Mevrouw Kranenburg kreeg haar auto Nog geen rijbewijs nSi^3550 Groot vuil meegeven Rozen voor opoe Bijkerk Badmeester onder T mes NOG GELD NODIG VOOR BEJAARDENUITSTAPJE De Beukenhof heeft weer een bestemming gekregen Recticel neemt grote betonfabriek over 4079 Tomaten zijn er nu volop Pluim veemarkt leefde op „Stu/itje" in Veenendaals Hoofdstraat Personenauto liep zware schade op Weer ingebroken in Kesteren MIST U UW Groothandel in plastic letters Predikbeurt N L VAKANTIE IN BEDRIJF Zomer aan Rijnoever Stijf BURGERLIJKE STAND LEERSUM BURGERLIJKE STAND RHENEN dagblad DE VALLEI? Bel: ZONDAGSDIENSTEN DANSINSTITUUT SPAAN MARKTBERICHT Pagina 4 DONDERDAG 20 JULI I94f VEENENDAAL Mevrouw Jeane Kranenburg uit Leersum ging gistermiddag wat onwennig achter het stuur van haar glanzende, hel derwitte B.M.W. 1600 zitten. Ze glimlachte allervriendelijkst naar een handjevol fotografen, die haar zo vaak lieten poseren dat ze er op 't laatst een beetje verlegen van werd. Mevrouw Kranenburg, onlangs in Baden-Baden gekroond tot „naald prinses van Europa", kreeg vanwege het behalen van deze titel de auto aangeboden door de heer Werner Pleissner, directeur van het Westduit- se modeblad Neue Mode, dat de wa gen beschikbaar had gesteld. Hij hield een kort toespraakje en hij deed dat terwille van de publiciteit op het trottoir voor de zaak van de fa. C. Diepeveen in de Hoofdstraat. Het verhaal van de charmante Leersumse mevrouw is al zo vaak verteld: via een Veenendaalse voor ronde waarin ze tweede werd, bereik te ze de landelijke finale, die in het Amsterdamse Krasnapolsky werd ge houden. Daar dongen 57 amateur naaisters naar de nationale titel: me vrouw Kranenburg werd derde en de7 ze klassering bracht haar op de inter nationale finale in de Duitse plaats Baden-Baden. De jury beloonde haar complet in wit en oranje, dat ze zelf showde, met de eerste prijs: de auto, die haar toen symbolisch werd overhandigd. Gisteren werd die prijsuitreiking nog eens officieel overgedaan en nu was de auto er wel. Herr Pleissner reikte mevrouw Kranenburg de sleu tels uit en door de Inkoop Combina tie Nederland, die de amateurmode shows organiseert, werd zij ruim schoots in de bloemen gezet. Na afloop van deze „plechtigheid" in de open lucht zei de heer Pleissner in een kort gesprek: „Zij heeft die auto terecht gewonnen. Ik heb de in druk dat de Nederlandse vrouw zich de laatste jaren*"eel beter is gaan kle den. Nog niet zo lang geleden was het allemaal nogal stijf..." De directeur van het Duitse mode blad constateerde dat de Hollandse da mes vandaag aan de dag echter bij- Geboren: Frans Barend Gijsbertus. z. v. F. v.d. Giift en G. A. A. Verkuijl; Peter Jan, z.v. J. v. Guilik en J. H. Stoltenkamp. Ondertrouwd: G. B. v. Barneveld en J. H. v. Kampen; W. A. de Jong, Rhe nen en J. Klerk. Getrouwd: J. C. Doornkamp, Zeist en J. Ch. den Hartog; J. de Rooij, Doorn en B. B. Kampherbeek. Overleden: E. J. Overmaat, 79 jr.; te Ede (Gld) T. v. Manen, 65 jr. Ingekomen: I. C. L. Torenvlied uit Ni geria; H. J. Scholten uit Frankrijk; C. A. Houthuijsen uit Stiphout: A. H. van Veen uit Almelo; J. v.d. Hel uit Veenen- daal; T. J. v. Vliet uit Utrecht; F. v. Herwaarden-Stienstra uit 's-Gravenha- ge; J. v.d. Wetering uit Woudenberg; F. Ph. Nieuwenhuijsen uit Voorburg; M. v.d. Wal-Zwart uit Dantumadeel; R. M. Duijn uit Bunnik; N. Uittenbogaard- Sneep uit Driebergen-R. Vertrokken: M. v. Geffen-Stam naar Amerongen; A. de Jong naar Duitsland; H. Overeem-v. Ravenhorst naar Ame rongen; W. E. G. Doppenberg naar Amersfoort; C. L. Voorhoeve naar Voorst; A. J. Timmerman naar Lange- dijk; A. J. v. d. Winden naar Bussum. OPHEUSDEN Op de dijk te Op- heusden vond gisterochtend in alle vroegte een aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door de veehan delaar S. G. uit Eist (Gld.), en een bus van de fa. W. De personenauto, die in Opheusden de dijk was opgereden, reed op de linkerrijbaan. Toen G. de bus be merkte, kon hij hem niet meer ontwij ken. Er volgde een aanrijding, waarbij de personenauto aan de linkerzijde fi naal werd open gereten. De bus liep aan de voorzijde lichte schade op. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. zonder „modebewust" zijn. Het is overigens nog nooit eerder voorgeko men dat er een Nederlandse „naald- prinses van Europa" werd gekozen. Een van de heren van de inkoop- Geboren: Hendrika Anthonia, d.v. F. Brouwers en E. Wijnberger; Ewout z. v. L. ter Haar en A. H. Bos; Willem Cor nells, z.v. A. v. Ledden en W. Dillen; Maria, d.v. B. v.d. Scheur en T. van Laar; John Ronard André Dirk, z.v. J. v. Kooten en S. C. G. Onderstal; Mar co Bernardus Dirk, z.v. W. B. Hooge- lander en J. de Voogt, Veenendaal. Elders geboren: te Wageningen: Wil- helmina, d.v. D. L. v. Willigen en D. C. v. Hattem; Gerrit Karei, z.v. M. Lely- veld en J. E. Wiggers. Ondertrouwd: J. Peters, Echtveld en A. v. Setten; P. J. de Penning, Middel- harnis en M. Roseboom. Overleden: A. v.d. Bovenkamp, 47 jr., e/v G. v. Schaik, Veenendaal; E. M. Lammers, 74 jr., e/v P. P. Rijnberk. Elders overleden: te Wageningen: A. F. Bos, 67 jr., é/v A. Drost, Eist. Ingekomen: E. Langelaar van Ter Aar; S. W. A. Harp van Tiel; L. W. Dijkslag van Veenendaal; F. N. M. v. Abkoude S. J. Nuis van Rot terdam; P. Hopman van Den Haag; J. C. Schenk v. Amstelveen; C. B. W. Aal- v. Nijmegen; C. J. Hartog v. Veenen daal; F. Moorman van Asten; S. Issaoui van Veenendaal; M. H. Mohamed van Veenendaal; M. Meziani van Marokko; A. A. Baktit van Marokko; M. L. Metal- si van Marokko; M. A. Abdelkader van Marokko; G. Slotboom van Veenen daal; W. Vleeming van Appeltern W. Hardeman van Arnhem; A. Boven- schen van Vlissingen; T. N. Lie van Groot-Brittannië; T. O. Mason van USA. KESTEREN Gisternacht is bij café „Het Ambtshuis" te Kesteren in gebroken. De dader(s), die door een raam van de woonkamer binnen kwam (en), hadden het kennelijk alleen voor zien op het zilvergeld; dat zich in de kassa van het café bevond. Een brief je van tien gulden en een hoeveelheid centen bleven ongemoeid in de kassa achter. Het totale vermiste bedrag is ongeveer f 60,Het grote aantal in braken, dat de laatste tijd in Kesteren heeft plaats gevonden, is opnieuw uit gebreid. Tot nu toe heeft men het nog steeds voorzien gehad op plaatselijke middenstanders. Telkens werden kas sa's geleegd. Diverse punten wijzen er op, dat het dezelfde dader(s) betreft. Dat men geld heeft laten liggen is ech ter nog niet vaak voorgekomen. ADVERTENTIE tot 17.30 U. teraags 16.30—17.30 uur 0 VEENENDAAL: Mevrouw A. C. Kra- nenburg-Willemse, die onlangs in Ba- den-Baden de titel veroverde van Euro pese Naaldprinses, nam gisteren de door haar gewonnen auto in ontvangst 'n witte personenauto ter waarden van f 10.000. Mevrouw Kranenburg, die eerste werd uit 6000 deelnemers uit 8 landen, poseer de even op de motorkap van de nieuwe wagen. combinatie gaf nog als markant de tail, dat mevrouw Kranenburg tenslot te gekozen is uit ongeveer vijfduizend deelneemsters uit verschillende lan den, als voorronden worden meegere kend. De Leersumse huisvrouw heeft nog geen rijbewijs. Over veertien da gen gaat ze examen doen. WINKELCENTRUM VEENENDAAL 0 Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. f Vrijdagsavonds KOOPAVONr tot 9 uur. 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). 0 Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 9 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. WV-Inlichtingenkantoor: Hoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. VEENENDAAL Zaterdag 22 juli: W. Remme, Markt 10, telefoon 2061. Zondag 23 juli: H. E. G. Pilon, Kerke- w(jk 82, telfoon 2481. Apotheek: Zuiderapotheek, Dr. Slote- maker de Bruineplein 7, telef. 3714. AMERONGEN Weekenddienst: dr. S. M. van Ommeren, Rijksstraatweg 158, Eist, tel. 0877-217. DE KLOMP, EDERVEEN, RENSWOUDE Arts: dr. Ter Velde, Renswoude, tel. 450. RHENEN Arts: de heer Stegeman, Herenstraat 69, tel. 2315. Apotheek: Deys, Fr. v.d. Paltshof 23, tel. 2481. OPHEUSDEN rts: Voor de gemeenten Opheusden, Dodewaard en Ochten neemt waar: de heer Van Driel te Ochten, tel. 03444 -220. Wijkverpleging: Voor de gemeentes Op heusden en Dodewaard neemt waar: zr. E. de Winter te Opheusden, tel. 210. KESTEREN Arts: Voor de gemeentes Lienden, Kes teren en Ommeren neemt waar: de heer Guépin te Ommeren tel. 03443- 250. Wijkverpleging: Voor de gemeentes Kesteren en Ochten neemt waar: zr. C. de Jong te Ochten. ADVERTENTIE RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat zij op maandag 24, dinsdag 25 en woensdag 26 juli 1967 op de normale tijden waarop de reinigings dienst het huisvuil ophaalt, achter de roltrommelauto een extra wagen zullen laten rijden, waarmee grof tuin- en huishoudafval kan worden meegege ven, dat men normaal verplicht is zelf naar de vuilnisbelt te brengen, mits dit bij de vuilnisemmer gebundeld wordt klaargezet. Zij doqn een beroep op de ingezete nen van deze gelegenheid vooral ge bruik te maken, in de hoop dat daar mee wordt bereikt, dat er geen vuil meer wordt gestort langs de openbare wegen en op andere van de weg af zichtbare plaatsen. Rhenen, 18 juli 1967. B. eri W. van Rhenen, De secretaris, De burgemeester, W. C. Pieters. Mr. J. Deen l.b. RHENEN. Het internationale Rode Kruis bestond gisteren 100 jaar. Ter gelegenheid van dit heuglij ke feit heeft het hoofdbestuur in Ne derland alle afdelingen opgedragen de inwoners die dit jaar 100 jaar wor den, te bedenken met een bloemen hulde. In Rhenen was het „opoe" Bijkerk, die al jaren in „De Tollekamp" woont en die in oktober 100 jaar hoopt te worden, bij wie een deputa tie van de afdeling Rhenen van het jubilerende Rode Kruis gisteroch tend om kwart over elf op bezoek ging om een bloemenhulde te brengen met een lepeltje. Namens het afdelingsbestuur boden mevrouw Deen en de heer Van de Steeg rode rozen aan in de vorm van een rood kruis. RHENEN Het is zo ont aard druk, dat ik geen tijd heb om m'n haren te laten knippen." Zoiets moet bad- meester Ton van Dijk gezegd hebben tijdens de uitoefening van zijn bijzonder zware taak, nu er tengevolge van de prachtige zomer elke dag op nieuw weer duizenden mensen in Natuurbad Ouwehand op de Grebbeberg een duik ko men nemen. Enkele omstanders vingen die kreet van de heer Van Dijk op. Zij stapten naar kapper E gas aan de Nieuwe Veenendaal- seweg en vertelden daar de coiffure-pro blemen van Rhenen's badmeester. Geen nood", zei de heer Egas. „Ik kom woensdagavond om half acht op het bad met kam en schaar en dan zal ik de „badbeer" wel eens even onderhanden nemen. En zo is het ook geschied. Badmeester Van Dijk, die stond te wachten op twee waterpolowedstrijden, die tegen achten zouden aanvangen en waarin hijzelf nog moest meespelen, werd naar de rand van het instructiebad gelokt, waar hij werd geconfronteerd met zijn kapper. De heer Egas had de stoel klaar staan en de ton- deuze aangesloten op een stopcontact in het pompgebouw. De totaal beduusde badmeester werd keurig geknipt zonder kapmantel en was zó verslagen door deze service van kapper Egas, dat hij totaal geen commentaar had. Hij vergat zelfs het kapgeld te betalen. Maar wat doe je, als je zelf de kapper niet hebt besteld Veenendaal - Telef. 08385 - 3557 VEENENDAAL Het comité Autotocht Ouden van Dagen heeft de plan nen voor de twintigste bejaardenreis en voor de invalidentocht gereed. Het kampt echter nog met één moeilijkheid: de financiële kwestie is nog niet geheel rond. Nu de autotochten niet meer met particuliere wagens gereden worden, maar met touringcars zijn de kosten belangrijk hoger geworden. Het comité hoopt, dat de automobilisten, die vroeger hun wagen beschikbaar stelden nu het bedrag, dat daarmee gemoeid was willen schenken aan het comité, zodat de Autotocht niet alleen dit jaar, maar ook volgende jaren nog kan doorgaan. Natuurlijk zal men ook graag bijdragen van anderen in ontvangst nemen. De bejaarden- en invalidentocht zal dit jaar voeren naar de Veluwe en Oos telijk-Flevoland. In Apeldoorn zal een broodmaaltijd gebruikt worden, terwijl men in Lelystad een theepauze zal hou- den. Voor de bejaardentocht is de vef- trektijd op 10 uur gesteld, terwijl men om ongeveer 18 uur weer in Veenendaal hoopt terug te zijn. Om aan de bejaardentocht te kunnen deelnemen moet men 65 jaar zijn, voor echtparen geldt, dat één van beiden tenminste 65 jaar is. Voor de invaliden- tocht is geen leeftijdsgrens gesteld. Vo rige jaren is het voorgekomen, dat men voor beide tochten inschreef. Het comité wijst er op, dat dit niet kan worden toe gestaan: het is slechts mogelijk aan één van beide tochten deel te nemen. De bejaardentocht wordt gehouden op woensdag 30 augustus, de invaliden- tocht op zaterdag 2 september. Aanmel ding voor beide tochten is mogelijk tot en met zaterdag 5 augustus. Men kan voor deze aanmelding gebruik maken van een formulier, dat elders in dit blad is afgedrukt. De formulieren moe ten ingeleverd worden bij een der vol gende adressen: Firma T. vaxn Beek, Gortstraat 5; Sigarenmagazijn en postagentschap „Zuid", p/a W. van Walsum, Slotema- ker de Bruineplein 31; Afdeling Bevol king; Kerkewijk 16 („Linquenda") en gemeentesecretarie. Hoofdstraat 92. De bejaarden, die in het hervormd bejaardencentrum „De Engelenburgh" wonen, hoeven geen gebruik te maken van de inschrijfformulieren. Evenals voorgaande jaren zullen zij in de gele genheid worden gesteld zich voor deze tocht op te geven via de administratie van het bejaardencentrum. Invaliden kunnen hun formulier, behalve op de genoemde adressen ook inleveren bij de Streekwerkplaats, Zuivelstraat 11. VEENENDAAL Hedenavond om 19.30 zal de weleerwaarde heer ds. Schipaanboord uit Apeldoorn een pre dikbeurt vervullen in het kerkgebouw van de gereformeerde gemeente (syno daal). DEN HAAG. Op de Nederlandse veilingen zijn nog steeds zeer grote aanvoeren van tomaten. Door het war mee weer verloopt het tijpingsproces in de kassen erg vlug. Op de buitenlandse markten wordt in toenemende mate concurrentie ondervonden van natuur- tomaten uit de zuidelijke landen, maar toch kan het Nederlandse kasproduKt dat van zeer goede kwaliteit is, zich goed handhaven. Wel is de prijs deze week wat teruggelopen. Vorige week deden de goede kwaliteiten exportto maten op de veilingen steeds rond f 4,50 per krat van 6 kg maar deze week dinsdag lag de prijs voor de a en b maat tussen f 3,80 en f 4,20 per 6 kg. De c maat, dat zijn kleinere tomaten, de den toen rond f 3,50 per 6 kg. De ex port heeft geruime tijd rond 15 miljoen kg per week gelegen, maar is in de eerste week van juli blijkens de ex portcijfers van het uitvoer controle bu reau voor tuinbouwprodukten, nog ver der toegenomen. In deze week bedroeg de Nederlandse tomatenuitvoer name lijk 17.782 ton. Hiervan ging 12.016 ton naar West-Duitsland. Verder 3889 ton naar Engeland en 1002 ton naar Zwe den. Naar Zwitserland werden in die week 156 ton Nederlandse tomaten ver laden en naar Frankrijk 591 ton. Voorts 43 ton naar België en Luxem burg, en 85 ton naar diverse landen. SCHERPENZEEL Eiermarkt: Aan voer ca. 900.000. Prijzen: kippeëieren f 10,tot f 11,25 en henneëieren f 7, tot f 10,Handel: goed. Biggenmarkt: Aanvoer 149 biggen. Prijzen van f 75, tot f 85,Handel: matig. Was er in de week tot 1 juli sprak* van een laagte-record bij de uitvoer van braadkuikens, toen deze nog geen 1000 ton bedroeg, in de week tot 8 juli was van een ander record sprake, toen namelijk 3222 ton kuikens werden uit gevoerd. De oorzaak is de grotere kooplust die aan de dag gelegd werd door de Duitse importhandel. m - V, f KESTEREN Naar wij uit betrouwbare bron vernemen heeft Recticel N.V. te Kesteren de betonindustrie „Midden Nederland" aangekocht. De betonfabriek was eigendom van de firma B. de Kroon te Rhenen en bevindt zich evenals Recticel N.V. op het industrieterrein te Kesteren. De aankoop van Recticel N.V. omvat alle opstallen van de betonfabriek, alsmede ruim 2 ha industrieterrein. De laatste jaren breidt Recticel N.V. enorm uit. Ook de jongste aankoop van het concern vormt een schakel in deze expansie- periode. Op de betonfabriek werken, zo wist men te vertellen, ruim 15 perso nen. Verwacht wordt dat deze werknemers zullen worden overgeplaatst naar de betonfabriek van de firma De Kroon te Rhenen. Wanneer Recticel N.V. de gebouwen zal betrekken kon men ons niet meedelen. Geruchten doen de ronde dat Recticel N.V. binnenkort ook in Denemarken een fabriek zal openen. Bovendien zouden pogingen worden aangewend om het afzetgebied uit te breiden tot achter het IJzeren Gordijn. LEERSUM De Beukenhof heeft weer een bestemming. Vanaf december 1960 stond dit gebouw aan de Rijksstraatweg 91 te Leersum leeg. Vroeger was dit het huis van dokter Buining. Toen hij dit huis heeft verlaten wist niemand precies wat de bestemming van dit gebouw zou worden. De heer Lohman kocht het om er een hotel of motel in te beginnen. Van deze plannen is niets terecht gekomen, omdat de financiën voor de verdere verbouw op waren. Het gebouw werd toen weer over genomen door de Caltex, die er een pompstation opende. Het pompstation ging draaien, maar het hoofdgebouw bleef leeg. Dit was voldoende aanleiding voor de Leersu- mers om allerlei gissingen te doen over de toekomst van „Beukenhof". De ene week zou het een jeugdge- bouw worden, dan weer een dorpshuis, of een bejaardentehuis. Aan al deze on zekerheden is nu een eind gekomen. De heer C. F. Hennevelt uit Utrecht is eigenaar geworden van „Beuken hof". In de Willem Barendszstraat te Utrecht had de heer Hennevelt een groothandel in plastic letters. Zijn bedrijf heeft echter de laatste jaren zo'n omvang genomen dat dit pand te klein werd. „Ja", zegt de heer Hennevelt, „veel mensen kunnen zich geen idee vormen van wat plastic-letters betekenen. Als ik vertel dat ik op dit moment hier in Leersum al 7 a 8 miljoen letters heb opgeslagen, dan zal het duidelijk zijn, dat hiervoor ruimte nodig is". In Leersum is hij nu bezig het bene denhuis in te richten als opslagplaats. Hij beschikt nu over overzichtelijke rekken, van waaruit de gevraagde let ters zo maar op nummer afgelezen Het gebouw Beukenhof aan de Rijksstraatweg is de laatste weken flink opgeknapt. O kunnen worden. De letters zijn hoofdzakelijk voor de export en worden verzonden naar 24 landen. melijk in de omgeving van Rhenen en van Kesteren, nabij de Rijnbrug. Het aantal toeristen, dat afkoeling zocht langs de Rijnoevers is aanmerkelijk gro ter dan voorgaande jaren. Bovendien valt een grote toename te constateren van het aantal watersportbeoefenaars op de Rijn. Van drukke scheepvaart valt nu nog weinig te merken, zodat speedboten, waterskiërs en zeiljachten ongehinderd hun gang kunnen gaan. tot groot vermaak van de honderden mensen op de wal. De vakantietijd wordt gebruikt om alles rustig op orde te kunnen stellen, maar als men het fraaie kantoor bin nenloopt dan kan men constant de te lefoon horen rinkelen. Boven de opslagplaats zijn de kamers omgetoverd tot moderne woonvertrek ken. Hier wonen de kinderen van de heer Hennevelt met hun gezinnen. Zij werken mee in de zaak, zodat het per soneel dicht bij de hand is. Volgende week gaat de heer Henne velt met vakantie. Het wordt dan voor hem een verdiende rust, want als men alles in ogenschouw neemt wat hij in enkele maanden aan werk heeft ver zet, dan is men het daar wel over eens. RHENEN Het prachtige zomer weer van de laatste tijd lokt dagelijks buitengewoon veel mensen naar de oe vers van de Rijn. De aantrekkelijke strandjes tussen de talrijke kribben zijn reeds in de vroege morgen overbevolkt. De drukte concentreerde zich voorna-

De Vallei | 1967 | | pagina 4