Sparta-meisjes naar Suriname vertrokken niveau Op de (koffie)bon... Karwei op hoog Lienden gaat een zwembad bouwen Frummel Aankomst vanmiddag half twee WOENSDAG ONTVANGT MEVR. KRANENBURG HAAR LIMOUSINE AGENDA 3550 4079 MISTu Ruiter-show van De Valouwe in Veenendaal Ruiterfeest in Scherpenzeel Goed resultaat op Herv. Ulo II SURINAAMSE RADIO EN T.V. KONDIGDE BEZOEK AL AAN Vluchtelingen vlug gegrepen Geslaagden van Dubbel W" Ook gymnastiekzaal UITWISSELING „Een heel nieuw gezicht" EERVOL PRIVILEGE Geslaagd BURGERLIJKE STAND EDE Gisteravond namen velen afscheid van de jonge turnsters van Spar ta, die naar Suriname vertrokken en op hun beurt zwaaiden de meis jes de vele vrienden en bekenden een hartelijk vaarwel toe. NIET HAALBAAR PRIMAIR Drie dagen lunapark op de Salamander DE VALLEI? DINSDAG 18 JULI 1967 Het gezelschap zal in Suriname on getwijfeld op grandioze wijze verwel komd worden, want zo vernamen wij gisteravond van een bestuurslid gymnastiekvereniging Sparta heeft onlangs bericht ontvangen, dat de af gelopen weken de Surinaamse radio- en tv-stations herhaalde malen de komst van de Nederlandse sportdele- gatie hebben aangekondigd en in hun nieuwsgeving bijzonder aandacht be steedden aan de turngroep van Spar- ta-Veenendaal. De groep bestaat uit de volgende turnsters: Hetty en Lenie van Essen, Coby v.d. Pol, Ineke Aalbers, Jaco- mien Visser, Els van de Bovenkamp, Minie v.d. Peppel, Ria v. Engelen burg en M. en H. de Sanders. De leiding van het talentvolle tiental be rust bij de heer W. Vaartjes en zijn echtgenote. Voordat de auto's naar Schiphol ver trokken hadden wij een gesprekje met de leider van de meisjes, die ons ver- teldle dat het vliegtuig morgen om on geveer half twee Surinaamse tijd zal landen. In Santa-Maria wordt een tus senlanding gemaakt en hier krijgt de sportdelegatie de gelegenheid zich an derhalf uur te verpozen. Zoals bekend organiseert de Vereni ging Rijksspelen jaarlijks uitwisselin gen op sport- en cultureel gebied tus sen Suriname en Nederland. De mees te sporotverenigingen (o.a. basket-ball, dammen, schaken, etc.) komen in Su riname in wedstrijden uit tegen teams uit dat land met als doel de re glementering van de verschillende sporten in Suriname te perfectioneren. Sparta is de enige groep, die niet in wedstrijden zal uitkomen maar enkel en alleen gymnastiekdemonstraties ADVERTENTIE Vreemd, dat U niet eerder op het idee kwam. Een nieuwe bril, ddt is het. Ineens ontdekt U, hoe anders U kunt zijn. U voelt zich prettiger, zelfbewuster, vrijer. Nee, 't is geen verbeelding, er wordt ook met andere ogen naar u gekeken. Meer waardering? Meer sympathie? Een extra com plimentje?. Gewoon, door een nieuwe bril. OPTIEK KERKEWIJK 17 - VEENENDAAL VEENENDAAL De ruitervereni- ging De Valouwe uit Ede geeft zater dagavond een demonstratie op een ter rein achter de Julianakerk. Er zal een zeer gevarieerd programma worden af gewerkt, dat onder meer een parade, dressuurproeven en diverse springnum- mers bevat. De demonstratie begint om half acht. Het terrein is via de Vijgen dam te bereiken en ligt naast bakkerij Van Kooten. De Valouwe-ruiters zijn geen onbekenden voor Veenendaal. Ve le jaren achtereen waren zij present op verschillende evenementen van de winkeliersvereniging, die toentertijd achter het postkantoor werden gehou den. Omdat de Valouwe veel belang stelling vanuit Veenendaal geniet werd besloten ook eens in deze plaats een de monstratie te houden. geeft waarvoor een geweldig program ma is ingestudeerd, dat enkele dagen geleden op sublieme wijze werd afge werkt voor de ouders en het bestuur. „De gymnastiek in Suriname wordt in feite alleen door de jongens en he ren beoefend", deelde de heer Vaart jes ons mee, ,,'t turnen dat - in enkele gevallen door de dames wordt ge demonstreerd grenst meer aan de acrobatiek. Daarom gaan wij dus de monstreren en hebben hiervoor een breed programma gecreëerd, dat de meisjes prachtig hebben ingestudeerd. Wij zijn allen zeer optimistisch en hebben hoge verwachtingen van deze reis". Het feit dat door de Vereniging Rijks- spelen een groep van deze Veenen- daalse vereniging werd gekozen om 't damesturnen in Suriname furore te doen maken, wordt in Sparta-kringeri beschouwd als een zeer grote eer. Met grote zekerheid kan men stellen, dat de Veenendaalse groep dit te danken heeft aan het sublieme paardspring- nummer (één van de beste der Ne derlandse verenigingen), de fraaie oefeningen op de brug-ongelijk en de imponerende lange-matoefening. Ook de ritmische oefeningen hebben een grote indruk gemaakt op de keuze commissie van de Vereniging Rijks- spelen. De Sparta-afvaardiging is dan ook op velerlei gebied bepaald bevoor recht. Het gehele gezelschap wordt on- VEENENDAAL. Zr. S. H. H. v. d. Loosdrecht heeft in Utrecht de aanteke ning wijkverpleging gehaald. SCHERPENZEEL Op zaterdag avond 22 juli geeft de Landelijke Rij- vereniging de „Valleiruiters" een de monstratie. Het programma vermeldt meer dan een dozijn nummers, waar van misschien het barage-springnum- mer het meest boeiende zal zijn. Ponyruitertjes zullen laten zien, wat er op jeugdige leeftijd al zo te bereiken is. Dan zijn er nog de één- en twee spannen tuigpaarden voor wagens van diverse makelij. Vorig jaar werden daarvoor wisselbekers beschikbaar ge steld, die toen in het bezit kwamen van J. van Ginkel met Reina voor de een spannen en A. v. d. Lagemaat uit Wou denberg met het fraaie tweespan voor een boerenwagen. Voor beide catego rieën kan men zich nog opgeven bij de heer C. van Ginkel, Marktstraat 55 te Scherpenzeel. De demonstratie begint om 7 uur op het terrein van J. v. Ginkel aan de Bar- neveldseweg. De leiding berust bij de voorzitter, de heer R. Blauwendraad. VEENENDAAL/LEERSUM - Mevrouw Kranenburg uit Leersum, die onlangs in Baden-Baden werd gekozen tot de „Europese naald- prinses", zal woensdagmiddag in hotel De Korenbeurs haar prijs, een B.M.W.-personenauto, in ontvangst kunnen nemen. dergebracht in een hotel, terwijl de andere Nederlandse sportverenigin gen in hoofdzaak bij paticulieren hun intrek nemen. Toegejuicht door een grote menigte vertrok de turnploeg gisteren vanaf de Koningin Julianaschool naar Schip hol. Trots hadden negen meisjes (Els van de Bovenkamp arriveerde recht streeks uit Noordwijk aan Zee op Schiphol) en de leiding van het gezel schap afscheid genomen van familie en kennissen. 10 augustus wordt de groep weer in Veenendaal terugverwacht. In de radio- en tv-programma's van de Surinaamse zenders kregen de Veenendaalse turnsters de afgelopen weken veel aandacht en de verwach tingen welke men daar koesterd zyn hoog. De toekomst van het dames-turnen in Suriname zal ook (voor een niet on belangrijk deel) van de Sparta-groep afhangen! VEENENDAAL Nu het einde van alle examens voor dit jaar gekomen is, volgen hier de uitslagen van de exa mens, die de leerlingen van de Herv. Ulo II, Geerseweg 29, Veenendaal heb ben afgelegd. Voor diploma Ulo-B slaag den: T. van Heerdt, Veenendaal en B. Pa ter, Renswoude. Voor diploma A met middenstands diploma: A. Baars, Veenendaal; G. van Ee, Ederveen; B. van Geerenstein, Veenen daal; G. v.d. Haar, Veenendaal; W. van Harn, Veenendaal; T. Hutink, Veenen daal; L. Rooy, Veenendaal; J. v. Donke laar, Ederveen; A. v.d. Berg, Veenen daal. Voor diploma A: M. Erdbrink; N. Heykamp; J. Diepe- veen; M. van Beek, allen uit Veenendaal en W. Hardeman uit Ederveen. Voor schoolcertificaat Ulo (3-jarig): J. P. van Beek, Veenendaal; T. Davelaar Veenendaal; G. de Gooyer, Ederveen; G. v.d. Haar, Rhenen; A. W. V. Harde- veld, Veenendaal; M. C. van Maanen, Veenendaal; J. van Manen, Veenendaal; D. A. Metekohy, Veenendaal; J. E. Mol, Veenendaal; C. C. Onderstal, Veenen daal; G. E. Rrandwijk; Renswoude; T. Rebergen, Veenendaal; W. Roor, Veenen daal; W. A. Schaap, Veenendaal; J. van Zanten, Veenendaal. Geboren: Frans, z.v. F. Boon en W. v. Harten; Evert, z.v. G. v. Beek en J. D. Langelaar; Aldert, z.v. M. Kwaker- naak en J. v. Eek; Andriesa, d. v. G. v. Koesveld en H. Vlastuin; Anne C., d. v. J. G. Roelo en E. Dijksman; Pe ter W. J., z.v. J. W. Bouman en W. H. v. Ginkel; Heintje, d.v. W. v Surksum en N. Hasselaar; Albert, z.v. A. v. d. Krol en P. G. Zwanenburg; Jannetje, d.v. W. Schuurman en K. v. Essen; Wijntje, d.v. G. Veenendaal en B. Schor- temeijer; Catharina E., d.v. W. v.d. Brink en E P. Cupido; Gerrit H., z.v. W. v. d. Munt en A. Groenveld; Gijsber- tus L., z.v. G. L. v. Dam en J. Heij; Eric J. G., z.v. A M C Hartgers en M J. Gerritsen; Ralph F. J., z.v. J. F Janssen en L. Blitz; Hermanus R., z.v. H. Pol en I. Stook; Vittorio A., z.v. M. Depetri en H. Veenendaal; Angélique A.. d.v. C. P. Gougon en D. E. .J v. Uden. Ondertrouwd: H. Bijl en W. v.d. Kaa; R. Gerritsen en W. C. H. Machiels; B. v. Osenbruggen en G. D. J. v. Maanen; C. Robbertsen en A. Buurma; J. Schoe- man en G. Brouwer; A. v. Dijk en H. Bouwheer; P. H. Overweter en A. v.d. Blaak. Getrouwd: R. Vonk en C. Beukhof; G. W. v. Bruxvoort en J. C. Nob; A. Slotboom en M. Haalboom; L. Cohen en I. Klein; O. v. Middendorp en J. Stomphorst; A. J. Anneveld en E. G. C. N. Adriaans; G. M. de Nooij en A. M. Verwoert; B. D. Teunissen en A. M. C. Tulp; T. R. Wegh en Y. J. H. M. Wegh; W. J. Damen en W. Visser. Overleden: J. v .Velsen, 59 jr; E. v. Maanen, 67 jr, e/v G. Blankenstijn; T. E. Schinning, 82 jr, geh. gew. m. A. J. F. Jagers; T. v. Manen, 65 jr, e/v T. Dorrestijn; C. Mulder, 88 jr; L. v. Gin kel 93 jr; M. S. Tigelaar, 57jr, e/v S. Jonker; M. A. J. A. W. Monterossi, 96 jr, geh. gew. m. C. A. H. Jaburg; G. Boonzaijer, 73 jr; G. S. P. Emor, 75 jr, geh. gew. m. G. J. Kuijs; H. Ockerse, 66 jr; K. Noorman, 72 jr; G. v.d. Hoef, 70 jr, e/v W. Niekerk; O. v.d. Vegte, 72 jr; C. E. v. Veldhuizen, 83 jr. geh. gew. m. A. Dibbet; D. Franssen, 82 jr. Ws't/W" m - m WINKELCENTRUM VEENENDAAL 0 Winkels ztjn tot 6 uur 's avonds open. Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. 0 VW-Inlichtingenkantoor: Hoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. Heden, dinsdag. BIOSCOOP Luxor-theater Veenendaal, geen voor stelling. Morgen, woensdag. VEENENDAAL Grote Pekken 578, 1416 uur: Model woning firma Matser. RHENEN Boswachterswoning Haalboom, 18.45 u.; Startexcursie o. 1. v. A. P. de Kleuver. BIOSCOOP Luxor-theater Veenendaal, 19.30 uur: „Chinees avontuur in China". VEENENDAAL Gisteravond om 11.30 uur zijn vanaf Schiphol de 10 Sparta-meisjes en hun leiders, de heer en mevrouw Vaartjes, vertrok ken naar Suriname waar de Veenen daalse turngroep demonstraties gaat geven. In hetzelfde vliegtuig zaten nog enkele andere sportverenigingen met een andere tak van sport, die eveneens op uitnodiging van de Ver eniging Rijksspelen tot 10 augustus gasten zullen zijn in dat land, in het kader van de uitwisseling Suriname- Nederiand. Om ongeveer kwart over zeven kwamen gisteravond ouders en kennissen de Sparta-meisjes voor de Koningin Julianaschool uitgeleide doen en ook een groot aantal be stuursleden van de Veenendaalse gymnastiekvereniging was daar aan wezig om afscheid te nemen van de uitverkoren sportlieden. LIENDEN De gemeenteraad heeft enkele voor de toekomst van Lienden bijzonder belangrijke beslui ten genomen. Men stelde een krediet beschikbaar voor de bouw en inrich ting van een gymnastieklokaal, te bouwen in de onmiddellijke omgeving van de burgemeester Kampschool aan het Eindtoe te Lienden. De heer Steenis (Gem. Bel. Lien den) informeerde /jaar de mogelijk heid dit gebouw te completeren tot een dorpshuis, zoals hij dat in Beu- ningen had gezien. Daar waren diver se grotere en kleinere vergaderzalen in ondergebracht. De gymnastiekzaal deed er tevens dienst als concertzaal. De voorzitter antwoordde, dat het voorliggende plan uitsluitend als gym nastiekzaal moet worden gezien, waar in men niet met schoenen mag ko men. Een dorpshuis als gymnastiek zaal is verre van ideaal. Bovendien zou het financieel beslist niet haal baar zijn, zei de burgemeester. Als deze plannen uitgevoerd kunnen wor den, dan mag Lienden blij zijn. Naast het gymnastiekonderwijs aan de schooljeugd kunnen andere verenigin gen mits met goedgekeurd schoei sel er ook gebruik van maken. De heer Berends (AR) was be vreesd, dat andere plannen zoals de riolering en de nieuwe begraafplaats op de achtergrond zouden worden ge schoven. Hij achtte die werken nodi ger en belangrijker dan de gymzaal. „We kunnen de centen toch maar een maal uitgeven" stelde de heer Be rends. De heer Van Sijll (Gem. Bel. Ingen) informeerde naar de mogelijkheid van een overkapt instructiebad, hetzij on der het gymnastieklokaal, hetzij af zonderlijk, zodat het hele jaar zou kun nen worden gezwommen. De heer Van Sijll bracht het volgende agenda punt, de bouw van instructie-zwem bad naast het gymnastieklokaal hier mee reeds ter sprake. De burgemeester antwoordde, dat deze suggestie financieel onmogelijk is te realiseren. We zijn aan een maximum uitgaaf van ƒ250.000,- ge bonden. Nemen we de kansen, die er nu liggen, niet te baat, dan kan 't nog jaren duren, meende de burge meester. Nadat de heer Ruiterkamp (CH) in formatie had gekregen over z'n vraag naar rijksvergoeding voor het gebruik van het verenigingsgebouw in Ingen voor het gymnastiekonderwijs verleen de de raad zonder stemming het ge vraagde krediet van f250.000,-. Met betrekking tot het voorstel van B. en W. een krediet van f 73.000,- te fverlenen voor de bouw van een open instructie-zwembad van 10 x 25 meter met bijkomende werken op het ter rein ten oosten van het te bouwen gymnastieklokaal, gaf de voorzitter nog enkele nadere toelichtingen. Er zijn twee mogelijkheden, n.l. de bouw met een vaste vloer van b.v. 40 tot 130 cm of de bouw op gelijke diepte met toepassing van een verstel bare vlonder. Persoonlijk was spre ker voor het plan met vaste vloer. Op een vraag van de heer Van Baa- ren (PvdA) of het bad enkel voor de schooljeugd wordt gebouwd, of dat er ook anderen in zullen mogen zwem men, antwoordde de burgemeester, dat het primair voor de schooljeugd is. In elk geval zullen de klassen 4, VEENENDAAL In de nacht van zondag op maandag ontdekte de politie twee jongens op de Nieuweweg. Het bleken ontvluchten uit het kamp Over- berg. Eén van hen, G. G. was in het bezit van een paraplu, die h(j diezelfde nacht gestolen had uit de auto van mevrouw H. te De Klomp. 5 en 6 er zwemmen kunnen leren. Maar het kan 's avonds ook door ou deren worden benut, maar dan tegen betaling. Op de vraag van de heer Van Stee nis of de onderwijskrachten zwemles kunnen geven, antwoordde de burge meester bevestigend. Het gaat er om de kinderen vrij in het water te ma ken. „Ze kunnen zo zwemmen" zei de burgemeester. De heer Verkuijl vond de afmetin gen van 10 x 25 meter niet groot, maar burgemeester Hoftijzer zei, dat het dan een flinke badgelegenheid wordt. Ze behoeft beslist niet groter te zijn. Bovendien wordt een groter bad te duur. De heer Berends zou het 's winters ook als ijsbaan willen gebruiken, maar de burgemeester zag zich genoodzaakt hem deze illusie te ontnemen. Zonder hoofdelijke stemming ver leende de raad ook dit krediet. Tenslotte nam de raad een voorstel tot kredietverlening van ruim f 8.600,- voor de eerste inrichting van de bij zondere kleuterschool zonder commen taar aan. VEENENDAAL Van tijd tot tijd wordt de kolossale schoorsteen t van Hollandia Wolf abrieken aan het Verlaat aan een inspectie onderwor pen. Gisteren was het weer zo ver. Hoog boven het bedrijvige Veenen-1 daal verrichtte een moedige metselaar zijn werk. Gewoon een beetje bij voegen en zo", zei iemand van de fabriek. En toen we vroegen of er soms I plannen bestonden om de luchtreus te slopen, klonk er een pertinente ont-1 kenning door de telefoon. Gewoon een beetje bijvoegen dus, waarbij we* overigens nog eens wilden vermelden dat we respect hebben voor de man,( die dat allemaal zo koelbloedig (zonder vangnetin praktijk brengt... RHENEN De koffiemedsjes van de WV zijn op gezette tijden langs de invalswegen naar Rhenen te vin den. Telkens weer blijken de toeris ten bijzonder verrast te zijn. Nog nergens werden zij op hun vakantie reizen uitgenodigd om „op de koffie te komen." VEENENDAAL. Van donderdag 20 tot en met zaterdag 22 juli wordt er op het terrein van de voeetbalvereniging Veenendaal aan de Bergweg een groot lunapark gehouden. VEENENDAAL Van het Instituut „Dubbel W" te Veenendaal slaagden in het afgelopen cursusjaar de volgen de leerlingen: Machineschrijven onder leiding van de heer A. Anbeek: Van de Herv. Ulo I (hoofd de heer G. Verheul) slaagden: Frans v.d. Bo venkamp, Henk Diepeveen, Nellie Die- peveen, Ria Ditewig, Henriëtte van Dijk, Gerard van Hal, Tiny Hasse laar, Marietje Jochemsen, Greetje. de Kruiff, Albert v.d. Loosdrecht, Gerard v.d. Lustgraaf, Rini v. Nw. Ameron- gen, Corry v.d. Scheur, Diny Schoon- derbeek, Sari Schoonderbeek, Henk Si- monsz, Carolien Veldhuizen, Kees Ver sluis, Beppie v.d. Weerd, Henny We gen, Gert Anbeek, Ina v. Asselt, Anske v.d. Berg, Sjoukje v.d. Bovenkamp, Jo- han Kruidhof, Corrie van Manen, Dick van Manen, Ietje Metekohy, Bart de Nooy, Janny Pater, Teus Schoeman, Evert Vos, Hennie Vroon, Ada v.d. Wal, Bert Wallet, Hennie Willemsen. Van de School voor Handel en Be drijf (hoofd de heer J. -van Beuse- kom): Ans Mulder, Fieneke Versteeg, Kees Osnabrugge, Verder- slaagden nog voor Typen: Diddy van Beek, Veenendaal; Ria Di tewig, Eist; Gerda van Amerongen, Ede; Lolita Sauselé, Veenendaal; en G. v.d. Scheur, Veenendaal. Stenografie „Groote" onder leiding van de heer A. Anbeek: de dames Ri ta Takken te Veenendaal en Gerda van Amerongen te Ede. Middenstandsdiploma onder leiding van de heren A. P. van Balen en G. Verheul; zie aparte opname onder het hoofd Chr. Middenstandscursus „Dub bel W". Van de cursus, opleidende voor het Praktijkdiploma Boekhouden der Ned. Associatie (examen juni 1966 en decem ber '66, januari '67) onder leiding van de heer D. P. de Ruiter slaagden de volgende leerlingen: Achterberg: mej. G. ter Maten en de heren E. Legemaat en J. van Lien den; Amerongen: de heer E. Lapon der; Arnhem: de heer G. W. Jansen, Ede; de heren J. de Jong en T. ten Velde; Ederveen: de heer A. G. Smeenk, Ochten: de heer A. W. Hui- bers; Renkum: de heer W. Koenders, Renswoude: de heer J. van Unen; Rhe nen: mej. J. Busch; Veenendaal: mej. F. v. Ginkel en de heren: E. v.d. Bosch, E. v. Hardeveld, H. Henken, M. v. Kooten, D. Leeuwenkamp, B v Ruyswijk, G. Septer, G. v.d. Weerd, en E. J. Wisselo; Wageningen: me.; Pikstra en de heer J. C. vd. Tak Zetten: de heer G. H. C. Povee. UW Bel: tot 17.30 u. van 17.30 Zaterdags 16.30—17.30 uur dagblad

De Vallei | 1967 | | pagina 3