Gemeente ziet van bouw af Pogingen belegger te vinden niet geslaagd Schadeeommissie bracht bezoek aan De Ruiter Wasdag in Veenendaal Lift is in Veenendaal nog niet goed „ingeburgerd" Sparta vraagt geld voor Suriname-reis Topduel DOVO-Wageningen Van koude kermis thuis.. Kinderen spelen er graag in AGENDA Opstelling 4079 MARKTEN VEILING RESTEREN T entoonstellin g in Amerongse gemeentehuis In Amerongen drie dagen lunapark STORINGEN ALS „KINDERZIEKTE" 7.000,- voor verbetering van sportvelden Morgenavond 3550 Bromfietser die na ongeval doorreed aangehouden Ophalen grof vuil in Amerongen Bezichtigen van kasteel Amerongen V.A.B. KIRPESTEIN Groepscommandant in Scherpenzeel benoenul MIST u uw Bel: DINSDAG 25 JULI 1967 GEEN TORENFLAT IN ENGELENBURG VEENENDAAL De torenflatdie in de Engelenburg was geprojecteerdzal niet worden gebouwd. Hoewel de gemeente daartoe vele pogingen in het werk heeft gesteld is men er niet in geslaagd een belegger te vindenvoor wiens rekening men de bouw zou kunnen realiseren. Op dit terrein zullen zeven bunga lows kunnen worden gebouwd in aanfluiting op het al bestaande bun galow-plan, dat nu bijna is vol gebouwd. Bovendien bleek dat de afzonder lijke bouw van de flat niet econo misch zou zijn. Wanneer er bijvoor beeld in combinatie met andere pro jecten zou kunnen worden gebouwd, was er wellicht meer animo geweest. Het gemeentebestuur heeft zich er in middels over beraden, wat er met de vrijgekomen grond zal moeten ge- ADVERTENTIE Nieuwe claims ingediend VEENENDAAL De N.V. Handel maatschappij De Ruiter Dzn. heeft bij de gemeente de schadeclaims inge diend over de jaren 1965 en '66. Zoals bekend heeft de handelmaatschappij zich in de loop der jaren regelmatig tot de gemeente gewend met 't ver zoek om vergoeding van de schade, die zou zijn ontstaan door 'n bestem mingsplan, dat de gemeente voor de omgeving van het bedrijf vastgesteld. Vanaf 1959 heeft De Ruiter N.V. elk jaar bij de gemeente een schadeclaim ingediend. In november 1966 besloot de gemeenteraad de binnengekomen claims voor te leggen aan de uit des kundigen samengestelde commissie van 3 personen. De commissie is bezig de schadeclaims te beoordelen, maar conclusies zijn op dit moment nog niet bekend. Wel is inmiddels gebleken dat de voltallige commissie een bezoek aan De Ruiter N.V. heeft gebracht om de gebouwen en terreinen in ogen schouw te nemen. Als de raad er mee akkoord gaat zullen ook de schade claims over '65 en '66 weer aan de commissie worden voorgelegd. De ge meenteraad vergadert donderdag. O VEENENDAAL Tijdens het week einde is de heer Van M. aangehouden. Hij had vrijdagmiddag met zijn brom fiets de driejarige Hans van S. aange reden op de Savornin Lohmanstraat en was, na een getuige geschopt te hebben, weggereden. Dank zij het nummer op zijn verzekeringsplaatje wist de politie hem te vinden. UTRECHT Op de paardenmarkt in Utrecht werden gisteren 403 dieren aan gevoerd. De prijzen waren voor: Luxe paarden f 1275,- tot f 1575,-; Werkpaarden f 1150,- tot f 1475,-; Oude paarden f 800,- tot f 1425,-; 3-jarige paarden f 900,- tot f 1525,-; 2-jarige paarden f 700,- tot f 925,-; veulens f 300,- tot f 600,-; Hitten f 650,- tot f 800,-; Slachtpaarden per kg geslacht gewicht van f 3,- tot f 3,40; Jon ge slachtpaarden per kg geslacht gewicht van f 3,40 tot f 4,10. De handel was redelijk. beuren. Het terrein waarop de to renflat, die op papier 14 etages telde en die 69 woningen bevatte, gesi tueerd zou worden, ligt tussen de Tinneweide en 't stadspark De Groe ne Velden. B. en W. stellen de ge meenteraad voor er zeven bungalows te bouwen als voortzetting van het bestaande bungalow-terrein. De gemeente heeft met de bunga- lowbouw in De Tinneweide goede er varingen. De percelen, die daar be schikbaar waren, zijn op één na ver kocht. Het grootste gedeelte van de bungalows is al bewoond en aan an deren wordt de laatste hand gelegd. Volgens de directeur van gemeente werken zullen de extra kosten die ge maakt moeten worden om het terrein bouwrijp te maken voor de realisatie van de bungalows f 23.000,bedragen. Deze kosten hebben betrekking op het verrichten van grond-, riolerings- en verhardingswerkzaamheden. VEENENDAAL De 19-jarige M. S., werkzaam bjj een kermisexploitant die zjjn tenten had opgeslagen op het Veenendaal-terrein, kreeg ruzie met zjjn baas. De ruzie liep zo hoog op, dat S. zijn biezen pakte. Hij nam ook nog wat kleding van een collega mee, en stal in Veenendaal ook nog een fiets. Ver kwam hij niet, want reeds enkele uren later werd hij door de politie in de kraag gegrepen. S. die reeds een vrij grote straflijst heeft zal woensdag voor de officier van justitie geleid worden. Tot dan toe zit hij in een cel in het Veense po litiebureau. WINKELCENTRUM VEENENDAAL 0 Winkels zfln tot 6 uur 's avonds open. Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. *a Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). 0 Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. A WV-Inlichtingenkantoor: Hoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. Heden, dinsdag V.V.V.-kantoor, 18.45 uur: Start avond wandeling o.l.v. A. P. de Kleuver. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, geen voor stelling. Morgen, woensdag VEENENDAAL Ijsbaan Dijkstraat 14 uur: Kindercir cus ,,'t Kraaiennest". RHENEN Veerplein 20 uur: Nachtelijke Rijn vaart. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „De wreedste aller Amazones". RESTEREN Op de veiling Keste- ren werden gisteren de volgende prezen genoteerd: Rode bessen: EI 3847 per doosje 250 gram, I 3037 per doosje a 250 gram; aanvoer 3000 doosjes. I 115 135, I102; aanvoer 11 ton Kruisbessen: EI 137153, I 115129, 11+ 79—117, II 40—76; aanvoer 1 ton. Morellen: EI 138164, B 60; aanvoer 2 ton. Lodi: EI 55—65: 40, EI 65—75: 65, EI 75—85: 65. Close: EII 60—65: 64, EII 65—70: 80, EII 70—75: 84. Yellow Trans parent: EI 5565: 43—50, EI 606.5: 60—61, EI 60—70: 62—72, EI 65—75: 6676, EI 7080: 7486; aanvoer 10 ton. Prijzen genoteerd in centen per kg, ten zij anders is vermeld. AMERONGEN Vrijdagavond zal in het gemeentehuis te Amerongen een tentoonstelling geopend worden onder de naam „Delta, Dijken en sluizen, techniek en schoonheid." Deze tentoonstelling wordt gehouden onder auspiciën van de Stichtse Cultu rele raad en zal gaan over de deltawer ken, gezien door het oog van kunste naars. ingenieurs en fotografen. Ten toongesteld zullen worden collecties van het Rijk. De tentoonstelling loopt van 28 juli tot 18 augustus. De tentoonstel ling wordt geopend om acht uur en is geopend dagelijks van 10 tot 12 uur, van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. Za terdagsavonds en zondags is de tentoon stelling gesloten. De entree bedraagt 0,50 voor volwassenen en 0,25 voor kinderen en groepen. AMERONGEN Gedurende de pe riode van 3 tot en met 5 augustus or ganiseert de Amerongse Oranjevereni ging weer het traditionele Lunapark in de Laan. AMERONGEN Woensdag 2 augus tus zal in het gedeelte van Amerongen ten noorden van de Kon. Wilhelmina- weg weer grof vuil worden opgehaald. Men wordt verzocht de bundels en pak ken tijdig aan de weg gereed te zetten. AMERONGEN Elke woensdagmor gen om half 11 en woensdagmiddag om half drie bestaat in Amerongen weer de mogelijkheid om het kasteel te be zichtigen. Deelnemers kunnen zich op geven bij de VW te Amerongen. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS EDE VEENENDAAL De reis naar Surina me van tien meisjes van de gym nastiekvereniging Sparta heeft deze vereniging voor vrij aanzienlijke kos ten geplaatst. De meisjes vertrokken vorige week maandag en zullen er tot 10 aug. blijven. Zij werden uitgeno digd door de Ver. Rtfksspelen, die 75 pet van de totale reis- en verblijfkos ten zal betalen. Sparta moet deson danks zelf nog f 11.100 bijpassen. De vereniging heeft enkele acties geor ganiseerd, terwijl ook de ouders van de meisjes financieel hebben bijgedra gen. Aldus kwam men tot een bedrag van f 9400, Om het tekort te dekken heeft het be stuur van Sparta de gemeente ver zocht in aanmerking te komen voor een eenmalige subsidie. Het college van B. en W. stelt de raad voor een bedrag van f 1000 beschikbaar te stel len. VEENENDAAL De lift, voor de bewoners van de flats in de Engelen burg het belangrijkste „vervoermid del", is in Veenendaal nog niet „in geburgerd", Er komen veelvuldig stagnaties voor, al is er de laatste dagen een zekere verbetering opge treden. De afgelopen weken is het herhaalde malen gebeurd, dat de flatbewoners geen gebruik konden maken van de Hft vanwege een de fect. Volgens een woordvoerder van een van de leveranciers van de lift- installaties, de N.V. Lift bouw Ne derland te 's-Gravenhage, ligt de oor zaak hiervan niet in het technische vlak, maar zouden vooral de bewo ners debet zijn aan de stagnaties. De heer Wesselo, administrateur van Patrimoniums Bouwvereniging is het B. en W. Constructiefout zegt VEENENDAAL De Konink lijke Nederlandse Heidemaatschap pij heeft de sportstichting offerte ge daan van de kosten, die gemaakt zullen moeten worden om de velden van het sportpark „Panhuis" te ver beteren. Zoals bekend komen de velden bij regenval onder water te staan en de sportstichting is al ge ruime tijd doende hier een oplossing voor te vinden. De Heidemaat schappij heeft uitgerekend dat de grasmat van het sportpark voor f 7.000,- aanzienlijk zal kunnen worden verbeterd. Met de verbeteringswerkzaamhe den is men al geruime tijd geleden begonnen. Gebleken is, dat bij over vloedige regenval het water onvol doende in de bodem wegzakt en er aldus plassen ontstaan. Men tracht dit nu door het aanbrengen van scherp zand te verbeteren. De velden worden bewerkt met holle pijpen; de aangebrachte gaten worden opge vuld met rivierzand. Op deze manier wil men de grond „schraler" maken. In een schrijven aan de gemeente raad zegt het college van B. en W. dat er sprake is van een „construc tiefout". Vandaar dat men van oor deel is, dat het bedrag van f 7.000,- niet in de vorm van subsidie ten las te van de gewone dienst van de ge meente behoort te komen, maar be taald moet worden uit het sport- en recreatiefonds. O Bij overvloedige regenval kan de grasmat van de velden op 't sportpark het water niet verwerken. De vette grond zal nu „schraler" worden ge- maak door de Heidemaatschappij. hier niet mee eens. Hij zegt: „Een lift blijft nu eenmaal een mechanis me dat altijd kapot kan, al hebben we de mensen er wel op gewezen er rustig mee om te springenDe heer Wesselo deelde voorts mee de indruk te hebben gekregen dat men bij Liftbouw te gauw de schuld van de narigheid aan de bewoners geeft. „Het duurt minstens een jaar, voor dat een lift ingewerkt is", zo heeft de direct »ur van gemeentewerken de heer G. C. van Stuyvenberg eens op een bijeenkomst gezegd. De heer Wesselo is het daar roerend mee eens: „We hebben momenteel met kin derziekten te maken. De liften func tioneren nog te kort om een oordeel te vellen. Je kunt nu nog niet zeggen of ze goed of niet goed werken....". Liftbouw N.V. heeft in Veenendaal vijf liften geïnstalleerd. Vaak is het voorgekomen, dat er storingen vanuit Veenendaal werden doorgegeven aan het kantoor in 's-Gravenhage. „Als wij helemaal van Den Haag naar Veenendaal moeten komen om een lift te repareren wordt dat na tuurlijk een kostbare geschiedenis, vooral als dan blijkt dat het meestal om kleinigheden gaat, die eigenlijk door de bewoners zelf wel verholpen kunnen worden. Wij hebben er dan ook bij Patri moniums Bouwvereniging voor gepleit om een soort toezichthouder aan te stellen een van de bewoners bij voorbeeld. De bouwvereniging vond onze reparatierekeningen te hoog en men was zelfs van plan een deel van de kosten op de bewoners te verhalen als bleek, dat de lift min of meer op zettelijk buiten werking was gesteld", aldus een van de directieleden van Liftbouw. Op de vraag of er dan wel eens met opzet bepaalde vernielingen waren aangebracht, zei hij: „Het is ge beurd, dat een groep kinderen in de lift heen en weer ging springen, zodat er speling in de kabels ontstond. De deuren werden vaak te hard dichtge smeten, waardoor het mechanisme, dat de deur sluit, defect raakte....". TOEKOMST Het is niet de bedoeling van de bouwvereniging om de bewoners voor de storingen financieel aansprake lijk te stellen, zoals gesuggereerd werd. Men wil het oog voorlopig ge richt houden op de toekomst om te be zien hoe het gebruik van de ervaringen met de liften na verloop van tijd zul len zijn. Vast staat en vele bewoners van VEENENDAAL Wasdag in de Engelenburg. De strakke lijnen van de nieuwe flats worden onderbro ken door het vrolijk wapperende wasgoed, dat op de galerijen hangt te drogen. Het is een beeld van deze tijd.. De flats demonstreren het ge brek aan ruimte zelf. De was is er de wekelijks terugkerende getuige nis van. Spelende kinderen in een lift. Van zelfsprekend heeft een lift een an dere functie dan speelruimte te bieden aan de jeugd. Bovendien is gebleken dat de kinderen nogal eensstoringen veroorzaken. Zeker is dat nieuwe ruime speelterreinen de aandacht van de jeugd voor de liften kunnen afleiden de Engelenburg beamen het dat de lift vaak door kinderen als speelplaats wordt gekozen. De lift is voor de jeugd nog steeds een aantrekkelijk speelob- ject, met de mogelijke gevolgen van dien. Niet overal zijn de ervaringen met de flats ongunstig te noemen. In de VEENENDAAL Morgenavond speelt het Veenendaalse DOVO op het terrein van voetbalvereniging Veenendaal een vriendschappelijke wedstrijd te gen de semi-profs van Wageningen. De enerverende strijd begint om 19.00 uur. In welke opstelling DOVO zal aantreden is nog niet bekend, maar zeker is dat Rinie van Bruxvoort /van Wageningen weer overschrijving heeft aangevraagd naar de Veenendalers) de kleuren van de rood witten zal verdedigen. Vermoedelijk zal Wageningen in zijn sterkste samenstelling naar Veenendaal komen, daar de ploeg momenteel over vijftien goede contractspelers beschikt. Het belooft in ieder geval een topduel te worden flats van de Engelenburg, die het eerst gebouwd werden, komen nog maar weinig storingen voor. Boven dien kunnen de bewoners in noodge vallen zelf ingrijpen hiertoe heeft de Bouwvereniging hun een speciale sleutel verstrekt, zodat men in staat is de liftdeur te allen tijde te openen. Men 'heeft hier, aldus de bewoners, goede ervaringen mee. SCHERPENZEEL Als opvolger van de heer Brummel, die onlangs over leed, is tot groepscommandant der Rijkspolitie de heer H. D. Hietbrink be noemd. De heer Hietbrink was reeds als opperwachtmeester enkele jaren in Scherpenzeel werkzaam. De nieuwe groepscommandant - opperwachtmees ter is 47 jaar oud. ADVERTENTIE Gisteravond laat werd de opstelling van DOVO, dat tegen Wageningen speelt bekend gemaakt: Van Harde- veld, Van Beek, Rebergen, Slotboom, Van Soest, Bruxvoort, Schoeman, Die- peveen, Visscher, Gerritsen, H. van Kooten. Oud-Wageningenspeler Bruxvoort zal dus woensdag voor het eerst uitkomen voor zijn oude club DOVO. Ook de oud- Veenendaal-speler Piet van Soest speelt voor het eerst in 't eerste elftal van de roodwitten. dagblad DE VALLEI? tot 17.30 u. i lerdags 16.30—17.30 uur r

De Vallei | 1967 | | pagina 3