Boeiende ruiterdemonstraties van rijvereniging „De Valouwe" Opnieuw overwinning voor Blue Soeks Veenendaalse renners op augustus niet in de strijd 10 Experimentele opstelling van DVSA was geen succes D0V0 bracht DVS' 33 eerste nederlaag toe: 3-5 „Opheusden" grote winnaar van Sparta-toernooi Ritmeester-toernooi aanzienlijk uitgebreid DOYO en GYYY spelen tóch Sparta-veteranen speelden gelijk tegen Recticel (2-2) „Yalburg" won toernooi van v.v. Opheusden Zoet zegevierde in Dinteloord René Lodder toonde weer zijn talent Goede come-back van Rousseau Wereldrecord voor Karen Muir Hallmann winnaar in Zweden Maathuis nationaal ruiterkampioen George Chuvalo buiten gevecht VHC-negental gehuldigd Parcours in Salamander-plan bepaald ongeschikt" Putten Sporadisch Waterpolo HAASJE OP LAAT JE RIJDEN Lawn-tennis Offensief SPORT van hier en daar MAANDAG 24 JULI 1967 OPHEUSDEN. Het Opheusdense „Sparta" organiseerde zaterdag een jeugdtoernooi voor B-junioren tot 15 jaar. Deelnemers waren v.v. Opheusden, Resteren, Lienden en Sparta zelf. Als eertse wedstrijd werd gespeeld Sparta Opheusden. De grotere Opheusden-spe- lers hadden weinig moeite met de te genstanders en wonnen met 60, nadat zij met rust een 10 voorsprong geno men hadden. Na rust raakte keeper Roelofsen geblesseerd en moest op halve kracht verder spelen. De tweede wedstrijd ging tussen Res teren en Lienden. Tot de rust hield Resteren de strijd aardig vol, maar later leidde een enorme inzinking tot een 60 nederlaag voor Resteren. De verliezersronde werd gespeeld tus sen Sparta en Resteren. Hierin kwam Sparta veel beter te voorschijn en won met niet minder dan 110 van Reste ren. In de finale was Opheusden weer heer en meester en won van Lienden met 81. De eindstand werd: 1. Op heusden, 2. Lienden, 3. Sparta en 4. Kesteren. De beker voor de sportiefste ploeg werd toegekend aan de jeugd van Kes teren. VEENENDAAL Het jaarlijkse Rit- meester-waterpolotoernooi, dat dit jaar op 1 2augustus in het Bergbad zal worden gehouden, is door de organisa toren qua opzet aanzienlijk uitgebreid. In plaats van vier zullen nu acht teams deelnemen, ondergebracht in twee pou les. Voor dit waterpolotoernooi hebben de volgende watersportverenigingen inge schreven: De Forellen-Rhenen, De Fuut-Maarssen, Kroosduikers uit West- zaan, Pluvius uit Nijmegen, Z.C. Woer den, De Gouwe uit Waddinxveen, AZC uit Apeldoorn en het Veenendaalse VZC. De Veenendalers spelen de ope ningswedstrijd tegen De Fuut, terwijl om zes uur de crossfinale wordt ge speeld. De finale is gepland op 19.30 uur. De indeling van de poules is als volgt: Poule A: De Gouwe, VZC, De Fuut en Kroosduikers. Poule B: AZC, Z.C. Woerden, Pluvius en Forellen. Men heeft zoals men ziet bij de indeling zoveel mogelijk rekening ge houden met de competitieklasse, waar in de deelnemende verenigingen uitko men. VEENENDAAL Zaterdagavond heeft het Veenendaalse publiek op imponeren de wtfze kennis kunnen maken met de paardesport. De landelijke rijvereniging „De Valouwe" uit Ede was naar een terrein aan de Vijgendam gekomen om daar te demonstreren. Voor enkele honderden toeschouwers werd een bijzonder fraaie show gegeven, waarin op soms spectaculaire wijze de band tussen mens en dier tot uitdrukking kwam. Op deskundige en vaak ook humoristische wijze gaf de voorzitter van „De Valouwe", de heer B. D. IJgenraam, commentaar en toe lichting bij de verschillende nummers. Instructeur Willemsen bracht de ruiters na enkele dressuurfiguraties voor de geïmproviseerde tribune. Het eerste onderdeel een tuignum- mer werd gewonnen door de heer Bleyenberg uit Ede. In de dressuur voor pony's won Martie Willemsen op overtuigende wijze. Vervolgens was het de beurt aan de grote paarden in een nummer hinder nisdemonstratie. Hoewel alles goed was voorbereid bleek het terrein toch wat te klein en door de lengte van het gras ook bijzonder glad. Ook deze hindernis- demonstratie was in een wedstrijdvorm gegoten en als eerste prijswinaar kon Jan Willemsen de oranje rozet aan het hoofdstel van zijn paard bevestigen. Tweede werd mevrouw Kerseboom, derde de heer Brand van Roekei. Voor de pauze werd nog een drietal concourswagens voor de jury gebracht. Hier werd de eerste prijs in de wacht gesleept door de heer Jansen uit Eder- veen met Harlekijn, 2. S. Willems uit Lunteren met Curea en 3. de her Vosch uit Ederveen met Furidi. Na de pauze werd deze boeiende rui- terdemonstratie beesloten met een springconcours dat een bijzonder span nend verloop kreeg. Slechts even werd de spanning onderbroken toen een gees tige demonstratie werd gegeven van een ongeval plus vervoer anno 1767, VEENENDAAL De besturen van de Veenendaalse voetbalverenigingen DOVO en GVVV hebben besloten om de vriendschappelijke match tussen deze clubs, welke is gepland op 19 augustus, toch te laten doorgaan. Zo als bekend is, lag het in de bedoeling deze wedstrijd af te gelasten in verband met de a.s. competitie, die een week na dit veelbesproken treffen van start gaat. De omstandigheid, dat het eerste competitieduel pas op 25 november zal plaatsvinden, heeft de besturen doen besluiten op 19 augustus toch te spelen. OPHEUSDEN Zaterdag speelden de „Sparta"-veteranen uit Opheusden tegen een elftal van Recticel uit Reste ren. Hoewel de Spartanen in het veld veel sterker waren en veel kansen kregen, duurde het een half uur voor C. Roelofsen de stand op 10 wist te brengen. De Sparta-speler Roodbeen, die bij Recticel NV stopper speelde, was het grootste struikelblok voor de veteranen uit Opheusden. Na rust opnieuw een sterker vetera- nenelftal, doch het duurde allemaal te lang. De achterhoede van de veteranen hal weliswaar weinig moeite met de zwakke aanvallen van de Recticel, maar Recticel wist gelijk te maken. Coenen scoorde vervolgens voor Recticel met een prachtig vleugelschot (21). De veteranen trachtten de gelijkma ker te produceren, maar steeds weer waren het Roodbeen en keeper Ver woerd, die succes in de weg stonden. In de laatste minuut kreeg Gerritsen een heel klein kansje, dat hij wist om te zetten in de gelijkmaker (22). VEENENDAAL Zaterdagmiddag speelde de Veenendaalse Honkbal Club zijn voorlaatste wedstrijd van dit seizoen. Aangezien de ploeg een week gele den zonder te spelen kampioen was geworden werd deze gelegenheid door voor zitter Van Hall aangegrepen om de „Blue Soeks" in de bloemetjes te zetten. Een bijzonder leuk gebaar maakte tegenstander U.V.V., die eveneens voor een bloemetje had gezorgd. Ofschoon vele „vaste" spelers niet aanwezig waren en coach Vonk tijdens de wedstrijd nogal wat experimenteerde, werd het een royale overwinning, die geen moment in gevaar is geweest (17-8), een bewijs van de stijgende lijn in het Veenendaalse honkbal. door enkele jeugdige ruiters op hun po ny's. Het springconcours ging daarna verder en bracht vier ruiters in de bar rage. Na verschillende spannende bar rages won Ab Hendriks tenslotte voor mevrouw Kerseboom en instructeur Jan Willemsen. Als laatste toegift werd nog een „stoelendans"' gehouden. Het publiek leefde enthousiast mee en genoot ken nelijk van deze edele sport, waarvan het veelvuldig applaus wel een duidelijk bewijs was. Pas tegen half elf kwamen alle deelnemers zich afmelden en dank te de heer IJgenraam het gemeentebe stuur van Veenendaal voor de spontane medewerking. De gehele avond waren de burgemeester van Veenendaal en zijn vrouw aanwezig om met volle aan dacht de demonstraties te volgen. Het doel van de avond meer bekendheid te geven aan de ruitersport te Veenen daal mag zeker geslaagd worden ge noemd. OPHEUSDEN Voetbalvereniging „Opheusden" hield zaterdag een toer nooi voor jeugdspelers C- en D-junio- ren, waaraan deelnamen MVV uit Me teren, „Valburg" en twee teams uit Opheusden. Als eerste wedstrijd werd gespeeld MVVOpheusden-C. Deze wisten van de Metenaren met 50 te winnen. Ook Valburg, dat een 81 zege behaalde op Opheusden kwam in de fi nale. Eerst werd gespeeld om de 3e en 4e plaats tussen Opheusden C en Op heusden D. Opheusden C was de sterk ste en won met 30. De finale bracht een spannende strijd, waarin Valburg door iets beter te schieten en kansen te benutten met 21 wist te winnen. De eindstand werd: 1. Valburg, 2. MVV Meteren, 3. Opheusden C en 4. Opheus den D. Een jeugdige ruiter met zijn pony in actie bij de springdemonstraUes. VEENENDAAL De Veenendaalse wielrenners, die aanvankelijk hadden toegezegd te zullen deelnemen aan de wielerwedstrijden, welke de plaatselij ke VW in samenwerking met een speciale commissie van de Tour de Oude Jan op 10 augustus in het Sala mander-plan organiseert, hebben zich teruggetrokken. Hoewel het vastge stelde parcours voor het publiek bij zonder aantrekkelijk is gelegen, is bij de lichte training die de renners het afgelopen weekend hebben gehouden, duidelijk komen vast te staan, dat aldus de betreffende renners „de uit gestippelde route bepaald ongeschikt is en vooral bij een grote deelneming zelfs gevaarlijk kan worden genoemd". Om deze reden hebben de nieuwelingen Herman en Geert Hummel, Henny Hendriksen, Hans Huibers en adspi- rant Jetze Reijenga van inschrijving afgezien. Bovendien is gebleken, dat de Veenen daalse VVV zich heeft vergist in het wedstrijdprogramma. Op 10 augustus worden namelijk slechts twee wedstrij den gehouden: één wedstrijd met gewo ne fietsen en een course voor renners met racefiets. Van een amateurwed strijd is volgens de secretaris van de Tour de Oude Jan geen sprake. De bezwaren van de Veenendaalse renners betreffende het ongeveer 700 meter lange parcours worden als volgt omschreven: „Het parcours is in feite te kort. Op zich is dit geenszins be zwaarlijk, maar de afstand tussen de (zes) bochten is veel te kort. Wanneer je net weer op snelheid bent, moet te alweer afremmen voor de volgende bocht", aldus de renners. De vele bochten impliceren dus, dat de renners na elke bocht weer uit het zadel moeten en, wanneer zij nauwe lijks zitten, weer moeten remmen voor de volgende bocht om daarna weer opnieuw uit het zadel te komen. „En wij rijden nog wel zonder derailleur", al dus Herman Hummel, „doch mochten er onverhoopt toch amateurs meedoen aan deze wedstrijd, dan is het voor hen helemaal niet te doen." Ook de putten in het werkdek (vaak drie tot vier en een halve centimeter boven de asfaltlaag) zijn erg gevaar lijk, vooral met een groot, onervaren rennersveld. De Veenendaalse nieuwe lingen gaven als suggestie om het par cours uit te zetten over de Groenelaan, Dennenlaan en Middellaan of Mulders laan, Prinsesselaan, Emmalaan en de Koninginnelaan. Wij vroegen de heer Adriaans, secre taris van de Tour de Oude Jan, om commentaar. „Wij hebben samen met een expert van de Arnhemse wieler vereniging RETO het parcours vastge steld. Voor de jeugdige rennertjes van de „Tour" gaat het best, maar voor De Veenendaalse renners Herman en Gert Hummel, Henny Hendriksen, Hans Huibers en Tetze Reijenga tij dens hun training op het parcours van het Salamander-plan. Opnieuw namen de Socks in de eer ste twee innings door vele honkslagen een ruime voorsprong (14-0) terwijl U.V.V. door Les Vonk, die dit keer weer eens als werper optrad, voor rust aan de kant werd gehouden. Hij werd hierbij zeer goed gesteund door de jon ge, debuterende achtervanger Herman Takken, die ook aan slag van zich deed spreken. Pas in de derde slagbeurt zag U.V.V. kans de eerste tegenpunt te scoren en doordat de Utrechtenaren in de verdediging werper Berghuis hadden vervangen door Bruins kwamen de Socks in deze innings niet meer tot scoren. In de vierde innings droeg Vonk de verdediging op aan Jan van de Hoef en bracht tevens verschillende verande ringen aan in het veld. Deze nieuwe opstelling was aanvanke lijk niet zo goed op elkaar ingespeeld, waarvan U.V.V. profiteerde door iets op de achterstand in te lopen. Doch ook de Soeks voegden in deze innings weer een punt aan de stand toe (15-4). In het begin van de vijfde innings za gen de U.V.V.-ers nog kans drie punten te scoren, maar de „vuurlijn" Van de Hoef/Takken raakte toen eerst goed op elkaar ingespeeld, waardoor werper Van de Hoef met veel meer zelfver trouwen ging gooien. Dit kwam vooral in de laatste innings tot uiting toen Jan van de Hoef drie slagmensen op 3-slag uitschakelde. De „Blauwkousen" hadden inmiddels in de vijfde slagbeurt nog eens twee punten DINTELOORD Voor ruim zesdui zend toeschouwers heeft Bart Zoet za terdag de Ronde van Dinteloord voor profs en onafhankeljjken gewonnen. De winnaar legde de 120 kilometer af in 3 uur, 14 minuten en 3 seconden. Zoet versloeg in de eindsprint het voltallige peloton. De uitslag luidt: 1. Bart Zoet (Waarde) 3.14.03; 2. Johnny Brouwer (Rotterdam); 3. Karei Leyten (Breda); 4. Peter Heijnig (Rot terdam); 5. Cees Lute (Castricum); 6. Cor Schuuring (Amsterdam); 7. Arthur van den Bal (België); 8. Leo van Don gen (Oosterhout); 9. Harry Steevens (Elsloo); 10. Dies Kosten (Capelle), al len in dezelfde tijd als 2joet. aan hun totaal toegevoegd, waardoor de eindstand op 17-8 werd bepaald. Toen Van de Hoef in de 6e innings de laat ste man met 3-slag aan de kant zette was de speeltijd verstreken en wilden de Soeks zich na de afscheidsgroet naar de kleedkamers begeven. Dit was het moment waarop suppor ters, voor een groot deel bestaande uit ouders en de „amoureuze" aanhang, bezit nam van het terrein en piet coach Vonk elke speler felicitaties en bloemen aanbood. Daarop werd team manager Vonk onder luide toejuichin gen op de schouders genomen, waarmee zijn aandeel in dit kampioenschap te recht werd onderstreept. Scoreverloop: U.V.V.5 0 0 1 3 3 1 is 8. V.H.C. 8 6 0 1 2 x is 17. Werpersresultaten U.V.V.: Berghuis (2 inn.) 2 x 3-sL, 6 x 4-w. 9 honkslagen tegen. Bruins (3 inn.) 5 x 3-sl., 3 x 4-w., 3 honkslagen tegen. V.H.C.Vonk (3 inn.) 5x3 sl., 2 x 4-w. 2 honkslagen tegen. v.d. Hoef (3 inn.). 7 x 3-sl., 8 x 4-w. 1 honkslag tegen. Teamslaggemiddelde: V.H.C.: 0.414. Hoogste persoonlijk-gemiddelden: R. de Man 1000, S. Schoenmaker 1000, L. Vonk 1000. Na afloop van de strijd werd team manager Vonk op de schouders ge nomen door zijn ploeggenoten. RHENEN/BILTHOVEN Geduren de de afgelopen week organiseerde de tennisclub „Bilthoven" het jaarlijkse lawntennistoernooi, waarop ook Rhe- nen vertegenwoordigd was. Op dit toer nooi één der grootste van ons land werden niet minder dan 318 partij en gespeeld. In het herendubbel kwam René Lod der in de C- en D-klasse uit samen met de Ameronger C. Eyffius. Hoewel de sportlieden in de C-klasse in de tweede ronde werden gewipt, wisten ze in de D-Klasse na een 64, 7—5-overwinning in de finale door te dringen. Zij kon den deze finale tegen de Utrechtse he ren Th. Hoedemaker en W. Terberg met 62, 57 en 75 in winst omzet ten. In het heren-enkel D had René Lod der het bijzonder moeilijk om de fina le te bereiken. Na maar liefst zes matchpoints tegen zich te hebben ge had, wist hij de halve finale tegen Hoe demaker met 68, 75 en 61 te win nen. Ook de finale tegen de Zeistenaar R. v. Lonkhuysen was bijzonder spannend. De eerste set verloor Lodder met 63 en nadat hij in de tweede set bij de stand 53 weer twee matchpoints had doorstaan, won hij deze set toch met 75. De derde set ging wat gemakke lijker en hij won dan ook met 61. Een prachtig resultaat voor deze ta lentvolle Rhenense tennisser. VUGHT (ANP) Henny W., die we gens zijn aandeel in de Baarnse moord zaak werd veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf, is geslaagd voor het staatsexamen h.b.s. Henny W. is gedetineerd in de jeugd gevangenis Nieuw-Vosseveld in Vught. Zaterdag heeft hij bezoek gehad van zijn ouders, broers en zusjes. AMERONGEN Het enkele maanden geleden gedegradeerde DVSA-zon- dagelftal speelde zaterdagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Mau- rik, een tweede-klasser uit de Brabantse bond. Het is een bepaald onaantrek kelijke match geworden, waarin vrijwel alle duels op het middenveld werden uitgevochten. De thuisclub, die het a.s. seizoen uitkomt in de eerste klasse van de afdeling Utrecht kwam echter met een experimentele opstelling in het veld, hetgeen de oorzaak is geweest van het zeer povere spel. Ternauwernood konden de Amerongers een gelijk spel uit het vuur slepen. Maurik kwam al spoedig aan een voorsprong door een wat fortuinlijk doelpunt van de baardige linksbuiten, die het meest imponeerde bij de gas ten. Voor rijst had bVSA een licht veld- overwicht, hoewel de anvallen van Maurik meer gevaar inhielden. DVSA-junior v. d. Pol scoorde op fraaie wijze de gelijkmaker. Enkele centimeters voor de out-lijn passeerde hij de uitgelopen goalie van de rood- witten en schoot uit bijna onmogelijke positie in. Doordat de bal door een back van richting werd veranderd was de stand gelijk. Even later een gewel dige reactie van DVSA-keeper v. d. Brink, die een kanonhard schot van de gevaarlijke linksbuiten onschadelijk maakte. Vlak voor het rustsignaal verspeelde DVSA een prachtkans op een voor sprong. Na een schot tegen de lat kwam de bal terecht bij de invaller linkshalf, die voor open doel overkop- te. De tweede helft is DVSA er vrijwel niet meer aan te pas gekomen. Bree- schoten c.s. moesten vooral het eerste kwartier alles in het werk stellen om doelpunten te voorkomen en de Ame rongers kwamen slechts sporadisch tot tegenaanvallen. Een Maurik-speler passeerde reeds in de vijftigste minuut keepet H. v. d. Brink, die zijn naamgenoot van voor de rust verving, maar er was voordien hands gemaakt. Een kwartier later was het wel raak. Opnieuw omspeelde de linksbuiten van de gasten enkele spe lers en doordat de DVSA-keeper over de bal heendook, keken de Ameron gers opqieuw tegen een achterstand aan (12). Keeper v. d. Brink maakte zijn fout even later weer goed toen hij met een machtige redding de derde treffer van Maurik verhinderde. Hierna wer den alle duels op het middenveld uitge vochten en er werd aan beide zijden slecht geplaatst. Op de valreep kon Drost nog de gelijkmaker scoren, waar mee het einde kwam van een zeer ma tige wedstrijd. PARIJS De Franse sprinter Michel Rousseau heeft zondag op de wielerbaan van het Pare des Princes een verdienste lijke come back gemaakt. De oud-Olym pisch en w?reldkampioen, die in 1963 met de wedstrijdsport stopte, behaalde de Franse titel door in de finale André Gruchet te verslaan. ERMELO Op overtuigende wijze is DOVO erin geslaagd DVS '33 een nederlaag toe te brengen. Een niet geringe prestatie, gelet op de resultaten in het nederlaagtoernooi van de Ermelose vereniging. Want tot nu toe speelden de DVS-mannen gelijk tegen Apeldoorn en Capelle en wonnen van Zwart-W'it, GWV en Ter Leede. DVS '33 is momenteel bijzonder goed in vorm en spelend zoals tegen DÖVO zouden de Ermeloërs stellig goed meekomen in de tweede klasse. De geel-zwarten beschikken o.a. over een zeer sterk spelende rechtsbinnen Nieuwenhuizen, die vergeleken kan worden met de in Veenendaal bekende Georg in 't Veld van RVVH. Tegen een volledig uitkomend Zwart-Wit schoot Nieuwenhuizen binnen 25 minuten viermaal raak en ook tegen DOVO scoorde hij twee bijzonder fraaie goals. Het na de vakantie nog niet in trai ning geweest zijnde DOVO trok meteen ten aanval en het trio Visscher, Gerrit sen en Diepeveen combineerde er lustig op los. Na negen minuten kon Diepe veen het eerste doelpunt op zijn naam brengen door uitstekend voorbereidend werk van Henk van Kooten (0-1). Nau welijks zes minuten later was de score evenwel weer gelijk toen een fraaie combinatie Nieuwenhuizen - Kamphorst de DOVO-defensie uit elkaar trok en laatstgenoemde onhoudbaar inschoot. Het hoge tempo werd aan beide kanten gehandhaafd en er werd zeer accepta bel gespeeld. De gastheren van DOVO werden ster ker en het was Nieuwenhuizen die bin nen 7 minuten tweemaal scoorde (1-3). De DOVO-verdediging ging in beide gevallen niet geheel vrijuit. Het doel van DVS werd steeds meer onder druk gezet en DOVO ging aanmerkelijk be ter spelen. Van Kooten kwam voor het doel en vuurde een schot af dat de Er melose keeper niet onder controle kon krijgen. Aart Gerritsen was er als de kippen bij om daar gebruik van te ma ken (2-3). Kort daarna volgde er weer een prachtige combinatie tussen Schoe- man, Visscher en Demoed. Gerritsen rondde deze aanval af met een doel punt, hoewel de bal nog iets van rich ting werd veranderd door rechtsback Bakker (3-3) In samenwerking met Schoeman bracht Gerard van Beek de bal nog enkele malen hoog voor 't doel van DVS maar tot aan de rust bleef de score gelijk. Na de hervatting ging DVS fel aan vallend spelen, maar nu was de verde diging van DOVO waakzaam en de weg naar het doel van Van Hardeveld werd uitstekend afgesloten. Visscher, Schoe man en Van Beek gingen nu de voor hoede steunen en opnieuw werd DOVO sterker. Doelpunten bleven echter nog uit door fraai keeperswerk van Mond- frans en het duo Muller-Van Zoelen, die beiden knap verdedigden. Visscher deed vootreffelijk werk op het middenveld, terwijl Gerritsen een voortdurend ge vaar bleek in de voorhoede. Uit een voorzet van v. Beek kopte Roel Schoe man op magistrale wijze in en dat be tekende 3-4. Een vrije schop van Vis scher bracht enige verwarring voor het doel van DVS. Schoeman hield echter het hoofd koel en scoorde op listige wij ze 3-5. Daarmee was de strijd gestre den en had DOVO een verdiende over winning behaald. Ook DOVO II won van de DVS-reser- ves (2-5) en heeft in die serie nu DVS de grootste nederlaag toegebracht. In het nederlaagtoernooi van DVS komen de wedstrijden tegen Zuidvogels, Spa kenburg, IJsselmeervogels en Go Ahead Kampen. grote renners is het inderdaad te klein. Maar het gaat er toch in hoodzaak om de wielersport in Veenendaal te popula riseren. De Veenendaalse renners, die beslist op een overwinning zijn ge brand, moeten dan maar niet meedoen wanneer zij bezwaren hebben". Op onze vraag of het wedstrijdele ment dan niet telde in deze wedstrij den, antwoordde de heer Adriaans: „Ja, natuurlijk wel, maar we moeten deze wielerwedstrijden als geheel bekijken en niet specifiek de individuele presta ties. Laten de Venendalers het publiek dan maar eens zien, wat ze in de bochten waard zijn. Een goéde renner valt in dit parcours in ieder geval niet!" Dat een renner in zijn woonplaats ge brand is op een overwinning is echter een volkomen begrijpelijke zaak. En of de deelnemertjes aan de Tour de Oude Jan als „goede" renners moeten wor den gekwalificeerd, moet eveneens sterk worden betwijfeld.... LONDEN De Zuidafrikaanse zwem ster Karen Muir heeft zaterdag in Lon den het wereldrecord 110 yards rugslag verbeterd. De 14-jarige kwam tot een tijd van 1.07.5 en bleef daarmee 0,4 se conden onder het oude record, dat op naam van haar landgenote Ann Fairlie stond. Tijdens dezelfde wedstrijden werd ook een Europees record verbeterd. De En gelse Susan Williams legde de 400 meter vrije slag af in 4.45.6, wat 1,2 seconde sneller was dan het oude record (4.46.8) dat sinds 18 februari 1966 op naam stond van de Frangaise Claude Man- donnaud. Haelsingborg De Zweed Torsten Hallmann, houder van de wereldtitel, heeft zondag met een Husqvarna de Grote Prijs van Zweden, tellend voor het wereldkampioenschap motocross in de 250 cc-klasse gewonnen. Hallmann bracht zondag in Haelsingborg beide manches op zijn naam. In de competitie om de titel deelt hfl momenteel de eerste plaats met de Belg Joel Robert, die in de eerste heat ten val kwam en de strijd moest staken. Beide rijders hebben na negen wedstrijden 44 punten. De Zweden Ole Pettersson en Haakon Andersson, eveneens op Husqvarna, wer den in de Zweedse grand prix resp. tweede en derde. BLARICUM Jan Maathuis uit het Overijsselse Geesteren heeft zondag te Blaricum voor de tweede keer in zijn carrière zich aan het hoofd gesteld van de Nederlandse springruiters. Na een boeiende en spannende strijd, die zich over twee dagen uitstrekte en waarin de kandidaat-kampioen en achtereenvol gens met hun paarden elke ruiter mocht met twee paarden starten uit kwamen in een jachtspringconcours, een puissance springconcours met één bar rage en in een springconcours MB, ver overde Neder lands meest succesvolle rui ter op nationaal niveau de titel met zijn paard Fliegette. Ja.-. Maathuis, die kris kras door het land trekkend van het ene concours hippique naar het andere ook dit seizoen reeds een groot aantal over winningen boekte, zette hiermee voor lopig de kroon op 't werk. Zijn groot ste concurrent was Nederlands hippisch ambassadeur Antoon Ebben met zjjn machtige strijdros Kairouan. Diens óver- winning in het jachtspringconcours bleek echter een onvoldoende basis om Maathuis, die in het puissance spring concours met Harry Wouters van den Oudenweijer reeds een gedeelde eerste plaats bereikte, in diens opmars te kun nen weerstaan. Na de eerste dag al had Maathuis de leiding en met zijn zege in het twee manches tellende zware spring concours op zondag gaf hij zijn kam pioenschap nog slechts meer glans. Twee springfoutjes één in de bar rage van het puissance en één in de eer ste manche van het springconcours MB deden Ebben struikelen in zijn greep naar de macht. Hans Brugman met Sky High over kwam hetzelfde, maar hy verspeelde zowel in het jachtspringconcours als in het MB tijdwinst en daarmee plaatsen ten opzichte van Ebben, waardoor hij slechts derde werd. De titelverdedigster, de Blaricumse amazone fosje Ernst reikte ditmaal niet verder dan de vijfde plaats. Ook Harry Wouters van den Oudenweijer met Fabiolla moest zij nog voor laten gaan. Voor haar viel de grote klap in het puissance, waarin z(j door een weigering van Blacky niet eens de barrage be reikte. TORONTO De Canadese bokser George Chuvalo, die woensdag in New York van de Amerikaanse zwaarge wicht Joe Frazier verloor, zal misschien nooit meer in de ring kunnen staan. In een ziekenhuis in Toronto werd vrijdag vastgesteld, dat de 29-jarige Chuvalo in zijn gevecht met Joe Frazier een zware verwonding onder zijn rechteroog (een breuk van zijn jukbeen met ver splintering) heeft opgelopen. Hij zou gisteren geopereerd worden, maar het duurt minstens drie weken voor de art sen kunnen zeggen, of de operatie is ge slaagd. Daarna duurt het nog twee maanden voordat de beslissing kan worden genomen of Chuvalo ooit wee mag boksen. Het gevecht tussen Chuvalo werd woensdag in de vierde ronde gestaakt toen Chuvalo een ernstig bloedenc- wond aan zijn gezicht opliep.

De Vallei | 1967 | | pagina 8