Problemen van een miniatuurstaat (slot) Relaties verbeterd tussen Maleisië en Singapore Luchtduel boven N.-Vietnam FEDERA TIE STA A T WEER OP HET SPEL Madurodam in Chinese stijl Loethoeli overleden na aanrijding door trein Handvol overlevenden smachtte in oerwoud elf dagen naar hulp Over de grenzen Vredesplan Levenslang voor dubbele moord Nog steeds is de slangen bezweerder op straat actief Struikelblok Eruit gegooid Nieuw conflict Fel tegen Dr. Th. Dehler o ver J eden Ned. echtpaar in Duitsland verongelukt ZIJ HEEFT DE BROEK AAN Minister gaf zelf het voorbeeld Zaak- Ben Bella naar Russell-tribunaal (Van onze speciale verslaggever LINK VAN BRUGGEN) SINGAPORE Sinds de afscheiding van Singapore van de federatie Maleisië in 1965, zijn de betrekkin gen met de regering van Toengkoe Abdoel Rachman zeker verbeterd. En de Chinezen, die driekwart deel van de bevolking van de miniatuurstaat uitmaken, èn de Maleiers van Malakka zien thans wel in, dat beider economische belangen slechts gediend zijn met een goede verstandhouding. Gestraft blad weer uitnu zonder foto van Hitier Vrachtprijzen hij N.S. 10 omhoog tBBsIS Zuidafrikaanse negerleider GANDHI BRAZILIAANSE MILITAIR SCHREEF NAVLIEGRAMP VRESELIJKE ERVARINGEN IN DAGBOEK NEER "fr In de staart "fr Pistoolschot ZATERDAG 22 JULI 1967 SAIGON Zuidviëtnamese en Zuid- koreaanse soldaten hebben vrijdag in twee gevechten 380 tegenstanders ge dood, terwijl Amerikaanse piloten bo ven Noord-Viëtnam drie Migs neerscho ten en waarschijnlijk nog een vierde neerhaalden. Dit gevecht was het eer ste belangrijke luchtduel boven het Noorden in zes weken. Het Zuidviëtnamese hoofdkwartier deelde mee, dat een keurbataljon 240 tegenstanders had gedood in de noorde lijke provincie Quang Tri, in een slag op de kustvlakte tegen een bataljon van ongeveer 500 man. Ongeveer 160 km zuidelijker namen manschappen van de Koreaanse „witte paard-divisie" in de kustprovincie Binh Dinh het hoofdkwartier in van 't 95ste Viët-Cong-regiment, waarbij 140 guer rillastrijders sneuvelden en 70 wapens werden buitgemaakt. 0 Parachutisten van het Zuidviëtna mese leger zijn vrijdag in felle ge vechten gewikkeld geraakt met eenhe den van de Viët-Cong. De strijd had plaats op 25 km afstand van Hue, de vroegere keizerlijke hoofdstad. Volgens in Saigon ontvangen berichten, zouden 240 Viët-Congstrijders zijn gedood. Steeds meer vrouwen komen de gele deren van de guerrillastrijdkrachten der Viët-Cong versterken. In sommige streken van Zuid-Viëtnam bestaan de gevechtstroepen zelfs voor de helft uit vrouwen. Dit nieuws is afkomstig van de hoog ste vrouwelijke Viët-Cong-officier, Ngu yen Thi-Dinh, die tevens heeft ver klaard, dat sommige guerrillatroepen door vrouwen worden aangevoerd. Bo vendien, zei zij, gebruiken de guerrilla strijdsters hun charmes soms als wa pen. GLOUCESTER De negentienjari ge Britse vrachtwagenautochauffeur David Burgess is veroordeeld tot. le venslange gevangenisstraf wegens moord op twee negenjarige meisjes en het verkrachten van een van hen. Het proces in Gloucester heeft een week geduurd. De lijkjes van de twee kinderen, Jacqueline Williams en Jeannette Wig more, zijn 17 april in een grintgroeve gevonden door de vader van Jeannette. Burgess ontkende. Hij zei de lijkjes te hebben gevonden vlak na de moord en de moordenaar te hebben zien wegren nen. Hij was niet naar de politie ge gaan, zei hij, uit vrees voor arrestatie. PARIJS. De Franse advocaten, die de verdediging voeren van de 2 gevangen Algerijnse leiders Ben Bella Ben Alla, hebben besloten de zaak voor te leggen aan het door de Britse filosoof Bertrand Russell gestichte internationale „tribu naal". Zij willen dat dit orgaan, dat ook de „oorlogsmisdaden" van de Verenigde Staten in Viëtnam behandelde, zich uit spreekt over de „schending van het recht", waarvan huns inziens Ben Bel la en Ben Alla het slachtoffer zijn. Malakka met o.m. zijn rubber, zijn palmolie en zijn vele andere plantage- produkten is in de eerste plaats een grondstoffenleverancier. Singapore met zijn geweldige haven en opslagplaatsen is in eerste instantie een handelscen trum. Voor beide landen zou het schadelijk en misschien wel fataal kunnen zijn als de traditionele kanalisering van de in- en uitvoer gehinderd of ver hinderd zou worden. Dit alles neemt niet weg dat er nog genoeg brandnetels groeien op het re- latievlak tussen Malakka (bij uitbrei ding Maleisië) en Singapore. Deze zijn hoofdzakelijk in de politieke of emo tionele sfeer getrokken. De vraag kan zelfs worden gesteld of de federatie in haar oorspronkelijke opzet en vorm Singapore heeft er een paar jaar deel van uitgemaakt niet een misreke ning van de Britten is geweest. Daar zijn in de eerste plaats de gro te etnologische verschillen. In Malak ka hebben de Maleiers alles in handen, in Singapore kan ongeveer hetzelfde van de Chinezen worden gezegd. Beide volken hebben hun eigen ach tergrond en tradities. Gezien de inter nationale politieke situatie in Zuid- Azië, blijft het voor de Chinzen zaak zowel met Rood-China als met Formo sa, het tegenwoordige Taiwan, reke ning te houden. Premier Li Kwam Yoe van Singa pore ziet het daarnaast nog als zijn taak goede maatjes met de Verenigde Staten en met Groot-Brittannië te blij- MüNCHEN Het uiterst rechtse blad „Deutsche National-Zeitung und Soldaten-Zeitung" is vrijdag weer op de markt verschenen zonder de foto van Hitler, die de aanleiding vormde tot het in beslag nemen van het blad de dag tevoren. De tekst, die de foto begeleid de, bleef onveranderd. Op de plaats van de weggelaten foto was een bericht opgenomen, waarin het blad verslag uitbrengt over het „politie-optreden" tegen de National-Zeitung. Zoals bekend, werd de Israëlische minister van Defensie, Mosje Dayan, wiens portret links van de tekst op de voorpagina was afgedrukt, vergeleken met Hitier, wiens afbeelding rechts van de tekst prijkte. Het betrokken artikel had als kop: „Het Auschwitz van Is raël in de woestijn De massamoord op de Arabieren Dayon in het voet spoor van Hitier". Het blad had al sinds het begin van de crisis in het Midden-Oosten een hef tige campagne tegen Israël gevoerd. Chinese miniaturen en mythologische figuren vormen het Madurodam van Singapore. ven. Met Engeland, dat nog steeds een sterke militaire basis op het eiland on derhoudt, is de dwergstaat trouwens in het Gemenebest van Naties verbonden. De Maleiers daarentegen kunnen een meer onafhankelijke politiek voeren. Een anti-communistische politiek zelfs, waar de Toengkoe, zoals diens jaren lange strijd tegen de rode opstandelin gen bewezen heeft, niet van terug schrikt. De positie van de Maleise minder heid in Singapore zal ook wel altijd een struikelblok blijven. Als de Chine zen zijn de Maleiers er zijn er zo'n 300.000 nationalisten, die voor alles aan Kuala Lumpur gehecht blijven. In economisch opzicht staan ze be paald niet op de hoogste sport van de ladder. De Chinezen zijn hen, ook al door hun overweldigende meerderheid (1.5 miljoen), in alle opzichten te slim af. In Singapore geldt het Maleis nog als de officiële taal, maar in rege ringskringen gaat men er de laatste tijd bewust toe over hier Chinees van te maken. Aangezien de minder heidsgroepen er zijn ook nog In diërs en Pakistani dit niet spre ken, wordt er al meteen een ras- senbarrière opgeworpen. De opruiming van de krotwijken en de kampongs, waar meestal Maleiers wonen, wordt door Kuala Lumpur als een poging van Li Kwam Yoe gezien om het sterke saamhorigheidsgevoel van het betrokken volksdeel te breken. De Maleiers worden over allerlei nieu we woonwijken verspreid, waar ze, sa men met de Chinezen, in moeten leven. Er wordt wel eens gezegd, dat een van de redenen waarom Singpore in dertijd uit de federatie Maleisië is ge treden eruit gegooid is trouwens be ter geformuleerd de schade was, die het als handelscentrum van de In donesische economische boycot onder vond. De belangrijkste reden wortelt echter direct in de binnenlandse politiek. De verstandige premier Li Kwam Yoe was zo onverstandig zijn partij, de gematigde, maar linkse PAP, aan de algemene verkiezingen in Malakka te laten deelnemen. Hij won er inderdaad een zetel, maar laadde de toorn op zich van Toengkoe Abdoel Rachman. Van Chinese invloed in Kuala Lum pur wilde de Toengkoe niets weten. Zeker niet van Chinese invloed, die door Indiërs werd uitgeoefend, waar door de nieuwe, in Malakka gestichte partij wel eens het onderkomen van alle niet-Maleiers zou kunnen worden. Op het ogenblik is er opnieuw spra ke van een sluimerend binnenlands po litiek conflict. Ditmaal heeft het betrek king op de deelstaten Serawak en Saba die samen met het eveneens in Niord- Borneo gelegen Brunei, de vanuit |kua- la Lumpur geregeerde federatie Malei sië vormen. De ophanden zijnde verkiezingen daar zijn door de oppositie in het teken ge plaatst van afscheiding van de federa tie. De zittende regeringen van Serawak en Saba zijn natuurlijk voor de federa tieve staatsvorm, doch hun stemmen- meerderheid is niet bijster groot. Weer de mogelijkheid van de vorming van twee nieuwe staatjes, dus, die al leen nauwelijks een bestaansgrond hebben? Nee. Wat de oppositie daar wil, is aansluiting bij het welvarende Sin gapore, dat ongetwijfeld meer te bieden heeft dan Maleisië. Nu wordt door premier Li Kwam Yoe nooit in het openbaar gesproken over de federatie van de „drie S-en", zoals de eventuele samenwerking tussen Sin gapore, Serawak en Saba wordt ge noemd. Op officieus niveau echter zoveel te meer, omdat een dusdanige staatsvorm grote voordelen voor Singapore zou hebben. Het zou op deze wijze over ei gen produktiegebieden kunnen beschik ken. Het zou bovendien een uitlaatklep UTRECHT De Nederlandse Spoor wegen hebben besloten met ingang van maandag 7 augustus de vrachtprijzen voor stukgoed en het loon voor het afha len en bestellen daarvan met tien pro cent te verhogen. Deze maatregel, die is genomen om de verhouding tussen de kosten en opbreng sten van het stukgoederenvervoer te ver beteren, geldt zowel voor het vrachtgoed als het expressgoed. v.:;,Ms.-:--.-?.--*--:'.- -v" <v 4 'H voor zijn bevolking krijgen, die „het land van Raffles" in grote scharen be woont. Duidelijk is, dat de Toengkoe er niks voor voelt de federatie Maleisië alleen nog met Brunei voort te zetten. Hij zal de afscheidingsgedachte dan ook fel bestrijden, en er eventueel het verbre ken van alle betrekkingen met Singa pore voor over hebben. Ook Djakarta, dat achter zijn confron tatiepolitiek op Borneo officieel een punt heeft gezet zou er wel eens op nieuw door in het geweer kunnen Een typisch straatbeeld van Sin gapore. Nog altijd kan men er slangenbezweerders bezig zien. komen. Zeker het huidige regime voelt er weiig voor een door Chinezen geleide republiek aan zijn groene grenzen te krijgen. Afwachten dus maar wat de verkie zingen in Serawak en Saba brengen zul len. Als de winnende politici zich uit spreken voor een federatieve staats vorm met Singapore dan kan men er zeker van zijn, dat het veelbetwiste en veelomstreden Maleisië opnieuw in het wereldnieuws zal komen te staan. DURBAN Albert Loethoeli, voormalig leider van het verboden Afrikaan. Nationale Congres en in 1961 winnaar van de Nobelprijs voor de vrede, is vrijdag in de buurt van zijn huis in Stanger (50 km ten noorden van Durban) door een goederentrein aangereden en kort daarna in een ziekenhuis overleden. Loethoeli, die 69 jaar is geworden, werd aangereden, terwijl hij een spoorbrug overstak. Zijn ogen gingen de laatste tijd achteruit. De afgelopen acht jaar mocht Loe thoeli Stanger niet verlaten. Een uitzon dering is in 1961 gemaakt, toen de Zuid afrikaanse regering hem toestemming gaf naar Oslo te gaan om de Nobel prijs voor de vrede in ontvangst te ne men. Loethoelie, een Zoeloe, is 15 jaar lang onderwijzer geweest. Hij werd in 1952 door de overheid als leider van de Zoe loes ontslagen, toen hij weigerde uit 't Afrikaanse Nationale Congres te tre den. In 1956 was hij een van de 155 mensen, die op beschuldiging van hoog verraad werden gearresteerd. Hij werd na het voorlopige onderzoek vrijgelaten. In september 1960 kreeg hij duizend gulden boete wegens het verscheuren van zijn persoonsbewijs, als protest te gen de achterstelling van de negers bij tewerkstelling en verplaatsing. Hij werd als een van de gematigde Afrikaanse leiders beschouwd. Loethoelie, wel de Gandhi van Afrika genoemd, was een aartsvijand van de apartheid, maar gekant tegen geweld. Hij organiseerde het passieve verzet, tot uiting komend in stakingen en een boycot van Zuidafrikaanse produkten. Zijn bewegingsvrijheid was sinds 1959 beperkt op grond van de wet op onder drukking van het communisme. Hij mocht verder geen openbare bijeenkom- BONN De liberale politicus dr. Thomas Dehler, oud-minister van Justi tie en ondervoorzitter van de West- duitse Bondsdag, is vrijdagmiddag in Streitberg (Beieren) aan een hartaan val overleden. Hjj is 70 jaar geworden. Naar de politie meedeelt, trad de dood in kort nadat Dehler een openbare bad inrichting had verlaten, waar hij wat verkoeling had gezocht. Hij was advocaat en maakte deel uit van rechtse organisaties voor de tweede wereldoorlog, maar hij was een tegen stander van de nazi's. Hij werd twee maal door de Gestapo ondervraagd van wege zijn banden met de rechtse oppo sitie. Na de oorlog was hij een van de op richters van de Vrije Democratische Partij. Hij was Adenauer's eerste mi nister van Justitie, toen het kabinet gereorganiseerd werd na de verkiezin gen van 1953 maar hij bleef niet aan vanwege zijn persoonlijke oppositie tegen wijlen president Heuss. Dehler was tot 1957 voorzitter van de partij en bleef lid van de Bondsdag tot zijn dood. RIO DE JANEIRO. „O God, laat het geronk van die motoren dichterbij komen". Deze bede was te lezen in het dagboek van een van de vijf man nen, die het neerstorten van een trans portvliegtuig van de Braziliaanse lucht macht in de uitgestrekte wildernissen van het Amazonegebied hebben over leefd. Bijna twee weken lang hebben zij een toevlucht gezocht in het staartge- deelte van het vernielde vliegtuig, te midden van hun omgekomen metgezel len, terwijl gieren rondvlogen om de overblijfselen te verzwelgen. Het dagboek, dat in de vorm van een artikel is verschenen in het tijdschrift „O Cruzeiro", was door sergeant Gil- berto Barbosa de Souza geschreven op de bladzijden van een handboek voor noodgevallen. Hij beschreef de heldhaf- SOEST (Duitsland). B(j een ver keersongeluk op de weg tussen Hirsch- berg en Soest in Noordrijnland-Westfa- len is vrijdag een Nederlands echtpaar uit Enschede om het leven gekomen. Zyn auto kwam in botsing met een te gemoetkomende vrachtauto. De 28-jari- ge heer H. S. Gielink bezweek tijdens het vervoer naar een ziekenhuis, zijn 26-jarige echtgenote overleed ter plaat se. Een driejarig dochtertje van het echtpaar en een 12-jarig zusje van de vrouw moesten ernstig gewond in het ziekenhuis van Soest worden opgeno men. 0 De vijfjarige Richard Silanoe uit Utrecht is om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op' de Admiraal Helfrichlaan in zijn woonplaats. De kleuter was, samen met zijn 3 broertjes en zijn vader, in een auto op weg naar de kermis. Daar aangekomen stapte 't jongetje uit zonder te kijken of er geen verkeer aankwam. Het gevolg was, dat hij werd aangereden door een bromfiet ser. 0 Vrijdagmorgen is op de weg van Ee naar Metslawier in de gemeente Oostdongeradeel het 13-jarige meisje G. Soepboer, toen zij met haar elfjarig zusje achterop, per fiets de weg over stak, door een personenauto aangereden. Beide zusjes werden naar 'n ziekenhuis in Dokkum gebracht, waar het oudste meisje aan haar verwondingen bezweek. Het ongeval gebeurde vlak bij de ouder lijke woning. 0 Vrijdagmorgen is de 17-jarige Frou- ke Vonk in een ziekenhuis in Den Helder overleden. Donderdagavond was zij bij de ouderlijke woning in Oosteren op Texel met haar bromfiets in bot sing gekomen met een auto en per ex- tra-boot naar Den Helder vervoerd. tige pogingen om aan voedsel en water te komen, met daartussen de vrome gebeden om hulp. Het vliegtuig, dat was verdwaald en geen brandstof meer had, is vorige maand neergestort in de dichte wilder nis ten westen van de Amazone-haven Manaos. Er waren 25 personen aan boord. „De lucht van de lijken van degenen, die al meer dan 72 uur dood zijn, is verschrikkelijk", schreef Barbosa op de vierde dag. Barbosa, die gepijnigd werd door verwondingen aan zijn be nen, slaagde er in krukken in elkaar te knutselen, met behulp waarvan hij naar een bron in de nabijheid kon strompelen om water te halen. De enige andere overlevende, die kon lopen, was korporaal Nelson Odir da Silva Barros, die overdekt was met brandwonden. Samen slaagden zij er in alle overlevenden in het staartge- deelte van het verongelukte toestel te krijgen, „zodat zij beschermd waren tegen de regen, de insecten en vooral de slangen". Bij het doorzoeken van de wrakstuk ken van het vliegtuig vond Barros ver scheidene blikken worstjes, conserven, koffie en suiker. „Over voedsel gespro ken", schreef Barbosa. „Wij eten maar eenmaal per dag en er is maar een worstje per man". Op de zesde dag schreef Barbosa: „De hulp, waarop wij zo vurig hopen, is nog niet gekomen, maar wij vertrou wen op God en onze superieuren en col lega's, die later zouden komen. O God, verhoor onze gebeden". Tegen de achtste dag, toen zij nog maar twee lucifers hadden, hoorden zij voor het eerst in de nabijheid het ge ronk van een vliegtuig, dat naar hen zocht, maar verder vloog zonder hen gezien te hebben. „Die nacht", schreef hij, „hebben we allemaal gezamenlijk gebeden". Andere vliegtuigen kwamen in de buurt, maar pas op de elfde dag had den zij succes. „Slechts eenmaal", schreef Barbosa, „heb ik in die dagen, toen wij veronge lukt in de wildernis lagen, mijn pistool gebruikt. Dat was, toen ik voor het eerst een vliegtuig zag. Ik schoot toen om de gieren te doen opvliegen en zo de reddingsvliegtuigen de weg te wij zen". De opgeschrikte gieren en een sein- vlieger leidden de vliegtuigen naar de plaats des onheils. Tenslotte slaagden geneeskundigen erin de overlevenden per parachute te bereiken en een lan dingsplaats voor helikopters vrij te ma ken, waardoor het mogelijk werd hen twee dagen later te redden. Enkele uren voor de redders kwamen bezweek korporaal Barros echter. „Wij baden voor onze held", schreef Barbosa, „want hij is degene geweest, die ons bijna de hele tijd van water heeft voorzien en de blikken voedsel in de wrakstukken van het vliegtuig heeft gevonden. Voor ons allen was zijn dood een groot verlies". Barbosa kreeg vijf miljoen Cruzeiros (ruim 6000 gulden) voor zijn dagboek. Op zijn bed in het ziekenhuis zei hij, dat hij van plan was het geld te ver delen onder de gezinnen van zijn bij de vliegramp om het leven gekomen metgezellen. sten bijwon'en of toespraken houden en er mochten van hem in Zuid-Afrika geen verklaringen worden gepubliceerd. Niettemin bleef hij voor het Afrikaan se volk een groot spiritueel leider. De hem toegekende Nobelprijs voor de vre de zag hij, naar hij bij de uitreikings plechtigheid in Oslo verklaarde, als „een erkenning van de door de mensen van elk ras (in Zuid-Afrika) gebrachte offers, maar vooral die van de Afrika nen, die zolang zoveel hebben doorstaan en geleden". In 1962 werd Loethoelie gekozen tot rector van de universiteit van Glasgow, maar hij kreeg geen uitreisvergunning. Datzelfde jaar publiceerde hij zijn au tobiografie „Let my people go", die en kele maanden later in Zuid-Afrika ver boden werd. Een paar jaar geleden werd hij getroffen door een beroerte, als gevolg waarvan zijn gezichtsvermo gen hoe langer hoe minder werd. NEW DELHI. De Indische minister voor geboortenregeling, dr. Sripati Sjandrasekar, die bjj de regering er voor gepleit heeft, dat aan mensen die zich vrijwillig laten steriliseren, als be loning een transistorradio wordt gege ven, heeft zelf een dergelijke operatie laten uitvoeren, toen zijn derde kind was geboren. Dit is tien jaar geleden gebeurd, toen hij 38 jaar oud was, zo hebben functionarissen van zijn minis terie meegedeeld. Sinds de regering een politiek van ge- boortenbeperking voorstaat, hebben twee miljoen Indiërs zich laten sterili seren. De Indische vice-premier Desair ver klaarde op een conferentie van Moham medaanse en Hindoe-medici, dat zelf beheersing de beste vorm van geboor tenregeling is. TVTu het ernaar uitziet dat in de komende maanden de oorlog in Viëtnam verder zal worden uitge breid, kan men de vraag stellen wat de Verenigde Naties eigenlijk nog doen om een staakt-het-vuren in dit deel van de wereld te bewerkstelli gen. Het is bekend dat de bemidde lingspogingen van de secretaris-gene raal van de V.N., Oe Thant, op een OE THANT vredesplan Het modehuis Fontana te Rome heeft de collectie voor de komen de winter getoond. Hier een cock tail-ensemble, bestaande uit een bruine broek en een bruin- en zalmkleurig geborduurde blouse. dood spoor zijn terechtgekomen. Ame rika is de belangrijkste gesprekspart ner voor Thant, maar de standpun ten van Johnson en die van de secre taris-generaal lopen te ver uiteen om een vruchtbaar contact tot stand te brengen. Thant is er nog steeds van overtuigd, dat stopzetting van de Amerikaanse bombardementen op Noord-Viëtnam een voorwaarde is voor vredesonderhandelingen. Daaruit houdt Oe Thant ook vast aan het drie punten omvattende vre desplan dat hij in april 1966 heeft ge lanceerd. Oe Thant is van oordeel dat de sleu tel voor de oplossing van het vraag stuk Viëtnam in Washington ligt, om dat daar de beslissing over het al dan niet stopzetten der bombardementen moet vallen. Hij kan persoonlijk op dit moment weinig anders of meer doen dan zich beschikbaar hou den voor het eventueel overbrengen van boodschappen tussen Washington en Hanoi. "Tfce drie punten van Oe Thant om- vatten stopzetting van de bom bardementen, als eerste stadium, te volgen door vermindering der ge vechtsactiviteiten door beide partijen en het betrekken van het nationale bevrijdingsfront bij de vredesonder handelingen. Oe Thant heeft herhaalde malen gezegd dat hij goede reden heeft aan te nemen dat stopzetting van de bom bardementen binnen twee tot drie we ken tot vredesonderhandelingen zou kunnen leiden. De Verenigde Staten hebben zijn bestandsvoorstel aanvaard, zij het met enige reserves, maar Oe Thant heeft later verklaard dat het voorstel „dood" was, omdat geen van beide partijen het onvoorwaardelijk had aan vaard. LTij heeft zich pessemistisch uitge- laten over de voortdurende in tensivering van het conflict, maar on langs ook gezegd: „Ik zal nooit mijn pogingen opgeven bij te dragen tot een vreedzame oplossing van dit bij zonder tragische probleem".

De Vallei | 1967 | | pagina 5