Gunstige uitzondering op landelijk patroon: VEENENDAAL BIEDT JEUGD NOG VOLDOENDE WERK Aantal vacatures weinig kleiner dan voorgaande jaren ln Leersum wordt hard gewerkt aan 't Corso START JEUGD VIERDAAGSE Collectie stenen van De Kleuver als decoratie in 't raadhuis ,Dat heb ik niet gedaan..' Eenpersoons cafeetje NA ONGEVAL OVERLEDEN Jonge dieven aangehouden Nachten in de weer Alarmnummers van politie en brandweer Uitslag verloting van Musketiers GVVV vergadert vanavond AGENDA Spaarcijfers Jongens en meisjes sym bolisch op weg naar de [toekomst. In Veenendaal [en omgeving hoeft men [zich hieromtrent nog geen 'zorgen te maken; op een" 'enkele uitzondering na is' fer nog werk genoeg. Timmerlieden Voorzien Apart MIST u uw Bel: 10550 11079 BURGERLIJKE STAND LEERSUM WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1967 VEENENDAAL - De laatste maanden circuleren er berich tendat vele tienduizenden jongeluidie dit jaar van ichool gekomen zijngeen werk zullen kunnen vindenten gevolge van de veranderingen op de arbeidsmarktVoor die kleiner wordende plaatsingsmogelijkheden zijn naast de inkrimping en sluitingen van diverse bedrijven ook verantwoordelijk het geringere verloop in de bedrijven en de afwachtende houdingdie vele werkgevers aanne men. In het rayon van het Gewestelijk Arbeidsbureau (GAB) te Veenendaaldat de plaatsen VeenendaalRhe- nen9 Amerongen, Leer sum en Renswoude omvat„valt dit allemaal nog wel mee", zo is de indruk van de waar nemend directeurde heer A. de Vries. „Er staan op dit moment nog wei nig jeugdigen in het algemeen is dat de groep werkzoekenden beneden 19 jaar ingeschreven. Voor de meesten zijn er voldoende mogelijk heden, behalve eigenlijk voor de tim merlieden. Ik weet natuurlijk niet, of er nog veel jongelui met vakantie zijn, die dus pas in de loop van deze maand zullen aankloppen, maar ik heb de indruk dat men over het al gemeen wel vlot de weg naar de maatschappij gevonden heeft, in veel gevallen zonder dat wij behoefden te bemiddelen. Overigens geloof ik dat we een apnbod van jongeren wel vrij vlot zullen kunnen verwerken. Slechts de mensen met speciale verlangens kunnen wel eens wat moeilijkheden opleveren, maar dat is eigenlijk niets abnormaals", aldus de heer De Vries. Naar twee categorieën jeugdig per soneel is een vrij grote vraag: men sen met een Mulo-diploma en onge schoolden. In de laatste groep heb ben vooral de meisjes de voorkeur: ze kunnen terecht op een atelier of bij een der sigarenfabrieken. Mulo- ers zowel jongens als meisjes kunnen vlot geplaatst worden het is zelfs zo, dat herhaald adverteren door een aantal werkgevers geen resultaat heeft opgeleverd en ook bij het GAB staan er uit deze categorie weinig ingeschreven. „In toaal zijn er 170 meisjes en 218 jongens van school gekomen", zei de heer De Vries, „dat zijn dan de aantallen die niet verder gaan leren. Tot nu toe weten we dat 100 meisjes en 135 jongens werk gevonden heb ben. 12 meisjes en 16 jongens staan hier nog als werkzoekend ingeschre ven, terwijl we van 58 meisjes en 77 jongens niet weten, of ze al werk hebben. Het is niet onmogelijk, dat we uit die laatste groep nog aanmel dingen zullen ontvangen, maar dat is niet zo belangrijk, we hebben nog wel aanvragen van werknemers. Van die 218 jongens kwamen er 128 van de LTS. Tot nu toe hebben daaxvan 85 werk gevonden, staan er nog 10 ingeschreven en weten we van 33 nog niet waar ze gebleven zijn. Momen teel staan er nog 6 timmerlieden in geschreven, maar ik heb nu toevallig een werkgever, die er een paar kan gebruiken hij kan dus uitzoeken. Die timmerlieden vormden eigenlijk het grootste probleem, maar dat is al jaren zo. Een deel van de timmer lieden, die we hier ingeschreven had den heeft een ander vak gekozen. Totaal staan er nu in Veenendaal nog 26 werkzoekenden onder de 19 jaar ingeschreven, zowel mensen die zojuist van school gekomen zijn, als andere, die reeds enige tijd gewerkt hebben. Er is voor deze groep een aanbod van werk voor 117 jongelui, maar dat wil niet zeggen, dat ieder een een keus kan doen uit vijf „ba zen", want maar weinig open plaat sen corresponderen met een aanbod van personeel. Ik zou bijvoorbeeld snel wat elektrotechnici kunnen plaat sen, maar naar timmerlieden is eigenlijk geen vraag", vertelde de heer De Vries. Een steekproef bij een aantal be drijven geeft een beeld dat niet veel afwijkt van hetgeen de heer De Vries meedeelde. Er blijkt hier en daar vraag te bestaan naar Mulo'ers. Er is vraag naar ongeschoolden, maar over het algemeen blijkt men in de behoefte te hebben kunnen voorzien. SKF: „We hebben praktisch geen ruimte meer voor nieuwe personeels leden, ik geloof dat we helemaal voor zien zijn. Voor het kantoor hebben we ruim tien mensen aangenomen en ook enkele mensen voor de tech nische afdelingen. Momenteel zijn er eigenlijk geen vacatures. Het aantal vacatures is wel ongeveer even groot geweest als vorig jaar", aldus de af deling personeelszaken. KVSW: „Bij ons is het aantal va catures ongeveer even groot als an dere jaren en we kunnen nog perso neel hebben op de administratie en het laboratorium, terwijl vooral voor vrouwelijk personeel nog plaats in de fabriek is", vertelde men daar D.S. VAN SCHUPPEN: „We heb ben minder vacatures gehad dan vo rig jaar. We hadden er vijf op het kantoor en evenveel in de fabriek, die nu alle vervuld zijn". RITMEESTER „Op het kantoor kunnen we nog een jongen met een Mulo-diploma gebruiken. Op het ar beidsbureau kunnen ze ons niet hel pen en ook een paar maal adverte ren heeft nog geen resultaat gehad. Voor fabriekswerk kunnen we nog enkele meisjes gebruiken, verder is alles vol". PANTER: „Weet u personeel?" was het antwoord op onze vraag naar vacatures. „We kunnen op alle fa- brieksafdelingen nog mensen gebrui ken in totaal ongeveer 20. Tot nu toe hebben we een. tiental mensen aangenomen". HOLLANDIA TRICOT„We kun nen vrijwel onbeperkt meisjes plaat sen, vooral ongeschoolden die een op leiding willen volgen als naaister, controleuse, knipster en dergelijke, in de leeftijd van 15 tot 50 jaar. We hebben op andere afdelingen momen teel minder vraag dan andere jaren, door het bijzonder lage verloop, ter wijl we dezelfde bezetting hebben als medio 1966". Voor de jongelui, die op 1 oktober nog geen werk gevonden hebben zal er door de regering een aparte rege ling getroffen worden. Via de Alge mene Bijstandwet kunnen ze in aan merking voor een uitkering komen. Voorwaarde is wel, dat ze ook via het Arbeidsbureau alles in het werk gesteld hebben om werk te vin den. De directeur van de gemeente lijke sociale dienst kon no» niet pre cies vertellen, hoe de regeling er uit zal gaan zien, maar tegen 1 oktober kan men zich bij deze dienst vervoe gen voor het verkrijgen van inlichtin gen. dagblad DE VALLEI tot 17.30 u. van 17.30 19.30 tl. Zaterdags 16.30—17.30 uur VEENENDAAL De 17-jarige H. H. en zijn even oude vriend W. J. S. beiden uit Ede zijn door de politie aangehouden, verdacht van diefstal van kleding en schoenen uit zaken in Veenendaal. LEERSUM. Het bloemencorso, dat traditioneel de derde zaterdag in augustus wordt gehouden is in de pro vincie Utrecht een begrip, maar ook in het gehele land begint de Leer- sumse corso een bekende naam te krijgen PRIJZEN Als men de mooie met dahlia's ver sierde wagens door Leersum ziet rij den, dan lijkt alles even mooi. Voordat het evenwel zover is, heb ben de organisatoren van het bloe mencorso ontzettend veel werk ver zet. Het heeft deze enthousiaste men sen maanden van voorbereiding ge kost en zelfs werden vele nachtelijke uren opgeofferd om alles in kannen en kruiken te krijgen. Het bestuur van Floralia doet een dringend beroep op Leersumse vrij willigers te willen helpen op de dag van het corso. Veel mensen zijn na melijk nodig om bij ae toegangshek ken te assisteren bij de verkoop van kaartjes. Vrijwilligers hiervoor kun nen zich opgeven bij sigarenmagazijn Putman. De startgelden de/r praalwagens zijn verhoogd tot f 150,-. Voor de eer ste prijs is een bedrag beschikbaar gesteld van f 300,-. Verder zijn er prijzen van f 25,- be schikbaar voor de wagens met een ere-prijs, de prijs voor het origineel ste idee en de prijs voor de meest kunstzinnige wagen. Voor het eerst heeft het bestuur dit jaar een wisselbeker beschikbaar ge steld voor de wagen die van de jury het hoogste aantal punten krijgt. De jury bestaat dit jaar uit de he ren M. Vosseseyn uit Utrecht; A. Top uit Ede; D. Pols tuinarchitect van de gemeente 's-Hertogenbosch. De heer Pols jureert ook op de cor so's in Zundert, Valkenswaard en op het fruitcorso te Goes. De prijs der bloemen is zo laag mo gelijk gehouden. De deelnemers beta len anderhalve cent per bloem. Nu de bloemen zo goedkoop zijn verzoekt het bestuur om vooral maar voldoen de bloemen te bestellen. Op vrijdag 1 augustus kunnen de bloemen door de wagenbouwers wor den afgehaald bij hotel „Damlust". Om half drie zullen hier de bloemen op het parkeerterrein klaar staan. Voor het eerst worden ook Leer sumse bloemen gebruikt voor corso's in andere plaatsen. De bloemen die de accordeonvereniging Crescendo zelf kweekt zullen na 19 augustus worden verkocht in Zundert, Winters wijk en Valkenswaard. Op het Leersumse bloemencorso zal ook internationaal bezoek zijn. De gemeente Leersum onderhoudt nauwe contacten met de Engelse plaats Romsey. De burgemeester van Romsey zal met zijn vrouw tijdens het corso gast zijn in Leersum. Voordat het corso 's middags om drie uur vertrekt voor een rondrit over het parcours zal de vrouw van de burge meester uit Romsey de officiële opening verrichten. VEENENDAAL Ten gevolge van ernstige verwondingen is gisteren in het Julianaziekenhuis de 68-jarige hee» H. Loedeman uit Veenendaal overle den. Hij verleende vrijdagavond geen voorrang aan een personenauto op de kruising Tinneweide-Palmengrift en kwam in botsing met een personen auto. De toestand van de vrouw, die bij hem achter op de fiets zat is nog steeds ernstig. VEENENDAAL Openbare zit banken nodigen de voorbijganger tot een rustige vorm van tijdverdrijf; praatje maken, mensen kijken, lezen, breien, pijpje roken en het nuttigen van geringe eetwaren als een zakje patat, een ijsje of een gevulde koek. Dat men zo'n gemeentelijke zetel ook kan verheffen tot café-terras bewees deze week een aardig op leeftijd ge komen heertje. Hij had zich op een van die weelderig met zon bestraalde dagen al vroeg op de middag aan de oever van de Vaart neergelaten in ge zelschap vaneen litersfles sher ry, die hij van tijd tot tijd aan zijn mond zette. De combinatie van zon en wijn maakte de stille drinker (het moet gezegd worden want hij viel niet op) zo doezelig dat hij in slaap suk kelde. Tot er tegen vijven een auto ver scheen, bemand met hem bekende personen. Hij liet zich zonder verzet op de voorbank schuiven. De fles bleef achter. Er stond nog een klein bodempje sherry in VEENENDAAL Met ingang van dinsdag 1 augustus gelden nieu we telefoonnummers voor politie, brandweer en ongevallenmelding. Bij alarm, zowel voor brand, on gevallen als dringend verzoek om politiehulp moet nu 1 22 22 gebeld worden. Het politiebureau is nu bereik baar onder nummer 1 06 36, terwijl de hoofdinspecteur-korpschef te be reiken is onder nummer 1 91 14. VEENENDAAL De Veenen- Jaalse veldbioloog en historicus Adriaan P. de Kleuver heeft zijn pre-historische stenenverzameling aan het gemeentebestuur aangebo den met als doel de stenen te ge bruiken als decoratie in het nieuwe raadhuis. B. en W. hebben de heer De Kleuver inmiddels laten weten, dat men van zijn aanbod dankbaar gebruik zal maken. De verzameling, die naar schatting een waarde van ongeveer f 5.000,vertegenwoor digt, zal worden uitgestald in vitri nes, die op verschillende afdelingen van het raadhuis zullen worden aan gebracht. Burgemeester Hazenberg en de drie wethouders hebben zich dezer dagen in gezelschap van ge meentesecretaris D. van Maanen 'n bezoek gebracht aan de woning van de heer De Kleuver. Bij deze gele genheid werd de verzameling, die de veldbioloog in twintig jaar bij een heeft gebracht, uitvoerig beke ken. Wethouder C. N. van Kuijk zei gis teren: „Er is vroeger al eens over dit onderwerp gesproken met de heer De Kleuver. Wij zijn nu overeen geko men, dat hij de verzameling in bruik leen afstaat Een deel van de collectie zal in de kelderruimte worden opgeslagen. Van tijd tot tijd zal men de sortering ste nen in de vitrines verwisselen. In nau we samenwerking met een van de ambtenaren van de gemeente-secreta rie heeft de heer De Kleuver de ste nen naar vindplaats en soortnaam in code geregistreerd, zodat de be zoekers van het raadhuis, die belang stelling hebben voor de verzameling, een overzichtelijk geheel zullen aan treffen. De stenen zijn vrijwel alle maal in de omgeving van Veenendaal gevonden. De koningin Julianaschool heeft al geruime tijd eveneens een dergelijke collectie in bezit, die ook door de heer De Kleuver bijeen is ge bracht. De veldbioloog is er zelf zeer verheugd over, dat het gemeentebe stuur zijn aanbod heeft geaccepteerd. „Nu weet ik tenminste, waar mijn ver zameling naar toegaat. Ik ben er al tijd bang voor geweest, dat mijn col lectie versnipperd zou worden. Dat risico zou ik lopen, wanneer ik alles zou verkopen Hij heeft bepaald dat na zijn over lijden ode collectie automatisch eigen dom zal worden van de gemeente Veenendaal. Het raadhuis, dat eind september officieel wordt geopend, zal nog een andere decoratie binnen zijn muren krijgen. Vorige week kocht het ge meentebestuur 'n beeldengroepje van de kunstenaar Paul Kingma aan voor een bedrag van f 2800,-. VEENENDAAL Met 540 deel nemers ruim veertig minder dan vo rig jaar startte gisteren de negende Veenendaalse Jeugdvierdaagse. De jon gelui trokken zich niets aan van het warme weer en liepen het parcours dat door het aan Veenendaal grenzende deel van de gemeente Ede liep, in op perbeste stemming. Zoals ieder jaar worden de deelne- ELST Zaterdag 29 juli vond de trekking plaats van de verloting, welke gehouden werd door voetbalvereniging De Musketiers. De eerste prijs, een te- levisietoestel, viel op lot nr. 898; de tweede prijs, een stofzuiger, op lot nr 1774; derde prijs, een scheerapparaat, op lot nr. 1433; vierde prijs, een transistor- radio, op lot nr. 4454 en de vijfde prijs werd lot nr. 1371, een fototoestel. De overige prijzen vielen op de volgende nummers: 193, 228, 333, 514, 845, 886 904. 1014, 1161, 1172, 1289, 1313, 1377 1403, 1474. 1684, 1772, 2279, 2465, 2469. 2540, 2573, 2586, 2840. 2950, 3114, 3208 3229, 3399, 3453. 3655. 3806. 3807, 3980 4018, 4059, 4068, 4243, 4250, 4252, 4500 4632, 4728, 4719, 4837. De prijzen kunnen worden afgehaald 's avonds na zeven uur bij: A. Klomp, Rijksstraatweg 123 te Eist. VEENENDAAL De voetbalvereni ging GVVV houdt vanavond om 20 uur de jaarlijkse ledenvergadering in de kantine op het sportpark „Panhuis". Tijdens de vergadering zal er een be stuursverkiezing worden gehouden, omdat de heren C. Bruys, secretaris, W. van de Bovenkamp, vice-voorzitter en R. van de Bovenkamp, aftredend zijn. Zij stellen zich allen herkiesbaar. mers aan de Jeugdvierdaagse weer de gehele dag bezig gehouden. Nadat men gistermiddag gewandeld had, verzamel den de deelnemers zich om 19 uur in het Verenigingsgebouw om te kijken naar de film „De dikke en de dunne als de tectives," met Stan Laurel en Oliver Hardy in 'de titelrollen. Succes bij de jeugdige kijkers was tevoren verzekerd. Deze ochtend vermaakten de jeugdige wandelaars zich met sportwedstrijden, die op de terreinen rond het jeugdge- bouw „De Instuif" georganiseerd wer den. WINKELCENTRUM VEENENDAAL 9 Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 0 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. VW-Inlichtingenkantoor: Hoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. Geboren: Jeroen, z. v. J. H. L. Stijn en L. Ludema; Bernhard, z. v. L. Hen- geveld en G. van Berkum; Jacco, z. v. R. de Vries en C. J. van den Berg. Ondertrouwd: B. van der Meer te Leersum en D. Klompmaker te Ak- krum. Gehuwd: E. Bertelink, te Hilversum en W. van Reede te Leersum. Vestigingen: Fam. C. F. Hennevelt, gekomen uit Utrecht; Dhr. K. van der Wal, gekomen uit Maarn; Mej. J. C. van der Wijngaard, gekomen uit Lin- schoten; Dhr. C. P. van der Hel, geko men uit Bunnik; Dhr. J. van der Hel, gekomen uit Venezuela; Dhr. J. Eder- veen, gekomen uit Driebergen-R; Dhr. B. ten Kate, gekomen uit Amersfoort. Vertrokken: Fam. D. de Wagenaar, naar Woudenberg; Fam. J. C. van Ries- sen, naar Doetinchem. RHENEN Aan de rijkspostspaar bank kantoor Rhenen werd over juli 1967 ingelegd f 122.315,— en terugbetaald f 92.354,—. voor Achterberg was de in leg f 6416,en de terugbetaling f 3.839,-. VEENENDAAL Een vuilnisauto wilde maandagavond in de Wilhelminastraat een geparkeerd staande personenauto passeren. De chauffeur van de vuilnisauto reed met de voorwielen van zfjn wagen het linkertrottoir op, maar wat nooit ge beurd was: de achterwielen wilden niet mee en bleven op de rijbaan. „Ik zag in mp spiegel, dat ik de spiegel van de personenauto meenam", ver klaarde hy later aan de politie, „maar toen ik uitstapte zag ik, dat de hele linker zijde van die personenauto in elkaar gedrukt was. Dat kan in niet gedaan hebben, want dan had ik het moeten zien". Hoe rf® heer F. I,., eigenaar van de personenauto zit met de stukken....

De Vallei | 1967 | | pagina 3