Nederland geen land voor aardbevingen Congres in Amsterdam tegen vivisectie Ex-verloofde kreeg geen kans meisje te doden Zonder tegenstribbelen gaf invalide 980 gulden spaargeld aan rover af .DAVIN0 TAFELIJS Seismologen geven hun mening: Lissabon Diepte Waar TEGENSLAG BIJ BOUW VAN IJ-TUNNEL Vader liet zijn zoontje van dak glijd en Herhaling Operatie Barbarossa op t.v. Record-aantal faillissementen Veel onnodig dierenleed" Warmte schaadt tuinbouw niet ernstig Chauffeur verijdelde aanslag W eerrapporten uit Europa ER1NS CLAUS V-LK WELKUlViUE JONGSTE SCHOONZUSTER Vice-premier Bakker naar de West A1SDERE METHODEN Treinenloop door blikseminslag vertraagd .GEMAKZUCHT VROUW OPGEVAJSGEJS VLOT Ton schade bij brand in flat LAAT ZE ME MAAR DOM VIJS DEIS; IK LEEF JSOG VERSUFT EIS BAJSG Vragen over afwezig DEUREIS OPEN NOOIT TEGENSLAG" „ZAL WEL OP ZIJN" zijn bij begrafenis van Loethoeli DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1967 DE BILT ^Het is vrijwel onmogelijk, dat ons land getroffen kan wor den door aardbevingen, zoals deze zich in de afgelopen dagen hebben voor gedaan in Turkije, Columbia en Venezuela", aldus dr. A. R. Ritsema, weten schappelijk hoofdambtenaar bij het KNMI in De Bilt. De lichte aardschokken, die eind april in Zuid-Limburg werden gevoeld zijn, aldus seismograaf Ritsema, niet schokkend te noemen. „Wij weten, dat zich in dit gebied onderaardse breuken bevinden". Trillingen en aardbevingen ont staan, wanneer zich diep in de aardbo dem (vaak 30 kilometer onder de op pervlakte) verschuivingen voordoen, waardoor een spanningsveld ontstaat. De vrijgekomen energie uit zich in trillingen, en vormt een zogenaamd hypocentrum. Loodrecht boven dit centrum, ligt de plaats op aarde, die dit spanningenge- bied het dichtst benadert: het epi centrum. In het algemeen kan worden ge zegd, dat gebieden waar zich hoge bergen en diepe zeeën bevinden, de meeste kans op aardbevingen maken. De aanwezigheid van de bergen geeft al een indicatie, dat zich hier vroe ger aardschokken en -verschuivingen hebben voorgedaan. Ook de gesteld heid van de bodem spreekt in dit he le natuurverschijnsel een woordje mee, zo zegt dr. Ritsema, die hier overigens aan toevoegt, dat de seis mologie nog maar een heel jonge we tenschap is (pas de laatste tien jaar wordt hieraan in Amerika en Japan veel aandacht besteed). De belangstel ling voor het aardmechanisme is pas na de laatste wereldoorlog „los" ge komen. zijn vergeleken met die in Turkije te verwaarlozen, zo meent de heer Olde- man, hetgeen ook tot uitdrukking komt in de berekende versnelling van de bodembeweging bij dergelijke schokken. ïn Zuid-Limburg (bij Val kenburg) was deze versnelling op het moment van de aardschok zes cm/ sec. 2, maar in Turkije daarentegen De heer J. Oldeman, eveneens seis moloog, vertelt, dat de zwaarste aard beving in Europa op 1 november 1755 in Lissabon werd gemeten. De toen malige 235.000 inwoners tellende stad werd voor een groot deel verwoest en 50.000 mensen verloren het leven. Het grote dodental werd veroorzaakt door het feit, dat 1 november ook in Por tugal een kerkelijke feestdag is. De stampvolle kerken stortten bijna alle maal in. De zware aardschokken wer den in heel Europa duidelijk gevoeld en veroorzaakten in de Oostzee zelfs aardbevingszeegolven van ongekende afmetingen. Andere in de geschiedenis bekende zware aardbevingen zijn die in het grensgebied tussen Tibet en Assam in 1950, waar 500 doden vielen, geberg ten zich wijzigden en rivieren een an dere loop kregen, in Californië in 1906 en Messina in 1908. 400 cm/sec. 2. Na de aardschokken in Zuid-Limburg heeft het KNMI met behulp van de seismogrammen het epicentrum kunnen bepalen. Het KNMI heeft nu elf seismogra- fen in Nederland: zes in De Bilt, vier in Witteveen (gemeente Westerbork in Drente) en een in Heerlen. Bi"nen- kort zal echter een seismograaf van Drente naar Zuid-Limburg verhuizen, zodat in dit gebied de registratie van onderaardse schokken nog beter kan geschieden. Het KNMI werkt daarbij nauw samen met het geografisch bu reau in Heerlen. Nederland heeft nooit in zijn geschiedenis noemens waardige aardbevingen meegemaakt. Alleen in 1932 kon in Noord-Brabant bij Uden van een lichte aardbeving worden gesproken. Er werden toen enkele huizen beschadigd. Het KNMI tekende op 22 juli de aardbeving in Noord-Oost Turkije op. Door de schok raakte een seismo graaf onklaar. Op 29 juli werd de aardbeving in Columbia waargenomen op een afstand van 8600 kilometer en met een vermoedelijke haarddiepte van 160 kilometer. Een dag later werd Venezuela getroffen door aardschok ken en ook hier maakten de seismo- grafen in De Bilt melding van, even als van de tweede aardbeving in Tur kije op zondag. Toren van het K.N.M.I. te De Bilt. De diepte waarop de aardbevingen ontstaan kan zeer verschillend zijn. Normaal ontstaat op circa 30 kilome ter onder het aardoppervlak een hypo centrum, maar het kan ook op een diepte van 600 kilometer gebeuren. In Turkije zijn aardschokken overigens bijna een dagelijkse aangelegenheid. Gemiddeld worden in dit bergachtige gebied 300 tot 400 aardbevingen per jaar gevoeld. De oorzaak van alle aardbevingen en -trillingen is weliswaar bekend, maar volgens dr. Ritsema kan nie mand van tevoren vaststellen, wan neer en waar zich een aardbeving zal voordoen. In vele gebieden in de we reld weet men dat aardbevingen kun nen voorkomen, maar men moet maar afwachten wanneer een dergelijk ver woestend natuurverschijnsel zich openbaart. De aardschokken in Zuid-Limburg Van onze redactie economie DEN HAAG Het aantal faillisse menten in de eerste helft van dit jaar ls het grootste sinds de bevrijding. De Nederlandse rechtbanken hebben er 1.198 uitgesproken, 269 meer dan in de eerste zes maanden van het vorige jaar. Alleen in 1951 en in 1952 overschreed het aantal faillissementen de duizend, namelijk 1.030 respectievelijk 1.110. In de bouwnijverheid liep het aantal op van 207 tot 224 en bij de overige nijverheid en ambacht van 166 tot 280, dus met 69 procent. Het aantal faillisse menten in de handel-, bank- en verze keringswezen steeg van 235 tot 329, bij vervoer- en overslagbedrijven van 70 tot 85 en bij de dienstverlenende bedrij ven van 97 tot 124. Op elke honderdduizend mensen be droeg het aantal faillissementen in het eerste halfjaar 9,6 tegen 7,5 in de eerste helft van het vorige jaar. Ver boven het gemiddelde lag de provincie Lim burg met 15,5 per honderdduizend mensen. Van de vijftien gemeenten met meer dan honderdduizend inwoners waren er zeven met een cijfer hoger dan het gemiddelde van 9,6, namelijk Arnhem met 16,3, gevolgd door Nijmegen met 15,3, Amsterdam met 12,7, Breda met 12,6, Rotterdam met 11,3, Enschede met 11 en Haarlem met eveneens 11 faillisse menten op elke honderdduizend inwo ners in een half jaar tijds. DEN HAAG Vice-premier drs. J. Bakker (tevens verkeer en wa terstaat) vertrekt 15 augustus voor een oriëntatiereis naar de West. Drs. Bak ker behandelt de koninkrijksaangele genheden. Hij gaat eerst tien dagen naar Para maribo, daarna tien dagen naar Cu rasao. Daarna volgt een bezoek aan Sint Maarten, waarna de vice-president via New York naar ons land terug keert. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM „Zeker negentig procent van alle proeven op dieren ten behoeve van wetenschap en industrie is niet nodig. Zjj veroorzaken een heleboel dierenleed dat nergens toe dient". Aldus de heer J. Vinkenborg, de 62-jarige voorzitter van de Nederlandse Bond tot Bestriding van de Vivisectie, die de or ganisatie in handen heeft van het zesde wereldcongres tegen de vivisectie. Het congres begint vandaag in Amsterdam. De Nederlandse bond. die nu 4500 leden heeft, bestaat zeventig jaar. „Maar het jubileum is geen reden tot feest. Het zal pas feest zijn als de vi visectie een overwonnen zaak is", zegt de heer Vinkenborg, voor wie niet al leen het nemen van proeven op dieren een boze zaak is, maar die ook het eten van dierlijk voedsel schuwt. Zelfs een ei komt in zijn maaltijden niet voor. „Per jaar", vertelt de heer Vinken borg, „gaan in de wereld driehonderd duizend warmbloedige dieren door vi visectie dood. Er zijn echter mensen die menen dat alleen in de Verenigde Staten al dit aantal door proeven sterft. Zij menen dat het aantal over de hele wereld zeker een half miljard bedraagt, waarvan in Nederland ongeveer ander half miljoen". In beginsel zijn de heer Vinkenborg en zijn bond tegen alle proeven op die ren, maar hij wil wel aannemen dat de medische wetenschap voorlopig nog niet buiten alle dierproeven kan. „Maar de proeven die nodig zijn ma ken slechts vijf tot tien procent uit van het totaal aantal dat nu wordt geno men". Op het congres dat nu in Amsterdam wordt gehouden willen de anti-vivisec- tionisten niet alleen maar „tegen" zijn. Daarom zal ruime aandacht worden besteed aan alternatieven die er naar hun mening bestaan. „Want er zijn an dere methoden, en goedkopere ook", zegt de heer Vinkenborg. „Die methoden willen wij stimuleren en we willen nog nieuwe ontdekken. Daartoe is een commissie in het leven geroepen die bestaat uit artsen en ande re deskundigen". Een groot propagandist van andere methoden hebben de antivivisectio- nisten in de Turk dr. S. T. Aygün, die hoogleraar is in de diergeneeskunde aan de universiteit van Ankara. „Hij is (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het treinverkeer rondom Rotterdam is gistermiddag tussen vijf en zes uur gestagneerd ge weest doordat tijdens een zware regen en onweersbui enkele malen de blik sem insloeg. Op het station Rotter dam-Zuid kwam het tweemaal tot een draadbreuk, waardoor het grootste ge deelte van het rangeerterrein bij het station zonder rijstroom kwam té" zit ten. ADVERTENTIE de man van de weefsel- en celculturen die dierproeven kunnen vervangen. Hij had al meteen door dat Softenon een slecht middel was toen hij er proeven mee nam op menselijk weefsel". <99 De heer Vinkenborg meent dat de hele medische wetenschap blijft han gen op dierproeven en dat het sleur en gemakzucht zijn, die overstappen naar andere methoden in de weg staan. Hij geeft wel toe dat een deel van de proe ven nu nog niet kan worden gemist, maar falikant is hij tegen proeven op dieren die voor cosmetica moeten die nen en tegen proeven die naar zijn zeggen in de farmaceutische industrie alleen maar worden genomen omwille van de commercie zonder dat de volksgezondheid er wezenlijk mee wordt gediend. Op het congres wordt in het weekein de de „Lotus-speld" geïntroduceerd, die bedoeld is voor vrouwen die kunstbont dragen. Zij kunnen zich daarmee, zo heet het, onderscheiden van hen die dierlijk bont, zoals van baby-zeehon den, dragen. Zaterdag krijgt het con gres een show van kunstbont te zien. (Van onze correspondent) HAARLEM De anderhalf jaar oude kleuter Peter Maaike is gister nacht ernstig gewond geraakt bij een brand in zijn ouderlijke woning aan de Tweede Vooruitgangsstraat in Haar lem-Oost. Het jongetje werd door zijn vader vanuit een raam op het dak gezet, om dat de benedenverdieping reeds in lich- terlaoie stond. Het kind gleed langs de leien naar de dakgoot, maar bleef daarin niet hangen, zoals de vader hoopte. Het viel over de rand op een vijf meter lager gelegen binnenplaats en werd met een schedelbasisfractuur in een ziekenhuis opgenomen. De vader werkte zich na het kind uit het dakraam en klom naar beneden. Hij ving daar zijn 23-jarige vrouw op, die aan de voorkant van de woning uit een raam op de eerste verdieping sprong. Bij de brand werd voor twintigdui zend gulden schade aangericht. De he le benedenverdieping brandde uit, ter wijl de bovenverdieping grote schade opliep. De brand is vermoedelijk ont staan door een lekkende butagasfles. Het gas zou door een vonk van de koel kastmotor tot ontbranding zijn geko men. Woensdagochtend is bij werk zaamheden voor de IJ-tunnel een boorponton gezonken, waarop een duikerklok was gemonteerd. Er zijn gelukkig geen slachtoffers gevallen. De mensen, die aan dek warenheb ben zich allen kunnen redden. Op de voorgrond een van de keten, die op de ponton stonden. DEN HAAG Ondanks het warme weer lijdt de Nederlandse tuinbouw geen stroppen die in de miljoenen gaan lopen. Wel passeren een aantal produk- ten voor de minimumprijs de veiling. De zon heeft voor bijzonder grote aan voeren gezorgd. Vooral augurken, prinsessebonen en bloemkool overstro men de markt. Bij de augurken draait de campagne op volle toeren. Voor de prinsessebonen werden prijzen geboden die varieerden van de minimumprijs (35 cent per kilo) tot zestig cent per kilo. Op de veiling Bergen op Zoom kwamen de prinsesse bonen nauwelijks boven de 35 cent uit In Venlo maakten de telers een bete re prijs. Daar staat tegenover dat de huisvrouw in vele grote plaatsen de afgelopen dagen voor een kilo prinsesse bonen nog tachtig cent tot 1,30 gulden op de toonbank moest leggen. De bloemkool ging op de grootste vei ling voor deze koolsoort, Grootebroek, voor 27 tot 36 cent per bak van tien stuks weg. Op de veilingen Baren- drecht en Zwijndrecht iagen de prijzen wat lager. De tomaten en komkommers gaan vlot van de hand. Het publiek grijpt met de warmte veel naar deze frisse produkten. Ook in het buitenland is veel vraag naar komkommers en toma ten. Bovendien is de concurrentie van Zuid-Europa minder groot dan in vori ge jaren. De champignons zijn, ook al omdat het buitenland minder afneemt, aan de goedkope kant. De gemiddelde veiling- prijs ilgt zo tussen de twee gulden de 2,30 gulden per kilo. Er zijn weken dat voor de champignons 3,5 gulden moet worden betaald. Andijvie en sla zijn zeer laag in prijs: De andijvie gaat weg voor acht cent per kilo wat neerkomt op de'mini mumprijs. De sla brengt vijf tot vijf tien cent per stuk op. Voor het fruit is het warme weer zeker niet ongunstig. „De mensen kun nen deze winter een lekkere jonathan eten", deelde het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen mee. KERKRADE Snel en doortastend ingrijpen van de chauffeur Ben Schet- ters van het confectie-atelier Cordewe- ner in Kerkrade heeft een moordaan slag O" de negentienjarige modiste An nie Bongaerts uit Kerkrade verijdeld. Het meisje werd gistermorgen om half tien in de Klinkstraat in Kerkrade aangevallen door haar 31-jarige ex-ver loofde, Gerard B. Ben Schetters was daar toevallig getuige van. Hij lichtte snel per telefoon de politie in en ging terug naar het in een hevig handge meen gewikkeld paar. Gerard B. ging op de loop. Na enkele honderden me ters wisten de chauffeur en de inmid dels gearriveerde politie de belager te overmeesteren. Het meisje is ernstig gewond met drie steken in de borst en verwondin gen aan de hals in een ziekenhuis in Kerkrade opgenomen. Gisteravond was het levensgevaar geweken. Annie Bongaerts verbrak enkele da gen geleden de verkering met de nu werkloze mijnwerker Gerard B. De twaalf jaar oudere man, kon dat niet verkroppen. Gistermorgen hield hij haar staande in 'n zijpad van de Kerk- raadse Klinkstraat. Hij wilde met haar praten. Toen Annie hem de rug bleef toedraaien, greep hij uit haar handtas een schaar en stak het meisje daar HILVERSUM D« zelden in herha ling vervallende VPRO zendt vanavond een verkorte versie uit van Operatie Barbarossa. Deze zorgvuldig gemaakte documentaire over de Duitse inval in Rusland (juni 1941) werd een jaar gele den uitgezonden en duurde toen ruim driemaal krachtig mee in de borst. Met een schouderband van haar jurk poog de hij daarna het meisje te wurgen. Op dat moment kwam Ben Schetters voor bij. „Annie werkt bij ons in het atelier. Ik wist van die uitgeraakte verkering en de woede daarover van Gerard B.". zei de chauffeur gisteravond. „Ik be greep onmiddellijk dat het ernst was. Ik heb jammer genoeg niet kunnen voorkomen, dat Annie zo ernstig ge wond werd. Maar wie weet, anders was ze nu misschien wel dood geweest." Gerard B. heeft bekend, dat hij plan nen had om Annie te vermoorden. Daar na had hij de hand aan zichzelf willen slaan. Op zijn borst had Gerard B. een heel klein schrammetje van een steek met de schaar waarmee hij tijdens de vlucht een eind aan zijn leven had willen maken. Van onze correspondent UTRECHT Een felle brand in een flatgebouw aan de Utrechtse Paard- straat heeft gistermiddag een schade van ten minste honderdduizend gulden veroorzaakt. Twee woningen brandden uit. De brandweer moest het dak van het flatgebouw openbreken om het vuur te kunnen bestrijden. Het vuur was ontdekt in een slaapka mer van de woning van de familie Pe ters. De ouders waren met vakantie en de zoons, van wie de achttienjarige Bas contractspeler bij Dos is, waren op hun werk. De vlammen sloegen door een kier over naar de woning van de buren. Ook die waren met vakantie. Hun wo ning brandde eveneens uit. Andere woningen liepen veel schade op door het water en door de rookont- DORDRECHT Precies 980 gulden bewaarde de 37-jarige Dordtse invali de vrijgezel Jaap van Veen in een portefeuille in zijn linnenkast. Hij zou er dezer dagen een automatische wasmachine voor kopen. Aardleiding en water toe- en -afvoer had hij zelf al in zijn eenvoudige huisje aan de Jacobahof aan gelegd. Naast een douche, die hij op zolder wil maken, was het zijn hartewens. Dinsdagavond tegen kwart voor elf, even voordat het televisiejournaal zou beginnen, sloeg het noodlot toe. Op de kokosmat in het kraakheldere huisje stond een man met een op een pistool lijkend stuk ijzer in de hand. „Geld", zei hij, „geld, anders maken we je koud". „En ik kreeg het koud", zei Jaap van Veen gisteren", „want hij stopte het stuk ijzer in mijn zij". Jaap van Veen, algemeen geëerd op het eenvoudige Dordtse hofje omdat hij altijd iedereen behulpzaam is, liep naar de linnenkast. Tussen de lakens vandaan haalde hij de portefeuille, zag een sigarendoosje met 380 gulden over het hoofd en overhandigde zijn over valler de spaarcentjes voor zijn was machine. „Ik weet dat iedereen me dom zal vinden" zegt Jaap van Veen, „maar ik vind dat ik het goed heb ge daan. Ik leef nog". Terwijl hij een voortreffelijke kop koffie inschenkt vertelt hij hoe hij na de overval drie uur lang versuft en bang in zijn stoel had gezeten, voor dat hij het huisje durfde verlaten om de politie te waarschuwen. Pas om half twee rinkelde op het Dordtse hoofdbureau de telefoon. Drie kostbare uren waren verloren gegaan. De recherche zegt erover: „Die kna pen hebben een juweel van een voor sprong gekregen. Waarschijnlijk zijn het geen onbekenden van Van Veen geweest, maar je weet zoiets nooit ze ker". Jaap van Veen, sinds zijn jeugd lij dend aan astma en een vergroeide wervelkolom: „Ergens is het natuur lijk gewoon mijn eigen schuld. Bang ben ik nooit geweest, maar voorzich tig wel. Daarom zei ik altijd tegen de buurt: Jongens, als jullie me 's avonds nodig hebben, bel dan twee keer, dan weet ik dat het goed volk is". c O co TJ C a <u X CO to co 7/3 u 4J C/3 S U/ z Den Helder zw. bew. w 22 1 Ypenburg regenbui windst. 24 7 Vlissingen licht bew. zw 22 9 Eelde regenbui wzw 25 10 De Bilt zw. bew. z 25 22 Twente zw. bew. zzw 27 0 Eindhoven zw. bew. zzw 25 0.1 Zd.-Limburg regenbui zzw 27 0.3 Helsinki onbew. windst. 27 0 Stockholm onbew. zzo 27 0 Oslo regen ozo 25 0.1 Kopenhagen regenbui zzw 24 0.3 Aberdeen zw. bew. windst. 10 1 Londen onbew. w 18 5 Brussel zw. bew. zw 26 1 Luxemburg mist z 26 4 Parijs zw. bew. w 25 0 Bordeaux zw. bew. w 25 0 Nice licht bew. n 28 0 Berlijn zw. bew. wzw 30 9 Frankfort zw. bew. z 30 9 München zw. bew. n 31 0 Zürich zw. bew. O 29 35 Genève zw. bew. windst. 32 6 Locarno geh. bew. windst. 29 10 Wenen onweer wnw 32 0 Innsbruck regen w 28 0.4 Belgrado onbew. windst. 33 0 Athene onbew. n 33 0 Rome mist ono 30 0 Barcelona onbew. nnw 29 0 Madrid onbew. windst. 33 0 Mallorca zw. bew. windst. 38 0 Lissabon onbew. nw 0 Dinsdagavond was Jaap van Veen onvoorzichtig. Het was benauwd in het hofje en hij zette zowel de voor- als de achterdeur open. Hij ging naar de tele visie zitten kijken en wilde om kwart voor elï de deur sluiten. „Ineens stond die man voor me. Hij zal een jaar of dertig geweest zijn en voor de deur stond zijn maat. Beiden waren ongemaskerd. „Van de 380 gulden die zijn overge bleven moet ik er 90 betalen voor een stalen aanrecht dat ik heb gekocht. De rest gaat wel op aan een paar nieuwe keukenkastjes. Maar de dertiende van deze maand beur ik zo'n vierhonderd gulden invaliditeitsgeld", en nuchter stelt hij vast: „Ik red me wel niets aan de hand". Hij lacht. „Ja", legde hij'uit, moeizaam door het kamertje lopend, „ik heb eigenlijk nooit tegenslag gehad. Van mijn inva liditeitsgeld kan ik er komen. Ik heb zelfs wat kunnen sparen". Trots wijst hij naar een in januari gekochte tele visieontvanger die hij voor 490 gulden in de uitverkoop had gekocht. „Natuur lijk had ik zo'n ding jaren eerder wil len hebben, maar ik kan nu eenmaal makkelijk wachten. Dat geldt voor die wasmachine ook". Jaap van Veen loopt naar zijn radio combinatie „ik heb er jaren voor gespaard" zet een mopje muziek aan, gaat weer zitten en zegt: „Gesla pen heb ik natuurlijk niet meer van nacht. Slaappillen hielpen niet. Van morgen vroeg weer naar het politiebu reau om foto's te kijken. Nee, aange wezen heb ik niemand. Veronderstel dat je een verkeerde uitkiest. Voor zo n man zou dat een ramp zijn". Jaap van Veen, de man die nooit 'leeft kunnen werken, maar dat mei knutselen compenseerde, die eenzaam bleef zonder een kluizenaar te worden, spreekt over bakeliet en formica, over timmeren en metselen, over het op knappen van zijn huisje, zonder ver drietig te zijn omdat hij bijna duizend gulden lichter is gemaakt. „Als ze die mannen pakken", zegt hij vol lof over de politie, „zal het geld wel op wezen. Wat is 980 gulden voor dat soort men sen. Uiteindelijk weten die niet wat sparen is". „Dat moet je kunnen. Al zeg ik het zelf: Ik kan het. Komt allemaal wel goed" en resoluut sluit hij de voordeur. Het zal hem geen tweede keer ge beuren. DEN HAAG Het socialistische Tweede-Kamerlid drs. J. J. Voogd heeft minister Luns gevraagd waarom Nederland niet was vertégenwoordigd bij de begrafenis van de Zuidafrikaan- se negerleider Albert Loethoeli op 30 juli. De Verenigde Staten, Engeland, Zweden, Denemarken en Noorwegen, hadden delegaties gestuurd naar de be grafenis van de winnaaar van de Nobel prijs voor de vrede. SCHIPHOL Prinses Christina is gistermorgen teruggekeerd op Pa leis Soestdfjk na een vakantie van drie weken in Amerika. Tijdens de vakantie heeft een oogspecialist geraadpleegd, die haar nieuwe con tactlenzen heeft geleverd. De Prinses hoefde bij haar aan komst niet van het vliegtuig naar de aankomsthal te lopen. zy werd gereden. Prins Claus, die zyn schoon zus afhaalde, kostte het na de Vier daagse geen moeite meer het wagen tje bij te houden. Prinses Christina gaat over twee weken naar het koninklijke vakantie verblijf in het Italiaanse Porto Er- cole. Koningin Juliana is daar sinds maandag, na bezoeken te hebben ge bracht aan Venetië en Florence. Prins Bernhard is dinsdag in Porto Ercole aangekomen. Prinses Beatrix en prins Claus gaan voorlopig nog niet met va kantie. Ook prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven hebben nog geen vakantieplannen.

De Vallei | 1967 | | pagina 7