Bungalowpark wil bevrijd worden van blok krotten Einde van situatie is nog niet in zicht Oude telefooncentrale nu deel van postkantoor Nieuw gebouw laat nog op zich wachten Afscheid van een markant Edervener WANDELAARTJES WEER IN ACTIE Pullovers en Vesten Veenendaalse jongens op de vlucht... Nog enkele dagen HEEL VOORDELIG! ™J MORGEIN INTOCHT SCHERP CONTRAST IN SCHERPENZEEL T BLIJFT EEN NOODOPLOSSING" Oogstfee 1967 in aantocht MIST u uw Weer arrestatie van jonge dief Melkrijd er stopt ermee Bekendmaking SCHERPENZEEL Een scherper contrast is nauwelijks denkbaar; in de Proeftuin in Scherpenzeel liggen nieuwe bungalows slechts op enkele meters afstand van een blok krotten, waar onbeschrijfelijke woontoestanden heersen. Al geruime tijd is er sprake van dat aan deze situatie een einde gemaakt zal worden. De bewo ners van het bungalowpark willen uiteraard niets liever, maar volgens een zegsman van de gemeente betreft het hier een „kwestie met vele haken en ogen", die zoals zich nu laat aanzien voorlopig nog niet is op te lossen. UITHOEK EXCESSEN SPAAN MOEILIJK 10550 11079 HARDE WERKER SPECIAALZAAK IN GEBREIDE MODE j Prins Bernhardlaan 103 - Tel. 12004 Veenendaal RHENEN DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1967 Een van de bewoners van het park heeft voor zijn bungalow een rij heesters geplant om zo het blok uit het gezichtsveld te weren. Een van de bewoners, de heer F. de Roos, zei gisteren: Je hoort aller lei geruchten over afbraak, maar het blok staat er nog. Twee jaar geleden toen ik hier kwam wonen werd me al toegezegd, dat die rommel zou ver dwijnen. Ik wou dat ze de hele boel in de fik staken99 „De Kaap", zoals het huizenblok in Scherpenzeel wordt genoemd, heeft de jaren door eigenlijk de bestem ming gehad van een soort „uithoek". Er werden gezinnen geplaatst, die zich om een of andere reden moei lijk aan het normale dorpsleven kon den aanpassen. De heer W. Schimmel uit Wouden berg, een van de eigenaren van het blok weet daar van mee te praten: „De huizen werden altijd beschouwd als een apart buurtje", zo merkte hij op. „Als eigenaar was er weinig ren dement te behalen... in feite zaten wij met de lasten". Enige jaren geleden begon het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten in de Proeftuin met de bouw van bun galows. Nog steeds komen er van de ze huizen bij, ook al wordt het bouw terrein in vrij langzaam tempo volge bouwd. De huidige bewoners van de bungalows die in de onmiddellijke na bijheid van De Kaap wonen, zijn on tevreden. Zij zijn er verontwaardigd over, dat het bouwvallige blok er nog steeds staat, hoewel, volgens hun zeg gen, hun destijds is toegezegd, dat de sloop ervan niet lang op zich zou la ten wachten. Er zijn zelfs mensen, die tot de koop van een bungalow zijn overge gaan, terwijl zij zich niet ter plaatse hadden georiënteerd. Sommigen zijn louter op een situatie-schets afgegaan en kwamen later pas tot de ontdek king dat het blok een bijzonder ont sierend element in het park vormde. De heer De Roos, die nu twee jaar in Scherpenzeel woont zegt in de ruime woonkamer van zijn bungalow: „Volgens mij draait het uit op een zelfde slepende kwestie als die affaire met de muziektent in het Doom- boomspark. Ik heb contact met een van de wethouders opgenomen, maar het blijkt dat de gemeente er maar weinig aan kan doen...". De bewoners van de bungalows heb ben zich geërgerd aan de excessen, die er in het recente verleden zijn voorgevallen. De heer De Roos zegt aarzelend: „Misschien kan ik er be ter niet over praten...maar wat hier gebeurd is, is zonder meer verschrik kelijk. Het blok heeft geen riolering; emmers werden over het paadje dat langs de huizen loopt leeggegooid. Het krioelt in de huizen die leeg staan van ongedierte...soms zie je ratten lopen". Van de acht huizen, die samen De Kaap vormen, zijn er momenteel nog vier bewoond. Met de ontruiming is al een begin gemaakt en ook de men sen, die er nog altijd hun woning heb ben, willen graag naar elders vetrek- ken. Een van hen, een handelaar in lom pen, vertelde dat hij dolgraag zou willen verhuizen. „Al gaven ze me maar een kippenhok", zei hij somber. „We betalen hier per week vijf gul den en twintig cent aan huur en we kunnen echt niet meer betalen...zo dat we hier voorlopig wel niet weg zullen komen. De huisbaas doet er niks meer aan...overal lekt het en we VEENENDAAL De ingebruikneming van de nieuwe telefooncentrale, waardoor met ingang van dinsdag alle telefoonnummers gewijzigd zijn, heeft niet alleen voor de telefoondienst, maar ook voor de postdienst gevolgen. De telefoon beschikt nu over een hypermoderne installatie in een daarvoor spe ciaal gebouwde ruimte. De postdienst kampt in het postkantoor echter nog steeds met een groot gebrek aan ruimte. Hierin hoopt men verlichting te kun nen brengen, door de afdeling pakketpost over te brengen naar het gebouwtje waar de oude telefooncentrale in gevestigd is. Ook deze verandering zal nog in de loop van dit jaar haar beslag krijgen. „We hebben een tekening gemaakt en een kostenberekening, en nu is het wachten op het ontruimen van de telefooncentrale door de telefoon dienst", aldus een woordvoerder van de afdeling voorlichting van het post- districtskantoor in Utrecht, waaronder Veenendaal ressorteert. „Het is de bedoeling, dat de hele pakketpostafde ling een onderdak vindt in dit gebouw tje een verhuizing die we in het na jaar hopen te verwezenlijken. Mis schien is de wens wel een beetje de va der van de gedachten, want alles zal er van af hangen hoe lang de mensen dan de telefoon nodig zullen hebben ADVERTENTIE DANSINSTITUUT Veenendaal - Telef. 08385-10557 om de oude installatie af te breken". „De ruimte die vrijkomt door het verplaatsen van de pakketpostafdeling is hard nodig om de uitbreiding van de werkzaamheden in verband met de groei van Veenendaal te kunnen opvan gen. Door het grote aantal nieuwe hui zen dat gereed komt, moet het aantal bestellers uitgebreid worden, wat weer een uitbreiding van het aantal bestelkasten-rekken, waarin de post voor Veenendaal over de verschillen de bestelwijken gesorteerd wordt met zich mee brengen", aldus die woordvoerder. De uitbreiding van de bestaande ruimte voor de postdienst heeft niet tot gevolg, dat de nieuwbouwplannen nu van de baan zijn, zo verzekerde men. „Ergens houden we een nieuw post kantoor voor Veenendaal nog steeds in het achterhoofd, maar voorlopig beschikken we niet over de financiën die dat mogelijk maken. We hopen echter op deze manier het dienstbetoon aan het publiek op peil te kunnen hou den, want dat is nog steeds belangrijk voor ons. Misschien zou het helpen als het ge meentebestuur eens wat druk gaat uitoefenen, om binnen afzienbare tijd een nieuw postkantoor te kunnen bou wen, want dat is toch eigenlijk de eni ge oplossing, zowel voor ons, als voor het publiek." De directeur van het Veenendaalse postkantoor, de heer G. H. Slagter is niet onverdeeld gelukkig met de uit breiding, die zijn kantoor binnenkort zal ondergaan: „Het blijft een nood oplossing", zo stelde hij, „ideaal is nog steeds een nieuwbouw. Tot nu toe hadden we hier alles onder een dak maar nu zal er altijd iemand in het andere gebouw aanwezig moeten zijn. Het zal voor ons minder gemakkelijk werken worden, dan nu al het geval is, want ook de ruimte hier op het kantoor zal niet groter worden, door dat in plaats van de pakketpost een aantal bestelkasten geplaatst worden. Wij hopen nog steeds op het nieuwe kantoor, dat er zeker eens zal ko men", aldus de heer Slagter. KESTEREN/TIEL Zaterdagmid dag zal in hotel Corbelijn te Tiel de „Oogstfee 1967" aan het publiek worden voorgesteld. Dit jaarlijkse evenement, dat nauw verbonden is aan het tradi tionele fruitcorso, wordt georganiseerd door de stichting „Vier-Stromenland". Ook ditmaal zien velen weer nieuws gierig uit welke Betuwse gemeente de eer ten deel zal vallen een oogstfee te bezitten. De oogstfee, die vergezeld zal worden door een aantal hofdames, wordt na een receptie in hotel Corbelijn door het gemeentebestuur van Tiel officieel ontvangen. Bovendien wordt een rond gang gemaakt door Tiel. Deze foto laat duidelijk zien hoe dicht de bungalows en de krotten bij elkaar staan. hebben niet eens een fatsoenlijk toi let...". Huiseigenaar Schimmel wil best over deze toestand praten. Hij zegt bereidwillig: „De huizen liggen in een agrarisch gebied. Als ze afgebro ken worden, mag er niets meer ge bouwd worden en daarover ben ik het met de gemeente niet eens. Ik zou er bijvoorbeeld wel een bungalow wil len bouwen, als het blok opgeruimd werd...". Volgens gemeentesecretaris B. van den Brink is de situatie moeilijk op te lossen zolang de woningnood zich doet gelden. Hij zei dat de mensen die in een Proeftuin een bungalow kopen, dat in feite op eigen verantwoording doen, zodat alle gevolgen van hun daad min of meer buiten de gemeen te om gaan. Al met al ziet het er niet naar uit dat de oude huizen op korte termijn zullen worden afgebroken. Een teleurstelling van de bungalow bewoners, van wie sommigen zich bij de neus genomen voelen. Zo lang het blok er staat, hebben zij, die er het dichtst bij wonen maatregelen getrof fen, om De Kaap zo veel mogelijk uit het gezichtsveld te weren. Zo heeft de eigenaar van de bungalow, precies te genover het blok, een rij heesters la ten planten, zodat hij vanuit zijn huis de krotten niet kan zien. dagblad DE VALLEI Bel: tot 17.30 u. van 17.30 19.30 ii. Zaterdags 16.30—17.30 uur VEENENDAAL De „vlucht", die do Veenendaalse jongens B. en S. beiden 19 jaar oud, dinsdag namen, is van korte duur geweest. Gisteren meldden zij zich al weer op het politie bureau in Veenendaal, nadat hun ouders om hun opsporing hadden ver zocht. Hierby werd Interpol zelfs in geschakeld. B. nam in feite het initiatief tot de „ontsnapping". Volgens zijn verkla ringen zouden zijn ouders hem, omdat hij al enkele malen met de politie in aanraking was geweest, met overbren ging naar een tuchthuis hebben ge dreigd. Toen hij dezer dagen met zijn moeder onenigheid kreeg over een verhouding met een Rotterdams meis je, waartegen zij bezwaar maakte, was dit de druppel die de emmer deed overlopen. B. zamelde bij wat vrienden en kennissen geld in en vertrok met zijn vrienden Van E. en S. liftend via Rotterdam naar Antwerpen. De nacht werd in de open lucht in de havenwijk doorgebracht. Op verzoek van de ouders werd zo wel de Rotterdamse als de Veenen daalse politie ingeschakeld. Van E. had nu al gauw genoeg van het uit stapje want hij vertrok eerder dan zijn beide vrienden naar Veenendaal. B. en S. meldden zich gisteren op het bureau van politie in Veenendaal. Zij zijn na verhoor naar huis gestuurd. Voor zover bekend hebben zij geen strafbare daden op hun geweten. WfMxMMM WINKELCENTRUM VEENENDAAL 0 Winkels zijn tot 6 uur 's avonds open. 0 Vrijdagsavonds KOOPAVOND tot 9 uur. 0 's Woensdagsmiddags zijn de win kels na 1 uur gesloten. (De Hema aan de Markt is deze middag wel geopend en is 's maandagsmorgens gesloten). 0 Kappers zijn 's maandags de gehele dag gesloten. 0 Markt: dinsdagsmorgens tot 1 uur, 's zaterdags de gehele dag. 0 VW-InlichtingenkantoorHoofdstr. 84, tel. 08385-4607 en 4602. Heden, donderdag AMERONGEN LAAN: Limapark. LAAN: Lunapark. BIOSCOOP LUXORTHEATER, Veenendaal, 18.30 uur: „De onoverwinnelijke zeven". Morgen, vrijdag LAAN: Lunapark. BIOSCOOP LUXORTHEATER, Veenendaal, 19.30 uur: „De onoverwinnelijke zeven". TENTOONSTELLING GEMEENTEHUIS Amerongen: tot 18 augustus dagelijks, behalve zaterdag avond en zondag 1012, 1417 en 1821 uur: Zomertentoonstelling „Delta, dijken en sluizen, techniek en schoonheid". VEENENDAAL Nadat dinsdag door de politie twee 17-jarige Edese knapen waren aangehouden wegens diefstal van kleding en schoenen heeft men gisteren de 18-jarige H. v. d. L. uit Ede gearresteerd, die eveneens in het complot zat. EDERVEEN Na 28 jaar lang dag in dag uit de melk van de boe ren naar de melkfabriek te hebben gereden, trekt de heer H. J. Geijten- beek uit Ederveen zich terug op zijn boerderijtje. Gisteravond werd hem en z'n vrouw een afscheidsreceptie aangeboden in café „Markzicht" te Ederveen door de Veenendaalse melkfabriek VEMIEZ. De heer H. Smit, directeur van de „N.V. Veenendaalse Melkinrich ting" opende de receptie met de woorden: „We zijn hier vanavond niet in de eerste plaats om afscheid te nemen van de heer Geijtenbeek, maar om hem onze dank te betui gen voor al het goede werk dat hij in de afgelopen jaar heeft gedaan". De heer Smit rekende vervolgens uit hoeveel kilogram melk door de Ederveense melkrijder naar Veenen daal is gebracht; hij kwam tot een totaal van ongeveer 28 miljoen kg! Na het openingswoord namen de heer en mevrouw Geijtenbeek enke le prachtige geschenken in ont vangst, waaronder een koelkast. De gezellige lachende, omvangrijke melkrijder nam plaats in z'n nieu we fauteuil. De heer Geijtenbeek bedankte alle aanwezigen mede na mens zijn vrouw hartelijk voor de cadeaus: „Dit had ik niet ver wacht", zei hij glunderend. Geijtenbeek was negentien jaar toen hij zijn rijbewijs haalde. Vanaf die tijd heeft hij altijd vrachtwa gens bestuurd: „Vroeger deed ik ook het gewone vrachtvervoer, dus niet alleen maar melk. Maar later 0 De heer Geijtenbeek kreeg onder meer een fauteuil aangeboden, die hij direct onder veel hilariteit „pro beerde". De heer Smit en de echtge note van de melkrijder kijken vol be langstelling toe. heb ik de boerderij van m'n vader overgenomen en toen reed ik alleen nog maar melk". Geijtenbeek (54) heeft veel mee gemaakt in z'n leven op wielen. Voor de oorlog reed hij een Merce des, tijdens de oorlog had hij een paard en een wagen en daarna weer allerlei verschillende vrachtwagens. Geijtenbeek is een harder werker, 's Morgens om half zes op om de melk te gaan halen en ook 's avonds weer de boeren van Lun- teren, Ederveen en De Klomp langs, 's Zondagsnachts om twaalf uur de zondagmelk halen en 's maandags morgens om half zes nog eens de melk van die ochtend naar Veenen daal brengen. In de oorlog was het nog erger. Toen deed hij vrij wel de gehele dag over z'n rit met paard en wagen. Maar nu vindt hij het welletjes: „M'n vrouw wordt een dagje ouder en ik ook. En de vrouw kan de boer derij niet meer in d'r eentje aan". Geijtenbeek gaat het wat kalmer aan doen. Ze moeten nu de melk maar bij hem komen halen. Of zijn opvolger het net zo lang zal volhou den als hij, vroeg ook de heer Smit zich af in z'n openingswoord. Je moet er in ieder geval wel „een harde" voor zijn en een doorzetter. En je moet vooral je goede humeur niet verliezen: „Ja, want de boeren foeterden wel eens: „Je bent te vroeg" en dan weer „Je bent te laat". Maar ach, dat heb je overal. Ik kon altijd goed met ze opschie ten, en zij met mij ook. Kijk maar naar die prachtige cadeaus. Dat had ik echt nooit verwacht". bij inmvnnnnumimu VEENENDAAL De tweede dag van de Veenendaalse jeugdvier- daagse werd begonnen met een spel- ochtend voor de deelnemers. Met groot enthousiasme namen de kinde ren er aan deel. Het parcours in de middaguren doordat de zon verstek liet gaan was het voor de deelnemers minder zwaar dan gisteren voerde voor een deel door de gemeente Renswoude. De avonduren werden weer doorgebracht in het Verenigingsgebouw, waar het Nederlands Jeugdvariété een voor stelling gaf waaraan door de bekende hond „Lassie" meegewerkt werd. Vanmorgen werd er gezwommen in het Bergbad. Morgen, de laatste dag, zal vanaf 18.45 uur de traditionele intocht ge houden worden. De route voor alle 0 Er werden gisteren diverse spelletje» gedaan. Op de foto zijn de kinderen bezig met een wedstrijdje, waarbij stok jes door limonaderietjes moesten worden geblazen. deelnemers is: Panhuis - Zandstraat - Hoofdstraat - Kerkewijk - J. G. Sand brinkstraat. De muziekkorpsen Caeciliaen de Scheepjeswolharmo- nie zullen de laatste kilometers even eens van de partij zijn. De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de gemeente raad dinsdag 15 augustus 1967 des na middags 8 uur ten gemeentehuize in openbare zitting bijeen komt. Hij maakte de ingezetenen erop at tent, dat de op deze vergadering be trekking hebbende stukken voor een ieder ter inzage liggen in de openbare leeszaal-bibliotheek („Wilhelmina- school") op vrijdag 11 augustus 1967 van 13.00 - 15.00 uur en van 18.30 - 20.30 uur. Rhenen, 1 augustus 1967. De burgm. voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal.

De Vallei | 1967 | | pagina 3