Paal als woning protest van raadslid voor de Schouwspel vol slapstick 2), tba( A Nog weinig animo voor plan „De Salamander wordt voorgetrokken' „We zullen de grond wel kwijtraken" Zakennieuws Uitbreiding firma Van Thuyl Kapperszaak heropend Opnieuw succesvolle vlucht „Ordonnans" 3550 4079 G. J. VAN DEELEN„KWAJONGENSWERK" Geslaagd MIST u uw 1ameóuoe in meron^en Slechts één bungalow gebouwd Lichte afbrokkeling slachtveeprijzen Varkenspriizen onveranderd Motorcross wordt BURGERLIJKE STAND RENSWOUDE dagblad DE VALLEI? 99 AGENDA Kalveren MAANDAG 24 JULI 1967 VEENENDAAL Het hele Ruis- seveen weet het en het hele Ruisse- veen praat erover. De fel-oranje ge kleurde paal, die door de gemeente op de voetgangersbrug, die de ver binding tussen het Panhuis en het Ruisseveen vormt, was geplaatst om aan auto's de doorgang te verhin deren, is in de nacht van vrijdag op zaterdag door nog onbekend geble ven personen weggehaald en voor de woning van het raadslid G. J. van Deelen geplaatst. De achtergrond van deze daad wordt door de heer Van Deelen „afgunst" genoemd. Hij woont zelf ook in het Ruisseveen en gaat dagelijks met zijn melkkar naar Veenendaal omdat hij daar een wijk heeft. Melkboer Van Deelen heeft echter een sleutel in zijn bezit, die hem in staat stelt de paal voor het voetgangersbruggetje „om te klap pen", zodat hij niet, zoals de andere bewoners van het Ruisseven over de Slaperdijk moet omrijden. Dit privi lege heeft kwaad bloed gezet bij vele andere „Ruisseveners", die van oor deel zijn dat de heer Van Deelen „voorgetrokken" wordt. „Hij is raads lid en kan veel meer dan wij gedaan krijgen", zo luidt de algemene opvat ting in het Ruisseveen. Het conflict dateert niet van van daag of gisteren. Ongeveer drie we ken geleden werd de paal die een zware betonnen voet heeft, uit de grond gehaald en in de Bisschop Da- vidsgrift gedeponeerd. Zodra deze daad was ontdekt werd er door per soneel van de firma Bruil een beton nen paal voor de brug gezet. De po litie werd van het gebeurde in kennis, gesteld en stelde een onderzoek in. Er zijn bewoners in 't Ruisseveen die be weren dat ze de politie al drie keer op hun dak hebben gehad. Vorige week verhuisde de oranje paal opnieuw, 's Nachts werd hij voor de woning van de heer Van Dee len neergezet als een soort protest demonstratie. Een van de bewoners van 't Ruisse veen zei: „Waarom krijgt de heer Van Deelen wel een sleutel en de andere mensen, die hier wonen niet? Toen bekend werd dat er een nieuwe brug zou worden aangelegd, heb ik een brief naar bürgemester en wethou ders geschreven óm te vragen of er geen kantelpaal geplaatst kon worden, zodat de mensen hier in de buurt er ook met de auto door zouden kunnen. Het antwoord was negatief. En nu blijkt dat de heer Van Deelen wel in een bevoorrechte positie verkeert. Dat houdt dan waarschijnlijk verband met het feit dat hij lid van de gemeente raad is Melkhandelaar M. Scholten heeft zijn klantenwijk onder meer in het Ruisseveen. Om de twee dagen moet hij vanaf Veenendaal over de Slaper dijk rijden om zijn melk daar aan de man te kunnen brengen. Hij zegt: „Ik wou dat ik maar met mijn wagen over dat bruggetje kon, dat zou me geweldig in tijd schelen en ik begrijp ook niet waarom melkboer Van Dee len er wel over mag...". De heer Van Deelen laat alles wat er over hem wordt gezegd kalm langs zich heen gaan. „Het is gewoon kwa- jongenswerk", is zijn nuchtere -com mentaar. Hij geeft toe dat hij van de gemeente een sleutel heeft ontvangen, zodat hij de oranje paal kon „kante len" en aldus de doorgang over de brug kon vrijmaken. In het Ruisseveen is het een soort Personeel van publiek geheim wie de verplaatsing van de paal op zijn geweten heeft. Er zijn veel mensen die het weten, mar de namen worden angstvallig stil ge houden. De paal staat intussen nog steeds naast het oprijla^ntje, dat naar de boerderij van de heer Van Deelen leidt. Het raadslid laat hem er rustig staan Bruil heeft inmiddels een nieuwe betonnen paal voor de brug geplaatst. RHENEN De mini-motocross, die door de Macro in het kader van het V.V.V.-zomerprogramma op zaterdag 29 juli zou worden georganiseerd, gaat niet door. Hiervoor in de plaats organiseert de motorclub „Veenendaal" op zaterdag 5 augustus, eveneens in samenwerking met de V.V.V., een betrouwbaarheidsrit voor automobilisten. De opbrengst hier van zal in overleg met burgemeester Bosch ridder van Rosenthal worden ge schonken aan „Heimerstein". Start en finish liggen bij hotel-pavil joen „De Grebbeberg". V.V.V. stelt voor de winnaars van de rit prijzen beschik baar. VEENENDAAL Mej. Jannie van Kooten uit Veenendaal, slaagde dezer dagen voor het diploma voor de boek handel. De „originele" paal staat nu (links) voor de woning van de heer Van Deelen. Geboren: te Rhenen: Linda Annalies d. v. H. L. Pater en J. W. van Baaren; te Renswoude: Dirk Jacob z. v. D. J. Vlastuin en G. G. A. van Schothorst; Clazina Willemina d. v. G. J. Liefting en E. W. Schimmel. Ondertrouwd: Jan Spelt en Geertrui- da van de Pavert. Gehuwd: J. van den Berg en G. J. Overeem; T. van Doorn en F. van Gin- kel. Overleden: J. G. P. M. Geurts, echtge noot van L. C. H. D. M. Adriaansen. Bel: tot 17.30 u. -.oicerdags 16.30—17.30 uur AMERONGEN Sportpark „De Burgwal", zaterdagmiddag 2 uur. Met elegante sprongetjes komen twee voet balteams het veld op. Deze keer geen herènelftallen maar tweeëntwintig spe lers van het zwakke geslacht. Een goed geproportioneerd elftal uit Maurik zal binnen enkele ogenblikken voor een groot en gezellig publiek de strijd gaan aanbinden met een DVSA- gezelschap dat inmiddels fors staat te poseren voor een fotograaf. Een uur lang hebben de toeschouwers, die meermalen wezenloos over het hek hingen van het lachen, getuige kunnen zijn van een doldwaze match, die een geslaagde combinatie was van de voet bal- en handbalsport. De over het geheel genomen niet bijs ter snelle dames voerden op „De Burg wal" een komedie op vol ongelooflijke slapstick-scènes en opvallend veel „op schudding". Het eerste fluitsignaal van dè arbiter is voor de sportieve dames aanleiding om als razenden over het veld te stui ven, waarbij de bal vaak uit het oog verloren wordt. Alleen al de typische houding van snellende vrouwspersonen (handjes voor zich, gebogen polsjes, trots torso en een wat eigenwijze houding van het hoofd) ontlokt de eerste oorverdovende lach buien uit het publiek. Het Maurikse team heeft het beste van het spel en de Amerongse dames moeten vaak aan de noodrem trekken, hetgeen dan meestentijds bestaat uit of de bal in de hand pakken of een fiere blokkage. Een snelle voorhoedespeel ster van de roodwitten wordt dan de weg versperd door een ferm lichaam van een DVSA-back. Alles schudt deze zaterdagmiddag op de Burgwal: de toeschouwers, de en thousiaste veldspeelsters ende scheidsrechter. Vlak voor het verstrij ken van de eerste speelhelft de eerste blessure. Een struise blondine, vermoe delijk als spil opgesteld in het DVSA- team, laat zich demonstratief op het veld zinken. Na een behandeling met de spons wordt zij weer op de been gehol pen. Een toegesnelde fotograaf komt te laat en het drama op de grasmat wordt nog even geënsceneerd. Een teamgeno te werkt de „geblesseerde" spil weer tegen de grond, hetgeen een droge knal veroorzaakt. In de loop van de wed strijd zal zich een dergelijk voorval nog eens herhalen. Even later maakt een back van het Amerongse elftal tegenover haar „ma nager" haar misnoegen kenbaar over het feit, dat twee Maurikse dames zijn uitgerust met voetbalschoenen in plaats van „gympjes". „Zo kan ik het ook", aldus de verontwaardigde voetbalster, die overigens om de haverklapwordt gepasseerd door haar tegenstandster. In de tweede helft van de fascineren de match de toeschouwers hebben even tot bedaren kunnen komen is 't alles verdedigen wat de DVSA-klok slaat. De dames van Maurik komen met zwoele aanvallen op het doel van de Amerongers af, waar enkele flinke backs met alle beschikbare middelen Vijftig jaar samen OVER BERG Het echtpaar G. Henken en P. C. Henken-Dekker viert op 4 augustus het 50-jarig hu welijksfeest. De heer en mevrouw Henken, die beiden nog een goede gezondheid genieten, hebben acht kinderen en ook acht kleinkinderen. In Overberg is landbouwer Henken een bekende persoonlijkheid. Hij is 75 jaar, zijn vrouw vijf jaar ouder. „Mijn grootste hobby is nog altijd het bijen houden", zo vertelde hij. Hij heeft momenteel nog 20 kasten en korven, die hij met de liefde, die de echte imker eigen is, omringt. Het geslacht Henken woont al van af 1855 op dezelfde boerderij. VEENENDAAL Zuylenburg 17 is het eerste huis dat in het plan De Salamander gereed is gekomen het is tevens het laatste tot nu toe. Een grote grasvlakte van ongeveer 11 ha, doorsneden met een paar zwarte as faltwegen en helemaal in de verste hoek een bungalow vormt tot nu al les van wat eens de „goudkust" van Veenendaal zal moeten worden. In de loop van de (vele) jaren zullen hier waarschijnlijk 58 bungalows en 11 eengezinswoningen meest in blokjes van 2 komen te staan, maar tot op dit moment is er slechts grond verkocht voor 2 bungalows en 4 eengezinswoningen. Die eerste be woner, de heer C. N. van Kuyk, houdt hel voorlopig nog wel rustig rond zijn huis. „Het gaat nog wat langzaam", meent de heer G. C. Stuyvenberg, di recteur van gemeentewerken, „maar we zullen de grond wel kwijtraken, 't Is de bedoeling, dat daar „duurdere" bungalows gebouwd worden. Er is al tijd gezegd, dat er te veel mensen buiten Veenendaal een duur huis liet neerzetten, en nu kunnen ze hier te recht. Er is wel enige belangstelling voor, behalve de paar verkochte per celen zijn er ook enkele opties ge vraagd". De totale oppervlakte van 11 ha wordt in vrij grote eenheden ver deeld. Het kleinste bungalowperceel heeft een oppervlakte van 1050 ca, het grootste ruim 1800 ca. De meeste percelen hebben een oppervlakte van tussen de 1200 en 1300 ca. De eerste bewoner van het Sala manderplein is wethouder Van Kuyk. „Het bevalt mij uitstekend in mijn nieuwe woning, ik zou nu al niet meer terug willen. Buren kunnen na tuurlijk wel prettig zijn, maar ik kan nog uitstekend zonder". De heer Van Kuyk heeft met opzet gekozen voor de plaats zover mogelijk van de Kerke- wijk af: „Ik ben nu met een paar minuten lopen midden in de natuur en dat is heel belangrijk. Wonen wordt met de drukte op de wegen steeds meer een vorm van recreatie". „Het is een kwestie van even wen nen, maar op de duur zullen de men sen die in een dergelijke omgeving willen wonen, bereid zijn ook in Vee- .nendaal voor hun woning een tame lijk hoog bedrag te betalen. In verge lijking met de omgeving zijn ze trou wens niet eens extra hoog. Voor een perceel grond betaalt men hier rond f 50.000,-, in de omgeving zijn prijzen van f 50,- per m2, geen uitzondering. Ik ben ervan overtuigd, dat er be langstelling voor dit plan is. Er wordt veel geïnformeerd en belangstelling getoond", aldus de heer Van Kuyk. Het gemeentebestuur heeft volgens wethouder Van Kuyk geen termijn in gedachten, waarbinnen dit plan moet worden volgebouwd. Er kunnen nog heel wat jaren over heen gaan, voor dat alle 69 woningen, die hier gepland zijn, gebouwd en bewoond worden, „Maar dat is niet zo erg, we hebben nu de gelegenheid iets aan te bieden", meent hij. „De grondprijs is misschien wel hoog, maar ten opzichte van de totale bouwkosten van bungalows, zoals die hier bedoeld zijn valt het nog wel mee. Als je er het geld voor hebt en je wilt exclusief wonen, dan kun je in De Salamander uitstekend terecht. Ik geloof trouwens, dat we het bou wen van een huis wat minder com mercieel moeten gaan zien. Het wo nen wordt een belangrijke vorm van recreëren en daarvoor moeten we toch ook wat over hebben", aldus de heer Van Kuyk, de enige bewoner van het nieuwe plan De Salamander. staan de verdedigen en er zelfs niet voor terugdeinzen om voor hun defen sieve daden hun derrière te gebruiken. De goalie van DVSA inmiddels al menigmaal gepasseerd is zeer ver ontwaardigd over de verwijten, welke men haar uit het veld en uit het publiek haar het hoofd slingert en gelooft het een kwartier voor het einde wel. Vin trekt zij het wandelwagentje, waar haar jongste spruit is gezeten, de doel- mond binnen en poseert in haar domein trots voor de fotograaf. Het mag dan ook niet verwonderlijk worden genoemd, dat de thuisclub een 1-8 nederlaag te incasseren kreeg. De grote overwinnaar van deze mid dag was echter niet Maurik, doch 't pu bliek, dat overwegend hikkend het veld verliet. Het team van D.V.S.A., dat met de meest vreemdsoortige afweermid delen de score zo beperkt mogelijk wilde houden tegen Maurik. Het lukte niet Er staat pas een Salamanderplan. bungalow in het WINKELCENTRUM VEENENDAAL 0 Winkels zfln tot 6 uur 's avonds open. f Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. '3 Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 0 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. WV-Inlichtingenkantoor: Hoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. RHENEN De firma D. A. van Thuyl, groothandel in dranken, heeft van de Steenkolen Handels Vereniging „S.H.V." te Utrecht aangekocht de aan de Veerweg gelegen opslagloodsen met het daarbij behorende woonhuis aan de Utrechtsestaatweg. De loodsen hebben een vloeroppervlak te van 40 x 22 meter. De firma Van Thuyl, thans geves tigd aan het Lage Kerkplein, kampt al enige tijd met een enorm ruimtege brek. De firma moest al enkele jaren opslagruimte bijhuren, onder andere naast het voormalige gemeentehuis aan de Vismarkt. Wanneer half sep tember het pand van de „S.H.V." wordt betrokken, betekent dat tevens, dat de firma Van Thuyl stallingsruim te heeft voor het wagenpark. Het aangekochte pand heeft eerder gediend als kolenbergplaats, graanop- slag en ook al als opslag van bier en wijnen. Ver voor de oorlog was er ook de kegelbaan in ondergebracht, die zich thans bevindt achter hotel „Het Wapen van Rhenen". Het pand aan het Lage Kerkplein zal worden geveild. RHENEN Kapper Egas heeft naast zijn woonhuis aan de Groeneweg, waar in hij gedurende acht jaar zijn dames- en herenkapperszaak had onderge bracht, zaterdagochtend een nieuw ge bouwd pand in gebruik genomen, dat is opgetrokken in de tuin, met langs de Groeneweg een uitgebreide gelegenheid tot parkeren. Het voltallige college van burgemeester en wethouders kwam de heer Egas feliciteren. Burgemeester Mr.L.Bosch ridder van Rosenthal sprak zijn grote waardering uit over de nieuwe zaak, die modern is ingericht en noemde het onder andere een grote vooruitgang. De beide kapsalons ston den vol bloemen en planten. De be langstelling was bijzonder groot, ook toen 's middags iedereen in de gele genheid was de nieuw geopende zaak te bezichtigen. Het echtpaar Egas kwam handen tekort om de talrijke gelukwensen in ontvangst te nemen. Alle bezoekers kregen een geschenk aangeboden als herinnering aan deze dag. De muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" bracht tegen het middag uur een welluidende serenade. OPHEUSDEN Wederom behaalden de leden van de Opheusdense postdui venvereniging „De Ordonnans" een suc ces in de lange-afstandsvlucht vanaf Agouléme, over een afstand van onge veer 804 km. Voor deze vlucht hadden de leden van „De Ordonnans" 47 duiven meegegeven, die vrijdagochtend om 6 uur met Z.W.-wind werden gelost. Om 4.55.46 uur kwam de eerste duif van „De Ordonnans" binnen van G. Hui- bers, die een snelheid gemaakt had van 815,60 m, ruim 48 km per uur. De uit slag van „De Ordonnans" was hierin als volgt: 1-6 G. Huibers; 2-15 J. van Neer bos; 3-5 T. Verwoert; 4-7-11-13 D. Lind ner; 8-10-12-14 Arends-Peters; 9. G. Kerkstra. In rayon 3 afdeling Oost waren voor deze vlucht slechts 177 duiven meege geven. De pakketprijs voor slachtvee was de afgelopen week weer een fractie lager. De derde-landenheffing (hele heffing) werd verhoogd van f 68,11 tot f 72,06 pér 100 kg levend gewicht. De oorzaag daarvan is een verder teruglopen van de derde-landenprijs die berekend is op f 153,94 per 100 kg levend. De in Ne derland berekende pakketprijs was f 217,61!! De directe invoer uit derde landen is sterk verminderd, terwijl de invoer van rundvlees uit België redelijk op peil blijft, met ca. 250 ton in de week tot 14 juli. In België is de halve heffing van kracht, dus blijft de omleiding voldoen de interessant, vooral nu de heffingen zo hoog zijn. In België is het overigens vakantie voor de slachtbedrijven en ook de sla gers. In de kuststreken met hun vele toeristen heeft deze voor het gehele land vastgestelde vakantie reden tot ontevredenheid gegeven. In de week van 13 tot 20 aug. volgt er opnieuw een vakantieweek voor het gehele land. De Franse markt was licht aflopend. In Duitsland is het prijspeil voor slacht vee gedaald tot beneden de interventie prijs doch er wordt niet geïnterveni eerd, doordat de toestand van 's lands financiën zulks niet zou toelaten. In voer van rundvlees voor industriële verwerking in Duitsland kan plaatsvin den tegen halve heffing. In de week tot 14 juli werd 210 ton rundvlees uit Nederland uitgevoerd. De kalverprijzen zijn aangetrokken, wat nauw verband houdt met de her vatting van de export van kalfsvlees naar Italië. Niettemin was de prijs de afgelopen week nog zodanig dat de he le heffing van kracht blijft bij even tuele (vrijwel ondenkbare) invoer uit derde landen. In de week tot 14 juli werd 1641 ton kalfsvlees uitgevoerd, waarvan 824 ton naar Duitsland en al weer 286 ton naar Italië. Naar Frankrijk ging 340 ton. De uitvoer van levende kalveren om vatte 390 nuchtere kalveren die naar België gingen en 1887 slachtkalveren, waarvan er 1000 naar België gingen, 400 naar Duitsland en 500 naar Frank rijk. De inkoopcombinaties voor slachtvar- kens VAKO (Oss); IVO (Deventer) en HOVA (Homburg) hebben de overne- mingsprijzen voor de in de week tot 29 juli over te nemen slachtvarkens on veranderd gelaten. Dat betekent dat men uitgaat van een prijs van f 2,65 per kg voor geslachte varkens van le kwaliteit, gewichtsklasse 68/85 kg gele verd, af-boerderij. Ook de coöperaties Coveco en NCB hebben geen verande ring aangebracht in de uitbetalingsprij- zen. De markt was niet geheel onvriende lijk, doch een prijsverhoging zat er niet in. Er is vrij veel naar Frankrijk uitge voerd, doch de prijzen waren niet al te best. In België is de activiteit mini maal. Wat opvalt is het betrekkelijk lage slachtingscijfer dat voor de week tot 14 juli becijferd is op ca. 112.000, dat is 6.000 minder dan voorgaande week. In die week werden 11.639 geslachte en 2.044 levende varkens uitgevoerd, waarvan 9.139 naar Frankrijk en 1.518 naar België. De levende uitvoer ging voor 1.932 stuks naar België en 112 st. naar Duitsland. De binnenlandse afzet is vrij stabiel en men rekent op enige toeneming nu de bouwvakvakantie ten einde is.

De Vallei | 1967 | | pagina 3