kampioen bij de profs Rotterdammer spurtte uit sur place naar wegtitel Nederlandse atleten waren bijzonder op dreef JACKY ICKX OPPERMACHTIG Toerwagens tot 1300 cc hoogtepunt van races Evert Dolman Nederlands Voorlopige Duitse selectie voor WK Dopingcontrole bij profs ging moeizaam versloegen Nederland Franco Balmanion Italiaans kampioen Franse dames Om de Grote Prijzen van Zandvoort Desillusie Ongeluk DIT JAAR NIET ONTSNAPPING Tennis BEEK De wielerwereld stond weer verbaasd toen de 22-jarige Evert Dolman op het Adsteeg-circuit in Zuid-Limburg uit sur place met Jo de Roo onweerstaanbaar naar zijn eerste wegtitel bij de profs spurtte. Dat mo ment halverwege de ongeveer 800 me ter lange klim naar de „top" van de Adsteeg, was de apotheose van een overigens vrij vlakke course. Maar welk een hoogtepunt. Volgers, die in de laatste ronde ach ter het leidende duo hadden gereden, wisten niet wat zij zagen toen Dolman, die aan de voet der klim op kop reed, plotseling in de remmen kneep en als een volleerde sprinter stil ging staan in een poging om De Roo de leiding op te dringen. De Zeeuw reageerde auto matisch met dezelfde manoeuvre. Daar stonden nu gedurende enkele seconden de twee kemphanen, die ongetwijfeld gingen uitmaken, wie van hen de kam pioenstrui van Gerben Karstens, zou overnemen. Enkele seconden slechts duurde het duel, voldoende voor De Roo om met een snelle blik zijwaarts te consta teren hoe enorm groot het verzet van Dolman was. De ervaren De Roo, die een veel lagere versnelling had staan, meende het pleit nu te kunnen beslech ten. Hij zette aan en pakte wel tien meter. Begerig om zo als in 1964 en 1965 op de Adsteeg het nationale tri cot te veroveren, perste De Roo al zijn kracht uit zijn sterke benen. Hij keek niet om en zag dus niet hoe Dolman, die een fractie van een seconde nodig had om zijn grote „plaat" op gang te krijgen, als een sneltrein naderde. Toen de jonge Rotterdammer eenmaal naast De Roo kwam, was het voor de Zeeuw te laat. Nog voor de laatste bocht voor de meet, wist De Roo, dat hij verslagen was boven op de Adsteeg reed Dol man juichend in de armen van ploeg baas Kees Pellenaars. Eef Dolman, de man van het „grote mes", die een jaar geleden op de Nür- burgring met een onvoorstelbaar ver zet de wereldtitel bij de amateurs had gegrepen, had dit allemaal nuchter, maar met het oog van de vakman be redeneerd. „Toen De Roo weg sprong heb ik mij geen moment ongerust ge voeld. Want het gebeurde net op een stukje val plat en daar moet je door kunnen gaan. De Roo kon dat niet en toen heb ik hem gepakt. Ik reed wel een veel hoger mes, maar dat ben ik nu eenmaal gewend. Met een kleine plaat kom ik niet omhoog, omdat ik dat met mijn ademtechniek niet kan ver werken. In de Ronde van Spanje heb ben ze allemaal zitten lachen als ik met mijn grote mes naar boven ging. Maar dat ritme ligt me veel beter. Toen ik nu dan ook op gang kwam, voelde ik dat ik De Roo zou gaan ver slaan. En dan voel je je benen hele maal niet meer. Dan ga je winnen", was de oplossing van Dolman. De Rotterdammer, die een jaar ge leden, ver van te voren had aangekon digd op de Nürburgring te gaan win nen, is nu wel zeker van een plaats in de Nederlandse ploeg vor de wereld kampioenschappen in Heerlen. Maar de zelfverzekerde van een jaar geleden zei nu met evenveel zekerheid over de strijd om de regenboogtrui: „Neen, dit jaar zal ik er wel niet aan toekomen. Om wereldkampioen bij de profs te worden natuurlijk zou ik dat graag willen moet je beter ingevoerd zijn". Daarmee bedoelde de nuchtere Dolman dat het profkorps ongetwijfeld een jon geling als hij, nog niet tot de allerhoog ste eer op wielergebied zal toelaten. Maar Dolman was al uiterst tevreden met zijn nieuwe rood-wit-blauwe trui, want de wielerkampioen van 1966 had dit seizoen nog niet zo vaak in de uit slagen gestaan. Hij had in het openings criterium van de Ronde van Sardinië een derde plaats veroverd en in de Ron de van Spanje één etappe voor Jan Janssen gewonnen, maar daarmee was de koek op. Daarom kwam die nationale het begin van de 27e ronde onderaan de Adsteeg opnieuw probeerde weg te komen, ging Dolman hem terug halen. „Het ging zo lekker, dat ik meteen maar doorging", zei Dolman, die met Jos v. d. Vleuten, Gerben Karstens, Huub Harings en Cees Haast van Kees Pelle naars carte blanche had gekregen. „Toen kwam Jo de Roo, die ontzettend hard ging. Ik kon hem nauwelijks bij houden in het begin. Maar ik dacht dat hij zo wel niet lang zou kunnen door gaan en dat bleek ook het geval te zijn". Het tweetal begon aan de 28e ronde met titel hem zo goed van pas. Dat Jo de Roo, de verslagen winnaar van de Acht van Chaam, die de titel evengoed had kunnen gebruiken als Dolman, niet bij de huldiging verscheen deerde Dolman weinig. „Hij zal het niet geweten hebben", zei de kersver se kampioen, die nu alleen met de bron zen Wim Schepers aan zijn zijde naar het Wilhelmus luisterde. De Roo had het inderdaad niet geweten. Na de fi nish had de Zeeuw zijn tegenstander gefeliciteerd en was snel doorgereden. „Er stonden zoveel mensen dat ik dacht kom, laat ik er maar van tussen gaan. Bovendien hebben we nog nooit meer dan alleen de kampioen gehuldigd", was later de aanvaardbare verklaring van De Zeeuw, die toegaf zelf wel on der de indruk te zijn geweest van zijn nederlaag. „Maar daarvoor ben ik niet weggebleven. Zo kinderachtig ben ik niet". Evert Dolman en Jo de Roo hadden dit door een drukkende hitte begeleide kampioenschap nog een gezicht gege ven. Want de openingsschermutselin gen in de vorm van demarrages van veteraan Geurt Pos en stayer Jan Le grand hadden weinig te betekenen ge had. Dat bleek ook wel toen tot half- koers het hele pak bij elkaar bleef fiet sen. Daarna was het vooral Huub Harings, die zijn neus in de wind stak. Eerst met Jan Tummers en Wim de Jager, wat later ging de Limburger alleen aan de haal en pakte toen ruim een minuut op de hoofdmacht. Het was een ver geefse poging van Harings, want in het peloton joegen Jan Janssen en vooral gretige Peter Post, die zich wilde la ten zien om een plaats in de ploeg voor de wereldkampioenschappen te verove ren, het tempo omhoog en na de 23ste van de 30 ronden was Harings ingelo pen. Hij probeerde het nog eens met Eddy Beugels en Peter Post, maar dat ont lokte een felle reactie van de overigen, die 't er over eens waren dat Post geen kampioen mocht worden. „Hij is nu eenmaal baanrenner en het zou voor ons niet goed zijn wanneer Peter de trui zou hebben gepakt", zei Gerben Karstens ronduit. Merkwaardig genoeg leidde tenslotte een nieuwe demarrage van Post tot de beslissende ontsnapping van Dolman en De Roo. Want toen de Amstelvener aan O Evert Dolman behaalde zondag op het Adsteegcircuit te Beek het Nederland se kampioenschap op de weg bij de profs. De Rotterdammer gaat hier over de eind streep met ver achter hem Jo de Roo, die als tweede eindigde. een voorsprong van 60 meter op de Ad steeg, liep in de afdaling langzaam maar zeker weg en toen de ploegmak- kers in het peloton hun taak begrepen en daar de zaak gingen afstoppen, was het wel bekeken. Na die ronde boek ten Dolman en De Roo een pure winst van 1 min. 10 sec. op 't veld, dat door Beugels en Post werd aangevoerd. Het was een laaatste stuiptrekking van de tegenstanders, die een ronde later een verlies van tweeëneenhalve minuut hadden. Janssen, Karstens („Ik heb nog geprobeerd weg te komen, maar ze lieten me niet gaan"), Post, de streekfavorieten Schepers, Beugels en Huub Harings waren verslagen. „Uiteindelijk hadden wij (Televizier) en Willem 2 een mannetje vooruit en ofschoon het een gok was voor beide ploegen hebben we toch alles gedaan om het tempo uit de hoofdmacht te ha len", zei Karstens na de finish. Dat het voor de roodwitte garde van Pel lenaars niet zo'n grote gok was ge weest, was toen al gebleken. De uitslag van de 255 km lange rit (30 ronden) om het Nederlands kam pioenschap luidde: 1. Evert Dolman (Rotterdam), 6 uur, 21 miputen en 28 seconden, 2. Jo de Roo (Kruiningen) op 2 sec., 3. Wim Schepers (Meerssen) op 2.15, 4. Jan Tummers (Maastricht), 5. Gerben Karstens (Leiden), 6. Jan Harings (Scheulder), 7. Harm Otten- bros (Alkmaar), 8. Jan Janssen (Ossen- drecht), 9. J. Schroeder (Koningsbosch), 10. Harry Steevens (Elsloo), 11. Eddy Beugels (Sittard), 12. Huub Harings (Sibbe), 13. Jan Drummen (Sibbe), 14. Dies Kosten (Kapelle), 15. Henk Nij- dam (Zundert), 16. Jan van de Horst (Haarlem), 17. Nol Kloosterman (Lei den), 18. Henk Peters (Heemstede), 19. Arie den Hartog (Elsloo) en 20. Wim de Jager (Den Haag), allen op 2.15. KEULEN Na de rit om het Duitse kampioenschap op de weg heeft de Duitse Wielerbond een voorlopige selec tie gemaakt voor het wereldkampioen^ schap op de weg. Zeven van de acht renners, die op 4 september aan de wed strijd in Heerlen mogen deelnemen, zijn bekend. De geselecteerden zijn: wereld kampioen Rudi Altig, Winfried Bölke, Hans Junkermann, Rolf Wolfshohl, Die ter Puschel, Herbert Wilde en Dieter Widemann. Kandidaten voor de achtste plaats zijn: Oldenburg, Kemper, Adler, Grossimlinghaus en Streng. BEEK Het heeft meer dan drie uur geduurd voordat de eerste vijf profes sionals Dolman, De Roo, Schepers, Tummers en Karstens aan de eisen van de dopingscontrole hebben kunnen voldoen. Alleen Dolman kon vrij vlot gehoor geven aan het verzoek van de Amster damse arts J. Baart. Maar deze moest de anderen enkele malen wegsturen om wat te gaan drinken en dan maar weer terug te komen. Het duurde tenslotte zo lang, dat de heer Baart al zei het verdacht te gaan vinden, vooral omdat hij zaterdag met de eerste vijf amateurs Ger Harings, Leo Duyndam, Gert Bongers, Joop Zoetemelk en Piet Tesse- laar minder moeilijkheden had on dervonden. De flesjes met urine ook die van het dopingonderzoek van donderdag jongstleden op de eerste avond van de baankampioenschappen zijn, zondag avond laat nog door een speciale koerier naar Gent gebracht, waar de monsters onderzocht zullen worden. Inmiddels heeft de sportcommissie zaterdagavond in een vergadering in het Limburgse Beek besloten voor de beroepsrenners een andere strafmaat aan te leggen dan voor de amateurs. Bij een eerste overtreding zal een profes sional worden bestraft met een geld boete van 750 gulden. Dit is in overeen stemming met het internationale regle ment van de UCI inzake de doping. Een amateur daarentegen wordt bij een eer ste overtreding voor een maand ge schorst. Maar zowel voor de profs als voor de amateurs geldt, dat een kam pioen bij een geconstateerd gebruik van stimulerende middelen zijn titel ver liest. In dat geval zal het voor het be treffende onderdeel van de wielrennerij geen andere kampioen worden aangewe zen. Want we zouden dan misschien te recht komen bij een man, die niet is ge controleerd, maar wie weet hoeveel heeft geslikt", aldus een woordvoerder van de sportcommissie. HLINSKO Vlastimil Kopecky, die 23 maal voor het Tspechische voetbal elftal heeft gespeeld, is zondag ten ge volge van een hartaanval, die hij tijdens een voetbalwedstrijd voor veteranen in Hlinsko opliep, overleden op weg naar een ziekenhuis. ESCHWEILER Tijdens interna tionale atletiekwedstrijden, die zater dag in het Duitse Eschweiler werden gehouden, hebben Nederlandse verte genwoordigers enkele uitstekende re sultaten behaald. Truus Hennipman (Bataven, Leiden) won de 100 meter dames met een lich te tegenwind in 11,6 sec, de beste Ne derlandse seizoentijd. Giska Jansen (Sa- gitta), die enige tijd geleden 57,6 sec op de 400 meter noteerde, stootte in Eschweiler door naar de Europese klas se. De Amsterdamse, die bij het ver springen met 5,88 evenens uitstekend voor de dag kwam, werd met 55,1 sec tweede achter de Duitse Antje Gleich- feld, die 55,- sec liet afdrukken. Ciska Jansen staat met haar prestatie op de Nederlandse ranglijst van dit jaar twee de achter Lia Louer (54,4). Corrie Bakker werd bij het versprin gen eveneens tweede. Het nummer werd gewonnen door Ingrid Becker (W. Did.) met 6,37 m. Corrie Bakker kwam tot 6,24 meter. Bij de heren was de onlangs gehuwde No op den Oordt de sterkste 5.000 me ter-loper. Hij won in 14 min 16.8 sec, waarmee hij 1.2 sec onder zijn beste seizoenprestatie bleef Rijn van den Heuvel (AVR), die vorige week in Os trava met 47 sec. zijn snelse 400 meter liep, deed het ook nu weer voortreffe lijk. De Rotterdammer eindigde met 47,4 sec als tweede achter de Duitser Roderfeld (47.1). Goede prestatie kwamen verder op nam van Gijs de Bode (Metro), die op de 1500 meter met 3.49,8 tweede werd achter de Zuidafrikaan Rauben- heimer (3.47,8). De Limburger Van Loon eindigde in 3.50,6 als derde. Servee Wijsen bewees opnieuw dat een hoogte van 4,30 m bij het polshoog hem geen moeilijkheden meer oplevert. De Limburger sprong ditmaal 4,40 m. De nationale 4 x 100 meterploeg da mes bestaande uit Wilma van der Berg, Corrie Bakker, Truus Hennipman en Mieke Sterk won een race tegen Zuid- Afrika in 45,6 sec. Twee weken geleden in Dresden toen Ciska Jansen in plaats van Corrie Bakker liep, noteerde het kwartet dezelfde tijd. Voor een andere Nederlandse overwinning zorgde Els van Noqrduyn, die bij het kogelstoten tot 15,00 meter kwam. COLMAR Het Nederlandse dames team heeft in Colmar de jaarlijkse ten- nislandenwedstrijd tegen Frankrijk met 76 verloren. Na de eerste dag leiden de Franse meisjes met 43. Astrid Suurbeek won vervolgens met 62, 63 van Evelyn Terras en Els Veentjer— Spruyt verloeg Monique Salfati met 2—6, 6—2, 6—3. Trudy Groenman, die haar afscheid van de wedstrijdsport voor deze gelegenheid nog even had op geschoven, verloor vervolgens met 63, 16, 16 van de sterke Frangoise Duit, maar Lidy Jansen—Venneboer bracht de stand op 6—5 door een zege met 63, 3—6, 7—5 op Janine Lieffrig. De resterende dubbelspelen werden beide door Frankrijk gewonnen. Aller eerst verrasten SalfatiVenturino met een zege op Suurbeek/Veentjer (63, 63) en vervolgens wonnen Durr/Lief- frig met 6—2, 63 van Groenman/Jans sen—Venneboer. De voorgaande twee landenwedstrijden werden door Neder land gewonnen. De Grote Pr. van Zandvoort voor for mule 2-wagens, die meetelt voor het Europese kampioenschap is gewonnen door Jacky Ickx. De Belg lag vlak na d start al op kop. ZANDVOORT „Nu", stond er met grote krijtletters te lezen op het zwarte bord dat Ben van Marken omhoog hield. In een „code", die nauwelijks voor tweeërlei uitleg vatbaar was liet de manager van het Racingteam Hol land Freek Dudok van Heel weten dat, met nog twee ronden te rijden, het sein voor de grote aanval gegeven was. Veel succes heeft de Canadese Nederlander met zijn bevel niet gehad. In de wed strijd van de toerwagens tot 1300 cc, die stellig het hoogtepunt vormden van de NAV-races op een winderig Zand voort, had Dudok van Heel al alles uit zijn Coopertje gehaald wat er in zat. Toch had hij slechts één ronde het veld mogen aanvoeren, eerst was het de onder pseudoniem rijdende Johnny Muller, die hem passeerde en aan toonde dat het Stichts Racing team boze plannen had. Daarna beëindigde Hans Oskamp zijn indrukwekkende op mars in leidende positie. De amper 10.000 toeschouwers die ondanks de ma tige weersomstandigheden naar Zand voort waren getrokken, kregen een grootse race te zien. Hans Oskamp, die tijdens de training niet genoeg pk's uit zijn Coopertje kreeg en de zaterdag sleutelend door bracht, moest als laatste van start gaan. In twee ronden had de man uit Utrecht zich opgewerkt tot de derde plaats. Tot aan de finish streden Os kamp, Johnny Muller en Dudok van Heel om iedere seconde winst. Precies halverwege de race sloeg Oskamp met zijn Austin zijn slag. Zoals ao vaak ver raste hij zijn tegenstanders in de Tar- zan-bocht. De kansen op een derde ze ge in een wedstrijd tellend voor het Ne derlands kampioenschap tot 1300 cc met de zekerheid dat de titel hem niet meer kan ontgaan bleven echter klein. De wagen rookte vervaarlijk en het was nauwelijks aan te nemen dat de Cooper, rijdend op de rand van zijn mogelijkheden, de finish zou halen. Ditmaal kreeg de pech echter geen kans. Luttele meters voor zijn rivalen werd Oskamp als winnaar en Neder lands kampioen 1967 afgevlagd. 'enkele jaren geleden nog nationaal mo torkampioen was, leidde van start tot finish. Ontstellend hard werd er door de renwagens, die zijn uitgerust met een 1600 cc-motor, gereden. Jacky Ickx zag kans een snelste ronde te draaien van 1 min 27,9 sec gemiddeld 171,7 'km/uur... waardoor hij 0,2 sec onder het baanrecord bleef, waarvoor Jim Clark vorige maand tijdens de Neder landse Grand Prix voor formule-1 ren wagens zorgde. Clark had voor zijn re cordronde echter de beschikking over een nog in ontwikkeling zijnde 3 liter- krachtbron. Voor welke problemen de autorensport zal staan als die machti ge V-8 motor van de Flying Scotchman is geperfectioneerd, kan men zich nu nog nauwelijks voorstellen. Dat de Nederlanders Gijs van Lennep met de snelle Brabham Ford van Jochen Rindt en Rob Slotemaker met een Harris Protos Ford FVA niet zouden kunnen meekomen, stond eigenlijk al bij voorbaat vast. Het ge brek aan routine in deze supersnelle races wreekte zich al snel. Gijs van Lennep moet met een bescheiden acht ste plaats genoegen nemen en pech schakelde Slotemaker in de eerste fase van de race uit. Voor het grote werk op deze geslaag de racedagen hadden de formules-cou reurs in hun gevecht om de Europese titel moeten zorgen. De wedstrijd werd weinig minder dan een desillusie. Jacky Ickx, het 22-jarig natuurta lent uit België, was met zijn Matra Ford FVA oppermachtig. De man die Een ernstig ongeluk overkwam de Ier Ian Raby in deze formule-2-race. Zijn Repco-Brabham boorde zich door het nieuwe vanghek en stortte in een tien meter diepe duinpan. Raby werd in zorgwekkende toestand per helikop ter overgebracht naar het Elisabeth gasthuis in Haarlem. De Ier liep een schedelbasisfractuur op, brak beide be nen en heeft inwendige kneuzingen. Tegenover de onbedreigde zege van Jacky Ickx bij de formule-2-races stond de spanning van de toerwagens. Herman Veder mocht bij de wedstrijd in de klasse tot 850 cc vrijwel van start tot finish leiden en zijn Neder landse kampioenschap veilig stellen. In- vrijwel alle andere klassen werd nard gevochten. Tijdens de formule-2 race raakte de Brit Ian Raby met zijn wagen de vangrail. Raby, die beide benen had ge broken en enkele zware kneuzingen had opgelopen werd per helicopter naar een ziekenhuis in Haarlem overgebracht. Op de foto de overblijfselen van zijn Repco Brabham. Jammer was het dat het enerveren de duel tussen Ab Goedemans, kortge leden winnaar van de Coup Roosdorp voor de strijdlustigste renner, en Ed Swart voortijdig werd afgebroken. Vrij wel wiel aan wiel kwamen de Fiat Abarth's van beide rivalen ronde na ronde door. Een gebroken olieleiding maakte Swart in de zesde ronde van leider tot figurant, waarna Goedman* moeiteloos zegevierde. POGGIBOSNI Franco Balmanion, de hoogst geklasseerde Italiaan in de Tour de France heeft zondag de 41e Ronde van Toscane gewonnen en daar mee het Italiaans kampioenschap op de weg veroverd. Franco Balmanion kwam alleen aan de finish met een voorsprong van 3 mi nuten en 30 seconden op het peloton. De uitslag van het Italiaanse kam pioenschap luidde: 1. Balmanion, 226 km in 7 uur 16 min. 28 sec. (gem. 36,300 km/u); 2. Dancelli op 3.30; 3. Adorni; 4. Glmondi; 5. Car- letto; 6. Motta; 7. Passuello; 8. Scar- bozza; 9. Bodrero; 10. Portaluppi, allen dezelfde tijd als Dancelli. De Italiaanse Wielerbond heeft, met het bog op het wereldkampioenschap op de weg, voorlopig 28 renners geselec teerd. Bij deze groep zijn de eerste tien van het kampioenschap en verder: De Pra, P&nizza, Polidori, Anni, Macchi, Poggiali, Dalla Bona, Zandegu, Zilioli, Basso, Cribiori, Michelotto, Zancanaro, Taccone, Bitossi, Favaro, Delia Torre en Poli. f Jos Boons is Belgisch kampioen op weg bij de beroepsrenners geworden. Boons versloeg na ruim 257 km in Met- tet Willy in 't Ven duidelijk in de sprint. Boons niaakte een tijd van zes uur en 20 minuten. Emile Bodart en Jean Bap- tiste Ciaes, die honderd meter voor sprong op net peloton hadden, eindigden respectievelijk als derde en vierde op 40 seconden van de winnaar. Daniel van Rijckeghem won de sprint van het peloton voor Georges van Co- ningsloo. De grote groep had een ach terstand van 49 sec. 0 Voor de derde keer in successie heeft winfried Bölke het Duitse wielerkam- pioenscnap op de weg veroverd. Na een rit over 255 kilometer op een circuit rond Pulheim in de buurt van Keulen, versloeg Bölke Herbert Wilde met een meter verschil in de eindsprint. Grossim - linghaus werd derde in dezelfde tijd (6 uur, 2 minuten en 50 seconden). Hans junKermann, de best gemasseerde Duit ser in de Tour de France werd met een achterstand van 5 minuten 50 seconden tiende, wereldkampioen Rudi Altig kwam vlak na Junkermann over de streep. 0 De Zwitserse titel op de weg voor profs is veroverd door Fredy tlügg, die in de eindsprint sneller was dan ztfn vluchtmakicer Willy Spuhler. De uitslag van deze rit over 204 kilo meter, die in de buurt van Schaffhausen werd gereden, luidde: 1. Rügg, 204 km in 5 uur 9 min. 35 sec.; op 1 seconde: 2. Spuhler; op 2 min. 47 sec.: 3. Binggeli; 4. Vifian; 5. Abt; 6. Blanc; op 4 min. 18 sec.: 7. Brand; op 7 min. 50 sec.; 8. Naurer. 4 Eddy Scnutz tproiessionals) en Elsy Jacobs (dames) zijn opnieuw wie lerkampioen van Luxemburg geworden. De twee profs, die voor de wedstrijd hadden ingeschreven, Eddy Schutz en Johnny Schleck, moesten in een tijdrit een parcours van 17.900 meter in de buurt van Leudelange twee keer afleg gen. Schutz maakte een tijd van 49 min. 8 sec., Schleck gebruikte 16 sec. meer. De dames reaen een „normale" wed strijd, maar vrij kort na het startschot, dat alleen voor Elsy Jacobs en Mathy Marth werd gelost, werd het toch een tijdrit voor Luxemburgs beste wielren- oters. Elsy Jacoos reea ae öu.bOO km or. hetzelfde parcours als de profs in 57 min. 57 sec, Mathy Marth kwam ruim 20 min. later binnen. 0 Colin Lewis heeft zondag in South Ockendon (Essex) het Engelse profes sional kampioenschap op de weg be haald. Lewis, een van de drie Engelsen, die de Tour de France heeft uitgereden kwam alleen binnen na de rit over 23' kilometer. De uitslag: 1. Lewis, 234 kilometer in 5 uur 58 min. 42 sec.; op 2 min. 45 sec.: 2. Newton; 3. Hill; 4. Metcalfe; op 6 min. 50 sec.: 5. Bonner; 6. Moore.

De Vallei | 1967 | | pagina 5