Veenendaals dagblad TWEEDE BEVING BINNEN EEN JAAR Buiten VERDRIET EN PIJN IN ADAPAZARI De Gaulle prijst inwoners Quebec Hevige onlusten in Detroit WIJ Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Chauffeur in plastic inde Ky gaat eigen leger ook versterken ISO Aanhangers Soekarno opgepakt Schietpartij in Brussel Fatale poging tot inhalen: drie doden MEER DAN VIERHONDERD DODEN EN GEWONDEN TIENTALLEN DORPEN EN STEDEN VERZWOLGEN Mannen gepakt na weglopen uit „De Kruisberg" sim STORMACHTIGE ONTVANGST Meisje viel in kanaal Roerig weekeinde in diverse plaatsen in Verenigde Staten Felle branden in negerwij k Verdunningen voor begrafenis van Loethoeli Droog weer ADAPAZARI Een verwoestende aardbeving heeft zaterdag een spoor van dood en verderf getrokken door de Turkse provincie Sakarya. Het dodental van de beving - die zich vanaf Istanboel in zuidoostelijke richting bewoog - bedraagt thans meer dan zeventig. Het aantal gewonden wordt op vele honderden geschat. De overheid in Adapazari, dat 100.000 inwoners heeft, achtte het zondagochtend nog niet mogelijk precies vast te stellen hoeveel personen er in de stad dood of vermist zijn en hoe groot de schade is. De eerste berichten spraken van een ramp met mogelijk duizend doden. Een aardbeving in Oost-Turkije in augustus 1966 kostte naar schatting 2000 mensen het leven. CENTRUM 21 PROVINCIES Wegwijs DODEN BREUKLIJN GEVAAR 55.000 MAN: Bewondering Begroeting BLIKSEMACTIE VAN LEGER POLITIE GEWOND: RESOLUTIES Bur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-3550 (adm.), 3757 ön 3955 (red), Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer en Recl.- bureau J. Baars. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. 'Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine 'annonces „Vraag en Aanbod" op di., do. en za. 1-10 woorden 1,50, ieder woord meer 15 cent. MAANDAG 24 JULI I967 4le JAARGANG ng.rrtm AARDBEVING TREFT TURKIJE In de zwaarst getroffen streek, rond om de stad Adapazari, bevindt zich een groep Turkse arbeiders van de scheeps werf Gebr. Pot N.V. te Bolnes die met vakantie naar huis waren gevloven. Dit deelde een vertegenwoordiger van de Turkse luchtvaartmaatschappij in Ne derland ons gisteravond mee. Nog vele schokken. Schattingen over het aantal doden dat de aardbeving heeft geëist liepen uiteen van honderd tot duizend. Doordat de verbindingen in 't getroffen gebied wa ren verbroken was een nauwkeurige telling nog niet mogelijk. Gisteravond waren ongeveer honderd lijken geborgen. Aangenomen moest worden dat velen anderen nog onder de puinhopen lagen. Het aantal gewonden was ongeveer tweehonderd. Verscheide- nen van hen waren er zeer ernstig aan toe. De aardbeving van zaterdag werd zondagmorgen gevolgd door een nieuwe schok, die echter aanzienlijk zwakker was. Deskundigen voorspelden dat de schokken nog zeker tien dagen zullen voortduren. Het zwaarst getroffen werd de stad Adapazari, een belangrijk spoorweg knooppunt ongeveer 150 kilometer ten oosten van Istanboel. Daar bevond zich het centrum van de aardbeving; In Adapazari een zwaar geromme vooraf- totaal werden zaterdag en gisteren 27 schokken geregisteerd. Doordat aan de eerste aardbeving in Adapazari een zwaar gerommelvooraf ging, bleef het aantal slachtoffers ondanks de kracht van de schok en enorme materiële schade betrekklijk beperkt. Veel inwoners vlogen opgeschrikt door het gerommel, de straat op. Even later zagen zij hoe hun huizen instort ten, terwijl de straten op verscheidene plaatsen openscheurden. Gebouwen zakten als kaartenhuizen in elkaar, minaretten van moskeeën kwamen omlaag en een flink deel van de stad, die vijftigduizend inwoners telt werd in een complete ruïne vèranderd. Mannen, vrouwen en kinderen zwier ven zaterdagnacht door de straten of Tn de laatste jaren is het meer en meer gewoonte geworden, de men sen, die nog behagen vinden in het wandelen, middels een eenvoudig boekje te wijzen op planten en dieren, geologische verschijnselen en specia lités langs hun pad. Onze A.N.W.B. doet dit al zolang ik mij haast kan herinneren in vele delen van Neder land (o.m. ook tal van keren op de Hoge Veluwe), ook het Staatsbos beheer maakt ons wegwijs, een uit gestippeld parcours over de Loener Mark kreeg een zekere bekendheid, V.V.V.'s hakken in menig gebied met een soortgelijk bijltje en van een heel speciaal genre zijn de zg. Heempark- wandelingen te Amstelveen in het leerzame Jac. P. Thijsse-Park. Hier werd tot uitdrukking gebracht de waardering voor het veL en baan brekende werk, dat deze grote natuur vorser op het gebied der inheemse flora en tot meerdere kennis van de vogelwereld heeft verricht. Om niet als blinden rond te tasten, worden er aan de deelnemers doorgaans kleine handleidingen verstrekt en als ik het keurige vademecum van Amstelveen bekijk, met liefst 268 tekeningen van planten en 8 gekleurde situatiekaart jes, zou ik zeggen dat hier het vol maakte benaderd is. Het staat onbe streden aan de top. Het Nationale Park „De Hoge Velu we" (of eigenlijk de vriendenkring er van) kan daar met zijn uitgaaf Natuurpad 1967" een overigens keurig gestencild boekje niet tegen op, al hebben schrijvers en tekenaars zich -er toch wel echt voor ingespan nen een bruikbare papieren gids door een gedeelte van het terrein samen te stellen. Enkele details volgen morgen. 24 juli '67 A. B. WIGMAN sliepen buiten, bang om ingesloten te ra ken als de schokken, die bleven voort duren, sterker zouden worden. Patiën ten van een ziekenhuis werden uit voor zorg op brancards naar buiten gedra gen om te voorkomen dat ze onder in stortende muren en plafonds zouden worden bedolven. De aardbeving werd gevoeld in 21 Turkse provincies, een derde deel van het land. Ook Istanboel kreeg een forse schok te verwerken. De oude Byzan tijnse wallen van de stad, die vijftien honderd jaar geleden werden gebouwd, vielen om in wolken van stof en .vuil. Ten minste een gebouw stortte in. Er vielen een dode en naar schatting dertig gewonden. Veel inwoners trokken met tenten naar de stadsparken om daar de nacht door te brengen. In het gehele getroffen gebied, west en midden Anatolië, zijn reddingsploegen druk bezig met, het graven naar inge sloten slachtoffers. Volgens het Turkse ministerie van binnenlandse zaken wa ren in dorpen in omgeving van Boloe, honderd kilometer ten oosten van Ada pazari, vijf doden gevallen. In de markt stad Inegol, 130 kilometer ten westen van Adapazari, kwam ten minste een man om het leven. Grote schade werd gemeld uit de steden Hendek en Dutze. Een deskundige op het gebied van aardbevingen in het Amerikaanse cen trum voor het onderzoek naar aardbe vingen heeft zondag verklaard dat het gevaar in het gebied van westelijk Tur kije dat zaterdag door een aardbeving is getroffen, nog niet voorbij is. De geoloog Robert Brown zei dat de beving zich heeft voorgedaan op de Noordanatolische breuklijn, dezelfde die oorzaak was van de aardschok in. Varto in augustus 1966 en die aan 2300 mensen het leven heeft gekost. De Noordanatolische breuklijn strekt zich uit over ongeveer 700 kilometer van de Turkse westkust tot vlak ten zuiden van de oostelijke oever van de Zwarte Zee. Op 26 december 1939 eiste een aard schok met een kracht van acht graden op de Richterschaal 20.0000 a 30.000 men senlevens. Die schok deed zich verder naar het oosten voor dan die van za terdag, namelijk in de buurt van Ter- can. „De beving van 1939 had een voor- schok van ongeveer dezelfde omvang als de aardbeving van zaterdag", aldus Brown. „Dat wijst erop dat het gevaar niet voorbij is". CAT LAI Premier Nguen Cao Ky heeft zaterdag te Cat Lai verklaard, dat de Zuidviëtnamese strijdkrachten met 55.000 man zullen worden uitge breid en dat het gehele militaire appa raat op alle niveaus en te beginnen aan de top doorgelicht zal worden. Ky zei, dat de oorlog met de huidige ge allieerde troepensterkte in Zuid-Viët- nam niet te winnen is, indien de Noord- viëtnamezen mannen en materieel blijven infiltreren. Hij zei nog steeds van mening te zijn, dat 600.000 Amerikanen in Zuid- Viëtnam een juist aantal is, maar hij voegde hieraan toe nadere besprekin gen over dit onderwerp met generaal L. Taylor te willen afwachten. Ky zinspeelde daarmede op de komst van generaal Maxwell de. Taylor, oud ambassadeur in Zuid-Viëtnam die van daag verwacht wordt. Generaal Tay lor zal enkele dagen in Saigon door brengen en vervolgens andere bondge noten in Viëtnam bezoeken. Op het ogenblik zijn er 466.000 Ame rikaanse soldaten in Zuid-Viëtnam. Di verse berichten wijzen in de richting, dat de Amerikaanse minister van De fensie Robert S. McNamara na zijn re cente bezoek aan Zuid-Viëtnam niet aanbevolen heeft dit aantal te verho gen tot om en nabij 600.000. ISTANBOEL Turkije werd gedurende het weekeinde door een serie aard bevingen getroffen, die in verschillen de delen van het land grote vernielin gen aanrichtte. Het dodencijfer wordt geschat op meer dan 200. Het aantal 'vernielde en beschadigde huizen wordt geschat op meer dan tienduizend. Vele mensen vluchtten in paniek uit hun huizen. DOETINCHEM Twee verpleegden van het rijksasiel voor psychopaten „De Kruisberg" te Doetinchem keer den gistermiddag niet terug van „wandelverlof". Zij konden echter gisteravond in Arnhem weer worden aangehouden door personeel van het asiel. Het betroffen hier de 30-jarige A. P. en de 25-jarige W. J. van Z. De een had een veroordeling wegens diefstal met geweld achter de rug, de ander wegens diefstal. Twee Doetinchemse zakenlieden wil len de bevolking ertoe bewegen massaal te protesteren bij de minister van Justi tie. Hun inziens is de minister schrome lijk tekort geschoten in zijn tot dusver gevoerde beleid t.a.v. „De Kruisberg". Dit is geen acteur uit een science- fiction film of een piloot van een j vliegende schotel, maar de chauf- feur van een ziekenauto, die ge- stationeerd is bij een nieuw zie- kenhuis in de buurt van Kleef, waar pokkengevallen behandeld worden. Het hospitaal, dat plaats biedt aan 45 patiënten, is het eer- ste van zijn soort in Duitsland. QUEBEC President Charles de Gaulle is zijn Canadese rondreis zondag begonnen met woorden van lof voor de Frans-Canadese separatisten en een stilzwijgend aanbod van Franse hulp voor hun zaak. Tijdens een diner, dat te zijner ere werd gegeven, zei De Gaulle, dat een volk uiteraard zijn lot in eigen handen wenst te nemen. „Het land, vanwaar uw vaderen kwamen, is zelf druk bezig met een vernieuwing en niets zou thans logischer zijn dan u in uw streven te helpen". Deze opmerkingen van de Franse president gingen veel verder dan de be hoedzame woorden van bemoediging die hij zondagmorgen bij zijn aankomst tot de Franse separatisten sprak. Toen zei hij: „Frankrijk ziet u, hoort u en bewondert u". De bevolking van Quebec bewondert de Franse president eveneens en bleek op de eerste dag van het bezoek niet van hem weg te slaan. De Gaulle, die aan boord van het Franse oorlogsschip, de kruiser Col bert, de brede St. Lawrence-rivier was opgestoomd, liep om 14.00 uur over de loopplank naar de wal. Hij werd begroet door Roland Miche- ner, de gouverneur-generaal van Cana da en Daniël Johnson, premier van de Franssprekende provincie Quebec, en leider van de zes miljoen Frans-Ca nadezen, wier beweging voor grotere autonomie versterkt wordt door het be zoek van De Gaulle. Aan de kade bevonden zich meer dan 1000 mensen, velen met de kleine vlag van de provincie Quebec, de Franse driekleur en verschillende spandoeken met: „Leve De Gaulle". Het was duidelijk dat de sympathie van de menigte Frans was. Toen het or kest, in scharlakenrode jasjes, van het Canadese leger „God save the queen" speelde, ging er luid gejuich op. De menigte juichte ook luid toen De UTRECHT Zaterdagmiddag is in het Amsterdam-Rijnkanaal bjj Utrecht de 8-jarige Jacqueline Werkhoven ver dronken. Het meisje zat met haar elf jarig zusje naar de voorbijvarende schepen te kijken, toen zij haar even wicht verloor en in het water viel. Drie voorbijgangers sprongen te wa ter, maar konden haar niet vin den. Nadat ook de politie vergeefs naar het meisje had gezocht, werd de hulp van de Utrechtse onderwatersportver eniging „Nautilus" ingeroepen. Twee duikers wisten het kind uit het water te halen, maar het was al te laat. Zaterdagmiddag is de tienjarige Harm Grit uit Amsterdam, die in Steenwijk met vakantie was, in het zwembad aldaar verdronken. De jongen zwom met enkele vriendjes in het bad van een meter diep. Door de grote drukte viel het niet op, dat de jongen op een gegeven moment niet meer bo ven kwam. Een militair ontdekte de in middels verdronken jongen. De elfjarige J. Remijnse uit 's-Heer- arendskerke is gistermiddag ver dronken. Het kind was met een paar vriendjes het water ingegaan hoewel het niet kon zwemmen. Gaulle, in zijn unifopm van brigade-ge neraal, op de plank verscheen. Dozijnen plezierbootjes die om de enorme kruiser heen lagen, lieten hun hoorns en sirenes loeien toen De Gaul le zichtbaar werd. DJAKARTA In het Indonesische leger is zaterdag een bliksemactie uit gevoerd die ten doel had aanhangers van Soekarno op te pakken. De huidi ge leider van de Indonesische regering, generaal Suharto, had hiertoe op dracht gegeven nadat begin vorige week een komplot van een aantal hoge officieren en een groepje burgers was opgerold dat Soekarno voor het eind van deze maand weer aan de macht had willen helpen. In Djakarta heerste zaterdag een gespannen sfeer. Pantserwagens blok keerden straten en bij de villa van ge neraal Suharto was luchtdoelgeschut opgesteld. Vijftienduizend studenten hielden tegelijkertijd een demonstratie voor de universiteit in Djakarta en veroorzaakten daardoor een enorme verkeerschaos. Zij protesteerden tegen de pogingen Soekarno weer in het za del te helpen en vroegen de regering eindelijk ernst te maken met de be strijding van de corruptie. In een resolutie van de studenten, die scherpe kritiek bevatte op het hui dige bewind, werd gezegd dat Indone sië nog in dezelfde situatie verkeert als tijdens het bewind van Soekarno. De afgezette president maakte za terdag ongehinderd een autoritje door Djakarta. Hij reed ongeveer een uur door de stad en ging toen naar het voorstadje Polonia, om zijn vierde vrouw, de studente Yurike Sanger op te zoeken, 's Avonds laat ging Soekar no terug naar Bogor. Ruslan Abdulgani, tot voor kort een van de trouwste volgelingen van ex- president Soekarno, is benoemd tot In donesisch ambassadeur bij de Verenig de Naties. Tegen zijn benoeming is fel geprotesteerd door de politieke partij en en de Indonesische kranten. Gene raal Suharto heeft gezegd, dat de be noeming een proef is. „Als Abdulgani faalt, zal hij onmiddellijk worden te ruggeroepen", zei hij. DETROIT In verscheidene Amerikaanse steden hebben zich dit weekein weer rassenonlusten voorgedaan. Het felst werd gevochten in Detroit (Mich gan), maar ook in New York, Birmingham (Alabama) en Englewood (New Jersey) raakten de gemoederen verhit. Volgens de laatste berichten was de situatie in de automobielstad Detroit de politie vannacht volledig uit de hand gelopen. Ondanks een uitgaansverbod en het optreden van meer dan tweedui zend man van de Nationale Garde, werden in de negerwijk talrijke branden gesticht, waartegen niet kon worden opgetreden. Een vrouw is bij de onlusten om het leven gekomen en volgens onbevestigde berichten, zouden nog drie burgers zijn gedood. In de nachtelijke uren werd hier en daar geschoten. Bij de actie van de na tionale garde zijn pantserwagens inge zet. De gouverneur van Michigan, Row- ney, heeft de toestand in de stad van uit een hefschroefvliegtuig in ogen schouw genomen. „Het lijkt alsof de de stad gebombardeerd is", zei hjj. Hij heeft voor de stad en twee autonome buitenwijken, Highland Park en Ham- stack, de noodtoestand afgekondigd. Tot nader order geldt een verkoopver bod voor alcoholische dranken. Ver scheidene honderden negers zijn ge arresteerd. Twintig personen zijn ge wond, onder wie vijftien politiemannen. Reeds zondagochtend deden zich in het „zwarte getto" van de grote in dustriestad Detroit ernstige rassenon lusten voor, nadat de politie een café, dat na het sluitingsuur was opengeble ven, was binnengegaan. Zij verrichtte een aantal arrestaties, waarop een re gen stenen en flessen van de daken van naburige gebouwen op de politiewagens neerdaalde. Een politie-offider werd hierbij aan het hoofd gewond. Terzelf- dertijd ontstonden incidenten in ver scheidene andere delen van de wijk en verscheidene winkels werden geplun derd. Om zeven uur in de ochtend be sloot de politie de wijk af te sluiten. Daarop ging het van kwaad tot erger. De grens van Detroit en de Canadese stad Windsor is zondagavond afgesloten met het oog op de ernstige rassenon lusten in de Amerikaanse stad. De tun nel en de brug over de Detroit-river gingen voor alle verkeer dicht, wat me nige toerist en bezoeker heeft genood zaakt de nacht in Windsor aan de Ca nadese kant van de grens, door te bren gen. De rivier de Detroit, die hier de grens vormt tussen Canaaa en de Verenigde Saten, is ongeveer anderhalve kilome ter breed. Het is de tweede keer sinds mensenheugenis, dat de grens gesloten is. De vorige maal, nu ongeveer 25 jaar geleden gebeurde het eveneens tijdens ernstige rassenonlusten in Detroit. Vannacht hebben zich in de New- Yorkse negerwtfk Harlem eveneens on- BRUSSEL. De Brusselse gemeen te Vorst is zaterdagnacht het toneel geweest van een langdurige schietpartij tussen politie en een 29-jarige Span jaard, die zich in zijn woning had ver schanst. Bij de vuurgevechten zjjn twee politiemannen gewond. In het ap partement van de Spanjaard werd, na dat hij zich had overgegeven, het lijk van een Belg aangetroffen. Het drama zou te wijten zijn aan een liefdes-affaire. De politie was zaterdag nacht gealarmeerd door de echtgenote van de vermoorde Belg. De Spanjaard, een vriend van het echtpaar, had haar man 's nachts om twee uur gedwongen met hem mee te gaan in zijn auto. Hij had eerder op de dag een briefje ge zonden waarin hij verlangde dat een Poj-tugees meisje, dat bij de Belgische familie werkte en dat onlangs een ver houding met hem had verbroken, naar hem toe zou komen, doch geen ant woord gekregen. De eerste politiemannen die bij de woning van de Spanjaard arriveerden, werden vanuit de eerste verdieping met een geweer beschoten toen zij aan belden en een van hen kreeg een schampschot in de nek. De Spanjaard nam kort daarop ook een politie-auto onder vuur die versterkingen aanvoer de en trof de chauffeur van de auto met twee kogels in de schouder. De politie liet daarop de gehele om geving afzetten en woningen naast en boven het appartement van de Span jaard ontruimen. Tegen de ochtend slaagden enkele politiemannen erin het huis aan de achterzijde zo dicht te be naderen dat ze traangasgranaten naar binnen konden werpen, waarna de Spanjaard met de handen boven het hoofd naar buiten kwam. In het appartement werd het lijk van de 30-jarige Belg aangetroffen met de handen vastgebonden. JOHANNESBURG Blanken, In diër^ en Mulatten zullen vergunningen van de regering moeten hebben om op 30 juli de begrafenis bij te wonen van Albert Loethoeli, aldus deelt de Sunday Express mee. Zij die de begrafenis willen bijwonen moeten vergunningen hebben van de blanke commissaris voor Bantoe-aange legenheden in het stadje Stanger, 48 km ten noorden van Durban. lusten voorgedaan. Naar politiewagens werden flessen geworpen, talrijke win kels tussen de 102de en 106de straat werden door benden jonge betogers ge plunderd. In dezelfde wijk kwam het zondag al tot incidenten nadat een Portoricaan door een politieman uit zelfverdediging was doodgestoken. In Englewood (New Jersey), ten noorden van Newark, wierpen negers stenen en „molotofcocktails" naar de politie. Deze beantwoordde het vuur van enkele op daken verscholen schutters. Er is geen melding gemaakt van slacht offers. Vrijdagavond was het in deze stad ook al tot ongeregeldheden geko men. In Birmingham (Alabama) vielen za terdag elf gewonden tijdens onlusten, waarbij enkele honderden negers au to's beschadigden en winkelruiten ver nielden. De politie had de rel daar bin nen een uur bedwongen. Op een persconferentie, die onder de naam „Zwarte Macht" sinds donder dag in Newark wordt gehouden en waaraan verscheidene negerorganisa ties deelnemen, zijn enkele resoluties aangenomen. De belangrijkste is wel de verklaring, dat de negers het recht heb ben in opstand te komen als zij dit no dig vinden. In een tweede resolutie vraagt de conferentie om een onderzoek van de Verenigde Naties naar de om standigheden van de negers in Ameri ka. In Afrikaanse klederdracht gestokeu negers stuurden zaterdag de persconfe rentie in de war, die de leiders van „Zwarte Macht" in Newark hielden. Zi vielen de blanke journalisten aan en d< bijeenkomst liep uit in een algemenr gooi- en smijtpartij. WOLVEGA Een verkeerde inhaa manoeuvre op de weg van Heerenveen naar Wolvega heeft gisteren drie slacht offers gekost. Zij waren allen inzitten den van een auto die bij een inhaalma noeuvre frontaal op een tegemoetko mende wagen botste. De slachtoffers zijn mevrouw Jonker-Moedt (64), haar man J. Jonker (64) en diens zuster Ja- coba Jonker (71), allen uit Wolvega. De zes inzittenden van de tegenligger wer den gewond. De botsing was zo hevig dat een kraanwagen een kwartier nodig heeft gehad de beide wrakken uit elkaar te trekken. Bij verkeersongelukken in ons land zijn dit weekeinde minstens 18 perso nen omgekomen. Men zie ook elders in dit nummer. mmmM :4 0 In het Ruisseveen, een kleine buurt schap onder de gemeente Veenendaal, praat iedereen over 'n paal, die 's nachts op geheimzinnige wijze werd verplaatst en nu voor de woning van het raadslid Van Deelen staat. Waarover precies ge sproken wordt staat op pagina drie. 0 Met de verkoop van de percelen grond in het Salamander-plan, die be stemd zijn voor bungalow-bouw, vlot het niet zo best. Toch is men bijvoor beeld bij de dienst gemeentewerken in Veenendaal niet pessimistisch. 0 In Amerongen kwamen tweeëntwin tig dames op de grasmat om een par tijtje voetbal te spelen. Het werd een niet alledaagse vertoning, die onze sport redacteur nogal kritisch bekeek... Fen nieuw lagedrukgebied, dat zon- dag over ons land naar Midden- Duitsland trok, is nu boven Polen aangekomen. Langs onze kust en vooral in Noord-Nederland veroor zaakte de storing enkele regen- en onweersbuien, waaruit plaatselijk 15 mm regen viel. Inmiddels breidt zich een rug van hoge luchtdruk via Noord-Frankrijk naar onze omgeving uit. Langs de noordflank van het hogedrukgebied trekken zwakke storingen via de Britse eilanden oostwaarts. Tijdelijk zal er hierdoor, vooral ir het Noor den van het. land, meer bewolking voorkomen, maar het blijft waar schijnlijk op de meeste plaatsen droog weer, bij een zwakke tot matige zuid westelijke wind. In het temperatuur- verloop komt maar weinig verande ring.

De Vallei | 1967 | | pagina 1