Dames-at let iekplo eg reikte net niet tot Europese finale Recordverbeteringen kleiné pleister op de wonde Heren-atletiekploeg versloeg Oostenrijk Op transfermarkt heerste tamelijk gedrukte stemming Nieuws van de transfermarkt West-Duitsland en Polen ook in finale Bouwmeester-Ree beslissingsduel om nationale schaaktitel Heerenveen vraagt gemeente subsidie Friedrichs bleef op Smith voor Newcombe kampioen van Wales Franse zwemploeg versloeg Italië en West-Duitsland Clarke weer Engels kampioen op 3 mijl Wat motorcrossers nodig hebben: durf, behendigheid en... Drum! U weet wel: Drum van Douwe Egberts. Half zwaar - heel lekker! Verbeten strijdlust was niet voldoende Onbedreigd Nerveus Uitslagen Drie Nederlandse records verbeterd Voorzichtig Uitslagen MAANDAG 17 JULI 1967 DRESDEN Een serie topprestaties en verbeten strijdlust zijn niet voldoende geweest om onze Nederlandse dames in de finale van het toernooi om de Europese atle- tiekbeker te brengen. Na 'n verbitterd duel tussen Hon garije en Nederland Oost-Duitsland was veruit supe rieur veroverden de Hongaarse dames de begeerde tweede plaats, die recht geeft op de eindstrijd, die 15 sep tember in Kiev wordt gehouden. Zelden zal echter een ploeg de teleurstelling zö verwerkt hebben als het Neder landse team, dat zondag in Dresden tot het bittere einde heeft gevochten. Evenals twee jaar geleden in Parijs heeft het laatste nummer, de 4 x 100 meter estafette, de beslissing moeten brengen. Haalde Nederland het destijds door de diskwalificatie van Engeland, nu besliste de grotere snelheid van de Hon gaarse dames de strijd, die tot voor de estafette nog vol komen open was:: 3433. Nederland zou voor Hongarije moeten eindigen om tenminste gelijk te kunnen komen. Anna-Maria Toth, die zich in Dresden van grote waarde toonde voor haar team met een tweede plaats op de 80 meter horden en eén zege op de 200 meter, was als laatste loopster echter veel te snel voor Mieke Sterk. De Haar lemse bedreigde op de streep nog wel Oost-Duitsland, maar die tweede plaats zou niet voldoende zijn geweest. Twee nieuwe Nederlandse records van Els van Noor- duyn (kogel) en Greet Versterre (speer) en topprestaties van Mi a Gommers, Truus Hennipman en Li a Louer hebben het verlies voor Nederland op weldadige wijze ver zacht. WUPPERTAL Naast Oost-Duits land en Hongarije hebben zich zon dag ook Polen en West-Duitsland geplaatst voor de finale van de strijd om de Europese atletiekbeker voor da mes De twee laatste finalisten zullen vandaag bekend worden, wanneer in het Bislet-stadion in Oslo Rusland, En geland, Roemenië, Noorwegen, Zwe den en Denemarken de strijd aanbin den. De finale wordt 15 september in Kiev gehouden. Polen en West-Duitsland plaatsten zich zondag in het Westduitse Wupper- tal. De Poolse dames lieten met slechts één punt verschil West-Duitsland ach ter zich. De belangrijkste overwinnin gen tijdens deze ontmoeting, waarin de overige deelnemers (Frankrijk, Zuid- Slavië, Tsjecho-Slowakije en Oosten rijk) geen rol van betekenis speelden, kwamen op naam van Irena Kirszen- stein (100 m in 11.4 en verspringen met 6.37 m), Eva Klobukovska (200 m in 23,5), Vera Nikolic (800 m in 2.05,9) en Helga Henning, die de 400 m won in 54,3 sec. De Tsjechische Anna Chmel- kova, Europees kampioene op deze af stand, reikte niet verder dan de vierde plaats (55,2). ZIERIKZEE De slotronde van het toernooi om het nationale schaakkam pioenschap heeft Hans Bouwmeester (Utrecht) en Hans Ree (Amsterdam) gezamenlijk op kop gebracht. De win naars scoorden acht punten uit elf par tijen. Zij zullen waarschijnlijk over en kele weken een beslissingsmatch van 4 partijen spelen. Ree maakte zaterdag re mise tegen Scholl, terwijl Boomgaardt tegen Bouwmeester verloor. Om de der de plaats, die tenslotte aan Scholl toe viel, werd vooral in de ontmoeting van Van ScheltingaLangeweg hard ge vochten. Laatstgenoemde kon nl. nog ho ge ogen gooien. In gewonnen stelling blunderde hij evenwel en verloor daar door. Interessant is bij het vaststellen van de eindbalans, dat bijv. Zuidema uit de laatste zeven ronden slechts anderhalve punt haalde, terwijl Van Scheltinga liefst vijf uit zeven speelde. Grootmeester Donner, die in dit toer nooi weinig opzienbarends heeft gedaan, is tenslotte nog redelijk geëindigd. De uitslagen van de elfde en laatste ronde: Rosenthal-Kuijpers 01; Bakker-Don- ner 01; Crabbe-Zuidema 10; Ree Scholl y2Va; BoomgaardtBouwmees ter 01; Van Scheltinga-Langeweg 1—0. Eindstand: 1/2. Bouwmeester en Ree 8 pnt., 3. Scholl 7 pnt., 4 t.m. 6 Donner, Kuijpers en Langeweg 6Va pnt.; 7. Van Scheltin ga 6 pnt., 8. Zuidema 51/*; 9. Rosenthal 4; 10/11. Bakker en Crabbe 3]^ pnt., 12. Boomgaardt 1 pnt. HEERENVEEN (ANP) Het bestuur van de voetbalclub Heerenveen heeft een adres aan de gemeenteraad van die plaats gericht voor een eenmalige subsi die van veertigduizend gulden ter dek king van het exploitatietekort over het afgelopen seizoen en een subsidie van dertigduizend gulden, vijf jaar achter een te verstrekken. Het bestuur van Heerenveen vraagt de gemeenteraad voorts, indien deze niet bereid is tot het verlenen van sub sidie, zich garant te stellen voor de ren te en aflossing van een lening van 150.000 gulden, die een looptijd van vijf jaar heeft. Els van Noorduyn stootte met 16,06 meter b(j het kogelstoten nu definitief door naar de internationale klasse. De Amsterdamse, die dit jaar al tweemaal het nationale record scherper stelde (15,70 m en 15,88 m), liet in het Heinz Steyersta- dion, waar 8.000 toeschouwers elke goede prestatie met een gul applaus be loonden, een bijzonder goede serie opmeten. Zij begon met 15,44 m, stootte daarna 15,80 m en 15,79 m, waarna in de vierde poging de voltreffer kwam: 16,06 m. Ook in haar laatste twee stoten bleef zy nog ruim boven de vijftien meter. Er sneuvelde in diezelfde ring nog een nationaal record. De massieve Oostduitse Margita Gummel kwam tot 17,68 m, waarmee zij oprukte naar de tweede plaats op de wereldranglijst achter de Russin Tschichova (18,34 m). Greet Versterre had reeds bij haar eerste worp succes. De Haarlemse, die zaterdag op de training al uitstekend gooide, startte met 49,59 m. Zij ver speelde haar kansen om de vijftig-meter- grens te passeren door in de resterende vijf pogingen evenzovele malen ongeldig te werpen. Uiteindelijk bleek haar pres tatie toch nog goed voor een tweede plaats achter de Oostduitse Helga Schultze (50,96 m). Zij verbeterde het sinds 1965 op naam van Henny de Bruin staande record met 5 cm. Even verrassend als de tweede plaats van Greet Versterre, maar internatio naal hoger gewaardeerd, was de 2.06,4 waarmee Maria Gommers op de 800 m derde werd. De Limburgse, die nog nooit sneller was geweest dan 2.09,1, kreeg in Waltraud Pehlitz (Oost-Duitsland), Szuza Szabo (Hongarije) en Paola Pigni (Italië) tegenstanders, die allen veel sneller waren geweest. De nationale recordhoudster op de 1500 meter trok zich van de reputatie van de tegenstanders weinig aan. Toen Szabo na 100 meter resoluut de kop nam en Poehlitz in hoog tempo meetrok, nestelde zij zich direct achter dit twee tal. De Hongaarse, bekend om haar scherpe tempolopen, legde de eerste 400 meter af in 62,0. Maria volgde uitste kend, maar op de laatste 200 meter leek zij te veel van zich zelf gevergd te heb ben. De Italiaanse Pigni probeerde en kele malen voorbij te komen, doch ver geefs. Bij het uitkomen van de bocht, terwijl Poehlitz langs Szabo ging, sloeg de Nederlandse met een tempoverhoging de laatste vertwijfelde aanval van Pigni af. Zij kwam zelfs nog zeer dicht bij de Hongaarse: 2.06,2 en 2.06,4. Lia Louer, die als een oude bekende in Dresden werd begroet de Oost duitsers waren haar overwinning van twee jaar daarvoor in hetzelfde stadion nog niet vergeten zorgde voor de enige Nederlandse overwinning in dit sterke gezelschap. De goedlachse Til- burgse, gestart in de gunstige derde baan, had halverwege de race haar ge vaarlijkste concurrente Munkacsi (Hon garije), die in de buitenbaan vertrok, te pakken en snelde daarna onbedreigd op de overwinning af. Met 54,4 sec. benaderde zij haar persoonlijk record tot op 0,2 sec. Raspaardje Truus Hennipman strui kelde ook in Dresden weer op de 24,0 barrière. De Leidse, die al verscheidene malen het record van Fanny Blankers- Koen (23,9) tot op 0,1 sec. benaderde, liep tegen Anna Maria Toth en Helga Tiedtke een voortreffelijke race. Het drietal, dat vorig jaar tijdens de Euro pese kampioenschappen in Boedapest de finale haalde, gaf elkaar in de beginfase niets toe. Toen Tiedtke bij het uitkomen van de bocht terugviel, ontspon zich op het rechte stuk een vinnig duel, waarin de iets grotere pure snelheid van de Hongaarse de doorslag gaf. Wilma van der Berg deed op de 100 meter wat van haar verwacht werd. De gebrilde Brabantse legde achter Renate Held (Oost-Dld.) en Nemeshaszy (Hong.) in 11,7 sec., haar beste sei- zoentijd, beslag op de derde plaats. Bij het vèrspringen verspeelde een nerveuze Corry Bakker de eerste plaats. De blonde Sagitta-atlete maakte maar twee geldigesprongen. In haar derde poging greep zij met 6,30 m de leiding, maar toen Barbel Loehnert in haar voorlaatste poging even ver kwam was de kans op een tweede Nederlandse overwinning verkeken. De Oostduitse had namelijk daarvoor al enkele spron gen over de zes meter laten opmeten, terwijl de tweede sprong van Corrie Bakker 5,96 m bedroeg. Bij het hoogspringen evenaarde de 16-jarige Oostduitse Rita Schmidt met 1,76 het nationale record. Marjan Tho mas, die op 1,55 was begonnen, verbe terde met 1,67 wel haar seizoenprestatie (1,65), maar kwam toch niet verder dan de derde plaats achter Glagojewa. Voor discuswerpster Jet van der Gies- sen, naast Mia Gommerts de tweede debutante in de ploeg, liep de confron tatie met enkele van 's werelds beste discuswerpsters op een teleurstelling uit. De Sliedrechtse bleef met 44,74 ruim vijf meter op haar nationale record achter. Het was voor haar evenwel een zij het schrale troost, dat zij ook met een nieuw record niet verder dan de derde plaats was gekomen. De Oost duitse Karin Illgen (57,97) en Jolanda Kleiber (Hong.) met 57,24 waren hier een klasse apart. Hoogspringen: 1. Schmidt (O-Dld.) 1,76 m, 2. Glagojewa (Buig.) 1,70 m, 3. Marjan Thomas (Ned.) 1,67 m, 4. Noszaly (Hong.) 1,64 m, 5. Giamperlati (It.) 1,64 m. 200 meter: 1. Toth (Hong.) 23,9, 2. Truus Hennipman-Cruiming (Ned.) Els van Noorduyn: nu internationale klasse. 24,0, 3. Tiedtke (O.-Dld.) 24,3, 4 Govoni (It.) 24,7, 5. Kosjnitsjavska (Buig.) 25,5. 80 meter horden: 1. Shalova (Buig.) 11.0, 2. Toth (Hong.) 11,1, 3. Mieke Sterk (Ned.) 11.2, 4. Panerai (It.) 11.2, 5. Tarbanova (Buig.) 12.4. Balzer (O.-Dld.) gaf op na val. 100 meter: 1. Heldt (O.-Dld.) 11,5, 2. Nemeshazi (Hong.) 11,5, 3. Wilma van der Berg (Ned.) 11,7, 4. Seriau (It.) 12.1. 400 meter: 1. Lia Louer-Hinten (Ned.) 54.4 sec., 2. Munkasci (Hong.) 56.3, 3. Flach (O.-Dld.) 56.7, 4. Tomova (Buig.) 58.0, 5. Cisari (It.) 58.8. Kogelstoten: 1. Gummel (O.-Dld.) 17.68 m (nieuw Duits record), 2. Khristova (Buig.) 16.25, 3. Bognar (Hong.) 16.15, 4. Els van Noorduyn (Ned.) 16.06 (nieuw Nederlands record), 5. Forcellini (It.) 13.29. Speerwerpen: 1. Schulze (O.-Dld.) 50.97 m, 2. Greet Versterre (Ned.) 49.59, 3. Cheliaskova (Buig.) 48.23, 4. Krajcsovlts (Hong.) 47.14, 5. Mazza- curati (It.) 44.69. Vèrspringen: 1. Loehnert (O.-Dld.) 6.30 m, 2. Corrie Bakker (Ned.) 6.30 m, 3. Jorgowa (Buig.) 6.22, 4. Kispal (Hong.) 6.09, 5. Vettorazzo (It.) 5.48. Werpen: 1. Illgen (O.-Dld.) 57.96 m, 2. Kleiber (Hong.) 57.24, 3. Malusjeva (Buig.) 47.86, 4. Jet van der Giessen (Ned.) 44.74, 5. Forcellini (It.) 35.18. 800 meter: 1. Pmehlitz (O.-Dld.) 2.05.1, 2. Szabo (Hong.) 2.06.2, 3. Mia Gommers (Ned.) 2.06.4, 4. Pigni (It.) 2.07.8, 5. Amsina (Buig.) 2.13.0. 4 x 100 meter: 1. Hongarije 45.4, 2. Oost-Duitsland 45.6, 3. Nederland (Van der Berg, Jansen, Hennipman, Sterk) 45.6, 4. Bulgarije 47.4, 5. Italië 47.4. Eindstand: 1. Oost-Duitsland 45 pnt., 2. Hongarije 39 pnt., 3. Nederland 36 pnt., 4. Bulgarije 29 pnt., 5. Italië 15 pnt. TUTTLINGEN De Oostduitser Paul Friedrichs heeft zondag in de Westduitse plaats Beuern de achtste wedstrijd om 't wereldkampioenschap motocross in de 500 cc-klasse gewon nen. Hij won beide manches en ver wees de Engelsman Smith naar de 2e plaats. De Tsjech Valek werd derde. Friedrichs heeft in de stand om de we reldtitel 43 punten en een ruime voor sprong op Smith (27). Servee Wij sen: tien centimeter hoger dan ooit.. NEW PORT Een week na zijn overwinning in Wimbledon heeft de Au straliër John Newcombe de tennistitel van Wales veroverd. In de eindstrijd versloeg hij te New Port zijn landge noot Bill Bowrey met 75, 62. De Australische Judy Tegart won het dames-enkelspel. Zij klopte in de finale de Engelse Ann Jones met 64, 64. De voornaamste uitslagen zijn: heren enkelspel: halve finales: Newcombe (Aas.)—Davidson (Aus.) 61, 62; Bow rey (Aus.)Stillwell (G.B.) 4—6, 9—7, 6—0. Finale: NewcombeBowrey 75, 6 2. Heren-dubbelspel, finale: Davidson/ Bowrey—Barrett/Summers (G.B./Zd. Afr.) 6 4, 6—0. Dames-dubbelspel, finale: Lesley Tur ner/Judy Tegart (Aus.)—Annette van Zyl/Pat Walkden (Zd. Afr./Rod.) 5—7, 6—3. Gemengd-dubbelspel, finale: Taylor/ Pat Walkden (G.B./Rhod.)Bowrey/Les- ley Turner (Aus.) bij 6—8, 6—4 gestaakt wegens duisternis. PARIJS Frankrijk is de grote win naar geworden van de drielandenzwem- wedstrijd FrankrijkWest Duitsland— Italië, die zaterdag in Parijs werd be ëindigd. Bij de dames versloeg Frank rijk met 9256 punten Duitsland, bij de heren zegevierden de gastheren met 9957 over Duitsland en met 10452 over Italië. De Westduitse heren tenslotte toonde zich sterker dan de Italianen. Ze won nen met 87,568,5 pnt. Hoogtepunt van de slotdag was stel lig de verbetering door Frankrijk van het Europese record op de 4 X 200 me ter vrije slag. Mosconi, Rousseau, Grü- ner en Luyce brachten het op 7.58.6 sec. Het oude record stond op naam van Rusland. De Russen kwamen op 24 augustus 1966 in Utrecht tot 8.00,2. De Fransen hadden niet de minste tegenstand tijdens hun recordrace. West- Duitsland, dat tweede werd, had een achterstand van 28,6 sec. KLAGENFURT Met drie Neder landse records en één evenaring heeft de Nederlandse atletiekploeg dit week einde in Klagenfurt de ruime overwin ning op Oostenrijk (10686) een bij zondere glans gegeven. Hoogtepunt van deze zesde landenontmoeting vormde zonder twijfel het verbeten duel, dat Servee Wijsen zondag leverde met de Oostenrijkse recordhouder Peyker. Beide polsstokhoogspringers kwamen tot 4.40 meter, maar toen moest de Oostenrijker, wiens record op 4.48 meter staat, zijn meerdere in onze landgenoot erkennen. Met een geslaagde sprong over 4.50 me ter verbeterde Wijsen zijn eigen record van nog geen anderhalve maand oud met tien centimeter. Het eerste record sneuvelde zaterdag, toen Piet Olofsen in het stadion van Klagenfurt de speer 74.78 meter wierp en daarmee het oude record van Frans van der Heyden met ruim drie meter verbeterde. Kort na het succes van Olofsen evenaarde Jan Borsje met 1.96 meter het nationale record hoogsprin gen. Voor het derde nieuwe record zorgde de 4 x 100 meter-ploeg, bestaan de uit Tjerk Vellinga, Sjouk Tel, Fred van Herpen en Rijn van der Heuvel, die met een tijd van 3.11.2 het twee jaar oude record met 0.8 sec. verbeterde. De overwinning van de Nederlandse ploeg, die drie weken geleden in Kopen hagen de halve finales van de strijd om de Europa-Cup bereikte en toen Oosten rijk eveneens versloeg (5953) was in hoofdzaak te danken aan de overwin ningen op de loopnummers. Maar ook op de technische nummers kwam de Nederlandse ploeg sterk voor de dag. De eerste overwinning kwam zater dag op naam van Wim Blom, die met grote voorsprong de 100 meter won. De Jong werd op de eindstreep verslagen door Massing. Natjat de wedstrijden wegens de hevige regen de gehele dag hingen boven het stadion donkere wolken een half uur waren onder broken, behaalden Fred van Herpen en Rob Mahieu een dubbele overwinning op de 400 meter. Naast Wim Blom, die ADVERTENTIE Drum Een pittige mélange van 17 soorten tabak. Lang gerijpt, kundig gemengd en vers verpakt in de handige pouch, f125 O 2*1 A Piet Olofsen: ruim drie meter verder... O zondag ook de 200 meter won, vestigde ook Ton Blok de aandacht op zich. Hij won de 800 meter in de snelle tijd van 1.49.0. De grootste tegenslag kregen de Oos tenrijkers op de technische nummers te verwerken. Alleen bij het kogelslingeren kwamen zij tot een dubbele overwin ning. DEN HAAG Op de voetbaltransfermarkt, die zaterdagnacht werd afgesloten, is levendig gehandeld. Maar om in koerstermen te spreken: de stemming was gedrukt. De geringe financiën weerhielden vele clubs van spectaculaire aankopen, zodat echte „toppers" ontbraken. Wat aan kwaliteit echter ontbrak, werd aan kwantiteit vergoed door de veelheid van spelers van de tweede garnituur, die van club verwisselden. Dat was des te opvallender, omdat de clubs door het weg vallen van de jeugdcompetitie ook in eigen gelederen gedwongen waren een sanering door te voeren: het aantal contractspelers per club verminderde van dertig tot ongeveer twintig. De meest opzienbarende transfer was ongetwijfeld die van Samardzic van Beograd via FC Twente naar Feyenoord. De Rotterdammers ruilden hem met bijbetaling voor Van der Vall, terwijl zij wegens een te groot aantal buitenlan ders in de basis-opstelling Harry Bild naar Zweden lieten terugkeren. Twee spelers uit de selectiegroep van George Kessler waren betrokken bij een overeenkomst tussen Sparta en PSV. Sparta verkocht de nationale doelman Pim Doesburg, maar kreeg daarvoor in ruil Miel Pijs en Lambert Ver donk. Het Haagse ADO was dit jaar van de eredivisieclubs het minst actief op de transfermarkt. PSV sloot de meeste transacties af. Het kocht Soetekouw van Ajax, Doesburg van Sparta, Ad Graaumans van NAC, Senders van Willem II, de Deense internationaal Bent Schmidt-Hansen en de amateur international De Ridder (Vlissingen). De Eindhovenaren verkochten: Cebi- nac aan FC Nürnberg, Donners aan NEC, Pljs en Verdonk aan Sparta, Gie- sen aan Fortuna '54 en Van Dorst aan Eindhoven. Sparta verstevigde vooral de aan- valslinie met Verdonk (oud-PSV), en Heyermans (Xerxes). Verkocht wer den: Doesburg (PSV), Onsman (DFC), Van de Korput (SW), Bouman (For tuna *54) en Van Be veren (SW). Bij Fortuna '54 maakt de Zwitserland- ganger Bert Theunissen zijn entree. Hij werd overgenomen van Young Boys. Verder versterkte de Limburgse club zich met Arno Ernst Bor. Mün- chen-Gladbach) en kwam Giesen van PSV over. Fortuna '54 begint de com petitie 1967/'68 met een nieuwe mana ger, Huub Kallen, en een nieuwe trai ner, Wim Latten. De Nederlandse kampioen Ajax voer de een voorzichtige politiek. De Am sterdammers kochten een betrouwbare tweede doelman: Stuy van Telstar. Verder trokken zij negen jeugdspelers aan en stootten zij elf spelers af. Van hen gingen er vijf naar Haarlem en 4 naar Blauw Wit. Om niet de kans te lopen Fritsen te verliezen kocht GVAV een tweede Deense international, Kjeld Pedersen. Verder werd Franssen, die door Fey enoord voor een half jaar aan de Gro ningers was uitgeleend, definitief door GVAV teruggekocht. Dé nieuwe combinatie Xerxes/DHC vertrouwt voor het komende seizoen op de kern van Xerxes-spelers. Daarnaast trokken de Rotterdamse Delftenaren „beer" Kreyermaat aan van Feyen oord en raakten zij Nol Heyerman aan Sparta kwijt. Telstar had een vrij actief aankoop beleid Oud-speler Boekestein kwam over van Go Ahead, de RCH-doelman Paul van der Meer werd aangetrokken, evenals Geestman van Blauw Wit en Rob Groot, de jongere broer van Henk en Cees, van F.C. Zaanstreek. Een deel van de aankoopkosten kwamen uit de transfer van Stuy naar Ajax. F.C. Twente belegde de opbrengst van Samardzic in de aankoop van v. d. Vall (Feyenoord), Achterberg (DOS), de topscorer van de eerste divisie in 1966 en Van Dyk (SVV) en en de amateur-international Scheurink (Quick '20). De oostelijken verkochten verder nog Egbert ter Mors naar Rot Weiss Es:?e0n. Sittardia, dat een opvallend goed sei zoen had, hield de balans in evenwicht. Het kocht Van Laatum van Elinkwijk en Dormans van Limburgia. Het ver kocht Netten naar Elinkwijk, Leo van der Linden naar Roda JC en Crutsen en Quix naar Limburgia. Go Ahead, MW, DWS, ADO, NAC en DOS hebben geen grote rol gespeeld bij het loven en bieden. Go Ahead liet Ade laar gaan naar Lierse SK en Boeke stein naar Telstar. MVV kocht de Belg Guido Schoefs (Waterschei). DWS ver kocht Van der Loop naar St. Trulden en Lenz naar Gooiland. Van de beide debutanten, Volendam en NEC, is alleen de laatste vereniging actief geweest. NEC kocht Donners van PSV, Venneker van Feyenoord en Boe nen van Alkmaar. 110 meter horden 1. Herunter (O.) 14.7; 2. Zickeli (O.) 14.8; 3: Bos (Ned.) 14.9; 4. Kamerbeek (N.) 15.3. 200 meter 1. Blom (N.) 21.4 sec.; 2. Van den Heuvel (N.) 21.7; 3. Noester (O.) 21.8; 4. Nepraunik (O.) 22.4. 400 m horden 1. Haid (O.) 52.2 sec.; 2. Kropiunik (O.) 53.3 sec.; 3. Bos (N.) 53.5 sec. 100 meter 1. Blom (N.) 10.5 sec.; 2. Massing (O.) 10.8; 3. De Jong (N.) 10.8; 4. Nepraunik (O.) 10.9. 400 meter 1. Van Herpen (N.) 48.1; 2. Mahieu (N.) 49.0; 3. Zangerl (O.) 49.1; 4. Kolodzieczak (O.) 49.5. Verspringen 1. Evers (N.) 7.33; 2. Mandl (O.) 7.23; 3. Pappers (N.) 7.18; 4. Weixlbuamer (O.) 6.82. 10.000 meter 1. Van Gerwen (N.) 30.57.8; 2. Van Kasteren (N.) 31.00.2; 9. Richter (O.) 32.24.6; 4. Stockinger (O.) 32.39.8. Speerwerpen 1. Olofsen (N.) 74.78 m (nieuw Nederlands record); 2. Pektor (O.) 70.03; 3. Desch (O.) 63.63; 4. Sla- man (N.) 61.71. Hoogspringen 1. Borsje (N.) 1.96 (evenaring van Nederlands record); 2. Kanis (N.) 1.93 m; 3. Aigner (O.) 1.93 m; 4. Janko (O.) 1.93 m. 1500 meter 1. Klaban (O.) 3.50.05; 2. Snepvangers (N.) 3.52.4; 3. Huizinga (N.) 3.53.5. Discuswerpen 1. Koepl (O.) 53.39 m; 2. Kamerbeek (N.) 49.62; 3. Zitsen (N.) 49.17. 4 x 100 meter 1. Nederland (Tam- minga, De Jong, Blom en Mahieu) 40.8 sec.; 2. Oostenrijk 41.9 sec. 800 meter 1. Ton Blok (N.) 1.49.0; 2. Haerle (O.) 1.50.8; 3. Bram Wasse naar (N.) 1.51.4. 5000 meter1. Piet Beelen (N.) 14.49.2; 2. Gijs de Bode (N.) 15.08.4. Kogelslingeren 1. Winter (O.) 61.56 m; 2. Wim Schoemaker (N.) 50.11; 4. Eef Kamerbeek (N.) 49.32. Hinkstap 1. Henk Evers (N.) 15.10 m; 2. Mandl (O.) 14.81; 3. Henk Krediet (N.) 14.21; 4. Jakusch (O.) 13.85. Polsstokhoogspringen1. Servee Wijsen (Ned.) 4.50 m (nieuw Neder lands record); 2. Peyker (O.) 4.42; 3. Bert Krijnen (N.) 4.20; 4. Wilhelm (O.) 4.20. 4 x 400 meter 1. Nederland (Vellin ga, Tel, Van Herpen, Van der Heuvel) 3.11.2 (nieuw Nederlands record); 2. Oostenrijk (Kolodzieczak, Mitter, Zan gerl, Haid) 3.16.1. 3000 meter steeplechase 1. Wicher (O.) 8.52.4; 2. Willy Willems (N.) 8.54.4; 3. De Jong (Ned.) 9.25.8; 4. Gansl (O.) 9.37.4. Kogelstoten 1. Poetsch (O.) 16.93; 2. Piet van der Kruk (N.) 16.61; 3. Ratzer (O.) 15.07; 4. Eef Kamerbeek (N.) 13.92. De Rotterdamse eredivisieclub Spar ta heeft achterspeler Vroesch verkocht aan Limburgia. De Luxemburger Anton „Spitz" Kohn die voor Fortuna '54 en F.C. Twente is uitgekomen wordt jeugdtrainer van de Enschedese vereniging. Op de laatste dag van de transferpe riode heeft het Tilburgse Willem II nog enkele aankopen gedaan. De 24-jarige Jan Hordijk werd van GVAV overgeno men en de 22-jarige Dominicus Hak- kens werd van de amateurvereniging DOSKO '32 uit Duizel aangetrokken. NAC heeft zaterdag de Zuidslavische voorhoedespeler Iwo Pintaric gecon tracteerd. Pintaric, die 27 jaar is, heeft voor Zagreb gespeeld en heeft deel uitgemaakt van het Zuidslavische nationale team. LONDEN De Australiër Ron Clar ke is zaterdag in Londen voor de derde achtereenvolgende maal Engels kampi oen op de 3 mijl geworden. De wereld recordhouder, die lange tijd felle strijd moest leveren met de Hongaar Lajos Mecser, won in 12 min. 59,6 sec. Op de laatste honderden meters toonde de Australiër zich duidelijk de snelste. Mecser werd in 13.03,4 tweede. Maurice Herriott werd voor de ze vende maal in successie kampioen op de 3000 meter steeple chase in de na tionale recordtijd van 8 min. 33,8 sec. Het hoogspringen was voor Elridge Landsell met 2.05 m. Mike Bull eiste met 4.57 m het polsstokhoogspringen op. De Olympische kampioen Lynn Da- vis was onbetwist de bekwaamste bij het vèrspringen. De man uit Ateles kwam tot 7.94 m. v

De Vallei | 1967 | | pagina 8