Nu ook favoriet voor de wereldtitel „Ik moet nog 'n hoop leren" Ajax-Real op 20 september I Eugenie 1 wil je I een stuk I kaas s uit het 1 vuistje I DERBY UP DRINK NU 20cent Zwemkampioenschappen Ada Kok: vierde nationale titel; Langerhorst weer sneller Voor de tweede maal Vriendschapstoernooi Sijbrands wint in Batoem Ajax had moeite met Cambuur Europees record op 1500 m vrije slag Pan-amerikaanse Spelen CADEAU Hennie Penterman snel s s voordeel Wereldtijd in finale achtervolging: 4.55.7 KLAAS BALK: ^hvw mmaaoA Zaterdag op Panhuis-sportpark Geprikkend Verbaasd Belangrijk Vijfde record Uitslagen Geen concurrenten Armoede Stayers VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1967 BONGERS GESLAAGD ALS OPVOLGER VAN GROEN A MSTERDAM Er bleef, zok wam vast te staan, door de overgang van Tiemen Groen naar de beroepsrenners, geen leegte achter bij de amateur achtervolgers. Langdurig klonk gisteravond het gulle applaus voor Gert Bon- gers (20), die de nationale kampioenstrui mocht aantrekken. Klinkende bewij zen voor zijn grote klasse: een wereldtijd in de finale van 4.55.7 en de schitte rende wijze waarop hij triomfator werd over het eveneens grote talent Fedor den Hertog, die met zijn tijd (4.56.2) in de avonduren, toen het vrijwel wind stil was in het Olympisch Stadion, eveneens grote indruk maakte. „Nog steeds", bekende kampioen Bongers, „kan ik nauwelijks geloven dat de chronometers goed hebben ge werkt". Maar hij kan gerust zijn. Bon gers, tijdens de enerverende finale met de stijlvolle Den Hertog noodgedwon gen vechtend tot het uiterste, schaarde zich onder de favorieten voor de we reldkampioenschappen. Overigens schijnt ons land een gun stig klimaat te hebben voor het koeste ren van talent bij deze krachteisende specialiteit. Van der Ruit, die derde werd, kwam ook tot een zeer verdien stelijk© tijd: 5.03.4. •i Tiemen Groen, wiens kracht nog steeds uitsluitend effectief blijft in de achtervolging, vond in zijn eerste prof seizoen bij de beroepsrenners geen con currenten. Slechts vijf renners hadden zich gemeld als medekandidaten voor de kroon: Oudkerk, Schroder, Van der Lans, Van der Horst en Kikeend. De armoede onder de beroepsrenners illus treerde Oudkerk (28), die ondanks zijn routine de finale niet haalde. Hij liet zich in dit gezelschap, waarin onbenul lige tijden werden gemaakt, verslaan door de inderdard verrassende Jan Schroder. De Limburger moest zich daarna, in de avonduren, laten vernederen door iemen Groen, die zijn mede-finalist inliep. De tijd var. de uitgelaten lachen de, viervoudige nationale kampioen Groen was: 6.70,8 over de 5 kilometer. Een imposant nieuw baanrecord, dat in 1959 door de Fransman Roger Ri- viére op 6.09,0 was gesteld. Records bestaan voor achtervolger Tiemen Groen nu eenmaal slechts om te wor den gebroken. „Op een prachtige zomeravond", her innerde zich Klaas Balk (18), is dit seizoen op deze baan de kilometer in 1.09,9 gereden". Potige Balk uit Bad hoevedorp die in het winderige stadion de kilometertijdrit beëindigde toen de chronometer op 1.10,03 stond, moest lang wachten voordat hij wist, dat de kampioenstrui voor hem was. „Jij lag als een snoek op de fiets, een geweldi ge race", prees baancoach Jan Derk- sen weliswaar uitbundig, maar Balk is nog niet in de stemming voi complmenten. Hij leunde zwaar tegen zijn fiets en wachtte op concurrenten, die nog van start moesten gaan: de ge routineerde renner Ruijkers, de onbe rekenbare Jansen, de driftige sprinter Koopman, ijzersterke Van der Ruit ten slotte, die vorig jaar op de wereld kampioenschappen verrassend winnaar van een bronzen medaille werd. Maar Balk, die steeds een openba ring was Tiemen Groen werd vorig jaar met 1.12,7 nationaal kampioen zag al zijn rivalen sneuvelen. Ruijkers, triomfator in 1965 toen voor de eerste keer om deze titel werd gestreden, kwam uit op 1.12,33, waarmee hij vier de werd. „Weer één minder", telde Balk af. Jansen (derde) overbrugde de 1000 m in 1.11,40. „Wel een persoonlijk record, maar wat schiet ik ermee op?", consta teerde de Amsterdammer somber. Voordat Balk tenslotte wist, dat hij titelhouder was, moest eerst sprintkam pioen Wim Koopman nog voor vuur werk zorgen. De driftige Rotterdam mer verbaasde zichzelf het meest door in 1.10.62 de km te overbruggen. Hij werd daarmee tweede, vlak achter Balk. Verbijsterd keek Wim Koopman rond. „Ik dacht, dat ik helemaal geen kilometer kon rijden. Stel je voor als ik ervoor had getraind!" AMSTERDAM Ruim een uur heeft de nieuwe Nederlandse amateurkampioen op de kilometer met staande start Klaas Balk zijn zenuwen in bedwang moeten hou den voor hij zich titelhouder mocht noemen. Gespannen volgde hij de verrichtingen van zijn concurrenten. „Nog drie", kreunde hij, „en dan weet ik het". De bij zijn vader als stratenmaker werkende wielrenner had alle reden om zenuwachtig te zijn; het ging om honderdsten van seconden. Reeds bij de aspiranten toonde de toen veertienjarige Balk zijn talen ten. Bij de nationale kampioenschap pen in 1964 was hij de snelste op de 300 meter op de weg waarna hij bij de nieuwelingen eveneens de hoog ste eer voor zich opeiste. Ook bij de amateurs brak hij door waarbij voor al zijn snelle eindsprint hem de no dige successen opleverde. Door zijn kwaliteiten en vooral zijn ambities gaf het Van der Kar-fonds hem de nodige steun, die een jonge sportman soms zo broodnodig heeft. Via dat fonds werd hij uitgezonden naar Frankrijk en Rusland. „Een enorme schat aan ervaring heb ik daar opgedaan. Ze doen echt veel voor me. Zo heb ik ook nieuwe wie len gekregen. Maar zonder de hulp van mijn neef was ik nooit zo ver ge komen". De als favoriet gestarte doorzetter verwacht veel van zijn toekomst. „Ik doe het graag en moet nog een hoop leren. Ik ben pas achttien dus heb ik nog een hele tijd voor de boeg". De prof sprinters leven al jarenlang in bittere armoede. Het zoveelste be wijs werd daarvan gisteravond gele verd. De bejaarde Frans Mahn (34), die topprestaties leverde in 1956, pro longeerde zijn titel door in de finale Joop Captain te kloppen. De oppermachtige wereldkampioen Piet de Wit moest bij de amateur-stay ers in de late avonduren aanvankelijk alleen oppassen voor de nationale titel verdediger Dries Helsloot, die vanuit tweede positie voortdurend aanvallen lanceerde. De Wit, voortrazend achter gangmaker Koch, handhaafde zich ech ter glorieus op de eerste plaats. Hel sloot eindigde als tweede. De belangrijkste uitslagen waren: 1.000 meter tijdrijden amateurs: 1. Klaas Balk 1.10.03, 2. Wim Koopman 1.10.62, 3. Jan Jansen 1.11.40, 4. Charles Rijkers 1.12.33, 5. Dijksman 1.12.80, 6. Lijn Loevesijn 1.13.10, 7. Fedor den Her tog 1.13.22, 8. Marcel Pennings 1.14.30. Achtervolging profs: Eerste halve fi nale: 1. Tiemen Groen 6.49,7, 2. Jan van der Horst 7.06,4. Tweede halve finale: 1. Jan Schroder 6.33,1, 2. Jaap Oudkerk 6.33,4. Om de derde en vierde plaats: 1. Jaap Oudkerk 6.25.7,2. Jan van der Horst 6.38.9. Finale: 1. Tiemen Groen 6.07,8, 2. Jan Schroder 6.30,8. Sprint profs: Eerste halve finale, eerste rit: 1. Joop Captein (13.6 over de laatste 200 meter) 2. Gerard Koel. Tweede rit: 1. Joop Captein: 12.3 over de laatste 200 meter) 2. Gerard Koel. Tweede halve finale, eerste rit: 1. Frans Mahn (15,1 over de laatste 200 meter), 2. Hennie Marinus. Tweede rit: 1. Frans Mahn (15,6 over de laatste 200 meter). 2. Hennie Marinus. Om de der- ADVERTENTIE IPHÏLIPS BATTERIJEN! I g] die móéten ivel I I C2 -a- goed zijn AMSTERDAM (ANP) De voetbal wedstrijd AjaxReal Madrid in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, zal op 20 september in het Olympisch Stadion in Amsterdam plaatshebben. De return wordt op 11 oktober in Madrid gespeeld. Dit hebben de bestu ren van de Spaanse en Nederlandse kampioensclub bekendgemaakt. ADVERTENTIE VOEDZAAM MAKf^ w AMSTERDAM: Tijdens de in het Olympisch stadion verreden baan- kampioenschappen veroverde Gert Bon gers uit Voorst (l) de nationale titel bij de achtervolging amateurs. Klaas Balk uit Badhoevedorp legde beslag op de ti tel in de 1000 m tijdrit bij de amateurs. O de plaats: Eerste rit: 1. Gerard Koel' 12.0, 2. Hennie Marinus. Tweede rit: 1. Gerard Koel 13.0, 2. Hennie Marinus. Finale: Eerste rit: 1. Frans Mahn 13,4, 2. Joop Captein. Tweede rit: 1. Frans Mahn 12.6, 2. Joop Captein. Achtervolging amateurs: Finale: 1. Gert Bongers 4.55.7, 2. Fedor den Her tog 4.56,2. Om de derde en vierde plaats: 1. Frans van de Ruit 5.03,4, 2. Gerrie Bruin 5.06.7. MOSKOU (ANP) De Rus Semjon Belits-Geiman heeft in Moskou zijn ei gen Europees record op de 1500 meter vrije slag verbeterd. De 22-jarige stu dent zwom tijdens de Spartakiade de afstand in 16 min. en 52,7 sec. Hij bleef daarmee 5,8 sec. onder het oude record, dat hij vorig jaar tijdens de Europese kampioenschappen te Utrecht vestigde. Het wereldrecord op deze afstand staat met 16.41,6 op naam van de Amerikaan Mike Burton. tintelend fris en lekker pittig ADVERTENTIE A GRONINGEN: Ned. Kamp. zwemmen. Dick Langerhorst (DVC) die het nieu we Nederlandse record op de 400 m vrije slag heren bracht op 4.19,6 toont trots zijn gouden medaille aan Ada Kok die op dezelfde afstand bij de dames zegevierde in 4.57,3. WINNIPEG De Canadees Douglas Rogers is op de Panamerikaanse Spe len in Winnipeg judo-kampioen gewor den in de open klasse. Hij versloeg in de finale James Westbroek uit de Ver enigde Staten. De Cubaan Gonzales en de Braziliaan Mehdi veroverden het brons. In het voetbaltoernooi was Mexico de sterkste, dat in de eindstrijd de Bermu das (na verlenging) met 4-0 versloeg. Na de reglementaire speeltijd was de stand nog 0-0. De Verenigde Staten be haalden in het dames-volleybaltoernooi de gouden medaille zonder een set te verliezen. Peru werd tweede en Cuba derde. Argentinië tenslotte, bleek in de finale van het hockeytoernooi veel ster ker dan Trinidad en Tobago. De Ar gentijnen wonnen met niet minder dan 5-0. De Verenigde Staten grepen het brons door een 1-0 overwinning op Ca nada. dit Irish Coffee glas T/M 30 SEPT. 1967 ^üamesoa/^. N V Trrtvcs K bij elke fles John Jameson Irish Whiskey IMPORT: SCHAEFERS WÜRDEMANN N.V„ A'DAM GRONINGEN Ada Kok en Dick Langerhorst hebben gisteren in Gronin gen hun verzameling medailles van de Nederlandse zwemkampioenschappen 1967 uitgebreid tot vier. Op de 400 m vrije slag zwommen ze allebei, zonder eni ge tegenstand, naar hun vierde titel. Bij de in formidabele vorm verkerende Dick Langerhorst ging dat opnieuw gepaard met een verbetering van zijn eigen Ne derlandse record, dat hij met 2,4 sec. terugbracht tot 4.19.6. Binnen elf dagen heeft de Hagenaar nu zeven keer een nationale toptijd gecorrigeerd. Betty Heukels veroverde de titel op de 200 m wisselslag dames. Bij de he ren zegevierde in een roerige finale de als tweede aantikkende Wim de Boer. Wim Mulder was weliswaar als eerste aangekomen, maar hij werd later ge diskwalificeerd wegens een slag onder water op de schoolslag. De als derde aankomende Arthur van Oest werd om dezelfde reden uitgeschakeld. Mulders tijd zou een Nederlands record hebben betekend, want met 2.23.0 haalde hij precies de limiet. Dick Langerhorst faalde verleden jaar op de Europese zwemkampioenschap pen in Utrecht. Twee weken voor het toernooi begon liep hij op het Sportcen trum in Zeist door een glazen deur, waardoor hij een week lang niet kon trainen. Maar de nuchter oordelende Hagenaar weigerde het ongelukje als een excuus voor zijn teleurstellend op treden in Utrecht te gebruiken. „Ik ge loof niet, dat het daaraan heeft gele gen. Ik weet zelf niet, waarom ik bij de Europese kampioenschappen zo slecht heb gezwommen, 's Winters had ik toen weinig getraind. Ik had geen basis gevormd. Misschien ben je wat sneller weg, wanneer er iets gebeurt." Dick Langerhorst, gevoeliger voor kritiek dan men denkt, en eerzuchtiger dan hij er uitziet, stortte zich met het fanatisme van een kampioen geduren de de afgelopen winter in een" zwaar trainingsprogramma. Bezeten van de gedachte revanche te nemen stelde hij samen met trainer Louis Voll een plan de campagne op. De in zwemkringen als speels en on berekenbaar gekwalificeerde Langer horst keerde aan het begin van dit sei zoen terug als een man, die precies wist wat hij wilde en slechts één doel voor ogen had: records verpletteren. Onbedreigd vecht Dlck Langerhorst (21) van de HZPC zich in dit toernooi op eenzame hoogte naar nieuwe titels en steeds wéér snellere tyden. Hy is alleen op zichzelf aangewezen. Zijn eni ge, onzichtbare en verraderlijke tegen stander is de chronometer, waarop de monotoom wegtikkende seconden zich aaneenrijgen tot een koele tijd. Langer horst: „Dat is enorm vervelend. Mijn opvatting van sport is, dat je tegen mensen moet zwemmen. Dat je moet proberen tegenstanders te verslaan. In Amerika kunnen ze zeggen: ik ga pro beren kampioen te worden. Hier niet. Her moet je tegen de klok zwemmen." Geen basis VEENENDAAL Aanstaande zater dag gaat voor de tweede maal het Vriendschapstoernooi van start. Op het sportpark „Panhuis" zal een 8-tal voet balclubs aan deze wedstrijden deelne men met als inzet de fraaie Rijnpostbe- ker, die vorig jaar gewonnen werd door De Merino's. De deelnemende clubs zijn onderge bracht in twee groepen. In groep I spe len: NSV, De Merino's, Unitas en Ku- lan. Groep II wordt gevormd door: Scherpenzeel, Renswoude, Advendo en SVP. Zowel op zaterdag 5 augustus als zaterdag 12 augustus beginnen de wed strijden om 13 uur. Het wedstrijdpro gramma is als volgt opgesteld: 13 u.: NSVM-Merino's, Scherpenzeel- Renswoude, 14.15: Unitas-Kulan, Adven- do-SVP, 15.30 NSV-Unitas, Scherpen- zeel-Advendo 16.45: Merino's-Kulan, Renswoude-SVP. Zaterdag 12 augustus: 13.00 uur: NSV-Kulan, Scherpenzeel-SVP, 14.15: Merino'&-Unitas, Renswoude-Advendo; 15.30: wedstrijd om derde en vierde plaats, 16.30: Finale. Zoals bekend wordt dit toernooi ge houden met het doel de opbrengst van entreegelden te bestemmen voor de vakantie van chronisch zieken te Vee- nendaal. De speelduur van de wedstrij den is 2 x 30 minuten, met uitzonde- ADVERTENTIE 10 zijn gevallen 50 zijn gevallen 100 zijn gevallen 200 zijn gevallen 400 zijn gevallen 1000 zijn gevallen VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1967 580ste STAATSLOTERIJ TWEEDE KLASSE Prijzen van op nummers eindigende op 3 op nummers eindigende op 963*) op nummers eindigende op 633*) op nummers eindigende op 840 op nummers eindigende op 687 op nummers eindigende op 2096 en prijs van 2000 is gevallen op het nummer 076893* Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 077762 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 039412 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 085165 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 057354 Een prijs van f 5000 is gevallen op het nummer 075878 De prijs van 25.000 is gevallen op het nummer 098039 Let wel op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. ring van de finale, welke normaal 2 x 45 minuten zal duren. Naast de Rijnpostbeker zijn voor de tweede en derde prijswinnaar eveneens bekers ter beschikking gesteld. De prijs uitreiking zal op zaterdag 26 augustus plaatsvinden, tijdens een feestavond in het gebouw van het NW aan de Tuin straat. BATOEM (ANP) Ton Sijbrands, de zeventienjarige Nederlandse dam- kampioen, heeft in het Russische Ba toem een sterk bezet internationaal toernooi gewonnen. Sijbrands behaalde uit veertien partijen 22 punten; één punt meer dan de Russen Vladimir Ka- plan en Andris Andreiko, die op de tweede en derde plaats eindigden. De twee andere Nederlandse deelne mers, Evert Bronstring en Cees Varke- visser, lieten ook een sterke indruk ach ter. Zij eindigden bij de eerste tien met respectievelijk vijftien en twaalf pun ten. LEEUWARDEN Ajax, zonder Kei zer en Nuninga (beiden geblesseerd), heeft gisteravond in Leeuwarden tij dens een vriendschappelijke voetbal wedstrijd tegen Cambuur alle registers moeten opentrekken om de Friezen in bedwang te houden. De landskampioe nen wonnen tenslotte met 21. Twaalfduizend toeschouwers zagen Cambuur onmiddellijk de aanval op zoeken. De Amsterdammers moesten achteruit en in de 28e minuut rees het publiek als één man overeind, toen Hen- drikse Van Duivenbode, Pronk, Suren- donk én doelman Bals passeerde: 10. Lang hadden de Friezen geen plezier van hun voorsprong, want nog in dezelf de minuut maakte Ajax gelijk na een fraaie solo van Cruyff. Vijftien minuten na de hervatting schoot Henk Groot van 35 meter af stand raak en dat betekende 21 voor Ajax. Cambuur trok opnieuw ten aan val en de Amsterdammers moesten nog alle zeilen bijzetten om Friese tref fers te voorkomen. Het was voor hem een diepe teleur stelling, dat hij in april werd gepas seerd voor de wedstrijden in het Russi sche Leningrad. Het was een extra sti mulans voor hem om keihard te blijven doorgaan en dertig tot 35 kilometer per week te trainen. „Want", aldus Lan gerhorst, „door zo iets word je natuur lijk toch een beetje geprikkeld." De eerste explosie kwam tijdens de landenwedstrijd tussen Nederland en Hongarije in Oldenzaal. Onstuitbaar vloog Langerhorst op de 400, 800 en 1500 m vrije slag naar nieuwe nationale re cords. En hij ging door. In Dieren, in de strijd om de Nederlandse titel, ging hij op de 1500 m al weer bijna twaalf seconden sneller door het water. Deze week sneuvelde in Groningen zijn eigen toptijd op de 800 en 400 m vrije slag en verraste hij zichzelf en zijn trainer met een verbluffende 2.14.0 op de 200 m vlinderslag. Vooral die laatste tijd, waarmee hij het Nederlandse record met 3,6 sec ver beterde en die hem plaatste bij de tien snelsten ter wereld in dit seizoen, was opvallend. De Hagenaar heeft zich vol ledig toegelegd op de vrije slag en de vlinderslag vormt eigenlijk nog maar 'n onderdeel van zijn vooral op de 1500 m afgestemde trainingsschema. Langerhorst, een beetje verbaasd: „Ik vind de vlinderslag niet zo leuk. Het komt vooral aan op de souplesse. Je kunt je niet leegzwemmen. Na af loop voel ik me nooit zo erg voldaan, omdat je je niet moe genoeg voelt. Ik train er nog wel op, maar ik zie de vlin derslag meer als middel dan als doel. Dat er dan plotseling zo'n tijd uitkomt is natuurlijk krankzinnig. Daar had ik helemaal niet op gerekend. Maar het schijnt dus goed met de vrije slag te kunnen samengaan." Twijfel heeft die 2.14.0 niet gezaaid in het hart van de vastbesloten Dick Langerhorst. Hij blijft zich concentre ren op de 1500 m vrije slag en hij wil na Groningen intensief blijven door gaan. De piek is geplanned in Dort mund, waar 9 september de zes-landen- wedstrijd wordt gehouden. „Persoonlijk beschouw ik die wedstrijden als de be langrijkste. Pas in een groot internatio naal toernooi kun je zien, wat je nu eigenlijk precies waard bent", verklaar de de Hagenaar. Op de 400 m ontmoet hij daar de Fransman Mosconi, die met 4.09,2 Europees recordhouder is. Maar voorlopig zijn de Nederlandse kampioenschappen voor Dick Langer horst nog niet afgelopen. Hij staat nog ingeschreven op de 100 en 200 m vrije slag en op de 100 m vlinderslag. Lan gerhorst, geen sprinter van nature over zijn kansen op de 100 m vrije slag: „Het is wel goed als je weer eens een keer verliest. Wanneer je telkens maar wint, ga je op een gegeven ogenblik misschien denken: wat ben ik goed zeg. En dat wil ik toch liever zien te voor komen, want daar heb ik een hekel aan." GRONINGEN Een voortreffelijke prestatie leverde de vijftienjarige Hen nie Penterman van HDZ op de 200 m wisselslag voor meisjes tot zestien jaar. In de serie vestigde zij al een Nederlands record door met een tijd van 2.37,6 ruim onder de limiet (2.44.0) te blijven. Hennie Penterman die in Groningen ook het ieugdrecord op de 200 m vlinderslag al scherper heeft gesteld, werd met haar 2.37.2 niet alleen kampioene bij de jeugd, maar was bovendien nog een halve seconde sneller dan Betty Heukels bij de dames. Er werden gisteren nog twee jeugd- records gevestigd. Dick van Elsas zwom op de 200 rr wisselslag 2.30,5, waarmee hij onder de limiet van 2.32,1 kwam. Op de 4x 100 m vrije slag voor meisjes tot 16 jaar kwam de ploeg van HPC, bestaande uit Irene Aarens, Yvonne van Kuilenburg, Le- nie Bakker en Rita Bloos, tot 4.33,2 waarmee zij 1,4 sec. onder het oude jeugdrecord bleef. Op de 4 x 100 m vrije slag heren zorgde het Haagse Zian gisteren voor het vijfde Nederlandse record van de dag. Bob Kammeyer, Aad Oudt, Nico van de Voet en Ron Ver- roen lieten een tijd van 3.49,2 voor zich noteren, waarmee ze het record met 0,8 sec. verbeterden. De uitslagen van de gisteren gehou den finales waren: 400 meter vrije slag dames: 1. Ada Kok (De Futen) 4.57.3, 2. Corrie Mulder (KNZB) 5.00.1, 3. Dolly Maaneman (RZC'90) 5.02.1, 4. Carla Janssen (Njord'59) 5.03.1, 5. Mirjam van Hemert (VZC VI) 5.03.5, 6. Hella Rentema (GDZ) 5.16.4. 400 meter vrije slag meisjes onder 16 jaar: 1. Yvonne van Kuilenburg (HPC) 5.01.5, 2. Madeleine v. d. Velden (Zian) 5.06.5, 3. Mia Plantinga (Zar) 5.06.5, 4. Elly van Leuven (Esca) 5.08.0. 400 meter vrije slag Jongens onder 16 jaar: 1. Henk Termeer (Tiel) 4.45.1, 2. Piet Reedijk (DZO) 4.50.0, 3. Piet Brou wers (Zios) 4.51.4, 4. Paul Spangenberg (HZPC) 4.52.6. 400 meter vrije slag heren: 1. Dick Langerhorst (HZPC) 4.19.6 (nieuw Ned. record), 2. Elt Drenth (Zwemlust) 4.28.0, 3. Johan Schans (Vechtstreek) 4.28.3, 4. Ron Verroen (Zian) 4.38.3, 5. Rob Boers (Zian) 4.343.8, Paul van Daalen (DVZ) werd gediskwalificeerd. 200 meter wisselslag dames: 1. Betty Heukels (PSV) 2.37.7, 2. Els Hulsebos (GDZ) 2.38.7, 3. Toty Heukels (PSV) 2.40.9, 4. Coby Buter (Zwemlust) 2.41.1, 5. Regie Brand (OZPC) 2.47.4. 200 meter wisselslag meisjes onder 16 jaar: 1. Hennie Penterman (HDZ) 2.37.2 (nw. Ned. ree.), 2. Gerda Lassooy (HDZ) 2.41.4, 3. Annette Meiman (HZPC) 2.48.2. 200 meter wisselslag jongens onder 16 jaar: 1. Dick van Elsas (HPC) 2.30.5 (nw. Ned. ree.), 2. Rob Weyhenke (HZPC) 2.32.7, 3. Renee van Denderen (KNZB) 2.34.3. 100 meter schoolslag jongens onder 14 jaar: 1. Ted Mackay (HPC) 1.22.8, 2. Hans Termeer (Tiel) 1.23.5, 3. Tom Jon kers (Mosa) 1.23.9. 200 m wisselslag heren: 1. Wim de Boer (De Reet) 2.24 2; 2. Pieter Schille- mans (De Dolfijn) 2.29.4; 3. Peter Jon ker (HZPC), 2.29.4; 4. Edwin Boogaard (AZ) 2.31.8; Wim Mulder (Zwemlust, 2.23.0) en Arthur van Oest (Het IJ, 2.24.7) werden gediskwalificeerd. 4 x 100 meter vrije slag meisjes on der 16 jaar: 1. HPC (Irene Aarens, Yvonne van Kuilenburg ,Lenie Bakker, Rita Blos) 4.33.2; 2. HDZ 4.41.3; 3. Zian 4.44.4. 4 x 100 meter vr^je slag jongens on der 16 jaar: 1. Zian (Veer, Becker, Klootwijk, Elzerman) 4.16.6; 2. Het Gooi 4.16.8; 3. HPC 4.19.7. 4 x 100 meter vrije slag heren: 1. Zian 3.49.2 (nw. Ned. ree.), 2. HPC 3.54.1; 3. Zwemlust 3.54.4; 4. Het IJ 3.59.5; 5. De Dolfijn 4.06.6; 6. Zios 4.09.6.

De Vallei | 1967 | | pagina 9