VZC-Flevo: duel van beslissende aard De Koning, Voogt en Vlastuin in Utrechtse selectie GROTE AANVOER OP JAARLIJKSE BIJENMARKT Zomerse markt trok groot aantal imkers Stunt van Cor Ouwehand Zeeleeuwen worden getraind en toeristen Wedvlucht Vilvoorde van p.v. „De Snelpost Competitie-indeling Veenendaal, Candia en Opheusden Reis naar zijn meisje afgebroken 3550 ^§§1 4079 Opbrengst collecte Belangrijke opdracht voor bouwbedrijf AGENDA Jonge gelddief werd betrapt Waterpolo Marionetten in Leer sum Successen voor Scherpenzelers M Kennismaking Prijzen BURGERLIJKE STAND O EEN SLIP MIST u uw Bel: Goede demonstratie met politiehonden I PHILIPS BATTERIJENI I g die móéten weT I C5 .fiv voed zijn Watertrappen voor Rhenense scholieren grote moeilijkheid HENDRIK ANTONIE SPIES Verkenning VEENENDAAL Tientallen imkershonderden kasten en korven9 duizenden belangstellenden en tienduizenden bijen vormden dinsdagmorgen het jaarlijkse schouwspeldat Veenendaalse Bijenmarkt heet. Hoe oud deze markt ook zijn magzij bleek dinsdag nog springlevend te zijn. Zelfs kon men wat betreft het aantal aangevoerde volken9 zowel als het (uintal kijkers spreken over een opleving verge leken bij vorig jaar. Het aantal volken was bijna verdubbeldhet aantal bezoekers was beduidend gro- ter9 waarschijnlijk mede ten gevolge van het prach tige zomerweer9 dat zo gunstig afstak bij de bewolk te hemel en regendreiging van het vorige jaar. AUTO IN WOENSDAG 19 JULI 1967 De burgemeester beschermde zijn ge laat met de traditionele kap. WINKELCENTRUM VEENENDAAL Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. 0 Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 0 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema k aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. VW-Inlichtingenkantoor: Hoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. Heden, woensdag. RHENEN Boswachterswoning Haalboom 18.45 uur: Start excursie o.l.v. A. P. de Kleuver. BIOSCOOP Luxor theater Veenendaal 19.30 uur: „Chinees avontuur in China". Morgen, donderdag. VEENENDAAL Terrein v.v. Veenendaal (Bergweg): Groot Lunapark. Grote Pekken 578, 14—21 uur: Model woning firma Matser. BIOSCOOP Luxor theater Veenendaal 19.30 uur: „Hoe steel ik een miljoen". VEENENDAAL dinsdagmorgen zag Grada B. op het Slotemaker de Bruïneplein een jongetje een geldtas uit een melkwagen pakken. De oplet tende jongedame noteerde het nummer van de auto en waarschuwde de politie. Dank zij de oplettendheid van Gra da had de politie de eigenaar van de personenauto spoedig te pakken. Het bleek de melkhandelaar H. te zijn, die zijn melkwagen even in de steek had moeten laten en het veiliger vond zijn hulpje opdracht te geven even de geld tas mee te nemen! VEENENDAAL Postduivenvereni ging „De Snelpost" te Veenendaal nam onlangs deel aan een wedvlucht voor jonge duiven vanaf Vilvoorde. De dui ven werden gelost om 8.20 uur en de eerstaankomende duif werd gemeld om 10.15.29 uur. Snelheid 1255,7 meter per minuut. De totaal-uitslag was als volgt: R. v. Doorn 1, 6, 9, 10, 20, 26, 33, 35, 67, 85, 97, 106; C. Ginkel 2, 15, 34, 60, 68; J v. Nieuw Amerongen 3, 28, 43, 71, 79, 80, 94, 95; N. v. Bameveld 4, 21, 104; E. Sukkel 5, 31, 76, 82, 92, 103; Joh. v. Ma nen 7, 25, 44; C Donkelaar 8, 95, 99, 100, 101, 105; J. Geerenstein 11, 29, 47, 50, 51, 90; KI. v:d. Heuvel 12, 87; H. J. de Man 13; A. Leppers 14, 30, 36, 45, 87, 96; Spluthof v.d. Burg 16, 65, 81, 109; Th. Harmsen 17; T. den Hartog 18, 38, 41, 54; H. Ubrich 19, 22, 39, 40, 6-, 63, 69, 70, 75; P. W. v. Zetten 23, 32, 66, 89; D. Ver steeg 24; W. v. Ravenswaay 27; G. Hei kamp 37. 48, 52. 53, 73, 74, 86, 91, 107 108; A. Merlyn 42, 49, 58; A. J. v.d. Kolk 46, 57, 77, 102; D. G. Schans 55, 56, 64; A. v. Asselt 61, 84; G. Diepenveen 72, 88; G. de Geit 83 en W. H. Roelofs 93, 98 en 110. II Behalve de toeristen waren op deze bijenmarkt natuurlijk ook een groot aantal imkers aanwezig. Lang niet al len waren ze in Veenendaal om hun stand uit te breiden, maar velen zoe ken ieder jaar de markt op om de kennismaking met al die oude bijen vrienden weer te vernieuwen. Langdu rig werd er buiten tussen de bijen of in het OCB-gebouw achter een kopje koffie gediscussieerd over volken, ras sen, de beste wijze van honingwinnen of allerlei andere voor leken onbegrij pelijke zaken. Overigens begrepen de toeristen er niet veel van. Voor hen was een bij een bij en bleef een volk een wrieme lende hoop in een korf, die door de imkers op zijn kant gehouden werd, om door de bodemloze onderzijde de inhoud te kunnen zien. De meesten bleven op eerbiedige afstand, behal ve het grote aantal amateur-fotogra fen, dat het boxje zo dicht mogelijk bij de korf bracht, om iets van het gewriemel op de gevoelige plaat vast te leggen. Behalve die amateurs wa ren er natuurlijk ook een aantal die het fotograferen als beroep uitoefe nen. De grootste bijenmarkt van Eu ropa, haalt in een groot aantal vader landse dagbladen de kolommen, ver lucht met een foto. Die fotografen waren niet de enigen die zich druk maakten om het „pu bliek" van de bijenmarkt te laten mee genieten. Aanwezig waren naast ver slaggevers uit alle delen van het land ook een cameraploeg van het NTS- journaal, een filmploeg van Polygoon en een omroeper van de Westdeutsche Rundfuk uit Keulen die dinsdagavond een programma aan Veenendaal wijd de en daarbij natuurlijk ook aandacht besteedde aan de bijenmarkt. Het weer is de afgelopen maanden en weken gunstig geweest voor de uit breiding van de bijenstand, al heeft de nachtvorst in het voorjaar eerst wel enige vertraging in de ontwikke ling gebracht. Het zwermen der bijen is de laatste weken, dank zij het mooi zomerweer vlot verlopen en daar door was de aanvoer van overtollige volken op deze bijeenmarkt enorm. Werden er 't vorige jaar slechts onge veer 300 volken aangevoerd, nu zijn het er in totaal meer dan 500 ge weest. De eigenlijke handel kwam pas goed op gang nadat om 9 uur het startsein voor de markt werd gegeven. Voor volken in korven werd enprijzen ge noteerd, variërend van f 16,- tot f 22,- en voor kastvolken f 25,- tot f 30,-. De handel werd „matig" genoemd. Heel veel imkers zitten eigenlijk met in surplus aan volken, waardoor de ani mo om nieuwe volken bij te kopen niet erg groot was. Dit had dan te vens weer tot gevolg, dat de prijzen beneden het peil van vorig jaar ble ven. Wel goede zaken werden gedaan in bijenhoning, die op initiatief van de marktcommissie op het terrein ver kocht werd. De secretaris van deze commissie verklaarde: „Het loopt goed, al kan ik nog niet zeggen of al le kosten van deze markt gedekt zul len worden". De opbrengst van de ho ning was namelijk bestemd om het verschil tussen de gemeentelijke sub sidie en de werkelijke kosten van de ze markt te overbruggen. Vorig jaar had men voor dit doel speldjes ver kocht. De burgemeester van Veenendaal, mr. dr. J. Hazenberg, reikte de prij zen uit die traditioneel aan deze markt verbonden zijn. Vooraf hield hij een toespraak, waarin hij onder meer zei: „Ik geloof dat er in deze moderne tijd een behoefte is om ons van tijd tot tijd te richten op de kostelijke natuur rondom ons We gaan ons dan reali seren dat de natuur een eigen taal spreekt, die we ons ter harte moe ten nemen". De prijzen gingen op deze markt naar de heren T. van Dorland uit Ede voor de beste stal kasten met volk en bouw f 15,-; Jonkers uit Ga meren voor de beste stal korven met volk en bouw, f 10,-; A. T. van de Brink uit Renkum voor de beste kast met volk en bouw, f 7,50 en C. van Holland uit Veenendaal voor de bes te ronde korf met volk en bouw, even eens f 7,50. De heer C. van Holland was even eens de grote aanvoerder. Hij ont- ing de wisselbeker. Ook verleden aar werd deze beker gewonnen door de heer Van Holland, zodat indien hij volgend jaar weer de hoogste is, hij de beker mag behouden. De heer Van Holland voerde gisteren 110 volken aan. KESTEREN Getrouwd: G. Hen driks en J. G. Roelofsen. Van de zijde van de (filmende) pers genoot de markt een grote belang stelling. Even uitblazen, dat gold zowel voor de imker als voor de toerist. RENSWOUDE Zondagmorgen rond kwart voor elf, kwam de 21-jarige E. S. uit Den Haag ter hoogte van de Rode Haan te Renswoude in een slip. Hier door ging zijn Volkwagen, na eerst de middenbeveiliging te hebben geraakt, over de kop. Er ontstond flinke schade aan de wagen. De Rijkspolitie die de auto onderzocht bermerkte dat de beide voorbanden to taal afgesleten waren, en heeft de wa gen in beslag genomen. S., die op weg was naar zijn meisje in Venlo moest dit plan opgeven. „Sinds kort heb ik ze in training, zo als je dat tegenwoordig noemt", legt Cor uit. „De oudste maakt zeker al luchtsprongen van twee en een halve meter. Eigenlijk ben ik alleen nog maar op „verkenning". Ik wil de dieren eerst heel goed observeren, leren kennen en vertrouwen kweken. Wanneer de zo mer voorbij is begin ik pas goed. Zo'n training moet je kunnen doen wanneer er geen publiek op de tribune staat. En dan zijn herfst, winter en het begin van het voorjaar de geschiktste tijden. Ik denk er vijf uur per dag aan te beste den". Cor Ouwehand is zeeleeuwen-enthou siast geworden toen hij stage liep in de dierentuinen van Keulen en Bazel. „Ik kreeg ze daar voor het eerst in mijn leven te verzorgen en ik was meteen „in". Toen ik thuis kwam vroeg ik aan pa of ik de zeeleeuwenafdeling mocht hebben. Dat was direct goed en nu ben ik al zover, dat er verschillende attri buten in bestelling zijn om een show te kunnen geven. Daar is ook een hoe pel bij met een speciaal geconstrueerde VEENENDAAL Vanavond om acht uur duiken de VZC-mannen in het Bergbad te water om het laatste competitieduel uit te vechten tegen Flevo uit Nijkerk. Flevo doet het deze competitie niet zo best en staat thans onderaan de ranglijst. Alleen een zege op VZC kan het weer naast Zeus uit Nijmegen brengen. VZC moet echter beslist winnen om gelijk met Brandenburg aan de kop van de derde klas te eindigen. Het zal ongetwijfeld een bikkelhard ge vecht worden, waarvoor 'n goede arbitrage volstrekt onontbeerlijk is. VZC moet toch wel in staat worden geacht Flevo met lege handen naar huis te sturen. De Veenendalers kwamen overigens destijds tegen Flevo in Nijkerk het slechtst voor de dag en konden met moeite winnen met het kleinst mogelijke verschil, nl. 7—8. Voor deze wedstrijd, om half acht, binden de heren van VZC 2 de strijd aan tegen PCG 2 uit Gorinchem. In Gorinchem werd het een ongelukkig 33 gelijk spel, maar een compleet VZC-team kan o.i. met duidelijke cijfers winnen. dagblad DE VALLEI? tot 17.30 u. 4 iauói 16.30—17.30 uur LEERSUM Vanavond om acht uur brengt het Nederlands Marionet tentheater Bert Brugman een voorstel ling van de operette „Die Fleder- maus". Gezien de reputatie van het theater Bert Brugman beloven deze voorstel lingen een plezierige gebeurtenis te worden voor gast en inwoner van Leer- sum. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het VW-kantoor en aan de zaal. LEERSUM Het is van de Leersum- se VVV een goede gedachte geweest, om op het HDS-terrein een demonstra tie te organiseren met politiehonden. De politiehondendressuurvereniging „Het Vrije Veld" uit Amerongen werkte een afwisselend program af. Er waren enkele frappante staaltjes van dressuur te zien. De grote publieke belangstelling zal voor de VVV e sentimulans zijn om meer van dergelijke activiteiten te or ganiseren. LEERSUM De „Zonnehuis-Collec- e" heeft in Leersum f 252,58 opgebracht I De organisatoren brengen hun hartelijke dank over aan al degenen die ertoe heb ben bijgedragen dat dit bedrag bijeen werd gebracht. VEENENDAAL De Scherpenzeelse renners hebben ook de afgelopen dagen weer leuke resultaten geboekt in verschillende wielerwedstrijden. In een course te Pljnacker werden Matti de Koning en Arnold Voogt respectievelijk negende en tiende en in Holten reed laatstgenoemde (bij de drie koplopers) zich naar een derde plaats. Jan Vlastuin won de sprint van het peloton en legde daarmee beslag op de vierde plaats. In Oostvoorne plaatsten Voogt en De Koning zich als negende en tiende, terwijl Matiti de Koning in Boxtel nog een felle sprint van een groot peloton won. Voor de bergklim Amerongense Berg bestond ditmaal niet zo'n grote belang stelling als in 1966. Vakanties en het overbezette programma open wedstrij den waren hiervan de hoofdoorzaken. Toch waren er nog twintig dapperen, die zich met dit zwoele weer aan een behoorlijke klimpartij durfden wagen. Jan Sandbrink werd de snelste klim mer van allen met zijn 2 m. 44 sec. Als 2e klasseerde zich Jan Vlastuin (A- nieuweling) met 2 m. 49,5 sec. B-nieu weling Aart Jan Schurink noteerde 2 m. 54 sec. en Herman Hummel (B-nieuwe ling) 2 m. 59 sec. De totaaluitslag werd: 1. Jan Sandbrink (amateur) 2.44; 2. Jan Vlastuin (A-nieuw) 2.49,5; 3. Aart- Jan Schurink (B-nieuw)2.54; 4. Her man Hummel (B-nieuw) 2.59; 5. Hans Huibers (B-nieuw) 3.02; 6. Cees Boe- zaard (A-nieuw) 3.03; 7. Marinus Blom en Max de Vries (B-nieuw) 3.04; 8. Ton Brons en Nol Wildeman (B-nieuw) 3.06; 9. Jan van Garderen (B-nieuw) 3.06; 10. Wim van Dompseler (B-nieuw 3.07,5; 11. Cees Boogaard (Veenendaal en B-nieuw) 3.08; 12. Geert Hummel (B-nieuw) 3.14; 13. Henk Hendriksen (B-nieuw) 3.21 en 14. Nico Valkenburg (Veenendaal) 4.11. Bij de adspiranten was de Barnevel der Wim Pater de snelste in 3.16 en Jet- ze Reijenga 2e in 3.34. Op donderdag 17, vrijdag 18 en zater dag 19 augustus worden in Emmeloord Marknesse en Nagele wielerwedstrijden gehouden, waaraan 72 geselecteerde nieuwelingen (zes uit elke provincie en zes renners uit de Noordoostpolder) zul len deelnemen. De Utrechtse ploeg zal bestaan uit de volgende renners: Wim Klinkenberg (De Volharding); Arie Bakker (Tempo); Henk Zeeman (De Adelaar) en de drie Scherpenzelers Matti de Koning, Arnold Voogt en Jan Vlastuin (allen Ren- en Toerclub „Amersfoort"). De selectie voor deze grote wedstrijden was in handen van de Consul district Utrecht, de heer P. Smit. VEENENDAAL De competitie-in deling voor het seizoen 1967-'68 voor de zondagamateurs is dezer dagen bekend gemaakt. De vierde klasse H van het district west 1, waarin uitkomen Vee nendaal en het Rhenense Candia '66, is als volgt samengesteld: Candia '66 EMS I ortitudo JSV KDS Midlandla SVF Utrecht Veenendaal Vreeswijk De Meern (na toe- Zwaluwen Vooruit lating). Newcomers in deze klas zyn dus For- titudo, De Meern en Utrecht. De indeling van de vierde klasse F, district oost, waarin voetbalvereniging Opheusden uitkomt, luidt: Arnhemia Hertog Hendrik AVW Oosterbeek Driel Oosterb. Boys Eendracht Opheusden EWV (na toela- RVW (na toela ting). ting). Excelsior Z ADVERTENTIE RHENEN Het Bouwbedrijf B. de Kroon heeft een waardevolle opdracht gekregen van de gemeente Oss. De Rhenense onderneming zal binnen twee jaar in genoemde Brabantse gemeente een zogenaamd combi-bad bouwen voor een aanneemsom van f 2.500.000,-. Een combibad is een openluchtzweminrich ting annex een overdekte. takel. Ik kan dan op alle. gewenste hoogten werken". Cor Ouwehand is ervan overtuigd dat zijn zeeleeuwennummer minstens even interessant zal worden als de „Flipper- show" in Harderwijk. „Wanneer ik met de training klaar ben, krijg ik zeer zeker belangstelling", zegt hij beslist. Cor kan uren praten over zijn slim me en snelle zwemmers. Om het bas sin is een speciale tribune gebouwd om iedereen in de gelegenheid te stellen hun hele doen en laten op de voet te vol gen. „De drie schrokkers verslinden zo'n slordige 45 kg vis per dag, makreel, haring en wijting. Allemaal kraakvers, anders lusten de fijnproevers het zee banket niet. Ze zijn overigens zeer kwetsbaar voor ander voedsel. Daar om staan er grote borden met het ver zoek vooral niets in het water te gooien. In het verleden hebben we daarvan al zoveel narigheid gehad! Verschillende zeeleeuwen hebben we verloren tenge volge van ingeslikte stenen, plastic, glas scherven, kromme spijkers en andere rommel. Je begrijpt eenvoudig niet hoe de mensen dit de dieren kunnen aan doen". Cor staart in de verte. Hij droomt van zijn toekomstig zeeleeuwennummer. Dan pakt hij met zijn gezonde hand de emmer vis. Het is weer voedertijd. En om te bewijzen, dat de oudste zeeleeuw van het drietal al heel wat in zijn mars heeft, laat Cor hem voor de camera eenmaal een spectaculaire luchtsprong maken. Het lijkt al heel aardig op de capriolen van „Flipper", de televisie dolfijn. „Maar komend voorjaar dan gaan ze door de hoepel! Dan moet je maar eens komen kijken. Dan springen ze net waar ik ze hebben wil!!" RHENEN Ruim vierhonderd kan didaten hadden zich gemeld voor het zwemdiploma A, B of C. Het examen werd afgenomen in natuurbad Ouwe hand. Aangezien de inspecteur voor de li chamelijke opvoeding, de heer L. L. J. Heugen wegens ziekte niet aanwe zig kon zijn, was de heer E. van As selt uit Veenendaal als rijks-gedele geerde aangewezen. Precies om half negen startten de 60 kandidaten voor het zwemvaardig- heidsdiploma I, waarvan slechts één behoefde te worden afgewezen. Om half tien kon een aanvang wor den gemaakt met het afnemen van „de zwemproef", waarvoor 97 leerlin gen aan de start verschenen. Een 21- tal jongens en meisjes bleken nog niet een zodanige vaardigheid te bezitten, dat hun het zo begeerde bewijs kon worden uitgereikt. Voor het diploma „Geoefend Zwem mer" bleek een enorme belangstelling te bestaan. 211 zwemmers onderwier pen zich aan dit examen. Voor velen bleek het watertrappen een onoverko melijke moeilijkheid, zodat 50 jongelui moesten worden teleurgesteld. Aan het eind van de morgen, na h et nutigen van een gratis ijsje, werden de diploma's uitgereikt en mocht de heer Van Asselt allen danken voor hun spontane medewerking. Heden behaagde het de Heere, na een geduldig gedragen lijden, tot onze diepe droefheid, nog on verwacht in het Streekziekenhuis te Bennekom, van onze zijde weg te nemen onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader weduwnaar van Jantje van IJzendoorn, in de ouderdom van 86 jaar. Rhenen, Achterberg, Rhenen, D. B. SPIES D. SPIESLooijen H. A. N. R. SPIES—Henken HENKEN A. SPIESVenneman Klein, en achter kleinkinderen. Gelegenheid tot condoleren van 19.30 tot 21.30 uur. Rhenen, 18 juli 1967. Nieuwe Veenendaalseweg 179. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben op de algemene begraafplaats te Rhenen op vrijdag 21 juli om 14.30 uur. Geen bloemen. RHENEN „Volgend voorjaar moet je maar eens komen kijken. Dan springen ze net waar ik ze hebben wil." Dat zegt Cor Ouwe hand, kleinzoon van de oprichter van Ouwehands Dierenpark en zoon van een van de beide huidige directeuren. Die „ze" zijn drie ge zonde zeeleeuwen, één van vijf jaar en twee van twee jaar. Cor verzorgt deze „gladde jongens" alsof het zijn troeteldieren zijn. In wezen is dat ook zo. Hij maakt om de andere dag het ruime bassin brandschoon, ververst doorlopend het water dat dan ook kraakhelder is en hij voert zijn Californische vrienden drie tot soms vier keer per dag. Maar dat is nog lang niet alles. 0 Burgemeester Hazenberg reikte aan de heer C. v. Holland, die de groot ste aanvoerder was, de wisselbeker uit, die door het gemeentebestw beschik baar was besteld.

De Vallei | 1967 | | pagina 3