Renswoudes kiosken steeds weer doelwit van inbrekers Gisteren weer een inbraak ontdekt Ederveense buitenwegen worden verbeterd BOTSING OP RIJKSWEG Krijgt politie Opheusden eigen bureau? OMSTREDEN PAAL STAAT ER WEER Bekendmaking VEILING RESTEREN 3550 4079 „EIGENLIJK ZOUDEN HET BUNKERS MOETEN ZIJN MIST u uw NAALDPRINSES NEEMT DEEL AAN CORSO Veiling Kesteren drie maal per week in bedrijf Goorsteeg en Luntersekade AGENDA Verloting van Musketiers Uitslagen van de Snelpost HDS vergaderde in Het Centrum Raad Veenendaal vanavond bijeen SCHADE BEVEILIGD dagblad DE VALLEI? Bel: er der wegen Legg Nieuws van de voetbalvereniging .MMémMÊ&WÊÊÊÊÈËMÊÊ 1 NOODZAKELIJK DANSINSTITUUT SPAAN DONDERDAG 27 JULI 1967 RENSWOUDE De beide kiosken, die Renswoude rijk is, zijn al jaren het doelwit van inbrekers. Hoewel er al vele maatregelen genomen zijn om de gebouwtjes tegen diefstal te bevei ligen moet de recherche toch steeds weer in actie komen. Gistermorgen werd er weer een inbraak ontdekt. Nog niet achterhaalde daders sloegen een ruit in van de kiosk van de heer Vink aan het Kanaal en ontvreem den er ijs en limonade. De jaren door is het al zo geweest; steeds ging het om diefstallen van vrij geringe om vang, die in de meeste gevallen wel werden opgehelderd. Kiosk-eigenaar Gijs Bakkenes zegt: „Twee weken ge leden ben ik weer eens het slachtof fer geweest. En het zal dit jaar heus nog wel vaker voorkomen dat er iets bij me gestolen zal worden. Eigenlijk zou je in plaats van die kiosk een bunker moeten bouwen De kiosk van de heer Vink, waar ijs, dranken en zoetwaren worden ver kocht heeft het tot nu toe het zwaarst te verduren gehad. De heer Ben Vink, zoon van de exploitant, vertelt: „Ze hebben hier al van alles uitgehaald. Vorig jaar ging het nog wel, maar nu gaat het weer de verkeerde kant op. Ik dacht toch wel dat hier ongeveer tien keer is ingebroken. Och, meestal is de schade wel weer te herstellen. Met een paar tientjes doe je veel, maar het is ook wel eens gebeurd, dat ze via een ingeslagen ruit naar bin nen kwamen en een vuur gingen sto ken in de ijskast.De motor is toen doorgebrand en dat was wel een kost bare geschiedenis". Wie de inbraak in de nacht van dinsdag op woensdag op zijn geweten heeft, kon door de politie nog niet worden vastgesteld. Aan de achterzij de van de kiosk, die even buiten de bebouwde kom van het dorp ligt, is een ruit vernield en door nog een luik te verwijderen heeft men zich toe gang tot de kiosk verschaft. De heer Vink ontdekte de diefstal gistermorgen: „Het is weer het oude liedje", zegt hij. „De ijskast was be hoorlijk geplunderd. Verder missen we niets. Ik neem 's avonds als ik de zaak dicht doe bijna alles mee. Ontvluchte patiënten van opvang centra uit de omgeving worden in de meeste gevallen van de gepleegde diefstallen verdacht en meestal heeft men het wel bij het rechte eind. De reactie van de politie die vanmorgen al vroeg werd gealarmeerd was dan ook: „We zullen eerst wel eens gaan informeren of er ook jongens zijn ont vlucht. Gijs Bakkenes verkoopt zijn rookar tikelen al achttien jaar vanuit zijn kiosk, die aan de Dorpsstraat, naast het bos staat. Hij heeft in de loop der jaren al zo veelvuldig kennis gemaakt met de diefstalletjes, dat hij zijn kiosk zo goed mogelijk heeft bevei ligd. „Dikke tralies voor het raam", vertelt hij met een trotse glimlach om de lippen. „En achter de tralies nog een stevige blikken plaat.probeer daar maar eens door te komen. Maar Gijs weet waartoe de dieven in staat kunnen zijn. Hij herinnert zich hoe een Duitser zich met een vervaar lijke dolk toegang tot de kiosk ver schafte. „Gelukkig werd hij gegrepen. Vaak kijkt de politie er wel achter. Bij mij valt nu niet veel meer te ste len, bovendien ben ikvgoed verzekerd. Ik kan rustig gaan slapen. Toch wordt zijn kiosk niet met rust gelaten. Ruim veertien dagen geleden werd er bijvoorbeeld weer een hoe veelheid snoep ontvreemd. ADVERTENTIE tot 17.30 u. van 17.30 Zaterdags 16.30—17.30 uur LEERSUM Mevrouw A. C. Kranenburg-Willemse zal zich tij dens het bloemencorso met haar nieuwe auto, die zij in Baden-Ba den won toen zij daar tot „naald prinses van Europa" werd gekozen, aan de Leersumse bevolking presen teren.. Overigens is zij tot op heden niet gelukkig geweest met haar limousi ne. Aan de Kromme Hoek in Ame- rongen raakten de heer en mevrouw Kranenburg betrokken bij een aan rijding, toen een bromfiets hen geen voorrang verleende. De auto liep vrij aanzienlijke schade op en staat nu in een plaatwerkerij op reparatie te wachten. „Nog deze week is ie weer klaar", zei mevrouw Kranen burg gisteren, die het ongelukje al weer is vergeten en verlangend uit ziet naar de dag, waarop ze tussen de bloemen en hopelijk door de zon overgoten door de de stra ten van Leersum zal rijden. De kiosk van de heer Vink wordt druk bezocht, maar ontvangt 's nachts wel eens ongewenst be zoek Gijs kan het als mens niet begrij pen waarom men het op zijn zacht geel geschilderde houten gebouwtje heeft begrepen. „Ik kom toch ook niet aan de spullen van een ander?", zo luidt zijn eenvoudige gedachtengang. In de loop der jaren is ongeveer ze ven keer bij hem ingebroken. Hij troost zich evenwel met de gedachte dat overbuurman Vink hem overtreft. Gijs Bakkenes heeft zijn kiosk met tralies en blik tegen diefstal be veiligd. Door een klein luikje be dient hij z'n klanten. RESTEREN De prijsnoteringen van de op de veiling te Resteren aan gevoerde artikelen luidden gisteren als volgt: Rode bessen: EI 29-37 per doosje a 250 gram. Aanvoer 4500 doosjes. I 103-118, I 100. Aanvoer 20 ton. Bramen: EI 43-52 per doorje a 250 gram, I 32- 34 per doosje 250 gram. Aanvoer 80 doosjes. Kruisbessen: EI 43-52 per doosje a 250 gram, I 32- 40-88. Aanvoer 1 ton. Aardbeien: (Revada): I 70-85 per doosje a 250 gram, 11+ 53-63 per doosje 250 gram, II 50-51 per doosje 250 gram. Aanvoer 350 doosjes. Morellen: EI 130-147, I 125-131, B 66. Aanvoer 1 ton. Yellow Transparent: EI 55-60: 25-28 EII 55-60: 21-25, EI 55- 65: 27-29 EII 55-65: 24-28, EI 60-65: 34- 39 EII 60-65: 31-35, EI 60-70: 40-45 EII 60-70: 38-42, EI 65-70: 55-64 EII 65-70: 44-48, EI 70-75: 65-72 EII 65-75: 59-60, EI 65-75:' 56-61 EII 70-75: 60-65, EI 70- 80: 71-75 EII 70-80: 59-60. Aanvoer 45 ton. Eearlv -Laxton: I 168-188, 11+ 143-144, II 99. Aanvoer Vt ton. Prijzen in centen per kg tenzij anders vermeld. Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken bekend: dat Gede puteerde Staten dezer provincie voor nemens zijn de derde wijzigingslegger der wegen in de gemeente Veenendaal vast te stellen met afwijking van het ontwerp zoals dat van 16 november 1966 tot 17 december 1966 ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage heeft gelegen. De wegenleggers, het ontwerp 3e wij zigingslegger en het ontwerp van de in die wijzigingslegger aan te brengen wijzigingen zullen van 7 augustus 1967 tot en met 8 september 1967 in het ge bouw van 't provinciaal bestuur, Achter St. Pieter 20 te Utrecht (Ramer 301), ter inzage van belanghebbenden wor den gelegd. Bezwaarschriften tegen de voorgeno men wijzigingen kunnen bij Gedepu teerde Staten voornoemd worden inge diend en zullen tevens ter inzage word gelegd. De bezwaarschriften kunnen worden toegelicht en bezwaren tegen de voorge nomen wijzigingen kunnen mede wor den ingebracht in een zitting, welke zal worden gehouden in het gebouw van het provinciaal bestuur te Utrecht, op maandag 11 september 1967, te 11.00 uur v.m. Veenendaal, 24 juli 1967. Burgemeester en wethouders voornoemd: de burgemeester, J. Hazenberg, de secretaris, Van Manen. RESTEREN. Met ingang van deze week wordt op de veiling te Resteren slechts geveild op maandag, woensdag en vrijdag. Deze regeling blijft van kracht tot nader order. De laatste maanden werd dagelijks geveild in ver band met de aardbeien- en kersenoogst. WINKELCENTRUM VEENENDAAL Winkels zQn tot 6 uur 's avonds open. Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. VW-Inlichtingenkantoor: Hoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. Heden, donderdag VEENENDAAL Korenbeurs 19.30 uur: Raadsvergade ring. RHENEN Bella Vista 19 uur: Start bromfiets- rally. BIOSCOOP Luxor-theater Veenendaal 19.30 uur: „Veel liefs uit Moskou". Morgen vrijdag VEENENDAAL Grote Pekken 578, 1421 uur: Model woning firma Matser. AMERONGEN Gemeentehuis 20 uur: Opening zomer- tentoonstelling „Delta, techniek en schoonheid". RHENEN Natuurbad Ouwehand, 18.30 uur: Wa- terpolotoernoooi „De Forellen". Bioscoop. Luxor-theater Veenendaal 19.30 uur: „Veel liefs uit Moskou". f'V 1 RENSWOUDE Gistermorgen ont stond er een aanrijding op Rijksweg 12 onder de gemeente Renswoude, die flinke materiële schade tot gevolg had. De heer Van de B. uit Aalsmeer remde plotseling af, omdat hij de wegversmal ling (in verband met de werkzaamhe den ter plaatse) waarschijnlijk te laat zag. De auto van het Engelse echtpaar B. kon niet tijdig meer tot stilstand ko men. Bij de botsing die volgde, werden de Engelsen lichtgewond. Na behandeld te zijn in het Julianaziekenhuis te Vee nendaal, konden ze hun reis zij het met een ander vervoermiddel ver volgen. De rie inzittenden van de heer v. d. B. kwamen met de schrik vrij. OPHEUSDEN Reeds geruime tijd blijken er in Opheusden plannen te bestaan voor de bouw van een politiebureau op het terrein tussen de brand weerkazerne en de christelijke kleuterschool in de Lindelaan. Het gemeen tebestuur heeft destijds het betreffende perceel grond voor dit doel verkocht. Naar wij vernamen, ligt het in de bedoeling een bureau te bouwen met daar naast een tweetal dienstwoningen. De bouw van het nieuwe politiebureau zou zo wist men ons te vertellen in 1968 van start caan. EDERVEEN De gemeente Ede zal een aantal wegen, die buiten de bebouwde kom liggen gaan herprofile ren, omdat deze voor het tegenwoor dige verkeer te smal en te rond zgn geworden. Voor 1967 is het nodig de volgende weggedeelten te verbeteren: De Meikade in Ederveen vanaf de Nieuweweg tot de Goorsteeg met een aansluiting op de Goorsteeg en een ge deelte van de Luntersekade (totale lengte plm. 1300 m, f 21.800,-). De Dijkgraaf te Bennekom vanaf de Kraatsweg tot de Maanderdijk en aan sluitend hierop een gedeelte van de Maanderdijk (totale lengte plm. 1250 m, f 18.200,-). Door de steeds intensiever en zwaar der wordende verkeer hebben de kan ten van deze wegen veel te lijden. Ze brokkelen af en verzakken, waardoor ze voor het verkeer gevaarlijk wor den. Het profileren houdt dus in het versterken van de kanten van bestaan de asfaltwegen. Deze werkzaamheden kunnen niet word engezien als het aanleggen of het reconstrueren van een weg in de zin van de verordening op de heffing en invordering van een wegaanlegbelasting. De te maken kos ten dienen dus als onderhoudskosten te worden aangemerkt. De totale kos ten bedragen f40.000,-. RENSWOUDE Voor de sporttoto, die half augustus weer begint te draaien en waar al vele jaren veel leden van de w „Renswoude" aan meedoen, kun nen nieuwe deelnemers zich weer opge ven bij H. v. Essen, cafetaria „Het Zwaantje" Dorpsstraat 116. Om tijdig de totoformulieren te ontvangen, dient dit te gebeuren voor 2 augustus. ELST Tijdens de voetbalwedstrijd tussen Musketiers en DVSA uit Ame- rongen, die zaterdagavond om half zeven op het sportpark in Eist wordt gespeeld, zal een grote verloting worden gehouden ten bate van de jeugd van de Elster voetbalvereniging. Er z(jn onge veer vijftig prijzen beschikbaar, waar onder een televisietoestel. Om half vier wordt er een wedstrijd gespeeld tussen de tweede elftallen van Musketiers en DVSA. ÉMMIfl l J VEENENDAAL De P.V. de Snel post hield een vlucht vanaf St. Ghislain. De duiven werden om 7 uur gelost en de eerste kwam om 9.11.32 aan. (Snel heid 1616,3 m per minuut). E. Sukkel 1, 18, 40. 57, 59, 66, 76, 79 81; A. v. Asselt 2, 48; Th. Harmsen 3, 17; R. v. Doorn 4. 7. 9, 19, 20, 25, 27, 29, 37, 72, 88: G. Heikamp 5, 14, 15, 33. 50, 51, 63, 90; KI. v. d. Heuvel 6 30 75; T. den Hartog 8 49, 55, 62, 87; D. G. Schans 10, 60; G. de Geit 11, 13, 26, 35, 43, 47, 82; J. M. v. Amerongen 12, 16, 22, 56, 83; H. L. Spies 21, 41, 58, 89; .G Diepenveen 23, 31, 52; C. Ginkel 24, 85; A. J. v. d. Kolk 28, 67, 71; Joh. v. Manen 32, 38, 73; A. v. Doorn 34; H. J. de Man 36, 86; P. W. v. Zetten 39; Spleethof v. d. Burg 42, 46, 70; A. Lep pers 44, 68, 69; D. Versteeg 45; C. As selt 53, 91; J. Geerenstein 54, 61, 77; H. Ulrich 64, 80; C. DonKelaar 65, 84; E. Heiwegen 74; N. v. Barneveld 78. Zowel in Kesteren als Öpheusden beschikt men tot op heden niet over een bureau. De privé-woningen van de politiefunctionarissen zijn veelal ge deeltelijk ingericht als politiepost. Herdoor beschikt men niet over een centrale meldingspost, welke in een groeiende gemeente als Kesteren nood zakelijk wordt geacht. De Rijks Gebouwendienst, die de bouwplannen in handen heeft, wilde ons gisteren geen inlichtingen over de bouw verstrekken. Ook op het gemeen tehuis in Opheusden wist men niets naders mee te delen. In de gemeente Kesteren wordt een nieuwe politiebu reau tot de meest urgente voorzienin gen gerekend. Bij benodigde politie assistente ontstaat nogal eens ver warring, wanneer een der agenten z'n vrije dag heeft. Men is dan soms ge noodzaakt twee of drie telefoonnum mers te draaien, hetgeen funeste ge vlogen kan hebben. Een bureau maakt het mogelijk dat de politie altijd te bereiken is, hetgeen de communicatie tussen de rijkspolitie en de burgerij aanmerkelijk zal verbeteren. VEENENDAAL De omstreden paal is gisteren door personeel van gemeentewerken weer voor de voet gangersbrug aan het Panhuis ge plaatst. Tegelijkertijd werd de zwa re betonnen paal, die tijdens de af wezigheid van de „originele", voor de brug was gezet om aan auto's de doorgang te verhinderen, weg gehaald. Alles is dus weer bij het oude. Ook wat de heer Van Deelen betreft, want hij kan nu weer met paard en (melk)wagen de brug pas seren, omdat hij een sleutel in zijn bezit heeft die hem in staat stelt de oranje gekleurde ijzeren zuil „om te klappen". De gemeente heeft intussen de paal wat „opgeknapt". Er werd nieuw reflecterend oranje papier omheen geplakt. In het Ruisseveen wordt nog menig woordje gewisseld over de gebeurtenissen van de laatste da gen. De meningen over de „ontvoe ring" van de paal, die vorige week in de nacht van vrijdag op zaterdag voor de woning van de heer Van Deelen werd geplaatst als een soort protestdemonstratie, lopen nogal uiteen. Er zijn ook mensen die met stelligheid beweren dat het raadslid er recht op heeft de brug met paard en wagen te passeren De zwaar beschadigde auto van d« familie Van de B. De inzittenden kwamen er zonder kleerscheuren af. LEERSUM Gisteravond hield de sportvereniging HDS een bijzondere voetbalvergadering in hotel Het Cen trum. Deze vergadering was op korte termijn nodig omdat de jeugdsecretaris de heer M. van Dijk voor zijn functie als jeugdsecretaris had bedankt. Op de agenda stond dan ook maar 1 punt, n.l. verkiezing nieuwe jeugdsecretaris. De enige kandidaat, dhr. J. C. Schuilenburg werd met een groot aantal stemmen ge kozen. Aan het eind van de vergadering deelde de voorzitter, de heer R. Wagens- veld mee, dat HDS een week voor de aanvang van de competitie een bezoek zal brengen aan Beltrum in de Achter hoek. De bedoeling is dat het eerste en tweede elftal van HDS een wedstrijd spelen tegen de club van die naam. Ook werden gisteravond de namen van de spelers bekend gemaakt, die in overleg met de trainer uitgenodigd zijn voor de selectietraining op vrijdag avond. Het zijn: H. Terschegget, H. Bos, C. van de Berg, J. van de Berg, B. Schuilenburg, G. den Hartog, P. Willemse, H. Vonk, T. Gijsbertse, W. Meerbeek, R. Meerbeek. H. Hek, Maas- sen, W. van Rheenen, W. van Ameron gen en de oud-G VA V-speler Hellinga. Het bestuur van HDS gaat dit seizoen voor de spelers een harde lijn volgen om toch eindelijk het gewenste re sultaat, een kampioenschap te berei ken. ADVERTENTIE Veenendaal - Telef. 08385-3557 VEENENDAAL De gemeenteraad Van Veenendaal vergadert vanavond om 7.30 uur in de bovenzaal van ho tel „De Korenbeurs". De agenda om vat de volgende punten: 1. Opening; 2. Notulen; 3. .ngeko- men stukken; 4. Voorstel van burge meester en wethouders tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenregle ment, de Arbeidsovereenkomstenver ordening en de Wachtgeldverordening; 5. Als voren tot het verlenen van een uit kering-ineens i.v.m. de verlate inwer kingtreding van het Verhaalsbesluit; 6. Alsvoren tot wijziging van de Leges verordening 1965; 7. Alsvoren tot aan wijzing van een gemeentelijke verte genwoordiger in de NV Veenendaal- sche Waterleiding Maatschappij; 8. Alsvoren tot aanvaarding van een schenking; 9. Alsvoren tot het garan deren van de betaling van rente en aflossing van hypothecaire geldlenin gen, te verstrekken door de NV Bouw fonds Nederlandse Gemeenten; 10. Als voren tot het verlenen van voorschot ten aan Patrimoniums Bouwvereniging voor de bouw van 216 woningwetwo ningen in het complex „de Engelen burg"; 11. Alsvoren tot onbewoonbaar verklaring van de noodwoning Dijk- straat 128a; 12. Alsvoren tot het aan gaan van grondtransacties; 13. Alsvo ren tot verkoop van onroerend goed; 14. Alsvoren tot verkoop van onroe rend goed; 15. Alsvoren tot het aan gaan van een grondruil; 16. Alsvoren tot het verlenen van een aanvullend krediet voor het bouwrijp maken van „de Engelenburg"; 17. Preadvies van burgemeester en wethouders inzake een verzoek van de Ver. tot bevorde ring van Chr. Onderwijs alhier, om medewerking ingevolge artikel 72 der lager-onderwijswet 1920 tot het aan schaffen van vier bordstellingen t.b.v. de Koningin Julianaschool, afd. l.o.; 18. Alsvoren inzake een verzoek om dewerking ex artikel 72 der lager-on- onderwijswet 1920 tot het aanbrengen van nieuw gaas rondom de Chr. Nat school III alhier; 19. Alsvoren inzake een verzoek van het bestuur der Ver. voor Chr. Nat Schoolonderwijs om me dewerking ex artekei 72 der lager-on derwijswet 1920 tot de aanschaffing van leermiddelen t^b.v. de Chr. Nat School III; 20. Als *oren inzake een verzoek van het bestuur van de Ned. Hervkleuterschool Patrimoniumlaan om medewerking ingevolge artikel 50 van de kleuteronderwijswet voor de aanschaffing van speelmateriaal; 21. Voorstel van burgemeester en wethou ders tot het verlenen van een eenma lige subsidie aan de gymnastiekvereni ging „Sparta" te Veenendaal; 22. Als voren tot goedkeuring van de eerste wijziging van de begroting 1967 van de Stichting voor Lich. Opvoeding en Sport Veenendaal; 23 Preadvies van burgemeester en wethouders naar aan leiding van ontvangen brieven inzake de voorgenomen sloop van de molen „De Vriendschap"; 24. Alsvoren naar aanleiding van door De Ruiter Dzn. Handelmaatschappij NV ingediende schadeclaims over de jaren 1965 en 1966; 25. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het toekennen van een schadevergoeding in verband met de ontruiming van het woon- en winkel huis Hoogstraat 1 en de garage aan de Achterstraat; 26, Alsvoren tot wijzi ging van de gemeentebegroting, de gemeentebegroting van de dienst van gemeentewerken en van het grondbe drijf voor het dienstjaar 1967; 27. Slui ting.

De Vallei | 1967 | | pagina 3