Polar-Bears won Forellen- waterpolotoernooi Krachtexplosie van de Blue Soeks: 31-0 Herman Hummel spurtte weer 10 punten bij elkaar Bleijenberg junior stal de show „Krachtig" duel tussen VRC en Merino's eindigde in gelijk spel DOVO bleek na rust niet opgewassen tegen Veenendaalse combinatie Geradus Lodder (11) won hengeltoernooi Oefenprogramma van v.v. Veenendaal zoudt LI willen zeggen, en dan spreekt U van: DE GRAAUWE HENGST VZC-er veroorzaakte incident Chefana kreeg honkballes Vervanging VINYL Laatste 45 minuten vuurwerk op het DOVO-doel WIELRENNEN 10.80 ZONDAG maandag 31 juli 1967 580ste staatsloterij eerste klasse Sfeer Solo MAANDAG 31 JULI 1947 vieux étalon vieux brandy special 11.30 RHENEN Het waterpolotoernooi, dat door de RZ en PC „De Forellen" onder auspiciën van de plaatselijke VVV in natuurbad Ouwehand werd geor ganiseerd en waaraan vrijdagavond onder zeer slechte weersomstandigheden werd deelgenomen door zeventallen van „Pluvius"-Nijmegen, „Polar Bears"- Ede, „VZC'-Veenendaa! en „De Forellen" zelf, werd een overwinning voor „Polar Bears". De stemming tijdens dit toernooi werd enigszins gedrukt door een incident, veroorzaakt door de VZC-speler Koomen. Hij kon zich niet be heersen en sloeg een „Forellen"-man met zijn vuist op het hoofd. Koomen werd door de scheidsrechter uit het water gestuurd. Toen de leiding van het toernooi in overleg met de scheidsrechter had besloten Koomen in de 2e wed strijd opnieuw te laten meespelen, bleek deze reeds vertrokken te zijn. Ook in eigen kring was men helemaal niet te spreken over de laakbare handelwijze van de VZC'er, die al eens eerder wegens onsportief gedrag uit het water werd ge stuurd. VZC won in dit toernooi de tweede prijs, hoewel de ploeg die de avond ervoor kampioen was geworden van de derde klasse met vijf inval lers uitkwam. Na een kort openingswoord van voor zitter A. J. Bovenschen maakte deze bekend dat bij loting was vastgesteld, dat VZC en Forellen elkaar eerst zou den ontmoeten en daarna Pluvius en Polar Bears. De winnaars uit deze pou les moesten tegen elkaar strijden om de eerste en de tvfeede plaats, de ver- VEENENDAAL Ook de laatste wedstrijd van de honkbalcompetitie 1967 hebben The Blue Socks met groot machtsvertoon gewonnen. „Hekkeslui- ter" Chefana werd in de meest letterlijke zin van het veld geveegd; de Veenen- dalers lieten niet minder dan 23 honkslagen van hun knuppels knallen. Ook verdedigend bleek het „standsverschil" overduidelijk. De Soeks maakten slechts een veldfout, de Naardenaren liefst 13. Daarbij had de Chefana-slagploeg geen enkel antwoord op de worpen van de drie Soeks-werpers, die door coach Vonk in deze wedstrijd werden ingezet. Bij het begin van de wedstrijd stond nog éénmaal de bijna volledige basis opstelling in het veld. Werper Jan v. d. Hoef begon zeer sterk met tweemaal 3- slag en de derde slagman (4-wijd) werd bij een steelpoging uitgemaakt. In tegenstelling tot alle andere wed strijden begonnen de Soeks ditmaal aan slag bijzonder rustig: door twee veldfouten en een honkslag namen zij „slechts" een 2-0 voorsprong. In de tweede innings hetzelfde beeld: een waterdichte Soeks-verdediging met een oppermachtige Jan v. d. Hoef aan het hoofd. Deze bracht zelf in de gelijkma kende slagbeurt d.m.v. een honkslag de stand op 3-0. In de derde inning begon coach Vonk reeds de eerste vervangingen in het veld aan te brengen en gaf de leiding van de verdediging in handen van de jeugdige Harry Beckers. Deze had een slagman nodig om de juiste richting te vinden. (4 w.). Toen deze loper opnieuw bij het stel werd uitgemaakt hervond hij zijn con trole en „pakte" de tweede man op 3- slag. De derde slagman kwam nog door de enige veldfout op de honken, doch ook de Chefana-kopman kreeg van de jonge Blauwkous 3-slag. In deze in nings liepen de Veenendalers inmid dels verder weg van hun tegenstan ders (7-0). In de vierde innings bewees Beckers nog eens zijn talent door opnieuw twee man op 3-slag uit te schakelen. De der de nul viel door een aangooi van korte stop Van Hall op het eerste honk. In deze innings viel de definitieve beslis sing voor de zich steeds zeer sportief verwerende Naardense ploeg, niet min der dan 14 Blauwkousen passeerden de thuisplaat. De inmiddels, voorlopig nog als derde, honkman ingezette, jeugdige Herman Takken viel wederom op door snel en gewaagd honklopen. In de resterende drie innings kreeg Rob de Vos als derde de kans zijn wer perscapaciteiten te bewijzen. Hij deed dit zeker niet onverdienstelijk, doch had duidelijk last van „wedstrijdzenu wen". De Chefana-slagploeg plaatste weliswaar een honkslag op hem maar kon verder de bal zelfs het binnenveld niet uitkrijgen en bovendien kregen drie man drieslag. Het enige spectaculaire moment uit de slotfase van de wedstrijd was de „home run" met een man aan boord van Leo Vonk. Scoreverloop: Chefana 000 0000 0 VHC 21414163 31 Werpersresultaten - Chefana. d. Bun 5 x 3 sl, 2 x 4-wfld, 23 honkslagen tegen. VHC: v. d. Hoef 4 x 3sl, 1 x 4-wijd; Beckers 4 x 3sl, 1 x 4-wijd; De Vos 3 x 3sl, 5 x 4-wijd, 1 honkslag tegen. VHC Teamslaggemiddelde: 0.420 Hoogste persoonlijk gemiddelde: J. v. Hoef 1.000; C. v. Hall 0.857; L. Vonk 0.800. liezers om de derde en vierde prijs. Scheidsrechter Hanselaar uit Utrecht leidde de eerste wedstrijd tussen de beide kampioenen VZC en Forellen. VZC nam al gauw na een verwarde doelworsteling de leiding 10, waar na Piet de Zwarte de stand met een straf worp op gelijke voet bracht: 11. Hierna werd Piet de Zwarte, terwijl 't spel „dood" lag door de VZC-er Koo men op het hoofd getimmerd, die het water moest verlaten. VZC-middenvoor Slotboom bezorgde zijn ploeg opnieuw de leiding 21, na twee afgekeurde doelpunten van Piet de Zwarte. Na de rust maakten de gasten uit Veenendaal er 31 van, doch opnieuw kwam Piet de Zwarte terug met twee treffers, die nu wel genoteerd werden (33). Een fout van doelman Aalten werd door VZC afgestraft 43, maar P. de Zwarte zorgde weer voor een 44 stand. Een tweede (zelfde) fout van doelman Aalten (hij zwom te ver uit zijn doel) werd voor de tweede maal afgestraft en de stand was 54 in het voordeel van VZC, waarmee het einde kwam. Pluvius - Polar Bears leverde bij de rust een 11 stand op, maar na de rust liep Polar Bears uit tot 52, dank zij enkele verre schoten. Dit betekende dat VZC en Polar Bears om de eerste en tweede plaats moesten strijden en Forel len en Pluvius om de derde en vierde. Laatstgenoemde ploegen kwamen 't eerste aan bod. Brouwer gaf Forellen de leiding 10 en Piet de Zwarte maak te er uit een fraaie combipatie met Dick Jansen 20 van. Piet de Zwarte voerde de stand voor de rust nog op tot 30 en Hans de Jong rondde de score af met een 40 stand. Na de rust speelde Brouwers zich vrij en Pluvius stond met 50 achter. Het werd een doelpuntenregen, want André de Kruyf, Piet de Zwarte en nog eens De Kruyf zorgden er voor dat tenslot te achtmaal het Pluviusdoel werd door boord. De Nijmegenaren scoorden twee tegenpunten na de rust en zo kwam de eindstand met 82 in het voordeel van Forellen. VZC en Polar Bears speelden de fi nale. De heren uit Ede waren wat ster ker dan de Veenendalers. Na een 22 gelijke stand liepen Polar Bears uit tot 52, waarmee het einde kwam. Daarmee werd de eindstand in dit to nooi: 1. Polar Bears; 2. VZC; 3. Forel len en 4. Pluvius. Alle deelnemende ploegen ontvingen een beker met inscriptie. VEENENDAAL Ondanks de con currentie van de „Tour de Junior" te Achterveld, die vele belangstellende renners (meest oud-deelnemers) trok, waren er toch nog 17 renners aanwezig voor de rit in de zaterdagmiddag-com petitie. Als enige amateur was Jan Sand- brink wel de aangewezen persoon om strijd te leveren tegen een 4-tal nieu welingen en de in de le ronde zo attent meespringende B-nieuweling Max de Vries. Hoewel Herman Hummel, zijn broer, Gert, Hans Huibers en Marinus van Eede al het mogelijke gedaan hebben om mee vooraan te geraken, lag het tempo vooraan zo hoog, dat de kopgroep uiteenviel, waarna Sand- brlnk, Stapelbroek en Itisner over bleven. Achter de groep van Herman Hummel reden nog enkele renners, die in al dat geweld ook het contact waren kwijtgeraakt. waarna Sandbrink, Stapelbroek en Kis- ner overbleven. Achter de groep van Herman Hummel reden nog enkele renners, die in al dat geweld ook het contact waren kwijtgeraakt. Sandbrink won uiteindelijk de spurt en was daarmee winnaar in zijn klas se. Frans Kisner klopte Leo Stapel broek en later werd Jan Cozijnsen Scherpenzeel3e A-nieuweling. Max de Vries finishte als le B-nieuweling. De rappe Veenendaler Herman Hum mel won de spurt voor de 2e plaats, direct gevolgd door Marinus van Eede (Voorthuizen) en Geert Hummel (Vee nendaal). Hans Huibers (Veenendaal) kreeg pech en hij moest opgeven. Bij de adspiranten bleven de 3 ge starte renners een 3-tal ronden in el- kaars gezelschap, maar toen wipte Wim Pater (Barneveld) weg en hij kon door Jan Zwaagman (Barneveld) en Jetze Reijenga (Veenendaal) niet meer achterhaald worden. Pater werd le en de felle spurt eindigde op de eindstreep juist nog in het voordeel van Jetze Reijenga, die met enkele centi meters voor bleef op Zwaagman. Voor de zondagmorgen-competitie waren 15 renners aanwezig. Totaal winnaar werd A-nieuweling Frans Kis ner (Amersfoort), die op enige afstand gevolgd werd door amateur Gijs Brou wer (Hoogland). B-nieuweling Herman- Hummel reed met grote voorsprong naar de zege in zijn klasse. De spurt van de volggroep was voor Wim v. Dompseler (Putters), die Jan van Gar deren en Ad v. d. Vees te snel af was. De volgende spurt was voor Joop van Beek voor Hans Huibers (Veenendaal); Geert Hummel (Veenendaal) en Nol Wildeman (A'foort). Herman Hummel verdiende 10 punten. Adspirant Jetze Reyenga (Veenendaal) reed de hem voorgeschreven afstand naar behoren uit, waarmee hij 1 punt aan zijn totaal toevoegde. RHENEN De 11-jarig® Geradus Lodder heeft zaterdag het hengelaars- toernooi gewonnen, dat door „De Voorn" was georganiseerd. Hij ving 570 gram vis en werd daardoor eerste van de 80 deelnemers. Ook staat hij nog op d® eerste plaats van de kanjercompetiti® met een brasem van 57 cm. Het aantal liefhebbers voor deze wed strijd wordt steeds groter. Zaterdag 12 augustus is er weer een wedstrijd, 's middags om half vier. Om drie uur komen de hengelaars samen bij het clubhuis café Van Noort. Men kan zich voor deelname opgeven tot uiterlijk vrijdag 11 augustus 's avonds 10 uur bij de bekende adressen, ook in het club huis. Het bestuur van „De Voorn" re kent op honderd deelnemers. De uitslag van de wedstrijd van afge lopen zaterdag was: 1. Geradus Lodder 570 gram; 2. G. Struicken 569 gram; 3. Gijs Lodder 232 gram; 4. Gerard Lodder 182 gram; 5. G. v. Baaren 165 gram; 6. P. Padberg 129 gram; 7. G. J. Lodder sr. 100 gram; 8. E. v. d. Bovenkamp 91 gram; 9. C. J. Schreuder 83 gram en 10. G. J. Jansen 82 gram. ADVERTENTIE Prijzen van 5 zijn gevallen op nummers eindigende op 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 200 zijn gevallen op nummers eindigende op f 400 zijn gevallen op nummers eindigende op 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op 6 641 267 871 937 6718 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 038221 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 051666 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 069032 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 029697 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 051219 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 034689 De prijs van f 20000 is gevallen op het nummer 085663 I) ILet wel op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Direct na rust wer<| het selectie-elf- tal duidelijk sterker. Men wist elkaar veel beter te vinden en kon daardoor een hoger tempo bereiken. Na een kwartier scoorde Drost de gelijkmaker toen hij een duel met keeper Van Har- develd won. Acties van Piet v. d. Bo venkamp en Hans Bleyenberg spoten vuurwerk op het DOVO-doel. Ook het publiek begon zich te laten horen. Nu kwam er sfeer en spanning, zowel bin nen als buiten de lijnen. Nico Diepe- veen kreeg een prachtige scoringskans maar zijn schot was te zwak. Aan de andere kant werd de druk op de DOVO- defensie steeds groter en er werden veel fouten gemaakt. Dat werd voorna melijk veroorzaakt door een wat dom me verdedigingstactiek, waarbij de backs en de twee stoppers steeds weer op één lijn stonden en dus uiterst ge makkelijk werden gepasseerd door de handige Hans Bleyenberg. Gert v. d. Weerdhof, die zich voor de rust weinig actief toonde, kwam nu regelmatig zijn aanval stuwen en dan braken Piet v. d. Bovenkamp, Louis Drost en Hans Bleyenberg door de verdediging heen. Na bijna een half uur spelen in de 2e helft wipte Hans Bleyenberg bekeken de bal over doelman Van Hardeveld in het net (12). Drie minuten later was het opnieuw raak en weer scoorde Hans Bleyenberg op fraaie wijze (1-3). Nauwelijks was de bal aan het rollen gebracht toen de Go Ahead-junior nog maals alleen voor het doel kwam. Nu werd zijn schot echter van de doellijn gekeerd door Piet van Soest. DOVO kwam er op dat moment niet meer aan te pas en het selectie-elftal ging door. Uit een korte pass van Wim Bleyen berg kreeg Piet v. d. Bovenkamp een niet te missen kans en dat betekende 1—4. Pas tegen het einde van de wedstrijd kwam DOVO weer terug en liet nog wel enkele goede aanvallen zien. Uit een vlotte combinatie tussen Henk van Koo- ten, Aart Gerritsen en Nico Diepeveen scoorde laatstegenoemde 'n tegenpunt- je, waarmee hij de eindstand op 24 bracht. In het Veenendaalse combinatie-elftal liet Wim Bleyenberg zien dat hij nog steeds beschikt over een gave techniek, Na de hervatting was het domein van doelman Van Hardeveld voortdurend in gevaar. Hier kan hij de situatie mees ter blijven. hetgeen hij weet te koppelen aan erva ring en spelinzicht. Zijn gevaarlijkste wapen is echter verdwenen, de fenome nale koptechniek waarmee hij zovele doelpunten wist te scoren in vroeger ja ren. Zijn zoon Hans lijkt evenwel de naam Bleyenberg op het voetbalveld verder tot grote bekendheid te brengen. Ondanks zijn jeugdige leeftijd speelde hij een hoofdrol in de wedstrijd tegen DOVO. Maar ook Gijs Heikamp en Tijs v. d. Bovenkamp konden zich goed aan passen in dit gezelschap. Het DOVO-team stelde zaterdagavond wat teleur. Aan de ene kant kwam dat door een te laag tempo en het te lang vast houden van de bal, terwijl aan de andere kant de verdedigings tactiek onvoldoende was. DOVO speelde niet zyn eigen spel, maar vooral de verdediging beet zich vast aan de gevaarlijke tegenstan ders zoals vader en zoon Bleyenberg en Gert v. d. Weerdhof. Het positie kiezen van Gijs Slotboom en Piet van Soest werd daardoor verwaarloosd, en de gevolgen bleven dan ook niet uit. De wedstrijd op zichzelf was echter aantrekkelijk en vormde een hoogte punt in het Veenendaalse voetbal. Het comité voor de tocht voor ouden van dagen en vakantie voor chronisch zie ken kan dan ook op een geslaagde avond terugzien. 0 De supersnelle Bleyenberg jr. was ook bij deze actie de ervaren DOVO-kee- per weer te snel af. Een doelpunt lever de het echter niet op. DOVO: Van Hardeveld, Van Beek, Slotboom, Van Soest, Van Kooten, De- moet, Schoeman, Diepeveen, Gerritsen, Visscher en Van Kooten. VEENENDAAL Het selectie-elftal van Veenendaalse spelers toonde zich zaterdagavond na rust duidelijk de betere ploeg in de wedstrijd tegen DOVO. In een aantrekkelijke ontmoeting die ten volle het aanzien waard was, bleek DOVO vooral tactisch niet opgewassen tegen de „rest van Veenendaal" De uitzonderlijk goede weersomstandigheden hadden bijna tweeduizend toe schouwers naar het Salamanderterrein gelokt. Nadat DOVO voor rust door een beter ploegverband een 10 voorsprong had kunnen nemen werden in de tweede helft de rollen omgedraaid en vooral het talentvolle spel van de 15- jarige Hans Bleyenberg (Go Ahead) oogstte veel bewondering bij het Veenen daalse publiek. In een bijzonder laag tempo begon deze ontmoeting tussen de topspelers van Veenendaal. Uiteraard wisten de DOVO-mannen elkaar gemakkelijker te vinden dan de spelers van het selectie elftal. Na een tiental minuten van af tasten en proberen kwam er meer lijn en vaart in het spel. Toen ook werd het doel van Aris Blankespoor herhaalde lijk onder vuur genomen. Een fraaie boogbal van Roel Schoeman werd met een prachtige zweefduik gestopt door de Veenendaal-goalie. Met goede com binaties kwam DOVO echter terug en uit een ver doorgevoerde aanval over links scoorde Aart Gerritsen in de 15e minuut met een in-swinger het eerste doelpunt (10). Er kwam daarna een goede kans voor Nico Diepeveen en Aart Gerritsen kreeg applaus bij een fraaie trekbal, die overigens naast het doel terecht kwam. Aan de andere kant verscheen de voorhoede van het selectie-elftal slechts enkele malen voor het doel van keeper Van Hardeveld. Vader en zoon Bleyenberg zochten elkaar herhaalde lijk op maar steeds weer wist de ach terhoede van DOVO zich te herstellen. Vooral Piet van Soest en Gert van Koo ten bleken moeilijk te passeren. Na een half uur spelen volgde er een fraaie solo-actie van Hans Bleyenberg. In laatste instantie werd hem het sco ren echter belet door Gerard van Beek. Toch was het Hans Bleyenberg die bij na de gelijkmaker liet aantekenen. Hij gaf een schitterend pasje naar Louis Drost, die vrij voor het doel volkomen faalde. VEENENDAAL Na de wedstrijd van afgelopen zondag tegen het Ren kumse CHRC heeft Veenendaal een druk oefenprogramma opgesteld om zich te kunnen voorbereiden op de komende competitie. Zondag a.s. gaat Veenendaal met drie elftallen naar Nij- kerk om daar te spelen tegen NSC. Op 13 augustus komt Oosterbeek op visite met twee elftallen en 20 augustus speelt Veenendaal weer thuis tegen Roda te Leusden. Zaterdag 26 augus tus gaan twee elftallen uit naar Zuid- Arnhem, waar na de wedstrijden de reeds lang bestaande vriendschaps banden zullen worden verstevigd. Op 3 september moet het definitieve elftal worden geformeerd in de laatste oefen wedstrijd, thuis tegen Holland I uit Utrecht. Een week later, op 10 sep tember, gaat de competitie weer draaien en zal Veenendaal moeten pro beren zich los te maken uit de vierde klasse van de KNVB. VRC kwam dicht bij een tweede doel punt, toen Henny Schoeman een straf schop mocht nemen. Hij miste echter en de naar voren gespeelde bal kwam te recht bij Tonny v.d. Berg, die een fraaie e solo ondernam tot voor het doel van VRC. Daar wipte hij de bal over Cor- nelissen in het doel (11). Na de her vatting werd het tempo opgevoerd en de vraag was wie de langste adem zou hebben. Er ontstond nu een felle strijd, af en toe zelfs wat onvriendelijk. Na een kwartier kreeg ook De Merino's een penalty te nemen. Tonny v.d. Berg schoot hard in, maar de goed reageren de Cornelissen sloeg de bal via de paal tot corner. Opnieuw nam VRC een voorsprong toen Cor Aalbers met een kopbal scoor de (12). Bij de Merino's moest het ge vaar voornamelijk van Tonny v.d. Berg komen, die zich op handige wijze door de VRC-verdediging wist heen te wrin gen. Hij scoorde via de paal 22. Naarmate de wedstrijd vorderde werd er wat forser gespeeld. Uit een aanval over links gaf Leo Rebergen een afgemeten voorzet naar Piet Hasselaar, die daarop keeper Klaassen omspeelde en de stand op 23 bracht. Kort voor het einde slaagde Tonny v. d. Berg er echter opnieuw in de achter stand weg te werken en daarmee bleef de strijd onbeslist (33). De Merino's beschikken over een fel- VEENENDAAL In het kader van het door „De Merino's" georganiseerde nederlaagtoernooi werd zaterdagmiddag de eerste wedstrijd gespeeld tegen VRC. Het is een „krachtige" ontmoeting geworden, waarin beide ploegen geslist niet voor elkaar onder wilden doen. VRC slaagde er dan ook niet in om de Merino's 'n nederlaag toe te brengen en na anderhalf uur fel voetbal bleef de score in even wicht (33). en zich ten volle inzet. In het nederlaag- toernooi spelen de Merino's op 12 au gustus tegen Blauw-Geel en op 19 au gustus tegen DESTO. Hoewel de individuele prestaties van de VRC-spelers wat beter waren kon den de Merino's door goede combina ties en stug verdedigen de strijd vol ledig in evenwicht houden. Daardoor ontstond vanaf het begin al een open en pittige wedstrijd. Er was ongeveer 25 minuten gespeeld toen Henny Schoe man met een hard schot keeper Klaas sen passeerde (01). Aan de andere kant lieten de Merino's zich niet onbetuigd en een machtig schot van Aartsen leek in de uiterste hoek te verdwijnen, maar keeper Cor nelissen wist met een fraaie duik de bal te stoppen. le en vurige ploeg, die ondanks de va kantie al een behoorlijke conditie heeft 0 Hasselaar en Cor Aalbers belagen de Merino's goalie. 0 Vader en zoon Bleyenberg: Senior kan gerust zijn. Zijn talentvolle zoon zal ongetwijfeld de voetbalnaam van pa hooghouden. Combinatie-elftal: Blankespoor, De Gooyer, T. v. d. Bovenkamp, G. Hoe- deman, Scholts, G. Heikamp, G. v. d. Weerdhof, P. v. d. Bovenkamp, W. Bleyenberg, H. Bleyenberg en L. Drost. ADVERTENTIE

De Vallei | 1967 | | pagina 7