Verdachte bleek meester in het omzeilen van vragen Rit met goedkoopautootje kwam Veenendaler duur te staan VZC kampioen na slijtageslag tegen Brandenburg: 5-4 Enorme spanning tot de laatste seconde KANTONGERECHT WAGENINGEN „Ik ben er van overtuigd de moord op te lossen Oriënteringsrit van MAC-Veenendaal Uitslagen van de tijdrittencompetitie „Amersfoort' Ledenvergadering van v.v. DOYO FORSE HOED VOOR DE WINTER 4079 GEVONDEN VERLOREN EN Verandering in alarmnummers STOLK ZEGT OVER AANVAL MIST u 3550 Sensationeel Misser mini te laat geschrokken vreemd opgelucht onnozel DE VALLEI? Bel: BURGERLIJKE STAND EDE ZATERDAG 29 JULI 1967 WAGENINGEN „U trekt zich overal maar niets van aan", zei kantonrechter mr. A. C. van den Brand op felle toon tot de Edese bouwvakker J. van R., die op zijn kousen voor de balie stond. Verdachte beantwoord de deze opmerking slechts met het ophalen van de schouders en dat was voor de kantonrechter aanleiding om hem aan zijn ernstige overtredingen te herinneren. Van R. had zonder geldig rijbewijs met een veewagen gereden, was bovendien niet verzekerd en had ook geen kentekenbewijs. Op de Maanderdijk in de gemeente Ede was hij aangereden door de Nijkerkse elektromonteur H. van B., die hem geen voorrang had verleend. Van B. kreeg van de kantonrechter eveneens een flinke uitbran der. Hij wilde zijn schuld maar moeilijk toegeven en kwam steeds weer met niet steekhoudende argumenten aandra gen, als de officier mr. H. R. Lauwaars hem wat vroeg: „U praat er steeds maar weer omheen", vermaande de kantonrechter scherp. Van B. liet tenslotte eerbiedig het hoofd hangen, als teken dat hij zich uiteindelijk van zijn schuld bewust was. De officier eiste f 150,boete of 15 dagen subsidiair. „U hebt bovendien te hard gereden", zo argumenteerde hij. De kantonrechter veroordeelde hem conform de eis. Bouwvakker Van R. kwam er met een totale boete van f 350,af. De officier had f 220,geëist en een on voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor een periode van vier maanden. De Scherpenzeelse monteur J. B .F. werd ten laste gelegd, dat hij bij het linksafslaan geen voorrang had ver leend aan een personenauto, zodat er op de Valleistraat in Veenendaal, na bij de brug over het Omleidingskanaal een flinke aanrijding was ontstaan. F. was zich van geen schuld bewust. Hij voerde aan, dat de andere auto, die achter hem reed, niet voldoende af stand had gehouden en bovendien een te grote snelheid had gehad. „Ik heb 'em duidelijk in de spiegel gezien..." verklaarde de verdachte, die even la ter zei dat hij „in een kast van een wagen" had gereden. Zijn raadsman viel hem bij met de woorden: „Die grote wagen zat flink in elkaar en dat wijst er toch wel op, dat de jeep, die achter hem reed, veel te hard gegaan is..." Hoewel de rechter en de officier hun uiterste best deden het ongeval in ge dachten te reconstrueren bleef de situ atie voor beiden onduidelijk. Iemand had een fout gemaakt, dat was dui delijk, maar het antwoord op de vraag wie de schuldige was bleef on danks alle verklaringen onzeker. De raadsman van F. concludeerde dan ook: „Iemand heeft een beoorde lingsfout gemaakt en omdat er op de ochtend dat het ongeval plaats vond een scherpe zon aan de hemel stond, moet de bestuurder van de jeep ver blind zijn..." De officier zei van mening te zijn, dat een weggebruiker ook met de fou ten van een ander rekening dient te houden .Hij vond het ondanks de on duidelijke situatie toch bewezen, dat de jeep „de pas afgesneden" had en eiste een geldboete van f 40,De rechter was hier niet van overtuigd en willigde het verzoek van de raadsman om vrijspraak zonder veel vérder commentaar in. Mejuffrouw Adriaantje B. uit Ede stond in luchtige mini-rok voor de ba lie. Het feit echter waarvoor zij te recht stond deed wat minder uitbundig aan. Adriaantje, sportleidster van be^ roep, had het al drie maal gepresteerd met haar auto een aanrijding te ver oorzaken en dat terwijl ze nog maar korte tijd in het bezit van een rijbe wijs was. Haar verweer was eenvou dig. Ze had in Ede een fietsende dame aangereden, toen zij linksaf sloeg en ze verklaarde nu met een somber ge laat: „Ik heb niemand gezien, waar schijnlijk had die fiets geen licht op." De officier was hier niet van over tuigd en voerde bovendien aan dat de Edese sportleidster te veel links had gereden. „Ik vraag me af of u wel behoorlijk auto kunt rijden", zei de rechter even later. Adriaantje incas seerde deze opemerking in alle gela tenheid en verliet zuchtend de zaal, toen de kantonrechter haar overeen komstig de eis van de officier veroor deeld had tot f 100,— boete of tien dagen. De Rhenense mevrouw Jannigje v. L. kwam te laat met een redelijk ar gument, dat haar veroordeling onge twijfeld in haar voordeel zou hebben beïnvloed, aandragen. „Niks meer aan te doen", zei mr. Van den Brand. „Ik heb het vonnis nu eenmaal uitge sproken." Zij stond terecht omdat ze iemand onder toezicht had laten rij den in een auto, die een reeks van mankementen vertoonde. Er waren onder meer grote roestgaten in de chassisbalk ontdekt. Bovendien was de auto niet verzekerd. „Ik had die auto zes weken tevoren van 'n paar buitenlanders gekocht. Zij hadden em weer van een garage uit Arnhem, dus ik dacht, dat dingetje zal wel goed zijn...", aldus de kleine Jannigje. Een schikking van f 150,- had zij van de hand gewezen, omdat ze van me ning was dat het voorval al voldoen de financiële strop had opgeleverd. Ze zei: „Ik kocht de auto voor f 650, en heb er veel aan laten doen. Later kon ik er bij een sloper nog maar f 100,voor krijgen." Ze overhandigde de kantonrechter enkele rekeningen, waaruit bleek dat zij inderdaad een flink bedrag aan re paraties ten koste had gelegd. „Ik wil in mijn eis onder het be drag van de schikking blijven, omdat u al zo'n groot verlies heeft geleden", aldus de officier, die vervolgens een boete van f 120,— of 12 dagen eiste. De kantonrechter, waarschijnlijk nog steeds met de rekeningen van Jannig je in gedachten, deed er in zijn von nis f 45,— af. Toen pas kwam zij met een steekhoudend verweer, wat be treft het rijden onder toezicht. „Die persoon, die bij me in de auto zat had wel een rijbewijs in Egypte gehaald" sprak ze aarzelend. Rechter Van den Brand keek Jan nigje dan ook een beetje spijtig na toen ze vriendelijk lachend uit de rechtszaal verdween Comelis van H. stuurman op de grote vaart en woonachtig in Veenen daal werd door de officier een „reci divist" genoemd. Hij had al tweemaal een ondeugdelijke auto aangeschaft en was met z'n tweede aanwinst aan gehouden door de Veenendaalse ge meentepolitie, die „de rijdende doods kist" in beslag had genomen. Boven dien was deze auto niet verzekerd en stond het kenteken niet op de naam van verdachte. Van H. had er bij een handelaar f 100,voor gegeven, maar dat was, zo bleek later nog te duur. „Ik ben wel even geschrokken toen ik er mee thuis kwam", bekende hij. Hij zei verder dat de hem ten laste ge legde feiten „volkomen juist" waren. De officier stelde deze eerlijkheid zichtbaar op prijs, al twijfelde hij wel aan het technische inzicht van de Veenendaler. „Als stuurman beschik je toch wel over enige technische ken nis, kon u dan niet zien, dat dat ding zo slecht was?" informeerde hij. „Ik was juist op weg naar een slo per om dat autootje te verkopen"? voerde Van H. aan. „De fout is en blijft", zei de officier daarop, „dat u zo'n slechte auto heeft gekocht. Hij vroeg f 30,voor het ontbreken van een geldig kentekenbewijs, f f 100, voor de geconstateerde gebreken en f 300,waarvan f 150,voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar, voor het feit dat de auto niet verze kerd was. De rechter maakte er res pectievelijk f 40,f 100,en f 150, van. De auto werd aan het verkeer onttrokken verklaard. De Wageningse landbouwer Jan S. B. had op de Ooststeeg nogal vreem de manoeuvres met een tractor uitge haald. Hem werd ten laste gelegd, dat hij op een aantal jongens zou zijn in gereden en zodoende de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht. Jan zei gebarend. „Die jongens ston den vóór me te springen en sloegen I met een stok op de trekker..." Omdat de juiste toedracht van de gebeurtenin door tegenstrijdige verkla ringen van Jan en de verbalisant j niet VEENENDAAL Bij het bureau gemeentepolitie werden de volgende voorwerpen als verloren of gevonden aangegeven. Gevonden: rode portemonnee, inh. geldsbedrag, 3 rubber- en 1 plastic em mers en 2 troffels, een dameshorloge met bandje, een tas met aardappelen, een wit baby schoentje, L. wit kinder schoentje; bromfietsverz.plaatje; een muntbiljet, een rode damesportemon nee, inh. geldsbedrag, een herenhorlo ge met nikkelen band, losse deurkruk, verm, van vrachtauto, een witte porte monnee, inh. geldsbedrag en sleutel, 'n contactsleutel met 2 sleutelhangers, 'n kwartiermuts van de Kon. Luchtmacht, een kussen, goudgeel met bloem, de kentje voor kinderwagen, een fiets pomp, wit dames vest, een windjack, rijbewijs B-C-D en E, een psalm- en gezangenboekje, een bankbiljet, een paar damesnylonkousen, verpakt in pa pieren zakje; een zwarte portemonnee, inh. geldsbedrag, zwarte damesporte monnee, inh. geldsbedrag, een sleutel bos, een rijwielsleutelje, zwarte dames portemonnee, inh. geldsbedrag, 2 sok ken in pakje „Diepeveen"; herenpols horloge met koperkleurig bandje, een bril met donker montuur, herenpolshor loge, drie platte sleuteljes aan ring, 'n hangertje, een jongensblouse, een blau we over-all, goud zegelringetje met inscriptie, sleutels in bruin zakje, pas foto's, kinderbril met donkerbruin mon tuur, zwart leren damesportemonnee m. knipsluiting, inh. geldsbedrag. Verloren: bruine regenjas met wollen sjaal (groen/bruin), huissleutels en autosleutel aan ring, bruine regenjas, doublé herenhorloge met zwart band je, ring met vier sleutels, weggelopen een hond, ras Foxterrier, kleur bruin- witte borst en witte pootjes, herenporte monnee, inh. plm. f 17,50, een bruin etui met 5 sleutels, een gouden heren horloge met zwarte band no. 63017- 817152, een streng parels, een zwem broek met handdoek, 1 zilveren sigaren pijpje, een blauw geruite badtas, inh. rood badpak gestreept badlaken en abonnement uit Sassenheim, een rode damesportemonnee, inhoud plm. f 100,-, 5 sleutels in bruin etui, wit leren kinderschoentje, blauw zwembroek met groene leger baddoek, 2 sokken in pak je „Diepeveen"; dekzeil 6x4 meter; een sleutelring met 3 sleutels en enke le sleutelhangers, mapje, inh. brom fietsverzekering en pasfoto's, Nato jack sleutelbos in geel etuitje, een gouden /zilveren armband, zwarte portemon nee, inh. los geld en papieren geld, verz. plaatje DFG 605, geel kinderpor- temonneetje, herenpolshorloge, merk „Junghaus", blauwe zwembroek plus blauw/wit/groene badhanddoek, sleu telring met 5 a 6 sleutels plus penning met naam, rode kinderstep, een lange blauwe meisjesbroek, zwemabonnement Bergbad 1967, sleutelbos aan ring, zw. mantelpakje in een zak van Firma Diepeveen, een donkere regenjas, zwemabonnement voor Ouwehand, sleu telbos met 5 sleutels in mapje, een licht/grijze damesportemonnee met knipsluiting, inh. plm. f 40„ zwemabon nement van het Bergbad. uit de verf kwam werd de zaak aan gehouden om de verbalisant straks als getuige te horen. Opgelucht verlieten Arend R. een 20-jarige graveur uit Rhenen en Geurt van V., een even oude metselaar uit Amerongen de zaal. Beiden werden ontslagen van rechtsvervolging, om dat er bij de aanrijding, waar ze beiden bij betrokken waren, naar 't oordeel van de kantonrechter sprake was van een misverstand. Van V. was met een auto vanuit een inrit de Utrechtsestraatweg in Rhenen opge reden. De Rhenenaar R. naderde met een motor „Ik moest mijn zuster even wegbrengen") en botste op de auto van Van V.. Het was in een on overzichtelijke bocht gebeurd. Van V. had R. wel zien aankomen en R. ha#i op zijn beurt de auto ook wel gezien, maar ze waren beiden naar dezelfde kant uitgeweken. „Een misverstand", zei Van V., dan ook met luide stem, die iets triomfan telijks in zich verborg. De officier achtte geen termen aanwezig tot straf oplegging over te gaan, de kanton rechter evenmin. De Arnhemse vertegenwoordiger P. B. tenslotte raakte voor een tijd van drie maanden zijn rijbewijs kwijt. Voor de achtste maal was er tegen hem 'n proces-verbaal opgemaakt we gens overschrijding van de maximum snelheid. Nu had hij weer op de rijks weg Renswoude - Planken Wambuis te hard gereden. „U trekt zich nergens iets van aan", verweet de kantonrech ter hem. „Ja", zei de vertegenwoord- ger. „maar het gebeurt steeds op van die onnozele twijfelwegen. In de stad rij ik nooit en te nimmer te hard..." „Ik ga aan opzet denken", sprak de officier en de rechter voegde eraan toe dat B. die steeds maar weer blijk gaf niet te willen horen, dan maar moest voelen. De officier eiste f 150 boete een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van drie maan den met een proeftijd van twee jaar. De rechter verlaagde de boete tot f 100,maar vonniste met een on voorwaardelijke ontzegging van drie maanden. VEENENDAAL Met ingang van dinsdag 1 augustus gelden nieuwe tele foonnummers voor politie, brandweer en ongevallenmelding. Bij alarm, zowel voor brand, onge vallen als dringend verzoek om politie- hulp moet vanaf die datum 1.22.22 ge beld worden. Het politiebureau zal dan bereikbaar zijn onder nummer 1.06.36, terwijl de hoofdinspecteur-korpschef te bereiken is onder nummer 1.91.14. WINKELCENTRUM VEENENDAAL 0 Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 0 's Woensdagsmiddags z(jn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. f Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. 4 WV-Inlichtingenkantoor: Hoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. Heden, zaterdag BIOSCOOP Luxorth eater, Veenendaal 19.30 uur: „Veel liefs uit Moskou". Morgen, zondag Luxortheater, Veenendaal 15 uur: „Veel liefs uit Moskou" en 19.30 uur: „Ser geant 3". Lm nieuw modelletje uit de Franse hoedenmode voor de komende herfst en winter. Deze creatie vna Jean-Charles Brosseau is geïnspireerd op de cowboy hoed en afgezet met struisveren. RHENEN Het vraaggesprek, dat wij enige tijd geleden met de Rhenense magnetiseur, de heer M. A. Stolk, hadden, blijkt de aan dacht te hebben getrokken van de Vereniging tegen de Kwakzalverij. In haar maandorgaan wordt nog al ironisch geschreven over de uitla tingen van de heer Stolk. Aan een onzer redacteuren vertel de de bekende magnetiseur, dat dank zij zijn paranormale gaven twee weggelopen Edese meisjes waren op gespoord. Ook zei hij samen met zijn vrouw een opleiding voor privé-de- tective te volgen en zich te willen in zetten om onder meer de moordzaak van de 87-jarige Elstenaar Gosen van Piggelen te helpen ontmaskeren. Reactie van eerdergenoemde ver eniging: „Ook magnetiseur Stolk volgt de meer en meer gebruikelijke weg. Om wat publiciteit te krijgen werpt hjj zich op als helderziende, zal hij raadsels oplossen: Ik pak dc moordenaar van Van Piggelen, heeft hij aangekondigd." Op ons telefoontje om commentaar, antwoordde de heer Stolk aan de an dere kant van de lijn bedaard: „Wat die publikatie betreft: u weet dat het initiatief van u is uitgegaan. Volgen- de Week doe ik examen na een oplei ding van twee jaar aan het Oplei dingscentrum voor detective-weten schappen te Brunssum. En ik ben nog steeds bezig met de zaak Van Pigge- 1 len. Ik ben ervan overtuigd, dat ik die moord tot klaarheid kan brengen. 1 Het zal waarschijnlijk niet zo lang meer duren. Ik begrijp niet waarom 1 men daar zo sceptisch over moet doen. Alle detectives houden zich 1 bezig met raadsels. En die worden toch niet voor dubieuze figuren uit- i gemaakt. Dat ik paranormale gaven heb, is alleen maar een voordeel bij i dit werk. Ik zit nu iedere dag aan huis ge- 1 bonden, door mijn werkzaamheden als magnetiseur. Ik wil er weieens 1 uit en zodoende ben ik aan die detec tive-opleiding begonnen. Aan de zaak Van Piggelen werk ik al maanden, zonder opdracht en dus zonder vergoeding. Wanneer het me geen ernst was, zou ik me zo druk neit maken!" „We zullen het alles maar eens rus tig afwachten", besluit het artikeltje in het verenigingsorgaan. ECK EN WIEL Sedert 1934 organiseert de heer Th. J. Schim mel, die hier een woninginrichting- bedrijf leidt, jaarlijks een vakantie- uitstapje voor zijn clientèle. Aan gezien de jaarlijkse reis gedurende de oorlog niet werd gehouden, gin gen de heer Schimmel en zijn klan ten vandaag voor de 30e maal op reis. Op de foto: de heer Schimmel (1) en zijn echtgenote, met de te genwoordige directeur, de heer Th. J. Schimmel jr. en zijn gezin. Daar achter de heer D. Verkerk, die nog geen enkele keer heeft overgeslagen. Daarachter de vakantiegangers. dagblad UW tot 17.30 u. van 17.30 »q ?n Zaterdags 16.30—17.30 uur VEENENDAAL De M.A.C. Veenen daal organiseert op zaterdag 5 augustus een oriënteringsrit voor auto's, motoren scooters en bromfietsen. De opbrengst is bestemd voor Heimerstein te Rhenen, een tehuis voor geestelijk gehandicap te kinderen. De start is om 14.30 uur bij hotel paviljoen Grebbeberg, Grebbeweg 105, Rhenen. Inschrijving is mogelijk van 14 uur af. Er wordt in twee klassen ge reden. De A-klasse is voor geroutineerde, de B-klasse voor minder geroutineerde autorijders. VEENENDAAL De stand was 44 en er waren nog maar vijf seconden te spelen. Evert van den Dikkenberg, de starfworpenspecialist van VZC, mocht toen een straf- worp nemen, omdat Brandenburg drie strafpunten had op gelopen. Dit zou de strijd beslissen. Onder doodse stilte knalde hij de bal keihard tegen het houtwerk. Het bleef dus 44 na de officiële speeltijd en er moest met 2x3 minuten speeltijd verlengd worden. Beide ploegen hebben letterlijk alles gegeven om de winnende treffer te forceren en in de tweede verlenging maakte een overgelukkige Evert van den Dikkenberg het verlossende doelpunt, waardoor VZC deze beslissingswedstrijd won en kampioen werd van de derde klasse van de bond. Het werd een ware slijtageslag waarin vele hoogtepunten zijn voorgekomen. Keeper Henk van der Meer van VZC speelde de wedstrijd van zijn leven en stopte warempel twee strafworpen. VZC had geen beste start. Bij een Veenendaalse aanval raakte de voor hoede de bal wat ongelukkig kwijt, waardoor Brandenburg met één man meer in de aanval kon gaan. Dit werd door de Bilthovenaren goed uitgebuit en de bal verdween onhoudbaar in het VZC-doel (0-1). Evert, van den Dikken berg, deze avond bijzonder zwaar be waakt, wist zich even daarna vrij te worstelen en zijn flitsende draaiworp was de uitstekende Brandenburg-goalie Drieënhuis te machtig: (1-1) Het twee de spelgedeelte werd het produktiefste van de hele strijd. Brandenburg kreeg een straf worp toegewezen, omdat zijn middenvoor te hardhandig van de bal werd gehouden. Keeper Henk van der Meer keerde de bal meesterlijk. Even daarna kreeg VZC een straf- worp te nemen en Evert van den Dik kenberg knalde via de binnenkant van de paal onhoudbaar in (2-1). Het talrij ke publiek, dat naar het bad De Krom me Rijn te Utrecht was gekomen, roer de zich danig en de yells waren niet van de lucht. Uit een vrije worp-combinatie tussen Cel Slotboom en Evert van den Dikkenberg kreeg laatstgenoemde de /bal even vrij en de bal verdween in het iff VEENENDAAL De totaal-uitslagen van de tijdrittencompetitie van Ren- en Toerclub „Amersfoort", welke bestond uit drie ritten, luiden als volgt: Amateurs: Jan Sandbrink (A'foort) 67 min. 41 sec. (Ie); Dick Vervloet (A'foort) 71 min. 8 sec. (2e). A-Nieuwelingen: J. Cozijnsen (Scher- penzeel) 68 min. 32 sec. B-Nieuwelingen: Marius Blom (Ach terveld) 71 min. 2 sec. (4e); Hans Hui- bers (Veenendaal) 70 min. 23 sec. (3e); Jan v. Garderen (Hamersveld) 70 min. 17,5 sec. (2e); Aart Jan Schurink (A'frt) 69 min. 38 sec. (Ie); Max de Vries (A'foort); Herman Hummel (Veenen daal); Ton Brons (A'foort) 71 min. 26 sec. (5e); Nol Wildeman (A'foort) 72 min. 21 sec. (6e); Henk Hendriksen (Rhenen) 76 min. 12 sec. (8e); Geert Hummel (Veenendaal) 75 min. 58 sec. (7e); Nico Valkenburg (Veenendaal) 83 min. 51 sec. (9e). Adspiranten: Wim Pater (Bameveld) 38 min. 4 sec. (Ie); Jetze Reijenga (Vee nendaal) 39 min. 54 sec. (2e). VEENENDAAL Maandagavond a.s. zal voetbalvereniging DOVO in hotel „De Korenbeurs" te Veenendaal haar jaarlijkse ledenvergadering houden, welke om acht acht uur begint. Van de aftredende bestuursleden stellen de he ren A. Schellevis en G. van de Scheur zich niet meer herkiesbaar voor hun respectieve functies. Brandenburg-doel (3-1). Nog Voor het einde van dit spelgedeelte kon Branden burg uit een soortgelijke situatie via de arm van Henk van der Meer 3-2 scoren. Direct in het begin van het derde spelgedeelte moest VZC wederom een strafworp incasseren, die door Bran denburg feilloos werd benut (3-3).Vele supporters van VZC vroegen zich af waarom de middenvoor van VZC niet eens een strafworp kreeg toebedeeld, want veelal kon hij zich maar net boven water houden, laat staan de bal spelen. Maar VZC knokte door. Wim van der Meer ondernam weer vele rushes op het vijandelijke doel, maar hij had met z'n achterwaartse schoten niet veel geluk, want tot tweemaal toe knalde hij op de keeper en op de lat. Henk Uri en Juul van de Bovenkamp zwoegden op het middenveld naar elke bal en midden achter Ivo Koomen had een bijzonder zware avond. Bij één van de Brandenburg-Aanval len kwam de bal terug van de lat van het VZC-doel en kon nog juist door de gevaarlijke middenvoor Hardeman in 't VZC-doel worden getikt. Voor de twee de maal had Brandenburg de leiding: 3-4. Maar VZC had het antwoord spoe dig klaar. Wederom plaatste Cel Slot boom op de hand van Evert v. d. Dik kenberg en zijn schot betekende 4-4. Wim van der Meer schoot van grote afstand in de hoek van het Branden burg-doel, maar de bal werd weer prachtig gestopt. Het vierde en laatste spelgedeelte moest dus de doorslag gaan geven. Er stonden aan beide zijden twee strafpun ten op het scorebord en één zware over treding zou de fatale derde betekenen. Weer stormde Wim van der Meer enke le malen op het vijandelijke doel af, maar weer redde de Brandenburg-kee per schitterend. Vlak voor het einde kreeg VZC dan de strafworp toegekend. Evert van den Dikkenberg zag zijn kei harde schot door de paal gekeerd en het liefst zou hij zich onder water heb ben laten zakken om niet meer boven te komen. Hij miste de eerste strafworp van dit seizoen, welke tevens de belang rijkste was. Enkele seconden daarna floot de arbiter de wedstrijd uit en kon men aan de verlenging beginnen. Het was nog maar net begonnen of VZC had de drie strafpunten volge- maakt. Keeper Henk van der Meer was op zijn post en sloeg voor de tweede maal deze avond de bal uit zijn doel en dit gaf de hele VZC-formatie weer de nodige moed. Er deden zich voor beide doelen zeer spannende situaties voor, maar er werd niet gescoord. Ook in de tweede verlenging bleven de ploegen elkaar angstvallig bewaken op dat er maar geen speler vrij zou komen te liggen. VZC speelde heel verstandig vrijwel alle ballen op zijn middenvoor Evert van den Dikkenberg. Er kwamen dan wel geen strafworpen of strafpun ten uit voort, maar éénmaal wist hij zich van zijn belager te ontdoen en on houdbaar kogelde hij de bal achter de uitstekende Brandenburg-keeper (5-4). Een gevaarlijk schot op het VZC-doel ging daarna rakelings naast. De .VZC- aanhang hield de adem in. Zou de VZC- formatie het kunnen houden? Cel Slot boom kreeg nog éénmaal de bal op de hand, maar terwijl hij fel onder water werd geduwd schoot hij toch op doel. De bal bleef op de doellijn liggen. Maar enkele ogenblikken daarna floot de scheidsrechter voor de laatste maal en VZC had gewonnen met 5-4. Zeven zeer vermoeide maar dolgeluk kige VZC-manen hesen zich uit het water en werJen van alle kanten ge complimenteerd. VZC werd door deze zege kampioen van de derde klas en komt nu uit in de promotiecompetitie voor een plaats in de tweede klas. Vier ploegen zullen hieraan deelnemen, waarvan er twee promoveren. De te genstanders voor VZC zijn nog niet be kend. EDE Geboren: Jan, z. v. G. Rijk- sen en E. Bos, Joachim, z. v. H. Hup- kes en A. S. W. Kets, Onno J., z. van J. J. Vleeshouwer en R. N. Habiby, Hendrik, z. v. H. van Scherrenburg en A. Essenstam, Annemiek, d. van J. J. P. van Ree en W. Boorsma, Anneke, L., d. van J. Hagen en L. Snakenborg, Erik-Jan, z .v. J. W. Gijsbers en R. Bootsma, Peter, z. v. H. van de Kraats en M. van den Broek, Johan, z. v. C. Nijburg en W. van Galen, Karen J., d. van H. Bovenschen en B. Rustenho- ven, Gerritje, d. van W. de Rooij en F. van den Berg, Annelies, d. v. R. E. Uit- tenbogaard en H. A. A. Tiemens, Her mijntje, d. van D. C. Wolfert en M. M. van Burken, Winette S., d. v. J. J. van der Krift en A. van Gestel, Cornelia W., d. v. J. W. van Ginkel en S. H. v. Schothorst, Catharina C. C. M., d. van C. R. J. Besseling en M. C. Brager, Karine L., d. van C. Smits en H. E. Ditmar, Thomas B., z. v. W. J. van Gilst en H. C. de Leeuw, Gösta, z. v. J. Schothorst en E. A. Kaspers, Ger- rit, z. van E. van Hierden en M. van de Pol, Wichard A., z. v. T. H. van Duu- ren en A. M. K. Koek, Wilhelmina, d. van G. J. van den Berg en J. F. H. van Hunnik, Dirkje P., d. v. P. van Doo- ren en M. H. van Nieuwamerongen, Hendrik J., z. van H. J. van Engelen hoven en A. Luttikhuisen, Jennie, d. v. J. W. van Dijken en S. G. S. Schoe- man, Antonia E., d. van G. Hulshof en E. van der Horst, Margriet, d. v. M. Groeneveld en D. Haalboom, Jókob M., z. v. B. Wallage en Z. van den Wijn gaard. Ondertrouwd: D. Hardeman en E. Hardeman, K. Teunissen en E. C. M. Wijfjes, H. J. van Asselt en A. Vonk, R. G. van Zwetselaar en G. van San ten, R. Zandsteeg en D. Oldert, D. Lu- teijn en A. F. Tjittes, G. T. Meerveld en G. van Riessen, H. G. Hallers en J. C. van Welij. Getrouwd: A. van Dijk en H. Bouw heer, H. Verwoert en H. Ringma, A. B. Rudolph en M. I. A. Jellema, E. v. Kampen en G. van den Berg, W. van den Hudding en B. Stomphorst, C. Rob- bertsen en A. Buurma, J. R. van Koo- ten en W. van Dold^ren, B. van Osen- bruggen en G. D. J. van Maanen, J. Top en E. van Steenbeek, H. Bijl en W. van de Kaa. Overleden: Johan Teunissen, 63 jaar, Petronella H. Hubers e.v. van Workum 77 jaar, Erik C. G. M. Merkies, 7 jr., Willem Hendriksen, 17 jr., Jacob van Heerd, 5 jaar, Adrianus Wegman, 62 jr., Anna M. Vaessen geh. gew. met van Zoolingen 69 jr., Cornelis P. Eij- genberger, 76 jaar, Jacob Peelen, 13 jr., Johannes M. van den Berg, 10 jaar, Christina van den Brink, 3 jaar, Aart Appeldoorn, 67 jaar, Letta van der Meijden e.v. Kelderman, 78 jaar.

De Vallei | 1967 | | pagina 3