zij besef ten op dat nloment niet, dat hun meraad dat was. Gisteravond deelde de politie Nieuweweg, waar ze droevige groot. gebeurtenis De Betuwe en Het Land van Maas en Waal zijn rijk aan kermissen. De zer dagen was het dorpje Ravenstein, lieflijk aan de Maas gelegen, het mid delpunt van het bonte en altijd even lawaaierige volksvermaak. Het is eigenlijk een soort traditie dat bij zo'n gelegenheid ook de horeca-sector in actie komt. Zalen worden volgestampt met klapstoelen om de bands die er 's avonds in optreden een zo groot mo gelijk aantal feestvierders te verschaf fen. Meestal wordt'zo'n kermis wel een vrolijke boeltenminste voor de mensen die er op gesteld zijn. Voor de toeschouwer, die zijn ogen goed de kost geeft en zich de moeite neemt zo links en rechts eens op wat details te letten, is een verblijf in zo'n kermis- vierend dorp trouwens ook wel de moeite waard. Neem bijvoorbeeld die kermis in Ravestein. Een groot café-restaurant had zich daar gemetamorfoseerd tot danszaal, compleet met wat onwen nige kelners, die een paar dagen per jaar een serveerblad in de vingers houden en voor de rest van de tijd gewoon timmerman of vrachtwagen chauffeur zijn. De eigenaar van het café was zich er daarom van bewust dat je aan dergelijk personeel niet de zelfde eisen kunt stellen als aan in de praktijk gerijpte vakkrachten. Van daar dat hij hen de helpende hand bood in de vorm van een reuze aan plakbiljet, dat met punaises boven aan de tapkast was bevestigd. Met letters in blauw stond daar de tafel van zes- tig opgeschilderd. U kent dat nog wel van de lagere school (een keer zestig is zestig, twee keer zestig is honder twintig, drie keer zestig is honder tachtigen ga zo maar door). Dat getal zestig drukte de gemid delde prijs van de consumptie uit en toen ik dan ook een glas koud bier bestelde, keek de ober braaf naar het kartonnen schild boven de wand en mompelde: „Een keer zestig is zes tigwaarna hij zich opnieuw tot mij richtte en sprak: „Dat is dan zes tig cent meneerIk gaf een gulden en kreeg zowaar vier dubbeltjes te rug. J. B. Een opname van de deelnemende rui' ters (foto boven). Tijdens het spelen van het Wilhelmus werd de groet ge bracht. RHENEN Op verschillende pun ten aan de invalswegen naar Rhenen hebben de koffiemeisjes van de VW uitnodigingen overhandigd aan toeris ten om in een Rhenen's restaurant gra tis een kopje koffie te gebruiken. De rijkspolitie van de groep Rhenen verleende wederom haar medewerking. In eerste instantie dachten de aange houden automobilisten: „Wat zou ik nu weer op m'n geweten hebben", maar al gauw werden zij door een paar lieftallige meisjes uit de droom geholpen en veranderde de stemming als een blad aan de boom. Ook nu weer sloeg deze actie bij de gasten aan. Een gezelschap Engelsen verliet zelfs de wagen om dit bijzondere hoog tepunt in de vakantie in Nederland op de film vast te leggen. De VVV-Rhe- nen heeft met deze koffiemeisjes nog steeds een primeur. De meisjes waren gekleed in fleurige zomerjurkjes met grote strohoeden in dezelfde kleur. Bel: tot 17.30 u. \l-ggr !7 20 Z JJ 16.30—17.30 uur MHHMHI WINKELCENTRUM VEENENDAAL 0 Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 0 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. VW-Inlichtingenkantoor: Hoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. OPHEUSDEN De leden van de Or donnans te Opheusden hadden het afge lopen weekeinde een dubbele vlucht. Vanaf St. Denis, ongeveer 406 km, vlo gen 67 duiven, die gelost werden om 6.40 uur met N.O. wind. De le duif die in Opheusden geklokt kon worden was van T. Verwoert, die een tijd maakte van 12.54.18 uur en een snelheid van 1002.12 m per minuut, als laatste werd de duif van Arends-Peters geklokt om 13.27.22 uur met een snelheid van 931.16 m. De uitslag van deze vlucht voor de Ordon nans was als volgt; 1, 6, T. Verwoert; 2, 9, H. Prijs; 3, 11 D. Arends; 4, 7, 12, 14 D. Lindner; 5, 8 H. J. Cornelissen; 10 W. Vermeer; 13, 15 Arends-Peters. In rayon 3 afdeling Oost kwam T. ver woert van de in totaal 307 meegegeven duiven op de 8e plaats. De 2e vlucht voor jonge duiven ging vanaf Roosendaal. Voor deze vlucht over een afstand van plm. 92 km hadden de leden van de Ordonnans niet minder dan 433 duiven mee gegeven. De le duif die hiervan binnen vloog was van C. Verwoert in de tijd van 9.20.13 uur met een snelheid van 913 m per minuut. De totale uitslag van deze vlucht was: 1, 13, 15, 23, 24, 25 C. Verwoert; 2, 9, 26, 27, 29, 70 A. Aalbers; 3, 8, 16, 17, 21, 33, 55, 56 H. Prijs; 4, 39, 50, 54, 67, 68 D. Lind ner; 5, 6, 10, 43, 48 R. Vink; 7, 36 D. A- rends; 11, 41, 58 R. v. Leijen; 12, 51, 80 H. J. Cornelissen; 14, 66, 72, 74, 77, 78 Arends-Peters; 18, 19, 28, 46, 59, 60, 62, 63, 64 J. v. Neerbos; 20, 44, 65 W. Ver meer; 22, 53, 57, 69, 83 O. de Wit; 30, 31, 76 G. Huibers; 32, 45, 82 G. Kerkstra; 34, 73, 84, 85, 86 J. Roelof se; 35 A. v.d. Kolk; 37, 40, 61, 71 T. Verwoert; 38, 75, 87 Brukman-v.d. Pol; 42, 81 J. Prijs; 47 gebr. Van IJmeren; 49, 79 G. J. v. Hol land; 52 P. Roodbeen. In de afdeling Oost, rayon 3, hadden de leden van de Ordonnans niet zo'n succes. De le duif van C. Verwoert werd geklasseerd als 41e van de in totaal 1891 deelnemende duiven. VEENENDAAL De eerste wed strijd waaraan de leden van de Vee- nendaalse atletiekver. VAV in deze maanden gaan deelnemen, zijn de na tionale jeugdwedstrijden in Baarn op 26 augustus, georganiseerd door het plaatselijke BAV. Het programma is nog niet bekend voor deze grote atle- tiekdag. Op zaterdag 9 september treden de heren en jongens-A van VAV in Utrecht aan op de sintelbaan van Vitesse, waar zij uitkomen in de daar georgani seerde vijfkampen. Voor de vierkamp hebben de Veenendaalse dames en meisjes-A ingeschreven, terwijl de jon gens-B, C en D en meisjes-B en C uit- komn in de driekamp. Eveneens op de sintelbaan van het Utrechtse Vitesse op zaterdag 30 september neemt een VAV-afvaar- diging deel aan de grote wedstrijden van deze atletiekvereniging. Op deze dag treden, behalve de heren en da mes, ook de meisjes-A, B en C en jon- gns-A, B, C en D uit Veenendaal aan. Vermoedelijk gaat VAV in de komende maanden bovendien nog bij enkele clubs op bezoek in district Oost. VEENENDAAL In de afgelopen weken werden op verschillende plaat- veel cursisten die studeerden voor het middenstandsdiploma aan de tand ge voeld. In de Herv. ULO, Geerseweg 29 te Veenendaal wordt de opleiding voor het diploma algemene handels kennis (middenstandsdiploma) verzorgd door de heren A. P. van Balen, hoofd Rehobothschool en G. Verheul, hoofd van de Herv. ULO II. Hieronder vol gen de geslaagden, waarvan een zestal na een andere vooropleiding (bijv. ULO) in één jaar het diploma behaalden en elf cursisten na een tweejarige oplei ding. Het is wel gebleken gezien het goede resultaat dat een tweejarige cursus met de nieuwe leerstof voor het middenstandsdiploma zeker noodzake lijk is. Geslaagden uit Veenendaal: E. Bos; J. Bos; G. v.d. Bosch; A. van Esse; M. Middelhoven; T. v.d. Pol; K. van Ra- benswaaij; Th. v.d. Weerd; G. Wesseloo; M. Huibers-Orvan. Uit Rhenen: G. Veldhuizen; R. v. Wa- veren; C. Slotboom. Uit Renswoude: W. Klumpenaar. Uit Ede: H. Scholtus. Uit Eist: J. van Laar; A. Rustenhoven. VEENENDAAL Zonder dat de Vee nendaalse honkbalclub Blue Socks in 't veld kwam, is dit negental het afgelo pen weekend kampioen geworden in de tweede klasse B van de afdeling 't Gooi- Utrecht, doordat naaste concurrent Quick 3 vóór z(jn match van zaterdag (vier punten achterstand op het sterke VHC-team) in een uitwedstrijd tegen HCAW 5 met 320 het onderspit moest delven. De Soeks hebben hierdoor een voor sprong verkregen van zes punten en moeten nog twee wedstrijden spelen, na melijk tegen UW 5 en Chefana. Deze wedstrijden, door dit geweldige resultaat gebombardeerd tot formali teitsduels, worden beide op het Pan huiscomplex gespeeld. De Veenendaalse honkbalclub heeft tot op heden slechts één nederlaag te incasseren gekregen, namelijk in de uitwedstrijd tegen Quick 3, welk team nu in feite de Blauw kousen voortijdig aan de titel heeft ge holpen. Het kampioenschap van de Veenenda- lers moet toch wel in hoofdzaak wor den toegeschreven aan de sterke aan- valscapaciteiten, die deze competitie aan de lopende band werden gedemon streerd. Vrijwel alle tegenstanders vreesden de verpletterende slagkracht ARNHEM Toneelgroep Theater heeft duidelijk aan populariteit gewon nen bij het publiek van de Arnhemse stadsschouwburg. Het gemiddelde be zoek aan de voorstellingen van de Arn hemse groep liep het afgelopen seizoen merkbaar op, in tegenstelling tot de vanouds gerenommeerde Haagse Comedie. Het bezoek aan de Schouw burg bleef constant. Dat bleek uit de cijfers die de Arnhemse schouwburg commissie gisteren bij een presentatie van haar nieuwe prospectus bekend maakte. Voorzitter mr. H. J. J. Bisterbosch presenteerd het prospectus met enige trots, naar hij zei. De vorige maal heeft het boekje zijn nut afgeworpen, dit maal is het nog fraaier en vollediger. Daarbij heeft men zich mede gebaseerd op de grote belangstelling uit de omlig gende gemeenten. De schouwburg is zich van zijn streekfunctie goed bewust, aldus het prospectus. Dat zal zich ook uiten in het instellen van bespreekbu reaus buiten Arnhem. In het totaal zullen er in het komende seizoen omstreeks 125 avonden worden gebracht, waarvan er 110 al vast staan, daarvan zijn er 75 toneelvoorstellingen, goedkope obonnementsseries voor to- 8 voorstellingen van Forum en een van een Italiaans operagezelschap, 4 ope- VEENENDAAL Vrijdagavond trad het eerste herenteam van VZC aan in het grote Goffertbad te Nijmegen tegen Zeus om tegen dit team de voor laatste competitiewedstrijd te spelen. Thuis had VZC een zeer ruime 101 zege op de Nijmegenaren behaald en ook ditmaal werd het weer een eclatante overwinning voor de Veenendalers. Met bijna dezelfde cijfers werd gewon nen: 102. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat het een dergelijke overwinning zou worden, want VZC kwam maar moeilijk op gang. In de eerste drie spel- fasen werd er te weinig gezwommen en het tactische overwicht, dat VZC de hele strijd wel heeft gehad, kon nog niet in doelpunten worden omgezet. Het laatste spelgedeelte, waarin VZC vieT doelpunten wist te scoren, gaf echter de doorslag. Volgende week woensdagavond komt VZC in het Bergbad te water voor het laatste competitieduel tegen Flevo. Bij winst zullen VZC en Bran denburg uit Bilthoven gelijk aan de kop van de ranglijst eindigen, waarna een beslissingsduel om het kampioenschap noodzakelijk zal zijn. VZC begon met te weinig spelinzicht en er werd te weinig gebruik gemaakt van de snelheid. Zeus wist zelfs de eer ste gevaarlijke aanvallen te lanceren, maar tot doelpunten kwam 't niet. Van uit de achterhoede werd een zeer lange pass gegeven op Wim van der Meer, die ineens doorgaf aan Evert van de Dikkenberg. Deze bediende Wim van der Meer op maat, die met een druk- bal de Zeus-goalie verraste (10). Even daarna mocht Evert van de Dikkenberg een vrije worp voor het Zeus-doel ne men. Hij plaatste deze op de handen van Cel Slotboom, die onhoudbaar scoorde (2-0). In de tweede spelfase duurde het lan ge tijd alvorens er een doelpunt werd gescoord. De Zeus-middenvoor werd en kele malen vrij hardhandig van de bal gehouden, waarvoor de arbiter te lan ge leste een strafworp aan Zeus toeken de en dat betekende 12. VZC had daarna weinig geluk, maar demonstreerde eveneens weinig overleg in het vertoonde spel. Zeus beperkte zich tot het veelvuldig vasthouden van de VZC-spelers, maar VZC hield er slechts vrije worpen aan over. Wim van der Meer plaatste één van deze vrije worpen op Cel Slotboom die fraai 13 scoorde voor VZC. In de derde spelfase kogelde Evert van de Dikkenberg direct al naast. De rechts-voor van Zeus kwam even vrij te liggen, kreeg de bal toegespeeld en dit betekende 23. Maar even daarna kon Cel Slotboom weer scoren, nadat hij een vrije worp op maat had gekregen van Evert van de Dikkenberg (24). Wim van der Meer plaatste vanuit de cornerhoek wederom op de hand van Cel Slotboom die keihard inschoot (25). Direct daarna ondernam Wim van der Meer weer eens één van zijn lange rushes, passeerde slim een Zeus- verdediger en schoot via de binnen kant van de paal keihard raak (26). Daarna werd er nog tweemaal keihard op het lichaam van de Zeus-keeper ge schoten. Zeus had dusver moedig tegenstand geboden en het zag er naar uit, dat het in het laatste en vierde spelgedeelte te rug zou komen. Maar het pakte anders uit. Evert van de Dikkenberg kon 27 voor VZC laten aantekenen en toen was de tegenstand van Zeus wel gebroken en de ploeg kon niet meer gevaarlijk worden. Evert van de Dikkenberg, die op dit moment zeer zwaar werd gedekt door de Zeus-middenachter, tikte de bal door naar Cel Slotboom, die met een onhoud bare boogbal de keeper verschalkte (2—8). Henk Uri en Juul van de Bovenkamp hielden het middenveld goed bezet bij VZC en via deze spelers werden de aan vallen steeds weer opgez/t. Ivo Koo- men had het deze keer als middenach ter niet zo heel moeilijk en speelde een solide partij. Evert van de Dikkenberg scoorde 29 na zuiver aangeven van Wim van der Meer. Vlak voor het laatste fluitsignaal was Cel Slotboom in een tweekamp ge wikkeld met de Zeus-middenachter. Hij worstelde zich vrij en schoot met een draaiworp in de hoek onhoudbaar in. Met deze 210 overwinning heeft VZC voor de zoveelste maal zijn pro- duktiviteit bewezen, maar tegen het al tijd fel verdedigende Flevo moet het a.s. woensdag oppassen. Een overwin ning brengt de VZC-mannen aan de kop van de derde klas, naast Brandenburg. rettes en balletvoorstellingen en een groot aantal cabarets: Sonne veld, Tin gel Tangel, Fons Jansen, Max Tailleur, Lia Dorana, Pepijn, Lurelei en das Kommödchen. Verder is er nog een voorstelling van de nieuwe Nederland se musical de Stunt, een Parijs pro gramma van het Concert Mayol en het gebruikelijke optreden van Fiësta Gita- na. De Toneelgezelschappen die de schouwburg bespelen zijn buiten The ater: de Nederlandse Comedie, de Haag se Comedie, het Nieuw Rotterdams To neel, Centrum en Studio. De prijzen voor het komende seizoen zijn niet verhoogd. Een grote groep jon geren (15 t/m 22 jaar, studerenden tot 26 jaar) kan gebruik maken van het dit jaar ingesteld cultureel jeugdpaspoort; ook de jeugd van buiten Arnhem kan aan deze regeling deelnemen. Voor ƒ2,50 per seizoen worden belangrijke reducties gegeven (ongeveer 50 pet.) op verschillende voorstellingen, ook wat HGO betreft. De deelnemers ontvangen een maandelijks blad met de mogelijk heden. Ook het Gelders kunstcontact verzorgt voor werknemers, dit in sa menwerking met NVV, NKV en CNV goedkope abonnementsseries voor to neel, ballet en cabaret, alsmede een operaserie en een muziekserie. Bij 130 bedrijven geeft de personeelsafdeling inlichtingen over deze regeling. Er zijn 7 series, waarvoor abonne menten worden uitgegeven. Ook kunnen er couponboekjes worden verkregen (die blijkens de cijfers de abonnemen ten langzamerhand terugdringen.). Op 4 september begint de verkoop van de abonnementen, op 10 augustus die van de coupons. Tot de verbeteringen aan de al vrij oude schouwburg die in het vooruitzicht worden gesteld, behoort de bouw van een grotere foyer. Voorlopig echter zal worden volstaan met vergroting van toneel- en kantoorruimte. van de Soeks. Wanneer geen promotie wedstrijden noodzakelijk zijn (één en ander is nog niet bekend), komt VHC het volgende seizoen uit in de eerste klasse van de af deling 't Gooi-Utrecht. „Wanneer er on- verhooopt toch promotieduels volgen", aldus teammanager Vonk, „zijn we ove rigens nog niet bang Op de foto het trotse team, dat zie', „naar de overwinning sloeg": Staande van links naar rechts: Johnny v.d. Klift-le honk; Jurjen Bos- ga-buitenveld/le honk; Rob de Vos-3e honk; Cees van Hall-korte stop; Louis Vink-buitenveld; Jan v.d. Hoef-werper; Leo Vonk-achtenvanger/coach; Geknield v.l.n.r.: Stef Schoenmaker-buitenveld; Mari- nus v. Kooten-buitenveld/2e honk; Joop v. Zeeland-buitenveld; Harry Beckers- buitenveld-korte stop; Herman Takken- buitenveld/achtervanger; Ries de Man- 2e honk en de populaire „batboy" Arie. Aanvoerder Jan v. Rijnbach en de buitenspelers Piet v. Schuppen en Joop de Man ontbreken. AMERSFOORT Voor het verkrij gen van een invaliditeitsrente krach tens de Invaliditeitswet geldt de voor waarde dat ten minste 150 rentezegels zijn geplakt. Toen ingaande 1 jan. 1965 de premie betaling voor de Invaliditeitswet werd stopgezet was er een aantal personen, dat niet het vereiste aantal van 150 ren tezegels had geplakt. Deze personen konden geen invaliditeitsrente ontvan gen indien zij invalide waren in de zin van deze wet. Omdat de mogelijkheid tot betalen van premie na 1 januari 1965 niet meer bestond is destijds bepaald, dat zij die op 31 december 1964 reeds invalide wa ren alsnog de ontbrekende zegels kon den bijbetalen. Een verzoek daartoe moest voor 1 januari 1967 worden inge diend bij de Raad van Arbeid. Omdat is gebleken dat een aantal verzekerden n a 1 januari 1967 een der gelijk verzoek had ingediend, terwijl te vens gebleken is, dat een aantal perso nen niet met de mogelijkheid van het indienen van een verzoek bekend was, heeft de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid thans bepaald, dat de termijn van indiening van deze verzoe ken is verlengd tot 1 juli 1967. Dit is ge schied bij een Beschikking, die is geda teerd 22 juni 1967. Omdat het niet meer mogelijk was voor 1 juli 1967 aan de verlenging van deze termijn voldoende bekendheid te geven wordt medegedeeld, dat verzoe ken die voor 1 augustus 1967 worden ge daan alsnog in behandeling zullen wor den genomen. Belanghebbenden dienen zich daarom voor 1 augustus 1967 tot de Raden van Arbeid te wenden met een verzoek om tot nabetaling van renteze gels te mogen overgaan. Wordt een invaliditeitsrente toege kend, dan bestaat in bepaalde gevallen de mogelijkheid, dat hierop een bijslag krachtens de Interimwet invaliditeits- rentetrekkers wordt gegeven. Wordt een bijslag gegeven, dan heeft dit tot gevolg, dat de toegekende rente en bij slag ingaande 1 juli 1967 worden omge zet in een uitkering krachtens de Wet op de arbeidsongeschiktheidsverzeke ring. VEENENDAAL Dank zij een lofwaardig initiatief van de plaatselijke VW kan sportminnend Veenendaal eindelijk weer eens kennismaken met de wielersport. Op de avond van 10 augustus, wanneer 's middags de rennertjes van de Tour de Oude Jan Veenendaal hebben aangedaan, worden namelijk in het Salamander-plan wielerwedstrijden gehouden. De liefhebbers van wielrennen in Veenendaal en wijde omgeving behoeven dus dit jaar niet enkel en alleen genoegen te nemen met de (verre) Tour de France en de wekelijkse resultaten, die worden behaald door enkele renners en rennertjes bij Ren- en Toerclub .Amersfoort". De Veenendaalse VW is de grote initiatiefnemer van deze „Ronde(s) van Veenendaal". Het bestuur heeft enige tijd geleden contact gezocht met de leiding van de Tour de Oude Jan en overleg gepleegd omtrent de organisa tiemogelijkheden van enkele wieler wedstrijden in deze gemeente. Donder dagavond heeft hierover met promo tors van de jeugdige Tourploeg de laat ste bespreking plaats. Niet alleen is het toe te juichen dat Veenendaal na (veel te) lange tijd de kennismaking met de fascinerende wie lersport kan hernieuwen, ook het par cours is met grote zorgvuldigheid geko zen. Dit is uitgezet in het Salamander plan, zodat het ongetwijfeld talrijke publiek de rennerskaravaan helemaal kan volgen. Van de ploeg van de Tour de Oude Jan, die 's middags Veenendaal aan doet, worden enkele rennertjes (de jeugdige sportlieden blijven in Veenen daal overnachte») geselecteerd, die ook 's avonds in het Salamander-plan uitkomen in een koers. Daarna volgt een ronde van amateurs, waarin enke le gerenommeerde renners uit onder andere uit Arnhem meedoen. De bijzonderheden over dit in Vee nendaal te houden wielergebeuren wor den na de bespreking tussen de VW- Veenendaal en de leiding van de Tour de Oude Jan bekendgemaakt.

De Vallei | 1967 | | pagina 5