Hoger beroep VSW-geschil Buurtlaan-West is nu geheel gereed Vele Veenendaalse wegen kregen nieuwe slijtlaag Vijf jaar garantie op het asfalt RAADHUISPLEIN IN AANLEG Kindercircus Kraaien ne komt naar Veenendaal Voor t lapje gehouden... Wedvlucht van „De Luchtreiziger" gestolen J eugdvierdaagse komt in zicht Fanfare „Resteren" houdt verloting Bromfietser gaf geen voorrang en brak een been Dameskapsalon in Resteren l HORLOGERIE [rf VAN MANEN Geldkist uit automatiekhal Vïètnamhulp Eltheto tn- Flinke gift Batig saldo arMs Scriba Oude Rusthuis Gezinszorg en maatschappelijk werk VOORSTELLING AAN DE DIJKSTRAAT BURGERLIJKE STAND VEENENDAAL BURGERLIJKE STAND EDE VAN WOUT BLAUWKOUS VRIJDAG 21 JULI 1967 Het vorige seizoen hebben wë de vreem deling op eigen kompas in onze ge meente rond laten scharrelen. We vonden het best dat ze kwamen, maar ze moesten maar zien. Voorlichting was er niet. Dit jaar doen we het anders. Er is weer een VVV, een vereniging voor vreemdelingenverkeer. Dat moet de vakantiegangers een opgelucht gevoel geven. Hij is niet langer aan de Fi listijnen overgeleverd. Hij kan ervan overtuigd zijn, dat hij ook in onze omgeving niks hoeft te missen. Geen blauw bloemetje langs de Slaperdijk en geen wit polletje onder Renswou. Op één hele dag in 't jaar kan hij zo als deze week terecht op de Bijen- markt en hij kan het natuurreservaat „De Hel" door de verrekijker aan de buitenkant bekijken. Als de vreemde ling het treft kan hij er een koppel zeldzame spreeuwen overheen zien scheren. In „De Hel" mag hij niet ko men. Dat is streng verboden. Tenzij de vreemdeling zijn vakantie zo in pikt, dat er juist een rondleiding on der deskundige leiding wordt gehou den. Je moet het allemaal maar weten als je hier vreemd staat. Maar dat is mogelijk. Via een folder van de VVV volgeschreven met bezienswaardighe den. Eerlijk gezegd kan ik er mijn voordeel ook nog mee doen. Ik heb in m'n he le leven nog geen voet in „De Hel" gezet. En als ik langs de Slaperdijk kuier zie ik nooit zeldzame blauwe blommetjes. Laat staan onder Rens- woude. Wat ik hier wel allemaal zie, daar staat niet veel over in het volgeschreven en -gefotografeerde lapje van Vreemde lingenverkeer. Maar dat is waar schijnlijk te gewoon voor de vreemde ling. Fabrieken bijvoorbeeld. En winkels. En een nieuw gemeentehuis, dat enigszins verschilt van de flats die de achtergrond vormen door een niet- volgroeid torentje dat men ervóór gezet heeft. Met alle eerbied voor de personen die avonden de nodige lokkertjes uit heb ben zitten denken: ik zie het nog niet ln dat ene reclamefoldertje zitten. Misschien is er meer, maar dat heb ik dan nog niet gezien. Wel is me opgevallen dat het volk van vreemde bodem hier de laatste weken dezelfde ontspanning geboden is als vorig jaar. De uitverkoop, de markt, de winkels met velerlei schransartike- len en al datgene wat verder door de middenstand in de strijd wordt ge gooid. Er mogen wat meer vlaggetjes in het koopcentrum zijn uitgezet dan het vorige seizoen, daar blijf ik af. Ik heb ze vorig jaar niet geteld. Maar vorig jaar werden we zonder vreem delingenverkeer nog zo af en toe 'es getrakteerd op een draaiorgeldeun. Dit jaar moeten we het meer ge organiseerd zonder muzikale om lijsting doen. Misschien gebeurt het allemaal in stil te. Is er voor de vreemdeling veel meer te beleven dan wij, inboorlin gen, opmerken. Maar voor iedereen, van binnen en bui ten de grenspalen, heeft de hele zaak weinig voorkomen. Dat een gevestig de fotograaf zijn winkeljuffrouw een dubbelrol laat spelen is onze welge meende dank waard. Had ie het niet gedaan dan waren we wellicht ver stoken gebleven van enige overdekte gelegenheid tot informatie, maar het blijft op die manier toch in de sfeer ritten van „we doen het er even bij". Ik had toch op z'n minst verwacht dat men een innemend dametje in een apart hokje had neergezet. Iets in een blauw minirokje en een geel bloesje om bij de kleuren van ons plaatselij ke dundoek te blijven. Wat had nou helemaal zo'n deerntje in zo'n kiosk- je ons die paar maanden gekost? Ik heb het al 'es meer gezegd: We moeten goed weten wat we in dat vreemdelingenbestek zijn. Ze zitten in de omgeving, de mensen die we zo af en toe hierheen moeten lokken. En dat doe je niet alleen met een on derbroek en een hemd tegen kapotge slagen of doodgedrukte prijzen. Een vakantieganger heeft luchtiger zaken aan z'n hoofd. Waar kan hij, om maar 'es wat te noemen, na een ex cursie door de Hoofdstraat in de openlucht gaan zitten om wat te con sumeren en onderwijl het overige va kantievolk aan z'n voeten voorbij la ten schuifelen? Waar zorgt de Hore ca voor een nodigend muziekje? Daar zou een VVV 'es op aan kunnen werken. In nauwe samenwerking met de middenstand. Het is heel pienter als men de vreemdelingen met een pak koopwaar onder de arm uit ons verkoopcentrum weet te laten ver trekken. Maar als ze dan onder de andere arm hun ziel hebben, is er iets niet in de haak. Wout Blauwkous VEENENDAAL Gistermiddag liet mevrouw Van de B., eigenares van een automatiekhal in de Hoofdstraat even een geldkistje met f 250,- achter de koelvitrine onbeheerd staan. Ze had wel de moeite genomen het dekseltje af te sluiten. Toen zij ongeveer vijf minuten later door de bel naar voren geroepen werd, stond er een onbeken de man en toen hij verdwenen was mis te zij het kistje. Het kistje was vanuit de cafetaria ruimte te zien en kon gemakkelijk met de hand achter de vitrine vandaan ge haald worden, zodat de dief een opge legde kans had. Geboren: Gerardus Johannes, z.v. P. Robbertsen en H. E. van de Waal; Jan Willem, z.v. J. Hardeman en J. W. Beukhof; Cornelia, d.v. J. W. Blanke- stijn en A. Pater; Gerritje Hendrika, d.v. M. B. van Ginkel en G. Slotboom; Maria Wilhelmina Adriana, d.v. J. van Geest en J. Laros; Roelof Willem, z.v. W. van de Scheur en C. Roelofsen; Lubbertus, z.v. W. Werkman en J. van de Kraats; Hendrika Sarah, d.v. H. J. van Hunnik en S. H. van Beek (gebo ren te Ede); Marco Bernardus Dirk, z.v. W. B. Hoogelander en G. J. de Voogt (geboren te Rhenen); Janna Ma ria, d.v. J. Veldhuizen en N. E. Veen- brink (geboren te Rhenen). Ondertrouwd; S. de Jong en J. H. te Velde; E. J. Drost en J. van Capelle; G. J. Westerink en C. M. R. van de Scheur; J. W. van Ginkel en J. Ver steeg; H. Brussaard en P. van Viegen; L. H. de Kloet en G. M. Oskam. Gehuwd: G. R. van Leeuwen en J. van der Molen; A. E. .C van Ginkel en J. M. Sluiters; R. van der Wal en G. van der Burg; A. Gerritsen en R. Tak ken. VEENENDAAL Het plein voor het raadhuis begint al enigs zins vorm te krijgen. Zoals we al schreven heeft het gemeentebestuur de wens te kennen gegeven om VEENENDAAL Voor het gerechts hof in Arnhem zullen op 5 september de pleidooien worden gehouden in het door de geschorste directeur van de Veenendaalse Stoomspinnerij en Weve rij, de heer J. C. Bottenheim, tegen de commissarissen van deze vennootschap aangespannen kort geding. De president van de rechtbank in Arnhem verbood enige tijd geleden in kort geding de he^r Bottenheim zijn werk als directeur' te hervatten. De commissarissen werden bovendien ge lijk gesteld in hun afwijzende houding ten aanzien van de eis van de heer Bot tenheim, die volgens de statutaire be palingen een vergadering van aandeel houders wenste bijeen te laten roepen om over zijn schorsing te laten beslis sen. Indien het gerechtshof op 19 sep tember arrest wijst, weten de aandeel houders van de V.S.W. in ieder geval voor de aandeelhoudersvergadering van 22 september hoe het gerechtshof over het vonnis van de rechtbankpresident denkt en of de heer Bottenheim wel licht toch gelijk heeft. Hij verwijt de commissarissen van de V.S.W. in strijd met de goede trouw te hebben gehan deld. VEENENDAAL In de eerste week van augustus wordt de Jeugdvierdaag- se weer gehouden. Ook dit jaar zullen de deelnemers kunnen genieten van de gezonde wandelsport, maar boven dien worden ze bezig gehouden met sport en spel. De organisatoren weten elk jaar weer een aantrekkelijk pro gramma samen te stellen. Opgave voor de Jeugd vierdaagse van dit jaar kan geschieden in het „In- stuifgebouw" aan de J. G. Sandbrink- straat op dinsdag 25 en donderdag 27 juli tussen 2 en 5 uur 's middags. zowel het plein als het raadhuis in augustus, om wat bijkomstige werkzaamheden na, voltooid te hebben. De stedebouwkundige heeft het plein ontworpen en de WINKELCENTRUM VEENENDAAL 9 Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en Is 's maandagsmorgens gesloten). 0 Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 0 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. M VW-Inlichtingenkantoor: Hoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. Heden, vrijdag VEENENDAAL Terrein v.v. Veenendaal, Bergweg: Lu napark. BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal 19.30 uur: „Hoe steel ik een miljoen Morgen, zaterdag VEENENDAAL Terrein v.v. Veenendaal, Bergweg: Lu napark. Terrein achter Julianakerk, bereikbaar via Vijgendam, 19.30 uur: Ruiterde- monstratie „De Valouwe". Grote Pekken 578, 1018 uur: Model woning firma Matser. RHENEN Viaduct 14 uur: Vertrek middagfiets tocht naar Achterberg e.o. O.l.v. A. P. de Kleuver. AMERONGEN De Burgwal 14 uur: Damesvoetbalwed strijd AmerongenMaurik, 16 uur: DVSA 1—Maurik 1. De Burgwal 19.30 uur: Beatfestijn. SCHERPENZEEL Terrein Barneveldseweg 19.00 uur: Rui- terdemonstraties „Valleiruiters". BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal 19.30 uur: „Hoe steel ik een miljoen KESTEREN Zaterdag 5 augustus vindt in café „Het Ambtshuis" te Res teren de trekking plaats van de verlo ting, die wordt georganiseerd door de plaatselijke fanfare. Momenteel zijn nog enkele loten verkrijgbaar. De opbrengst van de verloting is bestemd voor nieuw- we uniformen. De hoofdprijs bestaat uit e^.i Solex., terwijl daarnaast diverse an dere prachtige prijzen de verloting aan trekkelijk maken. VEENENDAAL Op de hoek van de Jan Steenlaan en de Frans Halslaan ver leende de vijftigjarige bromfietser J. R. uit Veenendaal geen voorrang aan een voor hem van rechts komende perso nenauto, bestuurd door de heer J. M. W. uit Ede. Door de botsing kwam de bromfiet ser ten val en brak een bovenbeen. Per ambulance is hij naar het Julianazie- kenhuis overgebracht. KESTEREN Over enkele maanden wordt in de Hoofdstraat te Kesteren een dameskapsalon gevestigd. Eigena res mej. E. Middel uit Rhenen neeft daartoe met ingang van 1 september het onlangs vrijgekomen pand naast de Raiffeisenbank gehuurd. De beneden verdieping zal als dameskapsalon worden ingericht. Waarschijnlijk zullen nog voor eind sentember de eerste dames uit Keste ren en omgeving in de nieuwe salon ge kapt kunnen worden. Tot op heden was Kesteren geen kapperszaak rijk. Het gebrek aan een herensalon blijft echter voortbestaan. kosten ervan werden door de dienst gemeentewerken geraamd op 330.000.—. VEENENDAAL Op initiatief van de Vereniging voor Vreemdelingenver keer (VVV) zal woensdagmiddag 26 ju li het bekende kindercircus ,,'t Kraai ennest" uit Den Haag in Veenendaal optreden. De voorstelling wordt gege ven op de ijsbaan aan de Dijkstraat en begint om twee uur. De laag gehouden toegangsprijs be draagt f 0,35 per persoon. De ijsbaan aan de Dijkstraat ligt gunstig voor be woners van de campings in Overberg, vandaar dat men dit terrein koos. Het kindercircus „Kaaiennest", voor en door kinderen, gaat uit van het club huis „De Fram" in Den Haag. Lang zamerhand heeft men met de vaste be zoekers van dit clubhuis een leuk pro gramma samengesteld, dat niet alleen voor kinderen, maar ook voor volwas senen de moeite van het zien waard is. Alles wordt door kinderen verzorgd, zij het dan dat volwassenen de leiding van het geheel in handen hebben. Het kan met recht een mini-circus genoemd wor den, want de romantiek is zeker gelijk waardig aan die van een „echt" cir cus. Op het programma staan vele aan trekkelijke onderdelen, die ook in het gewone circus gevonden worden: acro- VEENENDAAL Ondanks alle waarschuwingen die in de loop van de tijd door de politie gegeven zijn, is er weer eens een inwoner van Veenen daal de heer V. het slachtoffer geworden van een „lapjeskoopman", die met gladde praatjes een slechte kwaliteit stof voor een fors bedrag aan de man weet te brengen. Ditmaal iïas de koopmaniemand, die zich voor de Zwitser J. Klingel uit Bazel uitgaf. Het verhaal van de heer „Klingel" luidde als volgt: „Ik heb in Utrecht op een beurs gestaan, en moet nu mijn stalen kwijt zien te raken, anders moet ik bij de Zwitserse grens invoerrechten betalen". De heer V. kocht twee lappen voor het „zach te prijsje" van f 200,-. Toen hij de stoffen later aan een deskundige toonde, werd hem verteld dat ze hooguit het tiende deel waard waren van wat hij er voor gegeven had. De heer V. heeft de politie ge waarschuwd, die Klingel, die in een lichtkleurige personenauto, waar schijnlijk een NSU-Prinz rijdt, hoopt te kunnen opsporen. ADVERTENTIE WMF r\ SOLA elite sfe en staal KELTUM gf p,eel M>J 'HOOGSTRAAT 28 en staal //m/ VEENENDAAL batiek, fietsers op één wiel, clown- koorddansers, balanceren en natuurlijk dierendressuur. Geboren: Johan, zoon van W. J. Blotenburg en J. van Nieuw-Amerongen; Wilhelmi na J. H., dochter van F. Gans en W. Brouwer; Eveline H. W. M., dochter van G. A. van Dorland en E. van Lam- balgen; Aartjen A., dv. L. M. de Geit en D. A. van Ark; Clasina E., d.v. A. G. Hazeleger en G. G. Meijer; Paula, d.v. P Schuringa en M. Wassinkmaat; Hendrika S. d.v. H. J. van Hunnik en S. H. van Beek; Hendrikus E. z.v. R. G. Bos en G. Meerveld; Adrianus, z.v. A. Groeneveld m E. de Rooij; Wilhelmi na, d. v. T. S. van Steenbergen en W. van Gent; Marius J., z.v. G. van Har ten en W. Beukhof; Aalt H. z.v. A. van Ginkel en M. de Koning; Johann, z.v. J. Jansen en E. de Jong; Marlies, d. v. J. Jansen en E. de Jong; Johannes, z.v. G. Buitenhuis en G. J. de Geus; Willem, z. v. W. Achterberg en G. A. Adams; Margaretha C., d.v. W. M. van Setten en M. Vli£g; Pieter, z.v. J. W. van Engelenhoven en W. G. W. van der Vaart; Maria C. A., d.v. L. van Kooten en T. J. Schouten; Rijkje, G., d.v. G. J. van Harn en G. Kroesbergen; Jolke, z.v. J. M. C. Wieten en R. J. Zandberg; Jan W., z.v. A. Huijsman en W. van Wikselaar; Gerrit A. z. v. J. H. Geurink en J. H. Hartemink; Henny C. W. d.v. G. van Ruler en C. Oosterbeek; Jan J. z.v. E. G. van de Haar en J. Klok; Marjolijn, d. v. G. Feenstra en A. Schans; Evert J., z.v. E. J. Fluit en W. J. Lam; Aalbert L., z.v. J. van Dijk en W. Bloemendal; Hendrika E„ d.v. H. A. Voskuil en E. S. Morren; Mari- nus A. z.v. G. C. van Alfen en W. A. Sukkel; Stephan, z.v. Jan van Wikselaar en G. Burgers; Gerritje M. E. d.v. R. Weijman en B. Voskuil; Roelof A. z.v. J. G. van Laar en R. den Ambtman; Silvia N. d.v. N. C. Kamarzarian en M. de Leeuw; Jacoliene L., d.v. P. F. Klok en G. Brons. Getrouwd G. Jonkers en C. Balt; J. Pranger en M. Mekking; M. Terlou en G. A. G. Noorlander; J. Mylonas en E. M. I. .J Greter; A. F. Rebibo en J. Kwak; R. M. A. Quint en P. G. M. Bokschoten; E. van Veldhuizen en B. Hendriks; A. Slettenhaar en A. Riemens; J. B. Nij- hof en H. M. L. Maaskant; A. van Doorn en M. van Ginkel; H. Oldenbur- ger en G. van Feggelen. Ondertrouwd: Hendrik Teunissen en Gerritje H. van Geresteijn; Teunis Otten en Cornelia Berkhof; Peter van Setten en Geertrui- da Jansen; Cornelis Schut en Wilhel mina A. Wolven; Robert van Zanten en Irene J. M .van Berkel; Jacob Top en Elsje van Steenbeek, Jan H. Boon en Jannetje H. Waaijenberg; Abraham te Winkel en Wilhelmina E. Hofland, Leo- nardus J. Jonkers en Elisabeth Rutten. Overleden: Cornelia Kievit e/v P. Bezemer, 74 jr.; Adrianus H. Bons, 82 jr.; Willem Brouwer, 78 jr.; Maria Wildschut e/v van Wijk, 76 jr.; Maartje Mostert e/v C. Kieft, 72 jr.; Hendrik de Rooij. 83 jr.; Gerardus B. Rijntjes, 84 jr.; Hen drik C. Barth, 66 jr.; Hendrik A. Spies, 86 jr.; Jan W. van Sas, 79 jr.; Wille- mijntje Viets geh. gew. met J. H. van Zetten, 85 jr. PP VEENENDAAL In Veenendaal is het personeel van Brui 1-Apeldoorn de laatste weken weer bijzonder actief. Op vele plaatsen kon men grote wal sen en asfaltmachines aan de gang zien. Veel wegen zijn in de afgelopen dagen vernieuwd of er werden geheel nieuwe aangelegd. Men heeft slijtlagen aangebracht in de hele „Punt", in een groot deel van de Engelenburg en gisteren ook op de Buurtlaan-West. Van de zijde van Bruil vertelde men, dat men het werk aan de Buurtlaan, waaraan men met onderbrekingen ongeveer 10 maanden bezig geweest is, vandaag gereed hoopt te hebben. Voorlopig kan deze weg e? weer tegen, want volgens het bestek moet de asfaltlaag voor vijf jaar gegarandeerd worden. „Het hangt natuurlijk van de verkeersinten siteit op deze laan af, maar drie jaar gaat hij zeker mee, en daarna hoeft nooit meer dan de slijtlaag vernieuwd te worden," aldus een opzichter van de firma Bruil. De weg is op sommige plaatsen ruim drie meter uitgegraven en rust nu overal op zand. Voorheen was dat veen of andere „slappe" grond. De bewoners van de Buurtlaan kunnen nu dus de scheuren die in vroeger jaren in de muren gekomen zijn met een gerust hart laten repareren, want de kans dat ze er weer inkomen is geringer dan ooit. Wie mocht denken, dat Bruil nu voorlopig wel uit Veenendaal verdwe nen zal zijn, heeft het mis. Momen teel zijn de voorbereidingen bezig voor het Raadhuisplein, waaraan ook deze firma mee zal werken, terwijl er in de Salamander en Molenbrug bijvoorbeeld ook» nog het een en an der te doen is. De asfaltwegen be staan tegenwoordig uit drie lagen, die enige tijd na elkaar opgelegd worden om ze steviger te kunnen maken. Voordat men de laatste laag, (de slijtlaag) aanbrengt wordt op de tweede laag eerst een hechtmiddel met een sproeiwagen gespoten, het enige „apparaat", dat aan het ouderwetse „teren" herinnert. Het asfalt, dat uit een grote ma chine komt, die een halve straat breedte tegelijkertijd bewerkt, heeft een temperatuur van 180 gr. C. Met warm weer, zoals deze week kan het wel enige tijd duren, voordat het af-, gekoeld is. Dat is dan ook een der redenen, dat een weg als de Buurt laan-West geheel voor het verkeer ge sloten werd, al trok men er zich niet veel van aan. Een andere reden ligt in het feit, dat het gebruikte ma teriaal vrij moeilijk te manoeuvreren is, waardoor men hinder heeft van „gewoon" verkeer. VEENENDAAL De E.V.P.V. „De Luchtreiziger" te Veenendaal nam afge lopen week deel aan de wedvlucht voor jonge duiven vanaf Vilvoorde (144 km). De duiven werden om 8.20 uur in vrij heid gesteld en de eerste meldde zich bij de heer A. v. Barneveld om 10.13.19 uur en behaalde een snelheid van 1265,2 meter per min. De verdere uitslag is: A. v. Barneveld 1, 3, 4, 15; H. Beyk 2, 37, 45, 46; K. de Ruiter 5, 7, 42; W. Brouwers 8, 30; G. Fasse 9, 21, 26, 31; Schuurman 10,11 23; W. Wolfsen 12, 43; H. Zwijnen 13, 16, 36, 49; W. J. v. Daml4, 20, 24, 29, 35, 30, 44, 50; A. Versteeg 6, 18; A. v.d. Bovenkamp 17, 19, 28, 40; Barneveld Tanis 22, 38; C. Methorst 25; W. Scha kel 27, 47; G. Muller 32, 34, 48 en H. v. Kooten 33, 41. ii—11 ^ÊÊIÊé/f De actie „Riësi" van de hervorm de gemeente „Sola Fide" te Vee nendaal is eind juni, na een jaar gedraaid te hebben, afgesloten. Het eindbedrag van deze met verjaar dagszakjes gehouden inzameling is nog niet bekend. De opbrengst van de verjaardagszakjes is door de commissie internationale hulpverle ning „Sola Fide" over de volgende periode van een jaar bestemd voor hulp aan de bevolking van Zuid- Viëtnarr advies van het college van diakenen besloten. Ds. H. Nijeboer van de hervorm de gemeente „Sola Fide" te Vee nendaal ontving tijdens een van zijn wijkbezoeken een gift van 250 gul den. Het jaar 1966 is door de hervorm de gemeente „Sola Fide" te Vee nendaal afgesloten met een batig saldo van 1300 gulden. Tot scriba van de herv. centra le kerkeraad te Veenendaal is ge kozen ds. S. P. van den Assenbergh. De heer J. H. de Vries heeft na een korte ambtsperiode, op dokters advies voor deze functie moeten be danken. Het oude rusthuis der hervormde gemeente zal worden verkocht. De centrale kerkeraad heeft hiertoe op De overdracht van het gebouw „Eltheto" te Veenendaal heeft zijn beslag gekregen. De stichting „Bou wen en bewaren" die het beheer over het gebouw voert, heeft dit 1 overgedragen aan de centrale ker keraad der hervormde gemeente. Verschenen is het jaarverslag over 1966 van de hervormde commissie voor maatschappelijk werk en ge zinsverzorging te Veenendaal. Aan dit werk neemt behalve de her vormde gemeente thans ook deel de gereformeerde gemeente in Neder land, sedert 1 januari 1966 en se dert het begin van deze maand te vens de gereformeerde gemeente synodaal. De commissie heeft van alle deelnemende kerkgenootschap pen personeel in dienst en uiteraard kan door de diverse gemeenteleden een beroep op de leiding worden gedaan. Het aantal personeelsleden van de afdeling gezinsverzorging is gestegen van 22 op 1 januari 1966 tot S3 op 1 januari van dit jaar. De groei van het personeelsbestand in het eerste halfjaar van 1967 slaat echter alle records: op dit moment zijn 1,6 dames in dienst van de ge zinsverzorging. Ook de leiding is uitgebreid. Naast mevr. Worst-van Doorn werd hier mee belast mej. Hol uit Lunteren. Het aantal verzorgingsdagen liep op van 831,5 in 1965 tot 1,666 in 1966. De uitgaven gingen van 87.000 gul den in 1965 omhoog tot 135.000 gul den in het afgelopen jaar. Daarte genover stond aan inkomsten een bedrag van 116.000 gulden. Hierin werd voor slechts 21.000 gulden bij gedragen door jlegenen die hulp ge noten. De rest kwam uit subsidies, o.a, van de diaconie. De kostprijs per verzorgingsdag kwam in 1966 op 29 gulden. De voor rekening van de diaconie blijvende kosten van de afdeling maatschappelijk werk hebben m 1966 bedragen 6000 gulden.

De Vallei | 1967 | | pagina 3